vw\Alwijkse en UnqstRaatse coupant „Mensen maken fouten, hou daar rekening mee" 48 leerlingen ontvingen diploma avond-LTS Goed nieuws voor orkesten zangers en zangeressen Stassar f25,- Wielerronde van Waspik met bekende amateurs Keukencentrum Langstraat OPEN OOG KEUKENS Voetgangersaktie 70 pleit voor beter begrip bouwman brillen AVONDSCHOOL NU OPGEHEVEN Opname-studio Frans Kamp in Kaatsheuvel HEER, WAT MOET IK DOEN? -06M praclttcjeócltenk vv cadeaubon voor gouden iPeeuw» grotestraat 231 waalwijk tel: 3866 Zonnebrillen en verrekijkers Proef-opname voor plaat Clubkampioenen badmintonver. FST zo Yi dinertje met z'n tweeën Veel deelnemers zondag 14 juni Goede voorlichting spaart geld Kaatsheuvel Open dag bij „Centrum voor Schoentechniek" Verliezen voor Israël DONDERDAGAVOND 4 JUNI 1970 93e JAARGANG No. 45 as Uitgever: Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) 0,35 p. mnd. (1,45 10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95 10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p.kwrt. p.post ƒ4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 0 4167-2002 Telegram-adres: „Echo" DEN HAAG - vandaag start de Voetgangersactie '70 die ten doel heeft een bijdrage te leveren aan de bestrijding van de verkeersonveilig heid en in het bijzonder de onveiligheid van de voetganger. Het Comité Voetgangersactie '70 - waarin evenals voorheen De Cen trale Politie Verkeerscommissie, de verkeersbonde" ANWB en KNAC, de Nederlandse Vereniging Bescherming Voetgangers, de Rijksvoorlich tingsdienst, het Verbond voor Veilig Verkeer en het Ministerie van Ver keer en Waterstaat nauw samenwerken - heeft ditmaal gemeend, niet weer op de verkeersregels te moeten hameren. De actie is ditmaal veel meer ge richt op de tekorten aan begrip voor elkander bij de verschillende ver- keerssoorten - hier: rijdend verkeer en voetgangers - en het verminde ren van dit tekort onder het motto: Mensen maken fouten, hou daar rekening mee!" Hierbij kan een vergelijking worden gemaakt met wat „defensief rijden" genoemd wordt in bijvoorbeeld de Nationale Rijtest op de televisie. Naast pers en radio is de televisie ditmaal het belangrijkste medium bij het voeren van de actie. Er wer den een zestal TV-spots gemaakt van elk bijna een minuut, die afwis selend op beide zenders van 1 juni af des avonds voor het nieuws van zeven uur worden uitgezonden en wel van 1 tot en met 18 juni, op vijf dagen in augustus en daarna vrij wel elke werkdag in de maand sep tember. De onderbreking in juli houdt verband met de vakanties, omdat de spots zich zeker niet in de laatste plaats tot de (school) jeugd richten. In totaal zullen de spots 38 maal worden uitgezonden. Het ande re medium, waarmee de actie wordt gevoerd, zijn folders, waarvan er enkele honderdduifzenden zijn aan gemaakt. De TV-spots behandelen de onderwerpen: stopafstand, afbui gend verkeer, voetgangerslichten, voetgangers op buitenwegen, gepar keerde auto's en voetgangers en het juiste gedrag bij zebra's en richten zich zowel tot de voetgangers als tot het rijdend verkeer. In 1968 stierven 589 voetgangers tengevolge van een aanrijding. In dat jaar werden 47 voetgangers op zebrapaden doodgereden, waarvan 'fi kinderen beneden 8 jaar en 35 mensen van 65 jaar en ouder. Bui ten de bebouwde kom bedroeg het aantal dodelijke slachtoffers onder de voetgangers 225 waarvan 67 kin deren beneden 8 jaar. Binnen de be- botiwde kom was het aantal doden „Plotseling de rijbaan oplopen" onder voetgangers 364. Hiervan wa ren 107 kinderen jonger dan 8 jaar. de meest voorkomende oorzaak, ge volgd door „tussen of van achter ge parkeerde auto's oversteken of de weg oplopen". Uiteraard is dit fout, maar: „Mensen maken fouten, hou daar rekening mee!". En evenzeer dient de voetganger rekening te hou. den met de fouten van de bestuur der van voertuigen. Ook al zijn ge noemde cijfers wellicht niet in de- 1 hls bekend, dat er met name onder zeer jonge en bejaarde voetgangers zeer veel