waalwijkse en lanqstRaatse coupant Jeugd van Waalwijk neemt met enthousiasme aan wedstrijden deel 32776 Ék Autobedrijf H. v. d. Meijdenberg heeft een rem- en vermogenstestbank r Kwart eeuw toneelvereniging „Gezelligheid" in Spr.-Capelle m V. Chris tof Ie Stas&ar TOTALE LEEGVERKOOP „Vakantievreugd voor de jeugd" Eenvoudige controle in de garage Tussen 0-170 km. DONDERDAGAVOND 13 AUGUSTUS 1970 93e JAARGANG No. 65 sar* Peter Gons verlaat redaktie van „De Echo" Yuillozing in de Bollarmond Waalwijk op weg naar 24000 inwoners Controle voor iedere autobezitter Een begrip voor stijlvolle disgenoten. Kilometer-teller Brillenmode - Brillenspecialist f! Waalwijkse politie grijpt 13-jarige aanrander boerderij. Kapelstraat 5 Elshout Loon op Zand De Echo An het Uitgever: Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent Opgericht 1878 Abonnement p. week (0,38+ 2ct. inci.) ƒ0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1.55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inci.) ƒ4.05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-32621-32746 - Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres: „ECHO' Voor de jeugd van de Waalwijkse la gere schoten worden er deze week een aantal festiviteiten gehouden. Hoewel de zon steeds niet aanwezig was, is het programma toch afgewerkt kun nen wordenbehalve dan in de St. Antoniusparochie, waar als gevolg van regen geen wedstrijden waren, zodat deze ruim 200 jeugdigen geen kans hadden op een plaats in de fi nale. De uitslagen zijn: Tekenen Besoyen: le en 2e klas: Adams; 3e en 4e klas: 1. D. Zijl mans,2.M. de Bree, 3. Gg. van Gee- nen; 5e 'en 6e klas: 1. M. Mutsaers, 2. K. Hogenhout, 3. M. Nijssen. Baardwijk: le en 2e klas: 1. W. Rij ken, 2. H. Alessie, 3. B. Schellekens, 3e en 4e klas: 1. A. Stuuffe, 2. C. Snijders, 3. D. van Dongen; 5e en 6e klas: 1. H. Wagemakers. Centrum le en 2e klas: 1. M. Kleyn- geld, 2. H. Duquesnoy, 3. S. Stevens. 3e en 4e klas: 1. T. Kelder, 2. M. v. d. Meijdenberg, 3. S. Verschuren, 5e en 6e klas: 1. T. Kommeren, 2. J. Berkelmans, 3. N. van Cromvoirt. Antoniusparochie: Groep I, le prijs: Leon van de Broek, Leo Tygeler, An- gelien Lommers en Carola v. Rooy; 2e prijs: Onno Bruinsma, Manneke van Zuijlen, Brigitte van Hilst, Kees Lombarts; 3e prijs: Yvonne Sluyters, Sjefke de Bont, Pietebbas Steens, Geertje van Loon, Annemarie Ver schuur en Ellie Verhoeven. Groep II: le prijs:Kees Caspers, Pe ter Bevelander en Ansje Hesselberth. 2e prijs: Gert van de Hoven, Eric van Leuven en Hans Laghuwitz: 3e prijs: Jacqueline Hobbelman, Trudy Klijssen en Erik-Jan Trimbach. Groep III: le prijs: Jan Houwelings en Karin van de Lee; 3e prijs: Margo Mosselveld en Cella Dings. Finale tekenen onder de jury van W. Suermondt, Br. Romualdus, A. Stok- wielder. Uitslag le en 2e klas: 1. I. Adams, 77 v x mm Een beeld van de roeiwedstrijden die dinsdag in de vijver bij het Lido zijn gehouden. Slijterij Wijnhandel jWIDELOVADO" 2. B. Schellekens, 3. F. Knepflé, 3e en 4e klas: 1. N. de Bree, 2. T. Kel der, 3. S. Verschuren; 5e en 6e klas: 1. T. Kemmeren, 2. M. Mutsaers, 3. J. Berkelmans, 4. N. van Cromvoirt Zwemmen: jongens tot 11 jaar: 25 m: 1. Paul Leenaarts, 2. Fred Kerkhof. Jongens boven 10 jaar: 50 m: 1. Ed die de Mul, 2. J. Mutsaers. Meisjes tot 11 jaar: 25 m: 1. Moni que Pulles, 2. Jacqueline Wijkmans. Meisjes boven 10 jaar: 50 m. 1. Toos Schuurmans, 2. Laura v. d. Ven. Roeien: jongens 'en meisjes tot 11 j.: 1. Carré v. Dijk, 2. Angelique Schoe- mans. Jongens en meisjes boven 10 jaar: 1. Adri v. Heumen, 2. Hans de Beer Verder zijn er deze week nog een vei lig verkeersrit, een fietstocht naar het Slot Loevesteijn en viswedstrijden op het Drongels Kanaal nabij café 't Snoekske. WAALWIJK De redaktie van De Echo van