Nieuwe textiel zaak in Spr.-Gapelle en woninginrichting 17 geslaagden bij Gew. Sociale School NKV Waalwijk-Drunen Sprang-Capelle Scholing uitermate belangrijk ruilo\t vieren by »^De gouden eeuw« ió tfUet einde Discussie-element 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 6 JULI 1970 3 Bijeenkomst in Hotel Royal te Drunen Burgemeester J. Teijssen een goed begin oan id buicelijk. Onjuist Boekje over geschiedenis van Waspik Artisten voor de maand juli Trio Bruno Los Aztcas Eva Carlotte Nadia Tacha THE BLUE NOTE Tilburg Waspik Capelle Vlijmen DRUNEN Vrijdagavond vond in Drunen in Hotel Royal de uitrei king plaats van de diploma's en de getuigschriften van de Gewestelij ke Sociale School WaalwijkDrunen. Na een openingswoord door de heer Van Hassel, voorzitter van het NKV Drunen, waarin hij de aanwezigen van harte welkom heette, werd het woord gevoerd door de heer J. van Osch, directeur van de Gewestelijke Sociale School. De betekenis van de Sociale School is voor de aanwezigen wel bekend, zo stelde de heer Van Osch, dus heeft het geen zin hierover in deze kringen uit te weiden. Wel is het nood zakelijk dat andere, grotere groeperingen weten wat eigenlijk die So ciale School is. Daarom is het nodig om terug te gaan naar de tocht van de Grasduiners, die enkele weken terug is gehouden. Het succes van die tocht was er wel, maar er waren een te klein aantal deelne mers. Dit had zonder meer groter dienen te zijn. Zo'n tocht van de Grasduiners is een gelegenheid bij uitstek om de doelstellingen van de Sociale School nader uiteen te zetten. Het initiatief is daarom geboren om in samenwerking met de Katho lieke Werkende Jongeren een actie voor de Sociale School te gaan op zetten. Ingeschakeld zullen ook wor den de cursisten, om degenen die hebben meegedaan aan de Gras- duintocht, te gaan bezoeken en hen de betekenis van de Sociale School te gaan uitleggen. Niet zozeer is dit van belang voor de Sociale School, maar wel voor de betrokken perso nen zelf, om hen in staat te stellen zich maatschappelijk meer te laten gelden. Hij vond een en ander een uitdaging voor de cursisten van nu en later. Hierna trad voor het voetlicht de heer Hendriks, districtsbestuurder van St. Eloy. Allereerst wenste hij de cursisten van harte geluk met de behaalde resultaten. Voor een werk nemer is het v&n belang, zo ging hij door, dat hij studeert en blijft studeren. Optimale studiemogelijk heden zijn er nog niet, maar wel kan er in vele gevallen sprake zijn van een nuttige bijscholing. In spraak is op het ogenblik „in" en ook geldt dit ten aanzien van de werknemers in de bedrijven. We kunnen nog zoveel in de openbaar heid brengen, maar het is en blijft dat de mensen de daden moeten stellen. Om „geschoold" mee te kun nen praten in de ondernemingsra den, is er slechts resultaat mogelijk als men een bepaalde studie gevolgd heeft en daardoor een zekere ont wikkeling heeft verkregen. Men moet kunnen meepraten met ver stand van zaken. Het volgen van de Sociale School „sec" is niet voldoen de, maar er moet aan de weg ge timmerd blijven worden. Voor de cursisten zou het niet zo moeilijk moeten zijn andere cursisten aan te werven, gebruik maken van het ar gument dat het een noodzaak is in deze tijd om zichzelf te ontwikke len. Hij maakte van de gelegenheid gebruik om de directeur en de do centen te bedanken voor hun mede werking aan de Sociale School. Aanwezig op deze avond was ook burgemeester