WAALWIJK Vele records sneuvelden bij Waalwijkse zwemkampioenschappen KAATSHEUVEL Gildefees! te Nieuwkuyk gaf een met zon overgoten kleurige aanblik Loonstikkersj Brok Albert Moeling en Ria Bekke werden kampioen DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 31 AUGUSTUS 1970 Doorbraak jeugd bleef uit Waterpolo Uitslagen Drunen Elshout LAATSTE NIEUWS fin september Kunst in liet Klein' in Scfiioenenmuseum te Waalwijk K4armonie St. Cris pijn trad op in Antwerpen Drunen stikkers leerling stikkers evt. aankomende jongens t i WAALWIJK Onder de meest ideale weersomstandigheden zijn af gelopen zondag de Waalwijkse zwemkampioenschappen gehouden. De voorzitter van de Waalwijkse Zwemvereniging en Reddingsbrigade, de heer J. Timmerman, heette de aanwezigen in zijn (Openingswoord van harte welkom en wenste zwemmers en zwemsters een sportieve strijd toe. De deelnemers hebben hieraan gehoor gegeven, wat blijkt uit de talrijke records die gevestigd zijn. Vele Waalwijkse records wer den scherper gesteld. Van de zijde van het publiek was er een grote belangstelling ook als gevolg van het feit, dat er vele dadgasten waren vanwege het mooie weer. Aanmoedigingen waren er te over en heeft zeker gemaakt, dat di. deelnemers zich hebben ingespan nen. De kampioen bij de dames van vorig jaar, Helene Somers, moest haar titel overgeven aan de sterk opgekomen Ria Bekke. Bij de heren prolongeerde Albert Moeling zijn ti tel; de verwachte doorbraak van de jongere garde in de personen van Bert Spitters en Jan Scholt is uit gebleven. Bij de jongere groepen 'iepen de krachten niet ver uiteen, hetgeen een hoopvol teken is voor de toekomst, omdat het dan vooral ook uit de breedte moet komen. Tij dens de zwemwedstrijden gaf de Waalwijkse Reddingsbrigade een leerzame demonstratie in het hoe en waarom van haar activiteiten. De zwemwedstrijden werden be sloten met een tweetal waterpolo- v/edstrijden tegen een dames en 'n heren team van De Vennen uit Don gen. De dames sleepten de over winning in de wacht, terwijl de he ren het onderspit moesten delven. Na afloop van de wedstrijden wer den de prijzen aan de verschillende winnende deelnemers uitgereikt door de heer J. Timmerman. Iedere deelnemer kreeg daarnaast nog een diploma, waarop de behaalde presta tie vermeld staat. De gedetailleerde uitslagen volgen hieronder. 25 meter vrije slag jongens t.m. 11 j. 1 E. Hepguler 18.4; 2 Sj. Mutsaers 21.6; 3 A. Louter 21.7. 25 mtr. vrije slag meisjes t m. 11 j. 1 J. Heesters 18.2; 2 M. Klerks 21.9; 3 T. de Bruyn 23.6 100 mtr. schoolslag meisjes 14/15 j. 1 R v. d. Pluym 1.41.0; 2 R. Bekke 1.43.2; 3 T. Schuurmans 1.47.3. 50 mtr. rugslag jongens 12/13 jaar 1 R. de Bruyn 44.8; 2 J. Kools 46.8; 3 E. de Mul 46.9. 100 mtr. schoolslag dames 1 Els Adams 1.42.3; 2 Ria Bekke 1.42 5; 3 Hélène Somers 1.54.5. 100 mtr. rugslag heren A. Moeling 1.22.8; 2 F. v. Loon 1.24.1; 3 B. Spitters 1.32.9 100 mtr. schoolslag jongens 14/15 j. 1 W. de Mul 1.35.0; 2 G. Thomassen 1.42 6; 3 J. Ley tens 1.46.2. 50 mtr. rugslag meisjes 12/13 jaar 1 T. Schuurmans 48.5; 2 E. Klerks 52.0; 3 L. v. d. Ven 52.6. 