PAARDENPR/s WAALWIJK „Nieuwe schoenmode" Utrechtse paardendagen waren opnieuw een hoogtepunt Morgen start 44e Kinderpostzegelaktie Burgemeester Stieger reikte 27 EHBO-dipioma's uit A ÊËSséÈË 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN V£N MAANDAG 28 SEPTEMBER 1970 6 Oregon-paarden op erc-p9aatsen W. A. J. La Sogers H. BV8- v- Woerden Tijdens jaarlijkse bindingsavond afd. Drunen De Utrechtse Paardendagen hebben ditmaal het recht van de titel: „Grootste Ilorse Show van Europa" welke er aan gegeven is dubbel onderstreept. Wat hier in twee dagen op hippisch gebied getoond werd kan men bijna niet onder woorden brengen. Men moet het hebben ge zien en meegemaakt, om te weten wat er bedoeld wordt. Was het op de eerste dag voor de eerste maal een avondconcours met een volledig programma, het aantal bezoekers was veel groter dan voor heen. Na een muziekshow van de Koninklijke Biltse Harmonie met tamboerskorps en marjorettes, was het de nieuwelingenklasse eenspan nen tuigpaarden waarmee jaarlijks dit paardenfestijn een aanvang neem.t De „nieuwe oogst" was zeer goed, hieruit concluderend dat er bij de tuigpaardfokkerij in Neder land nog veel animo bestaat. De 3- jarige hengst Ralph van C. Damen uit Neerlangbroek (van hackney-va- der) is met zijn gemakkelijke en ruime gangen een toekomstpaard. Over het geheel een goede klasse. Hierna kwamen de New Forest hengsten en merriën: de meest op de voorgrond tredende pony's wel ke in ons land worden gereden on der het zadel. Na voorkeuring tra den 7 hengsten en 8 merriën cp voor definitieve plaatsing. Bij de hengsten plaatste zich o.a. als 2e Prescott Starletta's van Dr. Otjens uit Den Bosch. Bij de merriën werd als 3e geplaatst Sandy of Foulford van W. Pennings uit Rosmalen. De Fjorden, voorafgegaan door een arreslee getrokken door twee heng sten die samen 42 jaar waren en waarvan 200 nakomelingen zijn ge registreerd, gaven een wisselende demonstratie met springruiters, vrij- hedsdresuur en renwagen. Het Welsh Ponystamboek toonde 6 hengsten onder het zadel, enkel- en tweespannen met vrijheidsdresuur en springen, wat bijzonder in de smaak viel. Concours eenspannen hengsten van het WPN was voor de hengst Dakota. Van de zes deelne mende hengsten hebben er vijf de beroemde vuigpaardenleverancier Oregon tot vader. De demonstratie van het WPN-fokmateriaal in het type veelzijdigheid en rijpaard gaf 'n juiste indruk van de Ned. warm bloedfokkerij. De fokkerij richt zich meer in het fokken van een recreatief paard, daarnaast de fokkerij van het tuig- paard. In Nederland zijn 70.000 rui ters met 14.000 fokmerriën en dat geeft een goede toekomst aan deze fokkerij. Bij de concours-hackneyhengsten in het tuig was het Harden Mascot II met zijn formidabele gangen die de baas in huis was. Dit was dan ook een uitblinker. De demonstratie springen van WPN dekhengsten was met vijf deelne mers op deze dag goed. Ongeacht het type werd er een kampioenschap verreden voor de bestgaande pony onder het zadel, 30 stuks in totaal. Bij de kleine maat werd eerste Cyrano met berijder Kees van Arkel te Kerk-Avezaath. Eerste bij de grote maat werd Eas tern Echo, berijder Elise Smidt te Meppel, welke laatste het kampi oenschap won door vooral de betere onderbrenging van het achterbeen in de 3 gangen. In de klasse concours eenspannen fokmerriën landbouwtuigpaarden om het kampioenschap