J. Teijssen uit Waal wijk. Deze stelde in zijn woord, dat de Dienst Vorming en Ontwikke- lign van het NKV een belangrijke afdeling is. De Sociale Scholen staan steeds in de belangstelling van de cursisten. De School voorziet niet alleen in een steeds grotere behoef te voor een groeiend aantal perso nen, maar het NKV is er bovendien Receptie en diner in aparte sfeervolle zalen. Ruime keuze uit voortreffelijke menu's in alle prijsklassen en zeker niet duurder dan elders. Vraag vrijblijvend inlichtingen. Tel. 04160-2330 %lotel ^Derwlel - ^aahvyb Grotestraat 208 (vervolg van pag. 1) ken in onze gemeente; we moeten dit niet in de hand werken", aldus de burgemeester. Hij sprak in dit verband over „marginale mensen", die men als bestuurders niet in dit soort bedrijf moet steunen. De heer Huijbregts vond het be paald niet onjuist dat deze zaak zo behandeld werd zolang er geen ruimte is waar deze bedrijven kun nen worden geëxploiteerd. Hij vond dat iedereen die daar behoefte aan heeft, een eigen bedrijf moet kun nen beginnen en zelf moet beoor delen of het levenskansen heeft. Maar ook over dit laatste was bur gemeester Van Erp het niet met hem eens, omdat hij vond dat het velen' aan inzicht ontbreekt in de mogelijkheden van een gezond le vensonderhoud. Tenslotte werd het voorstel van B. en W. zonder hoof delijke stemming aangenomen. Identiek aan het voorgaande was het voorstel met betrekking tot een beroepschrift van W. J. van Wezel te Kaatsheuvel, tegen de weigering van een bouwvergunning voor een houten loods, die eveneens reeds is opgetrokken. Verschillende raads leden wilden ook hiervoor een lans breken, die volgens de voorzitter niet te breken was. Tenslotte werd ook hierop afwijzend beschikt. Al leen de heer Elshout wenste aan tekening, tegen te hebben gestemd. De andere voorstellen werden zon der op. of aanmerkingen door de raad aangenomen. (Van onze verslaggever) WASPIK De geschiedenis van Waspik verschijnt binnenkort in boekvorm. De streekarchivaris G. J. Rehm uit Oosterhout heeft, na ja ren speurwerk, in een interessant boekwerkje de geschiedenis van deze Langstraatse gemeente samen gevat. De inhoud is van die kwali teit dat het gemeentebestuur van Waspik gemeend heeft het in druk te moeten laten verschijnen. Aan de inwoners van Waspik is een circulaire toegezonden, waarbij zij zich kunnen laten inschrijven voor een exemplaar van dit boek. Het boekje dat 115 pagina's tekst en 8 pagina's illustraties omvat gaat naar alle waarschijnlijkheid f 15,- kosten. In de brief aan de inwoners schrijft het gemeentebestuur dat zich al lang de behoefte deed gevoelen aan een geschiedschrijving over Waspik. Op de vragen omtrent het verleden van het dorp was het bijna nooit mogelijk een antwoord te geven. Zelfs over de vraag waar de naam Waspik vandaan kwam kon niet met zekerheid een uitspraak wor den gedaan. Met de uitgave van dit boekje is daar nu een eind aan ge komen. Het is te hopen dat veel in woners dit boekje bestellen. op uit om middels de School u een bepaalde persoonlijkheid te geven, om u zodoende in staat te stellen met de verworven kennis in het maatschappelijk-, bedrijfs- en ver enigingsleven meer uzelf te zijn. Niet alleen daarom reik ik de diplo ma's met genoegen uit met mijn ge lukwensen, maar ook omdat met 't diploma u het bewijs in handen heeft dat u in menig opzicht ver rijkt bent in persoonlijkheid. Direc teur en docenten hebben een bij drage