wAalwijkse en UnqstRAAtse coulant Russisch programma als keuze-concert Brabants Orkest Bosbomen ook voor werknemers Bossche IJshockeyclub gaat weer van start jL\ ampe 3277B 11 PAARDENPRAAT CarnavalsplanningeninDrunen „In het tuig is het paard charmant" m DONDERDAGAVOND 8 OKTOBER 1970 93e JAARGANG No. 81 (Vlet jubilerende Pierre Jetteur N.S.-dagtochten naar Efteling Schoenfabriek „Anita" keert extra loon uit in Tilburg Hcuvckraat 14 4 I I I I Jt Exposities in Utrechtse Jaarbeurs gebouwen Slijterij Wijnhandel ,JVy IDELOVADO Drunen Vlijmen Loon op Zand De Ücho v a n het Zuióen Uitgever: Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,33 2 ct. inc.k.) 0,35 p. mnd. (1,45 10 ct. inc.k.) 1,55 p. kwrt. (3,95 -f 10 ct. inc.k.) 4,05 p. kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-32621-32746 - Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres: „Echo' Het Brabants Orkest onder leiding van Hein Jordans zal volgende Week dinsdag om 20.15 uur in de Stads schouwburg te Tilburg het 2e keuze concert geven. In het seizoen 1970-1971 viert Pier re Jetteur zijn derde lustrum bij Het Brabants Orkest, ter gelegenheid waarvan hij een serie jubileumconcer ten zal geven. Zo jubileert hij a.s. dinsdagavond in een Russisch programma: Strawinsky - Symphonies d'instru ments A vent a la mémoire de Claude Achille Debussy; Prokofieff - Viool concert no. 2 g-moll opus 63; Pauze; Tsjaikowski - Symfonie no. 5 e-moll opus 64. Ditzelfde concert wordt ook gegeven op 15 oktober in Het Turfschip te Breda, 16 oktober in Het Philips Ontspannings Centrum te Eindhoven en 18 oktober in de Stadsschouwburg Casino te 's-Hertogenbosch. Pierre Jetteur werd op 14 september 1928 te Dison-Verviers in België ge boren. Hij begon zijn vioolstudie op 5-jarige leeftijd bij zijn vader, Michel Jetteur, leerling van C. Thomson en E. Ysaye, die als leraar was verbon den aan het Conservatorium van Ver- viers. Aan dit conservatorium behaal de hij bronzen medailles voor viool en kamermuziek. Aan het Conservatorium te Brussel, waar hij les kreeg van Alfred Dubois en Maurice Raskin behaalde hij de hogere diploma's voor viool en ka mermuziek. Tijdens zijn studie werden hem de Kreisler-, Vieuxtemps-, Darche-, De- ru- en Canler-prijs toegewezen. In 1952 behaalde hij in Londen de internationale Carl Fles'h-prijs. Gedruende twee jaar studeerde hij bij Jacques Thibaud en diens assistent Théodore Pashkus. Onder leiding van André Cluytens, Wolfgang Sawallisch, Fritz Rieger, René Defossez, Georg-Ludwig Jo- chum, Willem van Otterloo, George Weldon, Hugo Rignold, Daniel Ster- nefeld, André Vandernoot, Henri Pensis, Hein Jordans, Jean Foumet, Henk Spruit, Bernard Haitink, Jan Brussen, Jonathan Sternberg, Jens Schroder, symfonie-orkesten van de R.T.B. en B.R.T., het Nationaal Or kest van België, het London Philhar monic Orchestra, het Radio Philhar- monisch Orkst, het Omroeporkest, Het Brabants Orkest, de symfonie- Pierre Jetteur 15-jarig jubileum KAATSHEUVEL - Bij de Neder landse Spoorwegen is bekend ge maakt dat in 1970 de populariteit van het dagtoerisme in eigen land ook de N.S.-vakantiedagtochten ten goede gekomen zijn. In deze sektor werd ten opzichte van 1969 een vooruitgang geboekt met maar liefst 20%. Boven aan de lijst van deze tochten prijkt - evenals vorig jaar - de Efteling. Dit Kaatsheuvelse internationale recrea tie-oord blijft daarmee andere tochten voor die het dit jaar ook uitstekend doen zoals tochten naar Amsterdam, Volendam en Marken, de Deltawer ken en de dagtocht Harderwijk. cLampe j orkesten van Luxemburg en Luik, het Noordhollands Philharmonisch Or kest, het Noordelijk Philharmonisch Orkest, het Deens Staatsorkest, etc. Hij gaf recitals in Amsterdam, 's-Gravenhage, Parijs, Wenen, Bay- reuth, München, Keulen