waaLwij kse en UnqstRaatse couRant „De lederindustrie in Nederland is springlevend" Waaiwijkse jeugd speelde om de tennis-titel Autohulpdienst voor Den Bosch e.o. gestart WAALWIJK Familie-elftallen aktief op het vosthalseld m Succes voor Ponyclub uit Kaatsheuvel J. Gompen, voorzitter vakopleiding Het Schoenenmuseum O S 0 5 Diploma-uitreiking leerling-stelsel Structuur onderzoek De geslaagden Sprang-Capelle RKC hield jaarvergadering Drunen Politie-nieuws uit Waalwijk Sprang-Capelle MAANDAG 6 JULI '70 93e JAARGANG No. 54 De tcho vah het Zuióen Uitgever: Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,33+ 2ct. incJc.) ƒ0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. incJc.) ƒ4.05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-32621-32746 - Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres: „ECHO' (Van onze verslaggever) TILBURG - Bij de diploma-uitreiking aan de geslaagden van de oplei ding leerlingstelsel Lederindustrie, vrijdagmiddag in Tilburg, wees vak bondsbestuurder A. Geurts er in zijn felicitatiewoord op dat het met de lederindustrie niet zo slecht gaat, als men van buiten wel denkt. Drs. Gompen, voorzitter van de vakopleiding lederindustrie wond er helemaal geen doekjes om: "Natuurlijk zijn er donkere wolken boven onze bedrijf s- tak> maar de lederindustrie is en blijft springlevend". De heer Geurts, in zijn funktie als plaatsvervangend voorzitter van het drijf schap voor de Lederindustrie, vond dat, zeker de buitenwereld, een verkeerde indruk heeft van de posi tie van de lederindustrie, die in een adem genoemd wordt met de schoen en textielindustrie. "Die bedrijfsslui tingen doen natuurlijk geen goed, maar laten we nu de andere kant van de medaille belichten. Wij zijn blij dat er ieder jaar weer jongens te vin den zijn die bereid zijn zich in het vak verder te bekwamen. Dat is een staaltje van moed". "Die jongelui hebben vertrouwen in een industrie die zich niet laat in maken. Er is immers een structuur onderzoek ingesteld en men zoekt naar maatregelen om ongunstige om standigheden te veranderen. Er zit perspectief in deze bedrijfstak. Leer is zo maar geen afvalprodukt. Je kunt er veel van'maken. De lederin dustrie zal in de Nederlandse econo mie dan ook zeker een belangrijke plaats blijven innemen", aldus de heer Geurts. Drs. Fleisscheur, direkteur van de VAS zei blij te zijn naast de schoen industrie ook opleidingen voor de le derindustrie te kunnen verzorgen. "Het bedrijfsgebeuren in de lederin dustrie waar 3000 mensen werken, wordt steeds gecompliceerder. Daar om zijn vier deelnemers aan deze op leiding beslist te weinig. We zullen deze opleiding dan ook tot bloei moeten brengen". Tot de vier geslaagden zei de heer Fleisscheur, dat zij op weg zijn naar een grotere vaardigheid in de leder industrie. Hij gaf hen het advies om de kadercursus industrievorming te gaan volgen. Een opleiding die van belang is om 't bedrijfsgebeuren goed te kunnen begrijpen. Ook ir. Roelof Heijrmans, direkteur van de M.T.S. (vroegere vakschool) in Waalwijk sprak woorden van waardering voor de resultaten van de vier geslaagden. De 'heer Geurts kon het diploma uit reiken aan de