Groot machtsvertoon van J. Meijer in Ronde van Waspik b m Harmonie St. Cecilia uit St. Antonis winnaar van het concours i Wit Zwart kampioen na 2-0 zege op Altena Wie gaat u gelukkig maken met een Certina? Vaderdag Stas&ar WAALWIJK Concordia's Muziekconcours te Loon op Zand PiVïHii I DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 15 JUNI 1970 Bijzonder zwaar parcours Brabants Orkest in Tilburg Nieuwelingen en aspiranten Artisten voor de maand juni Trio Bruno Gaccela Charlotte Opal Marconic THE BLUE NOTE Tilburg Goede muziek De klap vuurpijl op de Capelle een Geef Vader Verrekijker PRISMA VERREKIJKERS 8 8 7 7 x x X X 30 40 35 50 vanaf vanaf vanaf vanaf 57,50 77,85 75,85 93,00 BELANGRIJKE SPOEDVEILING in Café „de Heibloem", J. Passier televisietoestellen radio-toestellen bandrecorders; cassette-recorders; pick-ups, mono en stereo; Diverse huishoudelijke apparaten gouden dames- en herenhorloge's Certina. Blue Ribbon. Met verzonken kroon. Edelstaal. Waterdicht. Automatisch. Datum, f 284,-. Certina horloges reeds v.a. f 99,-. Q> CERTINA J. K. Verhulst iLluUiimi Vlijmen Triomftocht De 19e editie van de ronde van Waspik gaat de geschiedenis in als de grote slag van Johnny Meijer uit Utrecht. Met een verbluffend gemak presteerde deze amateur iets wat in de Ronde van Waspik nog nimmer voor kwam: hij reed het hele rennersveld op een of meer ronden, om vervolgens opvallend monter de bloemen van de heer C. Fitters in ontvangst te nemen en de felicitaties van loco - b urgeme^ster K van Dongen te aanhoren. Bij de nieuwelingen greep A. Dekkers uit Udenhout zijn 4e overwinning van dit seizoen terwijl K. Sterk uit Ois- terwijk de rapste eindsprint bleek te hebben van de adspiranten. Weer bleek de Ronde van Waspik over een (te) zwaar parcours te lei. den. Van de 80 geselecteerde ama teurs konden er slechts 20 worden geklasseerd. Het stoffige koolaspad langs het kanaal bleek weer een keiharde scherprechter die heel wat krachten sloopte. Half koers vrees den de jury-leden niet ten onrechte dat een deel van de beschikbare prijzen niet zouden kunnen worden uitgereikt eenvoudig omdat de ren ners de finish niet zouden halen. Een vijftal ronden werden de zwaar beproefde renners danook geschon ken waardoor de afstand tot onge veer 93 km werd gereduceerd Ook het vrij groot aantal lekke banden en enkele valpartijen bepaalden mee het wedstrijdverloop. Al na 12 ronden vormde zich een kopgroep met Johnny Meijer die dus van meet af aan in de slag heeft gezeten, P:et Franken uit Oostenhout, Wim Dielemans uit Prinsenbeek en Jan Klomp uit Groot-Ammers. Drie ron den later sprong A. van Ham uit 't peloton weg en kreeg aansluiting bij de kop. Dit vijftal bleef 10 ron den aan de leiding. Toen moest Klomp afhaken. Een poging om sa men met Piet Kentie terug te ko men mislukte. Inmiddels vochtèhi voor het peloton uit Rudy JWe- brechts, R. Leyten uit Rijen, H. VaH Groezen uit Made, Wim Smeekes uit Gilze en Kees Cardel uit Bilt- hoven. Tegen hun inspanningen kon het kwartet aan de kop geen weer stand blijven bieden zodat een kop groep van 9 renners ontstond. Ook Tonny Barten, weer door materiaal pech ook in deze wedstrijd niet van voren, deed pogingen om weg te komen maar zou kort hierop het to neel verlaten. Eenzelfde inspanning kostte ook Hezemans uit Rijen een piaats in de eindrangschikking. Na 33 ronden had de kop inmiddels een voorsprong van 30 seconden opge bouwd maar nu begon Meijer aan zijngrootse" opmars. Ombeurtén moesten zijn concur en ten afhaken en vooral in deze fase van de strijd