De Echo van het Zuiden Zwembad van Sprang-Capelle blijft voorlopig op zondag gesloten Kaatsheuvel gaat kermis vieren KAATSHEUVEL een Nieuwe raad zal de zaak tot beslissing moeten brengen Veel belangstelling op de publieke tribune De Echo van het Zuiden Tel. 04160 - 32621 - 32746 in nieuwe Gebrek aan waardering voor jeugdverkeers- brigadiers in Waalwijk Nog niet rijp Zwemsport Discussie Straks raad Wedstrijd voor Anjerfonds Sprang-Capelle-RKC 1-1 Vlijmen wedvlucht de reisduif MAANDAG 29 JUNI 1970 93e JAARGANG No. 52 Voor de openbare vergadering van de raad der gemeente Sprang-Ca pelle j.l., bestond van de zijde van het publiek, vooral de jeugd, bij zondere belangstelling. Ruim een 50-tal personen hadden op de pu blieke tribune die voor deze gelegenheid was vergroot plaats ge nomen en hebben in alle stilte (de voorzitter had hen bij de aanvang gewaarschuwd zich van instemming of afkeuring te onthouden) de be raadslagingen gevolgd. De voorzitter, burgemeester M. v. Prooijen, deelde bij de ingekomen stukken mede, dat een brief van de jaugd ïyas ingekomen met een aantal verzamelde handtekeningen, met het verzoek het zwembad op zondag open te stellen. Van het raadslid Winkelman was eveneens over dit onderwerp een schrijven ingekomen, hetwelk de heer Win kelman bij de rondvraag wilde toelichten. Beide stukken werden daar om bij de rondvraag gelijk aan de orde gesteld. De voorzitter lichtte het gepas seerde op zondag 21 juni eerst toe en deelde mee, dat een foldertje was verspreid, waarin werd opge roepen om zondag 21 juni 's middags 3 uur het zwembad te bezetten, waarom hij de politie opdracht had gegeven dit te voorkomen, omdat er een besluit van de raad is dat 't bad op zondag gesloten moet zijn. De burgemeester had persoonlijk ter plaatse met de demonstranten gesproken en hen gewaarschuwd dat men bij het betreden van het zwembad met de politie in aanra king zou komen. Tevens had hij aangeraden een verzoek aan de raad te richten en daarbij gezegd dat men niet moest denken dat het zwembad dan wel zou worden ge opend, want de gemeenteraad kon niet wijken voor geweld. Vervolgens verkreeg de heer Win kelman het woord om zijn brief na der toe te lichten. Hij beaamde dat wat de voorzitter had gezegd, juist was. Ook spr. had de laatste tijd vele kraakacties gezien en hij was daarmee niet enthousiast. We leven in een ordelijke samenleving en ook de jonge mensen genieten alle voor delen daarvan. Het was voor de ge meenteraad een moeilijke zaak, na dat dergelijke acties hebben plaats gevonden, waaraan velen zich heb ben geërgerd en hij wees daarbij ook op Amsterdam. Aan de andere kant wilde de heer Winkelman toch ook de andere zijde bekijken. Over enkele dagen is het 40 jaar geleden dat spr. in deze gemeente kwam. Fietsen op zondag werd toen niet gedaan, niet dat het verboden was, maar men deed het niet omdat men zou nagewezen worden; men be schouwde het als zonde. Geleidelijk aan is dat veranderd en kwamen er meer op de fiets en ook naar de kerk, zonder dat er iemand zich aan stoot. Daarmee meende spreker te mogen aantonen dat dit alles onder worpen is aan het tijdsbestek waar in we leven. Wanneer spr. zich af vraagt waarom het zwembad op zondag niet open mag, dan meent men dat hiermee de zondagsheili ging en zondagsrust in gevaar zou komen, maar er gebeuren naar spr's mening veel ernstiger dingen: n.l. kinderen jagen als razende door het dorp en spr. meent dat dergelijke tonelen veel meer de zondagsrust teniet doen en hij acht het zwem men niet zo'n erge ingreep als het samenhokken bij cafetaria's enz. Spr. doet een beroep op