waalwijkse en Lanqstpaatse coupant Sociëteit Memphis Gold opent seizoen in totaal verbouwde ruimte Anioon Verhuist Waalwijker werkt aan proefschrift over bodem geschiedenis Drunense duinen 32776 jÉl DESK speelt jubileumwedstrijd tegen streek-elftal met P. Graafland en Veldhoen N.S. bindt zaterdag strijd aan tegen 15 „Oldtimers" Voetbalvereniging SSC gaat bazar organiseren VERNIEUWINGEN KOSTEN FL. 20.000,- OP LANGSTRAAT-LIJNTJE Jeugdtoto Om het de leden zo aangenaam mogelijk te maken Zaterdagavond klaar Lichteffekten Aluminium dans vloer Decoratief BABY,-KLEUTER,- KINDER,- JONGENS- EN MEISJES- CONFECTIE ANTOON VERHULST Petit Bateau Babykleding Vondst Hobby's Verlichting trainingsveld Ingekomen stukken Bestuursverkiezing Slijterij Wijnhandel 1 „WIDELOVADO" DONDERDAGAVOND 27 AUGUSTUS 1970 93e JAARGANG No. 69 vAn het Zuióen Uitgever: Waal wij kschf Stoomdrukkerij Antoon Tie!en Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,33+ 2ct. inci.) ƒ0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,53 p. kwrt. (3,95+10 ct. incJc.) ƒ4.05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Bureaus: Waalwijk. Grotestraat 205, Tel. 04160-32621-32746 - Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres: „ECHO' (Van een onzer verslaggevers) WAALWIJK Zondagavond opende soos „L'Ecurie", ondergebracht in het pand Grotestraat 202, na een zomerpauze van bijna twee maan den een nieuw soosjaar, welgeteld het negende. „Memphis Gold", de andere omvangrijke Waalwijkse soos, gaat komende zaterdag ook aan een nieuw seizoen beginnen. Op deze openingsavond wordt echter met een weer een stuk sozenhistorie geschreven. Vorig jaar september startte de Waalwijkse jongerensociëteit Mem phis Gold in een voor circa 15.000 geheel daartoe ingerichte ruimte in de bovenverdieping van het gebouw Stationsstraat 55. Dit indertijd nieu we soosonderdak bleek de jeugd echter zodanig aan te trekken dat, toen er ruim 500 leden ingeschreven waren, een ledenstop ingevoerd moest worden. De ruimte was voor het wekelijkse grote bezoekersaan tal te klein. Het zeskoppige M.G.-bestuur, be staande uit H. Hens, R. Driessen, H. v. d. Meydenberg, J. Snels, P. v. Hest en het nieuwe bestuurslid J. van der Lee, vond uitbreiding en vernieuwing de enige oplossing om het accommodatietekort op te kun nen lossen. Momenteel zijn een aantal soos- leden nog zeer intensief bezig om de algehele interne verbouwing van het sociëteitshome tijdig klaar te krijgen. Alhoewel er vóór a.s. zater- aagavond nog veel gebeuren moet, bestaan er voor wat betreft de ope ningsavond voor bestuurslid Harry hens weinig twijffels. „We moeten zaterdagavond klaar zijn. Onze le den willen we dan al ontvangen. En we hebben de ruimte vergroot om het de leden zo aangenaam mo gelijk te maken". De soosruimte heeft aan opper vlakte gewonnen door het laten wegvallen van keuken en gardero be. Nu is er een grotere rechthoe kige ruimte ontstaan, die overigens toch weer eigen „trekjes" heeft. Zo is de 12 meter lange bar gesecon deerd door 35 barkrukken, ver plaatst naar de westkant (straatzij de) van de oostverdieping. De nieuw gemetselde stenen disc-jockey-ruim- te wordt voorzien van een profes sionele stereo-geluidinstallatie. In de algehele vernieuwing eist, deze discotheek, waarbij lichteffekten parallel met de muziek zullen lopen, een groot deel van de onkosten op. D verbouwing gaat immers tegen de 20.000 gulden kosten. Ook vloer en plafond van het