toonde Meijer met recht het Bies- bosch klassement aan te voeren. Met verbluffend gemak liep hij over de 2G' nog in de koers rijdende renners heen. De vraag was nog slechts: wie mogen straks aanspraak maken op de andere ere plaatsen Cardel, van Iïest en een van uit de achterhoede oprukkende Wim Prinsen trokken nu de aandacht van het talrijke pu bliek maar kregen tegen het geweld van Meijer geen schijn van kans om hun ronde achterstand goed te maken. Wèl eisten zij resp. de 2e 3e en 4e plaats voor zich op met een achterstand van 1.25. Op 2.28 volgde K. van Bavel uit Boxmeer als 5e, 'A. Straver uit Giessen werd 6e, P. Kentie, Hardinxveld 7e, W. Smee kes, Gilze 8e, J. Cooremans Breda 9e en A. Solleveld uit De Lier 10e. Elfde werd Henk Prinsen uit Hank, 12 Piet Franken uit Oosterhout, 13 C. Kortsmit Zevenbergen, 14e Rudy Liebregts Vlaardingen, 15e A. de Jongh Made, 16e Jan van Driel Wer kendam, 17e Wim Dielemans Prin- TILBURG - In deStadsschouwburg te Tilburg zal ap dinsdag 23 juni a.s. om 20.15 uur Het Brabants Orkest o.Lv. gastdirigent Anton Koene met als solist Gerard van Blerk, piano, 'n Ravel-programma brengen als tweede Zomeravondconcert. De uit te voeren weiken zijn: Ravel: Rhapsodie Es- pagnole, Ravel: Concert voor piano en orkest G-dur (solist Gerard van Berk), Moussorgsky (bew. Ravel), Schilderijententoonstelling. senbeek, 18e C. Pijnenburg Helvoirt, 19e A. van Beek Waalwijk en 20e J. Idema uit Zijndrecht. De laatste 5 werden door de jury vroegtijdig uit de wedstrijd genomen wegens al te grote achterstand. Bij de nieuwelingen kwam de eerste serieuze uitlooppoging half koers op naam van B. Libregts uit Vlijmen. Hij kreeg al gauw gezel schap van de Rotterdammer Stegen, ga. Met nog 13 ronden te rijden zocht laatst genoemde alleen het avontuur maar de Waspikker Frans de Bont die mee de toon aangaf pakte hem vakkundig terug Weer ging Libregts ten aanval, nu in ge zelschap van Ad Vromans uit Gilze, maar ook dit stond het peloton, tot amper 20 renners gereduceerd, niet toe. De laaste 7 ronden werden in gesloten formatie afgelegd. De eind sprint had het volgende resultaat: 1 A. Dekkers Udenhout 50 km in 122.11; 2 M. Rehorst Den Haag; 3 J. Voesenek Prinsenbeek; 4 A Vro mans Gilze; 5 M. Rietveld Rotter dam; 6 B. Libregts Vlijmen; 7 J. leyten Chaam; 8 A. Oprins Gilze; 9 C. Stengenga Rotterdam; 10 N. Scholten Tilburg; 11 J Smits Rot terdam; 12 F. de Bont Waspik. De prestatieprijs won hier Stengenga. Adspiranten: 1 K. Sterk Oisterwijk; 2 J. Konings Sprundel; 3 Metsen Roosendaal; 4 N. van Nispen Breda; 5 T. Franken Moerdijk; 6 C Spa pens Goirle; 7 J. Mertens Hoeven; MUZIEK STRIPTEASE pn JONGLEUR Geopend van 22.00 uur tot 04.00 uur. VEEMARKTSTRAAT 36 - 38 Telef. 04250 - 25287 8 F. Pirard Breda; 9 R. Brabers Til burg; 10 H. Goeyers Ulvenhout. De winnaar reed de 20 km in 33.13 uur. de keuze De Argonauten van'G. Bou dijn 139 J4 pnt., totaal 280. Gok een tweede in dezelfde eerste af deling was vpor de nieuwe harmonie Kaatsheuvel, welke "sedert september 1969 uit de drie bestaande korpsen is samengesteld. Voor het verplichte werk De KL Suite waren het 144,5 pnt. en voor de keuze Vastenavond- muziek 139,5 pnt., totaal 284. In de afdeling uitmuntend speelde de Fan fare St. Antonius uit Nijnsel het ver plichte werk FancyFair Suite van Hlooke met 138 pnt. en de keuze A Rustic Holliday van Rimmer-Ham met 137,5 pnt, totaal 275 j)ht., dus een tweede jdaats, ,jf De fanfare St.Willihrófdua,. Hees- wijk, moest eveneens met een tweede prijs genoegen nemen. Zij verzamel de voor 'het