de raad deze zaak goed te overwegen. Na tuurlijk mag de opening niet leiden tot zondagsontheiliging, men moet onder toezicht zwemmen. Hij vraagt zich daarom af, of het niet mogelijk is in de naaste toekomst openstel ling te bewerkstelligen en van ge welddadige acties af te zien. Men moet de wetten des lands naleven, want men kan niet voor geweld wijken, besluit spreker. De heer Rijkers wees er op dat bij de laatste verkiezingen voor de gemeenteraad een partij was die propaganda maakte voor opening van het zwembad op zondag, dé an dere partij die daar ook voor was, heeft dat niet gedaan. Gebleken is, dat geen succes is behaald. Spreker meent dat de tijd er in Sprang-Ca pelle niet rijp voor is. Verder wees de heer Rijkers op een brief van de Herv. Kerkeraad van Sprang aan de raadsleden over deze zaak, waarin openstelling wordt afgeraden. De heer Genuit wilde ook zijn Het Marktplein is weer omringd met grote kermiswagens; plein en straten in de omgeving zijn weer afgekalkt met plaatsnummers, want volgens de vastgestelde data moet Kaatsheuvel- kermis van donderdag voor de eerste zondag van juli gevierd worden tot en met deze zondag. Voor jaren was de kermis een belevenis, waar door groot en klein naar werd uitgezien, waarvoor gespaard en gereserveerd werd. Momenteel zijn er velen, die niet eens weten, dat het kermis gaat worden. Vroeger stonden de industriebedrij- ven stil en was het vier dagen zon dag. Momenteel werken de fabrieken evenals andere dagen; voor een tripje naar de Markt is 'het 's avonds nog tijd genoeg en voor 'n eventueel reis je volgt nog de vakantie. Maar toch is de vierdaagse kermis voor velen nog een tijd, die men niet ongemerkt laat voorbijgaan. De reuk van de oliebollen, het ge draai van de mallemolen en zweef- attrakties, de paling- en zuurkramen, ze scheppen toch bij de massa nog 'n sfeer, die alleen deze vier dagen be leefd wordt en een extra centje waard is. Door de horeca-bedrijven zijn de voorbereidingen getroffen in de vorm van extra engagenenten met bands en orkesten die zullen noden tot dans of een gezellig zitje. De heer v. Eeuwijk op de Roestelhexg presenteert als steeds gezellige mu ziek in zijn riant bedrijf. De zaken op de Horst hebben hun maatregelen ge troffen om het hun bezoekers naar de zin te maken, waarbij de heer Pruijs- sers voor een extra accordeon-duo ge zorgd heeft: De Mazurka's. De grote zalen hebben natuurlijk extra-engage menten afgesloten. In de Apollo-ge- legenheden werkt gedurende 4 dagen het Duke City Sextet ö.l.v. Bob Smit in de kleine zaal treffen we het or kest van Kees de Nijs met zang van Tonny Bas, met extra op zaterdag Ronny Toiber en zondag André van Duyn. Voor de jeugd is er zaterdag en zondag matinee metDe Nieuwe Vijf. In de Gildenbond werkt elke avond het Mixer Trio en zaterdag en zon dag de bekende en gevierde1 Wavo's. Een apart succes wordt zeker op het matinee van zondag Conny Vink, be kend van TV en radio met nog als extra nummer De Zangeres Zonder Naam. In de harmonie-zaal bij Piet v. Dun wordt zondag door het korps 'n ma tinee gepresenteerd door The Blue Birds o.l.v. J. v. d. Linden en de Boe- renkapel o.l.v. Jos Heijs, waarbij de Radio- en TV-hits-maker Tonny Bas ongetwijfeld de attraktie zal zijn. Voor de rest blijft P. van Dun het bekende eethuis, met vele lekkere hapjes. Van de andere horeca-bedrij ven mogen we niet vergeten Café Kerkzicht te noemen, waar geduren de de kermisdagen het Barty-trio, dat een izeer goede naam heeft, zal trach ten stemming te wekken. Naast deze genótzaken mogen we niet verzuimen de aandacht van on ze lezers te vragen