Jo Manders wil in Drunen een wielervereniging 40 jaar veteranengymnastiek met „Ons Huis" in Waalwijk Voetbalver. DESK gaat 40-jarig jubileum op grootste wijze vieren f 25- beloning de echo van het zuiden EF 400 Leatherwear WAALWIJK nette VERKOOPSTER Wielerpromotor Bram Koopman verleent alle medewerking Voetbalwedstrijd met Eddy Pieters Graafland en Cor Veldhoen tegen streek-teams t Voor jongeren van 8 tot 14 jaar KNWU 2 fietsen Mulp Leuke jeugddag voor de jeugd van E^oordstraaf en Doelenstraat 2—0 zege van SSC op le klasser VCW Wagenberg 8—1 nederlaag voor HNC Drunen Aktie voor lichtinstallatie op hoofdveld Uno Animo winnaar van veteranen- toernooi v.v- Baardwijk Wedstrijd Jubileumboek Johannes IVSarinus van Herpt blauwe meisjesfiets Gevraagd Van Mierlo Woningruil bromfietsen advertentie ervaren modinettes leerling modinettes voering-knipsters leerling- of ervaren handwerksters ook gehuwde dames DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 17 AUGUSTUS 1970 (Van een onzer verslaggevers) DRUNEN - Zonder bestaande wie lerverenigingen in de omgeving con currentie aan te doenwil de heer Jo Manders uit Drunen een wielerclub oprichten. Met als uitgangsbasis twee splinternieuwe jeugdwielrenfietsen zoekt hij naar personen die mee wil len werken aan de uitwerking van zijn plannen. De initiatiefrijke heer Manders - hij is de stimulerende man achter de Drunense zangkoren 'Romantica 'en 'De Duinzangertjes' en hij is de pu- bliciteitsman van FC Drunen - kreeg enige tijd geleden het idee om in Drunen een jeugdwielerclub op te richten. De eerste opzet van deze ver eniging is voor de heer Manders de wens om jongens tussen 8 en 14 jaar, die graag op een echte wielrenners- fiets rijden, hiertoe gelegenheid te geven. Hoewel het hierbij alleen niet zal blijven, is het ook niet de bedoe ling om wielrenners te gaan 'kweken'. De heer Manders wil echter wel een clubje jongens bij elkaar krijgen die na verloop van tijd op een daartoe uitgezet parcours onderlinge wed strijdjes gaan houden of mogelijk la ter tegen andere clubs gaan rijden. "Van dergelijke wedstrijden is de KNWU ook een voorstander", aldus de Drunenaar. lijkheid te maken. Zij hoeven niet persé verstand van wielrennen te heb ben. Nee, ook op bestuurlijk niveau zijn medewerkers nodig. De wieler club is dus op de eerste plaats be doeld als ontspanning voor de aange sloten jongens. Natuurlijk is daarbij ook iemand nodig die de jeugdige coureurtjes zal begeleiden. Ik weet zeker dat bij de jeugd veel belang stelling voor dit wieier gebeuren be staat", verzekerde de heer Manders ons. Hij rekent er dan ook op dat ve ten met hem over deze nieuwe wieler club kontakt op zullen nemen. De heer Manders woont in de Prins Hen drikstraat 14 te Drunen. Ter oriëntatie had de gehandicapte heer Manders - hij is namelijk blind - met zijn plannen kontakt opgeno men met "Olympia", een van de al lergrootste wielerverenigingen in Ne derland. Deze Amsterdamse wieler club is bijvoorbeeld vooral bekend door de organisatie van Olympia's Tour, de grootste Nederlandse ama- teurklassieker. De bekende promotor van Olympia, de heer Bram Koop man, vond het plan van Jo Manders geweldig en ontketende in Amster dam onder zijn in de wielersport steunende relaties een aktie. Tijdens een gesprek in Drunen met enkele van deze Amsterdamse wielersport- liefhebbers werd de heer Manders verrast met 2 splinternieuwe jeugd wielrenfietsen. Deze merkfietsen zon der versnelling werden hem gratis ter beschikking gesteld. "Ik zoek nu mensen die mee willen werken om deze voor de jeugd bij zonder aantrekkelijke plannen werke- De Noordstraat-commissie heeft voor de jeugd een uitstekend pro gramma gezorgd. Men had het weer mee en er was sprake van een grote deelname en belangstelling. Tekenwedstrijden: 1 Anita Hurk- mans; 2 Danny Branderhorst; 3 Ada v. Vuuren. Kinderspelen: 1 Hussein Sengan; 2 Wanda Schoeletz; 3 Martien Knot- ter. Speurtocht: 1 Marie-Louise Broos; 2 Annelies de Hoop; 3 Roosje Tu- harea. Voetbal: Doelenstraat-Noordstraat 7—1. Verder was er voor de jeugd pony rijden en werden er tot slot ballon nen opgelaten. Onder de belangstel lenden bevonden zich gedurende enige tijd ook de wethouders J. v. Heeswijk, C. v. d. Hoven en M. v. Eyl. 