waaLwijkse en UnqstRAAtse couRant Uitgaan met de kermis El Terreno Antoinette Tiemessen Brabant gastvrij voor toeristen 32776 10 tot 50 giilden Kalter Korting Kalter Jeugdbiljarters uit Waalwijk krijgen eigen biljartcentrum (jCi ampe Lido Belga - Bar Roestelberg „de Put" Bar Hertog Jan Taxandria-bar OPEN OOG Kijk bij Tilburg Jeugdcommissie ontwikkelt veel activiteiten Subsidies r£cimpe LIEDERTAFEL-MATINEE Stadswallen Musea Natuur Dieren Kostuums, sportkombinaties, regenjassen en jongenskleding voor fantastisch lage prijzen Heuvelstraat 36. Biljartcentrum in aanbouw naast Café Passier Belangeloos Vrije tijdsbesteding I Tilburg DONDERDAGAVOND 9 JULI '70 93e JAARGANG No. 55 De tcho vAn het Zuióen Uitgever: Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Opgericht 1878 Bureaus. Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-32621-32746 - Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) 0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc-k.) ƒ4,05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief 1 Brieven onder nummer 50 ct. extra Telegram-adres: „Echo' Een gevarieerd programma met de kermisdagen in Romantica. Za terdag tot met woensdag elke dag dansen. Zondagmiddag matinee. ,.Bière Dansante" om 12 uur. Hier aan zullen medewerken Roger Whittakes, Mireille Mathieu en Elki and Owen with the Rim-Bim-Band (op de plaat). Kortom een gevierd programma voor iedereen. Een vijfdaags kermisfeest in Lido waarbij de tonen van Het Duke Ci ty Sextet zijn. Voor Waalwijk in het geheel geen onbekende band. De vo calist is Bob Smit. Zaterdagavond is het openingsbal. Zondag om 12 uur matinee dat on der leiding zal staan van Joop de Knecht. Hij introduceert Frans van Dusschoten (meneer de Uil), Con- ny Vink, Saskia en Serge, Marty (de 15-jarige trompettist), Zangeres zonder Naam, Het Trio Tonny Eijk en de twee bekende accondeonnisten Les Deux Jeateux. Na het matinee is het dansen, ook op de avond. Maandagavond bal met als attractie Marty, Dinsdagavond met André van Duijn, als de parodist en woens dagavond met Ria Valk en Harry van Hooff; dit alles afgewisseld met Het Duke City Sextet. Werkelijk een feestelijk program- •paiqaSaiieaJooa s>{fiA\iee^v\. UT Bu Zaterdag en zondag in zaal Napo leon van Belga Bar te Loon op Zand Disco-avonden. Hier zullen de aller, nieuwste plaatjes van Top-40 wor den gedraaid. De gehele collectie is aanwezig. In zaal de Roestelberg dit week end eens geen muziek. Wel is dit Restaurant gastvrij, want de wan delaar die „naar buiten wil" zal graag in de gezellige zaal wat rus ten, nu overal de kermismuziek klinkt, vandaar de rust op en aan de Roestelberg. In de Kaatsheuvelse zalen van de Soos El Terreno zal zaterdag- en zondagavond Disco-muziek klinken. De plaatjes worden door ervaren discjockeys aan elkaar gepraat. In de zaal van Bar-Dancing De Put een bijzonder klankrijk kermis- program. Vrijdag is er Disco-Bal. Zaterdag en zondag speelt er „het Atlas Combo", dat in de hele om geving bekend is van de diverse nachtclubs. Het speelt alle muziek en het is heel aardig dit Combo te beluisteren. Vooral de meer bedees. dere jeugd zal het aanspreken. Maandag-, dinsdag- en woensdag avond wordt de muziek in De Put verzorgd door het orkest „The At lantic Five", dat zich specialiseert in zuid Amerikaanse muziek. Het heeft een zeer hoge plaats weten te bereiken op de Top-40, zodat het allerzins aanbeveling verdient naar de Put te gaan. De bars zullen in deze zaal beslist aan de gezelligheid bijdragen. De bar Hertog Jap is zaterdag vanaf twee uur al geopend t/m woesdag. Elke dag is het er een ker- missfeer met medewerking van be kende discjokeys Willy en Arno, welke de plaatjes aan elkaar zullen praten. Het zal best gezellig worden in Hertog-Jan. In de Taxandria-bar is het elke kermisavond dansen. Hiervoor zijn bijzonder mooie prijzen ter beschik king o.a. platenbonnen, champagne e.d. In de keuken van deze bar ken nen ze er ook iets van hoor! De kok heeft zijn beste beentje