Nieuwe vorm van Kerk-zijn in Waalwijk Lady Football Club RKC organiseert zaterdag tournooi Zondag gildefeest kring Maasland in Nieuwkuyk Veel belangstelling voor saneringsplan Waspik-Boven WASPIK Uitbreiding sportcomplex Nieuwkuyk kost f 213.290,- WIJ DRAAIEN Sjoukje Dijkstra en Joan Haanappel met Holiday on Ice in Tilburg MmAr mo"ïek 9mm **•-" DE KLEINE KERK' BLOEITIJD VOOR DAMESVOETBAL? Druk bezochte hearing 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAGAVOND 27 AUGUSTUS 1970 Vrije discussie Toernooitussen streek-teams KUVB>- scfceadsrechters Goede organisatie Drukkerij J. TRIMBACH SUPPORTERSCLUB Ideale vloerbedekking #4ii alma parket 3 WAALWIJK Het is een bekend feit, dat het kerkbezoek de laatste jaren sterk is achteruitgegaan. Al lerlei oorzaken spelen hierbij een rol: als gebrek aan interesse, onge loof, rancune. Onder de absenten blijkt echter ook eer groep te bestaan, die uit bewo genheid met de toekomst van de kerk op zoek is naar de oorspron kelijke Christelijke Boodschap. Daarbij aansluitend zoekt zij een eigentijdse en levensechte beleving in een nieuwe vorm van samenko men. Een kleine groep van pries ter en leken is hiermee reeds een jaar lang bezig. De priesters van het Dekenaat Waalwijk vinden dit een belangrijk initiatief. De groep, die zich inmiddels heeft uitgebreid, is nu zover, dat ze om de paar weken zondagmorgens bij el kaar komt en zich dan verdiept in de vragen en problemen van de he- dendaage maatschappij in het licht van de idealen van Christus. De deelnemers willen daaruit de con sequenties trekken voor hun eigen leven en hun overtuiging uitdragen aan anderen. „Kleine Kerk" is de naam, waaronder men zich presen teert. Ze wil namelijk in het klein, van onderaf, zonder-prententies pro bei en „Kerk" te zijn. Om concreet te zijn, willen de ge- interesseerden in de „Kleine Kerk" zich bezinnen, inspiratie opdoen, nieuwe perspectieven openen, moed verzamelen, op verhaal komen en vanuit de Evangelische Boodschap in samenspraak met elkaar, zich op trekken aan elkaar, steun vinden bij de ander. Het is bepaald niet de be doeling, dat het een vrijblijvende discussiie wordt, maar een verplicht engagement, ieder op zijn eigen plaats in het leven. De groep meent, dat zij geen gespreksgroep moet zijn, maar vindt wel, dat gestreefd dient te worden naar „celvorming" van waaruit ieder zijn eigen leven tot actieprogram maakt. I" eerstvolgende bijeenkomst is op zondag 30 augustus a.s. om 10.30 u. in de bovenzaal van de Theresia- school aan de Wilhelminastraat. Als onderwerp is gekozen: Wat is het verschil tussen een christen en een humanist. Iedereen, die mee wil doen, is wel kom. In de toekomst zullen telkens in de agenda van de kerkdiensten de bijeenkomsten worden bekend gemaakt, onder de kop „Kleine Kerk". WAALWIJK Zo'n maand of drie geleden werd te Waalwijk de eer ste officiële damesvoetbalvereniging opgericht, die de naam kreeg van Lady-Football-Club RKC. Er bleek namelijk bij een aatal dames een grote interesse om ook te kunnen voetballen en deswegen werd tot de oprichting besloten. Op dit moment zijn al meer dan 25 dames lid van de vereniging, voldoende om twee elftallen op de been