waaLwij kse en lAnqstRAAtse couRAnt 32776 £k Trimaktie in Drunen werd een succes roei- riljant JpG> Nu complete collecties \Jcadeau centrum OPEN OOG Centrumplan geelt hart aan lint bebouwing gemeente Sprang-Capelle B 3.K.UERHULST Iverwiete I lederwarenhuis Sta&sar GERINGE OPKOMST LEDENVERGADERING N.K.O.V. sfeervol kiezen uit speciaalzaak-keus V. D. kreeg minder interesse voor Waalwijk Rapporten Twijfel Slijterij Wijnhandel jWIDELOVADO Belangen Geen inspraak Initiatief van sportraad Drunen-Elshout Zaterdaggroep Feestverlichting Een JPC groei-briljantring... waardevol geschenk 1 Een ring met een prachtige, grote briljant-nu bereikbaar! Want u kunt beginnen met een kleine - maar daarom niet minder echte - briljant Met JPC-Garantie voor kwaliteit, hoogwitte kleur en waardevastheid bij inruil. Beginprijs reeds vanaf 128,-. Onder overlegging van het JPC-Certificaat dat u bij uw eerste aankoop hebt ontvangen, kunt u deze ring later inruilen voor een ring met grotere briljant U ontvangt voor uw ingeleverde ring het volle aankoopbedrag terug en hoeft u dus alleen het prijsverschil bij te betalen. Enzovoort., zo groeit uwbezitl Wij tonen u graag onze kollektle en verstrekken u gaarne - vrijblijvend - alle inlichtingen. grod-brfljaat w Juwelier met 't Klokkenspel Soeterboek en van Bracht naar voorronde drie banden in Breda Leefklimaat Vals bomalarm in Breda Uitbreiding DONDERDAGAVOND 5 NOVEMBER 1970 93e JAARGANG No 89 De tcho vAn het Zuióen Uitgever: Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,33 2 ct. inc.k.) 0,35 p. mnd. (1,45 10 ct. inc.k.) 1,55 p. kwrt. (3,95 10 ct. incJc.) f 4,05 p. kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-32621-32746 - Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „Echo'1 Middenstand Waalwijk vraagt zich af of Cityplan er ooit zal komen 'WAALWIJK- In Hotel De Twee Kolommen vond maandag de najaars ledenvergadering plaats van de Waalwijkse Middenstandsvereniging (NKOV). De avond werd geopend door de heer Lardinoisdie meedeelde dat in de plaats, van de heer Drs. Th. de Haan, die inmiddels is benoemd tot secretaris van de Kamer van Koophandel, tot nieuwe adviseur benoemd is de heer De Zwart. Uit het verslag van de secretaris bleek, dat zich in het verslagjaar 1969 geen spectaculaire dingen hebben voorgedaan. Er waren dan ook nagenoeg geen opmerkingen van de 14 in getal zijnde aanwezige middenstanders van de meer dan 100 ondernemers die lid zijn van het NKOV, terwijl toch zaken van importantie aan de orde waren. Voorzien moest ook worden in de va cature, die was ontstaan door het ver trek van de heer Van Staveren. Tot zijn opvolger werd na hoofdelijke stemming benoemd de heer F. Suijs, de huidige direkteur van de Neder landse Middenstandsbank, die zal gaan optreden als penningmeester van het NKOV. Het voornaamste onderdeel van de vergadering vormden wel de medede lingen over het Cityplan. De heer Lardinois vertelde dat er vorige week nog een vergadering is gewëest met b. en w. Vóór die bewuste vergade ring waren er 'bij ons vele vragen. We hadden ons van die ontmoeting meer voorgesteld, mede als gevolg van het feit, dat er in het verleden daan. De plaats van de commissie is vrij concrete toezeggingen zijn ge- om mede te adviseren over de bran ches voor 'het Cityplan en algemene adviezen. Toezeggingen zijn ook ge daan - al eerder - tot het versturen van een vragenlijst aan de Waalwijk- se middenstand. "De eerste vergadering, die gehou den werd vond plaats in mei 1968 en vorige week hebben we dan de tweede vergadering beleefd. In deze vergade ring stelde b. en w. geen beslissings bevoegdheid te hebben aangaande het Cityplan, aangezien dit in handen ge geven was van een promotorsbureau. De concrete vragen van vóór de ver gadering, waren er na