De Echo van het Zuiden Wijzigingen ontwerpplan Elshout en sporthal Drunen werden aangenomen Harmonie Sophia uit Loon op Zand organiseert groot muziekconcours Opening supermarkt in ,VenneOost'-Drunen is„startpunt winkelvoorziening Zaterdag te Drunen gratis kontrole en bijstelling autolichten 'T LUIFEiïJE Stassar WaaIwijk -TeL 32648 UITVOERIGE DISCUSSIES IN DRUNENSE GEMEENTERAAD In Cultureel Centrum op 24, 25 en 31 oktober DONDERDAGAVOND 22 OKTOBER 1970 93e JAARGANG No. 85 Over 1 jaar moet sporthal er staan voor f 6,95 LOMBARTS Beperking Bezuinigingen Venne-Oost Sprang-Capelle Er is veel goede muziek te verwachten Brillenmode - Brillenspecialist i „ALL-IN" SERVICE op BRILLEN GRATIS BRILVERZEKERING CONTACT- en SERVICE-ADRES VAN BOXTEL HOORAPPARATEN Programma Vrouw van burgemeester eerste klant Glansrijke overwinningen PSV en Ajax DRUNEN - Wat bij het bekendworden van gemeenteraadsagenda en pré adviezen vorige week vóór de openbare bijeenkomst van de raad der ge- gemeente Drunen door belangstellende inwoners verwacht werd, is inder daad iverkelijkheid geworden: </e gemeenteraad van Drunen kon het maar moeilijk eens worden met de door het college van burgemeester en wethou ders aangehangen opvattingen over het bestemmingsplan Elshout en met de voorgestelde kredietverhoging voor de sporthal te Drunen. Met name de Elshoutse raadsleden waren door verschillende kerkdorp bewoners benaderd met de vraag: "Hoe zit het nu met de totaal on verwachts afgekondigde groeibeper- king van Elshout?" Raadslid Van Vcnrooy uit Elshout noemde de wijziging van het bestem mingsplan voor «Elshout een donder slag bij heledere hemel: "Als de aan vankelijk voorgestelde plannen geen doorgaan zullen vinden, moet de ge wone man naar Drunen, raakt Els hout ontvolkt en wordt het niet meer leefbaar. Er heerst onrust in Elshout, de mensen zijn bang dat de nieuwe lagere school er ook niet meer gaat komen en we adviseren b. en w. om bij de oude plannen te blijven". Zijn Drunense collega A. van de Wiei lm weiszen Rössl Anita Kerr Joan Baez Louis Armstrong Los Indios Tabajaras James Reeves Mario Lanza Paul Anka Buddy Holly Ongelooflijk goed en goed koop al deze LP's MUZIEKHANDEL Grotestraat 55, DRUNEN tel. 04163 - 2639 stelde een zestal vragen over het aan trekkelijk blijven van Elshout voor do middenstand, het verantwoord zijn van grote investeringen zoals voor scholenbouw, de twijfel of de mensen nog in Elshout willen blijven wonen, een mogelijke teruggang van het ver enigingsleven, een vergrijzing van de bevolking en de mogelijkheid van een openbare hoorzitting om de bevolking zelf de gedachten weer te laten geven. In aanvulling op het gestelde in het pré-advies verduidelijkte burgemees ter Stieger dat b. en w. geen bezwaar nebben tegen uitbreiding van Els hout, maar wel dat ze die uitbreiding in de hand willen houden. "Deze is op de eerste plaats bedoeld voor de natuurlijke aanwas van de bevolking. Het is niet dé bedoeling om allemaal maar mensen van elders te laten ko men. Dan immers zijn de beschikbare bouwterreinen binnen de kortst mo ge ijk*" tijd volgëbouwd. De nu voor gestelde 25 a 30 woningen kunnen natuurlijk reeds binnen 10 jaar ge realiseerd zijn. Dan wordt toch een nieuw plan opgesteld", aldus mr. Stieger. Hij voegde daaraan nog toe dat de centrale voorzieningen er wel