Memphis Gold-„tehuis" hebben ver anderingen ondergaan. De 25 m2 grote dansvloer bestaat uit alumi- mumplaten. De overige vloeropper vlakte is met een bepaald soort ta pijt bedekt. Door het aanbrengen van loodrecht op elkaar gespijkerde planken, heeft men het plafond als het ware verlaagd. Er komen nieuwe tafeltjes en zitjes, terwijl daarentegen de schouw is gebleven. Ook de sanitaire voorzieningen heb ben een verandering ten goede on dergaan. Zo zijn zowel het heren als het damestoilet helemaal bete geld, (terwijl de toegangsdeuren naar deze toiletruimten van de eigenlijke soosruimte afgescheiden zijn door een aanzienlijke wand van decoratieve siertegels. Het decoratieve element heeft in de Memphis Goldsociëteit toch al grote aandacht gekregen. Behalve de op een van de zijmuren aange brachte painting is ook het plafond door zijn vakkenindeling decoratief te noemen. Op de 3 grote groengeverfde ramen aan de voorzijde van het gebouw wil het M.G.-bestuur 3 sterk uitver grote foto's van de overzijde van de Stationsstraat bevestigen, zodat het lijkt dat men naar buiten kijkt. Op de grote bar staan 2 flinke melk bussen waaraan de tapkranen be vestigd zijn. De verlichte vitrines in de benedengang en in de trap- penhal zijn op hun plaatsen geble ven. De organisatoren hopen dat de enorme investeringen goed gemaakt kunnen worden door de lidmaat- schaps- en entreegelden, terwijl ook de eigen drankexploitatie voordelig uit zal vallen. GESPECIALISEERD IN KINDERCONFECTIE WAALWIJK Alleenverkoop voor Waalwijk van Wilhelminastraat 17 Waalwijk Zaterdagavond om half 9 wordt het nieuwe soosjaar 1970-1971 geopend. Op deze eerste avond in de geme tamorfoseerde sociëteit kunnen de lidmaatschapspasjes van het vorige seizoen verlengd worden, terwijl ook nieuwe leden aan de openings- aktiviteiten deel kunnen hebben. In de maand september is Mem phis Gold voor meisjes vanaf 17 jaar en voor jongens vanaf 18 jaar op soosavonden geopend van 20.30 tot 02.00 uur. De vereniging NV BS Dieselrondrit zal op zaterdag 29 augustus om 10.00 uur de strijd aanbinden met een vijftiental veteranen-auto's of "Oldtimers". Op dat tijdstip (startplaats café Van Onsenoort, Jhr. de la Courtstraat 1, Vlijmen) vertrekken de dieseltrein en de auto's, af gevlagd door de bur gemeester van Vlijmen, Mr. L. Schweitzer. Voor 90% lopen de weg en de spoorbaan parallel, zodat de race een aantrekkelijk beeld kan opleveren De route loopt van Vlijmen, Nieuwkuyk, Drunen, Waalwijk, Sprang-Ca- pelle, Capellet Waspik, Raamsdonk, Raamsdonksveer. Op het station in Waalwijk zal de rit onderbroken worden voor koffie met krentebrood. Bij de finish op het stationnetje in Raamsdonksveer wacht een muziekkapel de winnaarIwinnaars op. De organisatie is in handen van de Streek-VVV Brabants Centrum in Tilburg. De route die de N.S. vaststelde is als volgt: 10 uur start voor onbewaakte over- weg bij café Onsenoort. De auto's stellen zich op voor de overweg. Wan neer het startsein wordt gegeven ver trekken de auto's voor de trein langs. Onder viaduct door, Abdijlaan, rich ting Waalwijk. Rechtdoor langs trein- rai'ls. Bij brug over afwateringskanaal on der viaduct door, Hoogeindserond- weg. Bij paddestoel 1989 zandpad volgen. Over onbewaakte overweg direct rechtsaf. Olympiaweg volgen. (Vervolg van pag. 1) Voor het hijvak pré-historie verricht te hij o.a. opgravingen bij de band- ceramische nederzettingen in Zuid- Limburg. Ook investeerde de al