Schoenen van een in stijl vroeger en mode tijdperk Waalwijks Symfonie Orkest bestaat 2Q jaar Veel langstraafse mensen wilden trein op halve-zolen-lijn zien IR MINING Jeugdwselerclub „Presto Drunen" start met wïelerschool FC Drunen gaa! ronde aluminium doelpalen plaatsen TERUGKOMST VAN SUEDE VEEL JONGE MUSICI DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 31 AUGUSTUS 1970 Schoenmode voor dit najaar Materialen Modellen Dank Laarzen Agenda voor raadsvergadering gemeente Drunen Samenstelling bestuur bekend Forum «Jan Plansitiga al 18 jaar dirigent Muziekschool Startsein Vlijmen in Na Feyenoord tweede club Ook kleedruimte Muziek Nieuwkuijk Vlijmen AMS7ERÜAM - Het is vanzelfsprekend, dat wanneer de kledingmode zich zo stormachtig ontwikkelt, ook de schoenen zich in diverse vormen gaan presenteren. De schoenmode is - evenals de kleding - in een ont wikkelingsfase, waar intussen bepaalde kenmerken die de schoen een nieuw gezicht zullen geven, zijn komen vast te staan. Dit bleek duidelijk op de show van het Modecentrum voor de schoen- en lederbranche, die donderdag in het Apollo-paviljoen in Amsterdam werd gehouden. Op deze show werd de schoenmode voor dit najaar gepresen teerd. René Gerritsen had de kleding verzorgd. Wil de schoen goed tot zijn recht komendan is de juiste kleding hierbij gewenst. De mini, midi en maxi-mode biedt alle mogelijkheden voor een juiste combinatie. De leest zal een minder zware in druk geven. De verandering vindt hoofdzakelijk plaats aan de neus- partij die ronder zal worden, min der zwaar en eleganter van vorm. De hak zal ook lichter worden met iets meer gebogen of uitgeholde lij nen. In zijn totale proportionering is hij evenwel nog strak en eenvou dig van contour. Het is te verwachten dat wanneer er in de nieuwe mode, elementen van een vroegere stroming worden ingebouwd, dit dikwijls zal gebeu ren met gebruikmaking van de ma terialen die oorspronkelijk daar voor het succes werden aangewend. Zo zien wij momenteel een grote te rugkomst van suède. Niet alleen ge bruikt voor de semi-sportieve, doch ook voor de elegante schoenen. Gei tenleer of zgn. chevreau zal, dank zij zijn typische nerf tekening, een dankbaar materiaal blijken. Lak en ale briljante glanzende leersoorten zijn nog steeds een plezierige com binatie voor de mode van nu. Rep tielsoorten worden in een grote va riatie gebracht. De kleuren, zoals aangegeven doof MODEUROP, lopen vanaf donker bruin (Mocca) via Dadel naar Vul- cano, een roodachtig roestbruin. Er zullen Aubergine en variaties op die kleur sterk naar voren komen. Ook blauw is intussen een courante en klassieke kleur geworden, zonder de pretentie van een modekleur te wil len zijn voor de winter. Modellen en tendenzen zijn voor 't schoeisel bijzonder gevarieerd en beslist niet onder één noemer te vangen. De verschillende karakters der kledingmode vragen allen een aanpassing aan de schoenen. De nieuwe verschijningsvormen van de kleding zijn allen geënt op de stijl en mode van een vroeger tijd perk. Niet anders is het met de schoenen. De sportieve of semisportieve schoen wordt nog wel gesloten met een gesp en riem, maar steeds meer met een stevige veter. De schoen kan gemaakt zijn van ruig sportief leder, maar ook van glanzende ve- lour. De molière of veter-rijgschoen neemt een zeer grote plaats in. In talloze soorten en uitvoerigen, in de meeste gevallen zeer hoog tegen de j voet en in de geklede groep met hoge en middelhoge hakken. De wreef-veterschoen is uit groot- ver volg van pag. 1) gemeenteraad van Waalwijk zijn door beide verslaggevers steeds uitvoerig belicht. De heer Putter (Brabants Dagblad) vertrekt naar