PROGNOSES VAN DE CLUBS Tweede openbare kleuterschool in Sprang-Capelle officieel geopend Morgen herdenking 40-jarig bestaan NVV-afd. Capelie Lips N.V. Drunen sticht Joint-Venture in Australië Het vervende van een Gertina krijgen is, dat je voortaan één uitvlucht minder hebt. PULLES HEESBEEN m s.s.c. HOOFDLEIDSTER VERWELKOMDE KINDEREN VANMORGEN 11 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAGAVOND 29 OKTOBER 1970 11 W.5.C. N.E.O. l5.0o uur 13.00 uur 13.00 uur 15.00 uur D.E.S.K. Berkdijk Hockey Want nooit kunt u meer met het smoesje aankomen: mijn horloge liep achter. Niemand gelooft u als u een Certina draagt. Dat is het enige nadeel van liet meest betrouwbare horloge. SX. Eishout FX. Drurcen Natuurlijk Scheüdsrechters- cursussen Waar veeï keus is, És het gemakkelijk kiezen Statfonsstr. 68 Waalwijk IVSsde op initiatief van ouders Sn Zidewinde Verplaatsbaar Unicum t V- WSC—WILHELMINA BOYS Het ziet er voor WSc na de nieu we nederlaag van zondag j.l. tegen Hieronymus vrij somber uit en slechts dank zij eveneens een ne derlaag van hekkesluiter Gudok kon WSC nog maar juist van de laatste plaats blijven. De Oranje-Zwarten zullen de zaken tooh eens geheel anders moeten aanpakken om geen degradatiekan didaat, te worden en op de kortst mogelijke termijn een aantal winst punten moeten zien te vergaren. Zondag a s. komt één der leidende ploegen uit de afdeling bij WSC op bezoek namelijk Wilhelmina Boys uit Best.'Deze tegenstander is voor WSC volkomen onbekend en van sterkte en speelwijze van deze ploeg valt dan ook niets te zeggen. Het -s te hopen dat de onbekendheid van de tegenstander mogelijk een factor kan zijn die er aanleiding tot kan 7ijn dat WSC de zaken eens wat anders en beslist ook fanatieker feaat aanpakken. De WSC-aanhang is met de huidige 'gang van zaken bijzonder ontevre-' den en verlangt van het eerste een maximale inzet en positieve resul taten, en het is te hopen, dat ko mende zondag Wilhelmina Boys met lege handen huiswaarts gezonden v/Oidt en dat WSC de weg opwaarts zal gaan vinden en vasthouden. Het programma voor de overige se nioren elftallen is: WSC 2—WVO 2 Baardwijk 4WSC 3 V/Sc 4—Baardwijk 5 Baardwijk 6WSC 5 Herptse BoysWSC 6 UKDVC 8—WSC 7 11.3o uur 12.00 uur 12.00 uur 12.00 uur 14.30 uur 12.00 uur Zaterdag a.s. speelt NEO weer thuis. Na de knappe overwinning op CSVD is NEO weer alleen aan de leiding, maar natuurlijk liggen de tegenstanders op de loer om deze p.aats over te nemen. De tegenstander is deze zaterdag Rijnsburgse Boys, dat momenteel de rode lantaarn draagt. Maar de fjvaring heeft geleerd, dat juist die clubs de gevaarlijkste tegenstanders zijn. Afgelopen zaterdag wisten de mannen uit Rijnsburg in 's-Graven- zande de SV aldaar een gelijkspel af. te dwingen en dit bewijst wel, dat HBO ze zeker niet mag onderschat ten. We hopen dan ook, dat de NEO- mannen zich volledig zullen inzet ten en door snelle combinaties trachten de sterke Rijnsburgse ver dediging te doorbreken. Belangrijk is, dat alle NEO-supporters hun ploeg komen aanmoedigen. De wedstrijd begint om 15.00 uur en wordt geleid door scheidsrech ter Vink uit Alblasserdam. Ket overige programma luidt: PTT (B) 2—NEO 2 NEO 3Wit Zwart 2 Eeatrix '63 4NEO 4 Beatrix '63 5NEO 5 GO AHEAD—SSC Zaterdag staat voor SSC weder om een uitwedstrijd op het pro