Gemeenteraad Loon op Zand besloot tot verbetering Roestelbergseweg Hoe laat is het? Kijk op uw Prisma horloge i. K- WK Uitgaan in het weekend VLIJMEN /"p S oLampe Feyenoord bedwingt Estu- diantes (2-2) en kan in R'dam wereldbeker veroveren Apollo Lido Boesteiberg Belga-fkr „de Put" !l Terreno ampe AFSCHEID VAN WETHOUDER J. VAN NOYE 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAGAVOND 27 AUGUSTUS 1970 Weg Ss dringend aan verbetering toe Verkeerscommissie Afscheid ontvanger Scheidende raadsleden Wethouder v. Noye O £3 I S MA HORLOGES BU: BASKETBALL in Tilburg v Heuvelstraat 14 Het moeilijke staatsbezoek van Pres. Soeharto 3 KAATSHEUVEL - De gemeenteraad van Loon op Zand, die in zijn huidige samenstelling maandagavond voor de laatste maal bijeen kwam, kreeg nog een vrij omvangrijke agenda voorgeschoteld om dit afscheid te "vieren". Burgemeester L. van Erp werkte echter in n ongelooflijk snel tempo - nog geen half uur - de 20 punten af om vervolgens de meeste tijd te besteden aan de vertrekkende raadsleden. Met betrekking tot het voorstel tot verharding van de Roestelbergseiveg in W.S.W.-verband merkten b. en w. in hun pre-advies op dut in de be groting voor het dienstjaar 1970 voor het doen van investeringen in W.S.W.-verband rekening is gehouden met een bedrag van 125.000,-. Binnen de gemeente Loon op Zand werden in de afgelopen jaren diverse buitenprojecten in W.S.W.-verband uitgevoerdwaarbij gebruik wordt ge maakt van mensen, die al geruime tijd geen werk meer hebben. Naar de mening van b. en w. en die van de W.S.W.-commissie kan de Roestel bergseweg, die gelegen is in de buurtschap t 11oekske, als een dringend project worden aangemerkt. De weg verkeert thans in een deplo rabele toestand en is dringend aan verbetering toe. Het project is van grote betekenis voor de recreatieve functie van het gebied in de omge ving van die weg, die als enige toe gang biedt tot het café-restaurant Berg en Dalen de camping "De Roestelberg"Het tracé van de weg is zodanig gekozen, dat 95 procent van de bestaande bomen aan weers kanten van de weg kunnen worden gehandhaafd. De reconstructielengte bedraagt 970 meter, terwijl de ver hardingsbreedte vijf meter wordt. De totale kosten van het werk, exclusief lonen die in het kader van de IVSVT- regeling door het rijk worden vergoed kunnen worden geraamd op 73.151 gulden. Naar aanleiding van dit voorstel merkte de heer J. Beerens op, dat de raadsleden mochten verlangen dat er een prioriteitenschema voor de WSW werken wordt opgesteld, terwijl hij verder vroeg om verbetering van de Eftelingstraat. Burgemeester v. Erp had echter geen enkele 'behoefte hier op in te gaan. Hij wees er nadrukke lijk op dat het totale complex van WSW-werken binnen de gemeente noch de door de heer Beerens ge- gevraagde verbetering van de Efte lingstraat op de agenda stond. Hij zei slechts te willen praten over het be schikbaar stellen van 'n krediet voor verbetering van de Roestel'bergseweg. En aangezien de raad hiertegen geen bedenkingen had, zal de Roestelberg seweg dan toch eindelijk onder han den worden genomen. De raad besloot ook tot het instellen van een Verkeerscommissie. De toe nemende recreatieve functie van de gemeente Loon op Zand maakt het namelijk nodig voor de toekomst ver keersmaatregelen en -voorzieningen te treffen, die gebaseerd zijn op een verkeerscirculatieplan, dat