Almelo, ter wijl Peter Gons (tot vandaag redak- teur van De Echo van het Zuiden) in Breda gaat werken. De heer A. Meijs meende dat er van zijn fraktie (Katholieke Unie) te wei nig leden in de nieuwe raad terugko men. Hij had van de zijde van de be volking meer waardering verwacht. Toch had zijn 25-jarig lidmaatschap van de gemeente Waalwijk hem grote voldoening gegeven. Daarna bedank te hij namens alle aftredende raads leden voorzitter, college van tb. en w. en de andere raadsleden voor aller interesse in datgene wat er gebeurt in Waalwijk. Raadslid Van Seters mocht namens de blijvende de scheidende raadsleden toespreken. ,,De politiek is moeilijk", zei hij, „omdat je de belangen van je groep maar daarnaast toch ook van heel Waalwijk moet behartigen. Er is altijd op prettige wijze samengewerkt en ik hoop dan ook dat er nog van te rug zullen keren." Tenslotte hoopte de heer P. Brouwer dat ook de nieuwe raad een gezonde beleidsvoering zal volgen. moeders kast te voorschijn gehaald. Dit type, dat hoog op de wreef met een veter gesloten wordt, was bijna in het vergeetboek geraakt, maar nu een van de meest exclusieve vorm gevingen. De klassiek-elegante schoen met zijn rustige fraaie lijnen en versieringen, blijft voor velen nog steeds aantrekkelijk. De model len, behorende bij deze groep, gaan voor een groot gedeelte ook hoog tegen de voet. In bandschoenen is de kollektie zeer groot. Vanaf de meest eenvou dige éénband tot de meest ingewik kelde variaties. Af en toe gaan zij zeer hoog tegen de wreef en lijken dan op cothurnes. Extreem-hoog- front zijn diverse schoenen die met elastiek of veter sluiten, openge werkt en gedurfd van proportione ring. De laarzen zullen het komende seizoen een grote rol gaan spelen, DRUNEN - De agenda voor de openbare vergadering van de raad der gemeente Drunen op dinsdagavond 1 september 1970 om half acht in het gemeentehuis luidt: 1. Beëdiging raadsleden. 2. Benoeming wethouders. 3. Benoeming leden woningcommissie (4 personen) 4. Benoeming leden pachtcommissie (5 personen) 5. Benoeming leden commissie Ho ge Braken (4 personen) 6. Benceming leden straatnamencom- missie (3 leden) 7. Benoeming leden college van bij stand 8. Benoeming 2 leden gewestelijke raad stadsgewest Waalwijk. zowel voor de vrouw als voor de man. Laarzen, voorzien van veter sluitingen in diverse hoogten, zullen waarschijnlijk de winners zijn. Al hoewel ook de strakke laars - zon der zichtbare sluiting - in 't mode beeld zal blijven. Die laars wordt dan gegarneerd met een gesp, die i.p.v. boven, nu aan de onderkant is geplaatst in verband met de lan gere roklengte. Vervolgens de semi- sportlaars, een lager laarsje dat ge heel past bij de nieuwe ballonbroe ken. De materialen voor laarzen zijn nogal uiteenlopend. Soepele zachte nappa, fijne velour voor de elegante laars. De sportieve laars kan ge maakt zijn uit zware hunting of 't karaktervolle, niet gecorrigeerde juchten-leder. Lak en reptiel wor den voor vele soorten laarzen ge bruikt. WAALWIJK - Dit jaar viert het Waahvijks Symfonie Orkest haar 20- jarig bestaan. 7 er gelegenheid van dit lustrum zijn er plannen voor diverse activiteiten, die eerst nader zullen worden uitgewerkt tijdens de in sep tember te houden vergadering van het stichtings- en verenigingsbestuur. (Van een onzer verslaggevers) DRUNEN - Onlangs is in Drunen de jeugdiuielerclub "Presto Drunen" opgericht. Een dezer dagen is een be stuur geformeerddat inmiddels aan de kinderen van de basisscholen en van de eerste en tweede klassen van de Mavo te Drunen bekend gemaakt heeft dat jongens tussen 8 en 14 jaar zich als lid op kunnen geven. De jeugdwielerclub "Presto