van Neder- 1-nd kwam de Oregon-dochter Haya an C. Damen aan de kop. Goede t ,/eede was Halia van Louwers (ook een Oregon-dochter) uit Zeelst. (et spring-concours puissance be- :ond uit 7 hindernissen met een lengte van 490 meter. H^t kampioenschap eenspannen luipaarden was een specifiek Utrechts nummer. De vosruin Ru- manus (Oregon) met mej. B. Da men behaalde naast het kampioen schap ook de ere-prijs. De barrage van 't puissance spring- concoers bracht de Canadese gaste Miss Simpson op de eerste plaats. Voor de heer Herten die 2de werd, was zijn prestatie als landelijk rui ter bijzonder goed onder de natio- nale grootheden als gebr. Maathuis, Bacchus, Bakker, Velstra e.a. i Vóór de derde ronde van dit spring. concours werd nog verreden 't con cours eenspannen hackney's kleine maat. Tien stuks was het aantal van deze kleine potige paardjes. Hurst- wood Rich Nich van A. Koolaard uit Barendrecht aan de kop. Uit Brabant werden nog geplaatst als 4e Pennine van M. Dekkers, Eind hoven, 5e Ashley Bachelor Boy van Dr. Otjens, Den Bosch en 9e Caro line van Teurlinck uit Acht. Het relaas van de tweede dag van dit paardenfestijn zit in het verschiet. J. C. Verhoeven. PAX CHRISTI-TOCHT UIT WAALWIJK Evenals voorgaande jaren zullen ongeveer 300 deelnemers aan de Pax Christi voettocht vanuit Waalwijk -tarten. Donderdag 22 oktober zul len zij in de namiddag arriveren. Waalwijk verschilt in zoverre van ■ie andere plaatsen, dat hier de huisvesting van de trekkers steeds bij particulieren plaatsvindt. Dank zij de spontane medewerking en de grote gastvrijheid van de bevolking heeft men tot nu toe elk jaar vol doende logeeradressen kunnen vin den. 's Avonds zal er in de aula van 't D. Mollercollege een gemeenschaps avond worden gehouden. Vrijdag morgen gaat men in alle vroegte op slap om in de vrije natuur met el kaar te praten over verschillende poblemen. r STICHTING „ANDREAS ZIJLMANSGROEP" HULDIGING VAN PATER VAN DEN BROEK Ter ere van het zilveen priester feest van Pater G. van den Broek vond zaterdagavond 26 september De 29ste (morgen) is de vijfde dins dag van september. Het is in dit jaar de dag waarop meer dan vijfhonderd duizend kinderen met hun miljoenen nota in de weer zijn. Zij komen dan bij U aanbellen om te vragen of U wilt meehelpen de grondslag te leg gen voor de miljoenen, die jaarlijks nodig zijn om de Nederlandse kin derbescherming armslag te geven. Ze komen, verlegen of vrijmoedig, met de bekende bestel enveloppe voor de kinderpostzegels. Dit leger van tieners vormt niet het gesprek van de dag, hoewel het toch een 'vredesleger' bij uitstek is. Ze komen voor duizen den andere kinderen, die zelf niet kunnen komen, maar die óók recht hebben op een aandeel van het wer- zijn. Dat zijn de jongens en meisjes over wie de kinderbescherming zich ontfermt. Die kinderbescherming is "particu lier initiatief", eer. veelkleurig geheel waartoe de kleuterdagverblijven en de gehandicapten, de inrichtingskinde ren en de vele langdurige jonge zie ken behoren. De zorg voor hun gees telijk en lichamelijk welzijn staat le vensgroot achter de jaarlijkse hart verwarmende kinderpostzegelaktie. Arme, hongerende jeugd is er al lang niet meer in ons land. Wel jeugd die extra en scans kostbare zorg behoeft, deskundige begeleiding. Subsidies uit de belastinggelden zijn uitermate waardevol, maar beslist niet toerei