zal worden afgestemd op reeds verrichte studies en de ontwerpen door de wegenstruc tuur. Een verkeerscirculatieplan voor Kaatsheuvel werd reeds opgesteld door het Ingenieursbureau voor ver keerskunde Poort te Den Haag. Dit houdt rekening met in- en uitvalswe gen, busroutes, breedten van straten en wegen, parkeerbehoeften en par- keermogelijkheden zowel in woon- als winkelstraten, overlast aan inwoners, zakenlieden en toeristen. Zowel b. en w. als de verkeersdes- kundigen hechten grote waarde aan inspraak van de burgerij en wel met name van personen, die regelmatig met de verkeersproblematiek in de gemeente worden geconfronteerd. B. en w. stelden in hun pre-advies, dat men in commissariaal verband, t.w. burgerij met vertegenwoordigers uit de gemeenteraad, tot adviseren om trent de te nemen maatregelen moet kunnen komen, zodat in de verkeers commissie, welke wordt voortgestaan, naast twee leden uit de raad ook per sonen uit de burgerij zitting behoren te hébben, die deelnemen aan het ver keer en als zodanig met de problema tiek in aanraking komen. Gedacht wordt aan vertegenwoordigers van verenigingen of andere instellingen zcals: afdeling Verbond voor Veilig Verkeer, automobielclub Kaatsheuvel, middenstandsverenigingen bejaarden- bond, waarbij de jongeren o.a. de werkende jongeren niet mogen ont breken. In de volgende vergadering van de nieuwe raad zal deze worden voorgesteld twee leden uit zijn mid den voor de verkeerscommissie aan te wijzen. Met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten zal de gemeente Loon op r Zand een geldlening aangaan voor j 450.000,-. Van dit bedrag wil men 235.000,- gebruiken als financi- I ringsmiddelen voor de stichting van kleuterschool "Hummeloord". Het j restant zal worden gebruikt voor de consolidatie van de vlottende schuld. Nadat in januari van dit jaar de oude zgn. doorstromingsregeling was in getrokken, ging de raad nu accoord met het voorstel tot goedkeuren van een totaal nieuwe "verordening gel delijke steun krotopruiming en door stroming. De heer Huijbregts sprak de hoop uit dat de krotopruiming in een snel tempo zal kunnen plaatsvin den. In verband met het voorstel tot het garanderen van rente en aflossing voor 18 aspirantbouwers vroeg dit raadslid of men wel eens de financi ële verplichting had moeten nakomen die door deze garantieverleningen aan de gemeente waren toegevallen. Vol gens burgemeester Van Erp was dit niet het geval. Hij verzekerde dat de zaken steeds serieus van tevoren wor den bekeken aan de hand van het in komen van betrokkenen. Het feit, dat het rijk overigens 50 procent van de eventuele financiële lasten draagt bij het in gebreke blijven van aspirant bouwers, was volgens hem een bewijs dat dit een goede handel is waarvan velen gebruik maken. .4an de gemeenteontvanger C. W. M. van den Hoven, die per 1 oktober a.s. met pensioen gaatwerd eervol ont slag verleend. Burgemeester Van Erp wijdde enige dankwoorden aan het vertrek van deze functionaris, wiens ambt door de evolutie van de afdeling financiën steeds verder was uitgehold en dat nu als zodanig de historie in zal gaan. De ontvanger-nieuwe stijl zal van nu af bestaan uit een comp tabele en een te benoemen kassier. Voor de nieuwbouw van de Herman Jozefschool in de parochie Berndijk met gymzaal en gemeenschapshuis werd een krediet beschikbaar gesteld. Wethouder