heren De Beer, Kools, Otten (allen uit Tilburg) en Smee- kens uit Baarle Nassau. De geslaag den werken bij de Lederfabrieken Pessers en De Molen (Tilburg) en Smeekens (Baarle Nassau). Voor de beste cursist, de heer Otten, was er nog een boekenbon van het Bedrijf schap. EERSTE SPRANGSE STENO-TYPESCHOOL Voor het praktijkdiplcma machine schrijven volgens het bind-tienvinger- systeem, afgenomen door de Federa tie voor Stenografie "Groote" en Machineschrijven, slaagden de vol gende candidaten: dames: A. van der Schans, M. Verhagen te Sprang-Ca pelle, de heer A. Ramsteyn, Sprang- Capelle, mej. M. van den Hoven (met lof) te Waalwijk, de dames V. van Heesch, E. Pooters. A. v. Woen- sel, P. van Woensel te Kaatsheuvel. Vcor het praktijkdiploma stenografie Ned. 130 ltgr. slaagde mej. M. van den Hoven te Waalwijk. Eerder slaagden voor het praktijkdi ploma machineschrijven: dames: L. Bouman, G. van Drunen, G. Ophorst C. Stam-Timmermans, J. Winterterp en de heer A. Zwijgers, allen uit Sprang-Capelle. WAALWIJK - De af gelopen dagen zijn op de tennisbanen in Waalwijk de jeugdkampioenschappen gehou den. De uitslagen van de finalewed strijden zijn als volgt: Dames-enkel: kwart-finale: G. v. d. Wiel-A. van Laarhoven 9-7, 6-0; C. Kooken-M. Smits 6-3, 6-4; A. Rouwmaat-W. van Hilst 4-6, 6-0, 6-3; A. Hol-J. v. d. Loo 6-0, 6-0. Halve finale: G. v. d. Wiel-C. Koeken 3-6, 7-5, 6-4; A. Hol-A. Rouwmaat 6-4, 6-2. Finale: G. v. d. Wiel-A. Hol 6-8, 6-3, 6-4. Heren-enkel: kwart-finale: E. Maarssen-J. Koeken 6-4, 6-3; B. van Laarhoven-M. Peters 6-4, 6-2; T. Mekel-G. Koeken 6-1, 6-0; S. de Waal-M. Heremans 4-6, 6-2, 6-1. Halve finale: B. van Laaihoven-E. Claassen 6-8, 6-4, 6-3; T. Mekel-S. de Waal 6-4, 6-2! Finale: T. Mekel-B. van Laarhoven 6-4, 3-6, 7-5. Dames-dubbel: kwartfinale: A. Rouwmaat/A. Hol-J. de Kort/M. Smits 6-1, 6-0; L. Kocken/A. van Laathoven- K. Marks/J. Tielen 6-4, 5-7, 6-3; W. van Hilst/A. Peters-S. Smits/M. Smits 6-0, 6-3; C. Koeken/ G. v. d. Wiel-E. Braun/I. Martens 6-0, 6-0. Halve finale: A. Rouwmaat/A. Hol-L. Kocken/A. van Laarhoven 6-3, 6-4. C. Koeken/ G. v. d. Wiel-W. van Hilst/A. Peters 6-1, 6-1. Finale: A. Rouwmaat/A. Hol- C. Kocken/G. v. d. Wiel 6-3, 4-6, 6-3. Heren-dubbel: kwart-finale: J. Kocken/Mekel-H. Klerx/R. Klerx 6-0, 6-0 W. Heremans/P. v. d. Hout- H. Steemers/E. Claassen 6-2, 2-6, 6-4; G. Kocken/R. Hoek- J. Aarts F. van Mossel 6-0, 6-3; B. v. Laar hoven/S. de Waal-R. Hoek/T. Me- kel 6-2, 6-2. Halve finale: J. Kocken/T. Mekel-W. Heremans/ P. v. d. Hout 6-2, 6-4; B. van Laar hoven/S. d. Waal-G. Kocken/R. Hoek 6-2, 6-1. Finale: J. Kocken/T. Mekel-B. van Laarho ven/S. de Waal 6-4, 4-6, 6-2. Gemengd dubbel: kwart-finale: A. Hol/R. Hoek-A. Peters/M. Pe ters 6-0, 6-4; C. Kocken/B. v. Laar- hov-W. van Hilst/M. Heremans 7-5, 6-3; A. van de Wiel/T. Mekel-W. Smits/E. Claassen 2-6, 6-2, 2-6; A. Rouwmaat/J. Kccken- J. Tielen/P. v. d. Hout 6-2, 6-1. Halve finale: C. Kocken/B. van Laarhoven-A. Hol/ R. Hoek 7-5, 6-2; G. v. d. Wiel/T. Mekel-A. Rouwmaat/J. Koeken 8-6, 7-5. Finale: A. v. d. Wiel/T. Mekel-C. Koeken/ B. van Laarhoven 6-4, 9-7. Vrijdagavond hield de voetbalver eniging RKC haar jaarlijkse alge