De tcho van het Zuiden Raad van Loon op Zand aarzelde met goedkeuring van „De Werft" roei- ant vaderdag? geef vader een Prisma horloge Eerste prijs in Ede voor „Sirena' uit Sprang-Capeile Brand bij Chemische fabriek V. Hoffmans In Waalwijk^ WAALWIJK Velerlei bezwaren naar voren gebracht Het Schoenenmuseum Image Een JPC groei-briljantring... waardevol geschenk! Een ring met een prachtige, grote briljant-nu bereikbaar! Want u kunt beginnen met een kleine - maar daarom niet minder echte - briljant Met JPC-Garantie voor kwaliteit,hoogwitte kleuren waardevastheid bij inruH. Beginprijs reeds vanaf 126,-. Onder overlegging van het JPC-Certificaat dat u bij uw eerste aankoop hebt ontvangen, kunt u deze ring later inruilen voor een ring met grotere briljant. U ontvangt voor uw ingeleverde ring het volle aankoopbedrag terug en hoeft u dus alleen het prijsverschil bij te betalen. Enzovoort... zo- groeit uw bezit I Wij tonen u graag onze kollektie en verstrekken u gaarne - vrijblijvend - alle inlichtingen. groei-briljant Aarzeling Bestuur Geen stemming STATIONSSTRAAT 88 WAALWIJK P RI SM A Baldadige Jongelui richtten ravage aan in Drunens zwembad RKOSC en BW wonnen in WSC-toernooi KPJ - Waalwijk huldigde ook pastoor M. Vos MAANDAG 15 JUNI 1970 93e JAARGANG No. 48 KAATSHEUVEL In de donderdagavond j.l. gehouden vergadering van de gemeenteraad van Loon op Zand, is geruime tijd aandacht be steed aan het gewijzigd voorstel to het verstrekken van een kapitaal subsidie aan de Stichting „De Werft", die een nieuw plan heeft inge diend voor de bouw van een sociaal-cultureel ontmoetingscentrum te Kaatsheuvel. Het voorstel, zoals dat ter tafel kwam, leverde bij diverse leden aanvankelijk nog al wat bedenkingen en vragen op. Er was een hartstochtelijk pleidooi van burgemeester L. M. J. v. Erp voor nodig om de bezwaren te ontzenuwen, waardoor het voorstel toch nog zon der hoofdelijke stemming werd aangenomen. De bedoeling is, dat in de eerste fase alleen het gemeenschapshuis wordt gerealiseerd van 't ont moetingscentrum, dat verder gecombineerd moet worden met een sport hal en een bibliotheek. De heer J. P. v. Nieuwstadt had vooral bezwaren en kritiek tegen de grote verhoging van de baten,- zoals die in de concept-exploitatie-opzet is opgenomen (buffetwinst f 30.000- en huuropbrengst 33.000,Deze bedragen waren volgens hem niet haalbaar. Verder noemde hij 't jam mer dat in de eerste fase van de bouw niet een begin is gemaakt met de sporthal, waaraan in Kaatsheu vel een veel grotere behoefte was dan aan een gemeenschapshuis. Hij voegde er aan toe, dat de raad reeds tien jaar geleden een voorstel voor een sporthal had goedgekeurd, maar dat de bouw steeds weer om andere reden was uitgesteld. Ook de heer J. Huijbregts vond deze eerste fase een moeilijk te ver kopen zaak. Hij vond eveneens dat de sporthal voorrang verdiende en wilde weten wat hiervan de bijbe doeling was. Ook de geschatte ex ploitatie-opzet vond hij te hoog en wees in dit verband op het Cultu rele Centrum te Loon op Zand, waar men zo'n moeite heeft het exploita tie-tekort zo klein mogelijk te hou den. Men moest dit niet te optimis tisch bekijken. Hij feliciteerde het bestuur bij voorbaat als het er in zou slagen zich aan de exploitatie- opzet te houden. Verder vroeg hij zich af, of door de opzet van 't buf fet niet voorbij gegaan wordt aan de belangen van de plaatselijke ho