waaLwijkse en UnqstRAAtse couRAnt Timtur.. Schoenfabriek in Waalwijk ontslaat ruim 80 werknemers A.Meys en J. van Seters zijn 25 jaar raadslid van gemeente Waalwijk GEMEENTERAAD VERLEENT SUBSIDIE AAN STICHTING „BEJAARDENWERK" UNIESGHOEN SANEERT ZIJN BEDRIJVEN IN LAATSTE VERGADERING WERDEN VEEL LOVENDE WOORDEN UITGEBRACHT Wens tot instelling klachtenbureau bejaarden Verkeers- brigadiertjes Complimenten Subsidie Onduidelijkheid City-plan Voorzichtigheid Enorme daling personeelsbestand Hush-Puppy's Afscheid van 8 raadsleden Waardering Afvloeiing Parlementaire pers WAALWIJK - DRUNEN CARBONADE 2.98 ANDIJVIE GEHAKT 1.79 SAVOYE KOOL Roomschnitzels WORTELTJES MAANDAG 31 AUGUSTUS 1970 - 93e JAARGANG No. 70 De tcho van het Zuióen Uitgever: Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent Opgericht 1878 Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-32621-32746 - Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8. Tel. n41fi7-2IXft Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,53 p. kwrt. (3,95 10 ct. incJc.) ƒ4,05 o.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Telegram-adres: „Echo" Grondprijs voor City-plan Waalwijk komt op f. 118,62 per vierkante meter (van een onzer verslaggevers) WAALWIJK De vaststelling van het verkeerscirculatieplan voorde gemeente Waalwijk, de twijfels over de Stichting Raad voor het be- jaardenwerk of deze al dan niet eeai overkoepelend orgaan is en werk zaam zal zijn voor alle bejaarden, en de verkoop van bijna 3700 m- grond voor de symbolische prijs van 1,aan de Stichting Sociaal Cultureel Centrum te Waalwijk, waren de aanleiding tot uitvoerige discussies tussen enkele raadsleden en het college van B. en W. in de donderdagavond te Waalwijk gehouden openbare raadsvergadering. Zoals bekend, stelden burgemees ter en wethouders van Waalwijk de raad voor, met het ontwerp-ver- keerscirculatieplan „Maatregelen ten behoeve van de verkeerscircu- latie" in te stemmen. Aan de be handeling van dit plan is al een aparte raadsvergadering en een speciale hoorzitting gewijd. Toch zullen er voor een dergelijk om vangrijk plan, dat vaak in de prak tijk moeilijk op te lossen aspekten aantoont, gewoonlijk wel vragen blijven bestaan. Dit demonstreer den vrijdagavond een 5-tal raads leden. Daarna ging de raad akkoord met het verkeersplan en vertelde Burgemeester J. Teijssen dat fase gewijs de kredieten voor de uitvoe ring van het reorganisatieplan aan de raad gevraagd zullen worden. Hierdoor zal ook telkens een ge deelte van de verkeersvoorzieningen gerealiseerd worden. Raadslid A. Meijs wilde dat het college van B. en W. in elk geval dat aan de mensen die tijdens de op 27 april in 't Lido georganiseerde hoorzitting aan de verkeerscommis- sie vragen gesteld hadden waarvan inmiddels een uitvoerige notulering versohenen is, een afschrift van hun vragen met de antwoorden van de verkeerscommissie toegestuurd zou worden. Dit werd door wethouder M. van Eijl meteen geaccepteerd. Naar aanleiding van de heren Meijs en Dercksen, antwoordde wethou der v. Eijl, dat de situatie in de Gro testraat, en met name de parkeer voorzieningen aldaar, goed bekeken zullen worden. Bij de provinciale staten wil het gemeentebestuur medewerking vragen bij het plaat sen van twee borden met de aan duiding „Waalwijk-West" en „Waal wijk-Oost" voor de afritten op de Maasroute vanaf resp. de richtingen Raamsdonksveer en Drunen. Bij 't kruispunt Grotestraat-Besoij ense- straat-Kruisstraat-Westeinde zullen waarschijnlijk voorwaarschuwings borden worden geplaatst. Als 't ex periment met de verkeersbrigadier- tjes in de Putstraat lukt, zal op meerdere plaatsen in de gemeente Waalwijk deze oversteekbeveiliging worden ingesteld. Om de wegge bruikers op deze verkeersbrigadier- tjes te wijzen, zullen