afloop nog. Er zouden rapporten komen, maar het laatste rapport dateert van 1965, het geen niet meer up to date genoemd kan worden. Een rapport in stadsge westelijk verband zal wel binnen 14 dagen het licht zien", aldus de heer Lardinois, hetgeen nog eens duidelijk bevestigd werd door Drs. Th. de Haan. Drs. de Haan gaf op verzoek ook zijn visie en moest erkennen ook teleur gesteld te zijn door de resultaten van de vergadering met b. en w. "In eer ste instantie was het de taak van de commissie om te adviseren ten aan zien van de plannen van het Cityplan in de ruimste zin van het woord. Ad visering is nog steeds aan de orde, maar pas dan wanneer de> plannen rond zijn. Duidelijk is", aldus Drs. de Haan, "dat we het Cityplan voorlopig kunnen vergeten. In april 1970 zou de eerste spade in de grond worden gestoken. Dit is een slag in de lucht gébleken. Nu praat men over april 1971, terwijl men zich aan deze da- turn nog niet eens wil binden. Het Ci typlan is verder weg dan het ooit ge weest is en het is zeer de vraag of het er ooit zal komen". De heer Lardinois vreesde op zijn beurt, dat als 't nog lang duurt over al in de gemeente Waalwijk winkel centra zullen zijn verschenen, zodat het dan echt niet meer aan de orde is tot het komen van een Cityplan in Waalwijk. Hij ging nog in op het agendapunt van de laatstgehouden gemeente raadsvergadering ten aanzien van het instellen van een commissie voor het Midden- en Kleinbedrijf. Hij stelde dat het agendapunt hieromtrent weer zal voorkomen op de eerstkomende raadsvergadering: "De middenstand van Waalwijk is vertegenwoordigd in de gemeenteraad en het is nodig de stem van het NKOV te laten horen waar dit nodig is. De gemeenteraad staat sociaal tegenover een aantal groeperingen b.v. de jeugd (iets wat hij de jeugd niet misgunde), maar hij staat persé niet sociaal tegenover de belangen van de Waalwijkse midden stand. Met de belangen van 't NKOV wordt dan ook gesold". "Het Cityplan heeft al veel geld ge kost aan het promctorsbureau, zonder dat aanwijsbare vorderingen zijn ge maakt. Op dit moment is men weer bezig met 't maken van nieuwe plan nen. Er zal iets moeten gebeuren, maar de inbreng van het NKOV zal Besoyensestraat Waalwijk DRUNEN Nog maar een enkele maand geleden hield de sportraad een opiniepeiling onder de inwoners van Drunen en Elshout met de bedoeling d<> belangstelling voor het trimmen na te gaan. Onmiddellijk kwamen de reakties les. Bijna 100 personen meldden zich als belangstellenden. Door dit resultaat gesterkt toog de plaatse li.ike sportraad aan het werk om te onderzoeken, hoe tot een snelle rea lisering van het trimmen in Drunen kon worden gekomen De gemeen te Drunen verleende alle mogelijke medewerking om de dames en de heren boven de leeftijd van 30 jaar, in staat te stellen het trimmen te beoefenen. De sportraad vond de heren rij pers en Van Osch bereid om de lei ding van het trimmen op zich te ne men. Daarmede had de sportraad zich weten te verzekeren van een geroutineerde leiding. Met nadruk wees de sportraad op het belang van een verantwoorde medische begeleiding bij het trim men door toestemming tot deelne ming van de huisarts of van het me disch sportkeuringsbureau, omdat de sportraad uiteraard geen enkele verantwoording kon nemen voor de medische gevolgen van een onver antwoorde deelname. In september j.l. opende de heer Vernooy als voorzitter van de sport raad de eerste trimbij eenkomst in het gemeentelijk sportpark. Gedu rende de eerste weken kwamen de trimmers op donderdagavond bij elkaar in 'het sportpark. De gehele club van 70 belangstellenden werd verdeeld in twee groepen, naar leeftijd en kunnen. Toen de weers omstandigheden slechter werden voor de oefeningen in de buiten lucht, werd een beroep gedaan op het