wAalwijkse en UnqstRaatse coupant World Air Ité kan reizen naar Spanje niet uitvoeren WAALWIJK Volle winst van RKC op Roermondse Ie klasser RFC Grote verloting ten bate van binnen-manege in Kaatsheuvel KAATSHEUVEL Groot succes voor Waalwijks korps op Wereld Muziek Concours in Kerkrade Opnieuw reis-drama Grootse huMe bh Gemeenschapshuis te Baardwijk Geen geld Boek bij een ANVR-kantoor Gemeentebestuur VVV RKDVC oefende tegen UDI Zondag tegen DCG - Amsterdam Sprang-Capelle Drunen MAANDAG 10 AUGUSTUS 1970 93e JAARGANG No. 64 De rcho van het Zuióen Uitgever: Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) 0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 d. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 jJcwrt. p.post ƒ4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-32621-32746 - Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres: „Echo" Vreugde bij Cornu Copiae na behalen van eerste prijs WAALWIJK - Op de laatste dag van het Wereldmuziekconcours te Kerkrade is het 't Waalwijkse Jachthoornkorps Cornu Copiae gelukt om de eerste prijs mee naar huis te brengen. Nodig waren 190 punten, maar Cornu Copiae behaalde er 194, ruim voldoende voor een eerste prijs in de eerste divisie. Tijdens de receptie, die in het Gemeenschapshuis gis teravond gehouden werdwaren dan ook velen, waaronder een deputatie van het gemeentebestuur, aanwezig om het bestuur de hand te drukken. Cornu Copiae, dat in Kerkrade als laatste band van het gehele concours het stadion verliet, oogstte op de valreep nog veel succes met het door de aanwezigen spontaan meegezongen "Oh Dona Clara". Vreugde bij Cornu Copiae na het behalen van de eerste prijs. Op de foto het bestuur en het korps. Onder: loco-burgemeester J. van Heeswijk feli citeert voorzitter Burmanje. De heer Burmanje vertelde dan ook 's avonds dat nien op van de zenu wen veel te laat uit Waalwijk vertrok en dat er in Sittard nog gerepeteerd werd, alvorens op het concours acte de présence te geven. Toen de num mers gespeeld waren, één stilstaande en één marcherende mars, was er nie- (Van onze verslaggever) WAALWIJK De Nederlandse reiswereld is het afgelopen week einde opnieuw opgeschrikt door een reis-drama. Het Eindhovense reis bureau World Air Ité moest 45 Ne derlanders op Schiphol vertellen dat de door him geboekte reis naar Spanje niet kon doorgaan. De Spaanse maatschappij Air Spain wilde niet meer vliegen: direkteur Gelsing zou zijn financiële verplich tingen niet zijn nagekomen. Dit betekende ook dat 93 Nederlanders die in Spanje verbleven met dit toestel terug zouden komen, hun vakantie ongewild verlengd zagen. Vijf weken geleden kwam World Air Ité ook in het nieuws toen Air Spain eveneens weigerde te vliegen. De Nederlandse chartermaatschap pij Transavia was toen zo bereid de helpende hand te bieden. Nu was men daar in eerste instantie niet toe bereid, omdat de heer Gelsing zijn rekening niet had voldaan. Om de vakantiegangers van dit onvermo gen van World Air Ité niet de dupe te laten worden, heeft Transavia de mensen alsnog opgehaald. De reizi gers die op vakantie zouden gaan, bleven echter thuis. „Het was on begonnen werk deze mensen mee naar Spanje te nemen, over veertien dagen zouden ze immers toch weer zonder vervoer staan" zei Trans- avia-direkteur John Block. World Air Ité-direkteur Gelsing is niet te bereiken. Hoewel hij steeds met een aannemelijke ver klaring klaar stond, trok hij zich dit weekeinde niets meer aan van zijn cliënten. Voor 45 Nederlanders is er een vakantie in puin gevallen. World Air Ité is geen ANVR-tour- operator en zijn reizen worden dan ook uitsluitend verkocht door reis bureaus die geen ANVR-erkenning hebben. Dit reisdrama maakt op nieuw duidelijk dat men er beter aan doet vakantiereizen, waar ten slotte veel geld mee is gemoeid, uit sluitend bij de officiële ANVR-reis- bureaus te boeken. Deze reisbureaus verkopen uit sluitend reizen van door de ANVR- erkende touroperators. mand, die over de uitslag maar iets durfde te voorspellen. Hij haalde nog het voorbeeld aan van een Amerikaanse showband, die wel veel show bracht, maar niet de aller beste muziek. Toen