waalwijkse en Lanqstpaatse coupant Ballet gaf jubileum- uitvoering te Drunen KAATSHEUVEL Burg. Stieger opende nieuw warenhuis Van Loon in Drunen Pruiken- en Haarwerk-shows Aktie voorHenry Dunant II" overtrof stoutste verwachtingen Het grootste Haarhuis van Nederland DONDERDAGAVOND 15 OKTOBER 1970 93e JAARGANG No.83 Feestavond „De Postduif" in Lido Riante zaak op goede plaats een fiets TOON bAARTS Dames- en Herenhaarwerken Salon Sprang-Capelle Waalwijkse hockey-dames klopten Uden Brillenmode - Brillenspecialist „ALL-IN" SERVICE op BRILLEN GRATIS BRILVERZEKERING CONTACT- en SERVICE-ADRES VAN BOXTEL HOORAPPARATEN De tcho vAn het Zuióen Uitgever: Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent Opgericht 1878 Abonnement p. week (0,33 2 ct. inc.k.) 0,35 3; p. mnd. (1,45 -f 10 ct. inc.k.) 1,55 0: p. kwrt. (3,95 10 ct. inc.k.) 4,05 p. kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm. - Contractadvertenties: speciaal tarief e; ferieven onder nummer 50 ct. extra rj Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-32621-32746 - Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167 -2002 Telegram-adres: „Echo" Gisteravond behoorde tot de vele balletonderdelen ook het dansje "naar de markt". De lange voorbereidingstijd en de generale reptities een week geleden in het oefenlokaal van de balletschool van mevrouw Verhelst te Drunen zijn dus niet voor niets geweest. (Van onze verslaggever) DRUNEN - Een honderdtal kinde ren zijn gisteravond in het Drunense gemeenschapscentrum De Hoge Bra ken in touw geweest om de door een behoorlijk aantal aanwezigen gevolg de balletuitvoering te doen slagen. De heer C. Timm, direkteur van de Waalwijkse Muziekschool, waartoe de balletafdeling Drunen gevormd door de balletschool van mevrouw Lieke Verhelst-van Eeten behoort, opende de balletavond met een korte toespraak. De heer Timm memoreer de dat de uitvoering helemaal het werk van mevr. Verhelst en haar leer lingen is, welke in het kader van het 10-jarig bestaan van deze Drunense balletschool gehouden wordt. Het omvangrijke ballet-programma opende met het ongedwongen optre den van een elftal kinderen met pop onder het zingen van "Slaap kindje slaap". Daarna kwamen enkele kin deren op het podium onder het mot to "naar de markt". Op de tonen van de pianomuziek van de heer D. Kuhlman maakten zij met de mandjes aan hun arm een leuk dansje. Ook liet mevrouw Verhelst 20 leerlingen in een mimiekspelletje getreden die pas sinds 1 september lid waren. Het hoogtepunt voor de pauze was ongetwijfeld het 20 minuten durende stukje Peter en de Wolf. Net na de pauze bood mevrouw Tas- seron namens de ouders van leerlin gen en oud-leerlingen aan mevrouw Verhelst, de huidige balletpedagoge en mevrouw Vasseur, de oprichtster van de balletschool bloemen aan. Zij bracht bij haar felicitaties de culture le waarde van het werk van beide bal letleidsters onder de aandacht van het dankbare publiek, dat van de vaak nog heel jonge kinderen bestond. Het programma na de pauze werd voort gezet met o.a. een Bretonse, Russi sche en Schotse dans, terwijl enkele mimestukjes en straatspelletjes voor een waardige afsluiting zorgden. Weer is een. vliegseizoen achter üe rug en binnen enkele dagen zal de uitslag van de kampioenschap pen in dit blad verschijnen. Rust is er in de duivenwereld ech ter niet, want al zitten de duiven aan ook van een welverdiende rust te genieten, de