voor onze overige adverteerders, als daar zijn: Smits Ijzerhandel met zijn enorme keuze van huishoudelijke en andere artike len, voor Dingemans Schoenhandel, die voor weggeefprijzen schoeisel te koop biedt; voor Muskens Woning inrichting; voor het Paddestoeltje en Linco voor hun gerenommeerde za ken; voor Piet v. Rooij de juweliers- zaak met keus en vertrouwen. Speciaal mogen we er op wijzen dat een Efteling-dag voor de kleintjes toch de mooiste kermisdag blijft. Voor wie zijn tijd in Doe het Zelf wil besteden wijzen we op Klijn- Houthandel in de Roestenbergstraat, waar hij voor alles klaar komt.. We rekenen op goed kermisweer, dat tot uitgaan noodt. standpunt in deze motiveren en zei dat het hem niet verwonderde dat de tegenstanders van zondagssluiting hier een poging hebben gedaan om tot openstelling te komen, want op de TV wordt er reclame mee ge maakt. Hij wilde verschil maken tussen zondagsheiliging1 en zondags rust. Het eerste ligt niet op de weg van de overheid, maar het laatste heeft de overheid zoveel mogelijk te bevorderen en met drie kerken in de naaste omgeving van het zwem bad, achtte hij ordeverstoring niet denkbeeldig en zou men daarvan zeker last kunnen ondervinden. Ver der wees hij er op dat bij openstel ling koop en verkoop plaatsvindt en kon hij zich niet verenigen met het feit dat de overheid bij openstelling op zondag als werkgeefster optreedt wat in dit geval niet noodzakelijk is. De gezagsondermijnende handelin gen van een groepje personen kun nen aan zijn mening zeker niets ver anderen, waarom hij zich tegen openstelling verklaarde. Wethouder Vos releveerde met leedwezen was zondag gebeurd was. Er is al meer over gedebatteerd en het is bekend dat spr. principiële bezwaren heeft tegen openstelling op zondag. De laatste jaren is zo veel voor de jeugd gedaan, zegt spr., en hij begrijpt niet dat nu de bestaande verordening met voeten betreden wordt. Het is voor hem 'n gewetensvraag en het gaat hem niet tegen politieke groeperingen, maar hij kan onmogelijk voor openstel ling stemmen. Ook de heer Kuijsten zei op de hoogte te zijn geweest van de plan nen het zwembad te kraken en was persoonlijk gaan kijken. Men had in de CH-kring de zaak besproken en men was unaniem van mening dat het onmogelijk was het verzoek tot openstelling toe te staan. Hij was blij dat de voorzitter maatregelen had genomen om het zover niet te laten komen. Spr. had ook contact met de jeugd gehad. Dat het zwem bad zou zijn gekraakt, was volgens spr. een grote leugen; daarvan was totaal geen sprake Sr waren, zei spr., een 50-tal jongelui en daar naast in eerste instantie een 50-tal supporters en enkele opruiers. Naar sprs. mening kan eenieder de hele week hier tot 9 uur zwemmen, waar elk zwembad in andere plaatsen om 7 uur gesloten is. De heer De Vries stond achter de woorden van de heer Winkelman. Hij verklaarde niet achter de actie gestaan te hebben, maar wel meen de hij dat wie belasting betaalt, het recht moet hebben te zwemmen wanneer hij wil. Hij betreurde het dat de helft van de raadsleden niet kan zwemmen. Dan was het z.i. niet gepast zich tegenover de jeugd te stellen, die z.i. wel op de goede weg is. Men moet wel bedenken dat de jeugd onder de 21 jaar niet aan de verkiezing mag deelnemen, maar wel zwemt. Daarom meende hij dat het wenselijk was deze zaak in de kortst mogelijke tijd nogmaals te be kijken. In Huizen stond de Geref. dominee achter openstelling van 't zwembad en hij vraagt hoe de do minees hier dan preken. Hij vond het normaal dat hier de jeugd naar buiten gaat, wat we volgens spr. toch niet moeten