wvalwijkse en lAnqstRAAtse couRAnt Bouw van 68 huurwoningen in Laageinde Waalwijk is gestart <QxQ> ij Cabmen drie nieuwe v M Vim Aantrekkelijk programma voor Culturele kring Vlijmen VAN MIL tassur Rest. De Ster I bracht weer modepruikjes i op de markt SINT NIKOLAAS Banketbakkerij k IN OPDRACHT VAN WONINGBOUWVERENIGING BAARDWIJK Lr- Een Pontiac is een gelukkig bezit Wachtenden DONDERDAGAVOND 29 OKTOBER 1970 93e JAARGANG No. 87 mmwsvfi Nog steeds grote lijst woning zoekenden iparts Juwelier TAUSCH verkoopster leerling verkoopster 10 blokken Bouwaktiviteiten speciaal menu f 69,— F» m w f 79,- f 129,- Nieuw seizoen 12 De tcho VAD het Zuióen Uitgever: Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) 0,35 p. mnd. (1,45 10 ct. inc.k.) 1,55 p. kwrt. (3,95 10 ct. inc.k.) 4,05 p. kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-32621-32746 - Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 01167-2002 Telegram-adres: „Echo" (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Het bestemmingsplan Laageinde te Waalwijk toont tel kens weer een ander gezicht. Waren het een aantal maanden geleden nog drie braakliggende grote terreinen aan weerszijden van de Groen van Prin- stererlaan, momenteel is het er nog maar één. En dat ene nog groene be- graste veld aan de zuidzijde van de Groen van Prinstererlaan heet op de de plattegrond van Waalwijk Prof. de Savornin Lohmanpark. Het is be stemd voor het winkelcentrum Laageinde. Tussen dat toekomstige winkel centrum en het Europaplein komen de 40 bejaardenwoningen en 45 mai sonnettes steeds dichter bij hun voltooiing. Dat kan ook wel want hele voorgevels worden kant en klaar met de immense kraan op hun plaats ge zet. Op een steenworp afstand schuin tegenover deze bouwaktiviteiten wordt op het ogenblik aan de andere kant - de noordelijke - van de Groen van Prinster erlaan ook heel wat werk verzet. Daar komen op het bouwter rein tussen T almastraat, Van Lovenlaan en Groen van Prinster erlaan (offi cieel in het plan Laageinde II gelegen) 68 woningen. Het vooraanzicht van een blok van 4 premiewoningen zoals deze in laagbouw gerealiseerd zullen worden. Juist voor de bouwvakanties begon het Waalwijkse aannemingsbedrijf Van den Elshout de Bont ter plaat se met de aanleg van de riolering. Twee maanden geleden werd een be gin gemaakt met het graven van de bouwputten en moest er zand aange voerd worden vanuit de zand put aan de Sprangseweg te Sprang-Capelle. Eerder al was het hele terrein ge- Goud, mët gouden band f 575.- Grotestraat 23 IA Waalwijk telefoon 32625 WIJ ZOEKEN voor onze Juwelierszaak een en een TAUSCH JUWELIER Grotestraat 231a, Waalwijk Tel. 32625 ëgaliseerd en is een noodbestrating aangelegd. Op dit moment is aanne mingsbedrijf N.V. H. Hazenberg en Zn. uit Vught bezig met het storten van de funderingen van de door haar te bouwen woningen. De slachtmaand november en de wintermaand decem ber staan echter voor de deur en het is iedereen bekend dat bouwaktivitei ten in deze periode en ook in de maanden daaropvolgend flinke stag naties op kunnen lopen. In de afde ling huisvesting van het gemeente huis te Waalwijk hoopt men echter dat de weersomstandigheden meezit ten en dat de 68 woningen rond de bouwvakvakanties volgend jaar klaar zullen komen. Het worden riante premiewoningen die in opdracht van de woningbouw vereniging Baardwijk gebouwd wor den. Deze woningbouwcorporatie die ook in exploitatie en het beheer zal verzorgen krijgt hierdoor een contin gent huizen welke in het algemeen genomen tot de duurdere huurwonin gen behoren. Volgens een voorlopige raming van april van dit jaar gaat el ke woning per maand 290, - kos ten inclusief de bijdragen voor vaste lasten, centrale verwarming en cen trale antennesysteem. De bestekteke ningen zijn gemaakt