L. Poldervaart viert dinsdag 40-jarig onderwijs-jubileum Zomeruittocht Stichting Andreas Zijlmans Groep Sprang-Capelle F. de Wind nieuwe voorzitter van Waalwijkse sportraad St. Silvester Orde voor NI. van Hulten uit Drunen KAATSHEUVEL Hoofd Koningin Julianaschool in Gapeile Veeg bestuurs- funkties in Sprang-Capelle üi rader-operettes De oorlog Sn Sprang-Capelle Huldiging Sportaccommodatie Capelle WSC besloot seizoen met een pupillen- sportdag Voetbaltoernooi voor Ambonezen Drunen DE ECHO VAN HET ZUïDEN VAN MAANDAG 29 JUNI 1970 7 Onze plaatselijke correspondent vroeg mij enkele herinneringen te vertellen over deze afgelopen 40 jaar. Dat is nu niet zo gemakkelijk als men wellicht denkt. Het zijn er zoveel. Ik werd geboren op 3 jan. 1911, een jaar met een zeer warme zomer, in het nog geen 1000 inwo ners tellende dorp Oudenhoorn, waar een eenheid heerste die ik ner gens meer ontmoet heb in mijn leven. Eén kerk, éen school, een voet. balclub, één zangclub en ga zo maar door. In die tijd ging ik altijd op klompjes naar school en draafde om weer op tijd terug te zijn. Later had ik met mijn tweelingbroer een oude afgedankte fiets zonder ban en en zonder zadel. We werden door onze ouders alleen gewaarschuwd voor op hol geslagen paarden. Meestal gingen we over de sloten naar school. Als je nu ziet hoe alles in de scholen veranderd is, sta je wel eens verbaasd over de onrust die er gekomen is en over het feit dat vele hoofdonderwijzers en leraren voortijdig moeten ophouden, getui- ge het verslag van de heer Bennekom in de Tweede Kamer onlangs, terwijl de heer Straver, inspecteur in Den Bosch, meedeelde dat in zijn inspectie 25 hoofden om één of andere reden hun funktie niet konden waarnemen. Het is soms wel begijrpelijk. We hadden vroeger geen schoolreisjes, geen verkeersexamens, geen school- voetbalwedstrijden, geen school- zwemwedstrijden, geen feestjes op Koninginnedag, geen ouderavonden. Er heerste veel meer rust op de scholen. Zouden de kinderen mis schien ook mede daardoor de laat ste jaren zo onrustig geworden zijn? Wel weet ik, dat ik 's maandagsmor gens één cent kreeg voor de gehele week. Meestal kochten we daarvoor 10 knikkers. Snoep kregen we nooit, 's Zondags een koekje en ver der tarwebrood; soms op zondag wittebrood. Als je nu ziet hoe er gesnoept en gerookt wordt door de schoolkinderen, die met 12 jaar al kunstgebitten hebben, vraag je je wel eens af waar we naar toe gaan. Sommige schoolkinderen versnoe pen vaak 50 ct. per dag, al was het alleen maar aan frites. Gelukkig zijn er ook nog veel verstandige ou ders, al hebben we een speciaal aangestelde jongen die elke week papiertjes rondom de gehele school verwijdert. I Maar nu weer terug naar het ver leden. Na 2 jaar ULO (thans Mavo) doorliep ik de kweekschool te Hel- levoetsluis. Ook daar nooit 'n feesh je; alleen éénmaal een bezoek aan Rotterdam om een schip te bezich tigen. Op de kweekschool moesten we vaak al om 8 uur beginnen. In de winter langs bietenwegen en keislag, fietsen met een lantaarn, verlicht door carbid. In de strenge winter van 1929 reed ik over het Voorne-kanaal naar school. Op 19 juni 1930 slaagde ik voor het onder