mene ledenvergadering. De opkomst van de leden was redelijk goed te noemen en aangezien er geen rond vraag gehouden hoefde te worden vond de vergadering tegen half elf een einde. Nieuw in het bestuur werden gekozen de heren A. van Ileeswijk, J. van Heeswijk Jr en F. Verhoeven. Herkozen werden de heren J. Pullens en L. de Vaan. Uit het bestuur verdwenen de heren J. Schoneveldt en A. Damen, die ech ter wel jeugdvoorzitter blijft. In de kascommissie kregen zitting de he ren II. Kramer, Th. van Raven- stein en M. Eekels. Tijdens de vergadering werd de heer C. Hesselberth tot voorzitter herkozen. Gesproken werd er ook over de samenstelling van de elftal len en besloten werd vanaf het der de elftal te gaan werken met groe pen. In de opzet van de samenstel ling van het eerste en tweede elftal komt wel enige wijziging in die zin, dat een tweetal bestuursleden zich met begeleiding zullen gaan bezig houden. Het oefenprogramma voor na de va kantie is nagenoeg rond. Op 16 au gustus ontvangt RKC thuis twee elftallen van de eersteklasser DCG uit Amsterdam. Op 9 augustus wordt gespeeld in Roermond tegen de eersteklasser van die naam, ter wijl op 23 augustus zal worden deelgenomen aan een toernooi voor eersteklasser in Terneuzen. Tijdens de vergadering spoorde de heer Hesselberth de onderafdelingen aan om - als zij activiteiten te organise ren hebben - dit toch zeker ter kennis te brengen van het hoofd bestuur. Met ingang van 15 juli is voor Den Bosch en een aantal omliggen de gemeenten de Autohulpdienst Den Bosch en omstreken in wer king getreden. Deze Autohulpdienst zal met pech gestrande automobilisten ge durende sluitingsuren van de auto bedrijven, dus 's avonds, 's nachts en in de weekeinden weer op weg helpen. Automobilisten in 's Hertogen bosch, Vught, Rosmalen, Sint Mi chielsgestel, Helvoirt en Vlijmen kunnen hiervoor bellen nummer 45403 (04100). Een met vele onderdelen en ge reedschap voorziene auto rukt dan uit om de panne te verhelpen. De auto is bovendien uitgerust met 'n mobilofooninstallatie, zodat hij steeds bereikbaar is. Deze autohulpdienst is een initia tief van 20 daartoe samenwerkende autobedrijven in 's Hertogenbosch en omstreken. Deze autobedrijven zullen ook, al dan niet via een te- lefoonbeantwoordapparaat, in hun sluitingstijd bij pechmelding het te lefoonnummer van de Autohulp dienst doorgeven. Bij melding van het pechgeval moet de automobilist zijn kentekennum mer opgeven, merk auto, de plaats waar hij zich bevindt en een indi catie van wat er aan de hand is. Hij krijgt dan het tarief te horen: een uurtarief van 16,in de avond uren; en gedurende de nacht wordt het basistarief met C.A.O.-toeslag verhoogd en 50 cent per kilometer. GESLAAGD Aan de kweekschool „De Wijlden- beek", in Venlo slaagde de heer J. de Vos uit Waalwijk voor het ex amen akte L.O. Handenarbeid. KRIJGT U GASTEN Neem ze eens mee naar Interessant KAPPERSEXAMEN - Op het vorige week gehouden kap persexamen te 's-Hertogenbosch slaagde onze stadsgenote mej. D. G. Smits. Zij is werkzaam bij Salon Hombergen, Markt 11. AGENDA Woensdag-Donderdag geen repe titie voor de liedertafel. Zondag 12 uur kermismatineé der