De Echo van het Zuiden Uitgaan in het weekend KAATSHEUVEL roei- riljant jpcs" Drunense drumband 10 jaar KWJ-Waalwijk 'hoorde' Brazilië Apollo El Terreno Lido Roestelberg De Ster De Magneet Wintergids is uit! DE MAGNEETnv het mooiste cadeau», 'n Prisma horloge! bouwman brillen 3.K.UERHULST Goede resultaten voor zwemclub DEZV uit Drunen band JI1?95I!)Sh0rl09e8 met gouden p0 3.K.UERHULST PRISMA grotestraat 231 waalwijk Een JPC groei-briljantring.» waardevol geschenk I Een ring met een prachtige, grote briljant - nu bereikbaar! Want u kunt beginnen met een kleine - maar daarom niet minder echte - briljant Met JPC-Garantie voor kwaliteit, hoogwitte kleur en waardevastheid bij inruö. Beginprijs reeds vanaf 126,-. Onder overlegging van het JPC-Certificaat dat u bij uw eerste aankoop hebt ontvangen, kunt u deze ring later inruilen voor een ring met grotere briljant U ontvangt voor uw ingeleverde ring het volle aankoopbedrag terug en hoeft u dus alleen het bij te betalen. jovoort... zo. groeit uw bezitl Wii tonen u graag onze kollektie en verstrekken u gaarne - vrijblijvend - alle inlichtingen. groci-briljaot Tentoonstelling Henk Potters verlengd Vele mogelijkheden in één gids. Wintersport naar de bekende gebieden in Oostenrijk of Zwitserland per luxe touringcar - trein of KLM DC-9 reeds vanaf 215,-. Zonnige stranden overwinter in de zon op Majorca, Canarische Eilanden, Costa del Sol of Costa Blanca reeds vanaf 275,-. 99 dagen Majorca 682,-. Kerstreizen 6-daagse touringcarreis naar (bijvoorbeeld) Parijs, Berlijn, Londen, Luxemburg of Duitsland. Reeds vanaf 188,-. Garantie van een internationale reisorganisatie. Reisbureau De Magneet de meest complete reisorganisatie Tilburg 's-Bosch DONDERDAGAVOND 29 OKTOBER 1970 93e JAARGANG No. 87 In deze bioscoop te Kaatsheuvel draaien het komende weekeinde weer een aantal films, waarvan zaterdag middag 'End of the Road' voor de Goeifilmsklup". END OF THE ROARD Jake Horner heeft zijn studie be ëindigd en staat op het punt nu de maatschappij in te gaan. Van de aca demische wereld van toga's en doc toraalexamens in de Engelse litera tuur komt hij letterlijk in een andere wereld. Op een klein stationnetje er gens in Amerika blijft hij, door be sluiteloosheid verlamd, verstard staan. In een langsrijdende trein ziet hij zijn eigen verleden en vijfentwin tig jaar wereldgeschiedenis voorbij schieten. In deze staat wordt hij gevonden door Doctor D., een zeer ongewone psychiater, die er in slaagt om Jake's verstarring te doorbreken en hem mee naar zijn kliniek te nemen. De uitbarstingen van agressiteit tij dens zijn behandeling en het aan schouwen van de hopeloze psychoses bij de andere patiënten zorgen er. ten slotte voor dat Jake zichzelf weer vindt en terugkeert in de maatschap pij. DE HEMEL KNIJPT EEN OOGJE DICHT Deze film zien is hetzelfde als 'n bezoek brengen aan een klein dorp waar men nooit eerder is geweest. Geboeid neemt men de voor ieder nieuwe omgeving in zich op en leert men de mensen in het dorp kennen. Neem bijvoorbeeld het jonge zigeu nerinnetje Elvira voor wie men al gauw sympathie gaat voelen, ondanks haar zonderlinge en soms ongebonden gedrag op het gebied van de liefde. Een ander opvallend type is de vrou welijke voorgangster van een parochie van een dweepzieke geestelijke sekte. Het dorp heeft verder zijn plaatselij ke kunstenaar, een ziekelijk verlegen boerendochter en "de Australiër", een andere markante figuur. Nog 'n ander minder verlegen meisje uit het dorp heeft de toom van de