100 mtr. rugslag dames 1 Ria Bekke 1.46.3; 2 H. Somers 1.58 6; 3 Els Adams 1.59.4. 50 mtr. schoolslag jongens 12/13 j. 1 W. de Mul 41.5; 2 P. Schalken 45.0; 3 E. de Mul 47.3. 100 mtr. vrijeslag jongens 14/15 j. 1 G. Thomassen 1.23.4; 2 P. Schal ken 1.29.2; 3 J. Klerks 1.33.3. 100 mtr. rugslag meisjes 14/15 j. 1 Ria Bekke 1.44.9; 2 R. v. d. Pluym 1.55.0; 3 M. Süoss 2.04.5. 50 mtr. vlinderslag heren 1 J. Scholt 36.4; 2 F. v. Gelder 41.7; 3 B. Spitters 44.9. 50 mtr. vlinderslag dames 1 Ria Bekke 47.2; 2 Els Adams 51.0. 100 mtr. schoolslag heren 1 J. Scholt 1.28.5; 2 A. Moeling 1 33.6; 3 A. Keetels 1.34.9. 25 mtr. rugslag meisjes t.m. 11 jaar 1 T. de Bruyn 25.0; 2 J. Heesters 28.0; 3 F. Duquesnoy 29.4. 25 mtr. rugslag jongens t.m. 11 jaar 1 J. Houweling 25.8; 2 A. Louter 27 8; 3 Fr. v. d. Wiel 29.6, 50 mtr. schoolslag meisjes 12/13 jaar i T. Schuurmans 47.1; 2 E. v. d. Ven 48.9; 3 E. Klerx 49.8. HANDBALTOERNOOI AVANTI ZEER GOED GESLAAGD Het 4e nationale Avanti-toernooi werd zondagmorgen om half elf ge opend door wethouder van Gorcum. Zeer mooi weer, een goede conditie van de velden en vooral de goede organisatie deden dit toernooi een groot succes worden. De uitslagen waren: Heren: hoofdpoule: 1. TV Dünn- wald, Keulen, 2. Sparta, Nijmegen, 3. Desk, Kaatsheuvel. Dames hoofdpoule: 1. TV Dünnwald Keulen, 2. Olympus, Vlissingen, 3. Sparta, Nijmegen. Heren poule 1: 1. GHV, Goirle, 2. Juliana, Tilburg, 3. Avanti, Drunen. Dames poule 1: 1. Riel, 2. Olympus 2, Vlissingen, 3. SVM, Made. Heren junioren: 1. Desk, Kaatsheu vel, 2. Tachos, Waalwijk, 3. GHV, Goirle. Dames junioren: 1. GHV, Goirle, 2. Tachos, Waalwijk, 3. Avanti, Dru nen. Jongens aspiranten 1. Tachos, Waal wijk, 2. GHV, Goirle, 3. Desk, Kaats heuvel. Meisjes aspiranten: 1. Riel, 2. Desk, Kaatsheuvel, 3. Tachos, Waalwijk, 4. GHV, Goirle, 5. Avanti, Drunen. SC ELSHOUT De oefenwedstrijd van SC Elshout 1 tegen Berkel Enschot werd d oor de thuisclub met 6-/1 gewonne n. 50 mtr. vrijeslag jongens 12/13 j. 1 J. Klerks 34.7; 2 P. Schalken 35.2; 3 W. de Mul 37.2. 100 mtr. rugslag jongens 14/15 jaar 1 J. Kools 1.46.0; 2 J. Ley tens 1.47.5; 3 R. de Bruyn 1.51.-. 50 mtr. vrije slag meisjes 12/13 j. 1 T. Schuurmans 38.2; 2 J. van Bo- •8'9f- uaA 'P 'A '3 8 :8'Sf- uaA 25 mtr. schoolslag meisjes t.m. 11 j. 1 M Klerks 24.6; 2 T. Timmermans 25.8; 3 M. v. Oudheusden 26.6. 25 mtr. schoolslag jongens t.m. 11 j. 1 A. Louter 24.5; 2 S. Mutsears 25.4; 3 F. van de Wiel 26.4. 100 mtr. vrije slag meisjes 14/15 j. 1 R. van de Pluym 1.26.6; 2 R. Bek ke 1.29.1; 3 T. Schuurmans 1.33.4. 100 mtr. vrijeslag dames 1 R .Bekke 1.29.8; 2 E Adams 132.9; 3 H. Somers 1.39.4. 10Ö mtr. vrije slag heren 1 A. Moeling 1.10.8; 2 J. Scholt 1.12.8; 3 B. Spitters 1.12.8. T.M. 11 JAAR Jongens 1 A. Louter; 2 E. Hepguler; 3 Sj. Mutsaers. Meisjes 1 J. Heesters; 2 T. d. Bruyn; 3 M. Klerks. 12/13 JAAR Jongens 1 Wilfried de Mul; 2 Réné de Bruyn; 3 Peter Schalken. Meisjes 1 Toos Schuurmans; 2 Laura v. d. Ven; 3 Elise Klerks. 