gegeven tot deze vorming, maar ook van uw kant is er een bij drage geweest en wel de ijver waar mee u steeds de lessen hebt gevolgd. Respect heb ik voor uw bezoek aan de School; er is bij u een wil gewees om kennis te vergaren en ik feliciteer u daarmee namens mijn collega burgemeester Stieger, die helaas niet aanwezig kon zijn. Hierna werden door burgemeester Teijssen de diploma's en getuig schriften uitgereikt aan de geslaag den. Hij merkte verder nog op, dat de Gemeenten Waalwijk en Drunen de School ieder jaar een subsidie toekennen; de School heeft haar waarde bewezen en hij ondersteun de dan ook van harte de actie om meer cursisten aan te werven. Door een van de cursisten werd een dankwoord gesproken, waarin tot uiting kwam de dank ten opzich te van de docenten. Hij haalde ver der aan, dat er om de cursus te ko men volgen, doorzettingsvermogen nodig is en zeker wanneer er in de avonduren mooie t.v.-programma's zijn. Belangrijk vond hij nog dat 't discussie-element steeds in de les sen aanwezig was. Het dank- en sluitingswoord werd gesproken door de heer J. v. Vliet uit Waalwijk. Ook hij stelde nog eens ten overvloede, dat het brood- MUZIEK ATTRAKTIE-NUMMER STRIPTEASE en Geopend van 22.00 uur tot 04.00 uur. VEEMARKTSTRAAT 36 - 38 Telef. 04250 - 25287 nodig is dat men studeert, om later in de maatschappij meer te kunnen betekenen. De avond werd verder voorzien van een muzikale omlijsting, die bij de aanwezigen zeer in de smaak viel. Het diploma werd behaald door de heren J. C. Brok uit Drunen en H. v. Hassel, eveneens uit Drunen. Het getuigschrift werd uitgereikt aan: P. Nijssen, Waalwijk; J. Siegentha- ler, Waalwijk; H. Didden, Waalwijk; B. Boons, Waalwijk; J. Trommelen, Waalwijk; H. Flipsen, Waalwijk; mej. J. Rek, Waalwijk; mevr. Van Vliet-Pullens, Waalwijk; F. Kuy- pers, Drunen; A. Verhulst, Drunen; H. Oome, Drunen; C. Rijpert, Dru nen en mej. M. Klomp, Drunen. Donderdagavond werd om 8 uur door burgemeester Van Prooijen de nieuwe zaak officieel geopend van de firma v. d. Ven-de Bruijn aan de Heistraat 143, voorheen de oude Christelijke school met woonhuis. Deze nieuwe zaak is voor de firma een flinke uitbreiding. De keuze der artikelen is zeer groot en overzichtelijk en er is een ruim assorti ment. Voor de officiële opening waren aanwezig het gemeentebestuur, be staande uit burgemeester M. van Prooijen, de beide wethouders, de heren Jac. Vos en L. v. d. Made, alsmede de directeur van gemeente werken, de heer P. Drop, zakenre laties, vele familieleden en kennis sen, vele oude buurtbewoners van de Julianalaan, alsmede de huidige buurtbewoners. Vele bloemstukken en cadeaus sierden de winkel, waarbij één der cadeaus een electrisohe klok was. Burgemeester Van Prooijen zei met genoegen de officiële opening te willen verrichten; het is nu de tweede maal binnen enkele jaren dat ik zulks voor u mag doen. Eerst de eerste vestiging in de Julianalaan en vanavond hier deze variante win kel, wat eerst het oude woonhuis vele jaren is geweest voor de hoof den der scholen, vroeger voor het openbaar onderwijs, in latere jaren voor het Christelijk onderwijs, ter wijl het nadien nog enige jaren heeft dienst gedaan als Kraamcen- trum. Nu is het door de verbouwing een prachtige zaak geworden voor textiel etc. en het getuigt van on dernemerszin van de familie v. d. Ven. Men heeft in een klein aantal jaren een grote zaak weten op te bouwen; het is een bijzondere ont wikkeling; in