recabedrijven. De heer G. Eijkemans vond de keuze van de bouwplaats de ruimte tussen de Huygensstraat, Jul. v. Stolbergstraat en Oranje Nas-, saustraat vreemd. De exploitatie opbrengst was naar zijn smaak op geschroefd om tot een sluitende be groting te komen. Hij kon zich wel met het plan verenigen, maar hij maakte bezwaar tegen de begroting. Een groep mensen die het nieuwe bestuur uitmaken, wordt voor een voldongen feit gesteld. Hij wilde verder nog weten of de gemeente de belasting van een half miljoen als bijdragen in de bouwkosten wel zou kunnen dragen. De heer J. Beerens sprak zich uit voor realisering van een sporthal in I J. K. VERHULST Uw juwelier met het klokkenspel Grotestraat 260, Waalwijk Tel. 04160-4681 eerste instantie, die zeker bij de jeugd voorrang zou krijgen. De ge noemde cijfers in de exploitatie-op- zet bij het buffet noemde hij vol komen uit de lucht gegrepen. De activiteiten van „De Werft" in het oude gemeentehuis droegen er naar zijn smaak niet toe bij dat de image van deze organisatie werd verbe terd. Tenslotte geloofde hij stellig ,dat men er op dit moment niet in zou slagen raadsleden bereid te vin den in het bestuur zitting te nemen. De heer L. Hornman vroeg zich o.rn. af, of de gemeente ook bereid moet zijn een groter bedrag bij te leggen als achteraf zou blijken dat de uitgaven in de aanlooptijd over schreden worden. Verder vond ook hij het verstandiger eerst een be stuur te formeren en vroeg hij of 't gebouw zal worden aangepast aan de wensen van de jeugd. Burgemeester L. v. Erp begon met op te merken dat het hem speet dat dit nieuwe plan van een groep par ticulieren zoveel aarzeling en on zekerheid bij de raad had veroor zaakt. De opmerking van de heer Beerens, dat geen der raadsleden bereid zou zijn in het stichtingsbe stuur zitting te nemen, was geen compliment voor de raad en ook dit viel hem bijzonder tegen. Dit was volgens hem onverdiend voor de initiatiefnemers, die bij voortduring bezig zijn geweest, excursies heeft gemaakt en besprekingen heeft ge voerd. Het Provinciaal Opbouwor- gaan had toch laten weten dat er iets moet gebeuren in Kaatsheuvel met zo'n grote achterstand op het gebied van sociaal gemeenschaps leven. Met dit gemeenschapshuis ging volgens hem een nieuwe tijd beginnen, los van een door zijn ver leden en sfeer besmet patronaat. Geëmotioneerd pleitte de heer Van Erp voor realisering van het plan, dat hij noodzakelijk achtte om de bevolking „op te krikken" en om de jeugd zichzelf te laten zijn. Hij meende dat het gebrek aan optimis me misschien zijn oorzaak vond in het feit dat de raadsleden aan het eind waren gekomen van wat hij noemde een „vermoeiende rit van vier jaar". De stijging van de bedragen, die een overschrijding van de ministe riële norm met zich meebrengen, is volgens hem te verklaren door het feit dat in deze eerste fase ook reeds een aantal voorzieningen voor de sporthal, met name de keuken en 't ontmoetingscentrum, worden gerea liseerd. Het drieluik in totaal wordt echter goedkoper dan de drie ge bouwen afzonderlijk. Burgemeester Van Erp zei, dat hij ook meer begrip bij de raad had verwacht op het punt van de be stuursvorming. Het bestuur zal n.l. bestaan uit twee leden van de ge meenteraad, aan te wijzen door B. en W., twee leden van de sportraad, aan te wijzen door die raad, één lid, aan te wijzen door de bibliotheek stichting uit zijn midden, en