liedertafel. Als gast:Antoinette Tie- r.iessen. Gevonden: Badhanddoek met zwem broek, 2 sleutels, groen kinder jack, vanaf herfst '69 tot nu toe zijn bij apotheek Pollman een groot aantal voorwerpen blijven liggen, die nu rusten bij de politie, etuitje met pas foto's, veilingkist, fiat-wieldop bankbiljet, 2 sleuteltjes, armbandje, grote zwarte poedel, zwarte hond, crème ribfluwelen schoen, groene slaapzak. VERLOREN EN GEVONDEN Verloren: Jongenshorloge met band je Parker ballpoint, pukkel met in houd, bankbiljet, cape, schooltas met inhoud, zonnebril, dameshorlo ge, lichtgroene sok, stropdas, ver zekeringsplaatje, portefeuille, verze keringsbewijs, judo pak, bruin jasje, portemonnee, knipportemonnee, groen jasje, gouden ring, zwart poe- deltje, parapluie, portemonnee, re genmuts, bankbiljet, zwarte jack, filmrolletje, betaalcheque. JEUGDTOTO T.T.V. RKC Inzet 468,20. Ie prijs 70,23, is juist geraden door K. Haverhals, Heistraat 103, Sprang-Capelle en C. Leytens, Pier- sonstraat 39, Waalwijk. Zij ontvan gen ieder 35,12. 2e pr. geraden 468,10 of 468,30 H. de Louw, Westeinde 28, J. Vree- ling, Orteliuslaan 29, mevr. Hees been, Victoriestraat 33, C. Leijtens, Korenbloemstraat 6, V. Roitero Bloe- mendaalweg 24 C. Deurs, Potgieter- Deze tariefberekening hangt ook in de auto. Gedurende de uren waarop de Autohulpdienst niet beschikbaar hoeft te zijn voor pechgevallen, kan zij worden ingeschakeld voor het zogenaamde autorepatriëringswerk. Voorlopig is gestart met één auto, maar indien nodig zal een tweede auto worden ingezet. Hamburg wil een mammoetha ven aanleggen als concurrent van Rotterdam en Antwerpen. PV DE VREDESDUIF Zondag werden wedvluchten gehou den vanuit Duffel en Corbeil. De uit slag van Duffel was: N. Dekkers 1 14; A. van Halder 2 12; M. de Brouwer 3; gebr. v. Kuik 4 7 9 10; J. v. d. Veer 5; G. Pel- ders 6; J. van Keulen 8 13; H. Broe- ren 11 G. v. d. Sanden 15. De uitslag vanuit Corbeil was: J. Koevoets 1; N. Dekkers 2; G. van Fluiten 3; M. van Sluisveld 4; G. v. d. Sanden 5 6. UITSTEL DRUNENSE ZWEMKAMPIOENSCHAPPEN De Drunense zwemkampioensohap- pen die gisteren zouden plaatsvinden zijn vanwege de te lage temperatuur van het water uitgesteld. De vermoe delijke datum voor deze wedstrijden is nu 6 september. straat 21, K. v. d. Aa, Canadese- straat 12, Bruurmijn, Averuitstraat 14, allen te Waalwijk. Zij ontvangen ieder 5,85. 3e prijs, geraden 468,01 mevr. Leene, Wilhelminastraat 37, Drunen. Zij ontvangt 23,41. Daar dit de laatste jeugdtoto was wil len we alle deelnemrs danken die de toto hébben gesteund. Reclames tot woensdag a.s. bij de heer A. IJpelaar Berckenrodelaan 55, Waalwijk. Op de kruising Markt-Grote- straat werd op 3 juli door een auto geen voorrang verleend aan een fietser. Zij viel en werd lichtge wond. Inbraken waren er vrijdag bij Omnium aan de Prof. Lorentzweg en bij de fa. Cristall te Waalwijk. Bij Omnium werd een geldkistje met inhoud ontvreemd en bij Cris tall materialen. In de Wilhelminastraat botste vrijdag een bestuurster van een bromfiets tegen een personenauto. Zij kwam ten val en werd gewond overgebracht naar het ziekenhuis. Ook een inbraak was er zaterdag in de