wAalwijkse en LanqstRAAtse couRAnt Henk Dorel verving stem loze Lou van Burg in St. Nicolaasziekenhuis WAALWIJK vierde gouden bruiloft Romantisch buitenleven maar pas wei op uw gezondheid Echtpaar W. Buys-Kommers gouden eeuw» SCHOENENMUSEUM GEZOND KAMPEREN Expositie PoBitie-naeuws uit Waaiwijk D. R. £>erlemans W, J. klinkhamer Surséance van betaling voor Jac. Bergmans - HolBand N.V." Inkomensgrens bejaarden - ziekenfonds wordt aangepast Nieuwkuijk Diamperen, een voortreffelijke vakantie Hygiëne SALON HOMBERGEN Eten MAANDAG 13 JULI 1970 93e JAARGANG No. 56 Fcho van het Zuióen Uitgever: Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,35 p. mnd. (1,45 10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-32621-32746 - Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, ^Tel. 04167-2002 Telegram-adres: „Echo' Voor de kermis was er door de ziekenhuisomroep „Studio Iron" een programma in elkaar gezet dat bedoeld was om de patiënten gedurende een aantal uren aan genaam bezig te houden. Als gast zou komen Lou van Burgde be kende quizmaster, maar zeer tot ongenoegen van „Studio Iron liet deze liet op het laatste mo ment afweten wegens het niet meer bij stem zijn. Drukke werk zaamheden zouden bovendien 'n belemmering geweest zijn om naar Waalwijk te komen. Op het laatste moment heeft men toch nog een oplossing weten te vin den en wel in die persoon van Henk Dorel, de bekende confe rencier. Gedurende een groot deel van de middag ging hij op alle afdelingen praatjes maken met de patiënten. Tussen de bedrijven door, werden er door Studio Iron verzoekplaten gedraaid, afkomstig van de patiën ten. In de avonduren werden er di verse spelletjes gedaan, zoals het kienspel en hersengymnastiek. Leu ke prijzen waren er te verdienen voor de patiënten. Tot half 11 zon dagavond bleef Studio Iron in de lucht en we twijfelen er geen mo ment aan dat de patiënten van het ziekenhuis veel plezier hebben be leefd aan deze marathonuitzending. KSpecialitelten-<:J£e6taurant 3£otel ^Uerioiel - ^IDaahoyk GEERTRUI CHARPENTIER in de kunstgalerie van het VERLOREN EN GEVONDEN Verloren: Bruin-witte hond, zwem- kaart, gouden tientje, auto sleutels, gouden armband, regencape, groe ne jack, bruin-zwarte hond, bruine leren portemonnee met inhoud, don kerblauwe zwemtas, zwemkaarten, groene step, gouden dameshorloge, legitimatiebewijs, beige damespara- p'.uie, zware knipportemonnee met inhoud, sleutelbos, toerkaart, weeg schaalblad, zwemtas, witte kinder sandaaltjes, doublé dameshorloge, schildpad, rood damesjack, zwem- kaart licht blauwe tas, zwart lede ren portemonnee met inhoud, da mes parapluie, gouden kettinkje, gouden ring, bruin lederen porte monnee met inhoud, zwarte lederen portemonnee met inhoud. Gevonden: Blauwe pet, lederen De huisartsenpraktijk van Arts wordt maandag 13 juli 1970 overgenomen en op maan dag 20 juli officieel voortgezet door Arts op hetzelfde adres: Prof. Nolenslaan 89 te Waalwijk. Tel. 32650 portemonnee met inhoud, kabelslot, aansteker, grijze ripfluwelen pan talon, benzinedop, blauw damesvest, bruine knipbeurs met inhoud, brui ne portemonnee, bruine actetas, wit te jack, blauw etui met sleutels. Op de kruising Groenewoudlaan- Eorg. Smeelelaan vond zaterdag avond laat een aanrijding plaats tussen een bromfietser en een auto mobilist. De bromfietser kwam uit de zuidelijke richting van de Smee lelaan en verleende geen voorrang aan de personenauto rijdende in westelijke richting over de Groene- woudlaan. Beide voertuigen werden beschadigd. Op het zuidelijk fietspad van de Burg. v. d. Klokkenlaan reden twee bromfietsers in oostelijke richting. Bij de kruising met de Mr. v. Cooth- straat kwamen ze met elkaar in bot sing. Er ontstond materiële schade. Vrijdagavond vond op de krui sing Burg. Smeelelaan-Blijde In- comstelaan een aanrijding plaats door twee personenauto's. Beide voertuigen reden in noordelijke richting over de Burg. Smeelelaan door verkeerde manoevres kwa men beide auto's met elkaar in bot sing. Een auto, die onbemand was, is later in Rotterdam