wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt PONTIAC Burgemeester Schweitzer reikte diploma's uit in Nieuwkuyk Diamanten bruiloft in Kaatsheuvel Enorme belangstelling voor gouden paar M. v. Vugt- de Wit in Besoyen Reünie van "Herpt-en" bij viering 1000-jarig bestaan dorpje Herpt MEESTE DEELNEMERS VOOR DE STRAATTEKENWEDSTRIJD LAND- EN TUINBOUWSCHOOL diploma hoera van HÏherlo Bioscoop en vissen Fietstocht Tekenen Roeien en zwemmen natuurlijk bij: TAUSCH J u w e I i e r een fiets TOON bAARTS Vertrek van school naar Den Bosch wordt betreurd Cijfers De geslaagden Nederlandse auto's rijden 100 miljard kilometers per jaar DONDERDAGAVOND 16 JULI '70 93e JAARGANG No. 57 Uitgever: Waalwijksche Stoomdrukker^ Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent tcho a n het Zuióen Opgericht 1878 Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-32621-32746 - Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Abonnement p. week (0,33+ 2ct. inci.) ƒ0,33 p. mnd. (1,45+lOct. inc.k.) ƒ1,53 p. kwrt. (3,95+10 ct. inci.) ƒ4.05 p.kwrt. p.post 4,75 bü girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Telegram-adres: „ECHO" „Vakantievreugd voor Waalwijkse Jeugd" van 5-13 augustus (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Het comté "Vakantievreugd voor Waalwijks Jeugd", samengesteld uit de Stichting Jeugdbelangen" in de verschillende wijken van Waalwijk, heeft ook dit jaar weer een aantrekkelijk programma sa mengesteld, zodat de schooljeugd de laatste twee weken van de vakantie gezelljg kan doorbrengen. Juist in de weken van 5 tot 13 augustus weien velen geen raad met de vrije tijd. De evenementen van dit comité komen dan goed van pas. Er is bijna iedere dag wat te doen. De jeugd kan fietsen, roeien, zwem men, vissen, tekenen en naar de bio scoop. Met bijna alle aktiviteiten zijn prijzen te winnen. Aan de fietstocht nemen 345 kinderen deel. Het comité zoekt voor deze tocht nog enkele be geleiders. Ook voor de veilig ver keer srit zijn nog controleurs nodig. Op woensdag 5 en woensdag 12 augustus is er in Theater Musis Sa crum jeugd-bioscoop. Om 10, 2 en 4 uur wordt dan resp. de Hollandse speelfilm "Vrijbuiters van het woud" en de Nederlandse "Robinson Cru soe" gedraaid. Het visfestijn is op 15 augustus. Alle jongens en meisjes tot en met 14 jaar kunnen hieraan deelnemen. Dit festijn is georgani seerd in samenwerking met de drie visverenigingen van Waalwijk: Vis- scherslust, De Vrolijke Vissers en Maar Geduld Hebben. Deze vereni gingen hébben ook een aantal prijzen beschikbaar gesteld. De samenkomst is bij café Klerkx aan de Valken- voortweg. De grote fietstocht wordt dit keer op 14 augustus gehouden. De tocht gaat door het land van Maas en Waal met een bezoek aan het Slot Loevenstein, daar waar Maas en Waal samenvloei en. In dit oude kasteel, waar eens Hugo de Groot in een boekenkist ontsnapte, wordt bezichtigd. Men vertrekt 's morgens om 9 uur vanaf het Raadhuisplein. De minimum leef tijd is 10 jaar. Een evenement is ieder jaar weer de straattekenwedstrijd op maandag 10 augustus met een finale op woensdag 12 augustus. De voorwedstrijden wor den op diverse plaatsen gehouden. De grote finale wordt gehouden'op het St. Jansplein voor Speet. Alle teke ningen worden door een deskundige jury beoordeeld. Op dinsdag 11 augustus zijn er roei en zwemwedstrijden in de roeivijver bij het Lido en in het zwembad. Me dewerking verleent de