liefhebbers hebben ae komende weken en maanden volop te organiseren. Zo zal begin november de jaarver gadering worden gehouden waaraan gewoontegetrouw de prijsuitreiking verbonden is. Op 12 en 13 decem ber zal de jaarlijkse tentoonstelling worden gehouden en om alvast een beetje in de vereiste stemming te komen heeft de beschermheer, de heer M. van Hoof, gemeend de le den met hun dames een feestavond ran te moeeten bieden in zijn res taurant, Het Lido. Deze feestavond zal woden gehouden op vrijdag 23 oktober a.s. Te zeven uur staat de specialiteit van het Lido „De Brabantse koffie tafel" gereed en de aanblik hiervan zal de leden het water in de mond brengen. Geen nood echter, want na afloop hiervan zullen de welgevul de magen een sterker drankje te verwerken krijgen en om dit alles in de juiste vorm te houden zal een fiansorkest voor 'de nodige stemming zorgen, zodat de meest rustige dui venmelker de kriebel in zijn tenen krijgt. Alles bij elkaar voldoende .aantrekkelijke vooruitzichten om huis en duivenhok een avond in de steek te laten en te gaan genieten van het aanlokkelijke aanbod van de heer van Hoof. Op de beseffende avond geld voor eenieder „Glaasje op, laat je rijden" want he* bestuur zal zorgen voor een bujdienst, die de leden op en".- ge centrale punten oppikt en ze 's- avonds weer netjes thuis brengt. De verzamelpunten voor het ver trek naar Lido zijn: stoplichten Be- soyen; overweg Besoyen; H. Hart- plein; Antoniusstraat; Hoek Puts- s»r.-Victoriestr., overweg Baardwijk V.V. BERKDIJK Het programma van de voetbal vereniging Berkdijk voor a.s. zondag luidt als volgt. Het eerste elftal speelt om half drie op eigen terrein aan de Kegelaar te gen Gesta 1. Het reserve-team gaat naar Heusden, waar het om twaalf uur in het veld komt tegen de club van die naam. Het derde en vierde elftal spelen om twaalf uur thuis te gen respectievelijk WSC 6 en WSC 7. (Van onze verslaggever) DRUNEN - Burgemeester Stiegerzijn echtgenote, weethouder Van Herpt, wethouder Van Gorcom, gemeentesecretaris Elshout, collegae-mid- denstanders en vele genodigden waren aanwezig bij de officiële opening gistermiddag van warenhuis J. van Loon te Drunen. De burgemeester, de secretaris en de beide wethouders hadden de vergadering van het college van b. 'en w. onderbroken om op verzoek de opening te verrichten. „Een in onze ogen riant zaken- pand'", begon mr. Stieger zijn ope ningswoord.Hij betitelde warenhuis Van Loon als een onderneming die reeds vele tientallen jaren in Drunen gevestigd is en al lang historie ge maakt heeft. De opening van een nieuwe zaak meer in het centrum van de gemeen te vond de burgemeester een nieuwe fase in de ontwikkeling van de win kel. "Zoals gebruikelijk bij goede on- ndernemers breiden de zaken zich uit U hebt er echter verstandig aange daan om niet te wachten totdat de plannen van het gemeentebestuur om aan het centrum meer reliëf te geven, gerealiseerd zijn. Op eigen initiatief kocht U een historisch pand aan, waarvan evenwel weinig overgebleven is. Het is te zien dat uw nieuwe zaak aangepast is aan de eisen van het steeds meer verwende kooppubliek. In de rij centrumzaken neemt u een goede plaats in, waarmee ik u na mens de gemeente Drunen mag com plimenteren", aldus burgemeester Stieger. Namens de centrumzaken van Dru nen deed de heer H. de Jong, eige naar van een kort bij het nieuwe wa renhuis gelegen fotozaak en voorzit