te brengen. Voor de eerste keer en wel op 29 augustus treedt men officieel voor het voetlicht en wel als gevolg van het organiseren van een tournooi, waaraan in totaal 8 teams deelne men. Het zal in hoofdzaak een strijd worden tussen de teams uit het Land van Heusden en Altena en de Langstraat. Uit de eerste streek komen er deelneemsters uit Giessen Genderen en Heusden, terwijl de Langstraat vertegenwoordigd wordt Coot Haarsteeg, Nieuwkuyk, een team van Appels Transportbedrij ven en twee teams van de organi serende vereniging RKC. Het tournooi zal een aanvang ne men zaterdagmiddag om 1 uur. De wedstrijden zullen geleid worden door KNVB-scheidsrechters. Er zijn door de teams mooie prijzen te ver dienen, terwijl ook een prijs be schikbaar gesteld zal worden voor de beste voetbalster van het gehele tournooi. Het damesvoetbal, waarvoor zich enkele personen, om het van de grond te doen komen, maakt op 't ogenblik, vooral in de zuidelijke provincies, veel furore en te zijner tijd zal het een goede kans maken om opgenomen te worden in het zo meravondvoetbal van de KNVB. Laatst is in Italië het wereldkam pioenschap gehouden en bij de fi nale waren niet minder dan 25.000 toeschouwers aanwezig. Bij RKC worden de zaken meteen goed aangepakt en het bestuur be staande uit J. de Werd jr., R. Bekke en B. Bool doet haar best alles op rolletjes te laten verlopen. Boven dien zijn er trainingsavonden vast gesteld, die geleid worden door de heren Q. de Veer en G.'Süoss. Men is er zelfs al in geslaagd om voor de winterperiode een goede indoor- trainingsmogelijkheid te realiseren. Het gehele damesvoetbal, staat wat betreft RKC, onder toeziend oog van het hoofdbestuurslid B. Dem- mers. Voor het tournooi verwacht men een grote belangstelling. Men mag toch gerust zeggen, dat alles serieus wordt aangepakt en dat het dames voetbal in deze omgeving een bloei tijd gaat doormaken. De toegang tot het tournooi is overigens geheel gra tis. Het gilde St. Joris van Onsenoort e- Nieuwkuyk te Nieuwkuyk zal op zondag 30 augustus a.s. een gilde feest gaan vieren. Dit zal de kring- dag zijn van de Kring Maasland. Hieraan zullen een 25-tal gilden uit deze kring deelnemen. Het bestuur van St. Joris heeft al le mogelijke moeite gedaan dit feest te verzorgen ondanks dat het laat in Let seizoen wordt gehouden. Zondag zal om 10 uur ex Gilde- inis wrden opgedragen door de gil- aeheer van St. Joris, Pastoor Van Mil. Om 12 uur zal de gemeente Vlij men, Nieuwkuyk, Haarsteeg de de putaties van Kringbestuur en Gil- dekoningen en -hoofdlieden ont vangen op het gemeentehuis waar de erewijn door de gemeente wordt aangeboden en het feest officieel wordt geopend door de burgemees ter. Tegen een uur vertrekt men weer naar Nieuwkuyk om de optocht te formeren welke door Nieuwkuyks straten zal trekken, om daarna op het voetbalterrein aan te komen voo!r de verschillende gildewedstrij- den. Hier zal eerst een vendelgroet door alle vendeliers gebracht wor den aan de genodigden en autoriei- ten. Voor dit feest zijn een 60-tal prach tige zilveren schilden als prijzen geschonken welke door de gasten te verdienen zijn voor vendel- zwaaien, trommen, schieten met