'De Noordstraat en omgeving is bo vendien bijzonder iingenomen met het feit, dat er aan de Tempelier straat een telefooncel geplaatst is ten gerieve van de bewoners. Er waren nog een aantal extra prijzen, beschikbaar gesteld door wethouder van den Hoven, EmTé en Bergmans. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: zwart-witte poes; gouden armband; groene plastic tas met in houd; portefeuille met inhoud; pols horloge; foxhond; portemonnee; ver zekeringsbewijs; bos sleutels; be delarmband je; fietstas met kleding; grijs-witte poes; dek van kinderwa gen; schildpad; hondenriem; 2 map jes postzegels. Verloren: doublé herenhorloge; da- mesvest; portefeuille; regu postbe- taling; sleutel; portemonnee; kin- derbril; fietstas; zwarte herenpara. pluie; rode damesparapluie; regen- cape; portemonnee; bos sleutels; pukkel met inhoud; regenpak; pla stic tas met inhoud; donkerblauw vest; zeil van vrachtauto; inentings boekje; truitje; portemonnee; da- mesvest; huissleutel; ondergoed; horloge; portemonnee. Toen op woensdagavond, 17 septem ber van het jaar 1930, enkele oud turners hun brieven kwamen posten bij het Postkantoor in Waalwijk, zul len zij er bestist niet bij hebben stil gestaan dat deze gebeurtenis, 40 ja ren nadien, nog eens in de krant zou werden vermeld. Brieven posten ivas in de jaren dertig waarschijnlijk een belangrijke gebeurtenis want dit noemde men in die jaren postavon- den". Op een van die postavonden werd de eerste steen voor "Ons Huis" gelegd door de heren G. van Oostrum, Jos van de Water en Christje Treffers. Deze heren wilden weer graag gaan turnen, doch voelden zich te oud om zich nog aan te sluiten bij een be staande vereniging. Men besloot de zelfde avond nog enkele andere oud turners uit te nodigen teneinde een veteranengymnastiekvereniging op te richten. Zo werd op de bewuste sep- temberavond van 1930 "Ons Huis" opgericht en nu 40 jaar later verkeert de vereniging nog in blakende wel stand. Van de oprichters van weleer is de heer Treffers de enige die thans nog lid is. Momenteel vervult hij de func tie van penningmeester en is nog al tijd aktief turner. Hij kreeg het "ve- teranengymnastieken" in de loop der jaren zo goed onder de knie dat hij na de corlog werd aangezocht als lei der. Pas enkele jaren geleden droeg hij de leiding over aan een jongere "veteraan", de heer Hurkmans. Ons Huis telt nog meer "vooroorlogse" veteranen en wel de heren van de Griendt, Lombarts en Pot, welke le den al ruim 35 jaar lid zijn en nog steeds vrijwel iedere oefenavond aan wezig zijn. In 1954 besloot het bestuur, dat ook gehuwde dames lid konden worden van Ons Huis. Vanaf dat tijdstip heeft men ook een damesafdeling, waarvan de leiding berust bij mevr. Dudok. Bij het 20- en 25-jarig be staan organiseerde men sportweken in Waalwijk, welke veel succes had den. Het 40-jarig bestaan zal bescheide ner worden gevierd en zal beperkt blijven tot een receptie op zaterdag 19 september en een feestavond voor de leden op vrijdag 25 september. Beide worden gehouden in het Lido en voor de leden, door de leden, zal een musical worden opgevoerd, geti teld: Oh, Oh, Oh, Oh. Ofschoon Ons Huis weinig aan de weg timmert, mag de vereniging zich in een bloeiend bestaan verheugen onder voorzitterschap van de heer v. d. Griendt, secretaresse