ter van de commissie centrumzaken uit de doeken wat die nieuwe naam eigenlijk inhoudt. Er liggen in het centrum van Drunen aan de Grote straat een achttal bedrijven naast el kaar die voortaan meer als eenheid naar buiten willen treden. Door ge zamenlijk overleg met de overheid zijn al resultaten bereikt door de aan leg van parkeerhavens, aldus de heer De Jong. Namens de centrumzaken bood hij een bloemenbak voor het privé-vertrek van de heer J. van Loon aan. Ter gelegenheid van de officiële opening mochten de heer en mevrouw Van Loon een groot aantal felicita ties in ontvangst nemen. Voor het ko pend publiek ging de winkel voor lu xe en huishoudelijke artikelen en speelgoed vanmorgen open. BLIJF FIT EN JONG Koop Grotestraat 322, Waalwijk Telefoon 33613 DOKTERSDIENST Komend weekeinde zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon op Zand worden waargenomen door dokter P. Raaymaakers, Hoofdstraat 68a, Kaatsheuvel, tel. 04167-2050. Van zaterdagmiddag twaalf uur tot maandagmorgen acht uur zal de praktijk van dokter H. Wnkelman te Sprang worden waargennmen door collega K. van Tuijn, Vossenbergse- laan 21, Kaatsheuvel, tel. 04167- 2006. Verloskundige mej. Van Vlerken, Kaatsheuvel, Rubensstraat 8, tel. 04167-3666, heeft het komende weekeinde dienst. PASTOR IEDIENST Voor geestelijke bijstand kan men zich a.s. van 's middags twaalf uur tot des nachts twaalf uur vervoegen aan de pastorie van de parochie St. Jan Hoofdstraat 34, Kaatsheuvel, tel. 2515. GOUDEN BRUILOFT Het echtpaar Engelbert Damen en Johanna Damen, wonende te Kaats heuvel aan de Asterstraat 9, is op vrijdag 16 oktober vijftig jaar ge trouwd. De beide echtelieden, die elk 69 jaar oud zijn en wier huwelijk ge zegend werd met vier jongens en twee meisjes, genieten nog een uit stekende gezondheid. De heer Damen heeft in het bouwvak verscheidene beroepen uitgeoefend, voornamelijk in het grondwerk, terwijl hij de laat ste jaren vóór zijn pensionering in ge meentedienst was. Hij geniet met zichtbaar genoegen van zijn vrije tijd, fietst of kuiert wat, hier en daar een praatje makend, of doet boodschap pen voor moeder de vrouw. Hun kin deren wonen allemaal in Kaatsheu vel en zullen de feestelijke dag op 16 öktober natuurlijk meemaken. Deze begint met een eucharistieviering om 10.00 uur in de parochiekerk van de Heilige Martelaren van Gorkum, waarbij het gouden paar in de stoet naar de kerk begeleid zal worden. De receptie is 's middags van drie tot vier uur in café-restaurant "Kerk zicht" aan de Erasstraat, terwijl 's avonds om ongeveer acht uur de harmonie een serenade zal brengen. INFORMATIEVE TENTOONSTELLING KINDERSPEELGOED A.s. zaterdag en zondag wordt in het oude gemeentehuis te Kaatsheu vel een informatieve speelgoedten toonstelling gehouden. Het gaat op deze expositie om de vraag: welk speelgoed voor welk kind op welke leeftijd? Daarom zal vooral het speel goed dat de zelfwerkzaamheid van 't kind bevordert, alle aandacht krijgen en de ontwikkelende kanten van het speelgoed zullen duidelijk naar voren worden gebracht. Voor nadere uitleg zijn twee deskundigen op de tentoon stelling aanwezig. Al het aanwezige materiaal is door de plaatselijke win keliers ter beschikking gesteld, overi gens zonder dat hierbij van enige re clame sprake zal zijn. De tentoonstelling is geopend za terdag van 17.00 tot 21.00 uur en zondag van 12.00 tot 21.00 uur. De leerlingen van de