tien le den, te benoemen door coöptatie uit een door de raad van aangeslotenen op te maken voordracht. De raad van aangeslotenen wordt gevormd door vertegenwoordigers van dege nen die van het gebouw gebruik maken. Verder zei hij, dat de keuze tussen ontmoetingscentrum en sport hal voor het college niet moeilijk was geweest. In de .huidige finan ciële situatie was n.l. gebleken dat het meer opportuun was het nieuwe plan bij het departement in te die nen, waardoor de subsidiemogelijk heden gunstiger werden. Hij ver weet de heer Van Nieuwstadt te praten over een plan van tien jaar geleden, omdat volgens hem de sportzaal van toen niet meer te ver gelijken valt met de hal die er nu moet komen. De concurrentiepositie met de horecabedrijven in Kaats heuvel vopd hij een moeilijke zaak. Hij verdedigde echter de instelling van een buffet, omdat dat volgens hem in een ontmoetingscentrum noodzakelijk is om het plezieriger te hebben na de sport en na de ver gadering. Hij was van mening dat er wel concurrentie zal zijn, maar dat die zal meevallen, omdat in dit centrum geen bruiloften, uitvaarten en partijen zullen worden gehou den. De heer Beerens wees hij nog terecht in verband met diens op merking over het gebruik van het oude gemeentehuis. Hij noemde het een gebrek aan inzicht ten aanzien van de gebeurtenissen in dit ge bouw. In dit verband bracht de bur gemeester ook nog 't NKV-gebouw aan de Mgr. Völkerstraat (Gilden bond) ter sprake, dat hij verouderd noemde en niet meer voldeed aan de wensen van de gemeenschap, waarmee de heer Beerens het niet geheel eens was. Nadat enkele raadsleden in twee de instantie nog enkele opmerkin gen hadden gemaakt, waaruit bleek dat men wel degelijk waardering had voor en vertrouwen in 't stich tingsbestuur, dat men ook niet te- gouden herenhorioge met datum 225,- gouden herenhorloges zonder datum reeds v.a. 195,- Dolphin 100 chroom herenhorloge, 100% waterdicht 99,- met datum 109,- In edelstaal 115,- met datum v.a. 125,- JUWELIER gen het plan in het algemeen was, maar uitsluitend tegen opschroeving van de baten, werd het voorstel zon der hoofdelijke stemming aangeno men. De overige voorstellen werden vrijwel zonder enige discussie aan vaard. Daaronder was o.a. de ver lenging van het sluitingsuur van de horecabedrijven tot 1 uur, beschik baar stellen van een krediet voor de vervanging van een tweetal pom pen voor het rioolgemaal te Loon op Zand, idem voor de aanleg van een riolering, bestratingen en open baar groen in de omgeving van de sporttaal te Loon op Zand, onbe woonbaarverklaring van de wonin gen Hoofdstraat 92 en 94 te Kaats heuvel, aankoop van het pand Gast huisstraat 1, Kaatsheuvel in verband met het vastgestelde bestemmings plan „Markt Kom Kaatsheuvel". D'RUNEN - Vorige week kregen enkele jongelui uit Drunen het in hun hoofd om na een examenfuif nog even een bezoek aan het zwembad te bren omstreeks het middernachtelijk uur. Zij hebben daar toen een grote ravage aangericht door o.a. de vuil nisemmers in het zwembad te ledigen en flessen aanscberven in het water te gooien. Vele uren en veel geld heeft het gekost om de gevolgen van dit kwalijke grapje cp te ruimen. De daders hiervan zijn inmiddels bekend. H0t tamboerkorps van de fanfare Si rena te Sprang-Capeile nam j.l. zater dag deel aan het Groot Nationaal Fe- deratief Mars- en Drumbandconcours hetwelk gehouden werd in het prach