hebben. Ook mevr. Van Zuilekom beaam de het gesprokene van de heer De Vries en zei naar aanleiding van de opmerking van wethouder Vos, dat we in een democratisch bestel leven en dat we het toegeven aan jeugd- verlangens niet meer kunnen ver gelijken met 50 jaar geleden. De heer Dekkers sloot zich aan bij de woorden van de heer Winkel man. Naar aanleiding van wat de heer Rijkers had gezegd, dat hier de tijd daarvoor niet rijp was, vroeg hij of het zwemmen op zondag dan over 3 of 5 jaar geen zonde meer was, want nu werd het zwemmen op zondag volgens zijn partij toch zonde genoemd. Dat de ligging van het zwembad nadelig kon zijn voor de kerken in de omgeving, had hij reeds betoogd bij de stichting, om dat hij toen reeds meende dat er 'n tijd kon komen dat het zondags open gaat. Wat de jeugd hier deed, wilde hij niet vergelijken met Am sterdam op Koninginnedag. Hij had de openstelling vroeger ook altijd 'n moeilijk punt gevonden en hij haal de daarbij een onderhoud aan met een vroegere verzetsstrijder, voor wie het volgens hem thans ook geen probleem meer zou zijn. Geloofs overtuiging moet door middel van woordverkondiging worden bijge bracht, maar hier wordt het door 't zwaard beslist, waarom hij betwij felt of hier de juiste geloofsvrijheid eigenlijk is. Hij vreest tenslotte dat de krakerij geen einde zal nemen en dat er dan klappen zullen val len, waarop de voorzitter opmerkte dat de krakers dan met de knoet zullen krijgen, omdat men zich niet houdt aan een raadsbesluit, 't wet tig gezag. Burgem. Van Prooijen noemde het zijn plicht het raadsbe sluit uit te voeren. Men moet niet eigen rechter spelen, dan komt men tot anarchie. De burgemeester zei niet te weten wie de initiatiefnemers tot de kraak zijn. Als men zo flink wil zijn om te kraken, moet men toch voor de dag durven komen. Op de mening van de heer Dekkers de kraak opzij te schuiven, zei hij nog, dat de raad hier geen vrije keuze meer heeft. Volgens de heer Kuijsten zou het niet zover gekomen zijn, wanneer de heer Dekkers vroeger was ter plaatse gekomen om mede 't kraken te voorkomen. De heer Rijkers antwoordde dhr Dekkers op zijn vraag omtrent zijn gezegde, dat de tijd hier niet rijp voor was, dat hij een principe be leid en hij niet evenals anderen is die 4 of 5 maal hun politiek jasje omdraaien. Wij zijn niet voor vrij heid van goddeloosheid, zei de heer Rijkers en de politie heeft de plicht de bevelen uit te voeren. De heer Winkelman releveerde nogmaals in het kort wat hij bij de aanvang gezegd had. De heer Heij wees er dhr Dek kers op wiens handtekening voor komt op het verzoek van de jeugd tot openstelling dat hij dan zeker getekend heeft, maar niet wist waarvoor hij tekende, want in de brief die de handtekeningen bege leid wordt gedreigd met voortgaan met kraken tot men zijn zin krijgt. De heer Pruijssers vond het hier een gekke situatie. Hij had iemand gesproken die er blij mee was dat het zwembad hier 's avonds tot 9 uur open was en niet op zondag. Nu kon hij elke avond zwemmen en elders niet. De heer Dekkers zei niet vroeger ter plaatse te zijn gekomen, omdat hij niet geloofde dat zoiets in Spr.