mevr. Hetter- scheid-van Eerd, penningmeester de heer Treffers en de leden van het be stuur, mevr. v. d. Griend, mevr. Elings, mevr. du-Bois en de heren Pot, Lombarts en Dudok. Dit'bestuur staat er borg voor dat vele dames en heren zich wekelijks kunnen wijden aan de turnsport in de Herman Broe- renschool aan de Taxandriaweg, en daardoor nog lang jeugdige "vete ranen" kunnen blijven. Alhoewel afgelopen zaterdag te gen de zondag-amateur le kl. VCW niet geheel volledig kon worden uitgekomen, heeft men toch kans gezien de wedstrijd met 02 te doen beëindigen. Als oefenpartij heeft de wedstrijd wel voldaan. Natuurlijk dient het er een en ander nog bij- gesnoeid te worden, maar er is toch een opmerkelijke vooruitgang bij SSC te bespeuren. De moeilijkheden bij SSC vormen nog steeds het voorhoede-probleem. Alhoewel het afgelopen zaterdag iets beter ging dan in de vooraf gaande gespeelde oefenwedstrijd, zal men aan de voorhoede nog de nodi ge aandacht moeten schenken. Voor rust gingen beide partijen tegen el kaar volkomen gelijk op. Aan beide zijden werden enkele leuke aanval len opgebouwd, maar geen der par tijen kon hieruit voordeel behalen. Na rust zag men aanvankelijk 't zelfde spelbeeld, goede aanvallen werden opgebouwd, maar voorals nog zonder enig resultaat. Maar SSC kwam er echter steeds beter in en dit leidde er toe dat men binnen een tijdsbestek van 10 minuten een 0—2 voorsprong wist te behalen en deze ook niet meer afstond. He is een oefenduel geweest die het aan kijken ten volle waard was. Aan beide zijden meermalen aardige combinaties, die door SSC het best werden afgewerkt. HNC (met enkele invallers) leed in Waardenburg een zware neder laag tegen het naar de vierde klas KNVB gepromoveerde WNC. In de rust leidde WNC al met 5o door doedpunten van Van der Vliet én De Fokkert. Met een center van Van Rijswijk liep het over alle li nies dominerende WNC na de pauze uit tot 60. Snijders redde met een strafchop de eer voor de Sprang- Capellenaren 61. Verhoef bracht de score op 7—1 en Van der Vliet bepaalde met een doeltreffend schot de eindstand op 81. RONDE VAN DRUNEN De gisteren verreden Ronde van Dru nen werd door he aanvankelijk slech te weer niet zo druk bezocht. Er is echter goed gereden en de toeschou wers hebben spannende uren beleefd. De uitslagen waren als volgt: Amateurs: 100 km: 1. Cor Leunis, Amsterdam in 2 uur, 2 lmin. en 55 sec.; Sj. van de Burg,, Berkel; 3. W. Bravenboer, Rotterdam; 4. M. Heze- mans, Rijen; 5. Jac. van Kessel uit Deurne. Nieuwelingen: 60 km: 1. A. Dek kers, Udenhout in 1 uur, 29 min en 59 sec.; 2. B. Libregts, Vlijmen; 3. M. Behorst, Den Haag; 4. N. Deus- sing, Halsteren; 5. N. Dubbeld, Mid- délharnis. PV DE VREDESDUIF Zondag werd er een wedvlucht ge houden vanuit Pont St. Max. De uit slag luidt: Gebr. van Kuik 1 4 11 12 13 14; A. van Halder 2; J. van de Veer 3 6; G. v. d. Sanden 5 8; J. van Keulen 7; H. de Wit 9; J. Damen 10; H. van Drunen 15. RKDVC Zaterdagmiddag speelde RKDVC te gen SCO uit Oosterhout. Al in de eerste minuut maakte SCO een doel punt. RKDVC was in het veld ster ker, maar door een falende afwerking ontstonden geen doelpunten. Na de rust scoorde SCO weer een doelpunt in de eerste minuut en bracht de stand op 0 2. RKDVC werd sterker en 'n goal van Ton Wagemakers bracht de stand op 1-2. Het tweede elftal van SCO ging met 'n nederlaag van 3-0 naar huis terug, hierbij was de rust stand 1-0. UITSLAG VOLKSSPELEN Zaterdag hadden voor de jeugd de volksspelen plaats, niet zoals aanvan kelijk bedoeld was op het terrein aan de Oranjestraat, maar in de voorma lige schoenfabriek van Fedra. Het geheel werd verzorgd door "de Ro wans", die met veel zelfgemaakt ma teriaal leuke spelen ten uitvoer lieten brengen, zodat het voor Drunens jeugd