kend. Daarom is kinderbescherming onveranderd een volkszaak! Door in te tekenen op de bestelenveloppe van het geestdriftige legioen dat op 29 september, na de eerste schooltijd, op pad gaat, draagt U bij tot het verlenen van snelle, doeltreffende hulp. Wat betekent die extra toeslag op de kinderpostzegel? Dat kleuterleidsters voor gehandicapte kinderen een ge richte opleiding kunnen krijgen, dat het ernstige tekort aan kleuterdagver blijven kan worden ingelopen, dat in- jl. een huldiging plaats door de lei ders en leidsters van de Stichting Andreas Zijlmansgroep uit Waal wijk. In het bijzijn van gehele staf, Stichtingsbestuur en Pastoor Maes- sen werden aan Aalmozenier van den Broek diverse geschenken aan geboden. Na de officiële huldiging trokken de aanwezigen naar de f eestruimte, waar dit jubileum vro lijk werd gevierd. Vooral 't caba- retje, dat ter ere van de jubilaris werd gegeven, vormde een hoogte punt in deze gezellige feestavond. Kinderzegel van 12 -\- 8 ct. ternaten aan t.v.-toestellen kunnen worden geholpen, dat de sociale be geleiding verbeterd wordt, dat weten schappelijke research meer tot ont plooiing kan komen. Dat tal van noodzakelijke extra's kunnen worden gerealiseerd. Ook: méér mogelijkhe den voor tehuizen voor werkende jeugd, méér aandacht voor het schip perskind in internaten en verhoogde aandacht voor een brede preventie zorg. Die vijfde dinsdag is de dins dag van een aanspreekbare miljoe nennota, die ons volk mag honoreren. Geld voor ontwikkelingshulp binnen onze grenzen! U weet het, de schooljeugd komt la ter bij U terug met de zegels. Dan be taalt U de koop. U kunt daarmee na 10 november vérder gaan bij de post kantoren. Kinderbescherming is men senwerk, dat aan kinderen wordt ver richt. Met alle gebreken van dien, maar ook met alle ernst en toewijding van mensen, die hun verantwoorde lijkheid aanvaarden. Met ingang van 1-10-1970 vestigt zich in het St. Nicolaasziekenhuis te Waalwijk internist insamenwerking met internist Spreekuren van beide inter nisten zijn volgens afspraak. Gelegenheid om afspraken te maken bij de secretaresse, te lefonisch van maandag tot en met vrijdag van 2 tot 3 uur. St. Nicolaasziekenhuis telefoon 04160 - 33333 toestel 229. SUCCESSEN VOOR VISSCHERSLUST De concoursvissers van de Waal wij kse hengelsportverengng Vis- scherslust hebben weer voor een prachtig succes gezorgd. Dit door hun deelname met 10 man, cq. 2 korpsen, in Klundert. De prestaties blijken uit het behalen van de eer ste en tweede korpsprijs, naast een aantal persoonlijke prijzen. Onder deze individuele winnaars behoort Hans Dekkers (le), die dit jaar ge weldig in vorm is gezien zijn vele eerste en tweede prijzen door hem gewonnen. Echter de anderen doen weinig voor hem onder. Bijvoor beeld Loek Dekkers die derde werd, Louis Dekkers 7e, A. Veldman 8e en T. Akkerman 12e. Het andere Waalwijkse visserskorps werd aan gevoerd door Jac Damen met de 4e prijs en verder nog L. de Bruine (10), Kuyten (lie), J. de Bruine (14) en W. van Boxtel (16). RWB-TOTO'S Wegens ziekte van de heer Bruur mijn die altijd de voetbaltoto's op haalt zullen er deze week waar schijnlijk geen formulieren opge haald kunnen worden. RWB ver zoekt de totodeelnemers gebruik te •naken van de volgende adresseri: Sigarenmagazijn van Erp en de heer M. van Vught, beiden Grote straat; H. Bruurmijn, Gen. Botha- straat, de eigenlijke toto-ophaler en bij M. Bruurmijn, Besoyensestraat. Graag hiervoor uw medewerking. UITSLAG JEUGDTOTO vv BAARDWIJK 4e week pupillen, inzet 763,80. le prijs: I. v. Helvoirt, Wielestein- straat 27, geraden 763,80; P. Soyer, Baardwijkstraat 71, geraden 763,80, ieder ontvant 57,28. 