Waalwijkse Zwemvereniging. Op 13 augustus wordt er voor de jeugd tot 10 jaar 'n Veilig Verkeersrit gehouden. De Waalwijkse politie zorgt voor een prettige dag, waarbij men veel kan leren over Veilig Verkeer. Men komt samen bij de speeltuin bij het zwem bad. De belangstelling voor de diverse evenementen is groot. De viswed strijden trekken 336 deelnemers, de roei- en zwemwedstrijd 181, de fiets tocht 345, de Veilig Verkeersrit 362, terwijl de meeste deelnemers, 370, aan de straattekenwedstrijd deelne men. Dankzij dit initiatief van de Stichtingen Jeugdbelangen krijgt de jeugd een plezierig slot aan de va kantie. Grotestraat 231 A Waalwijk telefoon 32625 NIEUWKUYK - Burgemeester mr. L. Schweitzer van Vlijmen heeft vrijdagavond in zijn funktie van voorzitter van de Raad van Toezicht van de Land- en Tuinbouw en Sierteeltsohool in Nieuwkuyk nog eens zijn mis noegen geuit dat het hoofdbestuur van NCB het plan heeft deze school over te plaatsen naar Den Bosch. Mr. Schweitzer bracht zijn bezwaren naar voren tijdens de diploma-uitreiking aan 14 geslaagden. De Land- en Tuinbouwschool in Nieuwkuyk is een echte Langstraatschool, getuige de afkomst van de leerlingen. Van de 91 leerlingen kwamen er liefst 70 uit de Langstraat. BLIJF FIT EN JONG Koop Grotestraat 322, Waalwijk Telefoon 33613 De burgemeester zou het jammer vin den .als de school naar Den Bosch zou worden overgeplaatst om in een grotere schoolgemeenschap opgeno- Op maandag 20 juli a.s. wordt er in Kaatsheuvel een diamanten bruiloft gevierd. Het betreft het echtpaar Jos de Nijs (83) en Jans de Nijs-van Rijzewijk (84), wonende in de Vondelstraat 15, dat op die datum zestig jaar geleden in de echt werd verbonden en uit welk huwelijk een zoon Ien een dochter werd geboren. De beide oudjes, die in Kaatsheuvel geboren en getogen zijn, genieten nog een goede gezondheid. De man is, hoe kan het anders in Kaatsheuvel, altijd schoenmaker geweest, eerst thuis "op den blok" schoenen zwikken, later op de fabriek, waar iets meer te berei ken was. Ook de vrouw ging toen mee uit werken om de levensbehoeften op peil te houden. Een buurtcomité heeft het a.s. feest in voorbereiding, dat 's morgens lom 10 uur begint met een plechtige eucharistieviering in de kerk van de pa rochie St. Jan. 's Middags van half drie tot vier .uur is er receptie op het eestadres, café-restaurant De Steenbakker. men te worden. Samenwerking met de scholen onderling zal ook in Vlijmen mogelijk zijn, bijvoorbeeld met de Mavo. "Ik betwijfel overigens of 'n zo grote scholengemeenschap voor de leerlingen en voor het peil van het onderwijs wel goed zal zijn. Ik hoop in ieder geval dat de Land- en Tuin bouwschool hier behouden zal blijven. Er zullen nog besprekingen hierover worden gevoerd met het hoofdbe stuur van de NCB aldus de burge meester. De voorzitter van de Raad van Toezioht wees voort op het suc ces dat de school thans doormaakt. De gang van zaken is momenteel bij zonder goed. De Raad van Toezicht is een beetje ontstemd over het feit dat de NCB relatief te weinig aan dacht sohenkt het ons gebouw. Dat we misschien naar Den Bosch over gaan, is nog geen reden om ons met zo'n accommodatie te laten zitten", aldus mr. Schweitzer. Tot de geslaag den zei mr. Schweitzer dat het be haalde diploma een basis is om er op door te gaan en zich verder te be kwamen. De heer A. Kamp, directeur van de school, legde de toehoorders enkele cijfers en feiten