geweer, hand- en kruisboog, voor de optocht en standaardrijden. In een der zalen van het Patronaat zal een tentoonstelling worden in gericht van vaandels en zilver van de deelnemende gilden welke na de keuring voor iedereen toegankelijk is. Dus a.s. zondag zullen de vaan dels vliegen en de trommen dreu nen in Nieuwkuyk; een stukje ge schiedenis in Nieuwkuyk dat zich in tweehonderd jaar niet voordeed, al dus het voorwoord van de heer W. Pullen, Hoofdman van St. Joris. In de feestgids roept burgemeester Mr. Schweitzer van Vlijmen c.a. de gil den een hartelijk welkom toe en Pastoor van Mil schrijft dat de let terlijke bedoeling van de gilden tóch nog ergens in de huidige maat schappij het doen! Laten we hopen dat het weer mee werkt, dan zal dit kleurrijke feest een bijzonder feest zijn voor Nieuw kuyk, maar vooral voor het oude gilde van St. Joris van Onsenoort en Nieuwkuyk. AL UW DRUKWERK IN OFFSET- OF BOEKDRUK WAALWIJK, Laageinde 84, tegenover Garage Doevendans Telefoon 04160 - 35267 De bevolking van Waspik-Bover» bleek bijzonder geïnteresseerd voor de besprekingen welke het gemeen tebestuur in het gemeenschapshuis in de Carmelietenstraat belegde om het saneringsplan van de Schotse Hooglanderstraat toe te lichten. Betrokkenen en belangstellenden, zij vulden de zaal tot de laatste plaats, kregen hier van burgemees ter Welling en van het hoofd Open bare werken, de heer v. d. Hoven, de meest uitvoerige toelichting. Het betreffende saneringsplan om vat de Schotse Hooglandersstraat van de Spoarstraat tot aan het punt waar de Berkendreef uitmondt in de Schotse Hooglandersstraat. Als het gehele plan zal zijn uitgevoerd, en voordat b.v. voldoende bouwvo lume zal zijn verkregen moet men wel op een 5-tal jaren rekenen, zal er aan Waspik-Boven voor 1% mil joen zijn vertimmerd. Ongeveer 50 panden zullen moeten verdwijnen. Daarnaast zullen nog een aantal on bebouwde percelen door de ge meente moeten worden aangekocht. Aan de vernieuwde Schotse Hoog- Jandersstraat en in de kern tussen Carmelietenstraat-Arn. Verschuren- straat en Thomas Zijlmansstraat komt ruimte voor 90 bouwplaatsen, inclusief een voorziening van en kele bejaardenwoningen, een paar winkelpanden en bedrijfsruimten, speelterrein voor de jeugd en de nodige groenstroken. Een voorlopige subsidie toekening van 936.000,- is binnen. In de directe verwer vingskosten ontvangt de gemeente een subsidie van 80%. Door de gemeente in zijn totaal zullen financiële offers moeten worden gebracht, aldus burgemees ter Welling, maar het zal ook per soonlijke offers vragen van de be trokkenen. Ieder zal krijgen waar hij recht op heeft maar er kan geen nieuw voor oud worden gegeven. We vleien ons niet met de hoop dat alles van een leien dakje zal gaan maar wij durven uw medewerking te vragen omdat wij met dit plan de leefbaarheid van Waspik-Boven aanmerkelijk gaan verbeteren. En als wij woningen gaan vervangen dan is dat ook in het belang van de betrokkenen. Naast de Boerenleen bank krijgt de Carmelietenstraat 'n verbinding met de nieuwe kern. Als straks de opruiming begint, de goedkeuring wordt al in oktober verwacht, zullen tegelijk de eerste nieuwe woningen worden