dominee opgewekt, doordat zij te vrij in haar omgang met mannen is. DE LEGENDE VAN GENERAAL CUSTER De geniale, maar arrogante 28 jaar oude generaal Custer wordt voor zijn eigenmachtig optreden gedegradeerd tot de rang van luitenant-kolonel. Hij wordt aangesteld bij het 7e regiment Cavalerie, waarvan hij vroeger com mandant is geweest. Op weg om zich te melden bij zijn commandant, gene raal Terry, verjaagt hij met zijn be geleider een groep Indianen, die de generaal vanuit een hinderlaag wil overvallen. Dit bezorgt Custer de eerste reprimande van de generaal, die hem er aan herinnert, dat het 7e regiment uitsluitend garnizoensdienst heeft en niet met de Indianen mag vechten. Custer vindt echter, dat elke soldaat paraat moet zijn, vooral nu de India- Prisma gouden dameshorloge met gouden geslepen milanaise band475,. 'Üw Juwelier met 't Klokkenspel GrdtestiBH 260 Waalwijk Tel'04160 3468) verzekerd legen verlies en diefstal nen steeds gevaarlijker worden door dat een gewetenloze blanke hen mo derne geweren levert. Custer vindt een medestander en vriend in kapitein Keogh. GUNGALA, HET NAAKTE PANTERMEISJE Gungala bezit de grote blauwe dia mant uit het godsbeeld van Mango afkomstig, welke haar macht geeft over de Bakenda's en daardoor zou vriendschap met Gungala de expedi tie voor vele gevaren beschermen. Julie, Gungala's zuster stelt voor om de rol van het pantermeisje op zich te nem. Maar de ware Gungala wordt gevonden. Eerst door Chandler en Julie en daarna, nadat ze gevlucht is, door Morton. Maar Bulgaro en de zijnen hebben dan Julie ontvoerd, denkend dat zij Gungala is. En met haar valt Chandler in hun handen. LIJKEN PLAVEIEN ZIJN WEG Het eenzame bergdorp Snow Hill is omstreeks 1868 het middelpunt van acties van zogenaamde "premie jagers", mannen, die jacht maken op bandieten, hen doden en dan de uit geloofde beloning incasseren. Een smerig werk, dat in Snow Hill nog veel smeriger is, omdat de premieja gers onder één hoedje spelen met de plaatselijke bankier en vrederechter, Pollicut. Deze gelast om de minste geringste overtreding, gepleegd door mannen uit de omgeving, hun opspo ring en looft een officiële beloning uit voor hun gevangenneming. Dood of levend! Hierbij kiest hij vooral kleurlingen en halfbloeden uit. De laatste dag van oktober en de eerste dag van de maand november staan in El Terreno aan de Markt te Kaatsheuvel in het teken van draaien de grammofoonplaten. Immers zowel zaterdagavond als zondagavond kun nen liefhebbers van de disco en ver tier zoekende jonge mensen terecht in de daar te houden disco-bals. Maand uit, maand in komen beken" de orkesten in 't Lido te Waalwijk. Deze muziekgezelschappen staan borg voor goede muziek aan het Waalwijkse recreatiepark het Hoefs- ven. Zaterdagavond wordt het Duke City Sextet met zang van Bob Smit voorgeschoteld, terwijl The All Stars, waarover elders in de Echo Be Tween-rubriek zoveel te lezen is, met' hun zanger John Davis zondagavond hun populairteit zullen merken. De maand september, vaak aange duid met de maand herfstmaand, ligt al enige weken achter ons. Zelfs de wijnmaand oktober 1970 behoort bij na tot het verleden. Niet echter herfst en winter. Ook dan is de natuur rondom de Roestelberg te Kaatsheu vel enorm interessant. Maar er is nog meer: zondagmiddag: Drivin Men met een aardig zangeresje. Ook De Ster te Nieuwkuijk sluit de maand goed af en opent de nieuwe 30 dagen met eveneens een klapstuk in de orkestwereeld. Zaterdag komen The All Stars met zoals dat hoort zanger John Davis op de planken. Zondagavond doen dat The Constel lations, begeleid met de fraaie stem van Twanny. RUILDAG POSTZEGELS SIGARENBANDJES, LUCIFER- MERKEN ENZ. Ruilvereniging De Langstraat heeft weer haar maandelijkse ruildag. De genen, die postzegels, sigarenbandjes, lucifermerken e.d. verzamelen kun nen komen ruilen zaterdag 31 oktober van 1-4 uur in de Gildebond, Mgr. Völkerstraat, Kaatsheuvel. BILJARTEN K.N.B.B. DISTRIKT KAATSHEUVEL Seizoen 1970-1971 Klasse C 1: maandag 2 november: 't Centrum-H.G.L.K.T.O.