wijzersexamen. Thuis geen uitge stoken vlag met een tas eraan, geen feestje, niets van dat alles. Mijn moeder zei: „Ga maar helpen met hooien, het is zo druk". Wel een verschil. Toen ik de volgende dag aan het hooitrappen was, kwam er een telegram uit Capelle aan de IJssel, of ik wilde komen. Een vriend had in de krant gelezen dat ik geslaagd was. Ik ging me natuur lijk keurig aankleden, 't zondagse pak aan etc. en met de tram en bus naar Capelle aan de IJssel. Na over leg met het hoofd der school (12 leerkrachten), mocht ik per 1 juli 1930 tijdelijk beginnen met de 4de klas. Die leerkrachten hadden drie groepjes die elkaar niet erg moch ten. Ik was politiek niet geïnteres seerd, als boerenjongen niet „rood" en heb het voor elkaar gebracht die 3 groepen te verzoenen. Onderwij zers die in 14 jaar elkaar niet ge groet hadden, sloten vrede. Ik was ook de eerste die voorstelde op Ko ninginnedag een aubade te houden in de tuin bij café Oudenaarden, waar nu inplaats van het pontveer Capelle a/d IJssel-Krimpen aan de IJssel, „de Algerabrug" is gebouwd. Dit waren gelukkige jaren. Ik leer de kano-varen (had zelf een snelle kano) en zeilen op de Holl. IJssel. Toen werd ik 1 sept. 1932 overge plaatst naar destijds één der mooi ste scholen van Zuidholland, n.l. de openbare school „De Toekomst", ge bouwd door Ir. Maaskant te Rotter dam, die, naar ik meen, ook aan 't Bejaardencentrum in Sprang heeft meegewerkt. Alle aubades en ouderavonden, en dat waren er velen, heb ik verzorgd 's Winters zat ik daarvoor 3 maan den tot half zes in school. Later ver zorgde ik met juffrouw Collee, m'n latere echtgenote, de vele kinder operettes, welke we later ook in Sprang-Capelle hebben opgevoerd. De mooiste heb ik altijd gevonden „Goudhaartje en de Troubadour". Maar de meeste scholen hebben daar geen tijd meer voor wegens de beroemde (beruchte!) opleiding voor H.B.S. (thans HAVO enz.). Maar voor de kinderen was het iets om nooit te vergeten. Onlangs ont moette ik nog de heer J. Combee, thans lid van de Prov. Staten van Noordbrabant, die destijds (het was in de oorlogsjaren) bij mij in de klas zat en de hoofdrol vervulde in de kinderoperette „Zwaan kleef aan". Ook deze jongen was aanwe zig bij de meest markante school reis, ooit in oorlogstijd gehouden, n.l. de schoolreis van Kralingse Veer (thans bij de Brieneiioord brug ge legen). Ik zocht contact met het Hoofd van mijn geboorteplaats, de opvolger van de heer Moerman, mijn oud-hoofdonderwijzer, die de be roemde schrijfmethode samenstelde: De lopende hand, van Hogefooom en Moerman, die zelfs in Ned.-Indië werd gebruikt. Het was de enige schoolmeester op Voorne en Putten die een auto bezat, evenals mijn broer, die graanhandelaar was en een rijke boer, die natuurlijk wet houder was. Reeds op mijn 16e jaar reed ik zonder rijbewijs in een au to. Het was toen zo eenzaam op de wegen, dat je toch geen ongeluk veroorzaakte en een rijbewijs was zonder veel moeite verkrijgbaar. In de oorlog, toen een gédeelte van Putten en mijn geboortedorp door de Duitsers onder water wer den gezet, mocht ik niet meer over de Spijkenisse brug komen. Geluk kig ontmoette ik een Duitser (anti- Hitier), die mij