voor gezet. ZONDAG 12 JULI - MUSIS SACRUM -12 UUR Kaartverkoop: zaterdag 4-5 uur aan de zaal en telefonisch 33853. Entrée 2,50 - Bejaarden 1, vervolg van pag. 1 jes. Voorts staat er een monumentale gotische kerk met een toren uit de 15e eeuiu. Op korte afstand van het stadje ligt het vermaarde Slot Loeve- stein, waar Hugo de Groot, welbe kend uit de geschiedenis door in een boekenkist uit zijn gevangenschap te ontsnappen. Oisterwijk heeft achter het stadhuis - Oisterwijk is een stad! - een linde staan die duizend jaar oud is. Voorts ligt daar het karakteristieke "trouwlaantje", de Lind genaamd, omzoomd door bomen uit de vijftien de eeuw. In 1796 werd daar de Vrij heidseik geplant bij gelegenheid van de Franse Revolutie, die er nog staat. Een andere bezienswaardigheid is 't fraai gerestaureerde huisje "In St. Joriske", dat dateert uit 1769. Het is nu toonkamer van de stijlmeubels in oud eikenhout van het Atelier voor Ambachtelijke Kunst. Voorts is in Oisterwijk bezienswaardig de neo gotische kerk "St. Petrus Banden" uit 1879. Oirschot heeft met de St. Pieterskerk een van de fraaiste bouwwerken van de Kempische gothiek. Het is een monumentale kruisbasiliek en vooral de toren is indrukwekkend, men kan die al van ver in het landschap zien staan. De Markt van Oirschot heeft nog dezelfde vorm als dn de middel eeuwen. Het raadhuis stamt uit 1513 en bezit een grote raadskelder. In de Gasthuisstraat op no. 27 is een an tiekhuis, geheel op oude manier in gericht met allerlei gebruiksartikelen van vroeger, die men gratis kan be zichtigen. De katholieke kerk van Al phen heeft een gotische toren uit de laatste fase van de Kempische go thiek. Ook in Boxtel staat een mo numentale kerk uit de 15e eeuw; het is een fraaie kruisbasiliek met een knap gerestaureerde toren. Sprang- Capelle telt een merkwaardige kerk, thans Hervormd, uit de 15e eeuw, waarvan speciaal het interieur be zienswaardig is. Voorts staat er een waterstaatkerk uit de vorige eeuw. Het stadje Heusden is een vestiging- stadje, waarvan de stadswallen ge restaureerd worden. De visbank is 'n bezienswaardigheid, evenals de vele antieke patriciërs- en gildehuizen, die doorgaans in goed geconserveerde staat verkeren. De straatjes zijn heel sfeervol en berekend op toeristenbe zoek. Een van de merkwaardigste kerken staat in Oudenbosch. De basiliek is een gril van een pastoor destijds, die tussen 1865-1892 misschien als her innering aan de zouavenoorlog een kopie liet bouwen van de St. Pieters kerk in Rome. Weliswaar op veel kleiner schaal, maar toch nog indruk wekkend van afmetingen. Andere his torische bijzonderheden kan men aan treffen in de dorpen van Kempen en Meireij. Bergeijk bezit een 14e eeuwse wind molen, een klokkehuis uit 1650, een kruisgroep uit 1400 en 'n Ned. Herv. Kerk uit 1812. Bovendien oude graf heuvels. Het Marktplein van Eersel is bezienswaardig vanwege een fraai gerestaureerde middeleeuwse kapel. Heeze heeft een fraai kasteel, waar van vooral het .interieur bijzonder is. In Nuenen staat het monument van Vincent van Gogh, die hier een aan tal jaren gewoond en geschilderd heeft. Het woonhuis met atelier zijn bëhouden gebleven. Het dorp heeft een lindëboom van 1650. Veldhoven telt prehistorische grafheuvels uit de bronstijd (800-1500 vóór Cristus). Onder de vele musea die Brabant telt verdient zeker vermelding de West- Brabantse Sterrenwacht Simon Ste- vin, achter het recreatiepark in Hoe ven. Hier is een permanente tentoon stelling over astronomie en ruimte vaart. Geopend: alle woensdagen 'en zaterdagen van 13.30 tot 15.30 uur. 