Veterenanen gymnastiekvereniging Ons Huis vierde 40-jarig bestaan Zilveren Huwelijksfeest van Burgemeester van Prooijen Jubileum bij GEDEHA Toos Naus exposeert in gemeentehuis Kaatsheuvel BEIEEIOER a. twee handige jongens h. een chauffeur JONGE MAGAZIJNBEDIENDE Koninklijke onderscheiding voor Chr. Treffers t 2 2 3 Weth. Van Heeswijk reikte onderschei ding uit aan de heer Treffers Dankbaar Hockey Waalwijk Burgem. L. van Erp opende expositie Waalwijk I "Mi Johannes Martin us Gijsbertus van der Linden bankstel VEURO Nederland burger woonhuis De Echo van het Zuiden doeltreffend N.Y. AUTO-ONDERDELEN DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 21 SEPTEMBER 1970 De Veteranen Turnvereniging Ons Huis begon zaterdagmiddag in het Lido de feestelijkheden rond het 40-jarig bestaan van deze dames- en heren gymnastiekvereniging met een receptie, waar veel belangstellenden het uitgebreide bestuur kwamen feliciteren. Wethouder van Heeswijk, die ver gezeld was van de wethouders M. van Eijl en A. van Seters, trad als eerste spreker naar voren om Ons Huis na mens het gemeentebestuur te compli menteren. Hij noemde het bereiken van deze mijlpaal niet gering, terwijl hij voor de toekomst gunstige om standigheden voorzag, temeer omdat de mensen steeds meer behoefte krij gen aan lichaamsontwikkeling. "Het zijn de nieuwe krachten die uw vereniging telkens weer jeugdig hou den", zei de heer Van Heeswijk, die zijn waardering en erkenning uitsprak voor hetgeen de jubilerende vereni ging aan ontspanning biedt, die te vens nuttig en prettig voor de rijper wordende bevolking is. Posthuum herdacht hij de oud-voorzitter, Gerrit van Oostrum. "Niet alleen is uw ver eniging op sportgebied aktief. maar zij ontplooid ook aktiviteiten op so ciaal terrein". Speciale woorden van gelukwens richtte de loco-burgemees ter tot de heer Chr. Treffers, die Ons Huis 40 jaar geleden mee oprichtte. "Op uw bescheiden en eigen wijze heeft u zich steeds nuttig gemaakt voor Ons Huis. Veel werk heeft u gedaan als bestuurslid en dok als penningmeester. Op voordracht van het bestuur van Ons Huis heeft het H.M. de Koningin behaagd u de zil veren medaille, verbonden aan de Or de van Oranje Nassau, toe te ken nen". Hij zei verder het een waar ge noegen te vinden deze onderscheiding weer aan een sportman te mogen uit reiken. Mevrouw Treffers werd met bloemen verrijkt. Namens de Noord Brabant-Gelderse Turnkring van het Kon. Ned. Gymn. Verbond sprak voorzitter M. Vissen berg zijn waardering uit voor het ge meentebestuur van Waalwijk dat 'de pioniers weet te eren. Spreker schet ste het nut van de sportbeoefening in het algemeen. Hij maakte van deze gelegenheid gebruik om de aanwezi gen aan te sporen interesse te tonen voor het vela werk van de bond en wel speciaal voor de lichamelijke ont wikkeling. De heer F. G. J. van den Berg was vervolgens de spreker namens het Veteranenkorps van de KNGV. Hij had veel waardering en bewondering voor de moed om veertig jaar blijk te geven van een ruim inzicht. Uw leden hébben bij Ons Huis hun "tehuis" gevonden. "Onze bond is met het uit reiken van medailles zeer karig. Er moet n.l. voldaan worden aan de vol gende bepalingen: vertrouwen tonen ten opzichte van de gemeenschap; tucht beoefenen en dan in de gunstige betekenis van dit woord; de leden dienen lid te zijn van het verbond en het werk van