gedurende jaren hielp over deze rotbrug te komen. Soms was het midden in de nacht. Eenmaal liep ik er in. Er stond een vreemde Duitser. Ik werd midden op de brug gegrepen en met een trap in mijn rug werd ik in 'een stinkend vertrek bij de brug ge stopt. Vanaf zondagmiddag tot maandagmorgen heb ik daar gevan gen gezeten, terwijl ik pamfletten van de verzetsbeweging bijna opat en in de poten van het ijzeren ledi kant stopte. Ik had mijn Ausweis vervalst. Maar het was stom gedaan op het gemeentehuis en als je goed keek was het te zien. Wat zat ik toen in angst. Waarschijnlijk was de commandant die mij vrijliet een le raar. Hij keek me vriendelijk aan en zei de woorden die ik nooit meer zal vergeten: „Sind Sie Lehrer? Das ist doch ein anstandiger Beruf'. Hij begreep zeker niet, dat ik mijn oude moeder wilde bezoeken en eten wilde halen. De Duitster die me vele jaren hielp om over de brug te komen, heb ik na de jaren 1960 en 1963 bezocht. Eerst per trein en later per auto. Hij woonde in Oost Berlijn. Ik had zijn adres, maar kreeg nooit bericht. Toen ik uit Ro me schreef kreeg ik antwoord. Hij is toen naar West Berlijn gevlucht. Later heeft hij met zijn vrouw 14 dagen hier gelogeerd. De mensen hier hebben dit waarschijnlijk nooit begrepen. In 1946 kwam ik in Sprang-Capelle terecht. Na een bezoek had ik er eerst niet veel zin in. Het was een zeer ouderwetse inrichting. Er is gelukkig veel verbeterd als was het jammer dat door het gebrek aan woningbouw het leerlingental te rugliep. In 1953 heb ik het gemeen tebestuur voorgesteld een nieuwe school te bouwen in de nieuwe wijk aan de Nieuwevaart, maar het toen malig gemeentebestuur handelde anders en deelde zelfs in de ge meenteraad mede dat ik niet aan 'n nieuwe school had gedacht. Wijlen de heer G. de Bas weet wel anders. Dit onrecht heeft mij erg gehin derd. Nu is de situatie anders. Het zal onze voortvarende burgemeester die al zoveel voor de gemeente ge daan heeft, nog wel eens lukken, een nieuwe openbare school te bou wen. In het verenigingsleven heb ik zoveel hooi op mijn vork geno men dat ik helaas om gezondheids redenen voor verschillende vereni gingen zal moeten bedanken. Ik was lid van het gewestelijk bestuur van Zuidholland, later Noordbrabant en Limburg van Volksonderwijs (35 jaar), voorzitter Bejaardencomité (22 jaar), voorzitter Nutsdeparte- ment Langstraat (22 jaar), voorzit ter V.O.O. Sprang-Capelle, voor zitter VVD Waalwijk en omstreken, voorzitter Oranjever. Capelle, lid van de kankerbestrijding Sprang- Capelle en had nog talrijke andere tijdelijke bestuursfuncties. Het gaf mij en mijn echtgenote veel drukte maar ik heb het nooit erg gevon den. Ik hoop, dat ik nog tot aan mijn pensioengerechtigde leeftijd het openbaar onderwijs mag blijven verzorgen, omdat ik altijd de hoop heb gekoesterd, dat er na zoveel ja ren onderling gekrakeel en het daar door onstane onnoemelijk aantal kleine schooltjes (meer dan 1000) eindelijk het inzicht eens zal door breken onder de Nederlandse bevol king dat aan efficiency en fusie ook op het gebied van het onderwijs, mede door de nieuwe onderwijswet ten niet meer zal zijn te ontkomen. Misschien komen we dan