's-Avonds vanaf 21.00 uur kan men via telescopen een zeer bijzonder uit stapje maken in het immense heelal; onder deskundige leiding uiteraard. De komende maand mag men zeker niet vergeten eens binnen te lopen in het Nationaal Schoenenmuseum in Waalwijk. Bovendien is in de Kunstgalerie een expositie ingericht van werken van Geertrui Charpen- tier. Ook enkele natuurreservaten willen we niet onvermeld laten. In Goirle ligt 't landgoed Gorp en Roovert met het Bankven. Het is 2000 ha groot. Men moet een wandelkaart hebben. Vrij toegankelijk in Goirle is het 40 ha bosgebied Gorp de Ley, in de richting van de Belgische grens. Dan zijn er de Loonse en Druiense Dui nen, 2.000 ha. Men moet daar let ten op de bewegwijzing, anders loopt men gevaar te verdwalen, want het is een enorm natuurgebied. In Hilvarenbeek vindt men het land goed De Utrecht, een oude aanplant die schitterende is bijgehouden en unieke gelegenheid geeft voor wan delingen. In Breda: het Mastbos, 585 ha, ten zuiden van Breda, overwe gend naaldhout op een heuvelachtig terrein. Voorts het Liesibos, eveneens ten zuiden van Breda, naaldhout en aanplanten, totaal 225 ha. In Ulven- hout ligt een sparrebos van 735 ha, naaldhout in Chaam, 1245 ha. Be kend is ook de Boswachterij in Dorst 1200 ha naald- en loofhout ten oos ten van Breda. Wie de fraaiste dierensoorten wil be wonderen kan dat in het Tilburgs Na tuurt! ierenpark, in 't vogel- en apen- park Animali in Eindhoven of in Eurobird te Oisterwijk. In de Beekse Bergen kan men op Safari. Met de eigen auto tussen 50 leeuwen en 10 jachtluipaarden. Boottochten ten slotte kan men maken vanuit de ha ven van Waalwijk met Rederij Van Straten, inlichtingen VVV-Waalwijk, vanuit Lage Zwaluwe met de Bies- bosch-tours en vanuit Drimmelen. Wij hopen dat deze - verkorte - VVV-tips bijdragen aan een plezieri ge vakantie. Besoyensestraat Waalwijk 16 JULI GUN JE DE TIJD Soms denk je, dat er een nieuw sociaal beroep is weggelegd voor de stoutmoedige burger, die het aandurft om boven zijn deur het bordje te hangen met Ik heb tijd Hoe vaak hoor je niet dat mensen zich gefrustreerd voelen, omdat ze nergens iemand vinden, die tijd voor hen heeft, zelfs niet bij degenen, van wie men het zou mogen verwachten. '1 ijd hebben" schijnt een luxe te worden, waar voor men zich meent te moeten schamen. Wie zich enigermate res pecteert, moet minstens de indruk wekkendat hij nooit "klaar" is en aan vrije tijd niet toe komt. Het is bijna een nieuw statussymbool geworden om geen tijd te hebben En toch kun je met een eenvoudig sommetje natellen, dat iedere volwassen mens in totaal per jaar méér tijd vrij heeft dan hij met werk bezet is. Minstens heeft ieder 21 vakantiedagen; daarbij 50 vrije zaterdagen en zondagen; en dan nog gemiddeld 6 a 7 uren per werkdag, dat is tesamen nog eens 70 dagen. In totaal heeft dus iedere volwassene minstens 190 vrije dagen per jaar. Zou het probleem iets te maken hebben met die hartekreet van die jongen, die van kostschool naar huis schreef: "Hier móet alles, hier mag niets In die 190 vrije dagen van ons móet er ook ontzettend veel en mag er bitter weinig. De 7.Ven radio móeten aan; de brom mer en de auto móeten lopen; oom Piet en tante Mien móeten weer eens bezocht worden. We kunnen niet meer spélen met onze vrije tijd. We zitten gebonden aan wat de groep zegt en aan wat etiquette cn de mode voorschrijven. Werkelijk vrijgevochten lieden zijn er niet zoveel; en als ze er zijn, dan knijpen we hen de keel dicht. Denk maar eens aan de kabouters met hun Oranje Vrijstaat, die zeggen, dat je eerst moet leven en dan pas moet werken. Dezer dagen breken de vakanties weer aan. Zelfs dan voelen we ons niet vrij; want ivie betaalt de afgang, als je straks geen sterke verhalen van verre landen kunt vertellen! Zelfs onze vakantie-ont spanning is een bedrijf geworden waarin je meegezogen wordt door de massastroom. Eén advies: gunt u zich de tijd! Laat u zich de vrijheid niet afsnoepen door verborgen verleiders. N.B.: De eerstvolgende weken zal onze rubriek "Open Oogniet verschijnen. L. van Berkel WAALWIJK - Nog dit jaar zullen de jeugdbiljarters uit Waalwijk kunnen beschikken over een eigen biljartcentrum. De afdeling Waal wijk van het district van de KNBB - en wel speciaal de jeugdcom missie is reeds zelf bezig met het bouwen van een ruimte. Het is niet alleen de bedoeling dat er in die zaal getraind