en vanzelf sprekend in alle belangrijke Belgische steden o.a. in Brussel en Luik. Bovendien trad hij op Voor de radio in Wenen, München, Parijs, Brussel en Hilversum. Sinds september 1955 is Pierre Jet teur eerste concertmeester van Het Brabants Orkest en vioolleraar aan het Brabants Conservatorium te Til burg. RIJSWIJK - De eerste helft van de extra gelden in het 'kader van de zgn. f 400,-loongolf zal morgen aan de werknemers van de „Anita" - sohoenfabriek N.V. van J. Vesters te Rijswijk uitgekeerd worden. De tweede helft zal op 18 december uitbetaald worden. Alleen de vrou welijke en mannelijke personeels leden van 21 jaar en ouder krijgen de f 400,- bruto. Elk jaar dat men in leeftijd jonger is, ontvangt men f25,- minder, zodat 15-jarige werk nemers in totaal f250,- bruto krij gen. Aan de leerlingen van de bedrijfs- school zal in plaats daarvan op 18 december een extra weekloon uit betaald worden. Hoewel de (Nederlandse) compe titie ijshockey pas op 29 oktober a.s. aanvangt, heeft de voorzitter van de Stichting „IJshockey Den Bosch", de heer J. v. d. Udenhout, zijn forma tie voor het nieuwe seizoen toch al weer geformeerd. Daaruit blijkt dat er slechts twee nieuwelingen bij zijn, n.l. de 23-jarige Canadese vleu gelspeler Normand Sarabournet en de 22-jarige Amerikaan Gary Ben- sen, eveneens een voorlijnspeler. Robert Jastremski, de 22-jarige Canadees, die ook het vorig seizoen al deel uitmaakte van het eerste team, heeft zijn contrakt weer ver lengd. Hij heeft in de afgelopen maanden in Zuid-Afrika in het team Johannesburg gespeeld en is in uit stekende vorm. Datzelfde kan ook gezegd worden van de 24-jarige Tsjech Werner van den Bosch, die ook het vorig seizoen al deel van de Bossche formatie uitmaakte. Daar naast zal Jan Wagemakers (Tsjech) als amateur in het team spelen. Eddy Gosselin, die het vorig sei zoen gedeeltelijk in het eerste team speelde, maar helaas wegens een ernstige blessure moest stoppen en daarna het team heeft gecoached en getraind en tot het kampioenschap van Nederland heeft gestimuleerd, heeft zich in die periode tot zulk een deskundige en fantastische coach ontpopt, dat hij nu als coach- trainer is aangesteld. Hij heeft zeven jaar in vrijwel alle landen van Eu ropa gespeeld en kent de a.s. tegen standers en hun speltype dan ook uitstekend. Het eerste team zal uitkomen in de Cup International, waarin even eens spelen: Tilburg, Den Haag, Ge leen, Chamonix, Grenoble en de Canadian legerteams: 4e Wing Ba den-Baden en le Wing Lahr. Verder speelt „Den Bosch" in de Nederl. competitie met de teams van Tilburg, Den Haag, Geleen, Rot terdam, Antwerpen en Amsterdam en tenslotte om de Coup Brabant, waarin de Bossche ploeg tweemaal twee wedstrijden speelt tegen Til burg. Het eerste team wordt samen gesteld uit de spelers H. v. d. Boo gaard en C. Dona (doel), Wil van Dommelen, J. v. d. Berg, W. v. d. Bosch, F. Bolsius en F. de Leeuw, achter; N. Sarabournet, G. Bensen, R. Stramenski, T. de Grqot, W. van Ginkel, J. v. Gurp en J. Wagema kers, voor. Het blijft een wens van het be stuur dat de zijwand wordt dicht gemaakt, waardoor er ongetwijfeld meer mensen zullen komen kijken naar deze altijd opwindende sport. Dat vergt evenwel, met de vernieu wing (of nieuwbouw) van de kleed kamers, een bedrag van f 150.000,- a 200.000,-. Men heeft echter goe de hoop dat de werkcommissie die het Gemeentebestuur van 's Bosch heeft benoemd teneinde een rapport samen te stellen, gunstig zal advi seren, zodat het knusse stadion, een der eerste in Nederland, niet behoeft achter te blijven bij de sterk con currerende steden als Tilburg, Eind hoven, Utrecht enz., die een veel modernere accommodatie ter be schikking hebben gekregen. Donderdag 8 oktober start „Den