- Capelle zou gebeuren. De voorzitter meende dat de zaak wel voldoende besproken was, want het werd nu een gemoedelijk thee praatje. Wethouder Vos merkte, naar aan leiding van de opmerkingen van de heer Winkelman dat er ernstiger dingen gebeuren, nog op dat de overheid daaraan niets kan doen, maar het zwembad wordt hier door de overheid geëxploiteerd. Bij het verhuren van voetbalvelden heeft de heer Dekkers indertijd zelf op gemerkt dat ze niet op zondag be speeld zouden mogen worden. Hij hoopte niemand onaangenaam te zijn, maar het was voor spreker 'n gewetensvraag. De heer De Vos zei nog, dat het onmogelijk was vóór geweld te bui gen. Bij de handtekeningen waren volgens hem vele van kinderen, er werd bijv. getekend met: Jopie, Adrie enz. Ook waren er een hele boel bij van buiten de gemeente. Als men wil gaan stemmen, kan men van niemand verwachten dat hij een draai gaat maken. Er is een tijd van bezinning nodig, ook bij de krakers. Hij wil de beslissing aan de nieuwe raad overlaten. De heer De Vries meende dat de principes van weth. Vos verouderde principes zijn. De raads is volgens spr. te conservatief en de kerken moeten iets moderner worden, dan zal er misschien iets anders uit de bus komen. Hij zou, evenals mevr. Van Suijlekom door een neutrale commissie een enquête onder de be volking willen laten houden over deze zaak, want hij had er begrip voor dat de jeugd op zeker moment zegt: nu willen wij iets anders. De voorzitter wijst er op dat dit een zaak moet zijn die waterdicht is, anders gaat het niet. En wat voor konsekwenties verbindt u daaraan? De heer Kuijsten meende dat de stemming pas heeft uitgewezen wat de inwoners willen. WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN Grotestraat 205, Waalwijk JAARVERGADERING DESK De voetbalvereniging DESK hield j.l. zondag haar algemene jaarvergade ring onder leiding van de voorzitter algemene zaken, de heer W. Soeter- boek. In zijn openingswoord wees de ze o.a. op het belangrijke feit, dat de ze bijeenkomst, die voorafgegaan was door een gezamenlijke eucharistie viering onder leiding van de geeste lijk adviseur, pastoor H. Simkens en 'n ontbijt in het clubhuis, voor de eerste maal in dit eigen home kon worden gehouden. Dat dit clubhuis 'n duidelijk pluspunt en het hart van de vereniging is geworden, was volgens hem nu reeds gebleken. Het zal z'n waarde nog meer bewijzen, wanneer over een paar jaar de bijvelden met het hoofdveld tot één complex zijn samengevoegd. Uitvoerig stond de heer Sceterhoek stil bij het veertig jarig bestaan van DESK, dat men eind augustus op 'n grandioze wijze hoopt te gaan vieren en in welks ver band hij de leden van het feestcomité bij de vergadering introduceerde dat deze festi riteiten zal voorbereiden en organiseren. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester getuigden van een gezond verenigingsleven, hoewel de laatste bij een paar streekderlbies - slecht weer en ongelukkige wedstrijd- programmering - enkele financiële tegenvallers had moeten incasseren. De aftredende bestuursleden J. van Alphen, W. Soeterboek en J. Verhiel werden bij acclamatie herkoz'en. Na een uitvoerig dankwoord en 'n war- ming-up van de voorzitter, werd bij de rondvraag o.a. aandacht gevraagd voor de toegang tot en de toestand van het parkeerterrein, alsmede de minder fraaie entourage van het hoofdveld. Gepoogd zal worden, zo mogelijk met eigen mensen, nog vóór de start van de a.s. competitie hierin enige verbetering te bréngen. De voorzitter van het feestcomité, de heer J. Bisselirik, hoopte voor de a.s. jubileum-viering ook op de mede werking van DESK te kunnen reke- De voorzitter vindt deze kwestie op dit moment nog te vaag en wil er nog eens rustig over denken. De raad draagt zelf de verantwoorde lijkheid. Hij zou de brief voor ken nisgeving willen aannemen en de nieuwe raad de beslissing laten ne men, zodat het bad dit seizoen ge sloten blijft. Hiermee ging de raad tenslotte geheel akkoord. In ons volgend nummer nemen wij een kort verslag van de overige agendapunten op. ZWEMBAD „ZIDEWINDE" Burgemeester