Drunen" start in september met een wieler- school voor jongens uit deze leeftijds groep. Het is de bedoeling dat - voor een groot deel om de ontspan ning - onderlinge wedstrijden ge houden worden. Na een o.a. door de lessen van oud-wielrenner Martin v. d. Lee uit Drunen opgedane routine, wil men cok tegen andere clubs gaan strijden. Wielervereniging Olympia uit Am sterdam die de oprichting en uitbrei ding van de Drunense wielerclub bij zonder stimuleert, zal waarschijnlijk over enige tijd o.l.v. Bram Koopmans te Drunen 'n speciaal forum op touw zetten, waarin een wielerdokter, mas seur, mecanicien en nog andere wie- Ierprominenten zitting hebben. Hoe wel het nu nog niet haalbaar is, wil Presto Drunen graag dat alle leden een eigen wielrenfietsje hebben. De nieuwe leden moeten wel over een gewone goed berijdbare fiets beschik ken. De club heeft momenteel 2 renfietsen die zoveel mogelijk gebruikt zullen worden. Net zoals bij wielerclub De Ster in Geleen, waar 300 jongelui 'n eigen renfietsje 'hebxben, hoopt bet Presto-bestuur dat te zijner tijd ook in Drunen veel leden tot een derge lijke aanschaf overgaan. Geïnteres seerden kunnen zich opgeven bij voor zitter M. van Meel, Kennedystraat 48 secretaris H. Verhoeven, Torenstraat 22, penningmeester J. van Gestel, Burg. v. d. Heydenstraat 97, of bij de algemene functionaris J. Manders, Pr. Bernhardstraat 14, allen te Dru nen. Naar aanleiding van de opvoering van de opera "Freischütz" van 20 jaar geleden werd er een amateur-or kest samengesteld dat onder leiding stond van de heer van Leeuwen. Een der grote animators om Waalwijk blij vend een symfonie orkest te geven kan ook genoemd worden de heer A. Schaap uit Raamsdonksveer, die op de dag van vandaag nog steeds voor zitter is van de Stichting "Vrienden van het Waalwijks Orkest". Het was al in 1952 dat de heer Plinsinga als dirigent bij het orkest kwam. In die eerste jaren werd er steeds gerepe teerd in Hotel Verwiel. Een doel ook van het Waalwijks Or kest en haar bestuur is om mensen actief te kunnen laten musiceren om niet aan passieve verlamming voor de televisie ten onder te gaan. Er is een goede samenwerking met de Waal- wijkse Muziekschool en het ligt in de bedoeling om in de herfst een geza- melijk concert te geven. Samenwer king met andere verenigingen en ko ren bestaat er ook en in het verleden zijn al diverse concerten gegeven wat men in de toekomst hoopt te kunnen continueren. Van belang vindt men bovendien dat er leerlingen van de muziekschool in het orkest komen om zo te kunnen zorgen voorde zo noodzakelijke door stroming. In het voorjaar zal er bo vendien weer een concert worden ge geven, waarbij ok andere groepen van de muziekschool zullen worden be trokken, terwijl er bovendien een pi anoconcert zal zijn op muziek van Johan Sebastiaan Bach door een van de leerlingen van de Muziekschool. Het is een noodzakelijkheid dat het Waalwijkse Symfonie Orkest bestaat en bovendien is de situatie momen teel zo, dat men nog steeds leden voor 1 het orkest zou kunnen gebruiken, Na een zeer groot aantal jaren was het weer eens druk op het zoge naamde „halve-zolen-lijntje" van Den Bosch naar Raamsdonksveer. Lederfabriek De Amstel uit Waalwijk had voor haar jaarlijkse uitstap je voor het personeel een trein gecharterd om nu eens op een andere wijze vervoerd te worden. Dit was voor de VVV aanleiding om een tweede trein te laten rijden van Vlijmen naar Raamsdonksveer en te rug. Nadat eerst op het station „Vlij men Centraal" de blauwe Amstel- trein was gepasseerd, duurde 't nog meer dan een uur voordat de gele VVV-trein, bevolkt met een groot aantal specifieke tram- en