een vereniging moet ge daan worden in dieilende liefde". Ons Huis heeft alle voorwaarden waargemaakt, zodat de heer Van den Berg de medaille kon uitreiken aan de voorzitter van Ons Huis, de heer H. van de Griendt. Spreker onder streepte zijn woorden van gelukwens met het aanbieden van een groot bloemboeket aan mevr. v. d. Griendt- van Blad el. De heer Van den Berg sprak tot slot woorden van felicitatie tot de geridderde makker", de heer Chr. Treffers. De heer Van de Griendt dankte na mens het bestuur van Ons Huis en namens de heer Chr. Treffers voor de koninklijke onderscheiding. "Dat de ze onderscheiding voor de eerste maal in het bestaan van Ons Huis werd uitgereikt, zien wij als uiting van waardering voor de activiteit op het gebied van de turnsport. Onder de velen die de bestuursleden de hand kwamen drukken, zagen wij onder meer vertegenwoordigers van de gymnastiekverenigingen OWS en Kracht en Vlugheid; van Waalwijks Belang en van de voetbalverenigingen RWB, Baardwijk en WSC. Op vrij dag 25 september a.s. zal er voor de leden van Ons Huis een speciale feestavond georganiseerd worden. J.l. zaterdag werd in het culturele centrum Zideivinde het zilveren huwe lijksfeest gevierd van de Edelachtbare heer burgemeester M. van Prooijen en mevrouw J. van Prooijen-van den Broek. De receptie welke plaats had van half vier tot zeven uur werd zodruk bezocht dat velen lang in de rij moesten staan om de felicitatie-registers te tekenen. Het gehele vereni gingsleven van Sprang-Capelle en van de kerkelijke instanties waren ver tegenwoordigd door deputaties, alsmede zeer veel inwoners om de bur gemeesterfamilie met dit heuglijke feit te complimenteren. Ook merkten wij burgemeesters uit de omgeving op, alsmede vele familieleden uit het gehele land. Het aantal bloemstukken dat Zidewinde in een bloementuin had herschapenwas niet te tellen, evenmin als de zeer vele aangeboden cadeau s. Tijdens de receptie waren ook de ge meenteraadsleden met hun vrouwen aanwezig, welke gezamenlijk hun voorzitter kwamen feliciteren, bij wel ke gelegenheid Dr. Winkelman na mens de raad een cadeau aanbood en in zijn toespraak er op attenteerde dat er een goede verstandhouding is tus sen de burgemeester en de raad. In zijn dankivoord mocht de burgemees ter er op wijzen geen burgemeester te zijn voor een meerderheid of een min derheid in de gemeenteraad maar voor de gehele gemeenschap van de gemeente Sprang-C apelle. Om zes uur bracht het fanfarekorps Sirena uit Vrijhoeve een serenade, waarbij de voorzitter, wethouder Jac. Vos in een geestige toespraak de bur gemeester met zijn echtgenote en kin deren complimenteerde, terwijl hier na voor de harmonïe Marijke uit Sprang-Capelle, welke na Sirena zijn muzikale klanken liet horen, de heer Kruyf dit deed. Beide muziekkorpsen werden dank gébracht voor het bren gen van deze serenades, waarbij de burgemeester in een uitvoerige toe spraak dankte voor de grote eer op deze dag aan zijn gezin bewezen. Zo wel ikzelf als mijn vrouw zijn er klein onder geworden van zoveel belang stelling en medeleven van het ver enigingsleven en de inwoners der ge meente. Deze dag is door u allen voor ons tot een onvergetelijke geworden. Hierna werd tot slot van deze feest dag een diner aangeboden aan de fa milieleden, het gemeentebestuur en enige vrienden. In z'n welkomstwoord aan tafel mocht