zijn vrije tijd en vakanties opofferende Waalwijkse leraar alle pré-historische vondsten in het hele stroomgebied van de Leie (Midden-Brabant). Voor de bijvakken pré-historie, vondsten Midden Brabant en paleobotanie maakte hij omvangrijke scripties. Enkele jaren geleden vond hij bij Udenhout onder een zandlaag van 2,5 meter een pakket heel oud samenge perst veen. Het veen bleek niet heel dik, maar wel zo hard als kool te zijn. O.a. oud-leerlingen van het Willem van Oranjecollege hielpen met het aanboren van de vondst. Onder lei ding van de Rijksuniversiteit uit Utrecht werden monsters genomen en bleek het veen na laboratoriumonder- ziek 60.000 jaar oud te zijn. Alleen in Polen is eerder een vergelijkbaar veen aangetroffen. Deze vondsten hébben alleen zuiver wetenschappe lijke waarde. Afgegaan op de land schapsgolving was de heer Van Be- zooyen in het weiland te Udenhout terecht gekomen. Zijn wetenschappe lijke vondst zal in een vakblad ver haald worden. Het lezen in vaklitera tuur vindt hij ontspannend. Zo is hij lid van een Duitse en een Zweedse minerologische en van een Neder landse geologische vereniging. Op 1 juni j.l. verwierf hij dus de titel doctorandus. Met de uitwerking van zijn dissertatie over de gehele bodem geschiedenis van de Loonse en Dru nense Duinen en omgeving wil hij over ongeveer 5 jaar klaar zijn. Dan wil hij, als de studie-omstandigheden gunstig blijven, tot doctor promove ren. Zo hoopt hij dat de R.U. van Utrecht voldoende faciliteiten geeft, o.a. wat betreft laboratoriumonder zoekingen en bij de pollenanalyses in fort Hoogdijk. Door deze analyses van de begroeiing in een gebied is na melijk te relativeren hoe oud het is. Voor het verrichten van boringen, be studeren van luchtfoto's en het onder zoeken van mineralen, denkt drs. Van Bezooyen nog maanden bezig te zijn. "Deze studie is juist boeiend door zijn vele facetten. Ik heb inderdaad een historische belangstelling voor ge ologie. Mijn hobby's zijn tegelijk mijn ontspanning. Bovendien hebben ze met mijn vak (fysische geograaf) te maken. Soms kun je de leerlingen er iets van laten proeven. Er zijn ook leerlingen die als hobby mee willen helpen bij de praktische werkzaam heden. Ik blijf dan ook graag normaal aan het Willem van Oranjecollege werken", besloot drs. A. van Bezooy en, die aan zijn tot nu toe verrichte studies ettelijke duizenden guldens besteed heeft. SPRANG-CAPELLE - De v.v. SSC hield vrijdagavond j.l. in haar club lokaal op het sportpark een algemene ledenvergaderingwaarvoor van de zijde der leden veel belangstelling bestond. Toen voorzitter Van der Mast de vergadering opende kon hij mededelen, dat de presentielijst door 80 leden was getekend. Hij zag hierin een bewijs van medeleven met de ver eniging. In zijn welkomstwoord richtte hij zich speciaal tot de leden vanaf 16 jaar. In het kort werden door hem de resultaten van de senioren elf tallen van het afgelopen seizoen belicht. Inzake de training deelde de heer v. d. Mast mede, dat het le en 2e elftal geheel zijn samengevoegd aange vuld met enkele spelers van het 3e erv 4e elftal. Omtrent het trainingsveld, dat nu ge legen is achter het hoofdveld, deelde hij mede, dat zodra dit terrein geheel watervrij gemaakt zal zijn er ook ver lichting op zal worden aangebracht. Spreker deelde voorts mede, dat de vereniging t.z.t. ook de beschikking zal krijgen over twee sportvelden, ge legen aan de westzijde van de thans in gebruik