er mogelijk gedurende enkele dagen politie agenten bij de oversteekplaatsen worden geposteerd. Om iemand gelegenheid te geven in de Crispijnstraat na de invoering van het éénrichtingverkeer uit te laten stappen, zullen de gele band en de paaltjes aldaar worden weg gehaald. Na een vraag van de heer Verhoeven hierover en de wens van de heer Brouwer om het verkeers- reorganisatieplan met veel tam-tam aan het publiek bekend te maken, stelde wethouder v. Eijl nogmaals, dat het hele ontwerp een compro misplan is, waarvoor meerdere op lossingen mogelijk zijn. „Er zal ech ter van het plan gemaakt worden, wat er op het ogenblik van te ma ken is. In de praktijk gaat er aan worden geschaafd", aldus de heer v. Eijl. Hij dankte de raadsleden voor de diverse tips, terwijl zijn complimenten voor verschillende vragenstellers in deze laatste raads vergadering van de zittingsperiode 19661970 dan ook niet zeldzaam waren. De subsidie van 40.577,aan de „Stichting Raad voor het bejaarden- werk" te Waalwijk, zal door de ge meente worden verleend. Nadat de raadsleden Meijs, Van Seters en Dercksen zich haden afgevraagd of de stichting wel voldoende „bejaar denzorg" omvat en nadat wethouder v. Heeswijk daarop de raadsleden onvoldoende geantwoord had, gaf burgemeester J. Teijssen een aan vulling over de juridische vorm van de stichting: „B. en W. hebben met grote haast bevorderd dat 'n werk groep tot een stichting voor het be- jaardenwerk zou komen. Anders heeft de groep immers geen rechts persoonlijkheid en kan geen toewij zing op een subsidie-aanvraag wor den verwacht. De huidige struktuur van de Stichting leent zich voor subsidie van het rijk en dus ook van de gemeente". Even later zei hij nog, dat in 1971 in de gemeente een dienstencentrum voor de be jaarden zal tot stand komen. Dit centrum voor het open bejaar den werk zal door een beroeps kracht worden geleid. Het „mura- le" bejaardenwerk dat de bejaar denverpleegtehuizen omvat, valt daar dus niet onder. Hier had de heer J. v. Seters eer der felle opmerkingen over ge maakt. Hij wist zeker dat er be jaarden zijn die in de verpleegte huizen niet worden behandeld zoals het behoort. Hij vroeg zich af, waar dergelijke mensen met hun klach ten naar toe moeten. Hij stelde, dat er middelen gezocht moeten wor den om vooral bij particuliere te huizen hiervoor een mogelijkheid te openen. Raadslid Meijs wilde graag een kontrole op het subsidiebeleid van de gemeente. Het was hem ook onduidelijk of er nu nog een zgn. topraad of een overkoepelend or gaan voor 't bejaardlenwerk komt. Ook de heer Dercksen was de on duidelijkheid hierbij opgevallen. Hij zei, dat de werkgroep in de statu ten spreekt over overkoepeling, ter wijl ook de naam „Stichting Raad voor 't bejaardenwerk i.o." dit sug gereert. In de doelstellingen wordt echter over 't open bejaardenwerk gesproken. Wethouder v. Heeswijk was daarentegen blij dat op zo kor te termijn een stichting gerealiseerd was. Hierdoor kan subsidie worden verleend, waarna op korte termijn ook andere mogelijkheden op dit terrein zo snel mogelijk onder de loupe kunnen worden genomen. In Waalwijk wordt al enkele ja ren gewerkt aan de voorbereiding van een city-plan. De raadsleden weten echter niet in welke fase men gekomen is. K. v. Laack toon de zich danig geschrokken van het feit dat er vorige week ineens in een pré-advies over grondverkoop werd gesproken, terwijl eveneens in een tussenzinnetje, aldus de heer v. Laack> vermeld wordt dat de ex ploitatie-opzet voor het hoofdwin kelcentrum in principe door promo tor en beleggers is geaccepteerd. Burgemeester Teijssen zag bij de symbolische grondverkoop voor het sociaal-cultureel centrum echter geen nadelige konsekwenties voor de grondprijs. „Van het gebied dat tot bestem ming heeft city-plan