het Zuiden ondergaat per 1 septeber enige wijziging. De huidige redakteur-verslaggever Pe ter Gons, die ook is belast met de dagelijkse redaktionele leiding van dit blad, treedt met ingang van 1 september in dienst bij de n.v. Uit gevers Maatschappij De Stem te Bre da. De heer Gons is de eerste redak- teur, die De Stem heeft aangetrok ken voor de onlangs sterk uitge breide weekbladen-groep. De heer Gons, die ruim 4% jaar bij De Echo van het Zuiden werk zaam is geweest, wordt opgevolgd door de heer W. de Gouw uit Dru- nen. De nieuwe Echo-redakteur, die enkele jaren in het onderwijs werk zaam is geweest, was verbonden aan de redaktie van een in Drunen en omgeving verschijnend week- b.'ad. Vorig jaar kwam de heer de Gouw in het nieuws als schrijver van het boekje „Het nieuwe gezicht van Drunen-Elshout". Si Tegen het plan van Nederland om huis- en industrievuil via een pijp leiding in de Dollard te lozen is in het noorden van ons land en in het aangrenzende Duitse gebied protest ontstaan. Volgens deskundigen zou de lo zing van dit vuil in de Dollard een grote vissterfte tot gevolg hebben, waardoor de visserij aanzienlijke schade zou lijden. Er zou volgens hen ongetwijfeld een mogelijkheid zijn om het vuil op andere, minder desastreuze, wijze te lozen of te vernietigen. Men vreest echter, dat het protest wat te laat is en dat al met de aan leg van de pijpleiding is begonnen. Besoyensestraat Waalwijk WAALWIJK Wellicht nog dit iaar kan de gemeente Waalwijk de 24.000ste inwoner verwelkomen. I'er 1 augustus 1970 telt Waalwijk namelijk 23.499 inwoners. Nu er de komende maanden in Waalwijk zo veel nieuwe woningen gereed ko men, zal de voor de gemeente zo be langrijke grens van 24.000 inwoners bereikt zijn. Mocht men de 24.000ste inwoner dit jaar nog niet kunnen inschrijven, dan zal dat zeker in de eerste maanden van 1971 het geval zijn. (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Van de remmen hangt het leven af. Wie veilig wil auto rijden dient er voor te zorgen dat zijn wagen in goede conditie verkeert. Een zeer belangrijk onderdeel daarbij zijn de remmen. Wie aan de resul taten van de remmen tivijfelt, doet er goed aan een garage binnen te stap pen. Nu is remcontrole niet altijd even eenvoudig. Autobedrijf H. v. d. Meijdenberg N.V. uit Waalwijk heeft daar wat op gevonden. Deze garage kocht een rem- en vermogentestbank, waarop iedere automobilist de rem men van zijn auto kan laten testen en het vermogen Ivan de auto kan la ten meten. Autobedrijf van de Meijdenberg is de eerste Waalwijkse garage die deze kostbare apparatuur (f 30.000) aan geschaft heeft. "Wat de één goede remmen noemt, keurt de ander af. Het is moeilijk om de remmen tijdens het rijden te testen. Daarom kochten wij een remmentester. Om 't gevaar lijk testen op de weg, van auto's ach terwege te kunnen laten, hebben we in ons bedrijf een complete proef baan aangelegd, met ook een vermogens testbank", vertelde direkteur H. van de Meijdenberg. Dankzij deze testbank - die tegen de J. K. VERHULST (Uw juwelier met het klokkenspel) Grotestraat 260 WAALWIJK telefoon 34681 geringe vergoeding van 10,- voor iedereen ter beschikking staat - zijn snel diagnoses te trekken. Als een rem naar links of naar recht trekt, geeft het diagram dit onmiddellijk aan. Uit dit diagram kan men bijzon der veel fouten in het remsysteem af lezen. Omdat remkracht en pedaal- druk tegelijkertijd gemeten worden, wordt het inzetten en vertragen van de remmen dadelijk zichtbaar. Fouten kunnen dankzij deze testbank met grote zekerheid worden verholpen. Onnodige demontage van remmen die in orde zijn, is niet meer nodig. Garage v. Meijdenberg heeft een speciale monteur beschikbaar voor de testbank. De bediening geschiedt van af de