nog eens net als in andere landen tot één na tionale school, hoe die dan ook zal heten." De heer Poldervaart dankt alle ou ders, kinderen en oudercommissie van de Kon. Julianaschool, alsmede het gemeentebestuur en de inspec tie, voor de vele blijken van mede leven bij zijn ziekte ondervonden en vooral niet te vergeten de be jaarden. Hij hoopt dat hij allen nog vele jaren van dienst mag zijn. Dinsdagavond a.s. zal de heer Pol dervaart in alle bescheidenheid ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubi leum worden gehuldigd. WAALWIJK - Enige dagen ge leden heeft de Stichting - Sport raad - Waalwijk haar jaarvergade ring gehouden waarbij de vertegen woordigers van practisch alle Waal wijkse sportverenigingen aanwezig waren. Een van de belangrijkste punten was de benoeming van een voorzit ter want sedert het vertrek van de heer J. C. v. d. Klink was hierin nog niet voorzien. De heer F. de Wind - directeur van Holland Heating - was bereid ge vonden deze funtie te gaan bekle den en werd met algemene stem men hiertoe benoemd. De bestuursleden, H. Paans, B. J. F. Demmers, H van Mierlo en A. J. M. IJpelaar waren aftredend en met algemene stemmen herkozen. Mierlo, die niet herkiesbaar was, v/erden met uitzondering van H. van In de plaats van H. van Mierlo werd de heer H. J. M Appels (WJS.C.) gekozen zodat het bestuur wederom compleet is. De financiële jaarstukken vormden geen problemen alhoewel het feit, dat de aangevraagde subsidie voor de jeugdgport 1970 door de gemeen teraad niet volledig kon worden ge honoreerd voor de aanwezigen een ernstige reden tot ongerustheid vormde. De heer Paans penningm. van de Stichting kreeg de algemene waar. dering voor de keurige en overzich telijke wijze waarop de jaarstukken waren samengesteld. Daar de aecomodatie van diverse Waalfwijkse sportverenigingen on voldoende is of zelfs geheel ont breekt werd een beroep gedaan op het bestuur van de sportraad om de ze kwestie bij het gemeentebestuur aanhanig te maken. Hoewel het bestuur van de sport raad begrip heeft voor de slechte financiële toestand van de gemeen te, zullen pogingen worden aange wend de subsidie voor de jeugd- sport veilig te stellen en de sport- ac-cornodatie - waar nodig - te ver beteren c.q. uit te breiden. Zij meent terecht, dat de sportver enigingen een zeer belangrijk ge deelte van de jeugd1 opvangt en. op gezonde wijze bezighoudt en zij be treurt het ten zeerste dat sommige verenigingen onvoldoende aecomo datie hebben om haar activiteiten op dit gebied te verhogen. PV NOOIT GEDACHT Door de PV Nooit Gedacht werd 'n wedvlucht gehouden met 480 duiven vanuit Duffel, waarbij de prijzen als volgt werden behaald. A. Sipierings 1 14 102 113; H. Spuy- broek 2 7 8 9 61 78; N. Treffers 3 4 24 29 32 35 42 68 69 72; A. Tae- tor 5 36 5(3 55 76 80 106; G. van Leent 6 66 70 114; P. Blom 10 12 13 18 50 77 88 93;, A. Nieuwenhui zen 11 94 96; M. de Jong 15 £17 91 101; A. van Gooi 1 625 44 64 71 118; A. Heilblom 17 19 90 98; C. Broeks 20 28 58 87; H. Dekkers 21 23 26 31 33 37 45 59; J. Sterren burg 22 109 110; A. Leeggangers 27 34 43 51 52 74 75 89; J. Spuy- broék 30 58; C. Verhagen 38 81 84 107 112; W. Nieuwenhuizen 