Ad van Cromvoirtjr. wint clubtitel biljartver. B.S.V. WASPIK 1 UITNODIGING C. LEYTENS KAATSHEUVEL In een Streekblad! adverteert in Be Echo van het Zuiden In Waspik komen dezelfde twee wethouders terug Een der brutaalste politieke moorden aller tijden DE ECHO VAN HET ZUIDEN l 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 17 AUGUSTUS 1970 6 RWB wint niet 3-1 bij St Michielsgestel In welk blad adverteert men het best en met het meeste succes Waarom 97 Jongerenpartij geen kandidaat Informaties Leo Trotsky 30 jaar geleden vermoord Moordenaar onthulde nimmer zijn geheim Johannes Leonardus Grijsbach Het laatste nieuws advertentie-pagina's Boekhouder GASHAARD Verdien f 6.- tot f 8.- per uur V.W. 1300 Op vrijdag 21 augustus 's morgens om 9 uur HEROPENING van schoenhandel Vrijdag vond in het clublokaal van de biljartvereniging Steeds Vooruit de finale plaats van het clubkampioen- schap van deze vereniging. In dit kampioenschap speelde men 3 spel- soorten op dezelfde wijze waarop BSV zo een succesvol jubileumtour- nooi organiseerde. Er werd gespeeld in twee poules. De winnaars van bei de poules speelde vrijdagavond om 't kampioenschap. Op tafel 2 speelde de twee tweede geplaatste in hui pou le om de derde en vierde plaats. Op tafel 1 waren het A. van Cromvoirt jr en A. Boom, op tafel 2 A. van Crom voirt sr. en J. Krol. De eerste spelsoort libre werd ge wonnen door A. Boom, terwijl op ta fel 2 J. Krol eveneens succes boekte. In de tweede partij bandstoten bleken A. van Cromvoirt jr. en sr. de sterk- sten. Zo kwam de stand op 2-2. De driebandenpartijen moesten uit eindelijk de beslissing brengen. Ook hierin bleken zowel A. van Cromvoirt jr. als A. van Cromvoirt sr. de sterk- sten, zodat A. van Cromvoirt jr. zich kampioen kon noemen van BSV. 2. A. Boom; 3. A. van Cromvoirt sr.; 4. J. Krol. Na de wedstrijden vond de huldiging plaats Voorzitter P. van Esch reikte alvorens tot de huldiging over te gaan In het kader van het nedelaagtour- nooi georganiseerd door St. Mi chielsgestel speelde RWB zaterdag tegen deze club. Het is een zeer aantrekkelijk duel geworden, waarin vooral van RWB- zijde bijzonder goed voetbal was te zien. Na 10 min. werd het door Alb. Bruurmijn 01 en een kwartier voor rust bracht Huub Bruurmijn, na uitstekend werk van Hurkmans, de stand op 02. Een kwartier na de rust scoorde R. Muller 03. In deze goal had weer Hurkmans een belangijrk aandeel. Vijf minuten voor tijd kon Gestel tegenscoren en zo won RWB deze zeer sportieve wedstrijd met 13. In dit tournooi heeft RWB nu de leiding, er moet nog een wedstrijd worden gespeeld. -■ aan ieder lid van BSV een asbak met inscriptie aan, ter gelegenheid van hun 20-jarig bestaan. Hierna ging hij over tot het uitreiken van de prijzen aan de winnaars. J. Krol bood hij met zijn vierde prijs een gasaansteker met inscriptie aan met tevens nog een blij vende herinnering die elke prijswin naar ontving. A. van Cromvoirt sr. bood hij met zijn derde prijs een tuin stoel aan. A. Boom werd verrast met een rookstandaard. Tenslotte richtte hij zich tot de kampioen. Hem bood hij een prachtige stoel aan en tevens de fel begeerde Molenvliet-trofee. P. van Cromvoirt boor tenslotte P. v. Esch, vorig seizoen winnaar van de trofee, een medaille aan als blijven de herinnering. Tevens dankte hij de wedstrijdleider A. Kleritx voor het prima organiseren van dit tournooi. Met een gezellig samenzijn kwam het einde van deze zeer geslaagde avond. Zaterdag is in het Congresge bouw in Den Haag, in tegenwoor digheid van de Koningin, prinses Beatrix en prins Claus, door 