verplichte werk Fancyfair Suite 144,5 pnt. en voor het keuze werk American Folksuite van Walter 138,5 pnt., dus een totaal van 283 pnt. In het kader van de feestelijkheden van de mering van het 60-jarig he- staan van de Kon. Erk. Harmonie Concordia van Loon op Zand werd zondag een concours gehouden onder auspiciën van de Kath. Federatie voor Muziekgezelschappen en Fanfa res. Voor het eerst werd de jurering toegepast van de landelijke organisa tie van de vier muziekbonden van Nederland. Onder de bekwame jury van de heren Laro, van Dijck en Pos- tumus werden 10 groepen beoordeeld wélke zwaar hebben moeten vechten om de goede punten te behalen. Er is bijzonder goed en met overgave ge musiceerd en de spanning steeg naar mate de hogere afdelingen vorderden. De laatste twee korpsen zorgden voor een ware ovatie. Allereerst trad de jeugdharmonie De Goéde Hoop uit Aarle Rixtel op, wel ke met het verplichte nummer Jolan- da van Delbecq 147,5 pnt. behaalde, met Le Premier Pas van Mouré was goed voor 141,5 pnt., zodat met 289 pnt. een eerste prijs met promotie naar de 3e afdeling werd bekomen. In de derde afdeling speelde Harmo nie St. Jan uit Waalwijk zich naar de 2e afdeling door met La Cóte aux Fées als verplicht werk niet minder dan 153 pnt. verzamelde, het keuze- werk Weekend Ouverture van Bou- dijn bracht 152 pnt. op, zodat ook hier met maar liefst 305 pnt. een eer ste prijs naar Baardwijk ging. De zo pas verjongde harmonie heeft hier veel eer bij ingelegd. De fanfare Milsbeek, Crescendo, behaalde voor het verplichte werk Contrast Suite van Boudijn 146 pnt., en met het keuzewerk Sonatine van Boudijn 142,5 pnt. zodat ook dit korps met juist genoeg punten. 288,5, de eerste prijs met promotie naar de afdeling uitmuntend kon bereiken. Harmonie Juliana uit Someren-Eind bereikte 'n tweede plaats met voor het verplichte werk De KL Suite voor Blaasiorkest van P. Stalmeijer, 14014 pnt. en voor De overige korpsen zorgden voor vuurwerk. Het was in de afdeling uitmuntend St. Cecilia uit St. An- fonis, dat in de verplichte serie het werk Prélude en Improvisatie van Den Arend naast Baardwijk kwam met een punt minder n.l. 152 pnt. Voor het keuze werk kreeg deze fan fare de hoogste punten van het con cours n.l. 155,5 pnt. en het mag dan ook een perfecte Petite Tiiptique van Moerenhout zijn geweest wat de aan leiding gaf voor een eerste prijs en wel met het hoogste aantal punten van deze dag 307,5 pnt. met een pro motie naar de Ere-afdéling. Dan de hoogste afdeling de Ere-af- deling, deze twee kiorpsen zorgden voor de nodige spanning die werke lijk te snijden was. Fanfare St. Lam- bertus uit Gemonde met het verplich te werk J.e Balade van Marcel Poot was goéd voor 149,5 pnt. en het keuze werk Automation van Yofke GESLAAGD Voor het Mulo diploma B slaagde onze plaatsgenoot de heer Hans Stein De 'heer S. Oerlemans is geslaagd voor he HBS-B diploma. PV DE LUCHTVAART De uitslag van de wedvlucht vanuit Orleans, afstand 480 km, georgani seerd door de PV De Luchtvaart, was als vlolgt: C. Blok 1 3 11; G. Tref fers 2 4 14 16; P. Netten 5 13; B. Pols 6 15 17; H. Vos 7 8 20; A. Bakkeren 9 10; van Dam 12 19; B. van Pelt 18 21; A. Ramsteyn 22; J. Verduyn 23; H. van Campen 24. De beker van wijlen de heer M. v. Peer komt dit jaar in handen van C. Blok. J. DEN ROOI JEN NAAR MVV De bekende SSC-speler Jan den Rooijen gaat SSC verlaten. Deze week heeft hij een full-prof contract getekend bij de Ere-Divisieclub MVV uit Maastricht. Naast de gebruikelij ke transfersom die SSC zal verkrij gen heeft MVV aangéboden