zullen komen zoals de reeds aanbe stede basisschool nabij het Wit-Geie Kruisgebouw en de Levensschool en te zijner tijd gymzaal en kleuterschool en hoopte dat er nu wat gerustheid onder de bevolking zal ontstaan. Hij was bovendien van oordeel dat de struktuur van het kerkdorp Elshout verstoord zou worden als de aanvan kelijk geplande 73 woningen er zon der meer gekomen zouden zijn. Bo vendien sprak de gemeenteraadsvoor- zittei van een bewust beleid van het gemeentebestuur om Drunen en niet Elshout uit te laten groeien: ,,Ik ge loof cok dat het niet anders kan. De centrale voorzieningen blijven op hun plaats als Elshout in deze beperkte vorm uitbreidt". Het houden van hea ring wees hij van de hand omdat deze te emotioneel kan zijn. Ondanks de teleurstellende gevoelens van o.a. ook nog de heer Van der Linden, gaf de raad tenslotte toch zijn fiat aan de eigenlijk door de Commissie Gemeen telijke Plannen van de Provinciale Planologische Dienst voorgestelde wijziging in het nog uit te brengen ontwerpplan voor het kerkdorp Els hout. Ook de vooraf reeds uitvoerig door ons aangekondigde verhoging van het krediet voor de sporthal met 245.000, - werd na een soms emotioneel getinte discussie door de raad goedgekeurd. De burgemeester was het er mee eens dat de sporthal 1.141.470,-) een dure sporthal is, maar wees er tegelijkertijd op dat het een verantwoorde hal is, waarvan 2Vi jaar geleden bij het uittrekken van het krediet van 855.00,- al gezegd is dat de kostensom wel eens op zou kunnen lopen tot een miljoen. B. en w. willen daar niet al te ver boven gaan. Toch hadden de meeste vragenstellers er bezwaar tegen dat voor geluidinstallatie en tribune-ac commodatie in tegenstelling tot de oorspronkelijke raming nu enorm be zuinigd is. Burgemeester mr. H. Stieger doelde echter in zijn antwoor den op de primaire intentie van de sporthal: de uitbreiding van het on derwerp in de lichamelijke oefenin gen en van de zaalsporten in de ge meente Drunen. "Voor tentoonstel lingen en grotere tournooien zijn er mogelijk wel andere gebouwen te vin den", zei hij. Daarom memoreerde hij ook dat op de vloer, en met de kwa liteit daarvan staat of valt de sport hal, niet bezuinigd kon worden. „De sporthal te Drunen zal niet geschikt zijn voor andere dan sport- doeleinden, maar zal wel aan alle voor zaalsporten te stellen eisen vol doen". Toch gaf hij, evenals de di- rekteur van de Dienst Gemeentewer ken van Drunen toe, dat men aan vankelijk wat te licht tegen de aan- neemsom aangekeken heeft. De aan zienlijke stijgingen daarvan zijn ont staan nu gebleken is dat de sporthal te Drunen niet in seriebouw geplaatst kan worden en de architekt en kon- strukteur veel meer werkzaamheden krijgen. De vloer, die 61.500 gulden gaat kos ten, bestaat uit een houten verende konstruktie, waarvan de toplaag uit Kroewing houten stroken bestaat. De inspekteur voor de lichamelijke op voeding is volledig accoord gegaan met de keuze van deze werkvloer. In tegenstelling tot de inhoud van een door het raadslid A. van de Wiel ingezonden brief noemde burgemees ter Stieger de plaats waar de nieuwe kleuterschool in het uitbreidingsplan Venne-Oost gaat verrijzen, niet ge vaarlijk. Ten aanzien van de situering aan de Passage is met het schoolbe stuur vooraf overleg gepleegd. Om de voortgang van woningbouw en