wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt M roei- riljant Hoe laat is het? Kijk op uw Prisma horloge! s Sta*sff 150 Echo-abonees gaan boven Waalwijk vliegen VAN MIL Antoinette Tiemessen heeft grnot aandeel in gevarieerd program Film in Apollo - Kaatsheuvel ZATERDAG START IN WAALWIJK KERMIS-5-DAAGSE CHRISTOFFEL- TAART: HAK-N0UGAT Banketbakkerij van cITlierlo P cGes bU' Kermismatinee Liedertafel Oefening en Vermaak DONDERDAGAVOND 9 JULI '70 93e JAARGANG No. 55 Een JPC groei-briljantring... waardevol geschenk! Een ring met een prachtige, grote briljant-nu bereikbaarl Want u kunt beginnen met een kleine - maar daarom niet minder echte - briljant Met JPC-Garantie voor kwaliteit, hoogwitte kleur en waardevastheid bij inmH Beginprijs reeds vanaf 126,-. Onder overlegging van het JPC-Certificaat dat u bij uw eerste aankoop hebt ontvangen, kunt u deze ring later inruilen voor een ring met grotere briljant U ontvangt voor uw ingeleverde ring het volle aankoopbedrag terug en hoeft u dus alleen het prijsverschil bij te betalen. Enzovoort... zo groeit uw bezit I Wij tonen u graag onze kollektie en verstrekken u gaarne - vrijblijvend - alle inlichtingen. groei-briljant Zonnebrillen en verrekijkers PRISMA HObuoges Stationsstraa Waspik e tcho VAD Zuiöen Uitgever: Waal wij ksche Stoomdrukker^ Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Opgericht 1878 Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-32621-32746 - Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Abonnement p. week (0,33+ 2ct. inci.) ƒ0,33 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,53 p. kwrt. (3,95+10 ct. inci.) ƒ4.03 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent pgr mm Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Telegram-adres: „ECHCP' «De boot kiest het ruime sop De boot kiest inderdaad het ruime sop, de boot van de vacantie die vrijdagavond van start gaat. De trossen worden losgegooid om vertier te gaan zoeken in de grote ruimte van plezier en van rust. Op de ker mis staan diverse attracties opgesteld voor het vermaak, de kasteleins hebben hun beste waren aangeprezen alsook de andere zaken in en om Waalwijk, maar ook degenen die rust gaan zoeken in 't binnen- of bui ten land hebben plannen gemaakt want met de kermis gaat ook de va cantie in Waalwijk gepaard. Op het Vredesplein zijn de tenten weer opgezet en zal de muziek veer klinken welke daarbij behoort om het voor de bezoekers gezellig te maken. De geëngageerde muziek in de diverse gelegenheden zal vro lijkheid brengen voor jong en oud, en wat te denken van de bedrijven die voor de inwendige mens zorgen; tong en maag zullen best weer ge streeld kunnen worden met de feestdagen. Dat er mogelijkheden te over zijn bewijst de advertering in de „Echo" van deze week. Slaat de krant maar eens open, maar denk er aan, niet te snel, want al het lekkere moest er eens uitrollen. Samen zullen we het eens nader bekijken en we be ginnen met „Het Uitgaan in het Weekend" elders in dit nummer, waar de bioscoop en de dansgele genheden staan, maar we willen toch elke zaak even naar voren ha len, dat lijkt ons wel goed. Willekeurig gaan we door Waal wijk en gelijk door „De Echo van het Zuiden"-pagina's. Gaat U mee vooruit dan; Vanaf het Vredesplein naar Café rest. Olympia waar het goed toeven is bij de sportvelden, waar de slaatjes en dranken heer lijk zijn. Terug in Waalwijk bij Snackbar Yanc°, die de gehele kermis open is en waar bami en nassi de spe cialiteiten zijn, naast de hanen, fri tes en ijs. Rust er even uit. Wilt U eens wat biljarten, dan naar Molenvliet; daar staan de nieuwste twee Wilhelmina-biljarts. De kenners weten wat dat zeggen wiL Gezellige muziek bij De Linde- liar /u*ite/ter 't k/vM&isp&C Grotestraat 260 Waalwijk Telefoon 34681 tel. 33866 Gratis brilverzekering boom, waar Jan Timmermans ge zorgd heeft voor het bekende dans en amusementsorkest John and his Comets. Dat zit daar elke dag. In Besoijen bij Café Het H°efijzer zal het elke avond