weer een fijne dag werd. De prijzen werden als volgt verdeeld Hoofdprijzen: 6 jaar: Theo Mimpen- Monique Verbeek; 7 jaar: Ruud Voogd-Ineke Wertiher; 8 jaar: Hans Raaymaakers-Gonny Knippels; 9 jaar Adje van Hulten-Marianne Fitters; 10 jaar: Gerard Bax-Esther van de Wiel; 11 jaar: Jan Broekman-Thea Schapendonk; 12 jaar: Rob Voogd- Hanneke Janssen; 13 jaar: Wim EI- bers-Mathieu Kalthof Extra prijzen: 6 jaar: Eric Fitters- Marja Elberse; 7 jaar: Leo Mulders- Saskia Elberse; 8 jaar: Tommie van Sluisveld-Monique Simons; 9 jaar: Hennie Janssen-Marjon v. d. Wiel; 10 jaar: Kees Pulles-Lieke v. Dru nen. De feestelijkheden ronde de viering van het 40-jarig bestaan van de voet balvereniging DESK uit Kaatsheuvel hebben definitief gestalte gekregen. Een aktief feestcomité, dat enige tijd geleden de organisatie van deze ge beurtenissen ter hand nam, lijkt in alle opzichten geslaagd in zijn opzet. Primair golden zijn aktiviteiten het bijeenzamelen van financiën voor het realiseren van een lichtinstallatie, zodat de Kaatsheuvelse eersteklasser voortaan avondwedstrijden kan spelen. Het heeft er alle schijn van dat, wanneer de werkzaamheden van dit feestcomité worden afgesloten, de grote wensdroom van DESK kan worden verwezenlijkt. De feestelijkheden zelf worden ge opend op zaterdag 22 augustus door een tournooi voor reserveteams met als deelnemers de tweede elftallen van Veerse Boys, Longa, Nieuwkuyk en DESK. De inzet van dit tournooi is de "Pastoor de Klijn-wisselbeker" beschikbaar gesteld door de burge meester van St. Michielsgestel, Mr. P. Kamerbeek, een familielid van wijlen pastoor de Klijn. Op woensdag 26 augustus komen ruim honderd pupillen aan hun trek ken. Deze knapen worden gefêteerd met een filmmiddag annex traktatie in het Apollotheater. De jeugd van 12 toten met 15 jaar heeft zijn eigen ontspanningsavond cp vrijdag 28 augustus. Deze feestavond zal plaats vinden in de Gildenbond en wordt verzorgd door het orkest The Pio neers. Zaterdag 29 augustus is "de" feest dag. Deze staat in het teken van de DESK-senioren, alle oud-leden en genodigden. Om half elf wordt be- gonnen met een plechtige Eucharis tieviering onder leiding van pastoor H. Simkens van de St. Jozefparochie, geestelijk adviseur van DESK. Na af loop'worden de oud-leden en geno digden in het clubhuis aangenaam beziggehouden tot het tijdstip dat de grote gesloten receptie aanvangt. De ze word van drie tot vijf uur gehou den in café-restaurant De Steenbak ker en hiervoor zijn ongeveer twee honderd uitnodigingen verstuurd. Vanaf vijf uur kan de Kaatsheuvelse gemeenschap haar favorieten felicite ren tot het moment dat de harmonie Kaatsheuvel een serenade komt bren- Zaterdag j.l. vond op het Baard wijk-terrein het jaarlijks terugke rende veteranen-tournooi plaats van de v.v. Baardwijk. 8 Ploegen namen aan dit tournooi deel. De spelers moesten boven de 30 jaar zijn om aan dit tournooi te kunnen deelne men. Er werd bijzonder hard gevochten voor de ere-plaatsen en men zag bij de meeste ploegen spelers bezig die liet voetbal nog lang niet verleerd bleken e zijn. Uno Animo uit Loon op Zand, die al twee keer achtereen het tournooi wonnen waren er bijzonder op ge brand de beker ivoor de derde maal mee naar huis te nemen en deze dan na het winnen voor vost in hun prijzen kast op te bergen. Uno Animo kwam in de finale uit tegen TGG uit Den Bosch. En in derdaad bleek Uno Animo te win nen en zodoende de le prijs te be halen. Voorzitter Th. Duquesnoy reikte na het tournooi de prijzen uit aan de prijswinnaars en dankte al len die hadden meegewerkt tot het welslagen van dit tournooi. De einduitslag was als volgt: 1 Uno Animo; 2 TGG; 3 Nevelo; 4 Baardwijk; 4 RKC; 6 RWB; 7 HNC; 8 WSC. Het nummer van de loterij was 8114. gen. Diezelfde dag biedt in