-K.O.T.. Woensdag 4 november: Euphonia - NA.S. C2: maandag 2 november: H.K.S.- D.J.S.; Nooit Volleerd-Euphonia; Efteling-'t Maoske. Dinsdag 3 nov.: Brandaris-Poedelvrees. C3: zaterdag 31 oktober: Ons Ge- noegen-Efteling. Maandag 2 novem ber: Poedelvrees-K.T.O.; K.O.T. - Brandaris; N.A.S.-De Dreef. C 4: vrijdag 30 oktober: HK.S.- Nooit Volleerd. Maandag 2 novem ber: 't Maoske-'t Centrum; D.J.S. - Ons Genoegen; De Dreef-Piedel- vrees. Uitslagen 2e klas: Brandaris - Euphonia, 0-9; Poedel vrees-N. Volleerd, 4-5; Maoske- Brandaris, 7-2. Brandaris moest toe zien hoe Eupho nia Loon met groot geweld overrom pelde met gem. van P. van Laarho ven 2.15, L. v. d. Velden, 2.94; G. Luyten, 2.43 en A. Hoevenaars 1.55. Poedelvrees en N. Volleerd deelde de punten met het extra punt voor N. Volleerd. Maoske gaat gewoon door met win nen. ditmaal door A. Vugts 3.00, G. v. Gorkum 2.25, en C. Oerlemans 1.80. De punten van Brandaris wa ren voor rekening van J. v. Gompel, 2.65, die met 4 car. won van Fr. de Jong die een serie behaalde van 21. DOKTERSDIENST Komend weekend zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon op Zand worden waargenomen door dokter R. Raaymakers, Hoofdstraat 68a. Kaatsheuvel, tel. 04167-2050. Van zaterdagmiddag twaalf uur tot maandagmorgen acht uur zal de prak tijk van dokter H. Winkelman te Sprang worden waargenomen door collega K. van Tuijn, Vossenbergse- laan 21, Kaatsheuvel, tel. 04167 - 2006. Verloskundige mej. v. Vlerken, Kaatsheuvel, tel. 04167-3666, heeft het komende weekeinde dienst. PASTORIEDIENST Voor geestelijke bijstand kan men zich zondag van 's middags twaalf uur tot 's nachts twaalf uur vervoe gen aan de pastorie van de parochie H. H. Martelaren van Gorcum, Eras straat 6, Kaatsheuvel, tel. 2517. SOOS L'ARAIGNEE De jongerensociëteit L'Araignee (Het Spinneweb) uit Kaatsheuvel zal zaterdagavond weer geopend zijn. Zondagmiddag begint om 3 uur in 't geheel verbouwde soosgebouw een walk-in. DUIVENSPORT Brabantse Bond, Duivensportkam pioenschappen 1970. afd. Kaatsheu vel-West. De eindstand kampioenschappen 1970 van de afd. Kaatsheuvel-West luidt als volgt: Vitesse: aangewezen: 1 M. van Cor- stanje; 2 C. Snoeren; 3 D. Snoeren; 4 H. Klis; 4 A. van Wanrooij. Onaangewezen: 1 M. van Corstanje; 2 C. Snoeren; 3 D. Snoeren; 4 H. Klis; 5 A. Couwenberg. Duif: 1 M. van Corstanje; 2 C. M. Snoeren; 3 A. van Wanrooij. Mid-fond: aangewezen: 1 C. van Ree; 2 H. van Son; 3 A. Couwen berg; 4 G. van der Linden; 5 C. Snoeren. Onaangewezen: 1 C. van Ree; 2 H. van Son; 3 A. Couwenberg; 4 A. Eekels; 5 G. van der Linden;. Duif: 1 Sj. van Wanrooij; 2 A. van Wanrooij; 3 C. van Ree. Fond: aangewezen: 1 A. Schepers; 2 H. Snoeren; 3 P. Hendriks; 4 G. van der Linden; 5 H. van Son. Onaangewezen: 1 A. Schepers; 2 H. Snoeren; 3 P. Hendriks; 4 G. van der Linden; 5 H. van Son. Duif: 1 A. Schepers; 2 H. Snoeren. Jonge duiven: aangewezen: 1 C. van Ree; 2 P. Hendriks; 3 H. Klis; 4 A. Couwenberg; 5 G. van der Linden. Onaangewezen: 1 C. van