Bosch" thuis, in een vriendschappe lijke wedstrijd tegen 't sterke Han nover, ten bate van 't Roode Kruis. VOOR ajouren, stoppen, plisseren VOOR repareren, inkorten, borduren VOOR stof knopen, gespen, ceintuurs (en voor nog véél, héél veel méér) naar WAALWIJK - De dag van het BOSBOMEN komt steeds dichterbij. Zaterdagmiddag zal om half 3 vanaf „Dukdalf" de tradionele gespreks- tocht voor volwassenen richting „Roestelberg" starten. Zoals bekend zijn werkgevers en werknemers voor dit bosbomen uitge nodigd onder het thema: Welvaart- Welzijn. Als mogelijke gesprekspunten zijn door de Stichting Bedrijfsapostolaat Waalwijk e.o. naar de verschillende bedrijven gezonden: A. 1. Wat is welvaart? 2. Wat is welzijn? 3. Wat is het verschil tussen beide? 4. Is welzijn te koop? 5. Hebben we voldoende welvaart wel-te-zijn? 6. Mag een ander méér bezitten dan ik? 7. Waardoor wordt het welzijn be dreigd? B. 1. Wat vindt u van de arbeidsvoor waarden en arbeidsomstandighe den op uw bedrijf? 2. Voelt u zich veilig op uw bedrijf? 3. Wat denkt u over medebeslis singsrecht? 4. Wat kan de vakbond bijdragen, als het gaat over de noodzakelijke vorming, scholing en training? 5. Zoudt u uw eigen direkteur op uw bedrijf willen kiezen? C. Wat is de weerslag van uw werk op uw gezin? Denk aan ploegenarbeid, overwerk, tweede werkgever, arbeidssfeer. D. 1. Is arbeid een recht of een plicht? 2. Leven we om te werken of wer ken we om te leven? 3. Waartoe zijn we eigenlijk op aar de? UTRECHT - Gisteren is de Euro show - Ornithophilia over de Neder landse pluimveehouderij in de Bernhardhal en hal C van de ko ninklijke Nederlandse Jaarbeurs op het Croeselaancomplex te Utrecht geopend. Deze tentoonstelling zal tot en met zaterdag 10 oktober gehouden wor den. Zij wordt omlijst met een uitgebreid voorlichtingsprogramma waarin o.a. gesproken zal worden over leefbaarheid ten plattelande, nieuwe ontwikkelingen in de pluim veehouderij, de waarde van proef nemingen op praktij kbedrij ven, dui venliefhebberij als vrijetijdsbe steding en mogelijkheden voor het nutkonijn. De eveneens gisterenmorgen ge opende vakbeurs Transportwerk tuigen in de Julianahal aan de Graadt van Roggen weg te Utrecht is tot en met donderdag 15 oktober toegankelijk. Van 29 oktober tot en met 5 novem ber (zondag 1 november gesloten) wordt in de hallen van de Konink lijke Nederlandse Jaarbeurs op 'het Croeselaancomplex de vijfde inter nationale kunststoffen- en Rubber- beurs „macro Plastic" gehouden. Besoyensestraat Waalwijk De tweede dag van het Utrechtse paardenfestijn bracht 15.000 bezoe kers in extase. Nadat in de voor middag keuringen van rundvee, schapen, geiten, varkens, hackney's, Arabieren, Shetlanders gehouden waren, werd het namiddagprogram ma ingezet met eenspannen tuig- paarden limietklasse. Met 19 deel nemers was deze klasse niet alleen goed bezet maar navenant was ook de kwaliteit. De schitterend gaande Edeling van Buijnsters uit Breda was hier de favoriet. De eindstrijd van de competitie ''beste jonge tuigpaard 1970"" werd op deze dag verreden. Dit werd Haya van C. Damen, Neerlangbroek, een machtige als tuigpaard gebouw de merrie. Een demonstratie van zwartbont- en blaarkop rundvee met de bekroon de geiten was een aardig en vooral rustig intermezzo. De dekhengsten voor 1970 goedge keurd voor het dekken van WPN- merriën zetten op de tweede dag de monstratie springen voort. Was het parcours wat aantal en hoogte van de hindernissen betrof ongewijzigd, de deelnemers waren minder geluk kig. Op de eerste dag waren er 4 combinaties foutloos. Nu was alleen Brugman met de hengst Fresco Trahkener-Hannoveraanse afstam ming) foutloos en daarvoor de de- monstratieprijs. Het kampioenschap eenspannen tuigpaarden open klasse, bracht 'n bijzondere