de uitslag van 194 punten gegeven werd door de jury waren er dan ook velen, die hun vreugdetranen niet konden bedwingen en dan daarbij te bedenken, dat het voor de tambour-maitre de vuurdoop was. Niet alleen blij zijn we met de eerste prijst maar bovendien ook nog omdat we hem behaald hebben in het jaar dat we ons 20-jarig bestaan vie ren. Hij maakte gewag van de vele grote plannen die er nog bestaan. Hij ver klapte al wel, dat men niet als Jacht hoornkorps zal blijven voortbestaan en dat met de realisering van de plan nen veel geld gemoeid zal zijn, b.v. aan nieuwe uniformen al zo'n 13.000 gulden. Hij hoopte op veel medewer king van de zijde van de bevolking en tevens op een herziening van de subsidie van de zijde van de gemeen te Waalwijk. De heer J. van Heeswijk, in zijn lunktie van loco-burgemeester en ver gezeld van de beide wethouders Van Eijl en van den Hoven, zei, dat men het hem op dit moment nog niet euvel moest duiden verder nog niets te kun nen zeggen. Pas wanneer het college •veer volmllig is na de vakantieperio des zal r':ii mogelijk zijn. Hij compli menteerde het Jachthoornkorps Cor nu Copiae met het behalen van deze eerste prijs, terwijl hij hier-n ook be trok de jchele Waalwijkse bevolking. "D:ir:k van onze kant is er niet alleen voor de piestatie vandaag geleverd, maai ook voor het steeds p iraat zijn bij de te houden manifestaties in de gemeente Waalwijk". Velen waren verder aanwezig om de bestuursleden van Cornu Copiae de hand te drukken, waaronder pastoor M. Vos van de St. Clemensparochie, korpschef van politie, L. van Hoof, de Gymnastiekvereniging OWS, de Gymnastiekver. Kunst en Kracht en vele anderen. Bij monde van de heer C. Hesselberth, voorzitter van de v.v. RKC werd gezegd, dat de verlichting altijd voor manifestaties op muzikaal gebied gebruikt kan worden, hetgeen met een luid applaus door de leden van het Jachthoornkorps werd be groet. Aangetekend hierbij mag ook wel worden, dat toen het op het par keerterrein tijdens een van de repe tities van afgelopen week vanwege de jeugd te rumoerig werd, de ver lichting ineens aanging met als doel een rustige repetitie voor Cornu Co piae op het voetbalveld. Namens de Waalwijkse VVV werd 't woord gevoerd door de heer J. de Kort, die zei trots te zijn op de enor me prestaties. Waalwijk blijft hier mede in de belangstelling. Hij over handigde de heer Burmanje een en veloppe met inhoud. Het woord werd verder gevoerd door de heren Mekel en Maiburg, respectievelijk voorzit ters van de Jeugddrumband Ons Ge noegen en Harmonie St. Crispijn, die zich uitlieten in dezelfde bewoordin gen. Ook harmonie St. Jan liet geen verstek gaan. Voor alle sprekers had de heer Bur manje een passend woord en dankte hij hen voor de ondervonden belang stelling Gejuich ging er op toen de heer Gerrits uit Nijmegen, de instruc teur van het korps, met de medaille, de oorkonde en het juryrapport arri veerde. Hij werd uitbundig gehuldigd en mocht van het bestuur, alsmede van de leden van het korps een enve loppe met inhoud in ontvangst ne men, terwijl mevrouw Gerrits bloemen kreeg aangeboden. Hierna kreeg de avond een onofficieel, gezellig ka rakter. In het sportpark speelden de eer ste twee elftallen van de Drunense voetbalclub RKDVC oefenwedstrij den tegen Udi 1 en Udi 2 uit Uden. De wedstrijden tussen de top-elftal- len gaf vooral in de eerste helft aantrekkelijk spel te zien. De elftallen waren goed aan el kaar gewaagd en RKDVC miste enkele mooie kansen. Zo schoot b.v. v. d. Sanden tegen de lat. Met de rust was de stand nog steeds 00. In de tweede helft profiteerde Udi tweemaal van een fout van de Dru nense verdediging. Het lukte RKDVC echter om terug te komen en een kwartier voor tijd bracht linksbuiten Loriax de stand op 2-1. Dit werd tevens de eindstand. In de wedstrijd tussen de tweede elftallen wist RKDVq ook de overwinning te behalen. Udi nam in de eerste helft de leiding maar G. v. d. Velden wist vlak voor de rust de stand op 11 te brengen. Ongeveer halverwege de tweede helft werd de eindstand op 21 ge bracht weer door G. v. d. Velden. 