14/15 JAAR Jongens 1 G. Thomassen; 2 Joep Ley tens. Meisjes 1 Ria Bekke; 2 Maria Süoss; 3 Ria v. d. Pluym. Dames IRia Bekke; 2 Els Adams; 3 Helène Somers. Heren 1 Albert Moeling; 2 Jan Scholt; 3 Bert Spitters. OPENINGSAVOND JOc Jongelui van 17-25 jaar die willen weten wat het JOC is, zijn wel kom donderdagavond om 2C\00 uur in Romantica. IIEUSDENSE HENGELSPORT VERENIGING-CONTRA VISSCHERSLUST Op 19 september a.s. vindt het jaarlijkse concours plaats tussen beide verenigingen. Alle leden van Visscherslust zijn dan van harte welkom. Opgeven tot 15 september Prof. Treubstraat lo Waalwijk of bij andere leden van het bestuur ender betaling van 1,50. Het secre tariaat wordt waargenomen door H. de Bruine, Prof. Treubstraat 10, Waalwijk. NIEUWE CURSUS SPREEKVAAR DIGHEID IN WAALWIJK GENIET OPNIEUW GROTE BELANGSTELLING Donderdagavond 27 augustus j.l. was het weer zover, dat Rhetrica's docent voor de Langstraat in Hotel De Twee Kolommen te Waalwijk de nieuwe cursus opende. De belangstelling voor deze nieuwe cursus Spreekvaardigheid en Per soonlijkheidsvorming was ook nu weer bijzonder groot. De in een ge heel nieuwe vorm opgezette lande lijke advertentiecampagne bleek ook in de Langstraat volledig te zijn aangeslagen. Op de vraag van een belangstel lende voor wie een dergelijke cur sus nu eigenlijk het meest geschikt zijn, antwoordde de docent: „Ten eerste voor alle mensen die menen een minderwaardigheidscomplex te bezitten; ten tweede voor hen die financieel vooruit willen komen en voordeel kunnen hebben van een beter uitdrukkingsvermogen; ten derde voor alle dames en heren die reeds een leidinggevende funktie bekleden; ten vierde voor allen die zich bewegen in het organisatie of verenigingsleven. Bijzonder snel ontdekten toen de belangstellenden, dat zij zich tot een van deze groepen konden re kenen en na vernomen te hebben, dat het cursusgeld redelijk is t.o.v. de toekomstmogelijkheden, kwamen de definitieve inschrijvingen snel binnen. De demonstratie van de eer ste en gratis-proefles ondersteunde de woorden van de docent nog eens duidelijk. Donderdag 3 september a.s. volgt de 2e en de laatste kennismakings avond en mede in verband niet de privé-sfeer van deze leergang, wordt daarna de inschrijvingsmo gelijkheid gesloten. D.E.L. De deze maand gehouden collec te voor het Algemeen Sociaal Fonds „Draagt Elkanders Lasten" heeft 't mooie bedrag van f 1180,- opge bracht. Allen die hieraan hun me dewerking verleenden, zowel ge vers als collectanten, worden hier voor hartelijk dankgezegd. BALDADIGHEID In de nacht van vrijdag op zater dag hebben onbekenden zich toe gang verschaft tot een aantal scho len in Waalwijk te weten de Oranje- school, de Herman Broeren-school, de MAVO Maria Koningin en de NUTS-Mavo. Vernielingen werden aangericht, terwijl ook nog enkele dingen vermist worden. In de nacht van zaterdag op zon dag zijn vernielingen aangericht aan een aantal in Waalwijk gepar keerd staande auto's. Antennes en ruitenwissers evenals spiegeltjes moesten het ontgelden. De zaak is 'bij de poltie in onderzoek en men heeft goede hoop de daders op te kunnen sporen. TOTO W.Z.V. R.B. Inzet 469,10 (hoogste inzet) Prijswinnaars: le prijs M. Joosen, geraden f 469,- en ontvangt f 70,36. 