kleuter- en basis scholen hébben allemaal een circulai re gekregen, waarin de opzet van de tentoonstelling uiteengezet wordt. De winkeliersverenigingen van Kaats heuvel hebben besloten tijdens de ten toonstelling de vlaggen uit te steken om het belang hiervan te onderstre pen. DUIVENSPORT KAMPIOENSCHAPPEN C.C. KAATSHEUVEL De eindstand kampioenschappen seizoen 1970 van de C.C. Kaats heuvel luidt: Vitesse: Aangewezen: 1 G. van Box tel, 2 L. van Boxtel, 3 B. Hoeve- naars, 4 P. Ligtvoet, 5 K. van Box tel. Onaangewezen: 1 B. Hoeve- naars, 2 Gebr. Heijs, 3 Fr. van Woensel sr., 4 L. van Boxtel, 5 A. Montee. Kamp duif: 1 B. Hoevenaars, 2 L. van Boxtel. Middenfond: 1 Gebr. Heijs. 2 J. van Woensel, 3 B. Hoevenaars, 4 C. van Boxtel, 5 Fr. van Woensel sr. Onaangewezen: 1 Gebr. Heijs, 2 J. Muizelaar, 3 B. Hoevennaars, 4 J. van Woensel, 5 Fr. van Woensel sr. Kamp duif: 1 G. van Boxtel, 2 Gebr. Heijs. Fond: Aangewezen: 1 H. de Man, 2 Gébr. Snoeren, 3 J. Muizelaar, 4 Ge broeders Heijs, 5 H. van der Velden. Onaangewezen: 1 H. de Man, 2 J. Muizelaar, 3 gébr. Snoeren, 4 A. Mertens, 5 Gebr. Heijs. Kamp duif: 1 H. de Man, 2 J. Muizelaar. Jonge duiven: Aangewezen: 1 A. Montee, 2 A. van Riel, 3 G. Groot- swagers, 4 K. Brouwers, 5 Gébr. Heijs. Onaangewezen: 1 Gebr. Heijs, 2 B. Hoevenaars, 3 A. Montee, 4 J. Duquesnoy, 5 P. Ligtvoet. Kamp duif: 1 J. Duquesnoy, 2 Gebr. Heijs. Generaal Kampioen: Aangewezen: Gebr. Heijs. Onaangewezen. Gebr. Heijs. KNBB KAATSHEUVEL 3e KLAS NAS 2 wist thuis te winnen door J. Groenendaal 1.57 en C. Nieuwdorf, 1.19. Biemans 1.69 en v. Dun 1.30 boekte winst voor KOT. De Efteling hield de volle winst thuis, M. La- ros 3.34, W. de Jong 2.17 Kemme- ren 1.64, J. Vera 1.43. De Dreef moest toezien dat Ons Genoegen met 7 punten naar huis ging. L. Laros 4.56, Vugts 1.40, Dingemans 2.-, Brandaris kon alleen door Nieuwen- huizen 2.18 en Westerterp 2.-, 3 punten thuis houden de rest ging naar KTO v. d. Linden 1.64 Schapendonk 1.47. De uitslagen: NAS 2-KOT 2, 5-4; Efteling 2 - Poedelvrees 2, 9 - 0; De Dreef 1 - Ons Genoegen 1, 2-7; Brandaris 2 - KTO 2, 3-6. Wedstrijd programma seizoen 1970- 1 971 klasse C 1 Maandag 19 oktober: NAS-HKS; 't Centrum - KOT. Klasse C 2, maandag 19 oktober: Nooit Volleerd - DJS; HKS -'t Maoske; Efteling - Poedelvrees. Klasse C 3, zaterdag 17 oktober: Ons Genoegen - Brandaris. Maandag 19 oktober: KTO - De Dreef; KOT - Efteling; Poedelvrees- NAS. Klasse C 4, vrijdag 16 okt.HKS- 't Centrum. Maandag 19 oktober: De Dreef-Ons genoegen; 't Maoske - Nooit Vol leerd. FOTO-EXPOSITIE HEUSDEN Fototeam „Heusden" exposeert op 16, 17 en 18 oktober eigen werk in hotel „De Gouden Leeuw" te .'-leusden. Gast-exposant is Wim Noordhoek. De opening van deze tentoonstelling zal vrijdagavond om 20.00 uur gebeuren door burgemees ter G. M. Scholten van Heusden. Wilt U goed geïnformeerd zijn op het gebied van BEZOEK DAN ONZE DOORLOPENDE In onze enorme voorraad vindt U steeds alle nieuwste vindingen uit binnen- en buitenland. QtïvmtlMtii Grotestraat 174, Waalwijk Telefoon 04160 - 33623 (Van onze verslaggever) DRUNEN - Gisteravond rond 9 uur loeiden de brandweersirenes in Drunen. De heer Portier, comman dant van het Drunense brandweer korps bleek deze alarmsignalen inge steld te hebben om zijn manschappen bij elkaar te krijgen voor de straat- kollekte t.b.v. de Henry Dunant II. De brandweerlieden konden niet overal meer komen. Toch haalden zij