dansen zijn op de muziek van The Sky Jumpers, zondag om 12 uur houdt men daar een matinee waar te genieten valt van Corry en de Rekels. Naast zijn natje heeft Hoevenaar in zijn Henco-bar vele snacks. Zijn specialiteit is frites met stoof vlees Hmmm. Wil iemand rust, dan biedt dat Café De Heibloem, dat onlangs zo mooi is verbouwd. Een biertje met een hapje dat zal er daar wel in gaan. Naar Baardwijk waar Café L. van tromvoirt op U wacht, die zowel in het café als voor de thuisblijver een heerlijk borreltje heeft. Bij Mari Brok,De Korenbeurs, is liet heerlijk oroquetten eten, en over zijn dranken behoeven we niets te schrijven. Proef .het maar eens! Wat verder in de Grotestraat staat fa. Fijneman, „De Smicket-Bar" met zijn wagen, waarin het fijnste van het fijnste te bekomen is als men een biertje op heeft of als men thuis eens gauw klaar wil zijn. Het is tegenover Fa. Mortier. Voor goede muziek is een gang naar en een verblijf bij Het Vosje beslist de moeite waard. Daar spe len The Blue Birds elke dag. Het gerenommeerde orkest van de Langstraat. Iedere teener en twen kent dat. Ook zorgt deze band voor het zondagmatinee. De zalen zijn sfeervol ingericht en verlicht, als ook de bars die voor het inwendige moeten zorgen. Heeft men honger van dat lopen op en om de kermis dan schaft Cafetaria Teurlings raad. Dranken, ijs en hapjes, er is te veel om al lemaal op te noemen; zie zelf maar. Wenst de kermisvierder een ge zellig onderonsje dan gaat hij Café Mari Leenheers in Besoijen niet voorbij. Een kaartje leggen met de bijbehorende sterke verhalen mag met de kermis eveneens. Op het einde van Baardwijk is Ca fé De Stoep zo pas geheel gemoder niseerd. De heer en mevr. de Haan IJpelaar hebben met de kermisda gen de allernieuwste plaatjes in de jukebox gestopt. Ga er eens luis teren en er rustig bij zitten. Ir. de buurt is Snackbar Anka in de Baardwijksestraat. Belegde broodjes, schepijs en al wat daar bij behoort kan men rustig veror beren in deze hal. Jets speciaals heeft Kees de Ruijter in zijn café-restaurant. Het is ge bakken paling, zeetong en salades. Hij hoopt U te mogen ontvangen. Is iedereen thuis, of gaat men toch uit, dan weet Fa. de Brouwer in de Burg. Smeelelaan er raad op. Zijn haantjes zijn geweldig. Wijnhandel Widelovado in Besoij en heeft een enorme sortering in allerlei dranken, maar speciaal voor de kermis heeft hij een voor delige aanbieding. Voor een goed rokertje is het aan gewezen adres Sigarenmagafzijn De Sportwereld aan het St. Anto- niusplein. Hierbij is ook een zeer gevraagd artikel - althans als het warm is- het ijsje uit Van Hooff's IJsbuffet dat ook daar is gelegen. Is het niet warm dan zal een heer lijke verfrissing van deze zaak niet te versmaden zijn. Wilt U eens ouderwets uitgaan? Welnu, dat biedtCafé De Schuur aan de Burg. v. d. Klokkenlaan Daar speelt het HeVinKa-trio met zijn Melodica-Majorvox-accordeon. In de Schuur is dit elke dag te be luisteren, terwijl zondag om 12 uur een matinee wordt gehouden. Op het Vredesplein - dus bij de kermis - bevindt zich Café en Snacbar Vredesplein waar men kip van het spit kan eten met pi- cante sauces en nog veel meer om eens lekker zijn maag de zin te ge ven. Tot toast een ijsje met een heerlijk drankje op het terrasje om de kermis eens gade te slaan. Het Chinees Restaurant „China" heeft speciale rijsttafels dezer da gen. Voor de vacantie zijn er goed kope menu's samengesteld, zowel voor in het restaurant als voor hen die thuis eens echt chinees willen eten. Dus deze kunnen ook worden afgehaald. In de buurt van de kermis is Café- Snackbar Rijsdijk-Jonkers waar de dorst gelest kan worden tegelijk met 'n heerlijk hapje, want er is al les voor ieder maag. Loop er eens vaker in! Haal eens wat in huis! Ja, daarvoor zorgt Drankensuper Jan van Hel- voirt en men geniet dubbel: van het geestelijke vocht en van de huislijke sfeer. In Musis-Sacrum gaat op zondag 12 juli om 12 uur het traditionele kermismatinee van „Oefening en Vermaak". De vocaliste op dit feest is niemand minder dan Antoinette Tiemessen. Wanneer de kermissfeer te eng wordt is 't goed om er eens uit te zijn. De boottochten van Fa. van Straten vanuit de Waalwij kse ha ven en met de „Zilvermeeuw" van uit Capelle geven zeer aantrekke lijke routes door de Biesbosch en de Bergse Maas met uitzonderlijk nt- tuurlijk- en landschapschoon. 