gebouwd. Aanvragen van eigen-bouwers zul len met voorrang worden behan deld en zullen, als zij in het plan vallen, binnen enkele weken aan premie geholpen zijn. De grondprijs zal 28,- per m2 bedragen. VERGADERING NIEUWE RAAD De gemeenteraad van Waspik zal in haar nieuwe samentelling voor het eerst bijeenkomen op dinsdag 1 september aanstaande. Omdat de vergadering samenvalt met de Waspikse kermis wordt traditiege trouw de tijd van 10 uur 's morgens aangehouden. Nadat de nieuw ge kozen leden van de raad zullen zijn beëdigd worden de wethouders ge kozen. Vervolgens zal een afge vaardigde worden benoemd voor het stadsgewest Waalwijk. Gezien de wijze waarop de heer A. Kools als vertegenwoordiger van de ge meenteraad van Waspik in de af gelopen periode de belangen van de gemeente in de gewestelijke raad heeft behartigd menen burgemees ter en wethouders aan de raad de suggestie te mogen doen de heer Kools opnieuw voor deze functie aan te wijzen. DUIVENSPORT P.V. „Waspik", uitslag vlucht op Corbeil: K. de Rooy 1 3 4 5 6 7 13; A. van Tilborgh 2; Th. Smits 8; H. Treffers 9; G. Kuyten 10; F. van Onzenoort 11; P. v. d. Mosselaar 12; J Gommers 14 15 19 21; J. Timmers 16; F. v. d. Mosselaar 17; P. de Graauw 18; W. Donks 20. De supportersclub van de voet balvereniging „Waspik" belegde voor haar leden de eerste contact avond van het nieuwe verenigings jaar. In de kantine op Elzenhage waarin voor een amusant verloop van deze avond naast de leden met hun dames het Hujanta-trio geno digd. Door de activiteiten van het bestuur dat aan dit samenzijn de nodige omlijsting gaf kan men in de supportersgelederen op een vruchtbaar en gezellig samenzijn terugzien. JEUGDWERK Dankzij de activiteiten van een groot aantal vrijwilligers die als leidsters en leiders wilden fungeren genoot de jeugd van Waspik van 'n aantal evenementen welke door de tichting Jeugdbelangen op touw werden gezet. De deelname was groot en er werd door de jongens en meisjes met een gezonde rivali teit fel gestreden om een lawine van prijzen, die na afloop door de voorzitter van de stichting, de heer R. van Dongen aan de man werden gebracht. De voornaamste uitslagen: Vlaamse kermis: 1 Berry Heeffer; 2 Martien Sprangers; 3 Jos de Hond; 4 Lia v. Tilborgh; 5 Martin v. Wa genberg; 6 Hans v. Dongen; 7 Ad. Langerwerf; 8 Bert Gommers; 9 Mike van Zuylen; 10 Corry van Strien; 11 Stephan Kools; 12 Leon Boogmans; 13 Bart Zijlmans; 14 Marlies Langerwerf. Rolschaatsen: 1 Tonny v. d. Hoven; 2 Jeroen van Gorp; 3 Kees Halters; 4 Lia Verschuren. Straattekenen: 6 t.m. 9 jaar: 1 Arian Kamp; 2 Marion Zijlmans; 3 Rietje Zijlmans; 4 Christel van Dongen; 5 Liesbeth Kools. 10 t.m. 12 jaar: 1 Lilian Thijssen; 2 Carla v. Tilborgh; 3 Els de Wit; 4 Vermeeren en Oerlemans van Te vredenheid met beiden 164 p.; 9 Kuysters, Hercules, 135 p.; Afdeling B: l en kampioen J. Vermeulen, OKK, 174 p.; 2 A. Akkermans, Her cules, 174 p.; 3 P. Kamp, Hercules, 158 p.; 4 H. Cloïn, OKK, 150 p.; Af deling C: 1 en kampioen P. Rom- bouts. Hercules, 153 p.; 2 Meeuwis, Tevredenheid, 127 p.; 3 Verdaas donk, OKK, 119 p.; 4 Kemmeren, Tevredenheid, 114 p.; 5 C. Sehmitz, Herclues, 101 p. HNC WON C-TOURNOOI VAN WHITE BOYS Het voetbaltournooi voor C-junio- ren dat White Boys organiseerde is gewonnen door HNC uit Capelle. 