slachtoffers vallen in het verkeer mag wel zo bekend veron dersteld worden, dat de organisato ren van de actie afzagen van het uitbrengen van een affiche Het co mité meende, dat een indringende benadering via pers, radio en tele visie het meest effectief zou zijn. De actie wordt hedenavond in de uitzending van SCALA ingeleid door Dr. Ir. F. Q. den Hollander, voorzitter van het Comité Voetgan gersactie '70. De zes ministers van buiten landse zaken van de E.E.G. hebben tot lid en vice-voorzitter van de Eu ropese Commissie, die voortaan 9 inplaats van 14 zal tellen, gekozen de heer C. Mansholt, die door de Nederlandse regering als zodanig was voorgedragen. Gratis brilverzekering Van onze verslaggever) WAALWIJK - Voor de laatste maal werden dinsdagavond de diploma's uitgereikt aan de geslaagden van de Avond-Technische School Waalwijk. Deze avondschool is namelijk met ingang van het volgend leerjaar opge heven. De heer J. de Kort, voorzitter van het schoolbestuur, wees er in zijn toespraak op, dat jongelui die in het bedrijfsleven werkzaam zijn en willen studeren, nu aangewezen zijn op de part-time schoten in Tilburg of Den Bosch. Hier kan men één dag per week de lessen volgen. "Het stemt ons weemoedig vanavond afscheid te moeten nemen van de avondschool. Wij hebben een groot respect voor de jongens die naast hun werk nog de moed 'en de energie op kunnen brengen twee of drie avond in de week naar school te gaan. Bo vendien moeten andere avonden wor den benut voor het huiswerk"aldus de heer De Kort. Aan de LTS blijft wel de avondcursus voor het Bewijs Algemene Ontwikkeling alsmede de lascursus verbonden De 48 jongens die het diploma in ontvangst kwamen nemen werden ook nog toegesproken door de heer Wilbers, consulent van het leerlinstel- Vanaf 1 juni a.s. is er een moge lijkheid voor alle orkest, zangers zangeressen en solisten in welke genre dan ook, om een professionle stereo-band te laten opnemen voor slechts weinig geld. Tevens wordt men dan in kontakt gebracht met ten platenmaatschappij. Het is nu eenmaal een feit dat de banden die de heren van de platen maatschappijen ter beluistering krijgen veel te slecht van kwaliteit zijn, aangezien ze praktisch alle maal op een kleine bandrecorder met onvoldoende capaciteiten en dikwijls veel te slecht van kwali teit zijn, aangezien ze praktisch al lemaal op een kleine bandrecorder met onvoldoende capaciteit en dik wijls even geleend van een kennis, zijn opgenomen. Degenen die opgenomen zijn op zo'n band komen eenvoudig niet uit de verf en worden terzijde gescho ven. Om no-u zo'n band in een stu dio op te nemen is een veel te kost bare geschiedenis. De studio op zich kost al 75,- tot 125,- per uur, buiten de technici, meestal twee, die apart betaald moeen worden. Om dit probleem op te lossen heeft Frans Kamp uit Kaatsheuvel, die dit probleem zelf aan den lijve ondervonden heeft, een mogelijk heid gevonden naar verhouding la ge kosten 4 a 5 nummers op te laten nemen. De opname is dan stereo en tevens platenrijp, d.w.z. dat men rechtstreeks van deze band een plaat kan maken. En het aller be langrijkste van dit aspect is dat de band dan ook het eigendom is van het desbetreffende orkest of de so list. Men kan er mee doen wat men wil en indien Frans Kamp de toe stemming heeft wordt een kopie van deze band dan bij de juiste per sonen van de platenmaatschappij C.N.R. beluisterd en besproken. De Uitslag hiervan wordt het orkest of de solist toegestuurd. Echter het opnemen kan alleen 's avonds gebeuren en de op te ne men numerms moeten ingestudeerd ■zijn. Solisten moeten, indien ze geen begeleiding hebben muziek mee brengen. Voor begeleiding wordt dan gezorgd en is dan gratis. Voor dat alles kan men zich aan melden bij Frans Kamp, Gasthuis straat 1 té Kaatsheuvel, ook telefo nisch: 04167-3745. sel. Hij wees de jongelui op de mo- lijk'heden om odk nog verder te stu deren. De geslaagden zijn: Getuigschrift B (2-jarige vervolg cursus) Metaalbewerken