12.000 Nederlanders die tijdens de oorlog in Jappen-gevangenissen en kam pen in Indië en Japan hebben geze ten, het feit herdacht dat 25 jaar geleden (15 augustus) voor hen de bevrijding kwam. Er werden kran sen gelegd en er was later een In dische maaltijd. Ook in Indonesië en elders werd dit feit herdacht. Roterdam gaat een tweede tun nel bouwen, die 125 miljoen kost. De gangmaker Stakenburg van de Nederlandse kampioen der stay ers, Kees Stam, is op de wielerbaan te Berlijn zeer ernstig gewond. In ons land zijn twee motor-crosssers om het leven gekomen. De Lancia-schoenfabriek te Til burg met 100 werknemers heeft uit stel van betaling gevraagd en ge kregen. Een auto reed in het Apledoorn- se kanaal met drie inzittenden. Een man wist zich te redden, vrouw en kind verdronken. Ondanks de bekende geschillen tussen NOS en KNVB hebben de televisiekijkers gisteren een goed televisieverslag gehad. DUIVENSPORT De Reisduif, uitslag St. Ghislain: P. Kuyten 1 15; Dr. Smits 2 9 18 23; II. Langermans sr. 3 6; Gebr. Sel ders 4 7 13 20; H. Langermans jr. 5; Kuyten-Govaerts 8; M. Bax 10 21 22; A. Kuyten 11 14 16; W. de Graauw 12; W. Broekmans 17 19; A. A. de Wit 24 30; B. Verduyn 25 26 27 29 31; C. Fitters 28. P.V. „Waspik", uitslag Pont. St. Max.: M. Timmers 1; F. v. Onze- noort 2 3 20; W. Donks 4 11 12 16 18; C. de Rooy 5 7 23; J. C. v-d. Hoven 6; P. de Graauw 8 9 25; H. Treffers IC' 24; Jac. Oerlemans 13 21; J. Tim mers 14 19; G. Kuyten 15; A. v. d. Mosselaar 22. KOLLEKTE PATER SCHIKS Een kerkkollekte in de Bartholo. meuskerk te Waspik voor en door de Waspikse missionaris de heer J. Schiks, bracht niet minder dan 1365,25 op. Na 15 september ver trekt de heer Schiks, momenteel in Waspik op vakantie, weer naar zijn missie in het Afrikaanse Kameroen. TORENFEEST Middels twee dansavonden in het gemeenschapshuis te Waspik-Boven heeft het comité, dat zich inzet voor de bestrijding van de restauratie kosten vhn de kerktoren der There- sia-parochiie en de vernieuwing van de verwarmingsinstallatie, weer een aardig bedrag vergaard. Voor de ouderen trad zaterdagavond het HuJanTa-trio op terwijl zondag avond de muziek werd verzorgd door The Satrics. RAADSVERGADERING De raad van de gemeente Waspik komt donderdag a.s. weer voor het RUITERVERENIGING KAATSHEUVEL Op zondag 16 augustus is de ruiter- vereniging Kaatsheuvel voor de eerste maal met een viertal in het openbaar uitgekomen op het con- cours-hippique te Moergesel. Van de 17 deelnemende viertallen in ring 62 hebben zij de achtste plaats behaald. Gezien dat dit de eerste maal is dat zij op een con cours uitkwamen, mag worden ge zegd dat het resultaat uitstekend is. Zij, die dit viertal, en de rest van de vereniging voor een demonstra tie willen bewonderen, worden ver wacht op het onderling concours op zondag 6 september op het terrein van de ruitervereniging, gelegen aan de Lucas van Leij denstraat, hoek Driestapelenstoel te Kaatsheu vel. laatst in haar huidiige samenstelling bijeen. Burgemeester Welling zal dan afscheid nemen van zes van de elf raadsleden, t.w. de heren van Hooren, Kamp, Kanters, Smits, Ver duyn en v. d. Wassenberg. De agen da vermeldt vervolgens: vaststellen van de gemeenterekening 1968, wij ziging winkelsluitingswet in die zin dat ook de bakkerswinkels op dinsdagmiddag open mogen zijn, verkoop van grond aan de stichting Welzijn Geestelijk Gehandicapten te Oosterhout voor de bouw van een dagverblijf, en een voorstel tot het verlenen van een aanvullend crediet t.b.v. aanpassingswerken Kerkvaartse haven en loswal. Eer der werd hiervoor