Waalwijkse Bejaarden hadden prachtige feestdag Dansschool Grijsbach 5 jaar In nieuwbouw te Waalwijk m de Amstel Datsun autoshow MTS-er werktuigbouw i v DATSUN Testavonden Uw kans om de nieuwste Datsun's extra goed te bekijken. Nieuwkuijk Danskunst is facet van vrijetijds besteding Bafucada Sportwedstrijden Nightclub Cabaret - Dancing THE BLUE NOTE Tilburg Artisten voor de maand september Laura Del Rosa Juana Del Raffez Gay and Go Girls The Caravels KLM krijgt nieuw uiterlijk Wij denken aan een jongeman met een technische opleiding op MTS-niveau of hiervoor studerende. Wij bieden hem de functie aan van aankomend arbeidstechnicus. De opleiding van deze functie komt geheel voor onze rekening. Tot de inwerkperiode behoort onder meer een basisopleiding van drie weken bij een bekend opleidingscentrum in Amsterdam. Voor een jongeman van 20-25 jaar met gevoel voor techniek en goede contactuele eigenschap pen is dit een zeer aantrekkelijke startpositie. Sollicitaties aan het hoofd van onze afdeling Per soneelszaken. n.v. koninklijke chroomlederfabriek %l.s.gompen PUTSTRAAT 14A WAALWIJK TEL. 04160-35921 Openingstijden Autobedrijf H. SCHOONDERMARK DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 14 SEPTEMBER 1970 Na een voorbereiding van maanden door het bestuur en een 8-tal leden die aangezocht waren om prijzen te verzamelen zagen we vrijdagmorgen enkele bussen van Musa door de stra ten rijden om de gebrekkigen en in validen op te halen en naar Lido te brengen, waar het grote feest zou plaats vinden, ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de plaatselijke afdeling. Toen kwart voor twaalf al len in de mooie zaal van Lido aanwe zig waren, opende de heer W. Klijn, als voorzitter, de bijeenkomst met een welkomstwoord, waarbij hij de wens uitsprak dat de 450 aanwezigen een onvergetelijke dag zouden meemaken en vroeg speciale aandacht voor de H. Mis ivaarmede deze dag zou be ginnen en die door de ZeerEerw. heer Pastoor Vos, als adviseur van de af deling met assistentie van de rector van Antoniushof en de kapelaan van St. Clemens parochie werd opgedra gen. Zeer indrukwekkend werden de bij passende gezangen door de aanwezi gen meegezongen. Na een zeer toe passelijke predikatie van de kapelaan en een felicitatie van de adviseur kwam het einde van deze indrukwek kende viering. Daarna konden allen samen aan een zeer goed verzorgde koffietafel de inwendige mens ver sterken en werd overgegaan tot het volgende punt van de agenda, n.l. het optreden van het Bejaardenkoor uit Tilburg, wat wel een van de hoogte punten van deze dag is geworden. Onder de zeer bekwame leiding van dirigent-pianist, de heer Schalken, werden er bij tussenpozen een 13-tal nummers waarvan enkele met bariton solo, ten gehore gebracht, waarmede ze een zeer verdiende en warme ova tie in ontvangst mochten nemen. De heer Severijns sprak hierna als voorzitter van het koor nog een op wekkend en aanmoedigend woord tot de Waalwijkse bejaarden om ook hier te komen tot het oprichten van een bejaardenkoor en zegde toe, indien nodig, dat ze op zijn volle medewer king mocht rekenen. Voorzitter Klijn dankte met 'n gloed volle toespraak het bejaardenkoor voor hun bijdragen aan de feestdag met hun prachtig uitgevoerde zang nummers en sprak de wens uit dat ook hier in Waalwijk spoedig tot een oprichting van een bejaardenkoor zou worden overgegaan. Hierna was aan de orde het huldigen van de heer Henkelman als oudste en meest aktieve lid van de plaatselijke afdeling. De voorzitter 'bracht hem dank voor alles wah hij in het belang van de afdeling heeft gedaan en hij hoopte