gramma en wel tegen het Kampen- se Go Ahead. Deze ploeg is voor SSC geen onbekende. Meermalen heeft men de mannen Kiel c.s. reeds ontmoet. Het eerste treffen in dit seizoen was, na een zeer aantrek kelijke wedstrijd in het voordeel van SSC. Daarna heeft Go Ahead met wisselend succes in de compe titie gespeeld. Het is moeilijk om voor zaterdag een voorspelling te doen. Tekenend voor beide ploegen is, dat zij uitkomend tegen elkaar, steeds een goede wedstrijd spelen. Men hoopt, dat dit zaterdag even eens zo zal zijn. Beide ploegen héb ben een zeer behoorlijke techniek en wat de conditie betreft doen zij ook weinig voor elkaar onder. Van onze kant hopen wij, dat de over- v-inning bij SSC terecht zal komen. Aanvang 14.30 uur. Het vertrek-uur zdl nader worden bekend gemaakt op de békende plaatsen. Verdere wedstrijden: BWR—SSC 2 SSC 3—BVC 3 Mena MuriaSSC 5 DESK—HELMOND De ploeg uit Kaatsheuvel is in de winning-mood! Zij prijkt fier boven aan de ranglijst met één punt voor sprong op concurrent Geldrop. Maar nu volgt dan weer eens zo'n wedstrijd waar geen zinnig woord over te zeggen valt. Indien men de resultaten van het vorig seizoen te gen dezelfde club Helmond eens bekijken, komt men uitsluitend op oen negatief saldo, want DESK be haalde geen enkel punt op de Oost- Brabanders. Weliswaar kunnen de KaMsheuvelse jongens ter verdedi ging aanhalen, dat de uitwedstrijd toen onder zeer bizarre omstandig heden werd gespeeld. De 30 voor sprong van destijds ging door aller lei situaties, waar DESK part noch deel aan had, geheel verloren. Een DESK, dat zich aanstaande zon dag presenteert zoals de overige zeven wedstrijden van deze compe titie, moet normaal gesproken vlot kunnen winnen, vooral door de kracht die van het middenveld uit straalt. Echter, de bal is nog steeds rond, en het blijkt tevens een moei lijke opgave op leiderschap te spe len. De competitie is nog geen kwart oud! Houdt het daarom voor zichtig op een gelijkspel. BERKDIJK—IRENE Ook Berkdijk I doet het dit sei zoen uitstekend, want het heeft sinds zondag j.l. alleen de leiding in haar afdeling. En wanneer zij het hoofd koel houden a.s. zondag in eigen home tegen Irene, welke wedstrijd om half drie begint, ziet men daar voorlopig geen verande ring in komen. Berkdijk 3 speelt om twaalf uur uit tegen RWB 6 en Berkdijk 4 thuis eveneens om twaalf uur tegen Raamsdonk 4. WAALWIJK 1—OLYMPIA 1 Na de overwinning van Waalw'jk op Hopbel en van Olympia op Ra- pide is de ranglijst danig «gereorga niseerd. De kopgroep ziet er nu als volgt uit: Hopbel Waalwijk Papide Oiympia C adetten 9 9— 4 8 11— 4 8 9—6 8 10— 8 5 9—lQ Komende zondag spelen de Waal- v-ijkse heren hun derde thuiswed strijd tegen Olympia uit Terneuzeu. Een belangrijke wedstrijd voor bei de teams, gezien de ranglijst. Hope lijk kan KMHc de goede vorm van 'het moment continueren, hetgeen nodig zal zijn, want Olympia ver sloeg zondag j.l. Rapide, de ploeg, die KMHC de eei'ste nederlaag be zorgde. Bovendien hebben de Waal v/ijkse heren nog iets goed te ma ken voor eigen publiek. Al blijven de 'blauw-witte Zeeuwen met hun geroutineerde ploeg een taaie tegen stander, de punten kunnen in Waal wijk blijven. Aanvang in het KMHC sportpark: 14.30 uur. Certina. Waterdicht. Datum. In chroom f. 165.-. In edelstaal f. 178.-. In doublé f. 175.