J. Smulders merkte op dat voor dit gebouw een burgerzinlening door de Boerenleenbank beschikbaar zal worden gesteld Burgemeester Van Erp vertelde op 'n vraag van de heer C. Soeterboek, dat b. en w. bestuderen of het mogelijk is om de commissie voor onderzoek van de gemeentefinanciën voor een perio de van vier jaar te benoemen, terwijl ook de burgerij in commissies zoals voor financiën en belastingen zal kun nen worden betrokken. Het voorstel tot wijziging van de nieuwe verordening op de vermake lijkheidsbelasting was voortijdig van de agenda afgevoerd. In een begelei dend schrijven aan de raad lieten b. en w. weten dat dit was gebeurd om dat een brief van het bestuur van De Efteling was binnengekomen, waarin overleg inzake dit voorstel met het college was gevraagd. Aan het slot van de vergadering richt te burgemeester Van Erp zich tot de scheidende raadsleden, wethouder J. van Noije (21 jaar raadslid en 5 jaar wethouder), Jac. Bossers (17 jaar raadslid), N. Kerssen (6), P. v. Laar heven (33), C. van Rooij (8), H. IJpelaar (17) en M. Zeebregts (8). Als redenen voor dit vertrek noem de hij diverse zaken zoals leeftijd, gezondheid, het niet herkozen wor den en het °P eigen verkiezing be danken voor het lidmaatschap. Hij be steedde hierna nog eens extra aan dacht aan de grote wijzigingen in het ambt van raadslid en vooral wat be treft de functie van wethouder. Het was volgens hem misschien wel de laatste keer dat een inwoner van de gemeente op een bekende naam was gekozen. Om een gced lid van de raad te zijn diende men volgens de heer Van Erp te studeren, kennis nemen van de stukken, spreken met ambte naren (secretaris alle partijen horen en de achtergronden kennen. Naar zijn mening waren daardoor mis schien de zittingen van de raad de laatste jaren van karakter veranderd. Hij had woorden van lof en dank voor de inbreng van de betrokken le den en bood hen als aandenken een foto van het gemeentehuis aan, met een opdracht. De scheidende raadsleden brachten op hun beurt dank voor de prettige samenwerking, waarbij vooral ivet- houder Van Noije uitvoerig aandacht besteedde aan de zware eisen waar aan mén zijns inziens moest voldoen om een goed raadslid en vooral een goed wethouder te zijn. Het was zijn ervaring, nu hij eens wat dieper in de keuken had kunnen kijken, dat de funktie van wethouder beslist geen gemakkelijke was in deze tijd. Hij had er niet lang over na hoeven te denken, mede in verband met zijn ge zondheid, om hiervan afscheid te ne men. Zich tot burgemeester Van Erp richtend sprak hij de hoop uit dat de ze voor de nieuwe periode werkelijk wethouders van hoog niveau naast zich zou krijgen. In de huidige situ atie was dit volgens hem beslist nood zakelijk. "Als u mensen naast u krijgt die u meer verantwoording kunt ge ven, dan kunt u zelf ook minder zwaar worden belast dan op dit ogen blik. Het is in uw eigen belang dat u taken kunt overdragen", aldus de heer Van Noije. Als oudste raadslid sprak de heer J. Beerens een woord van dank tot zijn scheidende colle ga's voor de prettige samenwerking. PRISMA PRISMA PRISMA gouden dameshorloge gouden dameshorloge gouden dameshorloge met gouden band 485.- met gouden band 485.- met gouden band 375.- (andere modellen reeds vanaf 335.