tige openluchttheater te Ede, georga niseerd door De Harmonie, aldaar. De tamboers van Sirena kwamen uit met nog een achttal andere korpsen in de eerste afdeling, aan het gehele concours namen 26 verenigingen deel Sirena kreeg een puntentotaal van 208,5 toebedeeld, wat een prachtig resultaat ivas, daar voor het behalen van een eerste prijs 192 punten no dig waren, zodat men hier ver boven uit kwam. Na loting door de voorzit ter van Sirena in de eerste afdeling trok hij nummer 4 waarna het korps om ruim 5 uur moest optreden en zo wel de stilstaande mars' Burlesco pan S. Egberts als de lopende mars The Wanderer van Theo van Campen op correcte en sublieme wijze werden uitgevoerd. Omstreeks half zeven werd de uitslag bekend gemaakt en begrijpelijkerwijze was de vreugde en blijdschap zeer groot bij het vernemen dat het korps van Sirena een eerste prijs had be haald. In vreugdevolle .stemming werd de thuisreis aanvaafd nadat eerst nog in Ochten was gepauzeerd voor het eten. Om ongeveer tien uur arriveer de het gezelschap aan het gemeente huis na vanaf de Dick Flemming- straat te hebben gemarcheerd. Bij het gemeentehuis stond het fan- Een foto van de brand vorige week bij de chemische fabriek Hoffmans die ook een beeld geeft van de enorme rookontwikkeling farekorps opgesteld om hun tamboers te begroeten terwijl ook burgemeester van Prooijen aanwezig was en het tamboerskorps hartelijk complimen teerde met het behaalde succes. Spre ker wees op de goede teamgeest die in het korps aanwezig is, drie jaren achter elkaar wist u een eerste prijs te behalen, zodat men vanaf de der de afdeling gepromoveerd is naar uit muntendheid en daarmee namens het gemeentebestuur van harte gelukge wenst. Deze zaterdag van 13 juni is een (blij de feestdag voor Sprang-Capeile ge worden, want de voetbalvereniging Wit-Zwart mocht in een beslissings wedstrijd kampioen worden en de Sirena-tamboers behaalden een eer ste prijs, alzo voor velen een blijde dag. De burgemeester wenste 'het korps voor de toekomst nog alle succes toe in de afdeling uitmuntendheid. De voorzitter van Sirena, wethouder Jac. Vos sprak een dankwoord waarin hij liet uitkomen dat het korps het ten zeerste waardeerde dat de burge meester in dit late avonduur, niette genstaande zijn drukke dag, bij de thuiskomst aanwezig was om de tam boers toe te spreken en te compli menteren. Wij zijn u hiervoor zeer er kentelijk, aldus de voorzitter Hierna ging het korps met volle mu ziek naar het repetitielokaal in café 't Bruggetje van de heer W. Kuis. Hier hield de Voorzitter wethouder Jac. Vos een toespraak, waarbij spre ker zidh eerst richtte tot de tamboers en hen namens het gehele korps dank 'bracht voor de vele aktiviteiten de laatste maanden en er op attendeerde dat met gezamenlijke inspanning veel bereikt kan worden. De heer A. Net ten uit 's-Gravenmoer, instructeur van het korps, dankte spreker voor 't vele goeder werk met de opleiding en het kweken van een goede geest on der de tamboers dn deze drie jaren. In drie deelstaten in Westduits- land hebben verkiezingen plaats ge had die een overwinning brachten voor de CDU. In Rijnland-Westfa- len zijn ze weer de grootste partij. De liberalen verloren bijna overal. De CDU zal in de landspolitiek ech ter niet meer macht krijgen. De regering gaat een subsidie van 35,7 milj. geven voor een jaar voor de moeilijk plaatsbare werkne mers bij