gevonden. WAALWIJK - De schoenfabriek Jac Bergmans Holland n.v. in Waal wijk heeft bij de arrondissements rechtbank in Den Bosch surséance van betaling gevraagd. Het verzoek van het Waalwijkse bedrijf, waar 100 mensen werken, is voorlopig ingewilligd. Op 7 oktober zal de zaak in behandeling worlden ge nomen. Tot bewindvoerder van het bedrijf is genoemd de advocaat-pro cureur mr. C. v. Leeuwen uit Den Bosch. De financiële moeilijkheden heb ben voor het personeel, dat gister middag is ingelicht, geen gevolgen. Dit deelde de rechtskundig advi seur van het bedrijf, mr. W. Nol dus, die namens de directie 't woord voerde, mee „De lonen zijn veilig gesteld en er hoeft geen personeel af te vloeien". Met terugwerkende kracht tot 1 februari 1970 worden de toelatings grens en de inkomensgrens van de bejaarden-verzekering ingevolge de ziekenfondswet aangepast aan 1de voorgenomen wijzigingen van de pensioenbedragen ingevolge de Al gemene Ouderdomswet. Na afloop van de wekelijkse ka binetszitting deelde premier De Jong gisteren mee, dat de bejaar denverzekering toegankelijk is voor personen van 65 jaar en ouder, die een inkomen hebben van minder dan f 10.761 per jaar. De premie is afhankelijk van het inkomen: f4,34 per week (f 18,82 p. maand) bij een inkomen tot f6.036; f8,68 per week (f37,64 p. maand) bij een inkomen tussen f 6.036 en f 7.046; f 10,85 per weeek (f47,05) bij een inkomen tus sen f 7.046 en f 8.904; f 15,19 (f 65,87) bij een inkomen tussen f 8.904 en f 10.761. Vrijdag vierden de heer en mevrouw W. Buijs-Lommers, die wo nen aan de Ir. Lelijstraat te Waalwijk, hun gouden huwelijks feest. Door een vroegere buurjongen, pater de Kort uit België, werd in de St. Clemens kerk een II. Mis opgedragen. In de namiddag was er in 't Lido een receptie, waar het buurt- comité aan mevr. Bugs een stoel aanbood, terwijl de heer Bugs een grote fruitmand kreeg. 'ffë.' Onder de velen die het gouden paar kwamen feliciteren, waren o.a. burgemeester J. Tegssen, gemeentesecretaris mr. J. Kug- pers, wethouder J. v. Heeswijk, geestelijken van de parochies St. Clemens en Bemadette, het zangkoor van de St. Clemensparo- chie en het bestuur van de Bond van Bejaarden. Een muzikale hulde werd gebracht door de drimband en de majorettes van Kunst en Kracht. BETERE VERBINDING MET VOETBALVELD NIEUWKUYK Het terrein van de voetbalvereni ging Nieuwkuyk zal in de toekomst beter bereikbaar worden. Het veld zal een directe verbinding krijgen met de Kerkstraat door aankoop van een stuk grond van de weduwe H. v. d. Leede. AANRIJDING In de polder bij Haarsteeg heeft woensdag een aanrijding plaats ge had door twee auto's, die grote scha de hadden. De bestuurders waren af komstig uit Elshout en Heusden. IN NIEUWKUIJK EN HAARSTEEG 22 BEJAARDENWONINGEN In het kerkdorp Nieuwkuyk zul len 16 en in het kerkdorp Haarsteeg zullen 6 bejaardenwoningen worden gebouwd. De gemeente is gevraagd financiële medewerking te verlenen voor de realisering van beide projec ten. Ten aanzien van de bouw van de woningen in Nieuwkuyk heeft de ge meente een contingent aangevraagd voor de bouw van 16 woningen in de premie-sector. Verwacht wordt, dat het gevraagde contingent binnen af zienbare tijd zal worden toegewezen. De woningen zullen worden gebouwd aan de westzijde van de Lijsterbes- Voor velen heeft het kamperen een zeer bijzondere bekoring. Ongeacht of dit wordt gedaan in de meest simpele shelter, in een grote gezins tent of in een caravan, ergens spreekt dit primitieve leven veel men sen aan. Het is een vorm van „terug naar de natuur", die in de mo derne stadsmens diep weggedrukte instinkten wakker maakt. Het staat wel vast, dat het kamperen daardoor veel mensen, die hier gevoelig voor zijn, een ideale vakantie bezorgt, waarin zij tot volko men ontspanning komen en als herboren later weer voor een jaar aan dc slag kunnen gaan, omdat ze voor een korte tijd heel even natuur mens zijn geweest. De pluspunten van een dergelijke kampeervakantie kunnen dus zijn: de voortreffelijke ontspanning en het opdoen van een grote dosis ge