dat hij dit nog lang zal kun nen blijven doen. Als bewijs van er kentelijkheid bood hij hem een cou vert met inhor.d en een doos sigaren aan, waarna de heer Henkelman een dankwoord sprak. Intussen waren de wethouders Van Heeswijk, Van Seters en Van Eijl ter feestvergadering gekomen. De heer van Heeswijk zei het altijd al 'n pret tige zaak te hebben gevonden met de bejaarden te mogen meewerken, wan neer het gaat hun van dienst te zijn en hoopte dit ook in de toekomst te zullen (blijven doen en gaf de verze kering dat dit de wens van het hele college van b. en w. van Waalwijk is, ZWEMEXAMENS Op vrijdag 4 en zaterdag 5 sep tember j.l. werden er zwemexamens afgenomen in het zwembad „De Ef- teling" te Kaatsheuvel. De examens voor de scholieren, die werden afgenomen o.l.v. de heer A. van Loo, inspekteur L O. uit Drunen hadden een bijzonder vlot verloop en de resultaten waren ook uitste kend te noemen. Van de 275 deelne mers slaagden er 166 voor diploma A; 53 voor diploma B en 6 voor zwemvaardigheid 1. Bet geslaagden-percentage bedroeg 77%. Voor het diploma via de KNZB waren er 83 kandidaten waarvan er 62 slaagden voor de di ploma's A-B en zwemvaardigheid 1-2 en 4. Voor dit laatste diploma (zwemvaardigheid 4) slaagden de heren W. Heys en E. N'elemans, res- pektievelijk uit Kaatsheuvel en Breda. BUURTVERENIGING De buurtvereniging „De Drie kleur" bestaat 17 oktober 25 jaar. De leden die al 25 jaar lid zijn ge weest zullen die dag op een bijzon dere wijze in de bloemetjes worden gezet, 's Morgens wordt om 10 uur een plechtige H. Mis opgedragen en daarna biedt de vereniging de leden een koffiemaaltijd aan. 's Middags is er van 14.3o tot 16.30 uur receptie. Op 19 september organiseert men eerst nog een groot rikconcours. hetgeen door een hartelijk applaus uit de vergadering werd begroet. Hierna had er nog een verloting van de vele geschonken prijzen plaats en werd er nog een half uurtje gepau zeerd waarna een aanvang werd ge maakt met het diner, waaraan zich al len te goed deden. Inmiddels had er een muziekbandje op 't toneel plaats genomen, die er spoedig de juiste en gezellige stemming in wist te bren gen en te houden en met onderbre king van nogmaals een verloting en met een toespraak als dank aan de voorzitter en het bestuur voor 't zeer vele wei'k dat zij de laatste maanden hadden verricht om dit feest voor de leden in elkaar te zetten, van de heer Vink, Hij spoorde de leden aan al het mogelijke te doen om de vereniging zo groot mogelijk te maken, opdat de 1000-leden spoedig bereikt zullen zijn. Dit zou voor het huidige bestuur 'n mooie geste zijn om met nog meer ijver hun werkt voort te zetten. De voorzitter dankte de heer Vink voor de vele en mooie woorden van dank tot het bestuur gericht. Hij was er zeer erkentelijk voor. doch wilde in het aan hem geribhte dankwoord ook op de eerste plaats te betrekken de heren Kroot en Bakkers die tezamen met hem en de overige bestuursleden wel eens extra genoemd mogen wor den. Aan alles komt een einde, zo ook aan deze onvergetelijke feestdag en toen dan ook ongeveer half elf de voor zitter opnieuw het woord tot de aan wezigen richtte om zijn dank, ook na mens het gehele bestuur te betuigen voor deze mooie feestdag, waartoe al len hadden bijgedragen 'en waarvoor hij een speciaal woord van dank richt te tot het zakenleven en de midden stand van Waalwijk, die allen spon taan hadden bijgedragen om dit feest te organiseren en aan de hulpdienst en het groot aantal particulieren die hun auto's voor het vervoer beschik baar hadden gesteld, sloot hij deze bijzondere dag met een tot weerzien, want voor