Beckers, Bergen op Zoom en Spandon in Tilburg. De ontvoerde Duitse gezant in Argentinië zal vermoedelijk van daag worden vrijgelaten daar de re gering alle eisen der terroristen in gewilligd heeft en er 40 heeft vrij gelaten. ren ons tamboerkorps zult mogen lei den. Aan mevrouw Netten werden bloemen aangaboden. Namens de v.v. SSC sprak de vice-voorzitter de heer J. Haverhals een felicitatie woord en namens de harmonie Marijke de heer J. van Wijk. Beide sprekers wenste het korps van harte geluk met het be haalde succes, waarna de voorzitter deze deputaties dank bracht voor hun aanwezigheid en goede woorden, waarna hij allen nog een gezelligé feestavond toewenste. Dat het nog 'n tijdje gezellig feest was in café Kuis laat zich begrijpen. WAALWIJK Het team van RVV heeft zondagmiddag- in het A- juniorentournooi van WSc beslag gelegd op de eerste plaats, BW werd hierdoor winnaar van de sup- portswiselbeker. In een spannende wedstrijd wist BW na rust een 1-0 voorsprong te nemen op het team van Veerse Boys. He B-junioren- tournooi, dat zaterdag werd gehou den, werd gewonnen door RKOSC, dat in de finale Blauw Geel uit Veghel met maar liefst 40 ver sloeg. Beide dagen werden de prij zen uitgereikt door de heer Kipping, jeugdvoorzitter van WSC, die kon terugzien op twee bijzonder geslaag de tournooidagen. De uitslagen waren als volgt: B. juniorentournooi: Blauw Geel-SSC 20; Uno Animo-RWB 11; Sarto- Waspik 2—2; RKOSC-WSc 0—0 RWB-Blauw Geel 00; SSC-Uno Animo 01; RKOSC-Sarto 11; WSC-Waspik 01; Uno Animo- Biauw Geel 0—2; RWB-SSC 3—0; WSC-Saxto 3—1; Waspik-RKOSC 1—5. Finale om de eerste en tweede plaats: Blauw Geel-RKOSC 04; finale om de derde en vierde plaats: RWB-Waspik 34. Eindstand B-ju- niorentournooi: 1 RKOSC; 2 Blauw Geel; 3 Waspik; 4 RWB. Supporterswisselbekerournooi voor Ajunioren: BVV-RKSVA 10; Lon- ga-Nieuwkuyk 1; Veerse Boys- Zwaluw VFC 20; Wilhelmina- WSC 00; Nieuwkuyk-BVV 04; RKSVA-Longa 40; WSCVeerse Boys 02; Zwaluw VFC-Wilhelmi- nfi 2—0; Zwaluw VFC-WSC 4—1. Finale om de eerste en tweede (plaats: BVV-Veerse Boys 10; fina le om de derde en vierde plaats: Nieuwkuyk-Zwaluw VFC -13 Eindstand A-juniorentournooi: 1 BW; 2 Veerse Boys; 3 Zwaluw VFC; 4 Nieuwkuyk. WAALWIJK De Waalwijkse Katholieke Plattelandsjongeren hiel den vrijdagavond in café van Beers aan de Antoniusstraat een feestver- gadering ter gelegenheid van Pas toor M. Vos uit Baardwijk. Pastoor Vos ontving bloemen en sigaren van de KPJ en hij werd daarbij hartelijk gehuldigd. Reeds eerder ontving hij van de KPJ en de Boerenbond samen een prachtig geschenken in de vorm van 'n gang lamp. Op de zomervergadering kwam ook het jaarlijkse uitstapje aan de orde Op 21 juli aanstaande maakt de KPJ een reis naar Amsterdam, Vo- lendam en Marken. Op 16 augustus wordt deelgenomen aan een zes kamp van de KPJ-kring Den Bosch, die in Vlijmen zal worden gehou den' Naar deze zeskamp zullen '8 jongens en 8 meisjes worden afge vaardigd. Aanstaande woensdag zal het da mesvoetbalelftal van de KPJ-Waal wijk op het RWB-terrein in Besoyen een wedstrijd spelen tegen het KPJ- damesteam van de afdeling Kaats heuvel. Er vond vrijdagavond ook een be suursverkiezing plaats. Gijs Klerkx, die in mei in het huwelijk trad, ■moest worden vervangen. Boven dien mocht he^ bestuur met één lid worden uigebreid. Als nieuwe be stuursleden werden -gekozen de he ren Arnold Musters en Christ Bes- ters. GESLAAGD