met het voltallig le élftal een wedstrijd te zul len spelen tegen SSC. béhaalde 140,5 pnt, zodat hier ook een eerste prijs met 290 pnt in de waoht gesleept werd. En last not least Harmonie Wilhel- mina uit Den Dungen, die onder lei ding stond van de eerbiedwaardige musicus N. v. d. Akker uit 's-Herto- genlboséh, was een verschijning op 't concertpodium. Zijn jongens hingen aan zijn dirigeerstok, zodat een ova tionele waardering uit de zaal klonk. Met de Mini-Symphonie van Larssen als verplicht werk behaalde 't klorps 146 pnt., met het keuze werk - en hoe kan het anders in Loon op Zand, het succesnummer van Concordia Capriccio was goed voor 152 pnt., zodat ook hier een eerste prijs werd behaald. Namens de Kath. Federatie werd na het bekendmaken van de prijzen har telijk dank gebracht aan de jubile rende vereniging en het uitvoerend comité, alsook de medewerkers aan dit eoncouijs.dert ten volle geslaagd is.. Graag wii de Federatie nog eens in Loon op Zand een concours meema ken, want - aldus de woorden van de spreker - dan is het jgoéd ver zorgd. Tijdens deze concoursdag heeft bur gemeester van Erp ook de zaal be zocht en van de goede mpz'iek geno ten met de velen die er waren, ,want dé zaal was steeds tot in de uiterste hoeken gevuld. Zaterdag a.s. is het in de harmoniezaal een receptie voor het jubilerende korps. hij heeft het er al zo dikwijls over gehad Allen met bijbehorende tas en riemen. Brillenspecialisl Stationsstraat 54 Waalwijk Tel. 2648 Wit-Zwart uit Sprang-Capelle is kampioen en derdeklasser. Met 2-0 ging het team van aanvoerder Joop le Sage zaterdag in het beslissings duel tegen Altena op het terrein van Good Luck in Raamsdonksveer over de finish.' Drieduizend toeschouwers - nimmer was het zo druk op het terrein van Good Luck - waren ge tuigen van de prachtige triomf van de Sprang-Capellenaren. De zege van Wit-Zwart was verdiend, dik ver diend zelfswant niet alleen in tech nisch, maar ook in taktisch opzicht had de formatie van trainqr Jdooy duidelijk meer te vertellen dan de oranjewitte ploeg uit Nfeuwëndijk. Altena, dat zo lang bovenaan heeft gestaan en een week of vier geleden feitelijk al met één been in de derde klas stond, moest na de débacle bij SDO en Wilhelmnia opnieuw versla gen Het veld verlaten. li, j.j'; (1- Niemand zal kunnen beweren dat Al tena in deze titanenstrijd niet alles op alles zette om alsnog de titel te grij pen. Onder aanvoering van de aktie- ve Bertus Dekker wat heeft die 'F ss O üar-Rv fi3V70V" iOücqc St. Antoniusstraat 5 OP WOENSDAG 17 JUNI 1970, DES AVONDS OM 8.00 UUR zal ten overstaan van deurwaarder J. TH. P. S. METTES, Gerechtsdeurwaarder te Waalwijk, worden overgegaan tot de publieke veiling a contant van een flinke partij w.o. kleuren, draagbare en tafelmodellen; w.o. plano-radio's, transistor-radio's, wereldontvangers en auto radio's; zoals MIXERS, TOSTY, ROOSTERS, KOFFIEMOLENS enz.; en wat verder ter tafel zal worden gebracht. Te zien: één uur vóór de veiling. Tijdens de veiling worden alle apparaten gedemonstreerd op beeld-ontvangst en geluid. ■:.A A AL Grotestraat 260, Waalwijk Tel, 4681 Uw juwelier met 't klokkenspel DAMKAMPIOENSCHAPPEN Twee dammers uit Heusden heb ben zich van de titel meester ge maakt bij de damkampioenschappen Nieuwkuyk, Vlijmen, Haarsteeg. In de eerste klas zegevierde de beken de Heusdense crack A. de Graag en zijn stadgenoot L. van Hof ten, die' kampioen werd in de tweede klas. De laatste inhaalwedstrijden van deze competitie zijn nu gespeeld. De eindstanden luiden: le klas: A. de