Talloze gelukwensen voor jubilerende N.V. Verhulst WAALWIJK Ruiterfeest in Drunen trok veel bezoekers Sprang-Capelle Waalwijkse machinefabriek 150 jaar Gemeenteraad Waalwijk komt donderdagavond bijeen 1 C. Verhulst legt direkteursfunktie per 1 oktober neer Relatie-receptie geen spreekuur Capelle Vergadering raad gemeente Loon op Zand RAAD LOON OP ZAND GAAT PLAN „MARKT"— KOM KAATSHEUVEL WIJZIGEN DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 21 SEPTEMBER 1970 v Het begon vrijdagvoormiddag met een personeelsreceptie, waarbij de direktie namens het personeel' van de machinefabriek toegesproken werd door werknemer Jan Maaij- wee. Namens het gehele personeel sprak hij de drie direkteuren toen en memoreerde hoe het bloeiende bedrijf ongetwijfeld ook moeilijk heden meegemaakt heeft. Ter gele genheid van de feestelijke herden king bood de heer Maaijwee het personeelscadeau aan: 3 fraaie por tretten van de direkteuren, geschil derd door de Eindhovense kunste naar Peer van der Molengraft. Het personeelslid hoopte dat de schilde rijen een blijvende herinnering mo gen zijn aan wat in de fabriek tot stand gebracht is. Namens de direk tie deelde adjuct-direkteur J. Ver hulst mee dat de mooie portretten op een fraaie plaats in het privé- kantoor komen. Bovendien zal de direktie het personeel bedanken op een nog te houden feestavond wel ke gepland is op 2 oktober aanstaan de in het Lido te Waalwijk. Bij die gelegenheid zullen er ook 2 zilveren en een aantal bronzen ju bilarissen gehuldigd worden. Onder prachtige weersomstandig heden werd in de namiddag de rela tie-receptie gehouden. Daarbij was het een komen en gaan van talloze zakenrelaties, vrienden en beken den van de direktie van de machine- Namens het personeel van de machinefabriek Wed. Joh. Verhulst en Zonen werden door de heer J. Maaijwee de portretten van de huidige drie direkteuren onthuld. Met in het front een klein beeld van het ont zaglijk grote aantal geschonken bloemstukken. Van links naar rechts: Marie, Cor en Adriaan Verhulst. WAALWIJK De raad van de ge meente Waalwijk komt donderdag 24 september a.s. om 19.30 uur in vergadering bijeen. De agenda luidt: 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken van o.a. t)e Kroon, van Gedeputeerde Sta ten, van Comité Laageinde II. 3. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 242.000. voor de aanleg en riolering van de Brabantlaan (gedeeltelijk) en de Maaslandstraat. 4. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 47.746.voor gas-, elektriciteit, en watervoorzie ningen in de Brabantlaan. 5. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 24.600.voor de bouw van een hoogspanningsin stallatie aan de Elzenweg. 6. Voorstel tot het vestigen van een opstalrecht op een perceel aan de Elzenweg, eigendom van de heerP. Bakker, ten behoeve van de bouw van een hoogspanningsruimte. 7. Voorstel tot wijziging van de ver ordening op de heffing van belas ting op toneelvertoningen en ande re vermakelijkheden in Waalwijk. 8. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 6.000.voor de inrichting van 3 wethouderska mers. 9. Voorstel tot het verlenen van me dewerking en beschikbaarstelling van een krediet van 561voor een nieuwe leesmethode ten behoe ve van de St. Theresiaschool, Wil- helminastraat 6. 10. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de bouw en inrichting van een gymnastieklokaal bij de Pastoor van Haarenschool, De Jonghestraat 3. 