treinlief- hebbers, uit Vlijmen vertrok. Naast het feit dat op dat moment de trein vertrok, gingen er ook een aantal wagens, een oude brandweerauto en een autobus van start, als teken dat het hier een wedstrijd betrof. Het (Van een onzer verslaggevers) DRUNEN - Behalve het feit dat er in het nieuwe voetbalseizoen in de ge meente Drunen 3 voetbalclubs in de competitie uit zullen komen, doet zich nog een unicum voor: de voetbalclub FC Drunen gaat op haar 2 velden aluminium goals plaatsen. "Na Feije- noord is FC Drunen hiermee de twee de club in Nederland die over alumi nium goals beschiktaldus de heer J. Manders, woordvoerder bij FC Drunen. Voor de komende competitie heeft deze voetbalvereniging van het Dru nense gemeentebestuur 2 speelvelden tamelijk dicht bij het centrum van Drunen "verkregen". In de loop van de volgende week zullen de 4 com plete doelen (elk 2 Tonde staanders en een eveneens ronde dwarsligger) geplaatst worden. Bovendien zijn de leden druk bezig met het opbouwen van een kleedruimte. Hiertoe was door de gemeente Dru nen een noodwoning aan de Toren straat ter beschikking gesteld. FC- leden hebben deze houten woning af gebroken en gaan het gebouwtje als kleedaccommodatie bij 't veldencom- plex opbouwen op de door de ge meente aangelegde funderingen. Op 6 september a.s. moet een en ander gerealiseerd zijn, omdat er 3 thuis wedstrijden te spelen zijn. startsein werd gegeven door burge meester L. Schweitzer van Vlijmen, die de deelnemers een plezierige tocht toewenste. De muzikale noot was in de trein ook niet vergeten en was aanwezig in de personen van de Hofkapel van Prins Huipino van Vlijmen. Na een voorspoedige tocht werd Waalwijk bereikt, waar vandaan op dat mo ment de Amstel-trein vertrok. Aan de deelnemers aan deze tocht werd op het Waalwijkse station koffie ge serveerd door Restaurant Lido. Na een pauze werd de tocht voortgezet naar Raamsdonksveer, waar de trein werd opgewacht door de plaatselij ke harmonie. Dan werd de terug tocht aanvaard, waarbij aangetekend mag worden dat er van de zijde van het publiek grote belangstelling aan de dag werd gelegd om weer eens een personentrein te zien passeren. Hopelijk brengt deze eenmalige rit nog eens met zich mee dat er een permanente verbinding komt tussen Raamsdonksveer en Den Bosch. Het wachten is op de N.S. In de sportzaal „De Hoge Heide" alhier zal weer met de trainingen v/orden begonnen door de basket balvereniging GS.V. Jongens tus sen 12 en 18 jaar die belangstelling voor deze sport hebben kunnen zich tijdens de trainingen voor de verenigingen opgeven en gelijk meespelen. waarbij men ook speciaal denkt aan degenen, die pas in Waalwijk zijn ko men wonen: het orkest repeteert elke woensdagavond vanaf 8 uur in de aula van de Muziekschool aan de Wil'helminastraat. Het orkest, dat niet alleen uit per sonen uit Waalwijk bestaat heeft nog niet zo lang geleden in het kader van de jumelage van Waalwijk met de Duitse stad Unna daar een bezoek gebracht en gesteld kan worden, dat de uitwisseling een groot succes is geworden. De organisatie was prima en men bewaart het uitstapje nog al tijd als een goede herinnering. Over een aantal weken zullen wij u ten aanzien van de verdere activiteiten van het Waalwijk Orkest nader infor meren. BUURTVERENIGING DE DRIEKLEUR De Vlijmense Buurtvereniging De Driekleur bestaat 17 oktober 25 jaar. Ter gelegenheid daarvan orga- nseren zij een groot rikconcours op zaterdag 5, 12 en 19 september met prachtige hoofdprijzen en diverse dagprijzen. Aanvang telkens om 8 uur in café 't Centrum, de heer Feyenborg te Vlijmen. HET RODE KRUIS OPBRENGST COLLECTE In de drie gemeenten van Groot