een bedrag van J 550.250,beschikbaar gesteld maar de bedragen bij de openbare aanbesteding bleken uit te komen cp 690.000,Ook zal de raad de geloofsbrief van het benoemde raadslid W. Wagemakers onderzoe ken. NEDERLAAGTOURNOOI l In het kader van het nederlaag- tournooi dat White Boys organiseert als oefenprogramma voor de com petitie trad in Waspik-Boven S.V. Wijk bij Duurstede op als tegen stander van zowel het le als het 2e team van White Boys. De thuisclub won met resp. 3o en 42. Ook White Boys 3 won'haar wedstrijd en wel tegen DVVVC 3 met 40. Het tweede elftal van Waspik was in haar oefenwedstrijd tegen Zigo weer niet te stuiten en won met 7—0. PUPILLENTOURNOOI Het tournooi voor B-upillen dat White Boys organiseerde werd ge wonnen door Berkdijk met White Boys op de 2e plaats, derde werd DVVC, 4e HNC en 5e Waspik. WASPIK WON EIGEN TOURNOOI De A-spelers van Waspik hebben zen dag beslag gelegd op de v. d. Rij ken-wisselbeker door als eerste te eindigen van acht deelnemende voetbalclubs aan een sterk bezet tournooi op Elzenhage. Waspik won in de finale van Baardwijk met 2-1. Beide finalisten wisten zich pas na het nemen van strafschoppen zeker van een plaats in de eindstrijd, dit ten kosten van resp. RKDVC en RKC. In de strijd om de 3e en 4e plaats won RKC met 10 van Dru- nen. De sportiviteitsprijs ging naar Baardwijk. Een tournooi voor C-ju nioren werd gewonnen door JPS uit Tilburg, voor SSC uit Capelle, MPO uit Oosterhout, en White Boys. De sportiviteitsprijs werd hier toe gekend aan NEO uit Capelle. Omdat een Streekblad het meest uitgebreide en laatste nieu brengt, verslagen, beschouwingen, sport, familieberichten uit eig plaats en omgeving, juist uit die gemeenten waarin men 't me belang stelt en ook 't meeste belang heeft, vooral waar de kop vandaan komen. Om zijn inhoud wordt zo'n Streekblad door het gehele gezin v A tot Z gelezen en daarom is adverteren in zo'n veel gelez nieuws- en advertentieblad der streek niet alleen wenselijk, ma noodzakelijk; zulk een blad is „De Echo" en daarom Telefoon 32621 Grotestraat 205, Waahvi. De beslissing over de bezetting van de twee wethouderszetels in de nieuwe raad van Waspik is het afgelopen weekeinde gevallen. Tijdens een ver gadering van de jongerenpartij in het gemeenschapshuis stelden de leden van de partij zich achter het voorstel van het bestwur dat inhield dat de twee wethouders van thans, de heren R. van Dongen en A. v. d. Broek, ook de komende vier jaren de zetels zouden gaan bezetten. Omdat zij bei den ook door Modern Bestuur zullen worden gesteund betekent dit mini maal 7 stemmen van de elf raadsle den voor de huidige wethouders. Dit hout in dat het NKV, met vier zetels in de nieuwe raad, geen wethouders schap zat kunnen bemachtigen. De jongerenpartij als zodanig schuift dus géén kandidaat voor het wethou dersschap naar voren. Aanvankelijk liet gedruis van de oorlog verdoofde voor de wereld in 1940 de klank van een bericht, waarvan men de betekenis pas later zou begrijpen. In de middag van de 20ste augustus, nu 30 jaar geleden, werd Ljen Da- widowitsj Trotsky in zijn zwaar bewaakte huis te Coyoacan in Mexico op wrede wijze vermoord. Onder de misdaden die de loop van de wereldgeschiedenis hebben ver anderd, kan men zeker deze moord rekenen, die een einde maakte aan het leven van de man, die ofschoon uit Rusland verbannen, Stalins gevaarlijkste vijand was. Het raadsel rondom Trotsky's dood is nooit geheel opgelost. De moordenaar, een Spaanse communist, werd ge grepen, maar wie waren zijn opdrachtgevers? Daarom doet dit drama