voor uit de memorie van toelichting van de rijksbegroting van het Ministerie van Landbouw. In feite steekt de school bijzonder gunstig af; elders zijn verschillende scholen opgeheven, in deze streek hebben zich echter geen concentraties voorgedaan. Een ander punt is: wat is de betekenis van onze school? De minister heeft gezegd dat we 'n voor bereidende opleiding zijn. Geen op leiding die een afgerond geheel vormt om een zelfstandige onderneming op te bouwen. Bovendien heeft de mi nister gezegd dat 50 pet. van de ge slaagden doorstroomt naar het mid delbaar onderwijs. Ik heb het niet on derzocht, maar van de vandaag ge slaagden gaan er zeker tien van de dertien naar het middelbaar onder wijs. Op dat punt behoeven we ons bepaald geen zorgen te maken. Namens het hoofdbestuur van de NCB voerde de heer Kruitmans het woord. Hij vroeg om begrip voor 'n eventueel voor Nieuwkuyk negatieve beslissing van het hoofdbestuur bij de overplaatsing van de school naar Den Bosch. De geslaagden zijn: voor het diploma Landbouwschool richting ak ker- en weidebouw en veehouderij: F. v. d. Braak, Cromvoirt; H. van Dijk, Nieuwkuyk; J. Pulles, Waalwijk; A. v. d. Ven, Vught; voor het diploma Tuinbouwschool richtingen groenten- teelt en bloementeelt: M. v. d. Boo gaard, Den Bosch; F. v. d. Braak, Cromvoirt; M. Broers, Waalwijk (met lof); M. van Drunen, Drunen; J. v. d. Horst, Drunen; A. Jansma Berkel- Enschot; J. van Well, Drunen; mej. G. Timmermans, Sprang-Capelle; J. Verhoeven, Hedikhuizen; A. Zijl mans, Kaatsheuvel. (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Maandag was het feest in het stadsdeel Besoyen. De vlaggen in de Grotestraat toonden dat er een heugelijk feit herdacht werd. De erehagen bij de woning van het echtpaar M. van Vugt-de Wit verdui delijkten alles: er werd een gouden huwelijksfeest gevierd. Het echtpaar van Vugt, dat in dit stadsdeel bijzon der veel vrienden en kennissen heeft, kan op een geslaagde dag terugzien Wie in Besoyen de naam Marien van Vugt laat vallen, noemt ook RWB, de voetbalclub die ruim 60 jaar ge leden door de heer van Vugt is op gericht. Het was dan ook niet vreemd, dat de ere-haag van de woning naar de O.L. Vr. Kerk in Besoyen werd gevormd door R'WB-pupillen. Het gouden paar werd aan de woning afgehaald door bruidjes. Tijdens de plechtige eucha ristieviering sprak pastoor M. Boe ken de heer en mevrouw van Vugt toe. r i Café Leenheers was het centrum van de feestvreugde. Direkt na afloop van de kerkelijke plechtigheid boden enkele bruidjes het gouden paar een. geschenk aan. Het buurtcomité ver raste 's middags tijdens de receptie (toen café Leenheers te klein was) het gouden paar op een gashaard en een koffiezetapparaat. De receptie werd bijzonder druk bezocht. Zo was er het bestuur van RWB, de Werk groep Elzenhoven, de Veteranenaf- deling RWB, de bejaardenbond afd. Waalwijk en verschillende afgevaar digden van sportclubs en -organisa ties. Het gemeentebestuur was vertegen woordigd door wethouder C. P. van den Hoven en gemeentesecretaris mr. P. Kuypers. Na de drukte van de re ceptie volgde er voor de familie een gezellig feest. De traditionele muzi- Herpt, vóór 1 mei 1935 de zelfstan dige gemeente Herpt en Bern c.a., thans een onderdeel van de gemeente Heusden maakt zich op om op 28, 29 en 30 augustus van dit jaar z'n 1000- jarig bestaan luisterrijk te vieren. Als onderdeel daarvan is het de be doeling om op zaterdag 