te zijn, kan ge zegd worden, dat de grond dat be drag opbrengt om in zelf-suporting te voorzien. Totaliter is met het plan een bedrag van 3.737.936,40 ge moeid. De prijs per vierkante meter grond zal exclusief de grond voor het Sociaal Cultureel Centrum, wat bovendien nog grond is voor ge meenschapsbelangen e.d., op ƒ118,62 komen. Wat betreft de realisering, zal ook B. en W. voor een groot deel moeten afwachten. Met de kon. taktcommissie zal worden onder handeld, waarna het plan openbaar aan de orde zal komen. Bij de ver koop van de grond zal de gemeente echter geen veertje hoeven te laten. Daarbij zal de zaak spoedig aanbe steed kunnen worden", aldus de burgemeester. Enkele opmerkingen van de heren v. Seters en Brouwer, naar aanlei ding van de vaststelling van een re gionale brandweervoorziening, zul len door het bestuurscollege van de gemeente Waalwijk per brief naar de regionale brandweerofficier in Tilburg worden gestuurd. Trouwens, uitgaande van de Hinderwet, moet ook door particulieren in schuur tjes. eigen gebouwen en in stook-, verwarmings- en verlichtingsinrich tingen worden gewaakt voor het scheppen van brandgevaarlijke si tuaties. Verder krijgt de Waalwijkse ge meentepolitie het krediet van 8.500,voor de broodnodige aan schaf van een politie-auto voor re- cherce-doeleinden. De overige voor stellen werden zonder meer als vast gesteld aanvaard. WAALWIJK De reeds geruime tijd rondgaande geruchten dat er moeilijkheden met de in Waalwijk gevestigde Timtur-schoenfabriek waren, zijn de afgelopen week in de openbaarheid gekomen. Er volgt echter geen sluiting, zodat de 225 werknemers niet allemaal ontslagen worden. Toch zal het personeelsbestand een flinke aderlating krijgen, doordat het teruggebracht wordt tot 140 personen. Deze zullen zich volledige gaan bezighouden met de fabricage van Hush Puppy-schoe nen. De Waalwijkse schoenfabriek Tim tur maakt deel uit van de N.V. Unieschoen uit Bunschoten. Vorige week deelde de heer E. Polak, die hiervan sinds een kleine 4 maanden algemeen direkteur is, mee, dat het totale personeelsbestand van de 3 bedrijven van de N.V. Unieschoen in Bunschoten, Brunssum en Waal wijk met meer dan de helft terug gebracht gaat worden van 480 tot 225 werknemers. De grootste klap pen vallen in het bedrijf in Bun schoten, waar door de sluiting 174 mensen op straat komen te staan. In het atelier in Brunssum zullen voorlopig 80 mensen blijven wer ken. Door deze sanering bij de N.V. Unie schoen tracht de direktie het bedrijf voor een algehele ondergang te vrij waren. Direkteur Polak verklaarde, dat alleen op deze manier aan de anders onhoudbare situatie 'n einde was te maken. „Het concern is een typisch uit zijn krachten gegroeide familiezaak, die in ontzettende fi nanciële moeilijkheden is geraakt. Doordat de banken nu geld hebben voorgeschoten, zijn de daaruit op den duur voortgekomen liquiditeits problemen uit de weg geruimd", al- (Van een onzer verslagxgever) WAALWIJK - "Acht van de negentien raadsleden keren in de nieuw gekozen raad niet meer terug. Maar eerst echter wat anders", zei burge meester J. Teijssen uit Waalwijk nadat hij in de vrijdagavond gehouden openbare raadsvergadering van de gemeente Waalwijk het laatste agenda punt afgehamerd had. De burgemeester was achter de college-tafel gaan staan en richtte zich tot de raadsleden A. Meys en J. van Seters. Sinds 24 augustus 1945 maken beide heren deel uit van de Waalwijkse gemeen teraad. Hierdoor herdachten zij vorige week het feit dat zij 25 jaar onaf gebroken lid van de raad zijn geweest. De burgemeester sprak zijn waarde ring uit voor de eigen manier en de eigen inbreng, visie en mentale instel ling van de "zilveren" raadsleden A. Meys en J. van Seters. "U hebt steeds een konstruktieve bijdrage geleverd