Graag, Heusden, 8 punten uit 5 partijen; 2 J v. d. Lee, Vlijmen en W. van Oudhuizen, Oudheusden, beiden 6 punten; 4 Th. van Over- dij'k, Vlijmen 5 pnt.; 5 Jo Manders, Drunen 4 pnt.; 6 J. Wortel Drunen 1 pnt. 2e klas: L. van Ijloften, Heus den 7 pnt uit 6 partijen; 2 L. Pij nenburg Vlijmen en C. Soholts Vlijmen, beiden 6 pnt.; A. van Wijk, Vlijmen* 5 pnt. man gezwoegd - poogden de geest driftig spelende Nieuwenidijkers zc- wel in de beginfase van de eerste als in de beginperiode van de tweede helft een bres te slaan in de defensie van Wit-Zwart. Maar om een verde diging van Wit-Zwart met in het cen trum een stopper van het kaliber van André van Beek uit positie te spelen is meer kundig aanvalsspel nodig dan wat de équipe van Van Strien op de grasmat wist te leggen. Altena kwam hu niet verder dan enkele felle scho ten van Wim van der Stelt en Bertus Dekker, die bovendien bekwaam wer den gepareerd door keeper Arie Roo mer. Na enkele gevaarlijke inleidende ak- ties van Wit-Zwart, waarbij de bal uit een hoekschop van Albert van Beék de deklat schampte, viel in de vijf endertigste minuut de eerste treffer. Linksachter Wim Timmermans werk te zich naar voren en diens totaal on verwachte center op wel bijna veertig meter afstand sloeg als een granaat precies onder de kruising van paal en lat aohter Dolislager: 0-1. Van dat moment af zakte Altena terug en Wit- Zwart met Ad Rosenbrand, Hans v. Beek en Joop le Sage als sterke troe ven óp het middenveld, ging steeds meer de situatie beheersen. Alteria bracht in hét begin vin de tweede helft nog'ëvén de kracht op verwoed aan te vallen. Verder dan 'n paar harde schlcrten van Wim van der Stelt en Bertus Dekker lieten de at tent 't doelgdbied afschermende Wit- Zwart-ers het evenwel niet komen. Wit-Zwart nam het heft in handen en Altena had verder de grootste moeite met de snelle en gevaarlijke akties van de buitenspeler Johan Rosen brand en Gerry Dorresteijn. Ongeveer een kwartier voor het ein de was de strijd heslist. Hans van Beek tikte de hal naar Johan Rosen brand en deze knalde 'hem, na enkele spelers in een flits te hébben gepas seerd, laag langs de vertwijfeld dui kende Dolislager: 0-2. Wit-Zwart had niets meer te duchten. Centrale verdediger André van Beek kon zelfs rustig naar voren gaan en zijn knap pe siolo-aktie resulteerde ibijna in een derde goal. Wit-Zwart was kampioen. Dolle vreugde bij de Sprang-Capellenaren, ontgoocheling bij de honderden Nieu- wendijkers, die reeds een kwartier voor het einde het tqrrein verlieten. De Sprang-Capellenaren hebben za terdagavond de nieuwe derdeklasser Wit-Zwart op uitbundige wijze inge haald. Voorafgegaan door de harmo nie Marijke maakten de voetbalkam pioenen, staande op een wagen, een triomftocht door een deel van de ge meente. Afgevaardigden van verschil lende verenigingen kwamen in café De Ruijter de Wit-Zwarten de hand drukken. Burgemeester M. v. Prooij- en, die na afloop van de beslissings wedstrijd in Raamsdonksveer de kam pioenen als eerste complimenteerde, ontving 's avonds op het gemeente huis de spelers en het bestuur van Wit-Zwart. Hij was vol lof over de prestatie van Wit-Zwart en zei het bijzonder fijn te vinden dat Capelle thans een derdeklasser heeft en dus vertegenwoordigd is in de hoogste klas van district Zuid. De burge meester beloofde Wit-Zwart dat zo spoedig mogelijk zal worden begon nen met Je uitbreiding van 't sport complex 'ïn Capelle. Het plan daar voor is reeds door Gedeputeerde Sta ten goedgekeurd.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 3