wAAlw/ijkse en UnqstRAAtse couRAnt Stadsschouwburg Tilburg brengt in oktober 22 voorstellingen p ampe 5 ampe Tijdens wijnfeesten in Romantica wordt wijnkoningin gekozen Winterkeuring van ANWB dient de verkeersveiligheid Waalwijks carnavalscomité organiseert autorally en builtjesaktie Circus Toni Boltini in Waalwijk en Drunen Zaterdag bliksemaktie in Drunen voor pompen Met gevarieerd programma DONDERDAGAVOND 1 OKTOBER 1970 93 JAARGANG No. 79 IJshockey- en voet balwedstrijden in Den Bosch TiSburg kennismaking met wijnsoorten Nightclub Cabaret - Dancing THE BLUE NOTE Tilburg oktober The Lady of the Trumpet The Pussy Cats Girls dans attractions Mr Lolis Comadian/ Acrobatic strip-parodie Schoenexpo 1970 was succesvol Strijd om Rally-cup Schoenlapperslaand 11-jarig bestaan Uitvoeringen maandag en dinsdag Sprang-Capelle De tcho vAn het Zuióen Uitgever: Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,33 2 ct. inc.k.) 0,35 p. kwrt. (3,95 -f 10 ct. inc.k.) 4,05 p. mnd. (1,45 -f 10 ct. inc.k.) l,5f o. kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-32621-32746 - Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „Echo" De agenda van de Stadsschouwburg te Tilburg laat voor de maand okto ber een wel zeer druk bezet program ma zien. Liefst 22 voorstellingen, waaronder veel toneel en verder bal let, opera, operette en cabaret, laten zelfs de meest verwende schouwburg bezoekers goed aan hun trekken ko men. Ook in oktober enkele uitschie ters. Ken eenmalig optreden van 's werelds beroemdste mime-speler, Marcel Marceau, kan zeker niet on vermeld blijven. Ook Zarah Leander, voor velen meer dan een begrip, zal een concert geven in de Tilburgse Stadsschouwburg. Het Nederlands Danstheater brengt in Tilburg de zui delijke première van de geruchtma kende Holland-Festival balletten Mu tations 'en Imaginary Film. MONSTER-PRODUKTIES Enkele groot opgezette produkties staan eveneens op het programma. Zo brengt het Wiener Operetten The ater - verstrekt met het Wolga Ko zakken Koor en het Ballet Etoiles de Paris - ter gelegenheid van het in ternationale Léhar-jaar de operette "Der Zarewitsch". Eveneens met een keur van solisten geeft de Compag nie d'Opera Italiana di Milano een uitvoering van Puccini's opera "La Bohème", waaraan medewerking ver leent wordt door het Madrigaal-koor en het Postas-Sinfonieorkest, beiden uit Boedapest. Extra versterkte bezet tingen ook bij verscheidene toneeluit voeringen o.a. Het Nieuw Rotter dams Toneel speelt "Het Leven van Edward II van Engeland" met maar liefst 18 akteurs en aktrices - waar onder namen als Henk van Ulsen en Ramses Shaffy - en Toneelgroep Centrum speelt Theo Thijssen's ge dramatiseerde roman "Kees, de jon gen" met eenzelfde aantal spelers. VEEL TONEEL Andere groot opgezette produkties zijn "De Kersentuin" van het Zuide lijk Toneel Globe met o.a. Ank van der Moer en Henk Molenberg; "Het bezoek van de Oude dame" van de Nederlandse Comedie en "De Getem de Feeks" van Toneelgroep Theater. Ook worden voorstellingen gegeven van "De Butler" (Toneelgroep The ater). het blijspel 'Nee schat, nu niet' (vrije produktie), "Kortsluiting" van Zuidelijk Toneel Globe en van het jeugdstuk "Baron Swiebertje". SETH GAAIKEMA Ook de cabaretliefhebbers worden niet vergeten. Seth Gaaikema zal met zijn nieuwe show '.'Tien Miljoen Ge boden" een tweetal voorstellingen geven, terwijl het Poolse cabaret 'To- tu' eveneens in Tilburg te gast zal zijn. Taalproblemen zal het optreden van 'Totu' niet geven, want de Ne derlandse teksten zullen op 'n scherm 's-HERTOGENBOSCH - De aktie Het Roode Kruis in een nieuw te huis" van de afd. 