39 47 49 82; G. Ros 40 41 83 86; G. Ro- zenbrand 46 48; C. van Tilborgh 54 56 60 65 95; A. van Tiggelen 62 73 108; P. Gerritsen 63; D. van der Schans 79 92 99; P. Meter 85; F. Tactor 97; A. van Campen 100 115; A van der Sdhans 103; Al'b. v. Zeist 104 116; M. v. d. Galiën 105. Bij een wedvlucht vanuit Catres wer den de prijzen als volgt behaald: D. van Os 1 2 6 8 18; N. Treffers 3 9; G. Rozenbrand 4 5 27; D. van der Schans 7 13; J. Spuybroek 10; P. Blom 11 12 15 17 22; H. Spuy broek 14 19; A. J. Ophorst 16; A. Spierings 17; A. Willem,s 21; D. Smtis 23; W. Nieuwenhuizen 24 26 30; M. v. d. Galiën 27; J. Kramer 28. A.s. vrijdagavond tussen 7 en half 8 inmanden voor een wedvlucht vanuit Vilvoorde. NEO Dinsdagavond a.s. speelt NEO een oefenwedstrijd tegen DESK. Deze wedstrijd kan bijzonder interessant worden, omdat beide clubs enige van hun nieuwe aanwinsten in het veld zullen brengen. Bij DESK zal o.m. een van Willem II afkomstige spe ler worden opgesteld. NEO komt in het veld met P. en B. Paulides en J. Grootenbroers. Deze laatste speler behoort, evenals C. Paulides, tot de selectie van het nationaal zaterdag- elftal. De wedstrijd begint om 7 uur en staat onder leiding van de heer Vader uit Zaltbommel. ICHTUS SGHO OL VOOR MAVO Op de gehouden' mulo-examens slaag den de volgende leerlingen van de Iohtussehool voor mavo te Sprang- Capelle Mulo A met wiskunde: G. M. Ha- verhals, D. Hoefnagel, M. van den Hoven, A. Mahdemakers, H. Stein, en B. Verschuren te Sprang-Capelle en C. Voermans te Kaatsheuvel. Mulo A met handel: M. de Bie, A. v. d. Galiën en T. Vos te Sprang-Ca pelle Mulo A met middenstand: P. Bou- man, W. Klop, J. Konings, L. Roos- senbrand, J. Vermeulen, J. Zonne veld, M. de Bie, H. Molegraaf, A. Timmermans en A. Wolff te Sprang- Capelle en G. Kerstens, F. Kooy en W. Sijens uit Waalwijk. Mulo Av.J. Rijken, Sprang-Capelle. Mulo B: M. Mesch, W. Konings te Sprang-Capelle. 6 afgewezen. De volgende leerlingen van klas 3 zijn bevorderd: M. de Bie, G. Bossers, M. van Brie- men, G. Buizer, W. van Dalen, J. van Delft, J. van Dommelen, J. Hais- ma, A. Haitsma, A. Huisman, M. Koenen, A. van de Linde, C. v. d. Made, M. Mesch, A. Molegraaf, P. Rijken, T. Tabbers, J. Timmermans, J. Verduyn en A. Verhoofstad. Afgewezen 2 leerlingen. De volgende leerlingen van klas 2 zijn bevorderd: R van Beïkel, B. de Bie, P. de Bie, H. Boer, J. van Campen, A. Faasse, C. Groeneveld, T. McGillavry, R. Molegraaf, J. Ophorst, L. Roelofs, D. Rijken, D. v. Rijswijk, E. Schaap, C. v. d. Schans, D. Snijders, J. Tim mermans, A. Wagemakers, G. Witte- bol, H. Winterterp, T. de Bie, K. Bossers, A. Both, R. Bith, A. Dek kers, E. Eising, H. Fora, A. Geenen, K. Haverhals, H. Hoefnagel, J. Kooy, D, van Oversteeg, A. van Pelt, G. de Roon, P. Sanders, J. Smits, E. Verhoeven, M. Verspoor, N. Waarts, J. Wijtmans en A. Troost. Afgewezen: 1 leerling. De volgende leerlingen van klas 1 zijn bevorderd: H. van Beek, C. Bogers, N. Bosch C. van Briemen, T. Faasse, J. v. d Houten, S. Kuysten, M. Molegraaf C. Timmermans, E. Timmermans, M Treffers, E, Verhoofstad, W. Wer ther, W. Beerens, J. v. d. Esch, A van Gijzel, L. Hennekeler, T. Lank