28 personen uit Rotterdam en Amsterdam die met een charter vliegtuig van de K.L.M. naar Span je waren gevlogen en met 'n Spaase bus naar de plaats van bestemming reisden, zijn met dit voertuig in een rivier gestort, door een defect aan het stuur. Zeven Nederlanders von den de dood en een aantal zijn er gewond, van wie twee ernstig. In Zweden zijn bij een auto race twee wagens op het publiek in gereden, waarbij 5 doden vielen en 25 personen gewond, van wie 15 ernstig. In Spanje zijn gisteren twee treinen op elkaar ingereden, waar bij 25 personen werden gedood en 80 gewond. De zwemkampioenschappen in Den Haag tussen Nederland en En geland zijn door ons land met grote meerderheid gewonnen. Op de wereldkampioenschappen in Leicester heeft ons land een zeer matig figuur geslagen. WIELRENNEN Op 9 augustus 1970 is in Waal wijk een supportersclub opgericht voor wielrenner Tinie Verkooyen, Hoogeinde 21, Waalwijk. Men is reeds gestart met een 25-tal leden. Zij die interesse hebben kunnen zich opgeven bij de volgende adres sen: J. Maas, Hoogeinde 52, tel. 33946; T. v. Bladel, Ds. Louwekooy- manslaan 8, tel. 33476; A. v. Gelder, Ds. Louwekooymanslaan 5; F. Klijn, Burg. Smeelelaan 27; J. Elshof, Van Zuylen van Nyeveltstraat 11. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: zwart bruin hondje; blauw wit kindervest; jerry kan en benzine; sleutelhanger met 5 sleu tels; twee hokkelingen; bankbiljet; zwarte poedel; bruin kinderschoen, tje; zwemabonnement; Mechelse herder; haan; zwart damestasje; plastic kinderkruiwagentje; regen kleding; kinderportemonnee; twee zwembanden; kinderschoentjes; bos sleutels; jong hondje; plastic hou- dertje en gereedschap; doublé da meshorloge; vier sleutels en medail le van RKC; schildpad; schacht van een laars; buil shag; zebravink; jack trainingspak; Mechelse herder; zwart hondje; gouden halsketting gouden dameskopje; diverse fietsen zijn gevonden en bevinden zich op het politiebureau. Verloren: verzekeringsbewijs brom fiets; twee tienertreinkaarten; bril jant; twee regenjassen; hond (chow—chow); zilveren vierkleu- ren-balpoint; sleutelhanger met sleutels; bruin lederen jack; rode step; rood scootertje; twee tennis rackets; donkerblauw kinderbroek, je; driewielertje; zwemtas met in houd; herenhorloge; rijzweepje; portemonnee met inhoud;, bruine weekendtas met herenkleding; por temonnee met inhoud; diverse zwemabonnementen; diverse sleu telbossen; meisjesbril; portemon nee; verzekeringsplaatje; blauw luchtbed; pukkel met zwemkleding; kabelslot; oorbel; hanger met steen; herenportemonnee; wieldop; pukkel met inhoud; jongenshorloge; gele badtas; briletui; herenportemonnee; dameshorloge; kwitantieboekje; he renhorloge; gele handdoek; blauw wollen jasje; rode en rose porte monnee met inhoud; dameshorloge; aangifte is gedaan van verlies van diverse fietsen. WAALWIJK De Waalwijkse eerste klasser RKC heeft een suc cesvol weekeinde achter de rug. Za terdag wonnen de geel-blauwen met 21 van de sterke Roermondse le klasser RFC. Deze vereniging deed twee jaar geleden nog mee aan de strijd om het kampioenschap van Nederland voor amateurs. Voor de rust reeds nam RKC een 20 voor sprong door doelpunten van P. de Werd en B. Bool. De nieuwe aan winsten De Kok (Baardwijk) en Schapendonk (WSC) voldeden uit stekend. Ook in de eerste oefenwedstrijd, een week geleden, tegen DHL uit Delft, kwam RKC goed voor de dag. RKC won met 74 door doelpunten van Suoss (2), De Kok (2), Scha pendonk, v. Daalen en Passier. Woensdagavond speelt RKC te gen de vierde klasser Helvoirt. In deze wedstrijd hoopt men de voor hoede te testen. De wedstrijd is gra tis toegankelijk. Het tweede team (dat zaterdag met 32 van RFC verloor) speelt woensdagavond om 7 uur in Zuilichem tegen de club van die naam. De voetballiefhebbers kunnen zon dagmiddag ongetwijfeld van een goede wedstrijd genieten als RKC op eigen veld aantreedt tegen de sterke Amsterdamse eerste klasser DCG. Deze vereniging veroverde meermalen de titel in de eerste klas west. Om 12.00 uur speelt het 2de van RKC tegen DCG 2. Tot slot van het oefenprogramma neemt RKC op 22 augustus deel aan een toernooi voor eerste klassers in Terneuzen en op 30 augustus aan