2e werd Raamsdonk, 3 White Boys, 4 Berkdijk en 5 Waspik. NEDERLAAGTOURNOOI In het 'kader van het nederlaag- tournooi speelde White Boys met 11 gelijk tegen DVVC uit Don gen. Het 2e elftal won met 21 van DVVC. White Boys 3 verloor met 63 van Olympia uit Dongen. WASPIK KLOPTE BUUREN In een oefenwedstrijd bleef Was pik duidelijk de meerdere van Buu- ren. Met name in de eerste helft draaide de formatie van trainer K. van Eyk uitstekend. Ruststand 61. De tweede helft waarin de bezoe kers al gauw hun achterstand tot 63 reduceerden, was minder spek- takulair. Waspik dat in de competi tie met een selectie van 13 spelers voor het le elftal gaat spelen be paalde de eindstand op 73. DUIVENSPORT De Reisduif Waspik, uitslag Or leans: M. Bax 1 7; P. Kuyten 2 3 9 19; A. Kuyten 4 15 17; Gebr. Sel ders 5 11; M. J van Dongen 6 14 18; P. v. d. Elshout 8; J. Jongene- len 10; Th. Gijseman 12; G. Kem meren 13; Kuyten-Govaerts 16 21 22; A. A. de Wit 20; C. Vermeulen 23. Uitslag Duffel: J. Jongenelen 1 49; W. Broekmans 2 31 58 62 63; C. Fit ters 3 6 17 26 36 51 60 64 65; Dr. Smits 4 24 27 39 46; P. v. d Elshout 5 12 14 41; G. Kemmeren 7 28 44 61; Kuyten-Govaerts 8 21 23 43 59 68; A. Kuyten 9 15 32 35; M. J. van Dongen lo 48 54; H. Langermans sr. U 25 37; M. Neerings 13 67; Th. Gijman 16 30 45 52; Timmers 18; J. Pagie 19 33 38 70; B. Verduyn 20 22 29 42 53 56 66 69; H. Langermans jr. 34; Gebr. Selders 40 57; Joh. Smits 47 50; v. d. Velden 55. KERMISMATINEE VAN HARMONIE EN POLYMNIA Jk ti. „Dat had je niet gedacht" is de titel van een programma waarin de Waspikse harmonie tijdens de ker mis weer een aantal artiesten van eigen plaats op het podium gaat brengen. Zang, muziek en toneel met na afloop dansmuziek van de Tiroler Schnitzel, dat alles in De Statie op zaterdagavond en maan dagmorgen, resp. 20.15 en 10.15 uur. Ook de gemengde zangvereniging Polymnia gaat weer een kermis- matinee verzorgen, eveneens in De Statie, en wel op zondagmorgen om 12 uur. VOETBAL VOOR ZATERDAG White Boys gaat zaterdag haar nederlaagtournooi besluiten met wedstrijden tegen DHV 1 en 2 uit Zevenbergsehoek, resp. om half 5 en om half 3. Het eerste team van Waspik treedt zaterdag in het veld tegen de derde klasser Madese Boys voor een oefenwedstrijd op Elzen hage. HARMONIE IN NUNIIEM De Waspikse harmonie luisterde iri Nunhem groots opgezette mu ziekfeesten op. Na een rondwande ling door de plaats verzorgde Volks vlijt en Volksvermaak een gala-con cert, samen met een tweetal koren. Het werd een latertje voor het korps van Chr. Kuyten maar het blies voor wat het waard was. MEDISCHE DIENST Waspik, 29 en 30 augustus dokter Gerlach uit Capelle, tel. 350. WIJKVERPLEGING Waspik, 29 en 30 augustus Zr. Botman, tel. 01600-33568. Martein v. Wagenberg; 5 Peter van Diem. Veemarkt: 1 Gieltje Boezer; 2 Hanny Sprangers; 3 Jan de Hond; 4 Bert Gommers. Sportdag, georganiseerd door Quickly: jongens 7 t m. 9 jaar: 1 Bert Gommers; 2 Albert van Don gen. Meisjes 7 t.m. 9 jaar: 1 Lide wij de Wit; 2 Ilse v. Wagenberg. Jongens 10 t.m. 14 jaar: 1 Nico Schellekens; 2 Sjaak van Diem. Meisjes 10 t.m 14 jaar: 1 Rianne v. d. Hoven; 2 Els de Wit. Spel: jon gens en meisjes 7 t.m. 9 jaar: 1 Vlinders; 2 Hommels; 3 Bijen. Jon gens en meisjes 10 Lm. 14 jaar: 1 Piloten; 2 Astronauten; 3 Zwevers. 