11. Voorstel tot vaststelling van 'n voorschot exploitatievergoeding ex WAARSCHUWING Er zijn in het afgelopen weekend uit de polder weer verscheidene koeien losgebroken. De politie maakt de eigenaars op een aantal dingen attent. Zij verzoekt de eige naars de koeien tijdig uit de wei te halen of op zijn minst de weilanden te voorzien van een zeer deugdelij ke afrastering. Wanneer niet gevolg wordt gegeven aan een en ander zal er proces-verbaal worden opge maakt. Het betreft hier speciaal de weilanden langs de Langstraatweg en Weteringsweg, die loopt van de tunnel onder de Langstraatweg naar de brug over het kanaal nabij café 't "Snoekske". H. E. H. LANBEMEIJER Arts dinsdag 22 september De drie direkteuren C., A. en M. Verhulst mochten tijdens de relatie- receptie vrijdagmiddag getuige zijn van een grote belangstelling, welke verbeeld en verwoord werd in geschenken en felicitaties. (Van onze verslaggever) WAALWIJK Vrijdag werd het 150-jarig bestaansfeest van de Waal wijkse Machinefabriek Wed. Joh. Verhulst en Zonen gevierd. Het is aan de Elzenweg dan ook een drukte van jewelste geweest. De drie hoofdige direktie C., A. en M. Verhulst en de adjunct-direkteur J. Verhulst jr. hebben talloze felicitaties van personeel, zakenrelaties, wereldlijke instatics en vrienden en bekenden in ontvangst mogen ne men fabriek. Verscheidene mensen uit leveranciers- en klantenkring kwa men gelukwensen aanbieden. Hier toe behoorden o.a. een zakenrelatie die daartoe speciaal uit Zwitserland overgekomen was en vertegenwoor digers van de Genie en van het Bu reau Aanleg, Beheer en Onderhoud van Vliegvelden, waaraan de N.V. Verhulst en Zn. produkten levert. Ook gaven diverse grote bedrijven uit Waalwijk en omgeving op de re- septie acte de présence. Burgemeester J. Teijssen van Waalwijk sprak de direktie nog toe en vond het verheugend dat de ma chinefabriek N.V. Verhulst binnen de Waalwijkse gemeentegrenzen ge vestigd was. Onder degenen die fe licitaties aan kwamen bieden, be vonden zich verder nog de Waal wijkse wethouders, de heer Timmer mans, voorzitter en drs. Th. de Haan, sec. van de Kamer v. Koophandel en Fabrieken te Waalwijk, de heer Maas, direkteur van het Gewestelijk Arbeidsbureau, ir. Figee, hoofd van het Stoomwezen, de heer Van Hooff, korpschef van de Waalwijk se gemeentepolitie, ir. Van Huiten, architekt van het fabrieksgebouw van de N.V. Verhulst, en nog ver scheidene overige bekende perso nen. Bovendien werden in de loop van de dag nog zeer vele geschen ken, bloemen en gelukstelegram men in het jubilerende bedrijf be zorgd. Afgelopen vrijdag is tevens afscheid genomen van de heer C. J. Verhulst, een der direkteuren van de machi nefabriek, die deze funktie per 1 ok tober a.s. neerlegt. Deze oudste di rekteur van N.V. Verhulst zal zich op die datum dus uit de direktie te rugtrekken. GESLAAGD Onze stadsgenoot Henny Derck- sen is j.l. vrijdag aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam geslaagd voor het Doctoraal examen (2e deel) in de Geneeskunde. Henny is oud-leerlinge van het Willem van Oranje College. AGENDA Woensdag 8 uur: reptitie dames en heren van de Liedertafel in de Twee Kolommen. Donderdag: geen reptitie voor man nenkoor. VISSCHERSLUST Waalwijk 1 heeft weer met groot machtsvertoon de wedstrijd om de wisselbeker gewonnen, nu heeft Visserslust deze beker reeds drie maal achtereen gewonnen, dus is nu definitief voor Waalwijk 1. De stand na 1,5 uur vissen was: Waalwijk 3010 gram; Heusden 1610 gram. Het was prachtig zomerweer. Alle lof voor dit prachtig geslaagde con cours. De eerste 5 prijswinnaars wa ren: 1 W. Schoelitz, Waalwijk, met 705 gram; 2 Blikman, Heusden met 440 gram; 3 Waitz, Waalwijk met 310 gram; 4 J. v. d. Wens, Heusden met 285 gram.; 5 A. Schellekens, Waal wijk met 260 gram. UITSLAG JEUGDTOTO v.v. BAARDWIJK 3e week, inzet f 727,90. 1c prijs H. v. d. Lee, Brederdstraat 10, Nieuwkuyk, geraden f727,80; C. Leytens, Waalwijk, geraden f727,80; E. Klerx, Loeffstraat 14, Waalwijk, geraden f 727,80; per persoon ont vangt men f 36,39. 2e prijs M. v. Delft, Mr. v. Maanenstraat 12, Waal wijk, geraden f 728,04, ontvangt f 72,79. 