strijd om deze hoogste ti tel. De deelname van negen combi naties, waarvan er drie mochten overrijden om het kampioenschap. De hengst Dakota moest het afleg gen tegen zijn 9-jarige halfbroer Rumanus van v. Tuyl uit Gameren. Het concours tweespannen tuig paarden, limietklasse was met 9 stuks een zeer goede rubriek. Ge makkelijk aan de kop het span Edelman en Edeling van Buijnsters, een brillant span dat veel in heeft voor de toekomst. De Friese hengs ten aangespannen voor de Friese Sjees is een bezoek aan Utrecht al leen waard. Voor het eerst was er een kam pioenschap WPN-paarden, verdeeld in de klassen zwaar en licht. De hoogst geplaatste in ieder rubriek werden door de juryleden zelf ge reden om tot een juiste beslissing te komen. Kampioen werd de Per sian-Flag (Engelse volbloed), zoon Piaffe, moeder was een Gelders type van Hertog van Gelre. Het concours tweespannen landbouwtuigpaarden was hier zoals nergens in den lande. Het springconcours werd in 2 ge deelten gesplitst met daar tussen door het concours van de tweespan nen hackney's, grote en kleine maat, vier stuks in totaal. Het eerste gedeelte van het spring concours bracht één ruiter foutloos rond. In het tweede gedeelte kwam dit niet voor, het gevolg was dat er geen barrage kwam. Dit springcon cours werd gewonnen door H. Brug man te Almelo met een in Neder land geboren paard, vader Upper cut. Het concours tandems tuigpaar den (twee paarden voor elkaar) voor een tweewielig rijgtuig gaf zes excellente vertoningen te zien. Tot slot van dit concours-hippique kwam er weer iets specifieks voor Utrecht namelijk de beste van de kampioenen. Men kan zich voorstel len wat hier aan gratie en ëharme werd vertoond, want een paard laat zich het mooist zien in het tuig. Het nummer was genaamd "De beste van de Zes" omdat er in deze twee dagen zes Nationale kampioen schappen werden verreden. Vier stuks kwamen hun opwachting ma ken. Het kampioenschap eenspan nen voorgereden door dames en het kampioenschap eenspannen open klasse werd door hetzelfde paard gewonnen. De Friese hengst Freark oogstte het meeste applaus. Bij de ereronde werd door het publiek als slot een staande ovatie gebracht nadat het Wilhelmus uit volle borst was mee gezongen. Zo werden deze unieke paardendagen besloten. J. C. V. 5-JARIG BESTAANSFEEST VETERANEN RKDVC De veteranenafdeling van de Dru- nense voetbalvereniging RKDVC viert zaterdag zijn eerste lustrum feest. De avond wordt om 5 uur ge opend met een voetbalwedstrijd tussen twee veteranenteams van Drunens grootste voetbalclub, in het sportpark te Drunen. DRUNEN - Nu de vakanties weer voorbij zijn, gaan de gedachten van de Commissie Carnaval Drunen weer uit naar de maand november om de viering van Carnaval 1970-1971 te beginnen met de opening van XI/XI, welk feest dit jaar gehouden zal wor- denop zaterdag 14 november a.s. De Raad van Elf en de Commissie Carnaval zijn reeds enkele keren bij een geweest om een programma sa men te stellen voor de XI/XI-avond en de verdere festiviteiten. Binnen 1 a 2 weken hopen zij weer een verga dering te houden van Raad van XI, Commissie Carnaval en leiders van de diverse Carnavalsgroepen. Nadere mededelingen hieromtrent zullen aan de betrokkenen tijdig worden mede gedeeld. Eveneens zullen binnen en kele weken de donateurskaarten weer worden aangeboden van de Vrienden van Carnaval, waarvan de opbrengst speciaal bestemd is voor de kinderen, bejaarden en zieken. Ongeveer 2000 kinderen moeten worden getrakteerd en krijgen film. Ook moeten de prij zen van de grote kinderoptocht wor den betaald. Op zaterdag 14 novem ber wordt de XI/XI-avond gehouden die voor iedereen toegankelijk is in café P. Klerks aan de Remise te Dru nen. Op deze avond zal de nieuwe Prins worden