bestuur van de veilingvereni ging "De Langstraat" tot gebruik making van de veilinghallen. In verband met de beschikbaarheid van de veilinghallen werden de bij eenkomsten van de trimclub verzet naar de dinsdagavond. Binnen enkele weken zal ook de zaterdaggroep van start gaan. Na dat aanvankelijk geen mogelijkhe den aanwezig leken om op zaterda tot een trimgroep te komen, omda' de belangstelling niet voldoende was. Het kleine groepje belangstel lenden legde zich echter niet bij de ze beslissing neer en toog aan het werk om voor uitbreiding zorg te dragen. Deze uitbreiding is er nu gekomen en binnenkort zal de eer ste trimbijeenkomst op zaterdag ook werkelijkheid worden. Deze groep zal voor haar bijeenkomsten ge bruik maken van de M.A.V.O.-hal Belangstellenden voor het trim men kunnen zich voor nadere in formatie wenden tot het secreta riaat van de sportraad, Wilhelmina- straat 51, Drunen (tel.: 2146). Voor een beperkt aantal deelnemers en deelneemsters bestaat nog de moge lijkheid om zich bij de bestaande groepen aan te sluiten. Door het ontbreken van trimgroe- pen in de omliggende plaatsen is 't a'dus de sportraad Drunen-Elshout opvallend, dat de deelname tot het Drunense trimgebeuren niet beperkt bleef tot de inwoners van Drunen. zeer klein blijven", dacht hij. Bran- che-advisering zag hij ook niet ten aanzien van het Cityplan. "De in spraak is zeer miniem en betekent in feite het niet hebben van inspraak. In het Cityplan was ook voorzien 'n vestiging van V&D met een zoge naamde "Vendet". Gezien het feit, dat de plannen al van zo'n 10 jaar geleden dateren en er nog geen vorde ringen gemaakt zijn en het feit dat V&'D besloten heeft tot het aankopen van "Grand Bazar" en zodoende veel minder geïnteresseerd is geworden in Waalwijk en tot temporisering over gegaan is, betekent dit in feite voor de promotor van het Cityplan een streep door de rekening". Het NKOV toonde zich bij monde van de heer Lardinois ook niet tevre den met de vele "gaten" in de Gro testraat, die in feite deze straat als winkel- en hoofdstraat degenereren. Aandacht werd ook besteed aan de feestverlichting gedurende de St. Ni- colaas- en Kersttijd. Hier zijn het de beperkte financiële middelen geweest en bovendien het niet bereid zijn van een aantal ondernemers om steun te verlenen aan het totstandkomen van een optimale feestverlichting, zodat deze verlichting maar in een gedeelte van de Stationsstraat en de Grote straat kan worden aangebracht. De heer Lardinois voorzag in dit stadium nog minder mogelijkheden voor een feestverlichting in 1971. Ook kwamen in deze vergadering nog ter sprake de winkelopeningen rond de St. Nicolaas- en Kersttijd ge durende de avonden. In principe werd besloten de koopavonden voor wat de St. Nicolaas betreft te houden maandag, dinsdag en woensdag voor afgaande en voor wat betreft Kerst mis maandag, dinsdag en woensdag voorafgaande aan de betrokken feest dag. Concrete mededelingen van de zijde van het bestuur van het NKOV zullen de leden omtrent deze mate rie spoedig bereiken. rotesf'rajt-260. Waalwijk Tel 04160 34681 Op 7, 8 en 10 november wordt in het biljartcentrum "Brosens" in Breda een der voorronden gespeeld om de vier open plaatsen voor de finale om het persoonlijk kampioen schap van Nederland ereklasse drie banden. In deze poule werden onderge bracht: Popeyus Etten-Leur van de biljartvereniging Engels Rotterdam. Soeterboek Kaatsheuvel van de bil jartvereniging V. d. Brandt Waal wijk, Van Bracht Waalwijk even eens van de biljartvereniging V. d. Brandt, en A. Verlouw Ammerzo- den van de biljartvereniging Den Draak 's-Hertogenbosch. Tussen de ze spelers zal een dubbel rooster worden gespeeld. in handschoenen, dames- en tienertassen, parapluies, mappen, clippers en acte- tassen, koffers