3e prijs J. Wilhelm, Baardwijkse- straat 60, Waalwijk, geraden f 728,05 ontvangt f 36,39. Reclames mogelijk tot donderdag bij P. v. Daalen, Baard wij ksestraat 62, Waalwijk. NED. BOND VAN OUDSTRIJDERS Afdeling Waalwijk Op onderstaande data worden weer contactavonden gehouden. Aanvang 8 uur. Donderdag, 24 september, contact avond (schieten - kaarten); donder dag, 8 oktober, contactavond (schie ten - kaarten); donderdag, 22 okto ber, contactavond (schieten - kaar ten); donderdag, 5 november, con tactavond (schieten-kaarten); don derdag, 19 november, contactavond (schieten - kaarten); donderdag, 10 december, contactavond (schieten - kaarten). Er wordt weer volgens een compe titie-systeem gewerkt, waarbij van de zes avonden er vier zullen tellen. Op dinsdag 22 december zal de jaar lijkse grote Wilddrive gehouden worden. Hoewel op al de avonden de dames van harte welkom zijn, zouden zij het bijzonder op prijs stellen indien speciaal de Wilddrive ook door de dames bezocht wordt. Alle avonden worden gehouden in de bovenzaal van de „Gecroonde Leersse". artikel 101 L.O.wet 1920 ten behoe ve van de Pieter Wijtenschool, Kas tanjestraat 2. 12. Voorstel tot vaststelling van een regeling inzake het gebruik van 't gymnastieklokaal van de St. Jozef school, v. Duvenvoordestraat la. 13. Voorstel tot aankoop van grond van de r.k. kerk van St. Jan, ten behoeve van de aanleg van het St. Jansplein. 14. Voorstel tot verkoop van strook, jes grond, gelegen tussen de Blyde Incomstelaan en de Woeringenlaan, aan diverse gegadigden. 15. Voorstel tot verkoop van grond, gelegen aan de Akkerlaan, aan de heer C. Appels. 16. Voorstel tot verkoop van de wo ningwetwoning Pastoor Kuypersstr. 4 aan mej. J. M. A. P. Berkelmans. 17. Voorstel tot het aangaan van vaste geldleningen tot een totaal van ƒ2.850.000, 18. Voorstel tot wijziging van de Uitkerings- en Pensioenverordening wethouders gemeente Waalwijk. 19. Voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan de heer M. N. M. van den Heuvel als onbezoldigd ambtenaar van de burgelijke stand. 20. Voorstel tot 5e wijziging van 't Algemeen Ambtenarenreglement, le wijziging van de Arbeidsovereen komstenverordening, le wijziging van de Wachtgeldverordening en le wijziging van de Uitkeringsverorde ning. 21. Voorstel tot benoeming van de commissie van onderzoek voor de gemeente- en bedrijfsrekeningen 1968. 22. Voorstel tot benoeming van de commissie van onderzoek voor de gemeente- en bedrijf sbegrotingen 1971. 23. Wijziging begroting. DRUNEN - Het grote ruiterfeest onder benaming van Agrarische dag, dat zondag gehouden is, is vooral ook door de zeer gunstige weersomstan digheden een groot succes geworden. Vanaf 10 uur 's morgens heerste er een grote bedrijvigheid op het veld dat, hoewel zeer mooi gelegen, enigszins aan de kleine kant was. De ruiters en ruitertjes deden allen hun best om tot een goed resultaat te komen. Het was in de zonneschijn een kleurrijk gezicht. V ':-A. m^.-t3; - - Foto boven: Een opname van een jeugdige combinatie in volle aktie. Paard en ruiter nemen een hindernis tijdens het springconcours, één van de hoogtepunten in het ruiterfeest. Toto onder: Op verscheidene plaatsen rondom de wedstrijdring zat en stond het publiek verscheidene rijen dik te genieten van de „zomerse" uitermiddag. VERGADERING OPEN BEJAARDENWERK Donderdagmiddag kwam op het ge meentehuis in de raadszaal liet co mité van het Open bejaardenwerk in Sprang-Capelle onder leiding van burgemeester M. van Prooijen in ver gadering bijeen. Bij het vaststellen van de vaste kern voor de bejaarden- sociëteit werden gekozen: mevr. A. van de Garde-Mol, mevr. J. Oefle- mans-Konings en mevr. M. van Suy- lekom-Blom. Deze vaste kern is op alle bejaardenmiddagen aanwezig en draagt zorgt dat tijdens de morgen, voorafgaande aan de bejaardenmid dag de zalen van Zidewinde in orde worden gemaakt. Verder werd het rooster vastgesteld voor de andere dames, welke beurtelings op de be jaardenmiddagen aanwezig zijn. Er werd voorts besloten een onderzoek in te stellen voor huishoudelijke hulp voor bejaarden (géén gezinsverzor ging zijnde) terwijl de lectuurvoor ziening eveneens een punt van breed voerige