-) - t GROTESTRAAT 360, WAALWIJK DE ZOETE ZONDEN VAN SEXY SUZANNE De film stelt het oude thema van Lisistrata weer aan de orde en doet het tevens behoorlijk geweld aan. De vrouwen van Giessen - een klein stadje in Westfalen - willen Ansel- mo - een jonge revolutionaire dich ter, die door de boosaardige gouver neur Dulac ter dood veroordeeld is -het leven redden en bedrijven daarom liefde met alle soldaten van het garnizoen, waarbij zij hun broe ken stelen. Deze film toont dus het omgekeer de van een sexuele staking. Dan breekt de dag van de executie aan. Dichter Anselmo komt op het schavot terecht, maar dan komt ds goede koning Hieronymus (een broer van Napoleon). Hij lacht har telijk om de gehele geschiedenis, stuurt graaf Dulac terug naar Pa rijs, bevrijdt Anselmo en verlaat dan een vrolijk feestvierend Gies sen. CHE Als Fidel Castro met 82 vrijwilli gers op Cuba landt, is Dr. Ernesto „Che" Guevara zijn compagnie arts. Maar als ze door vliegtuigen van het Cubaanse leger worden aangevallen, gaat Che daadwerke lijk meedoen aan de gevechten. Een week later is de groep gereduceerd tot 12 guerilla-strijders, onder aan voering van Castro. Ook Che be hoort ot de overlevenden. Met nog 5 andere rebellen beginnen ze een guerillastrijd in de Sierra Maestra bergen. Langzamerhand gaat Castro meer en meer vertrouwen op logica en inzicht van de Argentijnse arts en op den duur wordt Che zelfs' Castro's voornaamste adviseur. IN DE KLAUWEN VAN DE MUMMIE Een expeditie, gefinancierd door Stanley Presten gaat in 192o op zoek naar de graftombe van Kah- to-Bey, nadat Prem, zijn trouwe slaaf, werd opgegraven. Na grote moeilijkheden arriveren de archeoloog Sir Basil Walden en zijn medewerkers Paul, de taalkun dige Claire en de fotograaf Harry Newton bij hun doel, waar zij wor den opgewacht door de hoeder, Hasmid, die hen voor de vloek waarschuwt. Sir Basil is het eerste slachtoffer, want hij wordt gebeten door een slang. Ondank zijn verwonding staat hij er op dat de juist aange komen Stanley Preston de tombe Verder exploreert. Het gebalsemde lichaam van Kah-to-Bey wordt ge vonden bedekt met een geheiligde sluier met vreemde inscriptie. DANIEL BOONE SCHIETEN EN DOEN Gedurende de laatste jaren van de 18e eeuw leidt een poorzoeker, Daniel Boone, vele landverhuizers naar hun nieuwe tehuis in het Ame rikaanse Midden-Westen. Deze film verhaalt van Boone's ont moeting met het meisje, dat hij zal gaan trouwen, Rebecca Brian, die in een wagen-karavaan de tocht naar Kentucky meemaakt, waar zij van plan is zich te vestigen. Rebecca wordt bij een aanval van Indianen gewond en als de kara vaan stopt bij een handelsnederzet ting wordt bij bij een dokter achter gelaten. Het komende weekeinde zullen weer velen de „dansgang" naar ,,'t Lido" maken. Zaterdagavond speelt er „Het Duke City Sextet" met zang van Bob Smit. „The All Stars" met hun zanger John Davis zullen zon dagavond voor dansamusement zorgen. Zondagmiddag speelt hier de be kende Kaatsheuvelse band „The Blue Birds", die zo kort bij de dui nen haar muzikale capaciteiten wel zal willen tonen. In Loon op Zand wordt in de zaal van de Belga-Bar vrijdag- en za terdagavond vanaf 7 uur en zondag middag vanaf 2 uur een disco-bal gehouden. Hierbij zal de eigen disc- jockey o.a. top-40 plaatjes draaien. Ook voor de wat oudere danslief hebbers is er in „de Put" gezellige muziek. Vrijdag, zaterdag en zondag kan men er terecht bij een disco bal. Groep 1850, de Nederlandse top groep