Taxandriasporthal. Een siga rettenautomaat werd vernield en de inhoud meergenomen. Vernield werd bovendien een voetbalspel en de jukebox waar ook het geld uit verdween. Twee 14-jarige jongens uit Den Bosch reden zondag zonder meer de voorrangskruising op Putstraat- Victoriestraat op hun bromfiets en kwamen in botsing met een in de noordelijke richting van de Put straat rijdende auto. Op de Coubertinlaan was er zon dag sprake van een frontale bot sing tussen een personenauto en een bestuurster van een bromfiets met twee kinderen achterop. Zij werden tegen het wegdek gesmakt en liepen verwondingen op. Veteranen Wit-Zwart wonnen Het veteranenelftal van Wit-Zwart Speelde zaterdagavond een vriend schappelijke wedstrijd in Ooster hout tegen O.V.V. '67. Het was een aantrekkelijk duel, dat resulteerde WAALWIJK - Tweemaal elf familieleden vonden elkaar zondagmorgen op het RKC-voetbalveld. De familie van Heeswijk uit Waalwijk bestreed daar de familie Blijdeveen uit Oosterbeék. De gasten bleken het sterkste te zijn. Zij zegevierden met 2-1. De familie van Heeswijk wist 12 Flees- wijk-jes op de been te brengen, die niet alleen in de familiekring maar ook op de groene mat hun mannetje wel staan. Het elftal werd gecoached door de nestor van deze voetbalfamilie, Waahvijks wethouder J. van Hees wijk. De foto boven: het familie-elftal van Heeswijk, onder: de gasten, fam. Blijdeveen. Afgelopen zondag 5 juli heeft de Ponyclub Kaatsheuvel deelgeno men aan het Kring-Ponyconcours, georganiseerd door de Ponyclub van Klein-Dongen. De Kaatsheuvelse ruitertjes heb ben daarbij twee eerste prijzen we ten te behalen, vier tweede prijzen en twee derde prijzen, te weten: Bert van Kuyk, le prijs springen cat. B; Kees v. d. Linden, 2e prijs individueel dressuur cat. E, 12 j. en in een verdiende 4-2 zege voor Wit. Zwart. In de eerste helft namen de Wit-Zwarten een 3-0 voorsprong door doelpunten van J. van Beek, B. van Pelt en C. de Ruijter. O.V.V. zag kort na de rust kans met een fraaie treffer de achterstand te ver kleinen: 1-3. Twee minuten later evenwel was het opnieuw Wit-Zwart dat succes had dankzij een center van H. Verduin: 1-4. O.V.V. werk te hard en kon niet lang daarna nog een tweede doelpunt aanteken en: 2-4. ouder; Jan Zijlmans, 2e prijs sprin gen cat. B; Egidia Kuys, 2e prijs springen cat. C; Jan Kuys, 2e prijs eenspannen kruislingen; Edith Stapelveld, 3e prijs ind. dressuur, cat. B, 12 j. en ouder; Johan Ak kermans, 3e prijs ind. dressuur, cat. C, 6 t.m. 11 jaar. Vierde prijzen werden behaald door Tini van Kuyk (ind. dressuur cat. A, 6-11 j.), Rini van Kuyk (sprin gen cat. D), Herman v. d. Linden (eenspannen kruislingen). Een vijf de prijs ging naar Peter Friede-, richs (ind. dressuur cat. B, 12 j. en ouder). Zesde prijzen behaalden Helma Hamers (ind. dressuur cat. A, 6-11 j.), en Rini van Kuyk (ind. dres suur cat. D, 12 j. en ouder). Als zevende prijzen zijn te vermel den: Helma Hamers (springen cat. A); Jan Zijlmans (springen cat C) en Sjanneke Koenen (eenspannen kruislingen). Een 9e prijs tenslotte ging naar Peter Kemmeren (een spannen kruislingen).

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 5