geïnstalleerd. Vooraf gaande aan deze installatie zullen de Uitslovers voetballen tegen de Potten kijkers, een traditiegetrouwe wed strijd. Op zaterdag 16 januari 1971 wordt het groot gehuwdenbal in de zaal van Bar Dominique gehouden. Mochten er nog nieuwe Carnavals groepen zijn of komen, hetgeen ge hoopt wordt, voor nadere inlichtingen kunnen zij steeds terecht bij de se cretaris van de Raad van XI en te vens Commissie Carnaval, de heer P. van Herpen, Grotestraat 19 te Dru nen, tel. 2359. Gemeenteraadsvergadering Donderdagavond 8 oktober (van daag) komt de raad van de gemeen te Vlijmen in een openbare verga dering om 8 uur in het Vlijmense gemeentehuis bijeen. De agenda kent de navolgende pun ten: 1. Vaststelling van de notulen van de vorige raadsvergaderingen. 2 Ingekomen stukken en medede lingen. 3. Voorstel tot.het garanderen van de tijdige betaling van rente en af lossing van een geldlening. 4. Voorstel tot aankoop van het pand Badweg 6 met bijbehorende grond van de heer A. v. d. Aker en f chtgenote. 5. Voorstel tot aankoop van het pand Heidijk 57 met bijbehorende grond van de heer J. H. v. d. Lin den en echtgenote. 6. Voorstel tot verkoop van een per ceelterrein aan de N'assaulaan aan de N.V. Arly. 7. Voorstel tot verkoop van een complex bouwpercelen, gelegen in het bestemmingsplan Vijfhoeven-I aan Bouwonderneming J. van Bok hoven en Zn., Brakenstraat 22 te Drunen of diens rechtverkrijgenden. 8. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de heer L. A. van Veluw, Mommersteeg 51, alhier tot vestiging-van een zakelijk recht als bedoeld in artikel 5, lid 3 sub b, van de Belemmeringenwet Privaatrecht t.b.v. de aanleg van riolering in de Mommersteeg. 9. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet, groot f 7.000,- t.b.v. het vragen van een advies over de verkeersstruktuur in de gemeente. 10. Voorstel tot: I. het vaststellen van een verordering op de aanleg en exploitatie van gemeentelijke centrale antennesystemen; II. het beschikbaarstellen van een krediet, groot f 133.356,11 voor de aanleg van een centraal antennesysteem in het i bestemmingsplan Vijfhoeven-I. j 11. Voorstel tot wijziging van de j voorwaarden, waaronder een door 1 het Wit-Gele Kruis, afdeling Vlij - men, 00 te nemen geldlening, groot I f 86.000,- van gemeentewege wordt gegarandeerd. 12. Voorstel tot het verlenen van medewerkng ex art. 50 der kleuter onderwijs wet aan het bestuur van de R.K. kleuterschool te Haarsteeg voor een aanvuling van de le in richting van het 3e lokaal. 13. Voorstel tot het verlenen van medewerking ex art. 72 der Lager - onderwijswet 1920 aan het bestuur van de R K. meisjesschool te Vlij men voor de aanschaf van nieuw meubilair voor de eerste vier leer jaren, alsmede voor een rekenkun dig praktikum. 14. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet, groot f 96.200,- t.b.v. de uitbreiding van het sportpark ,.de Hoge Heide" 15. Aanbieding van de bedrijfsre- keningen en de gemeenterekening ever 1969. IC. Voorstel tot het verlenen van machtiging aan het College van Burgemeester en Wethouders voor het aangaan van kasgeldleningen in de periode 1 oktober t/m 31 de cember 1970. 17. Begrotingswijzigingen. HANDBAL De uitslagen van de zaterdag en zondag gespeelde wedstrijden van de teams van Handbalvereniging Uno Animo zijn: Meisjes Adsp RielUno Animo 3-6 Dames junioren StokhasseltUno Animo 017, Heren senioren DVS Uno Animo 54, Heren senioren Uno Animo IIBVC 510, Het programma voor het komende weekend: Meisjes adsp. Uno AnimoWere Di, 3 uur; Meisjes pupillen RielUno Animo; Dames junioren Uno Animo Avanti; Dames senioren Blauw wit Uno Animo; Heren senioren I Uno AnimoDesk; Heren isenioren II DongenUno Animo II.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 5