wAAlwijkse en UnqstRaatse couRant roei Banketbakkerij VAN MIL Uitgaan in het weekend El Terrene Raesfelberg Se Ster Stijgende belangstelling voor binnenlands toerisme Na nieuwe brok- en korrelpers nu opslagsilo van 150 ton Mantie PONTIAC CHRISTOFFEL- Apollo „de Put" Lido Belga-Bar hoera GROTE UITBREIDINGEN BIJ GRAANHANDEL M. VAN SLUISVELD EN ZONEN IN ELSHOUT diploma natuurlijk bij: N.S.-REIZEN ZIJN TOPPERS Nieuwe veevoeder- persiustaBIatie Een JPC groei-briljantring... waardevol geschenk! Een ring mei een prachtige, grote briljant - nu bereikbaar I Want u kunt beginnen met een kleine - maar daarom niet minder echte - briljant Met JPC-Garantie voor kwaliteit, hoogwitïe klei ir en waardevastheid bij inruil. Beginprijs reeds vana' CO,-. Onder overlegging van het JPC-Certificaat dai u bij uw eerste aankoop hebt ontvangen, kunt u deze ring later inruilen voor een ring met grotere briljant U ontvangt voor uw ingeleverde ring het volle aankoopbedrag terug en hoeft u dus alleen het prijsverschil bij te betalen. Enzovoort... zo-groeit uw bezit I Wij tonen u graag onze kollektie en verstrekken u gaarne - vrijblijvend - alle inlichtingen. groci-briljstnt liw /Mv/eZi&r met 't Ontwikkeling EProduktieproces Afzetgebied TAUSCH Juwelier Verdeeldheid in Arabische kamp ïs groot Vruchtjes Nieuwe overste bij de broeders in Waalwijk Tienertoer is bestseller DONDERDAGAVOND 30 JULI '70 93e JAARGANG No. 61 vAn het Zuióen Uitgever: Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TEELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) 0,3; p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) 1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) 4,0i xkwrt. p.post ƒ4,75 bij girobet al inj Advertentieprijs: 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarie: Brieven onder nummer 50 ct. extr; Opgericht 1878 Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-32621-32746 - Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres: „Echo' ELSHOUT - Iedereen die Elshout, het kerkdorp ten noorden van Dru- nent doorkruist, kan reeds vanaf grote afstand twee hoge bouwwerken in het centrum van het plaatsje hun trotse silhouet in de lucht zien aftekenen. Ongetwijfeld is de toren van de Elshoutse parochiekerk daarvan het meest in het oog springend. Schuin tegenover deze kerktoren bevindt zich aan de andere zijde van de Kerkstraat het wel wat lagere, maar toch altijd nog ruim 14 meter hoge tweede bouwwerk. Het is de over een vijftal weken officieel in gebruik te nemen nieuwe op slagsilo van de Elshoutse graanhandelaren M. van Sluisveld en Zonen. 'tffiipr Een beeld van de brok- en korrel persinstallatie van de firma van Sluisveld in Elshout. Deze week nog zal de fa. Van Aar- sen uit het Limburgse Panheel met de plaatsing van de enorme silo, waarin 150.000 kilo grondstoffen opgesla gen kunnen worden, gereedkomen. Na de bouwvakvakanties kan echter pas met de af werking begonnen wor den, zodat de officiële ingebruikna me nog zeker een maand op zich Grotestraat zou Telefoon 34681 moet laten wachten. Dit neemt niet weg dat de firma Van Sluisveld door deze nieuwe opslagsilo voor de twee de keer binnen tien maanden tijd een grote bedrijfsuitbreiding ondergaat. Begin november van het vorig jaar namen de Elshoutse leveranciers van alle soorten veevoeders namelijk een eveneens zeer hoge brok- en korrel- persinstallatie in gebruik. De PNEM heeft destijds een flinke transforma tor geplaatst om de vereiste capaci teit van 40 pk mogelijk te maken. Daardoor kan, afhankelijk van de ge wenste grootte en afmetingen van de te persen veevoederbrokken en -kor rels, een prcduktie van 15.000 tot 18.000 kg per uur