de burgemeester er zich over verheugen dat naast de ve le familieleden en vrienden ook de beide wethouders en de gemeentese cretaris met de directeur van gemeen tewerken met hun echtgenoten aan wezig waren. Spreker reveleerde in zijn openingswoord de hartelijke be langstelling van de zijde der inwoners op deze dag, wij hadden zulks niet durven verwachten, aldus de burge meester. Tijdens het diner hébben verschillen de familieleden het woord gevoerd, wijzende op de hechte familieband, waarbij de hoop werd uitgesproken dat deze niet alleen bestendigd, maar Vrijdag 18 september j.l. werd bij de stanzmessenfabriek Gedeha het 25-jarig dienstverband herdacht van de heer A. W. Pullens te Waalwijk. De jubilaris was daartoe met zijn voltallig gezin de gast op een groot personeelsfeest, dat dit jaar werd gevierd in Bladel, waar dit bedrijf een nevenvestiging heeft. Namens de direktie werd de heer Pullens toegesproken door de heer W. Dumoulin, die bijzonder bena drukte de positieve instelling welke de jubilaris steeds toonde tegenover dit bedrijf, óók in tijden van tegen spoed. Het best komt deze instelling, aldus de heer Dumoulin, tot uiting door zijn jarenlang lidmaatschap van de fabriekscommissie, waarin hij kennelijk tot genoegen van zijn collega's hun belangen weet te be hartigen. De waardering van de di rektie werd uitgedrukUdoor een ge schenk onder couvert, terwijl me vrouw Pullens bloemen werden tangeboden. Namens het gezamen lijk personeel sprak bedrijfsleider F. Schouteren, die memoreerde hoe zeer de heer Pullens, voorheen ja renlang een centrale figuur in Ge- deha's hakkenfabriek, zich na de op heffing van die afdeling in korte tijd ontwikkelde tot een zeer waardevol medewerker in de stanzmessenfa briek, waar hij het toch tegen erva ren metaalbewerkers moet opne men. Spreker mocht namens het personeel een fraaie schemerlamp aanbieden en had eveneens een fraai boeket voor mevrouw Pullens. Vervolgens bood de heer N. Ver- baandert met een korte, wélgemeen- ae gelukwens nog enige geschenken aan, speciaal namens de afdeling Bladel. Restte nog het dankwoord van de jubilaris, waarin deze, na zijn waar dering voor de vele lovende woor den en de geschenken tot uitdruk king te hebben gebracht, verklaarde de hem toegewenste "vele jaren in deze onderneming" gaarne te willen volmaken, als de sfeer zou 'blijven zoals die nu was. Wat dit betekende zou buitenstaanders duidelijk zijn geworden als ze het daaropvolgende feest meegemaakt hadden, dat werd opgeluisterd met muziek van het orkest "The Moonlight Stars" en tot in de kleine uurtjes voortduren de. nog meer verstevigd modht worden. De directrice van het bejaardencen trum Aohter de Hoven mej. v. Sprang sprak eveneens een felicitatiewoord en overhandigde een lepeltje met in scriptie van de gouden koets. Laatste spreker van deze feestdag was wet houder Jac. Vos, hij meende, daar al tijd de burgemeester het laatste woord heeft, hij thans als loco-iburgemeester wel eens wilde spreken. Mede namens zijn collega wethouder van der Made sprak hij een dank woord voor de goede verstandhou ding onderling en het vele dat de laatste jaren hierdoor mocht worden verricht voor de gemeenschap van Sprang-Capelle en dat dit grotelijks wordt gewaardeerd is op deze feest dag duidelijk gebleken, aldus de heer Vos, in zijn toespraak tot de burge meester. Hiermede