andere voorzieningen in Venne- Oost mogelijk te maken werden een aantal aangevraagde kredieten ver leend. In totaal was ruim 1.722.000 gulden begroot voor het bouwrijpma- ken van een nieuwe fase in het be stemmingsplan, voor de aanleg van de Rooseveldstraat aldaar, voor de slotafwerking van 2 fasen en voor de aanleg van straatverlichting in 'n gedeelte van eveneens Venne-Oost. Het is weliswaar nog geen Sinterklaas! Toch hebben al talloze pieter- bazen geprofiteerd van de ge weldige verbouwingskoopjes in WAS U DAAR OOK BIJ V erbou wingskoop jes tot en met 30 oktober. Voor eksklusieve geschenken: Burg. v. d. Klokkenlaan 61 Waalwijk tel. 04160-34818 KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk Sprang: 9.30 u. Ds. A. Kastelein van Strijen, 2.30 u. Ds. T. van Delen uit St. Anthonie- polder; Ger. Kek Sprang: 9.30 en 4.30 uur Ds. F. Spoelstra; Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 2.30 uur Ds. B. J. Baal; Ger. Kerk Capelle: 9.30 en 3.00 uur Ds. C. de Kruik uit Gro ningen; Ger. Gemeente Julianalaan 9.30 en 3.00 leesdienst; Ned. Herv. Kerk Zuid. Holl. Dijk 9.30 en 6.30 uur Dhr. M. Schoonderbeek uit Lun- teren. EXCURSIE GEMEENTERAAD De leden van de gemeenteraad zul len met hun echtgenotes op vrijdag 23 oktober een excursie maken naar de gemeente Emmen. Om ongeveer 11 uur v.m. zal het gezelschap ten gemeentehuize aldaar worden ontvan gen door wethouder J. C. Hartman en de gemeentesecretaris. Hier za! een inleiding worden gehouden over de ontwikkeling van de gemeente Emmen en het tuinbouwcentrum de- i zer gemeente, waarna een rondrit per touringcar door Emmen gemaakt zal worden alsmede bezichting van 't i tuinbouwgebied. RINGVERGADERING In gebouw Bethel te 's-Hertogen- bosch wordt a.s. dinsdag 27 oktober des avonds om half acht de eerste le denvergadering gehouden van dit sei zoen van de ring Langstraat van de Hervormde vrouwenverenigingen op G.G. Door de heer Brunklaus zal een in leiding worden gehouden over Maar then Luther en de Kerkhervorming. BEJAARDENMIDDAG Maandag 26 oktober a.s. wordt we derom een bejaardenmiddag gehou den in het culturele centrum Zide- wlnde, aanvang 2 uur n.m. Tijdens deze samenkomst zal de stemming plaatsvinden van een tweetal be stuursleden uit de bezoekers om zit ting te nemen in de Stichting van het open bejaardenwerk. LOON OP ZAND - De Koninklijke Harmonie "Sophia's Vereeniging" uit Loon op Zand heeft dit jaar al menigmaal van zich lat enhoren. Zij heeft een zeer aktief jaar achter de rug op gebied van concoursen waarbij zij met de eerste prijzen ging strijken, zowel voor het korps als voor de drumband. Jongstleden zondag waren de trofeeën voor haar jeugdharmo- nie. Diverse shows en concerten completeren het geheel. Nu echter maakt zij zich op om zelf een concours te gaan geven en de gasten in de diverse afdelingen in Loon op Zand te gaan ontvangen. Onder auspicieën van de Kon. Ne derlandse Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen zal Sophia op zaterdag 24, zondag 25 en zater dag 31 oktober het concours geven in het cultureel centrum te Loon op Zand. 1 Niet minder dan een veertigtal korpsen hebben voor dit evenement ingeschreven. Het is kwantitatief 'n groot concours, doch wat belangrijker is: muzikaal, dus kwalitatief, zal om Brillenspecialist - Stationsstraat 54 ^OOIOOÈOOÏOOiQOiOOJOOïOOJOOIOOJOOIOOIOOtOOIO'OIOOJOO' de hoogste eer gestreden moeten wor den. Een flink aantal korpsen zal trachten in de Vaandel-afdeling de top te Arnhem te bereiken. Om aan het TOP-CONCOURS der Federatie te mogen deelnemen moet bet be treffende korps voor beide werken "Lof der Jury" behalen, en dit bete kent een zware opgave. Bijzonder interessant is de deelname van vier jeugdkorpsen n.l. van Oir- schot, St. Oedenrode, Beek en Donk en Heinikenszand. Hieruit blijkt, dat er terdege belangstelling is door de jeugd en dit is toch wel een reden dat de blaasmuziek in de toekomst veilig is gesteld. Ongetwijfeld zal het in Loon op Zand deze drie dagen zeer druk zijn en zullen veel muziekliefhebbers van goede muziek kunnen genieten. In het programmaboekje lezen we - aldus de voorzitter - dat een con cours niet beschouwd moet worden als einddoel, dooh als middel om steeds beter en mooier te musiceren. Muziekvrienden kunnen veel van el kaar leren op zo'n concours en het zal voor iedereen een muzikaal feest worden. Tot de jury zullen de leden van het college behoren, waarin zitting heb ben de heren Van Mever, Van Lijn schoten, Van Bruggen, Laro, Nieuw- land, Ogier en Stalmeijer. Zaterdag 24 oktober treden op, te beginnen om 11.30 uur: Jeugdfanfa- re Heinekenszand en Harmonie EMS Hardinxveld, (3e afd.) Fanfare Nooit Gedacht Almkerk (le). Fanfa re Nieuw Leven Kamerik; Harmonie Ons Genoegen Amerongen en Har monie Kon. Rotterdamse Lloijd, Rot terdam (allen afd. Uitm.); Harm. Wierden te Wierden (ere-afd.); Fan fare St. Cecilia Millingen a.d. Rijn; Fanfare Oefening Baart Kunst Per nis, Fanfare Ons Genoegen te Hat- tum en Fanfare De KI. Trompetter te Zevenhuizen allen in de Vaandel-af deling. Het laatste korps treedt op om plm. 6 uur. Zondag 25 dktober te beginnen om 14.30 uur: Harm. Thomas A. Kern- pis, Zwolle (3e afd.); Fanfare Excel sior te Ellecom en Harm. L'Union Bladel (2e); Fanfare Kunst Na Ar beid Puijflijk; Harm. DSS Steende ren (beiden le); Riethovens Fanfare korps en Harm. Kunst na Kracht Den Haag (beide afd. Uitm.); L'Echo des Montagnes Tilburg; Utrechts Dille- tantenorkest; Harm. Utrecht (beiden ere-afd.); Harm. Dordrechts Philhar- monisch Orkest (vaandel-afd.). Het laatste orkest treedt op om plm 7.00 uur. Zaterdag 31 oktober, te beginnen om 11 uur: Jeugdkorps Nos Jungit Apollo te St. Oedenrode; Jeugden- semble Oefening en Uitspanning Beek en Donk en Jeugdharmonie Ar- ti et Amicitiae te Oirschot, (allen 4e afd.); Harm. Goncordia te Berghem (3e afd.); Harm. EMM Leersum; Harm. Marijke te Sprang-Capelle en Harm. Ouderkerk a.d. IJsel, (alle 2e afd.); Fanfare Sirena te Sprang-Ca pelle; Delftse Muz. ver. v. d. Politie en Crescendo harm. Alphen a.d. Rijn (allen le afd.); De Hoop Stellendam, Fanfare, Harm. Kon. Rotterdamse (Van onze verslaggever) DRUNEN - In het nieuwe uitbreidingsplan Venne-Oost te Drunen zijn momenteel 325 woningen bewoond, terwijl er 225 in aanbouw zijn. Vol gend jaar rond deze tijd zullen er in Venne-Oost dus ruim 550 bewoonde huizen staan. De totale capaciteit van dit Zuid-Oostelijk deel van Dru nen zal evenwel uitgroeien tot circa 2350 woningen, waarmee men de fel ste 10 dl2 jaar nog bezig is. De wijk komt echter pas tot leven als er cen trale voorzieningen gevestigd worden. De basisschool staat er al én funk- tioneert reeds terwijl de