-. JUWELIER Stationsstraat 88, Waalwijk, tel. 04160 - 33037 De Waalwij kse dames sluiten de eerste competitiehelft af met een thuiswedstrijd tegen het Tilburgse Forward. Ondanks het verlies j.l. zondag in Breda blijven de dames van KMHC op de gedeelde eerste plaats. E enoverwinning tegen run ner up Forward zal nodig zijn om deze fraaie positie te handhaven. Aanvang 12.00 uur. Verdere programma, heren: Ees. 3e klasse A: Zwart-Wit 2 Waalwijk 2; Res. 4e klasse B: Waal wijk 3Den Dommel 3; Onde:bond afd. E: Tilburg 10Waalwijk 4; On derbond afa. F: OHC 3Waalwijk 5. programma dames: Res. 2e klasse A: Forward 2Waal wijk 2; Res. 4e klasse A: Waalwijk 3Forward 5. RWB 5—SC ELSIIOUT 1 Het eerste elftal van SC Elshout gaat zondag 12.00 uur op bezoek bij RWB 5. Sportclub Elshout 2 gaat naar Dussense Boys 4, aanvang 12.- uur en Elshout 3 moet om 12.00 uur thuis Herptse Boys 2 ontvangen. DUSSENSE BOYS 2—FC DRUNEN Zondagmiddag moet Fc Drunen 1 cie moeilijke uitwedstrijd naar de reserves van Dussen maken. Aan vang 14.30 uur. Verder spelen FC Drunen 2 „uit" togen RKDVC 6 in Drunen, 12.00 uur en FC Drunen 3 en 4 t'huis te gen respektievelijk RKDVC'7 14.30 uur, en White Boys 4 12.00 uur. Een kabouter, die het een beetje te kwaad had en lak aan burgers en brood had, hij kwam naar het zuien om zijn misnoegen te spuien, maar zweeg toen hij broodjes van ons at. ook voor kabouters. Grotestraat 235, Waalwijk Raadhuisplein 10a, Drunen Gedurende 6 a 7 weken zullen te Tilburg te beginnen op 3 november cursussen worden georganiseerd voor aankomende scheidsrechters. Ook da mes voor het leiden van jeugdwed strijden zijn van harte welkom. Meer inlichtingen zijn te verkrijgen bij de schcidsrechtersvereniging De Lang straat en wel bij de heer J. Roomers, Beatrixstraat 10 te Sprang-Capelle. er is keus uit een grootse kollektie grote - kleine - mooie handige smaakvolle - duurzame - moderne klassieke - zakelijke - romantische - eksklusieve gebruiksartikelen en voorwerpen om naar te kijken, overzichtelijk it in een eigentijdse ruimte de grootste keus - de mooiste keus bij telefoon 04160 - 34818 (Van onze verslaggever) SPRANG-CAPELLE - Vanmorgen half negen stonden 33 kleuters, de meesten vergezeld van hun moeder, voor de deur van het nieuwe kleuter schooltje op de hoek Louise de Coligny straat- Willem de Zwijger straat te Sprang-Capelle ongeduldig te wachten om binnen te mogen. Om kwart voor negen kon gezegd worden dat de tweede openbare kleuterschool in Sprang-Capelle met aan het hoofd kleuterleidster mej. J. Verbeek door 'n gedeelte van de jongste schooljeugd aawouaS ymiqoS ui ajuaawaS ap uoa was. Van verre", aldus burgemeester M. van Prooijen te Sprang-Capelle gisteravond in het Cultureel Centrum Zidewinde, "verklaar ik de school officieel voor geopend". Waren het gisteravond een groot aantal ouders van de toen nog toe komstige kleuterschoolbevolking, vanmorgen waren het de kleuters zelf die hun - voor meer dan een enke ling wat onwennige - eerste pasjes in het mobiele schoollokaal zetten. Een der eerste aktiviteiten van de nieuwbenoemde hoofdkleuterleidster daarbij was de kinderen zo spoedig mogelijk vertrouwd te maken met de nieuwe accommodatie. Ook zij richt te zich gisteravond in Zidewinde spe ciaal tot de aanwezige ouders om aan te duiden welke werkwijzen er in