was een einde ge komen aan deze feestdag voor de fa milie van Prooijen, welke een dag was van spontaniteit, hartelijkheid en me deleven. HOCKEY-DAMES WONNEN VAN TEMPO 1:2-0 Onder de zomerse weersomstan digheden moesten de Waalwijkse dimes aantreden tegen het sterke Tempo uit Bergen op Zoom Direct vanaf het beginsignaal ging Waalwijk fanatiek ten aanval en bracht de Tempo-backs al direct in grote moeilijkheden. De nieuwe op stelling in de voorhoede, Mev. Ellie Bergmans als midvoor en Carla Zeegers als linksbuiten bleek goed te draaien en de aanvallen werden steeds gevaarlijk. Na ongeveer 20 minuten scoorde de zeer goed spe lende Lizette Hendriks 10 uit een strafcorner. Waalwijk was veruit 't sterkste en bleef sterk aanvallen. Ongeveer 5 minuten voor rust kreeg de uitstekend spelende Dimphy v. d. Lee een bal aangespeeld, passeer de enkele tegenstandsters en scoor de een magnifiek doelpunt 2O. Nog vlak voor rust een mooie kans v oor Ellie Bergmans maar de bal ging net naast. Na de thee een voortdurend beter spelend Waalwijk met opnieuw goede kansen die werden gemist. Tempo kwam nog tot enkele goede tegenaanvallen maar deze werden door de sterk spelende Waalwijkse verdediging goed afgeslagen. Een verdiende overwinning met goede perspectieven voor het verdere ver loop van de competitie. RUILMIDDAG VOOR POSTZEGELVERZAMELAARS Zaterdagmiddag a.s. van 2 tot 6 u. organiseert de Waalwijkse Vereni ging van Postzegelverzamelaars „De Langstraat e.o." een ruilbijeenkomst in de achterzaal van café-rest. Pas sier, St. Antoniusstraat 5. Deze mid dag is met name ook bedoeld voor de vele postzegelverzamelaars die geen lid zijn van de vereniging. Ieder is van harte welkom en heeft vrij toegang. Ook worden er leden van verenigingen uit de omtrek (Breda, Tilburg, Oisterwijk, 's-Her- togenbosch) verwacht. Er kunnen dus interessante ruilmogelijkheden ontstaan. Als deze middag sukses heeft, is de vereniging van plan om, naast de maandelijkse bijeenkomsten, meer dere ruilmiddagen te organiseren. Inlichtingen over aktiviteiten van de vereniging worden op deze bij eenkomst graag door het bestuur verstrekt. Informaties over een eventueel lidmaatschap zijn overi gens altijd in te winnen bij de se- kretaris: W. de Rooy, Eikenlaan 30 te Waalwijk. Tel. 35284. Zaterdagmiddag vond in de hal van het Gemeentehuis te Kaatsheuvel de opening plaats van een tentoonstelling van werken van Toos Naus. Tevens vond de uitreiking plaats van de Buys-van Huiten materiaalprijs voor jonge beeldhouwers 1970 aan Toos Naus. Burgemeester L. van Erp zei in zijn toespraak tot de genodigden, dat Toos Naus gezien kan worden als 'n veel belovend jeugdig talent. Het gemeen tebestuur van Loon op Zand prijst zich dan ook gelukkig deze kunst te kunnen herbergen. Hij ging nader in op hoe het contact met Toos Naus tot stand was gekomen en hoe uiteinde lijk aan haar de eervolle opdracht was verleend tot het vervaardigen van het ivandkleed, dat de hal van het Ge meentehuis siert. Verder complimen teerde hij de aanwezige familie Naus en stelde, dat zij ingenomen kunnen zijn met het feit een dochter te heb ben die artieste is. Tegen deze achtergrond is het dan ook niet zo verwonderlijk, dat haar de Buys-van Huiten materiaalprijs 1970 is toegekend. De heer De Back, voor zitter van de commissie, die verder bestond uit de heren Struik en