bespreking was en ook hier na een onderzoeik zal plaats hebben. Verschillende dames stelden zich be schikbaar. De burgemeester dankte 't comité voor hun opkomst en 't werk dat reeds door hen is verricht alsmede voor de geanimeerde besprekingen deze middag. OPRICHTING MEISJESVERENIGING Om te komen tot opridhting van een jonge meisjesvereniging van 12 t.m. 15 jaar voor de Ned. Herv. Gemeen te in Capelle wordt dinsdagavond 22 september om half zeven een samen komst gehouden in gebouw Elthato te Capelle. VERGADERING MANNENVERENIGING De Ned. Herv. Mannenvereniging Troffel en Zwaard' te Sprang komt dinsdagavond om half acht in de ver gaderzaal van het Herv. Jeugdcen trum in vergadering bijeen. Inleider is de heer J. Snijders over Genesis 6. Niet-leden zijn ook welkom. VOORLICHTINGS BIJEENKOMST Uitgaande van de Cultuur Techni sche Dienst wordt door de voorberei dingscommissie van de ruilverkave ling Zuiderafwateringskanaal - Bene den Donge hedenavond in Zidewinde een voorlichtingsbijeenkomst gehou den, voor o.a. predikanten, hoofd der scholen, bestuurders van verenigingen op maatschappelijk terrein, etc. Deze saenkomst begint om half acht en heeft ten doel informatie te verstrek ken over de ruilverkaveling. SAMENKOMST JEUGDVERENIGINGEN De Ned. Herv. Jeugdvereniging te Capelle zal weer een aanvang maken met haar vergaderingen, en wel op woensdag 23 september om half acht in het verenigingsgebouw. De eerste weken op woensdag- later op donder dagavond. Alle jongeren van 16 jaar en ouder worden verwacht. LEDENVERGADERING GROENE KRUIS A.s. dinsdagavond zal om 8 uur in 't Wijkgebouw een algemeen ledenver gadering worden gehouden van Het Groene Kruis. Agenda voor deze ver gadering is: 1. Opening. 2. Notulen; 3. Financieel verslag over 1969 van de penningmeester; 4. Verslag van de controlecommissie. 5. Benoeming controlecommissie voor het nazien dër boeken 1970. 6. Vaststelling begroting over 1970 en 1971. 7. Verhoging contributie met ingang van 1971. 8. Bestuursverkiezing, wegens perio dieke aftreding van de heren H. T. Michael en C. Rempt, welke beiden herkiesbaar zijn. Bestuursverkiezing in d evacature van mevr. Hovinga. 9. Rondvraag. 10. Jaarverslag in kleur, vertoning van een film over het Groene Kruis werk in Sprang-Capelle. P.V. DE LUCHTVAART De P.V. De Luchtvaart heeft af gelopen zondag de laatste vlucht van dit seizoen gehouden. De uitslag was als volgt: H. Verduyn 1 19; R. v. Raamsdonk 2 39; A. Tactor 3 4 23 26 31; D. de Jong 5; H. de Jong 6; C. Blok 7 14 21 24 35; B. v. Campen 8 15; P. Nieuwenhuizen 9 33 37; A. Bakke ren 10 17 22; J. Nieuwenhuizen 11 13; A. v. Oosterhout 12 36; B. Pols 13; H. Dalmayer 16; P. Rutters 20 34; J. Verduyn 25 27 30 38; P. Net ten 28; W. de Rooij 29; H. Dalmayer 32; A. Stam 38; H. Vos 41; E. Haver- hals 42. De prijsuitreiking van deze vlucht zal geschieden a.s. zaterdagavond in café De Witte Brug om 7.30 uur. EXPLOSIE '67 Het voor het eerst in compitie- verband meespelende jeugdteam van de volleybalvereniging Explo sie '67 is de competitie goed begon nen. j.l. Zaterdag is het dit team ge lukt 2 punten te veroveren op Nie- govoc uit Goirle. De wedstrijd werd met 21 gewonnen. Tijdens de eer ste set speelden de zenuwen de jon gens parten, zodat Niegovoc deze set met 15-13 won. Maar in de 2 vol gende sets kwamen de spelers van Explosie tot goede combinaties, zo dat de 2e en 3e set resp. met 15-5 en 15-6 gewonnen werden. Dit jeugd team kan nog wel enkele leden ge bruiken. Wie belangstelling heeft, kan zich dinsdag a.s. van 8 tot 9 uur in de sporthal als lid opgeven. Kaatsheuvel De agenda voor de openbare raadsvergadering van de gemeente Loon op Zand, welke dinsdag 22 september om half acht Omstreeks 13.30 uur moesten allen zich opstellen in afwachting van de prijsuitreiking die door de heer Ruys- broek werd enbekend gemaakt en die als volgt waren: Voor 8-lallen pony's: 1. De Favoriet- jes, Haarsteeg; 2. Gelderse