de avond uren een der Eftelingzalen ruim" schoots gelegenheid om van het fe*, voor de leden vanaf zestien jaar alle overige genodigden een compW succes te maken. De feestavond zal worden opgeluisterd door het aW bekende orkest De Wavo's. Voor zondag 30 augustus is om half drie een jubileumwedstrijd vastge. steld tussen 't eerste elftal van DESK zoals het grotendeels een week later de competitie zal beginnen, en een streekelftal. De oud-internationals en oud-Feijenoorders Eddy P. Graaf, land en Cor Veldhoen spelen deze wedstrijd mee, zodat de Langstraat deze cracks van enkele jaren geleden nog eens kan bewonderen. Vóór de wedstrijd komt de drumband Beatrix QP het veld een show geven en in de rust zal harmonie Kaatsheuvel dit treffen muzikaal opluisteren. Na af. loop genieten de deelnemende voet ballers en genodigden van een Bra bantse koffietafel, terwijl 's avonds de festiviteiten worden besloten met een gezellig samenzijn in het club- huis. In verband met dit jubileum is er te vens een gedenkboek in voorbereiding dat naast 40 jaar DESK-geschiede- nis ook de huidige gang van zaken bij de vereniging belicht. De samen stellers hebben gepoogd om dit werk te accentueren met ménselijke aspec ten, betrekking hebbende op de zes honderd leden tellende gemeenschap van DESK. Daarnaast is de opmaak en technische verzorging van het ju bileumboek van eersteklas gehalte. Verlucht met vele illustraties, zoals documentent krantenknipsels en fo to's zal het boek ongetwijfeld gretig aftrek vinden in Kaatsheuvel en om streken. Met droefheid geven wij U kennis, dat, na gesterkt te zijn door de Sacramenten der Zieken, op de leef tijd van 74 jaar in 't St. Nicolaasziekenhuis is over leden mijn innig geliefde man en onze lieve vader en opa echtgenoot van Johanna de Munnik J. van Herpt-de Munnik C. J. J. van Herpt C. H. van Herpt-Klerx en kinderen J. M. C. van BladeLvan Herpt J. A. M. van Bladel en kinderen Waalwijk, 15 augustus 1970 Laageinde 71 De plechtige H. Mis van Requiem zal worden op gedragen dinsdag a.s. om 10.00 uur in de parochie kerk van de H. Bernadette te Waalwijk, Dr. Schaep- manlaan 33, waarna de begrafenis op het r.k. kerk hof van St. Clemens te Waalwijk, waarbij U be leefd wordt uitgenodigd. Mede ter gedachtenis aan de overledene, zal in de parochiekerk maandag om 19.30 uur een avondmis worden opgedragen. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de ontvangstzaal van Café ,,'t Vosje", Laageinde 52 te Waalwijk. Bijeenkomst voor de begrafenis om 9.30 uur, Laag einde 71. voor het terugbezorgen van een merk UNION, met lamp en kilometerteller en beplakt met vele plaatjes. Verdwenen bij het vissen aan de Groen van Prin- stererlaan. Fam. Cieraad Dr. Kuyperlaan 30 te Waalwijk. Zij, die met het vak bekend zijn, genieten de voorkeur. Bakkerij- en Levensmiddelenbedrijf Putstraat 68, Waalwijk Tel. 32855 Heb 4-kamerflat; 124, per maand, inclusief centrale verwarming, te Waalwijk. Wil ruilen tegen eengezins woning in Waalwijk of om geving. Telefoon 34206 TE KOOP Garelli, Zündapp, Florett, Puch, Tomos. Inruil mogelijk. Zuidhollandsedijk 85 Kaatsheuvel tel. 04167 - 3871 UW in bereikt een KOOPKRACHTIG EN KOOPLUSTIG PUBLIEK vraagt voor haar nieuwe, moderne suède modeatelier te Waalwijk komen hiervoor in aanmerking, eventueel voor halve dagen. Wij bieden U hoog loon, goede sociale voorzieningen, geen bandwerk of tariefsysteem in een prettige werk omgeving. Reiskosten worden vergoed. Koffie, thee en werkkleding worden gratis verstrekt. dafe"jks vfn„8;00 tot "-«O uur Tuinstraat 32, Industrieterrein naast Cash and Carry te Waalwijk. Dr vi^rcï™ f£f4PrSen, biJ de bedrijfsleider, de heer Timmerman, Dr. de Visserstraat 36, Waalwijk - tel. 35346.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 2