het neder- laagtoernooi van Avanti in Schijn- del. De Kaatsheuvelse ruiters doen weer van zich horen! Ditmaal is in het kader van de acties voor een binnenmanege in Kaatsheuvel een grote verloting op touw gezet. Fonyclub en ruitervereniging Kaatsheuvel pakken de zaken wel goed aan, want de prijzen zijn niet mis. Als eerste prijs wordt een pony beschikbaar gesteld. De tweede prijs is een vouwfiets, de derde prijs een draagbare radio, terwijl er verder nog vele waardevolle prijzen zijn. De verkoop van de loten a 1,- per stuk is enkele weken geleden begonnen. Alhoewel er al verschei dene verkocht zijn, zullen de ruiters in de resterende verkoop-periode (tot 6 september a.s.) nog veel werk moeten verzetten, om de ove. JEUGDTOTO WZV RB De inzet van de toto van 8 augus tus bedroeg 370,De prijswin naars zijn: le prijs M. v. Mierlo, v. Heystlaan 19, Waalwijk; Mevr. de Graaff, Dr. Schaepmanlaan 36. Zij hebben geraden 370,03. 2e Prijs: P. de Brouwer, Smeelelaan 5. Hij heeft geraden 270,03. 3e Prijs: J. Verhoofstad, le Zeine 25, heeft geraden 370,06. De prij zen bedragen resp. 15, 10 en 5% van de inzet. Dr. VAN BEURDENSCHOOL HANDELSAVONDSCHOOL WAALWIJK Op het avondexamen van de zo- merexamens der Ned. Associatie voor praktijkexamens slaagd,en voor het praktijkexamen Nederlands de heren W. v. d. Ven en H. de Raad; voor Duits de heren A. v. d. Meij- denberg en J. Kamp (Waspik; voor boekhouder de heren F. Oosterwaal (Kaatsheuvel), A. Smetsers (Dru- nen) en A. v. Well; voor Engels de dames Jeanne den Teuling (Kaats heuvel), Ria v. Heesbeen en de heer F. v. Münster. D.E.L. Deze week zal in onze gemeente wederom de jaarlijkse kollektevoor het fonds „Draagt Elkanders Las ten" worden gehouden. Dit fonds gaat uit van het C.N.V. en dient tot lediging van nood, ontstaan door ziekte e.d. Het behoeft nauwelijks enig betoog dat uw gaven voor dit fonds zeer belangrijk zijn. Hierdoor schept u de mogelijkheid dat ande ren die hulp nodig hebben, ook ge holpen kunnen worden. Wij bevelen dan ook graag deze kollekte bij u allen aan. VERENIGING VAN POSTZEGEL VERZAMELAARS „DE LANGSTRAAT e.o." De Waalwijkse postzegelverzame laars komen op donderdag 20 aug. weer bijeen in zaal Passier. Op 10 en 11 oktober brengt men een be zoek aan de zustérvereniging „Am Heilweg" uit Unna. rige loten „aan de man" te brengen. Zij gaan dat proberen door een „huis-aan-huis-actie" in Kaatsheu vel, gedurende deze en de volgende week. Door een of enkele loten te kopen kan elke inwoner van Kaatsheuvel daadwerkelijk meehelpen aan de realisering van de plannen voor een binnenmanege in Kaatsheuvel. Ook dit behoort tot de sportaccomoda- ties, die de leefbaarheid in het dorp ten goede kunnen komen. Loten kunnen ook worden be steld door overschyijving op de re kening van de Ponyclub bij de Boerenleenbank Kaatsheuvel, met vermelding loten'. Deze worden U dan toegezonden. De trekking zal plaatsvinden aan het eind van het onderling concours RUITERVERENIGING KAATSHEUVEL Op zondag 9 augustus zijn te Kaatsheuvel op het terrein van de ruitervereniging aan de Lucas van Leydenstraat caprilli- en dressuur- proeven afgelegd. Voor de caprilli- proef is de heer L. Koenen ge slaagd, en voor de dressuurproef slaagde de heer E. Stapelveld. De proeven werden beoordeeld door twee technisch afgevaardigden van de Bond van Landelijke Rij vereni gingen van de N.C.B. Een van deze proeven moet men met goed gevolg hebben afgelegd, om op concoursen in individueel dressuur te mogen uitkomen. DRUMBAND „MARIJKE" De drumband van de harmonie „Marijke" nam j.l. zaterdag deel aan de marswedstrijden van 't wereld muziekfestival te Kerkrade en be haalde daar een derde prijs. P.V. DE VREDESDUIF Zondag werd een wedvlucht ge houden vanuit Noyon, waarvan de uitslag was als volgt: L. v. Dommelen 1 5 8; A. Damen 2 14; Chr. Klerks 3; Jo Damen 4; H. de Wit 6; Gebr. v. Kuik 7 9 10; H. v. Nooy 11; E. Krol 12; J. v. Keulen 13; H. v. Drunen 15. van de Kaatsheuvelse ruiters op zondag 6 september a.s. Eenieder is daar welkom, maar de winnende nummers zullen ook in dit blad be kendgemaakt worden.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 5