's-Hertogenbosch en Omstreken gaat voort. Om de nog ontbrekende f 20.000,- binnen te ha len, speelt donderdagavond 8 okto ber a.s. (aanvang 20.00 uur) lands kampioen Den Bosch op de overdekte kunstijsbaan De Vliert een ijshockey- wedstrijd tegen Bad Tölz, meermalen kampioen en vorig jaar tweede in West-Duitsland. Het team omvat 4 Duitse internationals en bekende bui tenlandse sterren. Eveneens ten bate van het Roode Kruis komt op vrijdagavond 9 okt'o- ber a.s. (aanvang 20.00 uur) FC Den Bosch in het veld tegen de eredivisie club NEC uit Nijmegen. Ook dit is een topwedstrijd. FC D enBosöh staat bovenaan in de eerste divisie en wordt getraind door Jan Remmers, die vo rig seizoen nog trainer van NEC was. Voor beide wedstrijden toegangsprij zen vanaf 2,-. Voorverkcop: VVV, Markt 77; Sigarenmagazijn Prinsen, Hoge Steenweg 17; Sigarenmagazijn Van Sleeuwen, Oude Vlijmenseweg 84a en Zuiderpassage; A. de Groot, Kooikersweg 405, te Den Bosch. achter de akteurs geprojekteeid Wor den. Als vaste gast ook in oktober Het Brabants Orkest, dat een Rus sisch programma ten gehore zal bren gen met als solist de violist Pierre Jetteur. -4ar HEEFT ALTIJD veel nieuws, veel moois, veel chics en veel „hips" KOM KIJKEN: pantalons, jersey pakjes en I japonnen, vesten, jumpers, H nylons, shawls, zakdoeken, enz. enz. 'n REUZE-COLLECTIE in I Heuvelstraat 14 (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Gedurende de komende twee weekeinden van 2, 3 en I en 9, 10 en 11 oktober zal Romantica aan de Olympiaweg in Waalwijk in het teken staan van daar te houden wijnfeesten. De heer A. Platvoet, eigenaar van het Waalwijkse etablissementheeft hiervoor de volle mede werking gekregen van een Rotterdamse wijnimporteur, die het geheel een fleurig aanzien zal geven. Gedurende 6 dagen kan men kennismaken met een tiental verschillende wijnsoorten en enkele combinatie-dranken waar onder het wereldbekende Sangria. De heer Platvoet heeft hiermee de op zet om de bezoekers het verschil te laten merken tussen kruidenierswijnen en echte met zorg voorziene wijn soorten. "De mensen komen bij mij binnen en vragen vaak om een wijn tje. Meestal wordt er dan nog bijge zegd of dat wijntje zuur of zoet moet zijn, maar daar houdt het dan ook ge woonlijk mee op. Het is jammer dat veel mensen nog geen echte smaak Keuringsakties van de ANWB hebben aangetoond dat een groot aantal personenauto's gebreken ver toont, die de veiligheid van alle ver keersdeelnemers in gevaar (kun nen) brengen. De ANWB heeft daarom besloten om zowel aan leden als aan niet-leden in de periode van 5 tot en met 3o oktober 1970 in alle 18 teclinostations van de Bond een vrijwel volledige veiligheidskeurig aan te bieden tegen een gereduceerd tarief van 10, Bij deze keuring die ongeveer een half uur duurt en de naam Winter keuring draagt, wordt het hele pro gramma van de normale veiligheids keuring afgewerkt met uitzonde ring van het afnemen van de rem- trommels. De werking van de rem men en de toestand van de remlei dingen wordt dus wel gecontroleerd want deze kunnen een indicatie vormen voor de toestand van het inwendige van de remtrommels. De ANWB kan deze winterkeu ring aanbieden omdat de technosta- tions in de genoemde periode over vóldoende capaciteit beschikken. Dit is niet het geval wanneer de technostations in het voorjaar en in de vakantietijd extra veel tech- nokeuringen moeten verrichten. Het spreekt vanzelf dat ook deze tech- nokeuringen gedurende de genoem de periode van 5 tot en met 30 ok tober, tegen de geldende tarieven doorgang blijven vinden. Van de 2254 auto's die tijdens de ANWB-veiligheidskeuring, die vorig jaar in Schevingen werd gehouden, werden gecontroleerd, kon men slechts bij 8% geen enkele tekort koming constateren. Nog verontrus tender was de conclusie dat 2Vz% van deze