bereikt worden. Ruim 50 jaar geleden ging de in middels overleden Toon van Sluisveld - voor in Elshout geboren mensen beter bekend als Toon van Loten - zelf op de beurs in Rotterdam graan kopen. Per boot kwam het gekochte goed dan in Heusden aan, waarvan daan het naar Elshout vervoerd werd. Hij had tevens een maalsteen aange schaft zodat hij zijn vee van zelf ge malen meel kon voorzien. Mede door dat hij een winkel in koloniale waren bezat, boden geleidelijkaan steeds meer boeren uit de omgeving hun graan ter verwerking aan. Pas in 1936 is het bedrijf aan de Kerkstraat 38 te Elshout gebouwd. Omdat toen tertijd het mengvoeder voorgoed in zwang kwam, was ook een mengketel noodzakelijk. Intussen was Toon's zoon, de nu 65- jflrige Mart van Sluisveld, in het be drijf gekomen. Nadat 6 jaar geleden een drooginstallatie gekocht was, hebben Mart's zonen Harrie en Jan van Sluisveld samen de zaak bijna 4 jaar geleden overgenomen. Deze twee gebroeders Van Sluisveld zijn het dan ook geweest die tot de aanschaffing van de nieuwe 12 meter hoge persin stallatie vorig jaar en van de opslag- silo deze maand overgegaan zijn. In het circa 400 m2 grote bedrijf vinden vier arbeidskrachten hun em plooi. Een speciaal daarvoor inge richte vrachtauto kan de grondstof fen en de produkten los vervoeren. Dit is het zgn. buiktransport. Veel van de buitenlandse grondstoffen waaronder maïs, gerst en soja, gaan de Elshoutse graanhandelaren zelf in de importplaats Zwijndrechf en in Giessen (Schouten) halen. In Elshout worden de grondstoffen dan van be neden af naar de stortput omhoog getransporteerd. Daarbij kan men zelf regelen in welk vak van de nieuwe opslagsilo deze basis artikelen moeten komen. De 10.30 m lange en 3.20 m brede silo telt namelijk 2 cellen van 15 ton en 11 cellen, waarin 10.000 kg ge stort kan worden. Via automatische schalen gaan daarna de gewenste hoeveelheden grondstoffen naar de brok- en korrelpersinstallatie. Met behulp van het bindmiddel melasse worden dan de vaste vormen verkre gen. Na het persen worden de pro dukten af gezeefd, gekoeld en opge slagen in 6 kleinere silo's. De fa. Van Sluisveld levert deze veevcederprcdukten nog hoofdzake lijk af bij de veehouders in en rond om de plaatsen Elshout, Drunen en Oud-Heusden. Daarbij is het merk waardig dat de afzet de laatste tijd met 25 procent gestegen is. Er zijn namelijk steeds meer veehouders die grotere aantallen varkens, rundvee en/of pluimvee houden. Dit gaat vaak gepaard met een afstoten van de graanteelt. Immers bij de uitbreidin gen van die veebedrijven is o.a. meer weiland nodig. Door de flinke investeringen is het zeer waarschijnlijk dat het bedrijf van de Göbrs. Van Sluisveld de eerste Grotestraat 231 A Waalwijk telefoon 32625 partikuliere graanhandel in de Oos telijke Langstraat is die in deze vorm dergelijke uitbreidingen ondergaan heeft. De sterke verdeeldheid in het Ara bische kamp is deze week wel bij zonder tot uitdrukking gekomen, met als gevolg, dat Nasser niet in staat "werd gesteld zijn politieke spel te spelen. Het betrof hier de goedkeuring van het Amerikaanse vredesplan voor het Midden-Oosten. Moskou verklaarde zich akkoord, dus was ook Nasser akkoord met het plan, ook al zag hij er weinig heil in. Koning Hoessein, van Jor danië, verklaarde zich na rijp be raad ook achter het Amerikaanse vredesplan te zullen scharen, maar daar bleef het bij. Het felle Syrië, Irak en de Palestijnse verzetsbewe gingen, verklaarden zich vierkant tegen het Amerikaanse vredesvoor stel. Zij lieten er zelfs geen twijfel over bestaan wat hun motieven waren. Volgens deze fanatici is er geen politieke oplossing van het pro bleem