2e prijs Mej. A. J. Hendriks, Mr. Roëllstraat 14, Waalwijk. Zij heeft geraden ƒ468,80 en ontvangt 46,91 3e prijs A. v. Woensel, Heikant 9, Kaatsheuvel, geraden 469,63 en ontvangt f 23,45. AANRIJDING In de nacht van vrijdag op zater dag botste de heer R. A. uit Tilburg tegen een in de Antoniusstraat sfaande onverlichte container. A. botste met de rechtervoorkant van zijn auto tegen de container, waar bij de wagen zware schade opliep. De medepassagiere van A. werd ge wond en door Dr. van Lennep, die eerste hulp verleende, overgebracht •naar het St. Nicolaasziekenhuis. GEDENKSTEEN A.s. donderdag 3 september zal bur gemeester J. P. L. M. Teijssen, bij gestaan door Hans Broos en Hans Dingemans, een gedenksteen leggen in de in aanbouw zijnde Boeren leenbank aan de Markt te Waal wijk. GEVONDEN EN VERLOREN Verloren: diverse portemonnees met inhoud; diverse zonnebrillen; hond je; jongensfietsje; Duitse Staander; bril; dubbel parelsnoer; handtas met inhoud; •verzekeringsbewijs brom fiets; rugzak; halsketting; 3 dames polshorloges; ribfluwelen colbert jas; schakelarmband; plastic tas met inhoud; regenpak; bromfietsplaatje; aansteker; hond; colbertjas; drie wieler; trui; licht blauwe damestas. Gevonden: zwart hondje; bos sleu tels; handpompje; 2 bankbiljetten; zwarte damesknipburs; gouden da mespolshorloge; wieldop; etui met sleutels; 2 hooivorken. SUKSESSEN GILDE ST. CRISPIJN EN ST. AMBROSIUS De koning, dhr. W. de Louw van liet gilde St. Crispijn van Besoyen heeft het koningskruis geweer we ten te veroveren op de kringdag van de gilden te Nieuwkuyk. Tevens behaalde hij de vierde prijs extra aanbieding geweer. Tambour de Gouw behaalde de 2e prijs trommen gilde Ambrosius klasse B. Van het Gilde St. Ambrosius van Eaardwijk werd Bertus Keijberg koning van de Kruisboog op het feest te Nieuwkuyk. Ook de korps kiuisboog was voor St. Ambrosius. Bertus Kleijberg werd Kampioen van de Kruisboog. PUPILLENREIS R.W.B. Zaterdag j.l. organiseerde de Pupil- lenafdeling van RWB weer het jaar lijkse pupillenreisje. Deze keer ging het richting Budel waar men een fles je limonade nuttigde. Het ging daar na richting Valkenburg waar het wa terorgel en het grote sprookjesbos be zocht werd. Dit alles tot volle tevre denheid van de jonge RWB-ertjes Om plm. 13.15 uur werd in Valken burg de model-steenkolenmijn "Dael- hemergroeve' met een bezoek ver eerd. Hierna had men tot 6 uur de tijd zich te vermaken in de speeluin in Valkenburg. Op de terugreis werd traditioneel weer aangelegd in Maar- heze waar men getrakteerd werd op frites en ijs. Om ongeveer 9 uur was men weer in Waalwijk terug. Het was weer een bijzonder geslaagde reis, die de Pupillenafdeling van RWB had uitgestippeld. RKC-PUPILLEN OP REIS Zaterdag jl. gingen ongeveer 120 pupillen van RKC met hun leiders naar Oudenbosch waar ex-hoofdpu- pillenleider J. v. Pruyssen als lei der aan een internaat verbonden is. Daar bleef men tot 3 uur voor het spelen van enkele wedstrijden die met wisselend succes eindigden. Hierna ging het naar Bosbad Hoe ven waar in de grote speeltuin naar hartelust kon worden gespeeld. Om ongeveer 6 uur werd de terug