Fhi- lipp. ging verder nog in op de per soon van Toos Naus, die hij zag als een sieraad voor het fonds en bij wie de prijs dit jaar zeer terecht gevallen is. Hij had veel waardering voor de veelzijdigheid van Toos Naus. Hij bood haar .bloemen aan. De prijs werd overhandigd door Dries Kreykamp uit Vlijmen, die haar mentor is ge weest b'j het praktische jaar. Toos Naus, die geboren is in 1945 te Asten, woont tegenwoordig in Den Bosch en heeft haar opleiding aldaar op de academie gekregen. De door haar ontvangen prijs is genoemd naar Miesje Buys-van Huiten, die in 1964 is overleden. In haar laatste wil heeft zij aan het genootschap der vrienden quakers opgedragen een deel van haar vermogen afzonderlijk te beheren on der de naam 'Buys-van Huiten Beeld houwersfonds' en uit de opbrengst 'n aanmoedigings- of materiaalprijs in te stellen van 1000 jaarlijks toe te kennen aan een jonge Nederlandse beeldhouwer of beeldhouwster. Tentoongesteld zijn de volgende wer ken van Toos Naus: wandkleed het beest, wandkleed raadhuis te Kaats heuvel, telraam hout, telraam perspex massief hart perspex, ovaal perspex, glazen kistje, hartzacht perspexma quette ruimte in zilver blauw en ver dere studies. De tentoonstelling is ge opend van 19 tot en met 27 septem ber, dagelijks van 9-12 en van 2-5 (zaterdag 'en zondag van 2-5). Op vrijdag 25 september is er hardop kij ken met Domien van Gent. KUNST EN KRACHT 1919 WINT JUBILEUM-BEKER IN WOERDEN Bij de zaterdag te Woerden ge houden jubileum-turnwedstrijden georganiseerd door de gymnastiek vereniging V.E.P. Woerden, heeft de uit 12 tunrsters bestaande ploeg van Kunst en Kracht voor een ecla tant sukses gezorgd. De Waalwijkse meisjes behaalden het hoogst aantal punten en daarmee de eerste Prii een zeer fraaie beker. De uitsl-- v;as: Kunst en Kracht 1919, Waalwiii, 244.6 p.; St. Lodewijk, Rotterdam 233.3 p.; Avento, Rotterdam 224 - p.; V.E.P. Woerden, Woerden, 221? p.; Olympia, Culemborg, 201.4 p Na afloop van de turn wedstrijden werd aan de door fraai nazomer weer begunstigde optocht door Woerden met de andere verenigd gen deelgenomen. Het tambour en Majorettencorps van Kunst en Kracht, dat evenals de turnster door de jubilerende vereniging Wa- geïnviteerd, completeerde het°fleu! rige geheel. De feestavond die hier- navolgde vormde het sluitstuk var" dit voor Kunst en Kracht zo sukse- volle turnweekend. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: kip; fietspomp je; blok- fluit; gouden zegelring; leren da messchoen; herenhorloge; jong poesje; blauwe meisjesregenjas; he ren overjas; houten kinderstepje- kinderparapluie. Verloren: bruine portefeuille; lip. sleutel; zwart regenpak; bos 'sleu tels, idem; lichtbruine boekentas zwarte damesknipbeurs; bruin kreuk lak jack; bos sleutels; zonnebril- herenhorloge; bruine étui met in houd; zwart meisjes gympak; leren voetbal; bruine portemonnee. AANRIJDING Op het Westeinde nabij de Kar- perwiel vond vrijdag j.l. een aanrij- ding plaats tussen de dames van P. en W. uit Spr.