dit oude schoolge bouw met woning is nieuw leven ingebracht; het is nu geen onder wijs, maar commercie De lokalen en de winkel gaan een bijzondere func tie vervullen voor 't gemeenschaps leven van Sprang-Capelle. Ook het dienstenpakket is ruimer geworden. Het gemeentebestuur leeft met de middenstand mee en het acht het van groot belang als het hen goed gaat. Daarom onze hartelijke geluk wensen met deze nieuwe aanwinst; moge het veel zelfvoldoening geven met hard werken ten dienste van 't gemeenschappelijk belang, waarna de burgemeester een lint doorknip te en deze nieuwe zaak voor geo pend verklaarde. De vader van de familie Van de Ven-de Bruijn dankte de burgem. voor zijn hartelijke toespraak en goede wensen; het is een voorrecht voor een gemeente zulk een burge meester te hebben die zo met zijn inwoners meeleeft, aldus de heer Van de Ven. Hij sprak zijn dank ook uit aan de bouwers, aan de vele familie leden voor hun aanwezigheid en ook aan de verdere genodigden. Tevens dankte hij voor de bloemen en ge schenken en wenste de onderne mers van harte geluk. Na het bezichtigen van de nieuwe zaak, werd in het achterste lokaal, dat thans nog bij de verenigingen in gebruik is als repetitielokaal, een glaasje en een rokertje aangeboden. KPJ WASPIK RESERVE-KAMPIOEN De sportclub van de Waspikse KPJ vertegenwoordigde als kring kampioen de kring Breda op de in- terkringwedstrijden welke dit jaar in Gemert werden gehouden. Louis Biemans maakte hier als sportlei der een uitstekend debuut door zijn ploeg naar de tweede plaats te brengen. Eindhoven bleek op alle fronten de stekste maar Waspik liet de verdere concurentie op 41 pf meer punten afstand. Waspik behaalde het reserve-kam pioenschap door tweede prijzen op de onderdelen Teloefeningen, ge combineerde oefeningen, vrije oefe ningen en piramidebouw en klas seerde zich bij het marcheren als derde. Ook bij de atletiekwedstrijden wa ren er voor Waspikse leden succes sen: twee 2e plaatsen voor Elly Wouters op de nummers hoogsprin gen en de 400 m., terwijl op de BEJAARDENREIS Vorige week dinsdag werd de tra ditionele bejaardentoeht gehouden voor Sprang. Helaas liet op deze dag het mooie weer verstek gaan, doch ondanks de ongunstige weeromstan digheden was de stemming onder de bejaarden goed, toen ze dinsdag morgen om ruim half negen ver trokken. De reis ging allereerst via Kaats heuvel, Helvoirt, St. Mich. Gestel naar Uden, waar in zaal Verhoeven koffiepauze werd gehouden. Hier vandaan werd de reis vervolgd naar Elzendorp, waar een bezoek werd gebracht aan het recreatie-oord Limbra-Zonneweide. Hoewel de re gen hier met stromen viel, werd toch nog door diverse bejaarden 'n bezoek gebracht aan verschillende attracties. Tevens werd hier de lunch gebruikt. Om kwart over twee werd weer vertrokken voor het volgende reis- gedeelte en tijdens deze rit kwam voor de eerste maal de zon die dag door de wolken. De theepauze werd gehouden in zaal Harmonie te St. Oedenrode. Via Boxtel en Vught bereikte het gezelschap Nieuwkuijk, waar het arriveerde om plm. half 6. Hier werd een diner aangeboden, hetgeen bij allen goed in de smaak viel. Tijdens het diner werd het woord gevoerd door de reisleider, de heer H. Mayers, die dank bracht aan burgemeester Van Prooijen en dominee Spoelstra voor hun aanwe zigheid, alsmede zuster Zoetelief, die vervangster was voor zuster de Pa ter. Eveneens bracht spr. dank aan de N.V. Vos Banket en de firma