bestuurdersplaats. Op het rem pedaal wordt een bepaaldrukmeter ge plaatst. De auto rijdt op betonnen looprollen. De remkracht op alle vier de wielen, alsmede het resultaat van de handrem wordt gemeten. De vermogenstestbank maakt het mo gelijk in de garage de acceleratie en topsnelheid te meten. De wagen draait op aandrijfwielen en laat zich normaal versnellen en uitrijden. Op de vermogenstestbank wordt aller eerst de kilometerteller geijkt. Men constateert dan precies de afwijkin gen op elke gewenste snelheid. Ver rassingen bij snelheidscontrole van de politie behoeven dus niet meer voor te komen. De testbank meet de door de aandrijf wielen voortgebrachte trekkracht en registreert deze in combinatie met de snelheid op een diagram. Uit dit dia gram is het vermogensverloop te zien. Afwijkingen van het normale door gaande verloop van de testkurve la ten de motorstoringen ook bij een be perkte snelheid zien. Bij de metingen wordt het vermogen niet door 'n rem vernietigd, maar als bewegingsener gie in de draaimassa (rollen en extra vliegwiel) van de testbank verzameld. Er wordt gemeten tijdens het versnel len. Het draaimoment op dat ogen blik en de overeenkomstige snelheid worden vastgesteld en worden hydrau lisch op het registratieapparaat over gebracht en op een testkaart geregis treerd. Er wordt daarbij dan tussen 0 en 170 km per uur een diagram geschreven, dat de trekkracht en het aandrijfvermogen aan de achterwie len, afhankelijk van de snelheid weer geeft. De meting vindt plaats in de vierde of derde versnelling. Bij auto matische versnellingen van snelle wa gens kan het testen in de bergversnel- o$Q r# j'.C q*q 0*0 OJC ÖSO 0*00*00^ „ALL-IN" SERVICE OP BRILLEN GRATIS BRIL VERZEKERING CONTACT- en SERVICE-ADRES VAN BOXTEL HOORAPPARATEN Brillenspecialist - Stationsstraat 54 Waalwijk Tel. 32648 ^OOÏOCIOOïOOJOOIOOJOOKXJJOOtö üiaaOöSÖÖiGOiOOtOOSOO'"' waren, terwijl de vereniging boven dien ook nog voor gratis vervoer zorgde. Nadat Nederland op 5 mei 1945 ge heel bevrijd was kwam enige tijd daarna het verenigingsleven ook weer op gang dat tijdens de bezettingsjaren noodgedwongen haar aktiviteiten had moeten opgeven. Op 15 augustus van dat jaar werd in de gemeente Sprang- Capelle een nieuwe vereniging opge richt, n.l. de dilettantenvereniging Gezelligheid die zich ten doel stelde om toneeluitvoeringen te gaan verzor gen. Vanaf de oprichting is deze vereni ging steeds aktief geweest en tot op de dag van heden nog steeds geble ven. In de loop der jaren zijn door deze vereniging zeer veel toneeluit voeringen verzorgd zowel in eigen gemeente als er buiten. Gewoonlijk werden per winter een tweetal uitvoe ringen verzorgd zowel in eigen ge meente als er buiten. Gewoonlijk wer den per winter een tweetal uitvoerin gen verzorgd, en van elke uitvoering twee avonden. Vooral in de eerste ja ren was er voor deze uitvoeringen, die altijd werden gegeven in het gebouw van de Chr. Volksbond in Sprang, zeer veel belangstelling. Met de komst van de televisie werd deze belangstel ling echter minder zoals overal in het land bijna alle verenigingen hiermee te kampen hadden. Nu de televisie echter ingeburgerd is wordt de be langstelling voor toneeluitvoeringen weer groter. Voor vele verenigingen in de omge ving heeft Gezelligheid in deze kwart eeuw ook vele uitvoeringen verzorgd terwijl ook reeds enkele malen uit voeringen voor de bejaarden worden georganiseerd, welke uitvoeringen door de bejaarden gratis toegankelijk WAALWIJK Woensdagmiddag heeft de recherche van de Waalwijk se gemeente-politie een 13-jarige jongen aangehouden die twee we ken geleden in de Bernhardstraat 'n 8-jarig meisje heeft aangerand. Het meisje herkende woensdag plotse ling de knaap, waarna de politie weinig moeite had hem