nog ruim 3000 gulden op. De koliek- te tijdens de pauze van de balletuit voering in De Hoge Braken bracht ruim 130,- op. Hoewel het slechts kleine bedragen zijn hebben zij toch meegeholpen aan het overschrijden van de 7 miljoen, die gisteravond, vannacht en vanmor gen de aktie Schip Ahoy voor het nieuwe Rode Kruis-hospitaalschip J. Henry Dunant II op een bijzondere wijze hebben doen slagen. Vanaf 10 voor iir-.i 9 gisteravond tot ha.'l 2 vanmorgen hébben ongetwij feld miljoenen Nederlanders voor de beeldbuis gezeten om weer ,«ns een van de doorgaans, succesvolle T.V.- marathonuitzend'ngen te volgen. AKTIE ONTWIKKELINGSHULP In de week van 19 tot 25 oktober a.s. zal de landelijke aktie voor ont wikkelingshulp aan minder ontwik kelde landen plaatsvinden. Ook in onze gemeente zal deze kollekte wor den gehouden, waarvoor mevr. van Prooijen-van den Broek als kontakt- persoon optreedt. Bij die hulp gaat het er om de achter gébleven landen direkt te helpen door projekten, die het leven van tienduizenden mensen, die een erbarmelijk bestaan leiden, 'n wending ten goede kunnen geven. De4 projekten zijn: De opbouw van een medische infrastruktuur in Indone sië; Het kinderhulpplan in India; Landbouwnederzettingen voor jonge boeren in Cylon; Opbouw van ver woeste scholen en opleiding van jon ge boeren in Peru; Opleiding van on derwijzeressen in Botawana (Zuid- Af rika); Dorpsontwikkeling in Bo- ven-Volta (N.-Afrika); Volwassenen onderwijs in Tanzania. "Het schip moet t-r komen", zü; pre sentator Henk van Stipriaan in het begin on halverwege de uitzend mg "W° moeten de 5 miljoen halen". Onze landgenoten en ook niet te ver geten buitenlandse gastarbeiders heb ben meer gegeven. Het bleef nv: bij 5 miljoen. Het is bijna de helft meer geworden, terwijl er nog steeds aan meldingen van stortingen binnenko men. Het hoeft eigenlijk niet nog eens vermeld te worden dat de zieken en invaliden die straks op de nieuwe boot mogen komen, na dit resultaat, tot de gelukkigste mensen behoren. Opnieuw zijn de Waalwijkse hoc key dames er zondag in geslaagd 2 punten te veroveren in de competitie wedstrijd tegen Uden. Direct na het beginsignaal ging Uden fel van start en de Waalwijkse achterhoede werd ondere zware druk gezet. De ene aan val volgde op de andere en een drie tal straf corners was het resultaat. Door echter goed ingrijpen van de KMLIC-ochterhoede werden doelpun ten voorkomen. Na ongeveer 15 minuten was de sterke Udense midvoor doorgebroken en snelde alleen op de keepster af, maar de uitstekende spelende Conny Snels kwam op tijd uit haar doel en wist een zéker lijkend doelpunt te voorkomen. Toen echter kwam Waal wijk los en na 25 minuten wist mid voor Ellie Bergmans een mooi doel punt te scoren. Uden ging echter door en Els Duquesnoy moest een keer de bal van de doellijn weghalen. Met Waalwijk in de aanval kwam de rust. Na de thee een veel sterker Waalwijk. De voorhoede, goed gesteund door 'n prima spelende middenlinie, ging steeds beter draaien en Uden kreeg 't zeer zwaar. Ongeveer 10 minuten voor tijd brak midvoor Ellie Berg mans door, sloeg keihard in maar de Udense keepster verrichtte 'n prach tige safe en sloeg de bal weer in de cirkel waar Dimph de bal goed op ving en hard insloeg 2-0. ?<00»0t00$0 Oio QSQ y<Q 0*0 Q^OOJOOiöCKXttOO^ Brillenspecialist - Stationsstraat 54 Waalwijk - Tel. 32648

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 13