auto's in een onveilige staat verkeert en gevaarlijk is voor alle verkeersdeelnemers. Voor het grootste deel waren deze auto's vijf tot acht jaar oud. Aan 6*6% van de autobezitters werd een ernstige waarschuwing uitgereikt en bij 82% der gekeurde wagens werd een waarschuwing ten aanzien van een of meer punten gegeven. De geconstateerde gebre ken aan de auto's uit de laatste twee groepen kwamen eveneens voor bij wagens die slechts enkele jaren oud waren. Bij deze Winterkeuring wordt het motorische gedeelte van de auto niet gecontroleerd. De keuring duurt daarom korter zodat zoveel moge lijk autobezitters in staat worden gesteld hun voertuig in het belang van de verkeersveiligheid grondig te laten inspecteren. Plaatsen waar ANWB-Technosta- tions gevestigd zijn: Amsterdam, Arnhem, Breda, Den Haag, Eindho ven, Emmen, Enschede, Groningen, Haarlem, Heerlen, 's-Hertogenbosch, Hilversum, Leeuwarden, Maastricht Rotterdam, Utrecht, Vlaardingen en Zwolle. van wijn hebben", verduidelijkt hij. Zij mogen zelf de wijn uitkiezen om daarna het verschil vast te stellen. Het is geen speciale voorlichtings avond, want amusement en gezellig heid wil ik er ook bijbrengen. Toch zullen de mensen er wat van op kun nen steken". Allereerst kunnen de bezoekers mee doen aan een wijnquiz, waarbij een aantal vragen beantwoord moeten worden. Deze vragen handelen juist over kennis van wijnen en champag nes. Op een van de zaterdagavonden dat de wijnfeesten gehouden worden, zal uit een wedstrijdje een wijnkonin gin g te voorschijn komen. Daarvoor zal o.a. beoordeeld worden wie op de juiste manier 'n wijn- of champagne fles kan openen. Alle aanwezige da mes kunnen aan deze Wijnkoningin- verkiezing meedoen. Naast de toepasselijke muziek, welke er op de zes avonden door disco en orkesten gemaakt wordt, zal de kle ding van het bedienend personeel eveneens aangepast zijn aan de sfeer en de entourage van een 'wijnklimaat' Deze bedienden zullen de originele VEEMARKTSTRAAT 36 - 38 Telef. 04250 - 25287 PRESENTEERT VOOR internationaal programma. Wegens enorm succes brengen wij weer: met en met en met medewerking van het be kende orkest THE CARAVELS Elke dag geopend van 22.00 tot 04.00 uur (ook 's zondags) DRUNEN De jongeren van Dru ilen hebber zaterdag en zondag in een stijlvolle eucharistieviering ia zang, woord en dialoog getuigd van hun bekommernis om, en hun be reidheid om te helpen bij het werk voor de mensen in de missie en ontwikkelingsgebieden Samen met het missiecentrum in Drunen wil 't jongerenkoor op zaterdag 3 oktober oen bliksemaktie houden onder het motto: „loop naar de pomp". Twee bisdommen op Timor heb ben een beroep gedaan op het bis dom Den Bosch. Drunen wil heel praktische hulp geven in het ver schaffen van hulpmiddelen om Ti- mor van goed water te voorzien. Pompen voor Timor. Op zaterdag 3 oktober te 10.00 uur precies gaan WAALWIJK - In de onlangs gehouden vergadering van het Carna valscomité "Schoenlapperslaand"waarbij vertegenwoordigers aanwezig waren van alle bij het comité aangesloten carnavalsverenigingen, hebben een aantal onderwerpen voor het komend seizoen de aandacht gehad. De finitief is besloten tot het organiseren van een rally. Hoofdprijs zal zijn de "Rally-cup Schoenlapperslaand"een wisselbeker, die vergezeld zal gaan van een vaste prijs. De Schoenexpo '70, die van 21 tot en met 23 september j.l. in het Bea- irixgebouw van de Koninklijke Ne derlandse Jaarbeurs te Utrecht werd gehouden, heeft de verwachtingen van de deelnemrs overtroffen. Meer dan 120 exposanten toonden een aan de nieuwe mode aangepas te kollektie. Dat deze snelle aanpas sing door de handel op prijs werd gesteld moge blijken uit de record orders, die ter beurze konden wor