wAAlwijkse en UnqstRAAtse coulant EDDY MERCKX de grote heerser in de Tour de France KAATSHEUVEL Raad Drunen keurde lening voor scholenbouw goed UW MMU EEN ECHTE „CAMPIONISSIMO" Pas goed op voor minder hygiënische omstandigheden Zorg voor een gezonde vakantie DONDERDAGAVOND 9 JULI '70 93e JAARGANG No. 55 IVferckx wil wereldtitel Bij Driessens Opgaande lijn Favoriet Kies vakantie die voor u het beste is Hygiëne Let op - Eten Sprang-Capelle Vlijmen De tcho van het Zuióen Uitgever: Waalwijksche Stoomdrukker^ Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,33+ 2ct. inci.) ƒ0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inci.) ƒ4.95 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-32621-32746 - Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres: „ECHO" Kort voor de Tour de France van dit jaar begon werd Eddy Merckx op 17 juni 25 jaar. Hij is de grote heerser, niet alleen in de Tour, maar in alle belangrijke wedstrijden waarin hij rijdt. Eddy en zijn Faeminc (een koffiemerk) ploeggenoten presenteren het om tegen de enorme numerieke meerderheid van samenwerkende tegenstanders in toch een hele Ronde van Frankrijk te controleren, elke dag weer. Eddy en ploeg leider Lomme Driessens stimulieren de „knechten" met verdiensten waar kopmannen van andere ploegen scheel van kijken. De wijze waarop Eddy Merckx bij de prof-wielrenners regeert komt overeen met de grote „campionis- simo" als Bartali, Fausto Coppi en Jacques Anquetil. Het woord „cam- pionissimo" is een Italiaanse term die alleen voor een héél grote kam pioen mag worden gebruikt. Zo is Jan Janssen net niet van de klasse van een campionissimo. In 1962 begon Eddy het wielrennen bij de nieuwelingen. In dat eerste wedstrijdseizoen bleek al de bijzon dere begaafdheid van hem om net dat beetje mentaliteit, koersinzicht en conditie meer te tonen. Hij begon met liefst 24 overwinningen, waar bij het kampioenschap van België. Een jaar later startte Merckx bij de amateurs. Hij reed 23 zeges bij elkaar en won daarbij de Ronde van Limburg en de Grote Prijs van Dresden. Het volgende jaar won hij weer 23 keer, maar daarbij haalde de toen 19 jaar oude jongeman toen ook het in Sallanches (Frankrijk) verreden wereldkampioenschap voor de amateurs naar België. Al vroeg in het wielerseizoen van 1965 ging Eddy Merckx naar de profs over. Hij debuteerde in de be kende klassieker de Waalse Pijl. Hij kwam al direct in de stal van Lom- me Driessens, aan wie Eddy heel wat te danken heeft. Hij heeft Eddy heel wat kunnen leren uit zijn on geveer dertigjarige ervaring in de wielrennerij. „Merckx heeft alle vermogens om een echte campionissimo te zijn", zegt Lomme, „En een van zijn groot ste vermogens is wel dat hij goede raad aanneemt. Ik heb nog nooit een renner gezien die zo'n groot koersinzicht heeft en z'n makkers zo kan oppeppen als het de ploeg wat tegen zit, want dat gebeurt on ze ploeg ook vaak genoeg. Met z'n allen redden ze het dan. Maar hij zal altijd met mij overleggen of een aktie in de koers moet worden ge nomen. Als ik nee zeg mort hij niet. Hij legt zich erbij neer, want hij kent mijn ervaring en heeft daar respect voor. Na de koers praten we er dan over, liefst als alle jon gens erbij zijn". De opgaande lijn in de prestaties van Merckx zette zich vanaf zijn prof debuut in 1965 met 9 overwin ningen voort. In 1966 won hij 19 keer, maar pas in 1967 schoof hij zich naar het voorste plan met 26 zeges waaronder het wereldkampi oenschap dat toen in Heerlen werd verreden. In 1968 stond Eddy 27 keer op de hoogse trede van het ere- platform, waarbij de eindzege in de Ronde van Italië. In 1969 werd Merckx de kans ont nomen de Ronde van Italië weer te winnen doordat hij werd geschorst wegens beschuldiging van