5lerenkleding WAALWIJK Ook is het goed eens uit de sleur van 't dagelijks leven te zijn. Dit is mogelijk bij Café 't Snoekske, waar de midgetgolfbaan verposing biedt en men de kinderen in de speeltuin laat vermaken. Dus hier voor ieder wat. Bij Teun in Bar de Hoefslag in de Grotestraat een heerlijk glaasje bij disco-stereo-muziek is niet te ver smaden. Om in extase te komen is een gang naar de Extase-Bar de moeite waard Daar treft men een gemoedelijk on deronsje. Zo de lezer zag, zijn we met grote passen door Waalwijk gewandeld, maar op zijn tijd hebben we even gerust en het er van genomen want dat hoort er immers bij en zeker met de kermis. Zeker zag U hoe de adverteerders hun best heb ben gedaan er iets goeds van te rnaken. Voor elk wat wils, voor de thuisblijver, de vacantieganger, de feest en kermisganger. edelfltaal hereahorloge met datum, waterdicht 109.- (edelat&al herenhorloge» reed* vanaf 89.-) UWEL1EB Het is niet de bedoeling iemand te vergeten en daarom geven we de laatst binnengekomen adverteer ders ook een kans. Kijk eens even naar de zaken in „De zes van het Centrum", die elke week zo trouw terugkomen. Zie de bakkers eens hoe ze hun best hebben gedaan: Fa. Speekenbrink met z'n speciaal voor de kermis gebakken worste broodjes, Fa. Verwiel de meer dan 100-jarige bakkerszaak, Fa. v. Mil met cakespecialiteiten. De drogisten prijzen artikelen aan voor de vacantie en geven goede raad bij het reizen: Zoals Fa. Mer- tens, Hens. De pouliers Kuijsten en v. d. Wiel adviseren voor lekkere tafels en uitzonderlijke hapjes. De doe-het-zelver weet eveneens WAALWIJK - De „vlieg- en boottocht" die De Echo van het Zuiden in samenwerking met Reisbureau De Magneet op zaterdag 18 juli a.s. or ganiseert is een overweldigend succes. De deelname is zo groot dat de vier Fokker Friendships, die de NLM beschikbaar hadgeheel volgeboekt zijn. Maar liefst 150 abonnees gaan vanuit de lucht een kijkje nemen van Waalwijk en de Langstraat. Aangezien het niet mogelijk is om met meer dan vier vliegtuigen dit 'lucht- uitstapje' op zaterdag 18 juli te maken, hebben we de inschrijving moeten stopzetten. In de luchtvaart geldt bijzonder streng, vol is vol. Een aantal inschrijvers hebben we dan ook moeten teleurstellen. In onze editie van donderdag 16 juli publiceren wij uitvoerig het dagprogramma van deze "vlieg- en boottocht". Alle deelnemers ontvangen tijdig hun vliegticket. zijn vacantiegeld op een nuttige wijze te besteden: Fa. Mortier En dan de juweliers, die goede voorlichting geven bij aankoop van blijvende geschenken. De Fa. Stas- sars, Tausch, Oversteeg en Verhulst hebben sieraden, verrekijkers, op tische instrumenten, klokken e.d. Mochten we nu toch nog iemand vergeten hebben, neem het ons dan heus niet kwalijk, want de pagina's tekst vereisen een vlugge doorgang naar de zetmachines. Daarom prijzen wij de adverteer ders aan - allen zonder uitzondering Doe de moeite eens over deze pa gina's te gaan en hun advertenties uit te spellen. We geloven dat we heel Waalwijk hebben gehad en nuis het woord aan de lezer. Ga zelf door Waalwijk en geniet en proef, ga eens rustig zitten of wandel eens op, want eer het weer kermis en vacantie is, duurt 't 'n vol jaar! En dat is lang. KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk Waspik, zondag 12 juli, 9.30 en 18.30 uur, kandi daat J. Slob uit Langerak. MEDISCHE DIENST Zaterdag 11 en zondag 12 juli a.s. zal dokter Wijffels de medische dienst in Waspik waarnemen. Tel. 250. WIJKVERPLEGING Gedurende het aanstaande week einde zal zuster van Elten uit Hank de wijkverpleging in Waspik waar nemen, tel. 390. 