het bestuur is dit een sti mulans geweest om op de ingeslagen weg met nog grotere stuwkracht door 4e gaan. (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Het komt in onze steeds meer naar een vrijetijdsbeste dingsmaatschappij toegaande westerse cultuur nog zelden voor dat jonge ren en zeker niet degenen uit de wat grotere plaatsen, verstoken moeten blijven van de beginselen van de danskunst. Immers elk weekend - en soms even goed op door-de-weekse avonden - wordt in talloze gelegen heden aan dansliefhebbers en -hebsters de mogelijkheid geboden hun hob by, tijdspassering op "presentatiewijze" uit te voeren. Daar dit een alge meen onderkende behoefte is, bestaan er in Waalwijk en omringende plaat sen dan ook diverse dansgelegenheden. De bijzonderheid is momenteel ech ter dat het deze maand vijf jaar geleden is dat Dansschool Grijsbach haar nieuive pand aan de Grotestraat in Waalwijk betrok. Het is niet te veel gezegd als beweerd wordt dat zij zich in deze periode, zo als dat vaak bij elke dansschool het geval is, bij zeer veel jongelui bekend en bemind gemaakt heeft. Het dansen wordt de leerlingen in een aantrekke lijk lesprogramma, dat afgewisseld wordt met gezellige balavonden, spe lenderwijs bijgebracht. Dat deze formule bij de danssohool- jeugd aanslaat, blijkt onder meer uit de toenemende belangstelling voor de beginners-, gevorderden- en vergevor- derdencursussen en oefen-lesavonden Het wordt namelijk niet alleen druk ker bij degenen die de eerste dans pasjes nog geïnstrueerd moeten krij gen, ook oud-leerlingen valt 't steeds moeilijker de dansschool te verlaten. Als de lessen van de beginnerscursus voorbij zijn. hoeft de leerling immers nog geen afscheid van de dansschool te nemen. Men is dan weliswaar goed bedreven in de populairste dansen als Quickstep, Engelse wals, Weense wals, Cha-cha-cha en Tango, maar toch maakt het merendeel van de leer lingen gebruik van de mogelijkheid om zich verder in het dansen te be kwamen en om bijvoorbeeld kennis te maken met de Jive, 'n rock en roll- achtige dans, die de laatste tijd erg geliefd is. Iedere zondag kunnen uitsluitend de leerlingen en oudleerlingen bij de dansschool terecht om het geleerde in praktijk te brengen. Men kan er zich uitleven in alle dansen van Beat tot Paso Doble. Veelkleurige verlichting, alsmede de allernieuwste platen zor gen voor de gezelligheid. Nu en dan wordt er een modedans aangeleerd. Voor dit seizoen is dat de Zuidameri- kaanse Batucada, welke via Zuid- Frankrijk Europa gaat veroveren. Vermeldenswaardig zijn de avonden met kerstmis, nieuwjaar en pasen, wanneer een groot deel van de dames traditiegetrouw voor het eerst in het lang verschijnt, terwijl ook de heren dan 'stemmig' gekleed gaan. Daar naast wordt er tweemaal per seizoen een testavond georganiseerd waarvoor 'n overweldigende belangstelling be staat omdat daarvan ook de ouders getuige kunnen zijn. De test is een soort dansexamen waarbij men kan trachten in het 'bezit te komen van resp. de bronzen, zilveren en gouden medaille of de goldstar. Door de gro te deelname aan de laatste test in mei j.l. moest deze over twee avonden verdeeld worden. Bij de heer en mevrouw Spaan-Grijs- bach wordt niet alleen aan dansen ge dacht. Ook andere aktiviteiten, zoals de jaarlijkse carnavalsavonden, wan neer de forse, fraai versierde zaal de enorme menigte nauwelijks kan bevat ten en sportgebeurtenissen staan op het programma. Een aantal leerlingen is het afgelopen voorjaar begonnen met het organiseren van twee voetbal wedstrijden van Waalwijkse tegen Kaatsheuvelse teams, uit iedere plaats een dames- en een herenploeg. Het ligt in de bedoeling om dit "Grijs- bach-cuptournooi" het volgend voor jaar met meer plaatsen uit te breiden Tenslotte is de dansschool er niet voor de tientrjeugd alleen. De ge huwden hebben bijvoorbeeld hun VEEMARKTSTRAAT 36 - 38 Telef. 