doping- gebruik. Hij revancheerde zich in de Tour de France op een geweldige manier, won haast alle grote klas siekers en kreeg de „Super Prestige Trofee", de prijs voor de meest suc cesvolle wielrenner in een seizoen. In totaal won hij 43 koersen. Voor de Ronde van Frankrijk be gon won Eddy dit jaar al 19 keer, waarbij de klassiekers Gent-Wevel- gem, Parijs-Roubaix, Waalse Pijl en 1 arijs-Nice en de Ronden van Bel gië en Italië. Nu is hij bezig het grootste wielerevenement van het jaar de Tour de France te winnen. Als dat lukt schrijft Merckx weer historie, want het is nog heel wei nig voor gekomen dat een renner zowel de Ronde van Italië als die van Frankrijk in één seizoen wint. Bovendien wil hij wereldkampioen worden. Dat lukte hem vorig jaar net niet omdat Harm Ottenbros hem wat te slim af was. DUIVENSPORT De CC Kaatsheuvel hield zondag 'n wedvlucht met 130 duiven vanuit Corbeil, die om 6.15 uur gelost wer den. Eerste duif 12.43.30, laatste duif 16.23.50 uur. De uitslag was: A. Schepers 1 21 36; M. Brokx 2; A. Schilders 3 15 18; R. Maas 4; J. Muizelaar 5 13 17 27; J. van Woensel 6 23; gebr. Heijs 7 31 35 38 42; C. M. Snoeren 8; A. Cou- wenberg 9 33 40 41; Fr. van Woen sel jr. 10 11; B. Hoevenaars 12 14 30 34; A. Eeikels 16 29; G. van Box tel 19 37; H. van Son 20; A. van Wanrooij 22; Fr. van Woensel sr. 24; H. Lom'barts 25; J. Monsieurs 26; C. van Ree 28 39; H. Leijtens 32; G. Savélkouls 43. Tevens werd de eerste wedvlucht ge houden voor jonge duiven en wel vanuit Duffel met 1150 duiven. De hoofdprijs, een klok, werd gewonnen dcor H. van der Linden. De uitslag was: H. van der Linden 1; H. Snoe ren 2 20; J. v. d. Meijdenberg 3 56; H. Verduijn 4; J. van Dongen 5 16 60; T. Snoeren 6; A. Montee 7 43; C. van Ree 8 18 39 59; A. Schepers 9; C. Nieuwenhuizen 10; R. v. Box- tol 11; M. Maton 12; C. Brouwers 13 62; H. v. d. Velden 14 65; H. de Man 15 42; G. Witteveen 17; A. Dirksen 19; J. Verboven 21; J. Hoe venaars 22; göbr. Heijs 23; A. van Es 24 35 63; M. Brokx 25; J. Mui- Met vakantie gaan, is een uiterst nuttige bezigheid. Die paar weken per jaar bieden de mens de gelegenheid om er eens geheel en al uit te zijn en dat heeft hij als geestelijk opkikkertje echt wel nodig. Hoe raar het ook mag klinken, het vakantiehouden, is eigenlijk een beetje een medische terapie. Het is een middel om de mens, die het ge hele jaar hard heeft gewerkt en daarbij meestal voortdurend in een bepaalde sleur leeft, te behoeden voor lichamelijke of geestelijke moei lijkheden. Daarom is het ook van groot belang, dat men goed over weegt, wat voor soort vakantie voor u het beste is. Hebt u normaal al een leven met veel aktiviteit en afwisseling, dan moet u juist een heel rustige vakantie nemen, waarin u eens lekker kunt luieren, een vakantie, die niet avontuurlijk en vol afwisseling behoeft te zijn. Hebt u echter normaal een rus tig, beetje sleurachtig leven, dan trekt u er maar eens op uit om het avontuur tegemoet te gaan, dat zal u weer helemaal in vorm brengen, zodat u er weer voor een jaartje te gen kan. Een belangrijke waarschuwing is echter op zijn plaats, ongeacht wat voor soort vakantie u kiest en dat is: „haast u nietProbeer niet in kor te tijd enorme afstanden af te leg gen, want u zult daarmee uw ver moeide lichaam en geest extra be lasten en, zoals dat wel eens voor komt kan dat net teveel zijn! Vergeet niet, dat uw vakantie niet ingaat op de plaats wan het einddoel, maar reeds vanaf uw ver- trek en u kunt ook onderweg reeds op uw gemak van zoveel prettige dingen genieten. Kalm aan en ont spannen, dat is de echte vakantie instelling. Wie dit niet doet, berok kent zichzelf schade! Lening voor de bouw van 4 spholen goedgekeurd. Burgerzinlening afge sloten van 1.200.000. De raad der gemeente