Heijs-Paymans voor de ontvangen versnaperingen tijdens de koffie- en theepauze. Burgemeester Van Prooijen sprak hier de bejaarden ook nog hartelijk toe, waarbij hij zich o.a. ook nog richtte (-tot de heer Van Willigen - burg, die nu zelf als bejaarde de tocht meemaakte, nadt hij geduren de 19 jaren de tocht als voorzitter en reisleider had meegemaakt. Na het dankgebed van Ds. Spoel stra werd de thuisreis aanvaard en op het Oosteinde werd de stoet, be staande uit 35 auto's plus een bus, reeds opgewacht door de Harmonie en Drumband van Marijke. Aan het bejaardencentrum „Ach ter de Hoven" werd door de reis leider dank gebracht aan alle chauf feurs voor hun belangeloze mede werking, terwijl hij overigens ieder een die op enigerlei wijze medewer king had verleend voor het slagen van deze dag, dank bracht. De stoet werd hierna ontbonden, waarna de bejaarden weer thuis werden ge bracht, die al met al op een ge slaagde dag kunnen terugzien. UITBREIDING „ZIDEWINDE" Het stichtingsbestuur van 't cul tureel centrum „Zidewinde" heeft besloten om te komen tot een ver bouwing, omdat reeds herhaalde malen is gebleken dat de zgn. klei ne zaal aan de noordzijde van 't ge bouw te bekrompen is. Daarnaast was de uitbreiding van de keuken ook dringend noodzakelijk in ver- 5000 m. Han Kamp zioh als 6e klas seerde, Huub van Etten 15e, André de Bont 20e, Gerard van Hooren 21e en Huub Boons 23e. Op de 80 m. drongen Anita v. d- Elshout en Elly Wouters tot de finale door maar zij vielen hier juist buiten de prijzen. DUIVENSPORT P.V. „Waspik", uitslag Corbeil: J. Timmers 1; Th. Smits 2 13; P. de Graauw jr. 3; H. Treffers 4 14; A. Faro 5 11; Jac. Oerlemans 6; P. de Graauw 7 8; D. Langermans 9 10; Uitslag Duffel, jonge duiven: H. Treffers 1 4 15 24 26 27 34 45; F. van Onzenoort 2 12 48; M. Timmers 3; J. Timmers 5 20 21 32 33 54; W. Donks 6 7 10 23 36 55; P. de Graauw 8 29 35 47; A. Faro 9 42 49; A. van Tilborgh 11; C. de Rooy 13 18 19 30 53; G. Kuyten 14 50 51; F. v. d. Mosselaar 16; A. v. d. Mosse laar 17 37 39; D. Langermans 22 28 40 44; J. Gommers 25 31 43; J. v. d. Vleuten 38 46; A. Smits 52. KOLLEKTE ZR. MARINA De voormalige wijkverpleegster van Waspik, zuster Marina van het Waspikse klooster O.L.V. van het Heilig Hart, kollekteerde in de Bar- tholomeuskerk in verband met haar vertrek naar West-Irian waar zij zich als verpleegster gaat inzetten. De opbrengst was 1266,40. Het aanstaande weekeinde zal zuster Marina de kerkbezoekers van de Theresiaparochie toespreken. Ook in Waspik-Boven zal haar een kol- lekte worden aangeboden. I band met de vele diners die in „Zi- dewinde" plaatshebben. De kosten van deze verbouwing zijn geraamd op 36.000, Het bestuur heeft het werk opge dragen aan de firma Willems alhier, welke aannemer reeds met 't werk een aanvang heeft gemaakt. OPDRACHT De tweede fase van het bouwrijp maken en het verbreden van het Trampad in het uitbreidingsplan Vrijhoeve II, is door het gemeente bestuur opgedragen aan de firma C. v. d. Leijden, wegenbouw te Don gen. P.V. NOOIT GEDACHT De postduivenvereniging „Nooit Gedacht" hield j.l. zaterdag 'n wed vlucht vanaf Vilvoorde, waarbij de prijzen als volgt werden behaald: A. v. Campen 1, 35, 42, 43; ^lb. v. Zeist 2, 3, 18, 21, 66, 99; H. Spuy- broek 4, 35, 37, 41, 86; P. Blom 5, 10, 19, 39, 69, 74, 76, 88, 105; C. Mo lengraaf 6, 22, 63, 103, 104; A. Tac- tor 7, 8, 11, 12, 16, 40, 110; A. Nieu- wenhuizen 9, 15, 23; D. Smits 13, 