met progressieve muziek, zal in de Kaatsheuvele dancing El Ter reno zaterdagavond voor exclusieve muzikale noten zorgen. Zondag avond is er een disco-bal. CIRCUS BOLTINI In Vlijmen werd door het Circus Boltini twee voorstellingen gege ven en met succes. Onder grote be langstelling werd telkens de voor- stellling geopend. Vooral van de jeugd oogste het meeste succes d1 zes Rigiotti's die prachtige toeren verrichtten in de nok van het cir cus. Ook het optreden van domteur William Vos met zijn tien leeuwen oogste veel bijval. Ook de Vier Ko- zakkenruiters maakten acrobatische toeren met hun paarden en vooral de drie muzikale clowns De Rivals gingen er bij het publiek goed in. VLIJMENSE BOYS De Vlijmense Boys spelen zondag op De Hoge Heide tegen Rapid uit Maastricht, welke met het eerste en tweede elftal en de A-junioren naar Vlijmen komen om er de Boys te ontmoeten. Voor voetballiefhebbers drie spannende wedstrijden. KRUISBOOGSPORT Op de banen van het Kruisboog- het Kruisbooggezelschap De spruit Beom, Oisterwijk werd een bonds- concours gehouden van de Lang- straatse Kruisboogbond. De uitslag werd als volgt corps A: 1 Willem Teil, Vlijmen, 173 p.; 2 Rozenjacht, Vlijmen, 172 p.; 3 Vriendschap On der Ons, Haarsteeg, 164 pnt.; 4 Spruit wordt een Boom, Oisterwijk, 160 p. corps B: 1 Vriendschap On der Ons, De Moer, 161 p.; 2 Willem Teil 2, Vlijmen. Konings Kruis: B. v. d. Meyden; Ere teken: P. v. En gelen. Personele A: H. Verhagen 1 24 p.; 2 P. v. Engelen 24 p.; 3 G. Ki- vits, 24 p.; 4 B. v. d. Meyden 24 p.; Personele B: 1 B. v. d. Hoven 25 p.; 2 B. v. d. Linden. Volgende concours Langstraatse Kruisboogbond zaterdag 12 septem ber in Haarsteeg binnenconcours Laatste concours 17 oktober in De Moer eveneens een binnenconcours. MAANDVERGADERING KRUISBOOGGEZELSCHAP ROZENJACHT Vrijdag 28 augustus Maandver gadering van het Kruisbooggezel schap Rozenjacht in café P. v. En gelen, Wolput, aanvang 20.30 uur, belangrijke agenda. ZELDZAME UITNODIGING De Kruisbooggezelschappen van de Langtraatse Kruisboogbond heb ben een uitnodiging ontvangen van het Kruisbooggezelschap De pruit wordt een Boom, Oisterwijk voor een receptie op zaterdag 29 augus tus. Voor het lid Doleweerd die dan de dag zal herdenken dat hij 50 jaar actief lid is van het Kruisboogge zelschap Oisterwijk. WEDVLUCHT DE ZWALUW Zondag wedvlucht van de P.V. Dt Zwaluw vanuit Quevy, België, afstand 175 km. De duiven worden ingekorfd zaterdagmorgen van 9.30 tot 11.30 uur in café Ant. Klerks. De Vlijmense Sportvereniging G.S.V. is woensdag 26 augustus be gonnen met de training in de sport zaal De Hoge Heide. Jongens tus sen 12 en 18 jaar die belangstelling voor deze sport hebben kunnen zich bij de trainingsavonden opgeven en meteen meespelen. Aanvang telkens half negen. BELANGRIJKE VERBETERING IN DE MOMMERSTEEG WEG VLIJMEN-HAARSTEEG Kinderkopjes weg, stanksloot dicht Riolering wordt aangeled. Op de gevaarlijke punten van de weg Mommersteeg naar Haarsteeg zijn de kinderkopjes vervangen aldaar 1 door klinkers, wat de mogelijkheid te slippen aanzienlijk zal verminde ren en door rioleringaanleg ook de stank zal verdwijnen. De firma Ver water uit Breda zal de werkzaam heden uitvoeren. KAMPIOENSCHAPPEN DE REISDUIF Midfond Duif Kampioen: B. Kuys Kivits 1 9; W. v. Ravensteyn 2 4; P. Diepstraten 3 5 8; H. v. d. Ven 6; N. v. Dal 7; Th. v. Overdijk IC'. Midfond