mogelijk en kan slechts de strijd met de ondergang van een van beide partijen een oplossing brengen. Zij zullen dus niet te stui ten zijn en de oorlog continueren, met als doel Israël van de kaart te vegen. Voor Nasser en de Russen is dit een forse streep door de rekening. Nas ser had gehoopt, door aanvaarding van het plan de Israëli's ook tot een akkoord te dwingen. Wanneer zij de voor Israël toch niet zo bij zonder voordelige Amerikaanse plannen niet zouden aanvaarden bad Nasser de oorzaak van het mis lukken van deze vredespoging mooi in Israëlische schoenen kunnen schuiven. Nu, nog voordat Israël had geantwoord, een deel der Ara bieren het plan afwijst en daarmee ook openlijk Nasser afvalt, zit de Egyptische president met de pro blemen. 'n luchtig samenspel van progrès, slagroom en pittige chocolade. (eigen werk) GROTESTRAAT 234 WAALWIJK Telefoon 04160-32312 VOOR GOUD EN WAT DOLLARS Tijdens de burgeroorlog tussen de Zuiderlijke en Noordelijke staten van Amerika wordt Garry Ham mond gevangen genomen door Noor_ delijken. Wanneer Hammond naar het kamp gebracht wordt doet de bevelhebber hem een vreemd ver zoek. Hij moet een bericht naar Fort Yuma brengen omdat hij al leen de weg weet. Twee mannen zullen met hem mee gaan om hem te-bewaken: Kapitein Levèvre en Sergeant Pitt. De Zuiderlijken wil len nl. Fort Yuma aanvallen omdat .ze in de veronderstelling zijn dat het Fort geen bewaking heeft. Er ligt voor een miljoen dollar aan baargoud opgeslagen. Ene majoor Sanders zal de leiding van deze aanvel hebben. Een bende bandieten is echter ook op het goud uit en wil van de gelegenheid gebruik maken. De kopstukken van deze bende zijn een zekere Riggs enmajoor Sanders. Hammond moe nu een be richt voor de Noordelijken naar het Ford brengen opdat zij het Fort zullen kunnen verdedigen. DE HEKSENJAGER Het is in 1645. Engeland wordt verdeeld door de burgeroorlogen. De bestaande wetten zijn vervallen om vervangen te worden door de wispelturigheden van plaatselijke magistraten. In het puriteinse oostelijk deel van England is er een man, die zijn na tuurlijk talent tot opportunisme ten volle benut. Het is Matthew Hop kins een advocaat uit Ipswich. Het beroep dat hij heeft gekozen, of schoon hij zichzelf overtuigd heeft dat het een roeping is, is heksenja ger. Oost-Engeland is nog steeds in de greep van het eeuwenoude bijgeloof en hieruit slaat Hopkins munt, te zamen met zijn assistent John Ste- arne. Rijdend van dorp naar dorp proberen zij diegenen te ontdekken, die, om wat voor redenen dan ook, het wantrouwen van de plaatselijke bevolking opwekken. Na de schuld van hun hulpeloze slachtoffers te hebben bewezen worden deze op gehangen, verbrand of verminkt. HET ANDERE GESLACHT VAN DE ZONDE De film toont de toeschouwer ve le facetten van de zonde over de hele wereld. Hij begint in Italië. Wil de echtgenoot van nu de beval ling van zijn vrouw bijwonen? Wat vinden de jongens, de toekomstige echtgenoten, daarvan? Van Italië naar Afrika, de riten van de be snijdenis. Dan naar Berlijn, waar men sexuele voorlichting aan huis kan bestellen. Sexuele vrijheid in Zweden. Een vrouw mag een haf uur alleen zijn met haar man in zijn cel in de ge vangenis. Gemengd naakt baden in Berlijn. In die stad kan men ook voor een paar mark naakte meisjes fotogra feren. Studenten maken er porno grafische foto's van hun vriendinne tjes. Zondagavond komt de bekende Vara Drive-in-discotheek naar dan cing De Put in de Putstraat in Waal wijk. Disc-Jockey's zijn Jaap Poort en Cees van Zijtveld. Producer is John Seine. Dit drietal staat borg voor een geslaagde avond. Vrijdag en zaterdagavond is er veel gezel lige muziek, ook