den geboekt. De handel was levendig en aanmer kelijk beter dan tijdens de voor gaande schoenenberuzen. Het be zoek uit de afnemerskring is m,et ruim 40% gestegen. Met bezorgheid heeft de Nederland se schoenindustrie kennis genomen van publicaties in de dagbladpers, waarin de Minister voor Ontwikke lingshulp zou hebben verklaard dat een aantal - naar zijn mening zwak ke - bedrijfstakken, waaronder de Nederlandse schoenindustrie, zal moeten worden uitgesloten van Overheidsbescherming, Zoals bekend hebben naar aanlei ding hiervan de deelnemers aan de Schoenexpo '70 de directie van de Jaarbeurs met klem verzocht, zich dienaangaande tot de Minister van Economische Zaken te wenden, ten einde na te gaan, in hoeverre deze publicatie een juiste weergave van het Regeringsstandpunt is. kostuums van de druivenpluksters dragen uit de Franse champagnevel- den en wel speciaal uit de omstreken van Reims. De toegang tot Roman tica is, en volgens de heer Platvoet liefst voor wat ouder publiek, geheel gratis, terwijl het genoten vocht uiter aard voor eigen rekening komt. Start en finish van deze rally zullen zijn bij zaal Romantica aan de Olym piaweg te Waalwijk. De datum waar op de rally gehouden wordt is 8 no vember a.s. Naast de Rally-cup zijn ér nog een groot aantal andere mooie prijzen te winnen, die tezamen een bedrag van meer dan 600,- verte genwoordigen. Het comité wil dit jaar naar aanlei ding van het 11-jarig bestaan de za ken nog grootser aanpakken en de ba ten, die naar men hoopt uit de rally verkregen zullen worden, zullen wor den aangewend voor de jeugd en wel om de jeugdprins en gevolg van nieu we kostuums te voorzien. Er zal ook een rallykrant verschijnendie door de leden van de carnavalsverenigin gen huis aan huis verspreid zal wor den. Het parkoers zal worden uitgezet door de bekende AC Hunenrijders uit Drunen, die hun sporen op dit terrein in het verleden al wel verdiend heb ben. Het is bovendien de bedoeling van deze rally een jaarlijkse traditie te maken. Dit jaar zal er, zo is ook besloten geen labelaktie plaatsvinden, maar wel de builtjesaktie weer ten behoeve van de jeugd. Het is de bedoeling, dat iedereen, die aan de builtjesaktie meedoet, een gratis carnavalsembleem zal krijgen. Ook dit jaar zullen de Prins en Jeugdprins met hun gevolg weer ge ïnstalleerd worden en dit zal gebeu ren op 7 november in zaal J. Tim mermans. Na de installatie zal er een groot bal zijn. Tot slot volgen hier de adressen waar degenen, die aan de rally willen meedoen zich kunnen op geven. De voorinschrijving kost ƒ10, terwijl de inschrijving op de dag zelf 12,50 zal bedragen. Adressen: Ohr. Maas, Noordstraat 124; L. van de Pluym, Grotestraat 129; J. Hessel- berth, Mr. van Coothstraat 82; en C. Hoevenaar, Venkelstraat 3. (Van onze verslaggever) WAALWIJK-DRUNEN - Nog slechts enkele weken geleden toonden de straten en aanplakzuilen in de gemeenten Loonopzand en Vlijmen op kleurrijke wijze de komst van circus Toni Boltini aan. Her en der waren om lantaarnpalen, bomen en op plakplaatsen de aankondigingen van het nationaal Nederlands circus Toni Boltini aangebracht. Nu, ruim een maand later, komt het bekende circus weer naar de Langstraat. Maandag avond a.s. zal het Waalivijkse Vredesplein in de ban van het circusge- beuren staan, terwijl de enorme circustent volgende week dinsdag in Dru nen op het terrein nabij de Oranjestraat opgezet zal zijn. minstens 50 jonge vrijwilligers van af het Raadhuisplein de deuren langs. De aktie is bij de bevolking ingeleid door een namens het Inter parochieel Missiecentrum Drunen thuisbezorgd foldertje waarin de fa milie aangesproken wordt met: „Kent U de uitdrukking "loop naar de pomp?" Wij wel maar de mensen op