door de architek- tencombinatie A. v. Huiten, K. Me- kel en ir. M. Schiks b.i. De ruime woningen bevatten ge lijkvloers entree met toilet en trap- penhal, keuken en woonkamer met eethoek. De bovenverdieping kent 4 slaapkamers, een badcel met tweede toilet, een balkonnetje aan de voor zijde van een der slaapkamers en een vaste trap naar de vliering. De ber gingen bij de 68 woningen zijn vrij staand. Het geheel zal in-10 blokken uit gevoerd worden, te weten 6 blokken van elk 8 woningen, 2 blokken van 6 en eveneens 2 blokken van ieder 4 huurwoningen. Bovendien zijn met de inritten aan de Talmastraat 5 rijen parkeerstroken geprojekteerd met in totaal 56 parkeerplaatsen. Tussen de huizenblokken door worden alleen trottoirs met groenvoorzieningen aan gelegd en geen straten. Wanneer dit alles gereed zal komen, is niet exakt te voorspellen. De fa. Hazenberg deelde mee dat men een bouwtijd van één jaar heeft lopen, dus tot media okt. 1971. Wel staat vast dat zeer veel mensen gebrand zijn op een spoedige realisering. De wachtlijsten voor ingeschreven wo ningzoekenden worden immers ieder jaar groter en omvat nu nog steeds meer dan 1000 personen. De werke lijke behoefte is evenwel minder om dat verscheidene mensen wel inge schreven staan maar nog niet direkt een huis willen. Dit neemt niet weg dat het resterende aantal toch altijd nog het aanbod veelvoudig overtreft. Gemeente en particuliere bouwcorpo raties doen al het mogelijke om aan de vraag te beantwoorden. Zo waren er op 31 december van het afgelopen jaar 29 ingeschreven alleenstaande personen die een woning zochten. Dit totaal is momenteel veel hoger. De overige aantallen blijven rondom het totaal van begin dit jaar schommelen. Tóen waren er 226 en 128 woning zoekenden die wensten te huwen en respectievelijk in en buiten Waalwijk woonachtig waren. Ook waren er 123 woningzoekenden van buiten Waal wijk met en 74 zonder ruilobject. De aantallen van woningzoekenden die een duplexwoning bewoonden en die samenwoonden bedroegen op 31 de cember j.l. resp. 22 en 63, Verder komen nog 354 inschrijvingen voor van mensen die over een gehele wo ning beschikken en 17 woningzoe kenden die een onbewoonbaar ver klaarde woning bewonen. De gemeente Waalwijk heeft zelf nog 325 woningen in aanbouw: twee keer 120 flatwoningen in Groene- woud en Bloemenoord en de reeds eerder besproken 85 zgn. Bouwvliet- woningen aan de Dr. Kuyperlaan. Dit Stationsstraat 88 Telefoon 04160-33037 Waalwijk is het merendeel van wat momenteel gebouwd wordt. Alhoewel de woning toewijzing in overleg met de gemeen te geschiedt, bestaat toch de tendens om meer en meer particuliere bouw te laten verrichten. Nu heeft de woningbouwvereni ging Baardwijk dus 68 premiewonin gen in Laageinde II in aanbouw, ter- vjijl zij ook nog 20 premie- en 10 ivo- ningwetwoningen aan de Wijnruit- straat gepland heeft. Aannemingsbe drijf fa. P. A. Kramer bouwt 36 wo ningen aan de Dr. Ringersstraat; 12 dubbele woningen in de vrije sektor aan de Abeelstraat en 7 bungalows in de Essendreef. Aan de Blijde Incom- stelaan worden door Stok 14 wonin gen neergezet terwijl er verder hier en daar wat particuliere bouw plaats vindt, zoals aan de Lijsterbesstraat, Bloemendaalweg en in plan Meerdijk. Van de eerste I.B.C.