Boys uit Ammerzoden; 3. Duinrakkertjes uit Drunen; 4. Favoriet jes, Haarsteeg; 't Hoekske, Kaatsheuvel; Duinrak kertjes, Drunen; 't Hoekske, Kaats heuvel; De Paardenvriend, Waalwijk. Viertallen: 1. Paardenvriend, Waalwijk; 2. Gel derse Boys, Ammerzoden; 3. Gelder se Boys BCD, Ammerzoden; 4. De Duinrakkertjes, Drunen; KAATSHEUVEL - In het alge meen genomen zijn het hoofdzakelijk as pekten die het voorzieningenpeil in de gemeente omhoog brengen en de leefbaarheid van de gemeente bevor deren, welke in gemeenteraadsverga deringen behandeld worden. Zo ook dinsdagavond a.s. in de openbare raadsvergadering van de gemeente Loon op Zand te Kaatsheuvel, waar in de plannen voor de bouw van een postkantoor, een Boerenleenbank en de aanleg van een nieuwe rijksweg en een gasleiding in deze gemeente 'n nadere aanduiding krijgen. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor een voorbereidingsbe- sluit voor een herziening van het be stemmingsplan 'Markt'-Kom Kaats heuvel te nemen. Dit om daar spoedig de bouw van een kantoorgebouw te kunnen laten beginnen. Hiervoor is eohter een herziening van het ruim anderhalf jaar geleden vast gestelde bestemmingsplan nodig. Im mers aan de zuidzijde van de Mrakt te Kaatsheuvel wil men naast de ge plande Boerenleenbank een kantoor gebouw realiseren, hetgeen afwijkt van het geldige, door Ged. Staten van Noord Brabant goedgekeurde plan. Voor 't bouwrijp maken van de grond voor deze nieuwe fase in het "city plan" van Kaatsheuvel is reeds een krediet beschikbaar gesteld. Een nieuw Boerenleenbankgebouw en een aan dezelfde voorgevel grenzend kan toor van het Kaatsheuvels bouwbe drijf Pepping N.V. kunnen na de ver eiste goedkeuringen te starten projek- ten zijn. Eveens nieuw zal te Kaatsheuvel het postkantoor worden. Na het daartoe door de PTT gedane onderzoek wordt de gemeenteraad van Laon op Zand voorgesteld om een perceel grond van ongeveer 1300 m2 voor ruim 120 duizend aan het Staatsbedrijf der Posterijen, Telegrafie en Telefonie (de Staat der Nederlanden) te verko pen. De bouwgrond ligt aan de Huij- gensestraat, ongeveer tegenover de uitmonding van de Berndijksestraat. Het gemeentelijk gasbedrijf is van plan een ondergrondse gas-hoofdlei- ding te leggen in 't Hoekje aan de Wielstraat te Kaatsheuvel, zodat een aantal panden op het gasnet aange sloten zullen kunnen worden. De hoofdleidingen zijn geprojekteerd in gronden, welke eigendom zijn van verschillende eigenaren; van wie nu medewerking gevraagd wordt. Tenslotte stellen b. en w. van Loon op Zand de raad voor een tweetal wo ningen aan de Peperstraat 16 en 18 te Kaatsheuvel uit hygiënische oog punten en doordat verbeteringen wei nig uithalen, onbewoonbaar te verkla ren en een ontruimingstermijn van 3 maanden vast te stellen. MÉm#< 's avonds in het gemeentehuis te Kaatsheuvel wordt gehouden, luidt: 1. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 24 aug. 1970. 2. In gekomen stukken. 3. Voorstel tot het verstrekken van eert algemene machtiging aan het college tot het aangaan van kas geldleningen, rekening-courant overeenkomsten en andere kort- geldleningen gedurende het vierde kwartaal 1970. 4. Voorstel tot het onbewoonbaar verklaren van woningen. 5. Voorstel tot het verlenen van garantie als bedoeld in art. 63, 3e lid, onder b van de Woningwet. 6. Voorstel tot verkoop van gron den aan de Staat der Nederlanden (Rijkswaterstaat) ten behoeve van de aanleg van rijksweg nr. 62. 7. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de Staat der Nederlanden (Staatsbedrijf der Pos terijen, Telegrafie en Telefonie). 8. Voorstel tot het vestigen van een recht van opstal ten behoeve van het leggen van een gasleiding in resp. 't Hoekje en de Wielstraat te Kaatsheuvel. 9. Voorstel tot het verklaren dat wordt voorbereid een herziening van het bestemmingsplan „Markt - Kom Kaatsheuvel". 10. Rondvraag.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 6