Vlijmen was de opbrengst van de collecte voor Het Rode Kruis als volgt: Vlijmen 415,53; Nieuwkuyk 230,63; Haarsteeg 276,33, totaal 922,38. Het actiecomité dankt al- hen hartelijk, ook namens het afdelingsbestuur in Den Bosch allen 'hartelijk dank. WEDVLUCHT DE REISDUIF De P.V. De Reisduif hield een vedvlucht vanuit Duffel, België. Eer-.te 15 prijzen als volgt: B. Herman 1 4; Th. v. verdijk 2 6 8; Koolen-Kuys 3 5 13; J. Wilhart 7; P. Diepstraten 9; A. v. d. Heuvel 10 11; P. v. Dal 12; J. Kuys VB 14; J. Eishcut 15. WEDVLUCHT DE ZWALUW De P V. De Zwaluw hield een wedvlucht vanuit Orleans, Frank rijk, afstand 489 km, los 8 uur, eer ste duif 14.28.14 uur. Uitslag als volgt: Jonge duiven II. Maas 1 29; Jo Merkx 2; W. v. P-ladel 3; H. Oosterwaal 4; Ara. Dekkers 5 17; v. Lieshout-Parys 6 16; P. Vervenne 7 24 30 34; Jan Oosterwaal 8; P. v. Bers 9 15 18 20 21; H. v. O vei dijk 10 25; P. de Hart il; Heesbeen-Meesters 12 27 36; H. de Vaan 13 14 22 23; Fr. Libregts 19; M. de Laat 26; H. v. d Wiel en zn. 28; H. Zeeuwen 31; Jan Dekkers 32; M. Herman 33; L. Meesters 35. Wedvlucht Ottignies oude duiven: Jos Kuys 1 11 12; v Lieshout-Parys 2 26; M. de Laat 3 17 19: M. Libregts 4- J. v. d. Dungen 5; W. Franken 6 7 20; W. v. Osch 8; Heesbeen-Mees ters 9; L. v. Cromvoort 10; G. A. v. d. Hout 13; P de Hart 14 18 24 28; Fr. Libregts 15; Hanny v. d. Dungen 16; K. Kivit 21; J. de Vaan 22; Jan Dekkers 23; L Meesters 25; M v. Dal 27. Wedvlucht Quevy oude duiven eer ste 15 prijzen: M. de Laat 1 4 6 12 14; K. Kivit 2; Jos Kuys 3; M. v. Dal 5; Jan de Vaan 7: M. Libregts 8; J v. d. Dun gen 8 10; Hanny v. d. Dungen 11 13; Jo Merkx 15. Wedvlucht Quevy, jonge duiven eerste 15 prijzen. H. Oosterwaal jr. 1; Fried Libregts 2; Hanny v. d. Dungen 3; M. Li bregts 4; H. v. Beynen 5 12; W. v. Bladel 6 8 13; G A. v. d. Hout 7 9 11 14; Jan de Vaan 15 WIELERCLUB DE ZWALUW Zomeravondcompetitie uitslagen als volgt: Tijdrit 12.8 Amateurs: 1 P. Kuys; 2 v. Heivoort; 3 v. Heyst; 4 C. v. Bijnen; 5 Ver boord; 6 Alosery; 7 v. Beek; 8 N. v. Bijnen. Nieuwelingen: 1 B. Libregts; 2 v. Lamoen; 3 v. d. Wakker; 4 F. Li bregts; 5 Rijsewijk; ,6 R. Tanis; 7 Wijngaards: 8 v. Weert; 9 R Li bregts; 10 Verhoeven. Adspiranten; 1 Brok; 2 Peyenborg; 3 v. Kessel; 4 v. d. Ven. Eindklassementen Amateurs: 1 v. Hel voort; 2 v. Heyst; 3 Verboord; 4 Alosery; 5 Ver- kooyen; 6 v. Beek; 7 P. Kuys; 8 C. v. Beynen; 9 N'. v. Beynen; 10 R. v. Doorn; 11 P. Sanders. Nieuwelingen: 1 v. Lamoen; 2 R Li bregts; 3 v. d. Wakker; 4 F. Li bregts; 5 B. Libregts; 6 Tanis; 7 v. Rijsewijk; 8 Wijngaards; 9 v. Weert; 10 Timmermans; 11 v. Wijk; 12 Coens; 12 Verhoeven. Adspiranten: 1 Peyenburg; 2 Knu- vc-rs; 3 Brok; 4 v. Kesel; 5 v. Eersel; 6 v. d. Ven. Sprintklasementen: Amateurs: 1 v. Hel voort; 2 v. Heyst 3 Kuys, Alosery; 5 Verkooyen, Verboord; 7 N. v. Beynen, A. van Beek; 9 C. v. Beynen. Nieuwelingen: 1 Lamoen; 2 v. Rijse wijk; 3 v. d. Wakker; 4 R. Libregts; 5 M. Tanis; 6 B. Libregts; 7 F. Li bregts; 8 Wijngaards; 9 v. Weert. Adspiranten: 1 Peynenburg; 2 Knu- vers; 3 Brok; 4 v. Eersel; 5 v. Kes sel. P.A.K. WAALWIJK Nr. 2? Naar aanleiding van de a.s. wet houdersverkiezing, rommelt het in de politiek. Dat is normaal. Nu krijg ik echter de indruk dat er hier en daar ook wel iets ram melt K.V.P., V.V.D., D'66, C.D.U. klagen dat zij als groep partijen 1/3 van de kiezers vertegenwoordigen en geen wethouderszetel krijgen. Nu was mij van het bestaan van een dergelijke „groep" niets bekend tot donderdag j.l. het persinterview met de heer Trommelen in De Echo verscheen. Wanneer men de verhouding in de gemeenteraad, 6:4:2:2:2:1:1:1, evenredig wil verdelen over 4 wet houders, zal