haar, J. Molegraaf, N. van Oversteeg J. van Pelt, A. van der Schans, K. van der Sdhans, T. Sprangers, M. Verhagen, C. Wagemakers. Afgewezen: 7 leerlingen. PV DE LUCHTVAART De PV De Luchtvaart hield zondag een tweetal wedvluchten n.l. vanuit Pt. St. Maxence, afstand 320 km en Chateauroux, afstand 597 km. De uitslagen waren als volgt: Pt. St. Maxence: C. Blok 1 15 18; LI. de Jong 2 11 12 16 20; G. Tref fers 3 5 7C. de Cloe 4; A. Bakke ren 6; H. Verduyn 8 10 13; B. Pols 9; Mej. van Campen 14; van Dam 17; A. van Oosterhout 19 21. Chateauroux: P. Netten 1 5; A. Bak- kery 2; G. Treffers 3; H. Verduyn 4. UITDELING SPAARGELDEN Op vrijdag 3 juli a.s. zal de spaar kas "Vele kleintjes maken een grote", gevestigd in café De Witte Brug, de spaargelden over het seizoen 1969- 1970 uitdelen aan de leden der ver eniging. Zulks zal eveneens plaats vinden in het Stationskoffiehuis van de heer P. Pruyssers, De leden wor den verzocht te circa 8 uur in hun resp. verenigingslokalen aanwezig te zijn. SSC '55 Woensdagavond speelt SSC voor de Burg. van Prooijenlbokaal tegen het naar dè eerste klas gepromoveerde DOVO uit Veenendaal, aanvang 8 .uur. KPV KAATSHEUVEL De 'zondag jl. gehouden wedvlucht vanuit Pont St. Max, afstand 315 km, had de volgende uitslag: H. Severijns 1 5, M. v. Boxtel 2 3 11 12 14, H. van Helvoirt 4 16 17, Gebr. Dingemans 6 8, A. Pijnen burg 7, A. de Bie 9 15, F. v. d. Lin den 10, Fr. Krol 13. De vlucht vanuit Chateauroux, af stand 580 km. liep als volgt: M. van Boxtel 1 2 8 9, M. de Vries 3, H. van Helvoirt 4 5, H. Robben Nu voor velen de vakantie weer een feit is geworden staan ook voor de Stichting Andreas Zijlmans Groep de zomerkampen en bivak ken weer voor de deur. Donderdag 3 juli a.s. zullen de watergidsen en wildevaartmatrozen met vracht schip vertrekken naar de Vinken- veense plassen. De zeilvletten en bagage zullen woensdag in de ha ven van Waalwijk ingescheept wor den en de volgende dag bij het och tendgloren zetten zij koers naar Vinkenveen. De watergidsen. gaan daar kam peren op een voor hen gehuurd eiland, terwijl de wildevaartma trozen die dagen zullen verblijven op het vrachtschip. De jongens en. meisjes van deze waterafdelingen kunnen dan tijdens hun waterkamp naar hartelust zeilen in hun eigen zeilvletten op de mooie plassen. De landverkenners kiezen dit jaar nu eens niet de bossen, doch gaan naar de duinen van Loosduinen en kam peren dit jaar op het landgoed Sol- leveld nabij de Noordzee. Dit is weer eens heel nieuw en de troep- staf heeft 'hier voor een goed pro gramma vele mogelijkheden, ener zijds het strand en de zee, ander zijds de mogelijkheden van de rand. stad. De Sioniewelpen vertrekken zaterdag naar de mooie blokhut; „De Wezelsefoerg" te Woesik nabij Wychen. De Waindgundjawelpen zullen hun intrek vinden in de mooie ruime blokhut van Berg.eijk, die gelegen is midden in de bossen. De kabouters van Dijkjanneke heb ben voor dit jaar hun keuze laten vallen op de fraaie jeugdboerderij „St. Odulphus" te Oirschot, terwijl de Rosj enkabouterafdeling een goe de blokhut ter beschikking heeft te Mierlo. Op zaterdag 11 juli a.s. ho pen alle A.Z.G.