in het belang van de gemeente Waal wijk. U gaf stuwkracht en uw woor den kwamen op het juiste moment" besloot de gemëenteraadsvoorzitter zijn prijzende toespraak. Als stoffelij ke waardering bood burgemeester J. Teijssen namens het gemeentebestuur aan de heer Meys sigaren en aan de heer Van Seters sigaretten aan. Pas na deze 'huldiging sprak Waal- wijks eerste burger de scheidende raadsleden toe. Hij wees er op dat zij vrijwillig of als gevolg van de uitslag van de jongste gemeenteraadsverkie- J. VAN SETERS zingen plaatsmaken voor nieuwko mers. Tot deze groep raadsleden, wel ke niet meer terugkomt, 'behoort ook A. Meys (Kath. Unie), die eenvierde eeuw deel van de raad uitmaakte. Verder zijn het de raadsleden Duyve- laar (Alg. Werknemerslijst) sind 6 september 1949, A. Pullens (Kath. Unie) van 3 sept. 1946 tot 4 sept. 1962 en daarna nog enige malen voor korte tijd, M. van Noye (Boerenpar tij) van 3 sept. 1946 tot 6 sept. '49 en van 1966 tot 1970, terwijl de he ren v. d. Boogaard, J. van Loon (bei den Kath. Uie), P. Louwerse (PvdA) en A. de Rooy (CDU) door burge meester Teijssen uit de nu afgelopen zittingsperiode 1966-'70 gekend wer den. Laatstgenoemde zei dat deze 8 raadsleden zeer duidelijk en zichtbaar gedachten ontwikkeld hebben met be trekking tot de grote problemen die in de laatste 4-jarige periode aan de orde waren. "De discussies waren al tijd levendig en vol inhoud. Ik ver wacht dat u ook in de komende jaren de verrichtingen van de gemeenteraad zult volgen. Tot op de dag van van daag zijn de tastbare resultaten groot. Aan allen en aan hen die heengaan héb ik grote dank voor o.a. hun kon takten met de bevolking en heb ik respekt voor hun persoonlijke inbreng en instelling. Misschien keren sommi- dus de heer Polak. Het bedrijf is reeds geruime tijd bezig met de re organisatie, waarmee in de bedrij ven te Bunschoten en Waalwijk nog honderdduizenden guldens geïnves teerd zijn. Nu zal het moderne ma chinepark van de fabriek in Bun schoten naar Waalwijk worden ge bracht. De twee resterende Unie schoen vestiging in Waalwijk. Brunssum gaan zich volledig toe leggen op de vervaardiging van de welbekende Hush Puppy merk- schoenen, waarvoor zij in de Bene- lux-landen het alleenrecht hebben. De direktie wijdt de bekendgemaak. te saneringsmaatregelen voor een groot deel aan de veel te grote sor tering artikelen in het bedrijf en aan de grote afstand tussen de drie oorspronkelijke vestigingen. Zo kan bijvoorbeeld door de exclusieve ar- tikelenafname voor de boetiek- schoenmode en de lederkledingmode van o.a. René Gerritsen en Sophie van Kleef (Amsterdam), volgens di rekteur Polak, onmogelijk een opti maal resultaat worden verkregen. Ondanks het feit dat volgens een woordvoerder van de vakbonden deze organisaties veel te laat over de voorgenomen ontslagen zijn in gelicht, zal aan de meeste ontslagen werknemers direct of op korte ter mijn elders werkgelegenheid kun nen worden verschaft. A. MEIJS gen in de toekomst nog eens terug in de raad", aldus de burgemeester, die blij was dat hij door de Koningin be noemd is en niet opnieuw gekozen moest worden. Voordat de burgemeester vervolgens in het openbaar 3 wethouders be dankte, sprak hij zich tot de gemeen teraad uit over de verdiensten van de parlementaire pers. Met name de he ren Gons en Putter dankte hij voor wat zij als journalist verricht hebben om de belangen van de gemeente te dienen door aandacht te schenken aan zoveel facetten van de struktuur van de gemeente. Vooral ook de veelzijdi ge werkzaamheden betreffende de (vervolg op pag. 3) EM-TE supermarkt DINSDAG 500 gram panklaar, p. zak 49 ct. WOENSDAG 500 gram panklaar, p. zak 49 ct. DONDERDAG per stuk 49 ct. panklaar, p. zak 49 ct.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 1