te arreste- ïen. De jongen heeft bekend. Van wege zijn leeftijd is hij niet ingeslo ten. De zaak zal worden behandeld door de kinderrechter in Den Bosch. Naar de politie ons meedeelde wordt de jongeman onder psychiatrisch toezicht gesteld. ling plaats vinden. Voor iedereen die zijn remmen eens wil laten controle ren of het vermogen van de wagen wil laten testen is een bezoek aan de testbank bij Autobedrijf H. van de Meijdenberg N.V. aan de Prof. van 't Hoffweg 14 in Waalwijk aan te raden. van EIKEN-, NOTEN- en ZILVER-KASTEN, 2-ZITS-BANKEN, BANKSTELLEN, losse CLUBS, KUNSTVOORWERPEN enz. ALLES MOET WEG, NU TEGEN ELK AANNEMELIJK BOD, wegens samenstelling nieuwe najaars-collectie. Verkoop vanaf heden. ZONDAG van 2 tot 6 uur kijkdag in onze (bij Drunen). In deze 25 jaren zijn natuurlijk vele leden toegetreden tot de vereniging, doch velen hebben echter wegens hu welijk, of verhuizing de vereniging ook weer moeten verlaten. Ook zijn enkele leden door de dood aan de vereniging ontvallen, waarvan we o.a. noemen de heer Schiedon die diverse jaren voorzitter der vereniging was en de heer Jac. de Brouwer, een be kende humorist en toneelspeler. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan zal het bestuur a.s. zaterdagmiddag in het gebouw van de Chr. Volksbond receptie houden tussen 3 en 5 uur, waarvoor ongetwijfeld wel belangstel ling zal zijn. BRAND IN LEERLOOIERIJ VERSCHUREN Maandagavond om plm. 10.15 uur brak brand uit in een voormalige leerlooierij van N.V. Verschuren alhier aan het Oranjeplein. Vermoe delijk is er brand ontstaan doordat arbeiders werkzaam waren met het losbranden van verwarmingsbuizen. Het vuur greep zeer snel om zich heen en was al direct gevaarlijk. De brandweer was spoedig ter plaatse en kon om 11 uur het vuur bedwin gen. Inmiddels was de brandweer van Kaatsheuvel gearriveerd ter assistentie. Burgemeester van Erp kwam zich persoonlijk op de hoogte stellen. Het linker deel van de fa briek is geheel verbrand terwijl aan het fabrieksgebouw geen direkte brandschade is. Het ligt in de be doeling dat t.z.t. dit fabriekspand wordt gesanneerd t.b.v. een woning- bouwen uitbreiding van de dorps kern van Loon op Zand. De brand weer had handen vol werk de be- lendenne perceleen te behouden, daar de fabriek geheel tussen be woning is gelegen. GILDE ST. AMBROSIUS Zondag j.l. heeft het gilde St. Ambrosius deelgenomen aan het gildefeest van de „Zandley" te Udenhout georganseerd door het gilde St. Joris aldaar. Dit feestje is goed geslaagd en St. Ambrosius heeft daarbij weer enige prijzen kunnen behalen. Voor de vereniging werd een her- inneringsspeld aangeboden. De prijs voor het best onderhouden Koningszilver ging naar St. Am brosius. Korps handboog-blazoen was voor de schutters van Loon op Zand. Te vens werd behaald: Koningin hand boog blazen een derde prijs perso neel in dezelfde afdeling, P.V. DE LUCHTBODE De P.V. De Luchtbode hield haar vlucht vanuit St. Denis. Afstand 357 km. Deelname 184 duiven. Gelost om 8.3o uur met N.W.-wind. Aan komst eerste duif 14.19.10 uur, laat ste prijsduif 14.58.38 uur. Overduif J. v. Dongen P.N. De uitslag is als volgt: G IJpelaar 1 6 13 19 27; W. v. Noye 2 U 24 40 41; B. v. Iersel 3; M. Vera 4 5; C. v. d. Velden 7; A. v. Laarho ven 8; G. Schoenmakers 9 15 33; C. v. Dongen 10; K. Aarts 12; J. Aarts 14 22; C. v. d. Velden 16 17 29 38 39; A. v. Noye 18 26 45; C. IJpelaar 20 30 46; H. Vera 21 44; J. v. Dongen 23 34 37 42 43; A. v. Laarhoven 25 31; H. v. d. Linden 28; J. v. Dongen P.N. 32; H. M. v. d. Velden 35; J. v. Broekhoven 36. Zaterdag inmanden voor de vlucht vanuit Herenthals van 3.00-3.30 u. Uitslag serie 2: W. v. Noye 1 en 2. Uitslag serie 3: W. v. Noye 1 en 2.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 9