Voor het diploma bedrijfsteehnicus process industry afdeling P.B.N.A. te Arnhem slaagde B. Pullens uit Waalwijk. KRIJGT U GASTEN Neem ze eens mee naar Interessant VROUWENBEWEGING NKV Donderdagavond werd in de gast vrije kantine van Schoenfabriek Ivo van Haren in Baardwijk pastoor M. Vos gehuldigd vanwege zijn zil veren priesterjubileum door de vrouwenbeweging van het NKV. De dames waren op de door het bestuur georganiseerde feestavond zeer tal rijk opgekomen. Mevrouw Boom, voorzitster van de vrouwenbewe ging van het NKV, wenste de pas toor geluk en zij bood hem e'en ta fellaken met zes servetten aan. Leerlingen van de vijfde en zesde klas van de Mariaschool en van de vierde klas van de St. Clemens- school leverden met hun voordrach ten een prachtige bijdrage aan de feestavond Als dank bood pastoor Vos allen een consumptie aan, waar- ra de avond werd voortgezet met kien wedstrijden, waarbij voor iede re deelneemster een prijs te verdie. nen viel. VETERANEN RWB Vrijdagavond gingen de vetera nen van RWB met hun vrouwen 'n tegenbezoek brengen in Boxtel bij de sportvereniging van de politie aldaar. Met liefst twee bussen ver trok men om half zeven. De voet balwedstrijd werd door de RWB-ve- teranen gewonnen met 31, de biL jartwedstrijden werden op één na voor de politiemensen overwinnin gen. Maar deze wedstrijden waren van minder belang. Het belangrijk ste was de gezelligheid en verbroe dering die hierna aan de orde kwam. Vooral organisator Theo Schelle- kens, een oud-RWBer, nu werkzaam bij de Boxtelse politie, verdient een woord van lof. Er was muziek, er werd gedanst en menig goed glas bier zorgden er voor dat het een ge zellig feest werd en het bijna licht was toen men weer in Besoyen arri veerde. PUPILLENSPORTDAG BIJ RWB De zaterdag j.l. gehouden sport dag voor de pupillen bij RWB mag wel zeer geslaagd genoemd worden. Onder ideale weersomstandigheden hadden een kleine honderd pupillen zich gemeld voor dit evenement. De leiders hadden dus hun handen vol om alles in goede banen te leiden en dat zij hierin volledig zijn ge slaagd is een compliment waard. Er waren drie groepen ingedeeld naar leeftijd. Bij de jongste groep van 6 t.m. 8 j. was de eindstand: 1 J. Branderhorst 148 pnt.; 2 B. Klijberg 134 pnt.; 3 N. v.- d. Ven 130 pnt. Groep B 9 j.: I H. Leenaarts 153 pnt.; 2 P. de Kwaasteniet 111 pnt.; 3 H. Frede- rixs 92 pnt. Groep A 10-12 jaar: 1 H. I v. d. Ven, 133 pnt.; 2 V. Rouwmaat II pnt.; 3 R Kooien 104 pnt. Er was van de zijde van de ouders een goede belangstelling. Uitslag loterij lot nr. 134 en 27. De prijzen zijn al afgehaald. JEUGDTOTO ATLETIEKCLUB WAALWIJK Inzet 252,70. Ie prijs gewonnen door J. v. d. Heyden, Wilhelmina- straat 71 met 253,25, ontvangt 37,90. 2e prijs gewonnen door H. v. d. Geld met f 250,70, ontvangt 25,27.. 3e prijs 'gewonnen door A. Koens, Fransen v. d. Puttestraat 17, ontvangt 12,63. JEUGDTOTO T.T.V. R.K.C. Inzet afgelopen week 402,20 le prijs juist geraden. A. v. Wiel, Vic toriestraat 20, Waalwijk ontvangt 60,33. Tweede prijs geraden 402,13. R. v. Mierlo, Groenstraat 10, Waalwijk, ontvangt 40,22. Der de prijs geraden 402,10 en f 402,30 Mevr. de Peffer, Chrispijnstraat 30, Waalwijk; C. Leytens, Putstraat 111, Waalwijk. Zij ontvangt elk f 10,06. Reclames op deze uitslag tot a.s. woensdag bij A. IJpelaar, v. Ber- ckenrodelaan 55, Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 5