een kleuterschool mogelijk zijn en om uit een te zetten op welke wijze de leid ster met de haar toevertrouwde kin dertjes om kan gaan. Eerder op die officiële openings avond hadden verscheidene sprekers reeds gewezen op het enorm snelle tempo waarmee de tweede openbare kleuterschool gerealiseerd is. Daar voor greep burgemeester Van Prooij en terug in de voorgeschiedenis van het gebouw. Hij wees op de sterke stijging van het aantal leerlingen van de openbare Prinses Beatrix-kleuter- school aan de Schrevelstraat, waar onder andere verschillende kleuters uit Vrijhoeve kwamen. Een depen dance van die Pr. Beatrixschool in Vrijhoeve bleek echter niet haalbaar. CAPELLE - De afdeling Capelie van de Algemene Bond voor de Bouwnijverheid aangesloten bij het NVV zal op vrijdag 30 oktober a.s. haar 40-jarig bestaan herdenken. Van de leden die destijds de afdeling oprichten is nog slechts een persoon in leven, nl. de heer L. de Rooij. De ze is echter geen lid meer van de af deling in verband met verandering van werkkring. Veel werk voor deze afdeling is verricht door wijlen de heer Chr. van Peer. De heer van Peer is jarenlang be stuurslid geweest van de afdeling en heeft zich bijzonder onderscheiden voor de afdeling Capelie. Men kan wel zeggen, dat hij vele jaren de ziel van de afdeling is geweest. Natuur lijk is het pad van de afdeling Capelie niet over rozen gegaan. Men kon het nl. moeilijk verkroppen, dat een af deling van het NVV vaste voet kreeg in Capelie. Maar desondanks heeft men zich destijds alle tijd en moeite gegeven om de afdeling tot grotere bloei te brengen. Bij de oprichting werden 18 personen lid. Momenteel bedraagt het aangesloten aantal le den 86 en men heeft goede hoop, dat men voor januari a.s. de 100 gepas seerd zal zijn. Om dit te bereiken zet ten zich alle bestuursleden thans in. Jammer is het voor het huidige be stuur, waarvan de samenstelling thans als volgt is, A. v. Oversteeg, voorzit ter, Mevr. van Suylekom-BIom, se cretaresse, G. de Graaf, penning meester, C. Timmermans, D. v. Baardwijk en P. de Jong leden, dat i.v.m. de oorlogsjaren 1940-1945, bijna het gehele archief van de afde ling is verloren gegaan, zodat wij in dit overzicht vele voorvallen en akti viteiten niet kunnen vermelden. De afdeling heeft gedurende de oorlogs jaren haar aktiviteiten niet kunnen verrichten, omdat men toen de afde ling tijdelijk moest ontbinden. Na tuurlijk bleef onderling kontakt wel bewaard en daardoor was het moge lijk om de afdeling na de oorlog weer terstond te doen heroprichten, en de ze heroprichting leidde er toe, dat de aktiviteiten van de afdeling Capelie weer spoedig tot grote bloei kwamen. Zoals bij veel andere verenigingen kent ook de afdeling Capelie enkele jubilarissen en wel de heren N. A. Treffers, A. Lankhaar en J. de Bruyn. Vrijdagavond a.s. zal de afdeling deze jubilarissen huldigen in de eer ste plaats natuurlijk voor het feit, dat zij zovele jaren lid van de afdeling zijn maar daarnaast ook voor hun trouw aan de afdeling. Het hoofdbe stuur zal vrijdagavond a.s. vertegen woordigd zijn door haar distriktsbe- stuurder de heer Hummel 'en hij zal aan genoemde jubilarissen het zilve ren bondsinsigne opspelden. Na het officiële gedeelte zal deze bijeen komst worden besloten met muziek en dans. Tot slot zij opgemerkt, dat