sterk denken aan de mysteries, die de dood van Lincoln en de Kenne dy's omhulden. Op de warme zomerdag van de 20e augustus 1940 stopte er in het dorp je Coyacan een open sportauto. De bestuurder sloeg het portier achter zich dicht en keek rond. Er was nie mand te zien in de buurt. De bewo ners van het dorp hadden kennelijk in hun huizen verkoeling gezocht tegen de hitte. De bezoeker droeg ondanks de hitte een regenjas over de arm en stapte recht naar een goed bewaak te villa toe en daar hij een geregel de gast in dit landhuis was, werd hij door de wachtposten ongehin derd doorgelaten. Desgevraagd ver telde een lijfwacht hem, dat de heer Trotsky op het ogenblik in zijn stu deerkamer was. Even later klonk uit dit vertrek luid geschreeuw op. Van alle zijden kwamen de schildwachten aaltren nen. Toen zij de deur van het studie vertrek openden, zagen zij Trotsky zietogend op de grond liiggen. Hij had een grote, diepe wond aan het hoofd. Zijnbelager omklemde een alpenhouweel dat hij onder zijn jas verborgen had gehouden. De indringer werd vastgegrepen en Trotsky riep met zijn laatste krachten uit: „Doodt hem niet. Laat hem eerst spreken!" Maar de vreemdeling zweeg in alle talen. Nathalie Sedova, Trotsky's echtge note, stormde het vertrek binnen en stortte zich huilend op haar echt genoot, die het bewustzijn reeds had verloren. De volgende dag zou de man die een der grootste revoluties in de wereldgeschiedenis had uit gedacht en gelid, de geest geven. Lang is er gespeurd naar de iden titeit van deze sluipmoordenaar die tr lang over gedaan had met de schrijver in contact te komen. Ten slotte begreep men met een Spaan se communist te doen te hebben, wiens ware naam Ramon Mercador del Rio scheen te zijn, maar die zich beurtelings Jacques Mornard en Frank Jackson noemde. Hij werd tot 20 jaar gevangenisstraf veroordeeld, maar in de gevangenis ontving hij van „onbekenden" allerlei goede gaven en lekkernijen. Na zijn vrij lating in 1960 is hij naar Cuba ver trokken. Zijn reis bleek tevoren al besproken en betaald In 1929 zegevierde Stalin. Trotsky werd naar Turkije verbannen. Te laat zag Stalin in, dat hij zijn ge vaarlijkste tegenstander had ge- sDaard. In Rusland werden duizen den volgelingen van Trotsky om het leven gebracht. Maar Stalin's de- moonische tegenspeler leefde. Hij werd Turkije, later Frankrijk en Noorwegen uitgewezen, omdat deze landen geen last met Stalin wilden hebben. De aarde was te klein ge worden voor zijn grote geest. Het enige land, wat hem tenslot te asiel bood, was Mexico, waar Trotsky zich in 1937 vestigde. De beroemde schilder Diego Rivera verhuurde hem een ruime villa. Rusland dreigde Mexico met sanc ties, maar president Cardenas liet zich niet intimideren. De villa werd een vesting en het hoofdkwartier van de Vierde Internationale. Dozij nen van de beste koppen van de oude garde van communisten, de doodsvijanden van Stalin, verzamel den zich om hun leider. Trotsky werkte aan een niets ont ziende biografie van Stalin. Zo was hij voor het Kremlin een gevaarlij ke vijand, die tot zwijgen moest worden gebracht. En tot zwijgen werd hij gebracht. Wie de strategen van het duistere plan waren, dat met een van de brutaalste politieke moorden aller- tijden afliep, is nooit bekend ge worden. Bekend is geworden dat de norse breedgeschouderde man in Europa een liefdesaffaire met een meisje, was dit wèl de bedoeling maar de ge meente Tilburg, werkgever van lijst trekker J. de Glas van de jongeren partij weigerde in deze de nodige medewerking. De heer de Glas werd namelijk niet in de