Drunen kwam woensdag in spoedzitting bijeen voor het geven van een goedkeuring aan het afslui ten van een lening voor de bouw van vier scholen. Het preadvies zegt hier over: Van de Amro-bank te Drunen hebben wij een aanbieding ontvangen voor het sluiten van een zgn. buTger- zinlening van 1.200.000,-. De le ning werd aangeboden ter financi ering van de stiChtingskosten van 'n protestants-christelijke kleuterschool, van de kleutersohoöl langs de Kas tanjelaan, van de kleuterschool in Vennen Oost en van de lagere school te Elshout. De lening kon worden na gegaan bij de Amrobank Drunen, rente 814 looptijd 25 jaar. De raad, voorgezeten dcor wethou der van Herpt, keurde leze lening goed. De heer v. Lammeren was blij met deze lening, maar als voorzitter van de Stichting Schoolbélangen wees hij er op reeds nu stappen te onder nemen voor een lening voor de uit breiding van de school in Vennen niet achterlopen, volgende jaar in augustus moet zijn gerealiseerd. Het geld, ook hier een urgentiegeval met kostenbegroting, is reeds een aan vang gemaakt. Deze zullen plm. op 600.000,- uitkomen. De heer van Venrooij juichte deze le ning toe en schaarde zich achter de woorden van de heeT van Lammeren. Tevens drong hij op spoed aan bij de bouw van de genoemde vier scholen. Een andere belangrijke faktor is de hygiëne. Wanneer we er eens in avontuurlijke stijl op uit trekken, dan is het dikwijls behelpen gebla zen. Of u nu in een tent, caravan of anderzins overnacht, zorg voor een goede nachtrust! Dat wil zeg gen, een behoorlijk bed, waarop u ook echt uitrust en voor voldoende tijd om te slapen. Maak er geen nachtwerk van, om dan weer vroeg op te staan. Op die manier komt u vermoeider thuis, dan u bent weg gegaan, terwijl vakantie op die ma nier geen opkikkertje is, maar een af knappertje. Let op de hygiëne. Vooral in de zomer zijn er meer vliegen en der gelijke, dan in een ander jaargetij de en zeker treffen we deze insek- ten, wanneer we naar het zonnige zuiden trekken. Zij zijn overbren gers van gevaarlijke ziektekiemen. Vecht tegen deze belagers van uw gezondheid, ook in uw vakantie. Voorts moeten we er rekening mee houden, dat voedsel in de zomer warmte veel sneller bederft dan an ders. Thuis hebben we trouwens dikwijls een koelkast tot onze be schikking, of een plaatsje waar het een en ander lekker koel kan wor den bewaard, maar tijdens onze va kantie, moeten we dergelijke mo derne gemakken meestal ontberen. De kans, dat we iets eten, dat niet helemaal goed meer is, is dan ook veel groter. De gevolgen daarvan zijn bekend. In het ergste geval een fikse voedselvergifteging, waarmee onze vakantie goed bedorven is en in het minste geval buikpijn en diarree en dat is ook niet zo leuk, want men kan zich daar ook erg naar bij voelen. Gebruik van de vreemde gerech ten in andere landen met mate, want hoe heerlijk ze ook mogen zijn, in de meeste gevallen bevatten ze ingrediënten, die wij niet ge wend zijn te gebruiken (denk hier bij maar aan olijfolie) en deze kun nen leiden tot darmstoornissen, al thans bij overmatig gebruik. Ook hier geldt weer; kalm aan dan kunt u van alles genieten, zonder nade lige gevolgen. De bedoeling is ten slotte, dat u weer gezond van uw vakantie terugkeert! KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk Sprang 9.30 en 2.30 Ds. T. van Deelen uit St. An- toniepolder; Ger. Kerk Sprang 9.30 en 4.30 Ds. S. Wouters uit Dordrecht Ned. Herv. Kerk Capelle 9.30 en 2.30 Ds. B. J. Zaal; Ger. Kerk Ca pelle 9.30 en 3.00 Ds. A. Vreugden- hil; Ned. Herv. Kerk Zuidholl.dijk 9.30 en 6.30 Dhr. Vroon uit Leek. Ger. Gemeente Julianalaan 9.30 en 6.00 leesdienst. BEJAARDENSAMENKOMST Maandagmiddag werd in het cultu reel centrum Zidewinde wederom 'n bejaardensamenkomst