voor de oudere be zoeker. Zowel zaterdag- als zondagavond zingt in het Lido John Davis met zijn AU Stars. Dit ensemble trekt ieder weekeinde opnieuw een volle zaal. Die populariteit heeft men vooral te danken aan de uitsteken de muziek die The AU Stars bren gen. In zaal Napoleon van de Belga Bar worden het gehele weekeinde de meest gezellige plaatjes gedraaid door de eigen d.j.'s. Wegens het succes in maart kan men het volgen de weekeinde genieten van The Four Tak. In de Kaatsheuvelse dancing El Terreno treedt zaterdagavond de Nederlandse topgroupe After Tea op. Deze beatgroupe zal ongetwij feld bezoekers uit geheel de streek trekken. Zondagavond is er een dis cobal. Iedere zondagmiddag is het bij zonder gezellig in De Roestelberg. Het komende weekeinde speelt er het dans- en amusementsorkest The Chums. Deze groep is een gang naar dit recreatieoord ten volle waard. WAALWIJK - Met ingang van 1 augustus is tot overste van het Broederklooster te Waalwijk be noemd broeder Richardus van Leeuwen, thans overste te Heerlen. Broeder Richardus was vroeger ook leeds verbonden aan de St. Petrus- school te Waalwijk. Hij volgt in Waalwijk broeder Edwin Heijhuurs op, die 6 jaar over ste is geweest en die zelf te ken nen heeft gegeven de komende pe riode liever niet voor herbenoe ming in aanmerking te willen ko men. Broeder Edwin Heijhuurs wordt met ingang van het komen de schooljaar onderwijzer aan de Pt. Theresiaschool aan de Wilhel- minastraat te Waalwijk. Na het succes van de Nieuwkuyk- se kermis kan men om te dansen alleen zondagavond in De Ster te recht. Men vindt er dan het Van- quard Combo. De trein wordt hoe langer hoe meer ingeschakeld bij het binnen lands toerisme. Dat komt duidelijk tot uiting in de stijgende aantallen deelnemers aan bijvoorbeeld de NS-tienertoer, de (vakantietochten en de achtdaagse reizen. Ook de achtdaagse kriskras-abonnementen vinden meer aftrek dan vorig jaar. Over de hele linie is een duidelijke tendens waarneembaar in de rich ting van een echte vakantie-sprei ding: het toerisme buiten het tra ditionele vakantie-zomerseizoen neemt zienderogen toe. Dat illustreren de cijfers die be trekking hebben op de achtdaagse kriskras-abonnementen ((voor rei zigers boven de 20). In april '67 noteerde NS 1500 deelnemers op een totaal van 66.000 voor het hele jaar. In april van het vorig jaar was dat aantal gestegen tot 3000 op een to taal van 84.000. De cijfers over sep tember vertonen hetzelfde beeld: 4600 in '67 tegen 7100 in '69. Af gaande op de resultaten tot nu toe verwacht men bij NS dat het totaal aantal deelnemers dit jaar tussen de 100.000 en de 120.000 zal liggen. De tienertoer blijkt ook dit jaar een bestseller te zijn. Er zijn er op dit moment al meer dan 80.000 ver kocht, een aantal dat de verwach ting rechtvaardigt dat het totaal aan het eind van augustus in de buurt van de 120.000 zal liggen. De sector achtdaagse reizen geeft een stijging van ongeveer 10% te zien ten opzichte van het vorig jaar, dit ondanks een nog immer toenemende concurrentie van goed kope buitenlandse reizen. Opvallend is hier dat de nieuwe reizen naar de Harz en Taunus uitstekend lo pen. De vakantiedagtochten (binnen land) vertonen eveneens een dui delijke groei, een groei van onge veer 10% vergeleken bij de cijfers van 1969. De tochten naar Amster dam, Harderwijk, Zandvoort, U- trecht en het Evoluon in Eindhoven zijn het meest populair. Daarnaast bestaat er dit jaar opvallend veel interesse voor Artis en Ouwehands' dierenpark in Rhenen. Wellicht spe. len de verontrustende publikaties over onze dierenparken hier een rol.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 9