-flat aan het Dis telplein zijn de 36 woningen reeds bewoond terivijl 48 andere flatwonin gen nog dit jaar betrokken worden. Al wie dit jaar niet meer aan de beurt komen, moeten goede hoop houden voor een kans uit éen der ve len in het nieuwe jaar. NIEUWKIJK tel. 04108 - 2351 heeft dit weekend een Menu a 10,50 Coupe hindustanque Kervelsoep 3 gebakken tongfilet Salade mimosa diverse aardappelen Coupe Jacques Een speciaal adres voor brui loften, partijen en feesten. x&si. SgaïSÉsfëia Vaak is 'n afbakenend hekwerk e'en van de eerste uiterlijke verschijnselen van naderende bouwaktiviteiten. Op de voorgrond een stukje van de Van Lovenlaan, terwijl daarachter enkele bouwputten met de gestorte en nog te storten funderingen zichtbaar zijn. Links op de achtergrond de in aan bouw zijnde Bouwvlietwoningen, terivijl in de verte de St. Jankerk met to ren en koepel juist boven de huizen aan de Talmastraat uitsteekt. GLAMOUR-BIRD Een half-lange pruik met lang dekhaar HONEY-BIRD LADYBIRD Een lange pruik met losse pony, kan ook als X halve pruik gedragen worden Een geheel handgeknoopt pruikje met blijven de krulling, vederlicht Wij hebben weer als eerste deze nieuwe pruikjes in alle kleuren voorradig. Graag voor nazorg-beurten van uw pruikjes in het begin van de week. tkWld DAMES- EN HERENHAARWERKEN Grotestraat 174, WAALWIJK Tel. 04160 - 32623 (Vanonze verslaggever) VLIJMEN - De leden van de op 30 november 1964 opgerichte Cultu rele Kring Vlijmen kunnen het nieu we seizoen 1970-1971 met verheugde blik tegemoet zien. Evenwel ook niet- leden kunnen, uiteraard wel tegen be taling, meegenieten van het omvang rijke programma dat de Culturele Kring biedt. In de gemeente Vlijmen zal een reeks van maar liefst negen evenementen plaatsvinden, terwijl voor buitengemeentelijke programma onderdelen de Stadsschouwburg Casi no Den Bosch "huisvesting" biedt. De Culturele Kring Vlijmen prijst zich gelukkig met de vertoningsrech ten van de film 'My fair Lady' en Easy Rider', terwijl men ook de aan dacht wil vestigen op de plaatselijke muziekverenigingen die dit seizoen weer op de planken verschijnen en op de operavoorstelling die door het Vlijmens Gemengd Koor zal worden verzorgd en waaraan de bekende ba riton Marco Bakker solistische mede werking verleend. Traditiegetrouw, aldus de Kring, staat dit seizoen ook weer een voorstelling op het pro gramma van de Bossche Rederijkers kamer Moyses' Bosch en wel met de klucht 'Epidicus', waarvoor aan het gezelschap de Anton Huybersprijs 1970 toegekend is. Onder de 4 voorstellingen die gege ven worden in de Bossche Stads schouwburg behoren een cabaretvoor stelling van Wim Kan (4 maart 1971) en een concert door het Concertge bouworkest (8 april 1971). Het seizoen opent volgende week vrijdag 6 november in het Patronaat te Nieuwkuijk met de filmvoorstelling "De gendarme van St. Tropez" van de regisseur Jean Girault, met o.a. Louis de Funès als sterspeler. Verder staan dit jaar nog op het programma: 27 november: filmvoorstelling ''Gen- tlemandief Mr. Jerico" van de regis seur Sidney Hayers met o.a. Patrick Macnee (John Steed uit "De Wre kers") in het patronaat te Nieuw kuijk; 18 december: de Rederijkers kamer Moyses' Bosch uit 's Herto genbosch verzorgt wederom een to neelavond met het blijspel "Epidicus" van de bekende Romeinse schrijver Plautus. De plaats van opvoering is de aula van de Abdij Mariënkroon te Nieuwkuijk; en op 22 december 1970 geeft het Nationaal Ballet een voor stelling in het Casino te Den Bosch. Op de 9 programma-onderdelen in 1971, welke zeer interessant en van verschillende aard zijn, gaan wij dan geruime tijd voor hun uitvoering na der in. Echtparen die een lidmaatschap wil len hebben, krijgen reduktie, terwijl ook personen tussen 14 en 21 jaar reduktie kunnen verkrijgen in de vorm van het aanvragen van een cul tureel jongerenpaspoort op de afde ling Bevolking van het gemeentehuis te Vlijmen. straks zo goed mogelijk te kunnen ontvangen, staat bovenaan ons verlang lijstje. Daarom gaan we een kleine verandering aanbrengen in onze zaak. Neemt U het ons niet kwalijk dat we daardoor een paar dagen moeten sluiten, n.l.: van maandag 2 november tot en met woensdag 4 nov. aanstaande. GROTESTRAAT 234 WAALWIJK Telefoon 04160-32312

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 13