-Capelle. Beide dames waren op de fiets en reden richting Waalwijk. Mevrouw W. had haar 6° jarig dochtertje achterop, die met haar linkervoetje tussen de ketting kwam. Mevr. P. raakte de macht over het stuur kwijt en raakte daar bij de juist voor haar rijdende mev;. W. Overbrenging naar het zieken huis te Waalwijk werd noodzakelijk geacht. DIEFSTAL Zaterdagavond en zondagmorgen bleken van 'n drietal wagens, die geparkeerd stonden op de parkeer ruimte voor de Boerenleenbank de rechtertochtraampjes vernield te zijn. In eerste instantie werd een fototoestel vermisd, wat zondagmor gen in de nabijheid werd terugge- vonden. De daders zijn onbekend. Tot onze diepe droefheid overleed heden in het Sint Elisabeth-ziekenhuis te Tilburg, na een geduldig ge dragen lijden, voorzien van het H. Sacrament dei- Zieken, mijn innig geliefde man, onze zorgzame va der, zoon, schoonzoon, broer, schoonbroer en oonf echtgenote van Anna Maria Rombouts op de leeftijd van 45 jaar. A. M. v. d. Linden-Rombouts Marij Frits An ja Jos Hans Marcel Annemieke Stephan Fam. Van der Linden Fam. Rombouts Kaatsheuvel, 19 september 1970 Hoofdstraat 88 De plechtige uitvaart, waarbij U beleefd wordt uitge nodigd, zal plaatshebben op donderdag 24 september om 10.00 uur in de parochiekerk van St. Jan's Ont hoofding, waarna begrafenis op het parochiekerkhof. Bijeenkomst dames en heren in de kerk. Voor de overledene wordt maandag om 18.30 uur een Rozenkrans gebeden. Dinsdag wordt om 18.30 uur een Kruisweg gehouden en woensdag wordt om 19.00 uur een H. Mis opgedragen in de parochiekerk. De overledene is opgebaard in de Chapelle d'Ardente van het St. Elisabeth-ziekenhuis, Jan v. Beverwijck- straat 2a te Tilburg, waar gelegenheid is tot het brengen van een laatste groet, woensdag na de Avondmis. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begra fenis in Hotel De Kroon, Gasthuisstraat 140. Zij, die onverhoopt geen uitnodiging mochten ont vangen, gelieven deze advertentie als zodanig te be schouwen. TE KOOP Dr. de Visserstraat 30 Waalwijk Tel. 04160 -35256 Voor zetfouten in telefonisch opeeeeven advertenties, wordt géén reductie of her plaatsing gegeven. De Administratie van „De Ecbo van het Zuiden" STICHTING BIJSTAND BUITENLANDSE WERKNEMERS MIDDEN-BRABANT wenst in kontakt te treden met gegadigden voor de funktie van in part-time dienst, van een trefcentrum voor Yoegoslavische werknemers/sters in Waalwijk. Vereist: correct voorkomen tact zo mogelijk enige ervaring in het omgaan met groepen jonge mensen. Van de beheerder wordt verwacht, dat hij tijdens de openingsuren (woensdag en vrijdagavond, zaterdag en zondagmiddag en avond) aanwezig is toeziet op naleving yan het reglement van orde het beheer voert over inventaris, dranken enz. zorg draagt voor het noodzakelijke onderhoud van het centrum. De beloning, die een interessante bijverdienste in houdt, zal nader worden overeengekomen. Gegadigden, waaronder eventueel echtparen of 65+- ers, gelieven te schrijven aan: Stichting Bijstand Bui tenlandse Werknemers Midden-Brabant, Goirkestraat 105 te Tilburg. WIJ VRAGEN voor montagewerk; leeftijd 1617 jaar; in bezit van rijbewijs BC DE voor expeditie en gedeeltelijk montage werk. Aanmelden: Hoogeinde 18a, Waalwijk TE KOOP staande aan het Bloemen- oordplein 30 te Waalwijk. Vrij te aanvaarden. Inlichtingen: J. v. d. Laan Jan de Rooy straat 4 A Sprang tel. 04167 - 2377 Daarin adverteert U beslist Beirama telefoon 04160 -34917 Prof. Zeemanweg, WAALWIJK (Industrieterrein Zanddonk) VRAAGT MET SPOED in bezit van rijbewijs B E Voor inlichtingen na 19.00 uur kunt U terecht bij onze heer Bruurmijn, Fransen v. d. Puttenstraat 13, Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 2