65+ ers TRIM U FIT Het Wit Gele Kruis in Waspik gaat de 65 ers de gelegenheid ge ven zich fit te trimmen, 's Maan dags in de namiddag van twee tot half drie. Daarna even uitblazen bij een kopje thee. De kosten zul len 1,per maand bedragen. Men kan zich hierover opgeven s maandags van half 2 tot 2 uur in het Wit Gele Kruisgebouw. COMMISSIES IN JONGERENPARTIJ Tijdens een vergadering van de Waspikse jongerenpartij werden 'n aantal werkcommissies in het leven geroepen, met name om de infor matie binnen de partij van onder naar boven te bevorderen. De werk terreinen van deze groeperingen zullen liggen op het gebied van het onderwijs, financiën en belastingen, sociale zaken, volksgezondheid en bejaardenzorg, volkshuisvesting en openbare werken, en cultuurs, sport en recreatie. Daarnaast zal een an dere groep zich gaan bezighouden met meer algemene zaken als b.v. het winkelcentrum, het tuinbouw centrum, werkgelegenheid en ande re voor Waspik actuele onderwer pen. ATAK TWEEMAAL 2e EN EENMAAL 3e Zowel het le als het 3e team van Atak wist op een tournooi van Olympus te Made tot de finale door te dringen maar grepen daarin naast de grootste trofee. De A-jeugd eindigde op de 3e plaats. Voor de B-jeugd, het 2e team en het dames team Apollo waren er geen onder scheidingen weggelegd. DISTRICTSWEDSTRIJDEN HANDBOOGSCHUTTERIJ IN WASPIK Op de banen van de Waspikse hangboogschutterij Hercules werden de kampioenswedstrijden van di strict zuid HI van de Ned. Bond ge houden. In de ere afdeling A werd A. de Hoogh van OKK uit Dongen met 189 p. kampioen. Tweede werd J. de Rooy van het Waspikse Hercu les met 182 p. De verdere uitslagen: Afdeling A, kampioen H. Verduyn van Hercules," 192 p.; 2D. Picocrie, Hercules, 180 p.; 3 Kemmeren van Tevredenheid uit Dongen, 178 p.; 4 Embrechts, Tevredenheid, 178 p.; 5 Treffers, Tevredenheid, 172 p.; 6 van Dongen, OKK, 172 p.; 7 en 8 Er lijkt dan toch eindelijk licht te komen in het enorme gebrek aan ruimte waarmee de voetbalvereni ging „Nieuwkuyk" te kampen heeft. Genoemde club zal voorlopig het gebruik over een bijveld in sport park „De Hoge Heide" krijgen. Ge plande uitbreiding van het sport park met de twee velden en een oefenhoek wil men zo snel moge lijk realiseren, zodat de club uit Nieuwkuyk direct na het gereedko men van die uitbreiding de extra velden in gebruik kan nemen. Dit in afwachting van het gereedkomen van het nieuwe sportcomplex in 't dorp Nieuwkuyk zelf. Het ontvouwen van deze plannen gebeurt in het kader van het ver zoek van B en W aan de raad om 'n krediet van f 24.086 beschikbaar te stellen om bij het terrein, dat voor Nieuwkuyk tijdelijk beschikbaar komt aan kleedaccommodatie te gaan bouwen. De voetbalvereniging „Nieuwkuyk" .floreert luitsltekend. De club telt 230 actieve leden en gaat aan de komende competitie deelnemen me' vijf senioren, vijf junioren en twee pupillen elftallen. Voor al deze teams heeft men nu echter maar één veld, één oefen- hoek en een kleedgebouw