Hok Kampioen: W. v. Ra vensteyn 1; P. Diepstraten 2; H. v. d. Ven 3; B. Kuys-Kivit 4; Kooien Kuys 5; Th. v. Overdijk 6; N. v. Dal 7. Kampioen Fond Duif: C. Ypelaar 1 2 4; P. Diepstraten 3; G. v. d. Lin den 5. Kampioen Hok Fond: C. Ypelaar 1 1740 p., gem. 116.00; P. Diepstraten 2, 661 p., gem. 60.09; G. v. d. Linden 3, 664 p., gem. 58.54; M. Klomp 4, 652 p., gem. 46.57; H. Boom 5, 415 p., gem. 37.72. Corbeil, uitslag als volgt: J. Boom 12 6; Kooien Kuys 3 16; Th. v. Overdijk 4; C. Ypelaar 5; H. Boom 7 9; W. v. Ravensteyn 8 10 13 i5; N. v. Dal 11; B. Kuys Kivits 12; G. v. d. Linden 14. Zondag 30 augustus wedvlucht VOOR VOOR VOOR ajouren, stoppen, plisseren repareren, inkorten, borduren E 1 E 2 B B e V stofknopen, gespen, ceintuurs (en voor nog véél, héél veel méér) naar ,van de P.V. De Reisduif vanuit Duf fel. Navlueht voor Oude en Jonge duiven in een concours. Inkorven vrijdagavond in café H. Boom-v. d. Wiel. FEIJENOORD heeft de Wereldbe ker binnen bereik. De Rotterdam mers zijn er gisteravond (voor Ne derlandse begrippen, diep in de nacht) in geslaagd Estudiantes de la Plata te bedwingen. Feijenoord speelde, met name in de tweede helft, 'n bijzonder sterk spel. De - \oor weredbeker begrippen - bij zonder sportief gespeelde wedstrijd in het Boca Junior stadion in Buenos Aires werd door 50.000 toe schouwers, onder wie president Ro bert M. Livingstone, bijgewoond. De Nederlandse voetballiefheb bers hebben deze eerste wedstrijd om de Wereldbeker de afgelopen nacht via de televisie kunnen vol gen. De Feijenoord supporters moe ten in de beginfase van de strijd de schrik al snel om het hart geslagen zijn, want onzeker spel van doel man Eddy Treytel en achterspeler Romeijn, was er de oorzaak van dat Estudiantes vrij snel een 20 voor sprong kon nemen. De ploeg van Ernst Happel her stelde zich fraai en toen in de 22e minuut Ove Kindvall de achterstand tot het minimale verkleinde zagen de Rotterdammers weer kansen. Met name in de tweede helft was Feije noord beslist de betere ploeg. In de 65e minuut zorgde Wim van Hane- gem voor de gelijkmaker. Later werd Van Hanegem door Boskamp vervangen. Met dit gelijke spel en d® wedstrijd in Rotterdam over 14 dagen nog voor de boeg, heeft Feijenoord de kansen op de wereld beker in eigen hand. Wie de nach telijke wedstrijd niet op de televi sie gevolgd heeft krijgt daar van avond om 18.00 uur nog de kans oor, als de NOS een herhaling uit- zendt. i Van 1 tot en met 4 september a s. zal de Indonesische president Soe harto met zijn vrouw een officieel statiebezoek aan ons land brengen. Het Indonesische staatshoofd weet reeds, dat dit voor hem geen een voudig bezoek zal worden en dat de mogelijkheid van moeilijkheden ze ker niet uitgesloten moet worden geacht. Ten eerste zijn er in ons land een aantal groeperingen, die geen sym pathie hebben voor de anti-commu nistische Soeharto en zij zullen dit ongetwijfeld in demonstratie laten blijken. Voorts zijn er de 30.000 in ons land verblijvende Zuidmoluk- kers (Ambonezen), die willen trachten druk uit te oefenen op Soeharto in verband met' de door hen gewenste erkenning van de Vrije Republiek der Zuidmolukken. Voorts zal Soeharto op de voor laatste dag van zijn bezoek de Sta ten Generaal onmoeten. Een werke lijk zwaar programma voor de In donesische president.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 6