Timor helaas niet, want ze heb ben daar nog geen pompen. Timor ligt rondom in het zeewater, maar ze hebben geen drinkwater. Het Drunense missiecentrum wil in het kader "Bisdom Den Bosch helpt Timor" het pompen daar mogelijk maken. U begrijpt dat deze mensen niet alleen pompen nodig hebben maar zeer veel meer om de ontwik keling van Timor op een hoger peil te brengen". Circus Toni Boltini heeft het nog al tijd moeilijk met de steeds stijgende lasten en vooral met de door hem als een groot onrecht aangevoelde druk kende vermakelijkheidsbelasting. Dankzij in het buitenland aangeboor de bronnen bestaat echter zijn circus nog en - wat bijna even belangrijk is - dit jaar is zijn programma en de entourage uitgöbreider en beter dan ooit. Ook de accommodatie voor het publiek is verbeterd. Boltini brengt in zijn programma weer tal van grote spektakels. Zo is het luchtruim van de grote circustent ditmaal wederom zeer goed bezet. Het begint al met de 6 Hergotti's, Hongaren die de meest gewaagde stunts uithalen aan hun draaiende luchtcarroussel. Verder zijn er nog de Mexicaan Cardona aan 'n slingerend touw, de 5 Arcturus aan de vliegende trapeze en het trio Car dona met luohtacrobatiek. Hier en daar krijgt het programma van Circus Toni Boltini een cultureel exotisch tintje. Dit gebeurt o.m. bij het binnenleiden van twee zeeboes, 'n watussi en een guanaco. Een tropi sche schemering valt daarna in, maar bij het oplichten ontwaart men enkele donkere danseressen die 's avonds in topless-kostuums bij fakkellicht hun inheemse limbo-dansen uitvoeren. Liefhebbers van paarden kunnen hun hart 'ophalen bij de aanblik van Bol- tini's nieuwste aanwinst: 12 prachti ge Lippizahners in perfekte vrijheids dressuur; die na hun fraaie samen spel ook afzonderlijk steigerend door de piste schrijden. In dit verband mo gen ook de andere paardennummers met ere genoemd worden. Zo de klas sieke hogeschool van Antoinnette Boltini op Tafta en het befaamde jockey-nummer van de Frankello's. Meer in het komische genre ligt het amateurrijden, waarbij vrijwillig(st)- ers uit het publiek zich - meestal vergeefs - een ronde lang 6taande pogen te houden op de rug van een deinend paard. De beroemde Spaanse clowns, de 3 Rivels, is het maken van grappen en grollen toevertrouwd. En passant blij ken het tevens grote musici te zijn. Komisch is ook het grote Oharivari- nummer aan het begin van het pro gramma terwijl het gevarieerde anti- pode-jongleernummer van de Vasal- lo's naast een perfekt kunnen een vro lijke presentatie heeft. Razendsnel en buitengewoon acrobatisch tenslotte zijn de 8 springers van de Marok kaanse Hassani-Troupe, die tevens in loptempo menselijke piramides bou wen. De verlichting, vroeger nog wel eens een zwak punt bij een circusprogram ma, is thans sprookjesachtig en mede door een vakkundige bediening geven de tent een gezellige circussfeer. Zelfs de voortent - entree voor het publiek - en het uitgebreide kolos sale nieuwe wagenpark geven de be zoekers al op de voorhand de juiste indruk als het ware met een geheel nieuw circus te doen te hebben. BURGERLIJKE STAND Geboorten: Marinus Corné zv J C van Oosterhout en J Bax; Robert zv P A Blom en P H Geenen. Huwelijksaangiften: CAD Ophorst en A G Haverhals; M van Loon en C Rijken. Huwlijken: W van Dongen en P Donks; A J Zijlmans en J A Op- horst; W van Dongen en E H Wolff; J Rosenbrand enM P Snijders. Overlijden: A Waarts wv van Don gen, oud 79 jaar. Ingek(>men personen: Wouterus J van Drunen; M M de Rooij van Gou da; A J Hoefnagel van 's-Hertogen bosch. Vertrokken personen: A H van de Roe ev Kortekaas met gezin naar V.S.; J A Ophorst ev Zijlmans naar Eethen.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 5