en wethouders van Sprang-Capelle besloten de terrei nen van het zwembad „Zidewinde" gedurende de schoolvakanties tot 15 augustus, ook tijdens het middag uur voor het publiek geopend te houden, zodat men dus ook van 12 tot 1 uur gebruik zal kunnen ma ken van zonneweide, speelweide etc. Het water is dat uur voor het pu bliek niet toegankelijk, zulks in ver band met het toezichthoudend per soneel, dat, niet alle volledig be voegd is. Een Sprang-Capels elftal, samenge steld uit spelers van NE O, SSC, Wit Zwart en HNC, speelde zaterdag avond op het terrein van SSC een wedstrijd tegen de Waalwijkse eerste klasser RKC. De opbrengst van deze ontmoeting, die eindigde in een 1-1 gelijkspel, was voor het Anjerfonds. De ca. 600 toeschouwers zagen een aantrekkelijke partij voetbal. Voor de rust wogen beide ploegen tegen el kaar op, maar in de tweede helft toonde de Sprang-Capelse formatie zich qua spel de meerdere van de Waalwijkers. Opvallend waren de vaak vloeiende combinaties tussen P. Faro (SSC), A. van Beek en de na rust ingevallen G. Dorresteijn beiden Wit Zwart. Bij RKC trok het soms AGENDA GEMEENTERAAD LOON OP ZAND De gemeenteraad van Loon op Zand, die a.s. donderdag in vergadering bij eenkomt, zal de volgende agenda voorgeschoteld krijgen. Voorstel tot bouwrijpmaken van een gedeelte van het saneringsplan Markt te Kaats heuvel en tot beschikbaarstelling van een krediet voor de uitvoering der werkzaamheden voorstel tot het verklaren, dat wordt voorbereid een herziening van het bestemmingsplan voor de bebouwde kom van Loon op Zand; voorstel tot aanvulling van de voorschriften, deel uitmakende van het bestemmingsplan "Kom Loon op Zand" - 2e herzie ning (plan Landgoed); voorstel tot het verlenén van mede werking ingevolge art. 72 van de La ger Onderwijswet aan 't bestuur van de Katholieke Stichting tot bevorde ring van het Katholiek onderwijs in de parodhie Bemdijk voor uitbrei ding van de nog te bouwen St. Her man Jozefschool met een gemeen schapsruimte; voorstel tot het behandelen van een beroepssöbrift van J. B. Maijers te Kaatsheuvel tegen het weigeren van een bouwvergunning; voorstel tot het onttrekken aan het openbaar verkeer van een gedeelte van de Weteringstraat te Loon op Zand; voorstel tot het verklaren dat wordt voorbereid een bestemmingsplan Bui tengebied ter vervanging van het gel dende bestemmingsplan in hoofdzaak voorstel tot verkoop van een perceel grond aan de zuidzijde van de Markt; voorstel tot aankoop van onroerend goed, gelegen aan de Marktstraat van J. J. Brékelmans c.s.; voorstel tot 'het behandelen van een beroepschrift van W. J. van Wezel, bekeken spel van middenveldspeler Passier de aandacht. RKC nam na een half uur de leiding door Verharen: 0 1. Met een tref fer van Faro kwamen de in het blauw gestoken Sprang-Capellenafen kort na de hervatting naast RKC1—1. Door kundig ingrijpen van aanvoer der Viergever en zijn mannen kreeg RKC in de resterende tijd vrijwel geen kans meer gevaarlijk te worden. Het was een sportieve ontmoeting, die goed geleid werd door scheids rechter I. van Swieten uit Breda. van Haestrechtstraat 36 te Kaatsheu vel, tegen het weigeren van 'n bouw vergunning; onderzoek van de geloofsbrieven en toelating van de tot lid van de raad benoemd verklaarden. JEUGDTOTO v.v. BERNDIJK In de afgelopen week werd voor bo vengenoemde jeugdfoto een bedrag ingelegd van 363,-. De eerste prijs, 72,60, was voor H. de Beer, Ro- venstraat 19, Kaatsheuvel, die had geraden, 362,99. De tweede prijs 36,30 komt terecht bij P. v. Beij- nen, Leliestraat 6, Kaatsheuvel, die 362,90 had geraden. Prijzen