tocht naar Waalwijk aanvaard, waar men om 7.15 uur aankwam. Het was een zeer mooie dag geweest. AGENDA Woensdag 8 uur: repetitie dames koor in De Twee Kolommen. Donderdag 8 uur: Repetitie man nenkoor in De Twee Kolommen. Vanmorgen is de Indonesische am bassade in Wassenaar door Zuid- Molukse jongelui bezet. Hierbij is een hoofdagent van politie doodgge- schoten. De gewapende bezetters dreigen iedereen die in hun buurt komt neer te schieten. Bij de bezetting kon de Indonesi sche ambassadeur de vlucht nemen. Zijn vrouw werd echter vastgehou den. Later werd een aanvankelijk als gijzelaar vastgehouden politie agent vrijgelaten. De wegen in de buurt van de am bassade zijn voor alle verkeer af gesloten. Een flinke politie-macht houdt het gebouw in het oog. Bij het ter perse gaan van deze edi tie was nog niet bekend of het be zoek van de Indonesische minister president Soeharto aan Nederland vanwege de ongeregeldheden, door gang zal vinden. Gedurende de hele maand septem her zal in de Kunstgalerie van het Schoenmuseum een zeer interessan te expositie worden gehouden onder 't motto „Kunst in het klein", daar zij geheel gewijd is aan het schil deren en bakken van tegels. De vele liefhebbers van tegels kunnen hier hun hart ophalen, daar buitengewoon fraaie exemplaren worden geëxposeerd en ook de tech niek van deze bij uitstek Hollandse kunst van het decoreren en beschil deren van tegels duidelijk wordt ge demonstreerd. Deze tentoonstelling in september vormt een waardig slot van de serie interessante tentoonstellingen die gedurende dit seizoen in de boven zalen van het Schoenenmuseum, waar de „Kunstgalerie Waalwijk" is gehuisvest, werden gehouden en die door de vele bezoekers van het Schoenenmuseum zeer werden ge waardeerd. De zojuist geëindigde tentoonstel ling van schilderijen en tekeningen van de in Waalwijk geboren schilde res Geertrui Charpentier trok ook veel belangstelling en ofschoon haar werk voor velen nog te ongewoon bleek, is het toch prettig dat een der mooiste tentoongestelde werken, „zittende vrouw", door een Waal wij ker werd aangekocht. Zondagmorgen 11 uur vertrok har monie St. Crispijn naar Antwerpen om deel te nemen aan het jaarlijks muziekfestival. Om 2 uur moest men optreden en men kreeg veel ap plaus. Door het bestuur werd een koffietafel aangeboden in het club huis van J. Passier waar daarna 'n gezellige feestavond gegeven werd. Men gaat zich nu voorbereiden op het concours dat volgend najaar in verband met het 60-jarig bestaan van de vereniging zal plaatshebben. RKDVC Het le en 2e elftal van RKDVC was gisteren op bezoek bij Essche Boys in Esch en speelde daar een nuttige oefenwedstrijd. Bij de rust was de stand 00. Er werd goed ge. speeld. Na de rust was het A. v. d. Hoven en Rini v. Engelen die elk een goal wisten te maken. Eindstand 20. Het 2e won met 62. DRUNENSE ZWEMKAMPIOEN- ZONDAG A.S. De oorspronkelijk op 2 juli vastge stelde kampioenswedstrijden moes ten wegens de temperatuur van het water worden uitgesteld. Nu zullen deze op zondag 6 september gehou den worden in het gemeentelijk zwembad te Drunen. Aanvang 14.00 uur. Elke