de herdenking van dit jubileum zal plaats vinden in het cultureel centrum Zidewinde en aanvangt om 8 uur. In Dordrecht heeft een gewezen vriend, een ohauffeur van 32 jaar een 19-jarig meisje met drie scho ten uit een pistool gedood en daar na zichzelf doodgeschoten. De Tweede Kamer is akkoord gegaan met de wijziging van het inkomen van het Koninklijk Huis met 102 tegen 2 stemmen, hoewel de regeringspartijen het niet ruim van opzet vonden. Nadat twee initiatiefneemsters en een initiatiefnemer 30 handtekeningen van betrokken ouders daartoe bij el kaar gekregen hadden, werd in mei van dit jaar bij het gemeentebestuur het verzoek ingediend voor de stich ting van een nieuwe openbare kleu- treschool in Vrijhoeve-Capelle. Na onderzoek werd dat verzoek ingewil ligd en in overleg met ouders en in- spektrice voor het kleuteronderwijs werd het terrein in de hoek Willem de Zwijgerstraat-Louise de Coligny- straat geschikt bevonden. Er werd 'n mobiel semi-permanent houten lokaal neergezet dat daar, aldus de burge meester, in verband met het stede- bouwkundige hart van de gemeente als definitieve vestiging niet op de juiste plaats staat. Burgemeester van Prooijen noemde de salonwagen - hoewel het uiterlijk van het schooltje dat niet doet ver moeden is de 'basis' een salon wagen - een hypermodern lokaal dat vol doet aan alle eisen. "Bovendien kan het altijd weer op andere plaatsen en voor andere doeleinden gebruikt worden. Door de verkoop van een in dustriehal kon de gemeente de finan ciering van dc school rond krijgen. Nu anderhalve maand na de o<p- drachtgeving zijn wij in staat bet ge bouw te openen. Toch zijn er nogal wat werkzaamheden verricht moeten worden, zoals aanbrengen betonnen strips voor die plaatsing, aansluiten van riolering, water- en elektriciteits leidingen, aanleg centrale verwarming en speelplaats met zandbak", was de mening van de tevens voorzitter van het schoolbestuur zijnde burgemees ter. Hij bracht dan ook dank aan de dienst Gemeeentewerken van Sprang- Capelle, de inspektrice, de diverse aannemers en de heer Mulder, direk- teur van de salonwagenfabriek, waar het noodlokaal gekocht is. Tevens in troduceerde de heer Van Prooijen de nieuwbenoemde hoofdleidster mej. Verbeek uit Wijk en Aalburg, die de laatste twee jaar als kleuterleidster in Spijkenisse werkzaam is geweest en die over anderhalve maand na haar huwelijk in Drunen gaat wonen. Mej. Gribling, inspektrice uit Bre da, had een dergelijke snelle realise ring van een nieuwe kleuterschool in haar 10-jarige ambtsperiode nog niet eerder meegemaakt en zei dat het in Sprang-Capelle als in een sprookje zo vlug gegaan was. Zij gaf verder nog een visie op de aansluiting van het kleuterschoolleven op het daaropvol gende basisonderwijs. Mej. Verbeek sprak de ouders ook aan omtrent een te vormen oudercommissie, terwijl de heer Hoevenberg namens de ouders van de kinderen voor de kleuter school in Vrijhoeve-Capelle dank bracht aan alle meewerkende instan ties. "Het is misschien wel een uni cum dat het zo snel gegaan is", zei hij. De heer Poldervaart, hoofd van de openbare lagere school in Sprang-Ca pelle was blij dat de kleuterschool er is. Bijzonder noemde hij de namen van de heer en mevrouw Hoevenberg die geruime tijd dagelijks kinderen naar en van de kleuterschool aan de