J. van Beynen, Heusden, C. van den Hout. Kaatsheuvel, A. Leytens Waal wijk, M. Machielsen, Kaatsheuvel, A. Verschure, Waalwijk, J. Vos, Heus den. Niet gediplomeerd: geen. Timmeren: T. Bax, Heesbeen, G. van de Bosch, Drunen, F. van Drunen, Drunen, P. Fijneman, Waspik, J. de Hart, Dru nen, J. Huysman, Sprang-Capelle, P. de jong, Kaatsheuvel, J. Koetsier, Drunen, J. Kouwenberg, Drunen, L. v. d. Lee, Vlijmen, M. van Leeuwen, Loon op Zand, A. Mols, Waspik, A. Roomer, Spranig-Capelle, A. H. Roo mer, Sprang-Capelle, P. Ros, Sprang- Capelle, E. Rozenibrond, Sprang-Ca pelle, J. Smulders, Kaatsheuvel, G. Spierings, El shout, J. Timmermans, Sprang-Capelle. Niet gediplomeerd: een. Schilderen G. van Bokhoven, Waalwijk, M. van Geel, Kaatsheuvel, T. de Graaf, Waalwijk, C. Groenendaal, Kaats heuvel, A. Ramstyn, Sprang-Capelle, N. Snoeren, Waalwijk, T. Vexduyn, Kaatsheuvel. Niet gediplomeerd: een. Metselen A. van Baardwijk, Kaatsheuvel, G. Brands, Loon op Zand, H. Brekel- mans, Drunen, H. van Iersel, Waal wijk, G. de Jong, Kaatsheuvel, N. Musters, Waalwijk, J. de Roon, Spr.- Capelle, A. de Rooy, Kaatsheuvel. Niet gediplomeerd: geen. Autoteöhniék D. Hoefnagel, Sprang-Capelle, A. Kimenai, Dongen, R. Shoolbred, Waalwijk, H. Muskens, Kaatsheuvel, A. Snijders, Spranig-Capelle, A. de Vaan, Vlijmen, A. Vermeer, Waal wijk, C. Welvaarts, Waalwijk. Niet gediplomeerd: een. GOUDEN LETTERBROCHE's Alle letters voorradig 25,- STATIONSSTRAAT 88 WAALWIJK Zondag jl. wisten H. van Bergen en Mej. M. v. d. Bogaart door in de finale resp. A. v d Ven en Mevr. Overbeek te verslaan de clubtitels van de badmintonclub FS.T. te grij pen. Daaraan waren een groot aantal wedstrijden vooraf gegaan en het zware programma dat elke deelne mer had af te werken was er debet aan dat er voor een finaleplaats be halve techniek vooral een flinke do sis conditie nodig was. De slijtageslag die van 's morgens 10 uur tot na 10 uur 's avonds duur de, leverde dan ook enkele finale partijen op waarin nogal wat ver rassingen voorkwamen. Naast de reeds genoemde kampioenen in de enkelspelen de heer H. van Bergen en Mej. van de Bogaart luidden de verdere uitslagen: Klasse A: H.E.: 1 H van Bergen; 2 A. v. d. Ven; D.E.: 1 M v. Bogaart; 2 Mevr. Overbeek; H.D 1 A. v. d. Ven-A. v. Tuyl; 2 J. v. d. Broek-H. v .Bergen; D.D.: 1 A. v. Delft-M. v. d. Bogaart; 2 Mevr. Overbeek-A. Smits; M.D.: 1 M Deekens-H. v. d. Ven; 2 F. Dalleu-A. v. Heeswijk. Klasse C: H.E.: 1 L. Dijkstra; 2 H. er wiel; D.E.: 1 Mevr. Dijkstra; 2 Mevr. v. d. Pluym; H.D.: H. v. Hees- wijk-H. v. d. Ossenblok; 2 L. Dijk stra-A Kroot; D.D.: 1 R. Hellings- Mevr. Slaats; 2 Mevr. Dijkstra-Me vrouw v. d. Pluym; M.D.: 1 M. Brok- H v. d. Ossenblok; 2 J. Fitters-L. Dijkstra. Een meisje vroeg: "Heer wat moet ik doen om een goed mens te zijn?" De heer antwoordde haar: "Wat ze je vragen, thuis, op school, in de kerk, in de jeugdgroep!" Het meisje zei: "Heer, ik heb altijd 10 voor gedrag, evenveel voor vlijt en netheid, ik ben vooraan in de klas. Ik doe al de boodschappen voor moeder, en de afwas. ik kuis de auto van vader en hou mijn kamer, netjes. Ik doe mee aan de vastenwerking, ik werk mee aan de jeugdmis, ik ben altijd stipt in onze jeugdgroep 'en mis nooit een bivak. "Wat moet ik nog doen?" Jezus keek haar aan met veelvriendschap en zei: "Leen je schriften uit aan de sukkelaars van de klas, Laat anderen op je fiets rijden en met rolschaatsen spelen, ga eens spelen met die meisjes op het pleintje, geef je pick-up en fonoplaten weg aan de gehandicapte, en als je tijd gekomen is, leef geheel voor anderen". Het meisje ging heen, want zij was zeer rijk en begaafd. JezuS keek haar bedroefd na: "Wat is het toch moeilijk voor zelfgenoegzamen om een goed mens te worden (Weekblad "Kerk en Leven") Compleet menu met dranken, BTW en bediening inbegrepen voor 2 personen W. - V' <2pecialitelten-<~~Qeótaurant Siotel cDerwlel - clOaalwyk A tel. 04160-2330 Grotestraat 208 De organisatoren van de Ronde van