Drunenaar mag aan deze wedstrijden deelnemen. Men kan zich opgeven bij mevr. de Wit, Lin destraat 25, mej. D. de Jager, Pr. Bernardstraat 51 en bij het zwem bad. Ook zij die zich in juli al op gaven moeten dit nu weer doen. De volgende wedstrijden worden gehouden: onder 10 jaar: 25 meter schoolslag, tot 12 jaar 25 m. school slag en 25 m. rugslag, tot 14 jaar 50 m. schoolslag, 25 m. rugslag, 25 m. vrije slag; tot 16 jaar 100 m. school slag, 50 m. rugslag, 50 m. vrije slag. boven 16 jaar 100 m. schoolslag, 100 m. rugslag, 100 m. vrije slag. Deelnemers in de laatste categorie kunnen meedingen naar de kampi- oenswisselbeker. GEMEENTERAAD LOON OP ZAND A.s. dinsdag 1 september komt de nieuwe gemeenteraad van Loon op Zand om half acht in vergadering bijeen. De te behandelen agenda ziet er als volgt uit: 1. Beëdiging van de raadsleden. 2. Benoeming van de wethouders. 3. Voorstel tot het aanwijzen van de leden voor de gewestelijke raden van het stadsgewest Tilburg en het stads gewest Waalwijk. 4. Voorstel tot het wijzigen van de verordening, regelende de samenstel ling, werkwijze en bevoegdheden van de commissie Ruimtelijke Ordening en tot het benoemen van 4 leden van deze commissie. 5. Voorstel tot het aanwijzen van 2 leden in de Verkeerscommissie. 6. Voorstel tot het aanwijzen van ver tegenwoordigers uit de gemeenteraad NIEUWKUYK - Zondag is te Nieuwkuyk het Kringfeest van de Gilden van Maasland gevierd. Het was een feest dat werkelijk met zon overgoten was en daardoor een stralend aanzien verkreeg. De mooie gildekleuren in kostuums, vaandels en vlaggen kwamen daardoor zeer tot zijn recht. Kort om Nieuwkuyk en ook Vlijmen heeft echt van het gildewezen mogen ge. nieten. Om 10 uur werd in de parochiekerk van Nieuwkuyk de Gildemis opge dragen door gildeheer pastoor v. Mill. Deze gaf in zijn openingswoord een korte beschouwing over het St. Joris- gilde van Onzenoort en Nieuwkuyk. In deze H. Mis waren vele gildebroe- ders uit de directe omgeving aanwe zig met het gehele S. Jorisgilde. In het Priesterkoor stonden de vaandels en standaarden opgesteld. De vende liers hielden de altaarwacht. Tijdens de concecratie werd geroffeld en het vendel gezwaaid. Na de Mis meldden de deelnemende gilden zich in de zaal van De Ster en verzamelden de koningen en hoofd lieden met het gildebestuur van St. Joris en het Bestuur van Kring Maas land zich in de gereedstaande bus om hun opwachting te gaan maken bij burgemeester en wethouders van de gemeente Vlijmen op het gemeente huis aldaar. Eerst werd opgesteld even voor het bejaardentehuis te Vlij men om daar in optocht langs te trekken om de oudjes ook iets van het gilde te laten proeven, vandaar naar het gemeentehuis. De burgemeester ontving de gasten op een hoffelijke wijze en schetste de geschiedenis van het gilde van St. Joris met de betrek kingen to Nieuwkuyk en de oude heerlijkheid Onsencort. Tevens me moreerde de burgemeester nog de slapende gilden van Vlijmen. Moge lijk zouden zij mettertijd uit hun win terslaap komen. Namens St. Joris sprak de heer Wil lem Pullen, als hoofdman, de aanwe zigen toe en zei hoe