2e prijs: J. Leytens, Vooreinde 37, geraden 763,78, ontvangt f 76,88. 3e prijs: v. Kuyk. Burg. v. Heijstlaan 6, gera den 763,75, ontvangt f 38,19. NIEUW SEIZOEN N.C.V.B. Op woensdag 23 september werd de eerste maandelijkse vergadering van het nieuwe seizoen van de Ne derlandse Christen-Vrouwenbond, afdeling Waalwijk e.o. gehouden. Er waren ongeveer 90 leden aanwezig. De Presidente Mevr. Overweel van Someren opende de vergadering met gebd, waarna meditatie volgde. Daarna werd de avond verzorgd door de heer en mevr. Holtrop uit Soest. Mevrouw Holtrop vertelde over haar werk als logopaediste. Zij begon haar lezing met de spraakont- wikkeling, met behulp van een bandrecorder. Daarna werden de verschillende afwijkingen bespro- Ken: het ontstaan ervan en wat er aan gedaan kan en moet worden. N'a de pauze declameerde de heer Holtrop, op voortreffelijke wijze, onige gedichten en proza van be kende schrijvers en dichters. O.a. Simon Carmiggelt, Godfried Bo- mans, Annie Schmidt en Anne de Vries. Humor en ernst hadden een cvenedig aandeel. Alles bij elkaa 'n zeer geslaagd begin. De volgdene vergadering is cp woensdag 28 ok tober om 7.45 uur in het Willem van Oranje College Floris V laan 11 te Waalwijk, waar Ds. Poort uit Oisterwijk een lezing hoopt te hou den over „Het recht om in rust en vrede te mogen sterven". Dinsdag 13 oktober wordt er 'n excursie ge- organiseed naar een stoffenfabriek in Tilburg. Vertrek 's middags om 1.45 uur. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: shaw' portemonnee met inhoud; schoolpukkel; autosleutel; sleutelring met sleutels; kinderbril; roodgeruit toilet tasje; kinderbril; bos sleutels; bouvier; metalen hor logebandje; linker voetbalschoen; sleutel. Verloren: bruine plastic portefeuil le; gouden damesarmband; gouden kettinkje; herenbril; blauwe dames handschoenen; rood kinderfietsje; gouden plaatje; gouden ring; motor onderdelen in plastic zak; brom fietssleuteltje; rood kindertruitje; witte poes; meisjes brilmontuur; be- taalpas B.L.B.; 2 bankbiljetten; klei ne zwarte portemonnee; blauwe kantoortas; gouden sterrenbeeld; jonge kat; herenbril; wit dwergpoe- deltje. WAARSCHUWING De politie waarschuwt nogmaals dat indien de eigenaars kunnen wor den opgespoord van uitgebroken koeien aan de Langstraatroute, hun een proces-verbaal te wachten staat. INBRAAK P. KLERKX In de nacht van 24 op 25 septem ber is ingebroken in de meubelzaak van P. Klerkx aan de Grotestraat. Toegang werd verkregen via het plat dak. In een der kantoren werd de kluis met een snijbrander open- gebrand, nadat deze eerst was af geschermd met in de winkel aan wezig materiaal. In de kluis was geen geld aanwezig, zodat de in braak tevergeefse moeite was voor de onbekende dader(s). De zaak is in onderzoek. INGEBROKEN IN ST. JOZEFSCHOOL Een inbraak is er ook gepleegd in de St. Jozefschool te Besoijen. Toe gang werd verkregen door een ruit te vernielen. Enkele voorwerpen werden meegenomen. GEEN VOORRANG Een bestuurder van een auto kwam zaterdagavond rond 10 uur uit de richting van de Groenewoudlaan en verleende