afha len bij de heer J. in 't Groen, Bern- dijksestraat 145, Kaatsheuvel, onder overlegging van de controlestrodk. Zoals bekend, fungeren sedert enige tijd op de Putstraat jeugdver- keersbrigadiers om schoolkinderen op deze drukke straat veilig te la ten oversteken. Kosten noch moeite zijn gespaard om dit experiment te laten slagen, omdat 't de bedoeling is ook elders in Waalwijk, waar dit gewenst is, hetzelfde te doen. In overleg met de Hoofden der scholen en oudercomité's wordt door de politie momenteel onderzocht waar dit noodzakelijk en verant woord is. Het is echter een teleur stelling voor de jeugdverkeersbri- gadiers en de politie, meermalen te hebben moeten constateren dat een gedeeltevan het Waalwijkse pu bliek niet de juiste mentaliteit wil of kan opbrengen om het experi ment op de Putstraat voor de volle 100% te doen slagen. Gebleken is n.l. dat automobilisten, bromfietsers en fietsers, ondanks de midden op de rijbaan met opgeheven stopbord staande verkeersbrigadier, toch doorrijden. Deze kinderen hebben i.v.m. de veiligheid van de aan hun toevertrouwde kinderen die moeten oversteken, de instructie ontvangen met opgeheven stopbord op de weg te blijven staan tot alle kinderen 't trottoir hebben bereikt. Verkeers deelnemers zijn wettelijk verplicht te blijven wachten tot de verkeers brigadier het stopbord laat zakken en zich naar het trottoir begeeft. Het bevel om te stoppen dat door een jeugdverkeersbrigadier wordt gegeven, staat wettelijk gelijk met een door de politie gegeven bevel tot stoppen. De korpschef van de Gemeente politie te Waalwijk wijst er derhal ve nogmaals op dat het negeren van zo'n stopteken strafbaar is. Het is echter ook hoogst onverantwoorde lijk, omdat daardoor overstekende kinderen ernstig in gevaar kunnen worden gebracht, om nog maar niet te spreken over het gevaar waaraan de verkeersbrigadier daardoor zelf wordt blootgesteld. Dat de politie tegen deze onver antwoordelijke lieden strengt op treedt, blijkt uit het feit dat reeds tegen een aantal personen proces verbaal is opgemaakt. De politie blijft regelmatig controleren en zal streng blijven optreden. Overigens betreurt de politie het dat op deze wijze de juiste mentaliteit moet worden bijgebracht. Zij had ver wacht dat het ter plaatse genomen initiatief meer waardering zou heb ben verdiend! WEDVLUCHT DE ZWALUW De P.V. De Zwaluw hield een wedvlucht vanuit Danmartin. Uit slag als volgt: Jo Mertkx 12 3; Jan Zeeuwen 4; M. de Laat 5 20 24; M. v. Dal 6 11; Th. Stupers 7; Fried Libregts 8 10 16 29; H. de Vaan 9 34; A. L v. Hei voort 12; J. v. d. Dungen 13 32' 36; J. Djekkers 14; Heesbeen Meesters 15; H Zeeuwen 17; Jan Oosterwaal 18; Jan Zeeuwen 19 21; P. Verven- ne 22 27 30; Th, v. Esdonk 23 31; H. v. d. Wiel en zn. 25; Fr. v. Bokho ven 26 28; H. Oosterwaal 29; W. v. Bladel 33 38; M. Nicols 35; K. Kivit ■37 39. Melun: H. v. d. Wiel en zn 1 4; K. Kivit 2; Jo Merkx 3 6 10; Fr. Li bregts 5 15; M. Libregts 7; L. de Laat 8; M. de Laat 9 13; L. Mees ters 11; M. Nicols 12; J. Zeeuwen 14. Uitslag: Chateauroux: H. v. d. Wiel 1; H. v. Overdijk 2 5 9 15; Jan Zeeuwen 3 12; Fr. Libregts 4 14; H. Maas 6; H Zeeuwen 7 10; M. de Laat 8 11; Jo Merkx 13. St. Vincent: W. v. Osch 1; M. de Laat 2 4; M. Herman 3; Fr. v. Bok hoven 5; Heesbeen-Meesters 6; Jo Merkx 7; v. Lieshout-Parijs 8. Angouleme: C Ypelaar 1 3; M. Klomp 2; P. Diepstraen 4; J. v. d. Linden 5. Uitslag St. Denis: H. v. Overdijk 1 3; H. v. d. Ven 2 4 7; B. Kuys 5 8; P. Diepstraten 6 9 13 19; W. v. Ra- vensteijn 10 11 12; B. Herman 15.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 5