zijnde 2 speelvelden. In verband hiermede sprak de heer van der Mast over de goede samenwer king tussen 't gemeentebestuur ener zijds en het bestuur van SSC ander zijds. Spreker roemde ook de aktivi- teiten van het jeugdbestuur en de re sultaten zijn reeds merkbaar bij de seniorenelftallen. Verder deelde de heer v. d. Mast me de, dat de door SSC georganiseerde tcurnooien buitengewoon geslaagd zijn, hetgeen eveneens gezegd kan worden van de toto. Ook de kantine heeft goede resultaten afgeworpen. Hij kon voorts nog mededelen dat de reclameborden eerdaags rond het ter rein geplaatst zullen worden. De jeugd kon woorden van dank in ont vangst nemen voor hun bijdrage aan de 5 mei viering. De rijkspolitie werd dank gebracht voor hun werkzaamhe den over het afgelopen seizoen in zake de verkeersregeling etc. Aan 't slot van zijn openingswoord wijdde de heer v. d. Mast enkele woorden aan het onlangs overleden lid der ver eniging de heer C. van Zeist. De le den onderstreepten hun goedkeuring aan het openingswoord met 'n groot applaus. De secretaris, de heer Van Oversteeg las vervolgens de notulen van de vo rige ledenvergadering voor, die on der dankzegging werden goedgekeurd en ondertekend. Hierna werden en kele ingekomen stukken behandeld, waarna de heer van Oversteeg weder om het woord verkreeg tot het lezen van zijn jaarverslag. In een zeer ver zorgd verslag gaf de secretaris een overzicht van de verrichtingen over 't afgelopen jaar, hetgeen hem een wel verdiend dankwoord van de voorzit ter ten deel viel wat door de leden werd gehonoreerd met een lang ap plaus. De penningmeester, de heer Klein- loog gaf vervolgens een overzicht van de financiële resultaten over het af gelopen verenigingsjaar, waaruit wel bleek dat de vereniging over een gun stige financiële toestand beschikte. De kascommissie bestaande uit de he ren P. Treffers, D. Spierings en D. van Beek bracht bij monde van de heer Treffers verslag uit. De voor zitter roemde de keurige boekhouding van de heer Kleinloog en kon mede delen dat alle bescheiden in orde be vonden waren, terwijl de gedane uit gaven waren voorzien van de nodige bewijsstukken. De heer v. d. Mast dankte de heer Kleinloog voor zijn beheer over het afgelopen vereni gingsjaar en de leden der kascommis sie voor hun controlewerkzaamheden. De iheer v. d. Mast zei van deze ge legenheid gebruik te maken om de heer Kleinloog te danken voor al dat gene wat hij in de afgelopen jaren voor de vereniging heeft gedaan in verband dat de heer Kleinloog zich terugtrekt uit het bestuur. Bij de daarna gehouden bestuursver kiezing werden de aftredende leden herkozen en namen onder dankzeg ging voor het in hun gestelde ver trouwen hun funktie wederom aan. In de vacature Kleinloog werd geko zen de heer H. A. Metzke, terwijl als nog aan het bestuur werd toegevoegd de heer E. v. d. Goor. De voorzitter deelde vervolgens mede dat het be stuur de leden een voorstel voorlegt inzake het benoemen van ere-leden en leden van verdiensten. Hij zei dat in de afgelopen jaren diverse perso nen ontzettend veel voor de vereni ging hadden gedaan wat eigenlijk on beloond is gebleven. Daarom nu dit voorstel. De vergadering stemde vol ledig in met dit bestuursvoorstel. Voorts deelde de voorzitter mede dat men voornemens is een bazar te or ganiseren om de vereniging de nodi ge financiële ruggesteun te geven bij de verdere plannen die nog op stapel staan. Daartoe zijn reeds enkele per