Ree; 2 G. van der Linden; 3 Monsieur; 4 Ver- duijn; 5 Alb. Voogd. Generaal-kampioen, aan- en onaange wezen: C. van Ree; 2 G. v. d. Lin den; 3 M. van Corstanje. tel. 33866 Gratis brilverzekering In verband met de belangstelling, die er bestaat voor de tentoonstelling van schilderijen, schetsen en kerami sche werken van Henk Potters in de Schouwburg-galerie, heeft de direktie van de Stadsschouwburg te Tilburg besloten deze expositie met één week te verlengen en wel tot en met maan dag, 2 november. De galerie is dagelijks geopend van 11 tot 19.00 uur. Ingaande 6 novem ber a.s. wordt een expositie ingericht van werken van Paul de Lussenet. Beslis Nu! HEUVELRING 49 tel. 04250 - 34809 KOLPERSTRAAT 3 tel. 04100 - 42128 DRUNEN - Op 1 november 1960 direkt na de fusie van 2 harmonieën heeft Chr. Tielemans een tamboer korps opgericht. Bij de start bestond deze uit een achttal jongenswelke ook van beide harmonieën afkomstig waren. Na enige jaren oefenen zijn zij in 1962 op concours geweest in de 3e afdeling hier werd een 2e prijs be haald. Het jaar daarop een le prijs. In 1966 promoveerden zij naar de 2e afdeling en nu enkele weken voor dit feestelijk gebeuren promovoeer- den zij naar de éérste afdeling in de federatie. Het korps bestaat thans uit 22 personen, waarvan er nog 3 van het begin af lid zijn n.l. Chr. Tiele mans, als oprichter, Frans Geerts en Jan van Beynen. Deze tien jaar worden niet zomaar voorbij gelopen. Het korps maakt za terdag 31 oktober een korte rondwan- WAALWIJK - In de Theresia- school te Waalwijk werd dinsdag avond een inleiding gehouden over de toestand in Brazilië door de heer Glissenaar uit Montfoort, die regel matig verblijft in de ontwikkelings landen in verband met zijn werk als publicist-reporter. Hij was hiertoe uitgenodigd door de KWJ afdeling Waalwijk. De aanleiding voor de KWJ om de heer Glissenaar uit te nodigen was het feit, dat onlangs in dat land een groot aantal personen werden gearresteerd, die lid waren van de KWJ. Hij stelde dat de meeste inwoners van Brazilië op het platteland wonen en zich nagenoeg uitsluitend wijden aan de landbouw. Als gevolg van ma nipulaties van handelaren e.d. is men niet in staat zich op te werken om zichzelf een wat ruimere financiële armslag te geven. Omdat medische zorg ook bijna niet aanwezig is trek ken veel mensen naar de grote steden. Zij lijden daar een armoedig bestaan als gevolg van het feit, dat de econo mie van Brazilië voor het grootste deel is afgestemd op de koopkrachti ge landen en produkten door Brazi lianen zelf niet gekocht kunnen wor den. In Brazilië hebben zich vele bui tenlandse bedrijven gevestigd o.m. twee Nederlandse bedrijven te weten Philips en Verolme. De armen hebben weinig profijt van deze vestigingen zodat de werkgelegenheidssituatie er barmelijk blijft. De macht is in feite in handen van een minderheidsgroep. Dezelfde minderheidsgroep knecht de grote massa en verhindert een mondig worden van deze grote groep. Diverse hervormde maatregelen zijn wel in gevoerd maar later weer ingetrokken, toen de aan de macht zijnde klasse gevaar voor de eigen macht vreesde. Doorgevoerde hervormingen en ver spreiding daarvan door personen van b.v. de vakbeweging werden door in grijpen van de regering met geweld de kop ingedrukt, waarbij martelin gen geen uitzondering vormden en nog vormen. De heer Glissen zag in deze hele kwestie ook een taak weg gelegd voor de Kerk. Niet de weg der revolutie, maar die der evolutie zal moeten worden bewandeld in Brazilië deling