het gilde tot deze dag is gëkomen. Onderwijl werd de ere-wijn van de gemeente geserveerd en een dronk uitgebracht op het wel slagen van de dag en de Brabantse gilden. Namens het Kringbestuur Maasland sprak de heer Gerrits ('bij afwezigheid van de voorzitter, dhr. v. d. Mortel). Hij stak de gildebroeders een riem onder het hart over de be staansredenen van onze gilden in de ze tijd. Met de burgemeester mocht hij dit bevestigend beamen. De aan wezige gildëbroeders, majesteiten en overlieden ondersteunden dit met een applaus. Direct werd weer naar Nieuwkuyk gereden om de optocht te doen star ten. Om plm. half twee trokken 25 gilden van de kring Maasland door de Nieuwkuykse straten. Een prachtige stoet was het hier de gilden te zien gaan achter de drumband en harmonie in de commissie voor Georganiseerd Overleg in Ambtenarenzaken. 7. Voorstel tot benoeming van de commissie voor strafverordeningen. 8. Voorstel tot aanwijzing van 2 le den van de gemeenteraad, welke deel zullen uitmaken van de sportraad voor de gemeente Loon op Zand. 9. Rondvraag. J MONSIEURS, WINNAAR DERBY CORBEIL De postduivenhouders van de Bra bantse Bond, KOP en de NEECO hebben hun jaarlijkse derbyvlucht ge houden vanuit Corbeil over een af stand van 385 km. Voor dit concours werden ca. 7000 duiven ingemand, die 's morgens om kwart over negen in vrijheid werden gesteld. De grote overwinnaar van dit mon sterconcours werd de nog zeer jeug dige liefhebber Jos Monsieurs uit de Leliestraat te Kaatsheuvel, die zijn duif klokte om 16.06 uur en daarmee niet alleen eerste werd van het con cours, maar ook beslag legde op de eerste derby en eerste hoofdprijs. Voorwaar een prachtig succes voor deze 18-jarige. Bijzonder vermeldens waard is nog het feit, dat 95 procent van de prijzen onderling ook allen in dit grote concours hun prijzen speel den, hetgeen inhoudt dat de liefheb bers uit Kaatsheuvel en omstreken, aangesloten bij de vrije bonden, met 'n gerust hart de derbyvlucht van '71 tegemoet kunnen zien. van Nieuwkuyk. In vol ornaat gingen de koningen, hoofdlieden en gilde- broeders hun kleuren uitzwaaiend door de hete straten van Kuyk. De trommen der gilden gromden om dit alles te vergezellen en te begeleiden, op de tocht naar het feestterrein. De gilden maakten hun défilé voor de eretribune, waarop vele genodigden hadden plaatsgenomen. Toen allen binnen het sportterrein waren werd de massale opkomst gedaan van alle gildebroeders tegelijk, hetgeen een der hoogtepunten van deze mooie dag was. Hier werd nog even het woord gevoerd door burgemeester Schweit zer en Hoofdman Pullen. Door het Kringbestuur werden instrukties ge geven voor de vendelgroet welke voorafging door het Wilhelmus door Nieuwkuyk's harmonie. Tijdens de vendelgroet vcor God, Koningin en Vaderland werd door plm. 100 ven deliers tegelijk hun vendel gezwaaid. Om de wedstrijden te kunnen begin nen werd het veld, in omgekeerde volgorde feestelijk ontruimd, doordat allen weer tegelijk afmarcheerden. De uitslagen van de onderscheiden wedstrijden zijn: Best gec. gilde: Onze Lieve Vrouwe Schuts, Elshout. Best gedeeltelijk gec. gilde: St. Ambrosius, Baard wijk. Best ongec. gilde: St. Ambro sius, Loonopzand. Best presenteerde Gilde in optocht: St. Hubertus, Dru- Mooiste koningszilver »n zijn geheel en best onderhouden koningszilver, beiden voor St. Barbara en Seb. te Vught. Beste Standaardrijder in Op tocht, mooi comb. Standaardruiter plus paard en Standaardrijden indi vidueel, alle 3 voor O.L. Vrouwe Schuts te Elshout. Trommen Gildetrom Klasse A: 1 H. Ras, St. Ant. en Sebastiaan te Uden- hout; 2 L. van Hirtum St. Catharina Rosmalen. Trommen Gildetrom kl. B: J. Hoogedoorn, St. Ant. en Seb, Udenhout; 2 Egb. de Gouw, St. Cris pijn, Besooijen (bij loting). Trom men muziektrom klasse B: H. Die- len, St. Babara, Vught. Jeugdtrom- men Gildetrom: T. Teurling St. Hu bertus Drunen. Jeugdmuziektrom: L H. Schellekens, St. Ant. en Sebas tiaan Gemonde; 2 L. v. d. Zande, St. Cath. Rosmalen. yendelzwaaien klasse A: 1 H. v. Vreede, St. Barbara Vught; 2 W. v. l eest, St. Joris en Cath. Gemonde. Vaandelklasse: C. Knevel, St. Se bastiaan Oisterwijk. Klasse B: 1 P. v. Berkel, St. Ant. en Barbara, St. Michielsgestel; 2 v. d. Weijgert, St. Willibrordus Heeswijk. Klasse C: 1 M. Beks, St. Barbara Vught; 2 J. Beerens idem; 3 J. Scholtze, St. Se bastiaan Oisterwijk en 4 J. v. Oir- schot St. Joris Gemonde. Groeps- vendelen: 7 pers: St. Hubertus Ber kel; Idem 4 - 5 pers.: St. Barbara te Vught 1 en St. Catharina Rosmalen o 4. Trombegeleiding bij vendelzwaaien: St. Ant. en Sebastiaan te Udenhout. Jeugd vendelen: 1 A. Beks St Bar bara Vught; 2 R. Bozalie, St. Ca tharina Rosmalen. Schieten: Koningsgeweer: W. de Louw, Besooijen. Koningskruis handb°og: Schilders St. Sebastiaan Oisterwijk. Koningskruis kruisboog: v. d. Wiel Haaren. Handboog Korps blazoen: St. Ambrosius, Loonop zand, 2 St. Sebastiaan, Oisterwijk. Geweer Korps: 1 O.L. Vr. Schuts, Elshout, 2 St. Joris, Udenhout en 3 O.L.Vr. Schuts, Elshout. Kampioen geweer: 1 Mimpen, Elshout; 2 A. de Hart, Elshout. Personeel opgelegd geweer: l Paaijmans; 2 Schalken; 3 C. Weijtmans. Kampioenhandboog wip: Franken, Haaren. Personeel vrije hand ge weer: 1 B. Vromans; 2 J. Klerks en 3 Doggen. Extra aanbieding ge weer: 1 Verhoeven, Haarsteeg; 2 Verhoeven Esch en 3 de Wit, Els hout. Kruisboog Kampioen: B. Keij berg Waalwijk St. Ambrosius. Korps kruisboog: St. Ambrosius, Baard wijk. Handboog Wip Korps: 1 Haa ren, 2 Oisterwijk. Handboog Witp kampi°en: Franken, Haaren. Hand boog blazoen kampioen: Bink, Loon opzand. Personeel handboog doel: 1 Bink Loonopzand; 2 van Straten, Oisterwijk, 3 W. Deen en 4 Gerrit sen beiden Oisterwijk. De prijsuitreiking had plaats in zaal Van der Sterren, waar alle gilde broeders nog aanwezig waren, on danks dat de uitreiking wat verlaat was. Al bij al een feest in N'ieuw- kuijk, zoals het er eeuwen geen ge had heeft. Het Kringfeest van de Gilden in Maasland mag danook als zeer geslaagd worden genoemd. Lijsterbesstraat 5, WAALWIJK Telefoon 04160 - 34864 vraagt met spoed: om het prachtige schoenstikvak te leren. HOOG LOON evt. BIJVERDIENSTEN GRATIS KOFFIE Goede sociale voorzieningen

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 6