geen voorrang aan een auto, komende van de Burg. Smee- lelaan. Alle inzittenden van laatst genoemde auto (4 personen) en één van de inzittenden van de andere auto, werden per ambulance naar 't ziekenhuis vervoerd. Beide auto's zijn total-loss. AGENDA Woensdag 8 uur: reptititie dames koor in de Twee Kolommen. Donderdag 8 uur: repetitie dames en heren der liedertafel in de Twee Kolommen (bovenzaal). - Minister-president De Jong zal a.s. woensdag de president der Zuid- Molukken in audiëntie ontvangen. - DAF-personenwagens en vracht auto's zijn 3,5 tot 4,5 procent duur der geworden. Dit betekent dat de DAF 55 boven de 7000-grens is gekomen. - Woensdag gaan in Utrecht 24 af gevaardigden van de r.k. kerk en van de kerken van de reformatie met el kaar vergaderen over intercommunie en ambt. - Ook de ca. 13.000 werknemers in de schoen- en lederindustrie zullen de extra 400,- uitkering ontvangen. Hierover is met de Federatie van Ne derlandse Schoenfabrikanten over eenstemming bereikt. - In Eindhoven heeft gisteravond een 19-jarige jongen bij een vecht partij tussen twee groepen jongelui een 16-jarige Eindhovenaar doodge stoken. - Bij de aankomst van de Ameri kaanse president Nixon op het vlieg veld van Rome zijn ernstige rellen cn demonstraties voorgekomen. - In 's-Heerenberg overleed 'n 69- jarige alleenwonende man aan een hartverlamming na een inbraak in z'n huis. - In Tilburg hébben Brabantse KVP-jongeren hun voorkeur voor een ministerspost van mr. Cals laten blij ken. - In Zambia zijn 89 mijnwerkers in een kopermijn ingesloten. Er is nog steeds weinig hoop po redding. De E.HJB.O.-af deling Drunen-ELshout heeft op gepaste wijze zaterdag in Hotel Royal de jaarlijkse bindingsavond gevierd, waarbij tevens aan 27 cursisten het Eenheidsdiploma E.II.B O. werd uitgereikt door burgp meester mr. H. Stieger. 5 De voorzitter, de heer L. M. Kalt- hof, opende deze avond en heette do aanwezigen van harte welkom. Namens het bestuur feliciteerde hij de geslaagden met het behalen van het Eenheidsdiploma en sprak daar- Lij de wens uit, dat zij maar weinig hun kennis in praktijk behoefden te brengen. De heer Kalthof noemde het een mooi succes voor de arts-docent, Dr. Overgaag en de instukteur, de heer Van Herpen, dat bij deze verkorte E H.B.O.-opleiding nieuwe stijl alle cursisten met goed gevolg het exa men hebben afgelegd. Hij sprak als volgt: Naast de opleiding voor het Eenheidsdiploma vormt de gezond heidszorg op de scholen éen belang rijk onderwerp voor de EHBO. ,Ons streven is er naar gericht om bij de jeugd interesse te kweken voor de E.H.B.O. In verband hiermede ver heugt het mij U te kunnen medede len, dat onze afdeling op 29 septem ber a.s. zal beginnen met de speciale Jeugd E.HB.O. "A" cursus voor welgeteld 83 leerlingen van de zes de klassen van de St. Jozefschool in Drunen. De theoretische lessen zul len worden gegeven door de betref fende leerkrachten van genoemde school, terwijl het praktisch onder richt wordt gegeven -door gediplo meerde E.H.B.O.-sters de dames: Van Zegveld, Van Son, Schobben en Kroes". Voorts deelde hij mede te hebben vernomen, dat een wetsvoorstel zou worden ingediend ten aanzien van de toekomstige autombilist om E.H B.O. als een verplicht examen vak in te voeren bij het verkrijgen van het rijvaardigheidsbewijs. Met betrekking tot een nieuwe E.H.B.O.