04250 - 25287 STRIPTEASE en met DANCE ATTRACTION met medewerking van het orkest Elke dag geopend van 22.00 tot 04.00 uur (ook 's zondags) Er wordt een speurtocht inge zet naar een vermiste Deense on derzeeboot met 33 man aan boord. Onder het gebied der gemeente Emmen is een gasbel aangeboord met 20 miljard m3 aardgas. In juli is 2Vz miljard aan be lastingen geïnd; totaal dit jaar 14 miljard. eigen cursus om dansen te leren te midden van leeftijdgenoten. Dit be hoeft niet alleen op de lesavonden, maar kan ook op de maandelijkse ge huwden-oefenavond. Het is een over tuiging dat men op zulke avonden, waarop ouderen van 40 tot 75 jaar geen uitzondering zijn, er eens hele maal "uit" kan zijn en door de dans kunst mede in staat is om fit te blij ven. Met de komst van de KLM Boeing 747B vliegtuigen, waarvan de eerste ii» januari a.s. op Schiphol zal lan den, wordt tegelijkertijd de zgn. „huisstijl", d.w.z. het merkbeeld van de KLM - zij het niet ingrijpend - vernieuwd. De wijzigingen zullen slechts zeer geleidelijk en op ver vangingsbasis worden ingevoerd. De in de huidige huisstijl domine rende licht- en donkerblauwe hori zontale strepen komen te vervallen. Wat overblijft wordt tevens het nieuwe merkbeeld: KLM in grote, krachtige, rechte letters met daar boven de bekende gesty leerde kroon; geplaatst in een niet omka derd - dus niet langer begrensd - vlak, waardoor de maatschappij - naam duidelijker te herkennen zal zijn. Vooral op het geweldige staart vlak van een Boeing 747 zal de maatschappij-aanduiding beter tot zijn recht komen en niet door de strepen worden overheerst. Wederom heeft de PTT in sa menwerking met de politie 2 clan destiene zenders opgespoord en in beslag genomen. Ditmaal in Har- denberg en Enschede. Voorzitter ir. C. S. Knottnerus van het Landbouwschap heeft op 9 september tijdens de maandelijkse bespreking met de minister van Landbouw en Visserij aangedron gen op „ontdooiing" van het EEG- markt- en prijsbeleid. Hij deed dit, bij een eerste beschouwing van het na 1 april 1971 te voeren markt- en prijsbeleid, aan de hand van een no ta van het dagelijks bestuur van het Landbouwschap, die op 16 septem ber nog door het bureau zal worden behandeld. Het Landbouwschap is van oordeel, dat gelet 0p de inflatie en op de inkomensachterstand van de landbouw, het prijsbeleid niet be vroren mag blijven, zoals het nu al meerdere jaren is. Op 14 oktober zal heel Neder land in de ban komen van de blik semactie Schip Ahoy, waarmeer vijf miljoen gulden moet worden inge zameld voor een nieuw hospitaal schip voor het N'ederlandsche Roo- de Kruis. Wie die avond de televisie aanzet zal op een zeer bijzondere wijze worden opgewekt om daar voor geld te geven, voor zover hij of zij tenminste niet eerder al thuis met een collectebus is benaderd. De NOS zal op 14 oktober van 20.20 uur tot middernacht uit het nieuwe Ahoy-complex in Rotterdam een sport-variété-programma uitzenden, waarmee topsporters en toparties ten het publiek zullen vragen een bijdrage te leveren. WIJ ZOEKEN VRIJDAG 18 SEPTEMBER van 18.00 tot 22.00 uur ZATERDAG 19 SEPTEMBER van 10.00 tot 22.00 uur ZONDAG 20 SEPTEMBER van 10.00 tot 22.00 uur Tevens is er een leuke quiz, waaronder waardevolle prijzen, o.a. AUTO-RADIO Sprangseweg 4, WAALWIJK Telefoon 32316

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 3