sonen aangezocht zitting te nemen in dit bazarcomité, waarbij men als voor zitter voor dit comité 'n beroep heeft gedaan op onze verslaggever, de heer H. Kommers. Natuurlijk rekenen wij ook op al onze leden. Van de zijde der leden werd aange drongen op een jeugdtoto. De voor zitter deelde mede, dat men dit punt in overweging wil nemen, maar dan dient deze jeugdtoto goed opgezet te worden, zodat er een volledige kans van slagen is. Het punt rondvraag leverde geen moeilijkheden op. In zijn sluitingswoord dankte de heer v. d. Mast de leden voor hun trouwe opkomst en spoorde hen aan om ook in het komende verenigingsjaar alle krachten te bundelen om SSC naar 'n grotere hoogte te leiden op de voet balladder. Einde weg rechts onbewaakte over weg over, direct links af Noorder Pa rallelweg op. Steeds recht door spoor weg volgen tot Station Waalwijk. Hier wordt door Lido koffie geser veerd op het perron. Wanneer men van het perron af komt links af Floris V-laan op. Kraaijen- hoflaan volgen, kruispunt recht over steken. Overgaan op zandpad, dit he lemaal afrijden tot men in Sprang- Capelle komt en recht op huis nr. 17 aanrijdt. Hier rechts af slaan de Ho- gevaart op, daarna links af slaan richting Raamsdonksveer bij 12 km. bord. Sprang-Capelle door richting Waspik. In Waspik richting Raamsdonk vol gen. In Raamsdonk steeds rechts van spoorbaan blijven rijden, Heemraad singel. Spoorlijn oversteken. Onder grote weg door rechtsaf Julianalaan en verder Pr. Hendriklaan volgen. Reohtsafslaan de Keijserdijk op tot oude station Raamsdonksveer. Hier einde route. Besoyensestraat Waalwijk. Zoals in het gepubliceerde feestpro gramma in verband met de viering van het 40-jarig bestaan van DESK reeds bekend is gemaakt, speelt het eerste elftal van de jubilerende club a.s. zondag om half drie een wedstrijd tegen een streekelftal, samengesteld uit spelers van deze clubs uit omlig gende plaatsen. Ongetwijfeld zal deze krachtmeting al voldoende zijn om vele liefhebbers naar het terrein aan de Heikant te lokken. De toeloop zal echter nog groter worden nu bekend is gewor den, dat niemand minder dan Eddy Pieters Graafland en Cor Veldhoen dit streekelftal zullen komen verster ken. Eddy P.G., die kortgeleden nog vanwege zijn grote ervaring en be trouwbaarheid door Feijenoord van stal werd gehaald om het doel te ver dedigen in de onvergetelijke, heroi- sChe strijd tegen het Schotse Celtic om de Europacup te Milaan en deze moeilijke taak met succes volbracht. Daarnaast de niet minder bekende Cor Veldhoen, jarenlang de oerdege lijke linksachter van Feijenoord en vele malen international, die dezer dagen een streep heeft gezet onder zijn succesvolle voetbalcarrière. Wel ke voetballiefhebber zal deze kans niet willen benutten om deze beide cracks nog eens aan het werk te zien? We zijn werkelijk benieuwd of de DESK-voorwaartsen, die in het afge lopen seizoen zo dikwijls het vijan delijke net wisten te treffen, er in zul len slagen om ook good old Eddy schaakmat te zetten. Het streekelftal zal in de volgende opstelling binnen de lijnen komen: Pieters Graafland D. v. d. Schans H. van Loon A. van Son Cor Veldhoen RWB Uno Animo Nieuwkuyk H. Passier T. d. Steen RKC (aanvoerder) WSC G Kramer G. de Vaan Huub Bruurmijn A. Monsieurs RKDVC RKC RWB Berk(d^_, Res.: F. van Son (Nieuwkuyk), G. v. Lier (Uno Animo, M. Nijsen (RKC) Coach: Giro Engel (Uno Animo).

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 5