'n luchtig samenspel van progrès, slagroom en pittige chocolade. Ter kennismaking - speciale kermisprijs. (montelimar) vól met geroosterde amandelen en hazelnoten GROTESTRAAT 234 WAALWIJK Telefoon 04160 - 32312 Welhaast onverbrekelijk met de Waalwijkse kermis verbonden is het matinee van de Liedertafel, onder hand sinds mensenheugenis voor zeer velen de traditionele inzet van de ker- misviering. Ook voor het matinee van dit jaar, a.s. zondag om 12 uur in Musis Sacrum, heeft direkteur L. Sars weer een aantrekkelijk program ma samengesteld van o.a. populaire fragmenten uit musicals, operettes en opera's. Als speciale attraktie heeft Oefening en Vermaak Antoinette Tiemessen kunnen contracteren, een van onze grootste sopranen, die carrière maakt in Duitsland en momenteel vanwege een tournee met het Brabants Orkest in ons land is. Uiteindelijk heeft zij een belangrijk aandeel in het pro gramma met enkele operette- en ope ra-aria's, o.a. het prachtige 'Tl santé nome" uit Verdi's La Forza del Des- tino, dat zij met de bas Sjef Langer- werf en het mannenkoor ten gehore brengt. Andere "eigen" solisten zijn Marcel Maas en Tooi de Bont, die on der meer het békende duet uit De Pa relvissers van Bizet zingen en Jo Sie- genthaler. Al met al zal er ook dit jaar bij de Liedertafel op vocaal gebied weer veel te genieten zijn. Zaterdagmiddag tussen 4 en 5 uur is er aan de zaal gelegenheid tot plaatsbespreken. Zondagmorgen - voor de aanvang van het matinee - is de kassa om half twaalf geopend. Boven 65-jari- gen hebben voor de speciale prijs van 1,- toegang. 100 GEWEREN In 1912 lijdt de Mexicaanse staat Sonora onder de tyrannieke mili taire gouverneur, Generaal Verdu- go. Hij houdt een ware slachting onder de trotse en onafhankelijke Yaqui Indianen om een eventuele poging tot revolutie in de kiem te smoren. De Duitse militaire advi seur staat geheel achter deze met hoden. Hij is van mening dat de indianen moeten worden uitge roeid De Amerikaanse vertegen woordiger van de Spoorweg, Gri mes, heeft grote bezwaren tegen Verdugo's methoden, maar hij kan alleen niets uitrichten. Trouwens, het wel en wee van zijn spoorweg en trein gaat hem boven alles. DE NAAKTE JUNGLE KAT Een expeditie zoekt naar een verdwenen meisje. Plotseling ziet men haar, een prachtig meisje, naakt als een inboorling, dat aan lianen van boom tot boom slingert. De dieren zijn handelbaar en ge hoorzaam aan haar - de inboorlin gen - bijgelovig noemen haar Tar_ zana. Tarzana heeft de groep ontdekt en \olgt nieuwsgierig elke beweging. Groder en Fred slagen erin Tarza na te overmeesteren door een spuitje met verdovend middel in haar te schieten. Ze rennen weg en nemen haar met zich mee. Als ze ver van de groep vandaan een openplek in het bos bereiken, geeft Coder Fred het bevel het meisje uit de weg te ruimen, door haar in het stuifzand te gooien zodat ieder spoor uitgewist wordt. Maar Fred doodt Groder op wrede wijze. SEX MET LANGE TANDEN In een dorpje ergens in Frankrijk wonen vier welgeschapen zusters, waarvan wordt beweerd dat het vampieren zijn. Ze worden door de boeren van de streek gevangen ge houden in een oud kasteel, dat ge heel omschanst is met kruiden en andere met bijgeloof beladen voor werpen. Thomas, een jonge psychoanalyticus gaat met een bevriend echtpaar, Mare en Brigitte, naar het dorp. Hij gelooft niet in het bestaan van vam pirisme en wil dit gaan bewijzen met de genezing van de vier zus ters. HET KONINKRIJK DER HUMOR De film „Het koninkrijk der hu mor" geeft ons een overzicht van de ontwikkeling der filmcomedie, van Mack Sennett's eerste pogin gen tot de meer volmaakte comedies van Hal Roach in 1928. Het was toen reeds dat het einde der „stomme" periode in zicht was. Wij zien bijna alle groten uit dat tijdperk. Ben Turpin, Laurel en Hardy en o.a. de 3 komieken, die men als het ware genieën der hu mor beschouwt: Charlie Chaplin, Buster Keaton en Harry Langdon. .Het koninkrijk der humor" is ver deeld in 7 delen.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 9