gehouden, wel ke niettegenstaande het warme weer druk bezocht was. Door de bejaar den zelf werd er deze middag de vro lijke stemming ingebracht met het zingen van liederen welke bijna allen door de aanwezigen werden meege zongen. Met pianobegeleiding van mevrouw Nieuwenhuizen-Schoonder- markt werd er om beurten en oök ge zamenlijk voor de microfoon de stem ming ingébracht door mevr. Nieu- wenhuizen-Blom, mevr. de Rooij en de heer L. Heurter. Gedurende anderhalf uur wisten zij 'n zonnetje te brengen bij hun mede bejaarden. Het was wethouder Jac. Vos die namens allen hen dank bracht voor hun belangeloze en spontane medewerking waardoor het zulk een vrolijke en prettige middag was ge worden. De wethouder bood de da mes een bloemetje aan, terwijl de heer Heurter ook een klein presentje in ontvangst mocht nemen. Spreker zeiaar 26 36 51; gebr. Netten 27; Fr. van Woensel sr. 28; C. van We zel 29 52 67; C. Moreval 30; H. van Son 31; J. Couwenberg 32; A. Schil ders 33 69 70; P. van Veen 34; M. v. d. Velden 37; B. Hoevenaars 38 57; K. Duquesnoy 40; J. Kemmeren 41; G. van Boxtel 44; J. v. d. Wouw 45; A. Couwenberg 46; R. van Heu- men 47 54; A. van Wanrooij 48; G. van der Linden 49; R. Heeren 50 61 H. Braat 53; M. Snoeren 55; C. M. Snoeren 58; A. Aussems 64; Jac. v. Boxtel 66; M. C. Damen 68. A.s. zondag wordt er wederom een klok vervlogen. DOKTERSDIENST Komend weekeinde zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg en R. Raaymaakers te Kaatsheuvel wor den waargenomen door dokter A. de Vries, van Rijckevorselstraat 6, Loon op Zand, tel. 04166-250. Van zaterdagmiddag 12 uur tot en met maandagmorgen 8 uur zal de praktijk van dr. H. Winkelman te Sprang worden waargenomen door collega K. van Tuijn, Vossenbergse- laan 21, Kaatsheuvel, tel. 2006. Verloskundige mevr. van Vlerken, Rubensstraat 8, Kaatsheuvel, tel. 3666, heeft het komende weekeinde dqienst. PASTOR IEDIENST Voor geestelijke bijstand kan men zich a.s. zondag van 's middags 12 uur tot 's nachts 12 uur vervoegen aan de pastorie van de parochie St. Jozef, Wilhelminaplein 3, Kaatsheu vel, tel. 2516. Scherpschutters vereniging Juliana De scherpschutters vereniging Ju liana heeft op het terrein aan de Voordijk nabij café Gevers een schietwedstrijd gehouden. Hoogste schutter werd 1 J.v. Rosmalen 2 J. de Laat 3 H. v. Beijnen 4 J. v. d. Hagen 5 H. van Nistelrooy 6 A. v. Vugt jr. 7 J. Verboord 8 R. van Nistelrooy 9 Mevr. de Laat 10 Mevr. M. Verhaeren. De leiding van de competitie is in handen van A. v. Vugt. Groot succes voor drie Vlijmenaren De in 's-Hertogenbosch gehouden keuring van Haflinger paarden is voor drie Vlijmenaren een succes geworden. De heer H. van Bokho ven behaalde twee eerste premies De heer A. Dekkers een eerste en de heer J. van der Hagen twee tweede premies. De plaatsing van deze Ti- roolse bergpaarden was als volgt: 1, 2, 3, 5, 6. deelde hierna nog mede dat in ver band met de verbouwingswerkzaam heden aan Zidewinde de eerstvolgen de bejaardenmiddag zal worden ge houden op maandag op maandag 3 augustus. Tot slot wenste hij in een geestig woord allen een prettige va kantie toe. RESTAURATIEFONDS De vrijwillige bijdragen ten bate van het restauratiefonds voor de Ned. Herv. Kerk aan de Zuidholl.dijk héb ben in totaal ruim 4500,- opge bracht. Eventuele verdere giften wor den nog gaarne in ontvangst geno men. DOKTERSDIENST Voor Sprang-Capelle en Waspik, uit sluitend voor spoedgevallen: Dr. Wijffels. BURGERLIJKE STAND Geboren Sylvester M zv M van Dru nen en J Schouten; Wilhelmina C dv J W Verduijn en AC Vos. Gehuwd: J B van der Steen en C Boeser. Ingekomen: J T N de Beer van Til burg; D van Cam pen van Gouda; J A Zwart ev Molegraaf van Waalwijk S H Oerlemans van Hoogezand- Sappemeer. Vertrokken: C J