gaat worden, maar bovendien hoopt men er in de toekomst ook te komen tot het organiseren van kampioenschappen. Men heeft op het ogenblik wel een ruimte boven het voormalige klooster aan de Grotestraat. Daar zal men in oktober uittrekken, wat dan ook betekent, dat de nieuwe ruimte klaar zal zijn. De bouwactiviteiten worden zeer vergemakkelijkt door de bijzonder sympathieke geste van de heer J. Fassier, die naast zijn zaak in de Antoniusstraat te Waalwijk bereid willig een stuk grond afstond aan de jeugdbiljarters. Als de ruimte gereed is zal men optimaal de ge legenheid hebben om de jeugdbil- jartspoirt in Waalwijk nog meer die plaats te geven dan ze nu al heeft. Nadat de jeugdbiljarters, die on der leiding staan van de heer C. van de Sanden, die tevens compe titieleider is van het district Waal wijk van de KNBB, ruim twee jaar geoefend hadden in de kan tine van de Sociale Werkplaats te Waalwijk, werd in maart 1969 het huidige home betrokken. In die kantine, die bereidwillig was afge staan door het Waalwij kse Ge meentebestuur was slechts ruimte voor één biljart, terwijl op dit mo ment aan twee biljarts de jonge lui kunnen oefenen. Wanneer de nu te bouwen ruimte klaar is, zal de imlogelijkheid bestaan tot het plaatsen van drie biljarts. Aan de ruimte die nu gebouwd wordt aan de Antoniusstraat wer ken belangeloos een aantal biljart liefhebbers mee, zodat gewerkt kan worden met minimale kosten.* Het budget namelijk van het jeugdbiljartcenrtrum Waalwijk is ten ene male niet voldoende om volledig zorg te kunnen dragen voor de financiering. Het geheel gaat toch nog een investering ver gen van zo'n kleine f 13000. De no dige vergunningen voor de bouw zijn reeds binnen en ook van de zijnde van de gemeente Waalwijk is er nu weer alle medewerking bij de realisering van het nieuwe biljartcentrum. De oppervlakte van de bouw be draagt zo'n 105 m2. Het geheel zal een leuke aankleding krijgen ter wijl er ook tafeltjes en stoelen ge plaatst zullen worden voor de toe schouwers. Het jeugdbiljart in Waalwijk voorziet echt in een be hoefte en is een serieuze vorm van vrijetijdsbesteding voor de jeugd te noemen, waarbij niet vergeten rnag worden aan te tekenen het leiderschap van de heer C. van de Sanden, die al zijn vrije tijd op offert om het jeugdbiljart te Waal wijk op een steeds hoger plan te brengen. Ken aantal jaren geleden is de KNBB in Waalwijk met een cur sus gestart. De opzet is om jon gens in de leeftijd van 12 tot 18 jaar in éen eigen specifieke omge ving de beginselen van de biljart- sport bij te brengen en het biljar ten te leren als sport en niet als tijdverdrijf in een café. In deze op zet is men tot op heden meer dan geslaagd. De jeugd leert op de juis te wijze biljarten en wat uiter mate belangrijk is, de juiste eti quette, die bij deze sport hoort. De jeugdcommissie bestaande uit de heren C. van de Sanden, Th. Timmermans, B. Demmers, J. de Jongh en J. Passier houdt zich ac tief met het jeugdbiljart bezig. Voor de bouw van het nieuwe centrum hoopt men ook een sub sidie te krijgen van de Nederland se Sportfederatie. Waalwijk heeft belangstelling voor de biljartsport in het algemeen, maar daarenbo ven kan men toch ook trots zijn op de verrichtingen van de 29 leden van het Jeugdbiljartcentrum Waal wijk, die tot nu toe al een groot aantal successen, landelijk gezien, hebben behaald. Tweemaal werd men kampioen van Nederland en ook werd de Van Beemlokaal ge wonnen. Ook het kampioenschap van het Gewest Brabant-Zeeland werd behaald, terwijl ook inciden tele successen niet uitbleven. JBCW heeft bovendien bewezen toernooien perfect te kunnen or ganiseren en de KNBB heeft dit dan ook steeds op de juiste waar de weten te schatten. I HEEFT ALTIJD veel nieuws, veel moois, veel chics en veel „hips" I KOM KIJKEN: j pantalons, jersey pakjes en japonnen, vesten, jumpers, nylons, shawls, zakdoeken, I enz. enz. 'n REUZE-COLLECTIE in B Heuvelstraat 14

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 5