dit altijd moeilijkheden opleveren. Wanneer men stelt dat K.V.P., V.V.D., D'66 en C.D.U. één groepering is, kan een verdeling aanzienlijk eenvoudiger worden, omdat er dan drie groepen minder zouden zijn. Het merkwaardige feit doet zich nu voor, dat het bestaan van deze groepering pas bekend wordt ge maakt nadat de kaarten geschud blijken te zijn. Wanneer dhr Trom melen stelt, dat de basis ten aan zien van de te voeren politiek in Waalwijk vrijwel gelijk is voor K.V.P., V.V.D., D'66 en C.D.U., zo danig dat men samen gaat werken, is hier volgens mij sprake van een politiek akkoord. Een P.A.K. dus. Dit is interessant, omdat er aan de verkiezingen al een P.A.K. (P.v.d.A.P.P.R.) heeft deelgeno men. Zij hebben het niet gehaald, maar zij hebben, door zich tijdig als P.A.K. te manifesteren, aan de dui delijkheid in de politiek niet tekort gedaan. Het komt mij voor, dat niet alleen voor de andere groepen in de gemeenteraad, maar ook voor de kiezers', een heleboel véél duidelij ker geweest zou zijn, wanneer dit 2e P.A.K. vóór de verkiezingen was bekendgemaakt. Over duidelijkheid in de politiek gesproken Men zou in de gemeenteraad ge weten hebben, dat men met een be langrijke „groep" te doen had en de kiezers hadden wellicht een beter inzicht gekregen ,in de basisideeën van deze samengaande groepjes. Zo gezien, is het nog de vraag of de eis waar deze groep nu pas mee komt (als groep), wel zo in het belang van de gemeente Waalwijk is. Wan neer de groep van vier van de ge zamenlijke kleine partijen is uitge rangeerd en buitenspel gezet, zoals het heet, hebben zij zich dat laten doen. De heer Trommelen stelt, dat de eis van een zetel voor een wet houder redelijk is, omdat men zich „immers richt op een toekomst die verbeteringen zal gaan brengen in sociale toestanden etc." Maar wie zegt dat andere groepen dit niet doen? Men kan ontevreden zijn over hun resultaten, maar het is vooralsnog een open vraag af dit 2e P.A.K. het beter zal doen. De heer Trommelen vraagt wat de toekomsttekening is, indien ieder van de raadsleden middels een wet houder is vertegenwoordigd in het dagelijks bestuur van de gemeente. Mijn antwoord hierop is, dat dan evenveel wethouders zouden moeten kunnen worden benoemd als er groepen zijn in de gemeenteraad. En dan is de verdeling nog niet evenredig naar de grootte van de partijen, zoals ook geëist wordt. Wanneer de heer Verboom op merkt dat politieke tegenstellingen een goed ding zijn, dan is m.i. met de huidige situatie kennelijk aan zijn wens voldaan en moet er geen verzoening komen, want dan zou volgens hem de demokratie uitge hold worden. Het is een politieke zaak, mhr Verboom en niet een be angstigende, wanneer partijen met verschillende doelstellingen samen het haalbare proberen te bereiken. Zij zijn t.o.v.' hun kiezers verplicht hun positie zo sterk mogelijk te ma ken. Daarvoor hoeven zij niet op één lijst te gaan staan. Dat zou wel normaal zijn, wanneer hun basis ideeën een grote mate van gelijke nis vertonen zoals bij de vier van P.A.K. nr. 2 het geval schijnt te zijn. Wanneer politieke groeperin gen tot afspraken komen, kan men dat gekonkel noemen. Natuurlijk.... Maar wanneer acht groepen vier zetels moet enverdelen zonder een enkele afspraak, komen alle zetels aan de grootste partij. Wanneer elke groep n.l. alleen op eigen kandidar ten stemt, haalt geen het vereiste minimum van 51% en als dit bij herstemming nog zo is, komt er een 3e stemming, waarbij de kandidaat met de meeste stemmen benoemd wordt, dus de kandidaat van de grootste partij, anders zijn er toch weer afspraken. G. de Leeuw

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 3