kleuterschool nog een noodónderkomen heeft. Daarnaast zijn er winkelvoorzieningen gewenst, die echter niet parallel lo pen met de bevolkingsontwikkeling van de nieuwe wijk. Dit zei burgemeester Stieger van Drunen gisteravond bij de officiële ope ning van een drogisterijfiliaal annex Spar-Supermarkt van de heer J. A. M. van Beurden aan de Vennestraat in het uitbreidingsplan Venne-Oost te Drunen. "Deze supermarkt is het eerste be gin van de eigen winkelvoorziening die de nieuwe woonwijk zal krijgen. Dit begin heeft, ondanks het feit dat het houten gebouiv er reeds geruime tijd staat, toch nog even op zich la ten wachten. De ondernemer moet immers een zeker risico nemen. Nu het initiatief van de heer Van Beurden in samen werking met de Sparorganisatie ge realiseerd is, kan dat als een vertrou wen in de groeikracht van de wijk en de gemeente gezien worden", besloot de burgemeester zijn openingswoord in het 160 m2 grote winkelpand. Voorafgaande daaraan had hij door het ontsluiten van de winkeldeur de toegang geopend. Mevrouw Stieger, die evenals de gemeente-secretaris en de beide wethouders de burgemeester vergezelde, mocht van de heer J. van Beurden nadat zij een lint doorge knipt had, als eerste klant in de su permarkt gaan winkelen. Naar de mening van de exploitant deed zij dat op een wel wat bescheiden wijze. De met advies van de bedrijfschef uitge zochte artikelen werden haar als ope ningsgeschenk aangeboden. De drogisterijafdeling, welke een vloeroppervlakte van 30 m2 heeft, zal "bemand" worden door de heer Van Beurden zelf, die de drogisterij aan het Plataanplein te Drunen ook blijft runnen. Naast de winkelchef zijn er nog 3 winkelmeisjes werk zaam. Van het Sparbedrijf woonden o.a. de direkteuren Van der Heijden en Van Mol de openingsplechtigheid bij. Eerstgenoemde zei dat in Venne-Oost door een zelfstandige - de heer Van Beurden - in afwachting van nieuw bouw in het noodgebouwtje een Spar Supermarkt geëxploiteerd wordt. Hij verkondigde trouwens dat het initia tief voor het gehele nieuwe winkel centrum in het uitbreidingsplan Ven ne-Oost in handen van De Spar is en dat er iets exclusiefs van gemaakt zal worden.1 "We geloven dat in de toekomst zelf standige, modern geoutilleerde onder nemers in een moderne versie met grotere winkels en een groter assorti ment dé winkelvorm uit zullen maken. In het kader van een saneringsproces bij de Spar verdwijnen de kleinste za ken geleidelijk aan. Momenteel heeft de Spar in het distrikt Brabant-Oost, waartoe ook Drunen behoort, 150 winkels waarvan 60 grotere en klei nere supermarkten", aldus enkele op merkingen van een der Spar-directie- leden. (Van onze verslaggever) DRUNEN - In Drunen is in sep tember een afdeling van Veilig Ver keer Nederland - voorheen Verbond voor Veilig Verkeer geheten - van de grond gekomen. Deze afdeling-in-op- richting die nog een definitief be stuur moet kiezen is enorm aktief en doet heel wat om de verkeersveilig heid te stimuleren Evenals vorige week woensdag werd gisteravond een door circa 40 personen - hoofdzakelijk ouders van kleuters - bezocht verkeersavond ge organiseerd, waarop de heer Van de Kroon uit Oisterwijk, distriktconsul van Veilig Verkeer Nederland, met behulp van een drietal diaseries het verkeersgedrag van de kleuter en de begeleiding daarbij van de ouders uit