zondheid. Bij dit laatste moeten we echter een voorbehoud maken. In derdaad kan men door het dag en nacht leven in de buitenlucht een grote dosis gezondheid opdoen, doch dan dient de kampeerder wel dege lijk met verstand te kamperen. Wie dit niet doet, loopt een goede kans ongezonder of ziek thuis te komen en dat is toch de bedoeling niet. Het is namelijk zo, dat tijdens 'n kampeervakantie ons verschillende gevaren bedreigen, waaraan wij on der normale huiselijke omstandig heden niet of nauwelijks blootge steld worden. Oorzaken daarvan zijn de primitieve omstandigheden waar in we ons begeven, doch die we niet gewend zijn. Onder dergelijke om standigheden heeft menigeen de nei ging de zaken maar zo eenvoudig en gemakkelijk mogelijk op te vat ten en daar schuilen nu juist grote gevaren. Om u een beeld te geven van wat wij bedoelen, zullen we 'n aantal voorbeelden geven. We denken bijv. aan wasgelegen heden en toiletten. Wanneer we op een kampeerterrein staan, dan zul- RUIME PERSONEELSBEZETTING EEN MINIMUM AAN WACHTTIJD Dames- en Heren-coiffure Parfumerie - Bijouterie Markt 11 Waalwijk Telefoon 32477 Geopend van 8.00 tot 19.00 u. Vrijdagavond tot 21.00 u. Zaterdags tot 18.00 u. 's Maandags de gehele dag gesloten. Tijdens de vakantie normaal geopend. len grote aantallen mede-kampeer ders van onze wasgelegenheden en toiletten gebruik maken. We dienen daarom de nodige hygiëne te be trachten. Let goed op of deze ge legenheden wel rein en goed onder houden worden. Mankeert het daar aan, neem u dan bijzonder in acht. Was. steeds goed uw lichaam en vooral regelmatig uw handen, ook al betekent dit dat u wat meer ke ren de waterzak of watertank zal moeten gaan vullen. Laat u die ge makzucht niet tot onhygiënisch ge drag verleiden, want daar kon u wel eens flink spijt van krijgen. In was- en toiletgelegenheden vindt men dikwijls houten vlonders. Wanneer deze vlonders voortdurend nat zijn, dan zijn ze dikwijls broed plaatsen van bakteriën en schim mels. Velen gaan over deze vlon ders met blote voeten. Denk er om, daf dit voetschimmel kan opleveren en voetwratten en de bestrijding daarvan is moeilijk en langdurig. Zorg voor eenvoudige, maar doel treffende voetbekleding. Laat uw schoeisel buiten de tent wanneer u •naar binnen gaat, want anders brengt u alle ongerechtigheden mee naar binnen en daar wordt tenslot te gegeten en geslapen. Vergeet niet om regelmatig tent of caravan te luchten, alsook het bedgerei. Stop vochtige handdoeken en nat geworden kleding niet zo maar in rugzakken of andere geslo ten plaatsen. Men fokt schimmel en muffe luchtjes op die manier en ui teraard is dat ook niet zo bevorde- lijk voor een goede gezondheid. Wanneer het gaat om het bewa ren en bereiden van eten, dan moet u, zeker onder dergelijke primitieve omstandigheden, juist extra aan dacht besteden aan de meest ele mentaire vormen van hygiëne. Zorg dat er geen zand en vuil in uw eten of in uw pannen of potten kan ko men. Was het eetgerei grondig en werkt niet met de Franse vlag, zo als dat heet. Het is voor u van het allergrootste belang. Etensresten moet u niet bewaren. De omstan digheden maken dat niet mogelijk. Het eten zal prompt gaan bederven en wanneer u het dan zou nuttigen, wordt u ziek. U hebt de keuze: iets meer aandacht en werk en daardoor gezond en fris thuiskomen, of.... straat in het bestemmingsplan Nieuwkuyk-oost. Het ontwerp van de woningen is van het architectenbureau Van Tijen Bcom, Posno en Van Randen te Rot terdam. Acht van de zestien geplande woningen hebben twee slaapkamers, de overige acht één slaapkamer, ter wijl alle woningen worden voorzien van centrale verwarming en een cen traal antenne-systeem. De gemeente heeft door 'n toeslag op het contin gent van 32 woningwetwoningen voor dit jaar de beschikking over een contingent van 6 bejaardenwoningen in de woningwetsector. De 32 wo ningen zullen worden gerealiseerd in het bestemmingsplan Vijfhoeven. De bejaardenwoningen worden gebouwd in het bestemmingsplan Haarsteeg.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 5