17; A. v. Gooi 14; F. Tactor 20, 84; N. Treffers 24, 25, 27, 29; J. Spuybroek 26, 31, 34, 53, 56, 58; A. Spierings 28, 51, 64, 107; A. Leeggangers 30, 54, 80, 108; C. Broeks 32, 33, 57, 75; C. v. Leens 36, 50; Joh. v. Campen 38; A. Heibloem 44, 46, 47, 77, 81; A. Treffers 45, 71, 87, 91, 109; M. de Jong 48, 55, 59, 78, 101; H. Dekkers 49, 93, 100; A. v. d. Schans 52, 61, 72, 83, 94, 102; A. v. Tiggelen 60, 106; G. Ros 62; C. v. Tilborgh 65, 68, 73; D. v. d. Schans 67, 82, 89; A. Willems 70; W. Nieuwenhuizen 79, 92; Joh. Sterrenburg 85, 98; Jo Ster renburg 90, 111; G. Rozenbrand 95, 96; D. v. Os 97. DE LUCHTVAART De P.V. De Luchtvaart hield af gelopen zondag een wedvlucht van uit Duffel, afstand 73 km. De uitslag was als volgt: A. Ramsteyn 1, 12, 18, 27, 41; H. de Jong 2, 17, 23, 36; Van Dam 3, 8, 9, 25, 29, 34, 35, 399 45: C. Blok 4, 40; B. v. Pelt 5, 28, 42; B. Pols 6, 7, 16, 17; A. v. Oosterhout 10; A. Tactor 11, 20; G. Treffers 13, 44, 18, 46; A. v Iersel 15 22; H. v. Campen 19, 33; H. Verduyn 32; P. Netten 44; C. de Cloe 47, 49, 50; W. de Rooy 48; JEUGDBILJART A.s. dinsdagavond zal in café De Witte Brug, een jeugdbiljartwed- strijd plaatsvinden tussen een team uit Kaatsheuvel en Loon op Zand. De winnaar van deze wedstrijd speelt zaterdag a s. eveneens in ca fé De Witte Brug de finale tegen een jeugdteam uit Tilburg. De fina le partijen vangen aan om 13.30 uur. Geslaagde aan UTS Den Bosch Aan de lagere technische school in den Bosch zijn geslaagd voor het diploma metaalbewerken: N. Fitters, M. Kivits. A. Minnen W. Boelen, A. Boom, M. Kuijs, J. v. Veggel, A. Kuijs, A. Branten, N. Branten en Th. Verboord. Elektrotechniek: N. Gloudemans, M Kronenburg A Merkx, A. Oos tenwaal en N. Smit. Electrotechniek T stroom: C. Ver- bunt. Fijn metaalbewerker: M. v. Loon. Koper lood en zinkbewerker: A. Mommersteeg. Schilderen: D. v. Helvoirt, J. v. d. Wiel. C. v. d. Ham en J. Moonen. Metselen: C. de Gouw, M. Kivits en A. v. d Gouw, alle uit Vlijmen. WEDVLUCHT DE REISDUIF De P.V. De Reisduif hield een wedvlucht vanuit Duffel jonge dui ven.. Uitslag eerste 15 prijzen zijn als volgt: N. Boom 1; A. v. d. Heuvel 2, 6; P. Diepstraten 3; N. v. d. Ven 4; G. v. d. Linden 5; J. Biezenmans 7, 13; M. Strengers 8, 10; Geene 9; Th. v. Overdijk 11; Kooien Kuijs 12, 14; R. de Vaan 15. Oude duiven de Reisduif vanuit Creil, Frankrijk: 1 W. v. Raven- steijn, 2 N. v. Dal. WEDVLUCHT DE ZWALUW De P.V. De Zwaluw hield een wedvlucht over een afstand van ?98 km. Los 7 uur, eerste duif 11- 44.59, laatste prijsduif 12-04.24. De uitslag is als volgt: N. v. d Wiel en Zn. 1, 4; K. Kivits 2; Jo Merkx 3, 7, 12, 16, 22; Fred Libregts 5, 15; M. Libregts 6; Tf. de Vaan 8; M. de Laat 9, 13; L. Mees ters 10; M. Nicols 11, 23; Jan Zeeu wen 14, 21; Fr. v. Bokhoven 17, 18; Heesbeen Meesters 19, 20. De P.V. De Zwaluw hield een wedvlucht vanuit Sonsons voor ou de Duiven. De uitslag van de eerste 15 prijzen is als volgt: J. Merkx 1, 2, 6. 8; Fr. Libregts 3, 9; M. de Laat 4, 13; P. v. Bers 5, 15; N. v. d. Wiel en Zn 7; Heesbeen Meesters 10; Fr. v. Bokhoven en Zn. 11; N'. de Vaan 12; Th. v- Esdonk 14. Jonge Duiven vanuit Aaerschot Bel gië. De eerste 15 prijzen zijn als volgt: tt M. v. Dal 1; L. de Laat 2; H. v. d. V/iel en Zn. 3; W. Franken 4; P. v. Bers 5, 6, 7; J. Oosterwaal 8, 13; M. Librechts 9; Jo Merkx 10; M. de Laat 11, 12; W. v. Bladel 14; H. Maas 15.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 3