gelegenheid ge steld de vergaderingen van b. en w. die overdag plaats vinden, bij te wo nen. De heer Reuvers, tweede raads lid van de jongerenpartij, vond dat een wethoudersfunctie moeilijk viel te combineren met zijn onderwijzer schap aan de Waspikse school en zijn verdere werkzaamheden en bezighe den. Vandaar dat de partij zich ach ter Modern Bestuur schaarde, dat in het huidige stadium van de run om de wethouderszetels naast haar eigen kandidaat, de heer R. van Dongen, 't oog richtte naar wethouder A. v. d. Broek. Een eerdere poging om ook de agrariërs in het Modern Bestuur een zetel toe te spelen mislukte omdat de heer H. de Bont een dergelijke funktie als wethouder niet ambieerde. Een van de uitgangspunten bij de jon gerenpartij was het spel zo te spelen dat zij zeker zou zijn de komende 4 jaar de nodige informaties te krijgen en aan het vooroverleg van de raads vergaderingen deel te kunnen nemen. Als belangrijke overwegingen om de kandidatuur van de heer v. d. Broek te steunen golden bij de jongeren de feiten: le, dat deze kandidaat geheel alleen ruim 21 pet. van alle stem men vergaarde bij de gemeenteraads verkiezingen, 2e, dat hij woonachtig is in Waspik-Boven, 3e, dat hij er varing heeft als zodanig en 4e, dat hij ook dcor Modern Bestuur zal ge steund worden. Uiteraard zullen de 2 kandidaten voor het wethouders schap van de jongerenpartij nog wel enkele voorwaarden voorgelegd krij gen alvorens zij zeker kunnen zijn van haar steun. Sylvia Ageloff, had aangeknoopt en dat dit meisje de zuster was van de secretaris van Trotsky. Dit zusje v/as evenwel opzettelijk naar Euro pa meegenomen door een hand langster die zich bij haar had inge drongen in New-York en haar „bes te vriendin" werd. Diep bedroefd geven wij U kennis, dat zeer plotse ling, op de leeftijd van 66 jaar, in het St. Nicolaas- ziekenhuis te Waalwijk, na voorzien te zijn van het H. Sacrament der zieken, is overleden mijn innig ge liefde man en onze zorgzame vader, behuwdvader en opa echtgenoot van Maria Hendrika Jacoba van Huiten M. H. J. Grijsbach-van Huiten J. J. A. M. Grijsbach W. M. Grijsbach-van den Hoven J. H. A. M. Grijsbach en Verloofde M. A. J. A. Grijsbach Kleinkinderen, Hansje en Maartje Waalwijk, 17 augustus 1970 Antoniusstraat 19 J De plechtige uitvaartmis zal gehouden worden op donderdag 20 augustus 1970 om 10.30 uur in de pa rochiekerk van St. Antonius te Waalwijk, waarna begrafenis op het r.k. kerkhof aldaar. Vertrek vanaf St. Antoniusstraat 19 J om 10.15 uur. Avondmissen dinsdag en woensdag om 19.00 uur in de parochiekerk. De overledene is opgebaard in de Chapelle d'Ardente van het St. Nicolaasziekenhuis te Waalwijk. Bezoekuren van 17.00 18.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begarfenis in Café vindt U óók op de van heeft nog ENKELE AVONDEN PER WEEK BESCHIKBAAR voor uw administratie. Te bevragen: Kamillestraat 13, Waalwijk TE KOOP in zeer goede staat zijnde 3200 kal.; merk: DRU-Pluto Kompleet met aansluitkraan. Eén seizoen gebruikt. Prijs: 175, Te bevragen: Grotestraat 205 A, Waalwijk De scholen zijn weer begonnen. BENUT NU UW VRIJE TIJD mevrouw. in Uw eigen omgeving. Brieven onder nr. 6132 aan het bureau van dit blad. TE KOOP in goede staat. ANWB-rapport en waarde bepaling ter inzage. Te bevragen: Anjerstraat 24, Drunen. voor alle mensen in Waalv/ijk en omgeving X Nu voortaan in TOPPER-DISCOUNT. Ook U bent van harte welkom. Lees de krant van a.s. donderdag, daarin vindt U alle verdere gegevens van deze hernieuwde kennismaking.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 6