de doeken deed. Deze voorlichtings avonden vonden plaats in het kader van de deze week lopende aktie 'Kind op de weg'. In het teken van een internationale verliohtingsaktie "Goed licht 1970" gehouden. In de garage van het Dru- nens Automobielbedrijf DAB aan de Stationsstraat kan iedere automobi list terecht om er gratis de lampen Gisteravond hebben de 4 - 0 over wining van PSV op het Roemeense Steaua te Eindhoven en de 3 - 0 ze ge van Ajax op de Zwitserse kam- pioensploeg FC Basel te Amsterdam de ietwat algemene twijfelachtige houding van het Nederlandse voet balpubliek in een klap omgezet in en thousiaste toekomstverwachtingen. De uitwedstrijden over bijna 2 weken naar respektievelijk Boekarest en Ba sel kunnen nu met wat meer vertrou wen tegemoet gezien worden. De wedstrijden gisteravond gaven beide voetbal van goede kwaliteit te zien. En een plezierige bijkomstigheid was dat er mooie doelpunten gescoord werden. Postharmonie; Harm. De Bazuin de Meern, (allen afd. uitm.); Arnhemse Politie muz. ver. harmonie; Harm. St. Cecilia Schijndel; Harm. St. Bavo Raamsdonk, (allen ere-afd.) het laat ste korps treedt op om circa 8.00 uur. van zijn auto bij te laten stellen. Blijkt deze stand in orde te zijn dan ont vangt men een opplakbaar stickertje. Eventuele grotere reparaties en ver vangingen van onderdelen worden te gen geringe vergoedingen verricht. De Drunense garage is in het bezit van verlichtingskontrole-apparatuur en de aktie wordt geadviseerd door 't Hilversumse hoofdbereau van Veilig Verkeer Nederland. Alhoewel de af deling Drunen nog meer cursussen in petto heeft, staat voor 11 novem ber a.s. in De Hoge Braken te Dru nen een grote verkeer-voorlichtings/ filmavond op stapel. - President Tito van Joego-Slavië heeft met zijn echtgenote gedurende drie dagen een officieel bezoek ge bracht aan ons land. Hij logeerde in het paleis op de Dam en bezocht Den Haag en Rotterdam en maakte een tocht boven de Deltawerken en had ook een onderhoud met de commissie van buitenlandse zaken der beide Ka mers. In het paleis op de Dam wer den aan het officieel diner door H. M. de Koningin en de president har telijke toespraken gewisseld. - In ons land zijn alleen op maan dag 1.1. zeven personen om 't leven gekomen op de weg; vier bij een autobotsing bij Kollum en drie bot singen met vrachtwagens. - In Santa-Cruz (Californië) is in 'n villa, een oogarts, zijn vrouw, twee zoons en de secretaressse door een nekschot gedood. De lijken werden gebonden en in een zwembad gewor pen en de villa in brand gestoken. Verder werd een 19-jarige pompbe diende vermoord gevonden. Bij een derde overval werd een jong echtpaar en haar 14-jarig dochtertje op wrede manier om het leven gebracht. - De drie christelijke partijen A.R., C.H.U. en K.V.P. hebben een ont werp urgentie-programma gepu'bli- ceert. Zij willen o.m. Welvaart vaste pensioenen, wettelijke regeling fusies» onderzoek defensie-lasten, 2 a 3000 huizen meer; zwaardere straffen voor handel in verdovende middelen, her nieuwing belastingen,, en het opma ken van een voordracht van een for mateur door de Tweede Kamer. - Gemiddeld gebeuren er in ons land per dag 2000 verkeersongeluk ken, waarbij 9 doden vallen en 200 gewonden. De jaarlijkse schade be draagt ongeveer 2 miljard.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 13