beschik baar. De ruimtenood werd overigens al lang geleden gesignaleerd Dit re sulteerde in de opdracht aan de Kon. Ned. Heide Mij. een ontwerp Voor uitbreiding van het complex te maken. Het ontwerp is nu ge reedgekomen. Het voorziet in de aanlèg van twee velden, een oefen- hoek, een parkeerplaats voor auto's en een nieuw kleedgebouw. De kos ten daarvan worden geraamd op een bedrag van 213.290. Om het plan van de Kon. Ned. Hei de Mij. te kunnen uitvoeren moet het hele bestaande veld van Nieuw kuyk omgegooid worden. Dat zou inhouden, dat de club van enige ac commodatie verstoken zou zijn. In de „Hoge Heide" kan men tussen tijds echter gewoon doordraaien. Uitbreiding van het complex op de Vliedberg gaat nadat Nieüwkuyk er weer vertrokken is naar het eigen sportpark dienen voor het beoefe nen van buitensport door de scholen ter plaatse. Ook de plaatselijke sportverenigin gen zullen de uitbreiding van het aantal velden zonder twijfel met vreugde begroeten. De kosten van uitbreiding worden geraamd op 55.000. Daarnaast komt er nog de kleedgelegenheid - aanvankelijk voor v.v. „Nieuwkuyk" en later voor de andere portbeoefenaars - voor 24.086. \\llyf/# dunvloeren 25.- stroken 22 mm I 42,— PARKET Vraagt gra«is "prospectus Bezoekt onze jhowroocn, ooi Haven H 17, Breda 01600 - 37160* Donderdag 3 september is de pre mièredag voor Sjoukje Dijkstra en Joan Haanappel in Tilburg. Van donderdag 3 tot en met zondag 13 september speelt de Amerikaanse i-sshow „Holiday on Ice" in de prachtige Pellikaan-IJshal. Dit is 't enige optreden van deze show met onze geliefde ijssterren dit jaar in Nederland. Speciaal voor Tilburg hebben Sjoukje en Joan een extra nummer, de „Dolly Sisters", ingestudeerd. Sjoukje Dijkstra zal voorts optreden in het Westernnummer „Oogstfeest in de U.S.A." en als „Vivienne" in „De legende van Koning Arthus en de Ridders van de Ronde Tafel". Joan Haanappel is te zien in de mo derne „hippie"-ijsproduktie „Pro test" en in de kleurrijke Broadway- finale „Hallelujah". N'a succesen in Scandinavië, Polen, Joegoslavië en Frankrijk komt de show vanuit Nice naar Tilburg. Na Nice reist het gezelschap naar Bern in Zwitserland. De „King Arthur Show" van „Ho liday on Ice" is een spectaculair ge beuren met unieke prestaties van vermaarde schaatskampioenen on artiesten, een sprookje van licht, kleur en muziek, een boeiend, fees telijk schouwspel in een adembee- roend tempo. Naast Sjoukje Dijkstra en Joan Haanappel staan oP de lijst van solisten: het Tsjechische Kam- pioenspaar Bohunka Sramkova en Jan Sramek; de charmante Ameri kaanse ijsvedette Charlene McLa ren; de zevenvoudige Kampioen van Noorwegen Per Larsen; het Ame rikaanse adagiopaar Tair Haight Cathy Zem; de ijskomieken Sam Huston, Peter Jones en Robert Young; de Britse komiek Jimmy Peacock. Het optreden van de solisten wordt 4 omlijst door een showballet van 36 danseressen en dansers. De avondvoorstellingen beginnen om 20.00 uur. Op zondag zijn er twee voorstellingen, om 14.00 en 17.30 uur. Om 14.00 uur betalen kinderen tot 12 jaar halve prijzen. Voorverkoop aan de hal en bij de V.V.V.-kantoren in Brabant.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 7