Waspik, waarvan zondag 14 juni de 19e editie gaat draaien, hebben dit jaar de omstandigheden bijzonder mee. De wielerkalender van 14 juni, daags na de Brabantse kampioen schappen, is zo goed als leeg. Hei is juist daarom dat de belangstelling van de kant van de renners voor de Was- pikse koers enorm groot is. Inschrij vingen kwamen binnen van niet min der dan 150 amateurs, 150 nieuwe lingen en 100 aspiranten. Door een strenge selectie bepaalde het wieler- Daarom naar: GROTESTRAAT 142 WAALWIJK Telefoon 04160 - 5117 comité het aantal deelnemers resp. op 85, 70 en 40. Omdat de Ronde van Waspik is op genomen in 't belangrijke en voor de renners aantrekkelijke Biesboschklas- sement willen de prominenten in Waspik de wedstrijd niet missen. Ook de kampioen van Engeland, Phil Edwards, die momenteel in Neder land verblijft, koerst mee, terwijl ook de schaatscracks Rudi Lïbregts en Jortrit Jorritsma zijn geselecteerd.' Daarnaast strijden de geflbr. Wim en Henk Prinsen uit Hank en de kam pioen van West-Braibant Wim Smoe- kes. Dan zijn er de complete ploegen van De Koning met o.a. van Hest uit Tilburg, van Driel uit Werkendam en Cardel uit Bilthoven en de Limfa- ploeg met Franken uit Oosterhout, de Bredanaars van Gorp en v. d. Wiel Dieleman uit Prinsenheek en Heze- mans uit Rijen. Bij de nieuwelingen is Waspik dit jaar met twee renners vertegenwoor digd, t.w. Frans de Bont en Jos Lan- germans. In deze categorie fietst ook Hordijk die met 20 overwinningen dit seizoen overigens het meest in de pu bliciteit staat. De strijd om de grote prijs van Waspik lijkt dit jaar bijzon der interessant te gaan worden. PROVADYA Het komende weekend in Provadya wordt georganiseerd door de aktie- groep Piss-off uit Waalwijk. Deze mensen hebben onlangs nog een groot aandeel gehad in het Pit-festival in Waalwijk. Ze streven er in de eerste plaats naar de mensen niet passief te houden. Deze mensen komen dus het komend weekend in Kaatsheuvel. WAALWIJK Het „Centrum voor Schoentechniek" van het Instiuut voor leder en schoenen van TNO in Waalwijk heeft op 2 en 3 juni een open-dag- gehouden. Op beide dagen was er gelegenheid tot bezichtigen van het instituut. Ook werd er een lezing gehouden over het keuren van poromerische schachtmateria len. Voor alle uitstallingen kon men de resultaten van keuringen waar nemen, welke van 4 of 5 standaard materialen werden verkregen. Aan dacht hierbij kreeg volberf, runds- leer, een lakleer een poromeer, een voeringsmateriaal etc. Tijdens dit •open-huis kon mén zien, welke mo. gelijk heden de schoenindustrie en haar toeleveranciers ter beschikking staan, wanneer zich in het bedrijf moeilijkheden voordoen of wanneer men die wil voorkomen. Dank zij de geweldige steun, die Egypte krijgt van de Sowjet-Unie in de vorm van modern raketmate riaal, tegen vliegtuigen en voorts dat Russische piloten de Egyptische Mig's voor een deel bemannen, is de gevechtskracht en het moraal van de Egyptenaren weer zodanig gestegen, dat zij aan offensieve ak- ties gaan denken. N'a aanvankelijk een zware artil lerie beschieting zijn op drie plaat sen langs het Sueskanaal Egyptische commando-eenheden over het ka naal gekomen, waarna zij Israëli sche stellingen, wapendepots en verbindingscentra van diverse kan ten onder vuur namen, hetgeen Israël op forse verliezen kwam te staan. Het ziet er niet naar uit, dat dit de inleiding is van een grootscheeps Egyptisch offensief. Veeleer krijgt men de indruk dat dit militaire sue. ces bedoeld is als een steuntje in de rug voor de zitting van de Palestijn se Nationale Raad, die op dat mo ment in Caïro bijeen was. Zo'n mili tair succes geeft moed en het ziet er naar uit dat het beoogde doel ook werd bereikt, aangezien de een aansluiting van de verschillende guerillaorganisaties gedurende deze zitting aanzienlijk meer nabij is ge komen Politiek is men al ver ge vorderd, het militaire deel zal on getwijfeld nog volgen.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 9