door het centrum, waarna om 3 uur 's middags een receptie gehou den wordt in de Hoge Braken, 's A- vonds een feestavond bij café de Sport. Het korps is nog beslist niet aan zijn einde. Zo worden thans enkele jonge lui opgeleid tot klaroenblazers. De bedoeling is 12 jongelui te krijgen. Deze zijn er nog niet. Dus jongens van ongeveer 12 jaar, welke zin heb- hen om dit prachtige korps te ver sterken kunnen zich melden. Na deze 10 jaren gaan zijn nog ver der. Het korps gaat zich ook uitbrei den met 12 meisjes en deze gaan een marjorettenkorps vormen. Meisjes vanaf 12 jaar die zich willen aanmel den kunnen dit doen bij: Chr. Tiele mans, Hortensiastraat 14, Drunen of Fransien de Munnik, Julianastraat 23, Drunen. Een deze dagen ontving het korps 'n uitnodiging om op 6 december a.s. naar de kampioenwedstrijden te gaan in Den Bosch in de Brabanthallen. Behalve op deze wedstrijden wil de drumband 'De Vrolijke Trommelaren' ook goed voor de dag komen tijdens het 10-jarig bestaansfeest terwijl men veel verwachtingen koestert van de op te richten klaroen- en majoretten- korpsen. op maatschappelijk gebied door de Kerk. Zij dient zich buiten de poli tiek te houden. DRUNEN' De zwemwedstrijden, georganiseerd door de zwemclub van het overdekte zwembad te Til burg voor rayon Noord-Brabant zijn goed geslaagd. De leden van de zwemclub Drunen eiste veel van de prijzen voor zich op. Niet min der dan 7 eerste prijzen werden be haald door DEZV-leden, 1 tweede en 3 derde prijzen. De resultaten van de leden waren als volgt: 5q m. rugslag meisjes 8-9 jaar: 6. Wilma Nouwen, 1.08,2, 8. Annelies Vissers 1.10.3. 50 m. schoolslag jongens 8-9 jaar: 3. Marcel Koop, 58 sec., 5. Gerard Mimpen 59,6 sec. 50 m. vrije slag meisjes 10-11 jaar, 4. Ina v. Heinis 46.8, 10 Ryan Nou wen, 54.1. 50 m. rugslag jongens 10-11 jaar: 11 Joh. Nouwen, 12 Hans Schiel. 100 m. wisselslag meisjes onder 14 j 1. Elly Kok 1.35,4, 6. Ineke v. Hout 1.52.8. 100 m. schoolslag jongens tot 16 j. 1. Benny de Jager 1.31.5 5c m. vlinderslag dames: 2. Tineke de Jager 48.4 sec. 50 m. vlinderslag heren: 1. Frans Vesters 40 sec. 25 m. vlinderslag meisjes 8-9 jaar: 5. W. Nouwen 31 sec., 8. A. Vissers 32,7. 5C m. vrije slag jongens 8-9 jaar: 4. H. Kop 58.9 sec. 5. G. Mimpen 1.02,4. 100 m schoolslag meisjes 10-11 jaar 1. Ineke Mimpen 1.43,8, 7. R. Nou wen 2.03,9. 50 m. vlinderslag jongens 10-11 jaar 3. J. Nouwen 59,8 sec. 5. Gert Mim pen 1.18,6. 50 m. rugslag meisjes tot 14 jaar: 3. Elly de Kok 49,8, 7. H. Vissers 53 sec. lOo m schoolslag jongens tot 14 j. 1. Benny de Jager 1.33.4, 100 m rugslag meisjes tot 16 jaar: P. Netty van Leest, 2.01.5. 100 m. vrije slag jongens tot 16 jaar 1. Benny de Jager 1.13. 4 x 50 m. vrije slag estafette dames 2. 'DEZV, 2.47. Heren: 4. DEZV 2.33,3. In verband met de onderlinge com petitie van de zwemclubs in de kring Noord-Brabant nam DEZV vorige week met succes deel aan wedstrijden door de zwemclub te Oosterhout georganiseerd. DEZV behaalde het hoogste aantal punten. Overwinningen waren er voor Erna Koudstaal, Kiki v. d. V/ouw, Netty van Leest, Thijs Zuid- land, Rian Nouwen, Theo Mimpen, Ina Steenis, Theo Muller, Thijs Zuidland Rini Nouwen. Tevens won DEZV de 10 x 50 m. estafette vrije slag. De meer geoefende zwemmers na men deel aan de wedstrijden van de Kring Noord Brabant van de KNZB in Tilburg. Er werden goede tijden gemaakt, Frans Vesters ver beterde o.a. het 5 jaar oude clubre cord 100 m. schoolslag met 0.8 sec.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 9