-leden weer in Waal wijk terug te zijn en zo het zich in de voorbereidingen laat aanzien zullen zij welgedaan op hun basis .terugkeren, want al weken werken de staven aan de programma's en wij kunnen rustig vaststellen dat hier geen moeite aan wordt ge spaard. Door WSc werd] het seizoen 1969- 1970 besloten met een pupillen sportdag. Op zaterdag 27 juni kwa men meer dan 100 pupillen bijeen variërend in de leeftijd van 5-12 jaar, om te strijden voor de hoogste eer op de hindernisbanen, bij het doeltrappen, baloefeningen, hoog springen etc. Deze pupillen waren verdeeld in 4 groepen, n.l. een groep van 5-6 jaar, groep 7-8 jpr, groep 9-10 jaar en groep 11-12 jaar. De uiteindelijke rangschikking van elke groep werd door een des kundige jury bepaald, deze jury had het rekencentrum, bij gebrek aan accommodatie op het WSC-veld, in gericht in een vrachtwagen. Vele ouders van de WSC-pupillen toonden hun enthousiaste belang stelling voor de aktiviteiten van de kleine voetballertjes. Namens de jeugdcommissie van WSC werden de prijzen uitgereikt door de heer H. van Steenbeek, die dank bracht aan alle dames en heren voor de medewerking en die, tot grote ver rassing van iedereen, aan alle pu pillen een fraaie prijs kon overhan digen. Geen wonder dat iedereen meer dan tevreden was en tevens was het een plezierig en goed ge slaagd einde van het seizoen 1969- 1970. In het bijzijn van geheel zijn gezin werd zaterdagmiddag de heer M. v. Huiten zeet verrast met de Pauselijke onderscheiding van St. Silvester. Aanvankelijk was het de bedoeling deze handeling te verrichten bij hét verlaten als directeur van de Coöpe ratieve Eerste Langstraatse Zuivelfa briek, waaraan de heer van Huiten 49 jaar verbonden was, maar daar de weg haar Rome zeer lang is, aldus pastoor Meeuwissen, is heit er nu pas van gekomen. De pastoor schetste de verdiensten van de heer van Hu'lt'en: o.a. 30 jaar besturslid van het Wit Gele Kruis, oprichter, secretaris en penningmeester van de Stichting Ge zinszorg en Sociale Zorg, lid van de Commissie van Bijstand, 32 jaar be sturslid van de bibliotheek, vroeger in het bestuur van het patronaat, be stuurslid propagandadienst missie werk en sinds hij in de nieuwe pa rochie wcont is de heer van Huiten ook voor de gezinsbijdrage ingescha keld. Dit alles bij elkaar, aldus pas- WAALWIJK In het sportpark Elzenhoven te Waalwijk-Besoijen werd zaterdag het jaarlijks voetbal- tournooi voor Ambonezen georga- nieerd. De elftallen waren gerecu- teerd uit plaatsel. buurtverenigin gen van Amboneze" Aan deze tour- nooien is een wisselbeker verbon den, die tot zaterdag in het bezit was van de ploeg uit Moordrecht. He tournooi vindt ieder jaar in Waalwijk plaats. Uit de verre omtrek komen de lef- tallen naar Waalwijk. Deze keer waren er 18 deelnemers, waarvan er 6 in. de finale werden geplaatst. Hiervoor waren 2 poules van 3 ver enigingen samengesteld. De uitslagen waren: Poule 1: 1 Waalwijk 4 pnt.; 2 Patti'mura, Tiel 2 pnt.; 3 Woerden 0 pnt. Poule 2: 1 Moordrecht 3 pnt; 2 'Ven lo 3 pnt.; 3 Helmond 0 pnt. In de finale om de eerste en twee de plaats kwam Waalwijk uit tegen Venlo. Venlo werd kampioen door met 3—0 de Waalwijkse spelers te verslaan. Om de 3e en 4e plaats kwamen Pattimura uit Tiel en Moordrecht tegen elkaar uit Moor drecht won met 10. De wisselbe ker kwam dus in handen van Ven lo Naast de wisselbeker werden nog vier andere bekers als prijzen uitgeloofd'. 