-cursus in Drunen, deelde de voorzitter mede, dat de Teleac een E.H.B.O -cursus per televisie gaat geven en hiermede, zal worden gestart op zondag 24 januair 1971 en wel op het eerste net 's avonds van 18.20 tot 18.50 uur en dat de af deling Drunen hierop zal inhaken om de Teleac-cursisten verder op te leiden voor het Eenheidsdiploma. Burgemeester mr. H. Stieger, die daarna het woord kreeg, had veel waardering voor de aktiviteiten van de afdeling Drunen en ondersteunde de voorgenomen plannen voor de speciale Jeugd-E.H B.O.-opleiding op de scholen. Hij feliciteerde de 27 geslaagden cursisten en dankte ook Dr. Overgaag en de heer Van Herpen voor hun bijdrage tot het opleiden van E.H.B.O.-ers voor de gemeenschap. Hij wenste de afde ling Drunen een goede toekomst toe. Daarna volgde de diploma-uit reiking aan de geslaagden. Mevr. Van Nistelrooy en Mevr. Van Zegveld boden hierna, namens de cursisten, een boeket bloemen aan Mevr. Stieger, Mevr. Overgaan 0n Mevr. Van Herpen aan en een blijk van waardering aan Dr. Overgaag en de heer Van Herpen. De druk bezochte avond werd verder gezel lig doorgebracht met o.a. muziek van de Viscounts en de 13-jarbe zangeres "Anita" en dansen. De 27 geslaagde cursisten zijn: H. J M. van As, O. van Asselt, beiden uit Heusden; H. J. Beaart, G. H. Cleef F. v. Dommelen, Mej. A. v. Drunen W. P. A. M. Janssen, L. M. Kalthof Mej. A. M. Kouwenberg, Mevr. m' J. Kuypers, C. J. de Laat, Mej. H Lommers, J. Merkx, allen uit Dru nen; W. J. Mimpen, uit Elshout; J J. Muller, Mej. A. J. Muskens, V v. N'istelrooy, ->lle drie uit Drunen' Mej. G. C. M. Pullens, Mej. I. C. M Pullens, Mevr. J. C. M. v. Sluisveld, P. Smits allen uit Elshout; Mevr. J. E. v d Ven, P. A. Vugts, M. E. Wagema- kers, Mej. E. F. M. v. Wezel, M J. Wolfs en Mevr. A. W. M. v. Zeg veld,allen uit Drunen. - De wet tot democratisering van 't Hoger Onderwijs van minister Verin- ga is door de Tweede Kamer met 64 tegen 44 stemmen aangenomen. - In Wildervank wilden twee jon gens van 15 jaar een wespennest uit branden in een houten gebouwtje bij hotel De Nederlanden, dat in een ogenblik in lichter laaien stond en totaal verwoest werd. De schade be draagt een half miljoen. - De regering zal de bejaardente huizen laten controleren en nagaan of er strafmaatregelen genomen moeten worden. - De Nederlandse regering heeft 700.000 beschikbaar gesteld voor de slachtoffers in Jordanië en zal de EEG voorstellen 100.000 ton graan te sturen. - Van de gijzelaars die in Amman gevangen zaten waren er vrijdag 15 door Jordaniërs bevrijd. Zondag zijn de overige 32 vrijgelaten Een groot deel is reeds in hun vaderland terug. Koning Hoessein heeft intussen een accoord gesloten met de Palestijnen onder garantie der Arabische leiders. - In Ostende is door de politie een Nederland schip ontdekt met 1,5 mil joen gesmokkelde sigaretten aan bcord. - In tal van plaatsen in ons land, zo als Den Haag, Eindhoven, Arnhem e.d. zijn relletjes voorgekomen. Er zijn 2 doden en vele gewonden ge vallen. Men heeft vorige week donderdag ongetwijfeld kennis kunnen nemen van onze uitvoerige artikelen over de nieuwe schoenenmode. In dat licht bezien, is deze foto niet misplaatst. Er worden laarsjes in Gran- ny-stijl op uitgebeeld. Duidelijk zichtbaar zijn de nikkelen nestelgaat jes en -haakjes, waar doorheen een dun leren veter geregen is.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 6