Schrevelstraat brachten en haalden. Voordat de aanwezigen in Zide winde voor de bezichtiging naar het nieuwe kleuteronderkomen trokken, verklaarde burgemeester Van Prooij en nog dat de semi-permanente Prin ses Beatrixschool te Capelie ondanks de tweede openbare kleuterschool toch voldoende leerlingen zal blijven behouden om er te zijner tijd een per manent gebouw van te maken. Hij maakte ook gewag van het voorstel dai het college van b. en w. vrijdag avond aan de raad doet om de salon- wagenkleuterschool de Prins Con- stantijnschool te noemen. Bij de offi ciële openingsplechtigheid en de be zichtiging daarna waren behalve bur gemeester, wethouders een aatal ge meenteraadsleden, ook vele ouders en andere genodigden aanwezig. In to taal zijn met de nieuwe kleuterschool bijna 80.000 gulden gemoeid. DRUNEN - Lips N.V. te Dru nen en Perry Engineering Co. Ltd. te Adelaide, Zuid-Australië hebben be sloten een joint-venture op te richten onder de naam Lips-Perry Pty. Ltd. om gezamenlijk de produktie, verkoop en service te verzorgen van vestelba- re schroeven en boegschroeven voor schepen. De joint-venture zal gevestigd wor den te Mile End, Zuid-Australië. De gietstuuken uit hoogwaardige brons legeringen zullen worden geprodu ceerd in de Perry gieterij te Kilken ny, Zuid-Australië, terwijl de afwer king en de assemblage van de schroe ven en het hydraulisch systeem uit gevoerd zullen worden in de Perry Engineering Works te Mile End. Antelope Engineering Pty. Ltd. te Sydney en Amid Pty. Ltd. te Adelai de zullen optreden als verkoopagen ten voor Lips-Perry Pty. Ltd. Lips N.V. is een van de meest vooraan staande ontwerpers en fabrikanten van scheepsschroeven ter wereld. De Lips-groep produceert momenteel on geveer 2.500 schroeven per jaar. Los van het moeder-bedrijf te Drunen heeft Lips eigen vestigingen of is fi nancieel geïnteresseerd in schroeven- bedrijven in de Verenigde Staten, Ja pan, Italië, Frankrijk en Spanje. De vraag naar verstelbare schroeven neemt steeds toe. Verstelbare schroe ven maken keerkoppelingen en re- duktiekasten overbodig', vergroten de manoeuvreebaarheid en verkleinen de remweg. Bovendien wordt 'het bij toe passen van verstelbare schroeven mo gelijk door de hoofdmachine aange dreven wisselstroom generatoren te gébruiken, de lay-out van onbemande machinekamers te vereenvoudigen en, onder bepaalde omstandigheden, het rendement van de motor te verbete ren. Verstebare schroeven worden ge woonlijk gebruikt voor sleepboten, trawlers, veerboten en coasters. Sinds kort bestaat dé tendens verstel bare schroeven toe te passen in alle typen vrachtschepen, containersche pen en marineschepen, tezamen met motoren voor hoge snelheden en gas turbines. Men verwacht dat de vraag naar verstelbare schroeven in de ko mende jaren snel zal stijgen. Het aantal slachtoffers van de brand in Groningen is gestegen toe 14. Twee Russische studenten heb ben weer een vliegtuig gekaapt en gedwongen naar Tubkije te vlie gen. Zij hebben asiel gevraagd. Nadat de bekende Amerikaanse bokser Cassius Clay voor het eerst na 3 jaar weer in de ring was ge weest en had gewonnen, bleek van de duizenden toeschouwers in het restaurant voor meer dan 375.000 gulden aan dollars en sieraden was gestolen. F' li i.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 11