6 7 10. Overduiven: M. v. Boxtel en H. van Helvoirt. Met 1000 jonge duiven werd van uit Herenthals gevlogen. Hier war ren de uitslagen als volgt: B. van Berg 1, Jan Damen 2 11 20, W. Jansen 3 8 10, A. Grootswagers 4, J. Laros 5, H. van Es 6 23 32, F. v. d. Linden 7 35, Gebr. Pijnenburg 9 11 14, H. Severijns 12 21, A. de Bie 13 24, B. v. d. Lee 15 25, Sj. Pij nenburg 16, W. Snaphaan 18 27, Chr. v. Wanrooij 19, L. van Geel 22, W. Emmers 26, H. v. Helvoirt 28 33, J. Molenschot 29, Linco 30, J. v. Beers 31, W. Kemmeren 34 39 40, G. Evers 36, H. v. Nieuwstadt 37, H. Robben 38 41. toor Meeuwissen, is zeker een belo ning waard. Verder bood pastoor Meeuwissen nog 'n.prachtig boeket rozen aan namens het kerkbestuur, alsmede een perka- menet bul van de Paus en een feli citatie van Mgr. Bluyssen. De heer Pelders kwam namens 't kerkbestuur feliciteren. De heer van Hulten stond perplex en dankte zeer onder de in druk het kerkbestuur en pastoor Meeuwissen. Hij zei dat hij ook door de medewerking van zijn vrouw en kinderen dit alles heeft kunnen en mogen doen en het maar zeer normaal is als iemand zich voor de medemens inzet. "Indertijd heeft pastoor Wer- ner me beloond met een paar mooie schilderstukken van Van Gogh, die wij hier met trots in onze huiskamer hebben, maar op deze onderscheiding had ik ncoit durven hopen", aldus de heer van Hulten. GESLAAGD Donderdag jl. slaagden onze dorps genoten Peter Elshout en Piet van Delft voor het diploma 3-jarige the- orie van de Hogere detailhandels- school St. Marcus te Den Bosch. Voor deze school was dit het eerste examen. De geslaagden zullen zich nu verder, bekwamen met een prak tijkjaar eventueel in Londen en in München. P.V. DE VREDESDUIF Zondag werd een wedvlucht gehou den vanuit St. Denis. De uitslag: A. Pelders 1, A. Melis 2, H. v. Dru nen 3, G. v. Hulten 4 9, G. v. d. Sanden 5 7 10, L. v. Dommelen 6, A. v. Sluisveld 8, N. Dekkers 11, H. de Wit 12 13, H. v. Nooy 14, Gebr. v. Kuik 15. De zaterdag gehouden vlucht van uit Angoulème had als uitslag: J. tmanse en zn. 1, J. Koevoets 2, J. van Keulen 3. De verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn door de regering vast gesteld op 28 april 1971. De Ned. Spoorwegen hebben in 1969 80 miljoen verlies geleden. De giro-storting voor de ramp in Peru wijst reeds een bedrag aan van ïyi miljoen. President Soeharto van Indone sië zal in het najaar een officieel bezoek brengen aan ons land. Het pop-festival in het Kraling se bos te Rotterdam kreeg niet min der dan 100.000 jeugdige bezoekers. Na de coureur die vorige week in Zandvoort verongelukte kwamen er nu weer in Zweden en Frankrijk twee coureurs om het leven. Het to taal in dit seizoen is hiermee al ge stegen tot 18. Bij onlust enin Noord-Ierland zijn 6 doden en honderden gewon den gevallen. In Offenbach werd voor 1% mil joen aan juwelen gestolen. Bij Duisburg zijn bij 'n scheeps- botsing 8 mensen verdronken.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 7