29 augustus een Reünie te houden van aldegenen ■Qxcluóieve herenkleding WAALWIJK die de naam van Herpt voeren (er zijn er die kop 'en staart of alleen de staart verloren hebben en thans van Erp en van Herp schrijven). De naam van Herpt heeft zich van uit Herpt, Elshout, Baardwijk en la ter uit de gehele streek over het ge hele land .verspreid. Getracht zal wor den de ontwikkeling van deze familie zo ver mogelijk uit het verleden op te halen waardoor men kan achterhalen de onderlinge familieband. Zo er vol doende belangstelling voor deze Re- unie bestaat zal het de bedoeling zijn in de vóórmiddag van 29 augustus bijeen te komen, met elkaar kennis te maken of kennis te hernieuwen, een gezamenlijke koffietafel te heb ben en de dag verder gezellig door te brengen. kale hulde van Harmonie St. Cris- pijn bleef achterwege. De bedrijfs- vakantie had het aantal korpsleden te zwaar uitgedund. Ook de buurt staat nog wat te wach ten. Vrijdagavond is er in café Hoe venaar een groot feest voor alle buurtbewoners. Er is dan gezorgd voor 'n orkest en ander entertainment Ook de jeugd wordt niet vergeten. In augustus, als de scholen weer zijn begonnen volgt er nog een kinder feest. Dat RWB maandag zeer trots was op de 'gouden' heer van Vugt heeft z'n reden. De bruidegom is niet alleen een van de oprichters van Rood Wit Blauw, maar heeft ook ruim een hal ve eeuw deze voetbalclub met veel enthousiasme gediend. Zijn vrouw heeft hem hierin veel steun gegeven. Vijftig jaar was de heer van Vugt secretaris-penningmeester. Nog altijd is hij aktief voor de Sport-toto. Bij het gouden jubileum van RWB be noemde de vereniging hem tot ere-lid terwijl de KNVB de heer van Vugt de gouden speld toekende. De geweldige toename van het Ne derlandse autopark, vooral wat be treft het aantal auto's in particulier bezit, maakt, dat de Nederlander zich aanzienlijk meer verplaatst dan vroe ger het geval was. Van de bijna 2 miljoen auto's die er in Nederland rondrijden, is ongeveer de helft in handen van particulieren. Deze auto's nemen ongeveer 70 procent van het totale aantal verreden kilometers per jaar voor hun rekening. Dan wordt er nog 10 procent ver reden door gemotoriseerde tweewie- Iers, zoals motorfietsen, scooters en brommers en de resterende 20 pro cent wordt verreden via het openbaar vervoer, zoals de trein, bussen en de trams. Berekend is, dat deze vervoer middelen de Nederlanders totaal on geveer 100 miljard kilometer vervoe ren. Dat is een enorme afstand, die wij in totaal met z'n allen afleggen. Bij deze cijfers zijn nog niet opge nomen het aantal kilometers dat er wordt gefietst met onze oude ver trouwde fiets, omdat daar geen cij fers over bekend zijn. Het totaal ligt dus beslist aanzienlijk hoger. Het zijn in de laatste jaren vooral de auto's die het doen. Het aantal auto's speciaal voor particulier gebruik neemt hand over hand toe en wan neer we dan weten, dat de gemiddel de Nederlandse automobilist zo'n 18 duizend kilometer per jaar aflegt, dan loopt dat snel op. Met z'n allen leggen we dus minstens een afstand af per jaar, van 2,5 miljoen maal rond de aarde! Het organisatiecomité stelt het op prijs voor 1 augustus de opgaven van alle "van Herpt-en" te ontvangen. Voorzitter van de Commissie van Voorbereiding is de heer Christ van Herpt. Huize Den Akker, Bernse- straat 10, Herpt (gem. Heusden), tel. 04162-284.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 5