van Dalen naar Amersfoort; J C van der Galiën ev Mouris naar Oud-Beijerland. WSC-PUPILLEN SPORTDAG Het bestuur van WSC heeft met er gernis kennis genomen van de in houd van een ingezonden artikel in De Echo van het Zuiden van 2 juli j.l. van de hand van de heer A. van Riel, St. Crispijnstraat 48, Waalwijk, ex-terreinverzorger van WSC. Aange zien de in dat artikel gestelde be schuldigingen volkomen ongemoti veerd zijn, acht 't bestuur van WSC zich ten opzichte van haar leden en aanhang verplicht hiertegen van re pliek te dienen en deze aantijging te ontzenuwen. Alle aktieve leden van WSC, van se nioren tot pupillen, worden wekelijks door middel van 't mededelingenblad "WSC-Koerier", op de hoogte ge steld van elk sportgebeuren, in de ruimste zin, dat in de vereniging plaatsvindt en elk lid, aktief zowel als rriet-aktief vinden in de "WSC- Koerier" alle noodzakelijke gegevens, zoals opstellingen, vertrektijden, etc. De bezorging geschiedt wekelijks on der supervisie van de Koerierredaktie die daarvoor zgn. wijkhoofden heeft aangesteld, die verantwoordelijk zijn voor de bezoTging in hun wijk. Voor de Pupillen Sportmiddag op 27 juni j.l. werden in de edities nr. 43 en 44 de pupillen door middel van een in te vullen en in te leveren aan- meldingsstrook in de gelegenheid ge steld zich voor deze sportmiddag aan te melden. De bezorging der wijk, waartoe de St. Crispijnstraat behoort, beweert ten stelligste de Koeriers nr. 43 en 44 op alle adressen, waar pu pillen wonen in die straat te hebben bezorgd. Hierdoor hebben onderhavige pupil len dus tweemaal de gelegenheid ge had van de Pupillen Sportmiddag kennis te nemen en zich daartoe, via de aanmeldingsstrook, bij de Pupil- lenleiding op te geven. Ook in de laatste WSC-koerier nr. 45 heeft een mededeling over deze Pupillen Sportmiddag gestaan, doch deze is op meerdere adressen niet be zorgd door bepaalde omstandigheden, zodat het mogelijk is dat de heer van Riel deze niet ontvangen heeft. Dit laatste nummer bevatte eChter slechts een pro memorie mededeling en gold derhalve niet als officiële mededeling voor dit evenement. Het is ons echter wel duidelijk om welke reden de heer van Riel meent WSC in een kwaad daglicht te moe ten plaatsen. Zijn aantijging aan WSC is zuiver een rancuneuze po: ging om WSC een trap na te geven en openlijk te bekladden, waarbij hij meent zijn betoog te moeten kruiden met de mededeling, dat WSC blijk baar moeilijk van haar naam, een vereniging van het kapitaal te zijn, kan afkomen. Bepaald spitsvondig is zijn opmerking dat het hoog tijd wordt dat ook de leden van de ar beidersstand worden ingelicht als er iets georganiseerd wordt! De heer v. Riel heeft - in de verte - de echo van een kick horen luiden doch weet helaas niet waar de klepel hangt, en geeft er o zo duidelijk blijk van niet uit Waalwijk geboortig te zijn en nog minder notie te hébben van vroegere en huidige situaties in het Waal- wijkse sportleven. Wij willen niet rancuneus zijn en hem toch nog nog op de goede weg hel pen: WSC is net als alle andere Waalwijkse voetbalverenigingen, een club, waaronder zich 80 a 85% werknemers bevinden en die voor de rest bestaat uit mensen, die met wer ken hun kost verdienen. Helaas zit het kapitaal, waarover de heer van Riel rept, bij andere kleuren en dus niet bij WSC, dat met allerlei acties en veel collectieve inzet tracht boven water te blijven en haar leden, doch in het bijzonder de jeugd en de pupil len, een gezonde ontspanning te bie den. Heer van Riel, bedankt voor de stok, die U voor ons hebt gereed ge zet om mede terug te slaan! Aan de Redaktie van dit blad harte lijk dank voor de wat lang uitgelopen plaatsruimte. Het Bestuur van WSC

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 13