en reis artikelen, bureau- en cadeau lederwaren, Jago-shawls, portefeuilles en portemon- naies, étui's, kaartspellen, pouffes enz. Vanaf donderdag 5 nov. een aardige surprise bij elke aankoop v.a. 5 gld. OP DE GRENS VAN DOOD EN LEVEN In de eerste dagen van november gedenken wij onze doden. De hele maand staat eigenlijk in het teken van bezinning op de dood. De beslissende vraag komt aan de orde: waartoe dient mijn leven? In deze maand benaderen we het leven vanuit de dood. Niets is er onafscheidelijker mee verbonden. Misschien ligt juist in de dood 'n vertrekpunt om de zin van het leven op het spoor te komen. Want wat gebeurt er bij de dood? Alle banden met het vertrouwde leven worden doorgeknipt; geen enkel tastbaar houvast blijft van je over; alles moet je achterlaten; niets blijft je over dan je naakte zelf. Was elk afscheid al een beetje sterven, de dood is het laatste afscheid, de laatste groetIk denk, dat het een wezenlijke opgave is voor elke mens om dit afscheid positief inhoud te geven. Het lijkt onmense lijk om de dood louter te ondergaan als een triest noodlot: een doek dat wreed het spel van je leven afbreekt. Iedere mens zal klaar moe ten komen met de dood. Dat betekent, dat hij eens "ja" zal moeten kunnen zeggen tegen dit afscheid. Hij zal zich minder het leven moeten laten ontnemen dan dat hij het zelf "af-geeft"onvoorwaar delijk en zonder garantie. Zelf zal hij de sprong in het duister van de toekomst moeten wagen, met niets bij zich dan zichzelf alleen. Voor een christen is deze dodensprong geen waanzinnig einde, maar een absolute overgave aan een Persoon, die Christus heet, voor een christen is de dood de meest menselijke daad van zelf-ont-ledig-ing, nu niet tegenover een medemensmaar tegenover de Schepper van je leven: in een blindelings vertrouwen, dat Hij zijn woord gestand doet, dat nu pas het échte leven begint. Terugkerend naar onze beginvraag, zou je mogen zeggen, dat wij reeds moeten werken aan deze beschikbaarstelling van onszelf. Zo iets noemen wij met een groot woord: liefde! Liefde tegenover je medemens, die je dagelijks ziet en tegenkomt, om tenslotte toe te kunnen komen aan liefde tegenover God, die je niet ziet en tegen komt. Speelt bij elke vorm van menselijke liefde al voor een belang rijk deel geloof en vertrouwen mee, bij deze beslissende liefde te genover God zijn geloof en vertrouwen nog slechts de enige basis en blijft geen enkel menselijk houvast meer over. Misschien begrijpen we St. Paulus nu ook beter, wanneer hij zegt, dat alles vergankelijk is, maar dat de liefde blijft. L. van Berkel (vervolg van pag. 1) de heer Van Prooijen. Zijn gemeente bestuur heeft dan ook plannen voor uitbreiding van het openluchtbad en voor de bouw van een instruktiebad, waarvoor de behoefte enorm groot is. Als er een nieuw instruktiezwembad komt, zal dat kort 'bij het huidige openluchtbad achter de sporthal ko men te staan. De gedachten zijn even wel ook uitgegaan naar uitbreiding van het met verwarmd water voorzie ne openluchtbad door middel van een voor de winter aan te brengen plastic overkapping die zomers weer wegge haald kan worden. Voor warme lucht zou dan een heater zorg moeten dra gen. De gemeenteleiding wil echter zorgen dat de begroting sluitend blijft In ogenschouw genomen dat men ook de zonneweide wil uitbreiden, zullen eerst de realiseringsmogelijkheden be keken moeten worden. En ook het ex ploitatietekort zal niet te hoog op mo gen lopen. Al deze voorzieningen hebben een grote invloed op het leefklimaat in de gemeente, die op dit moment bijna 7.000 inwoners telt. De burgemeester noemde daarbij 'het gezonde en aktie- ve plaatselijke verenigingsleven. Zo is het cultureel centrum Zidewinde Stationsstraat 88 Telefoon 04160-33037 Waalwijk BREDA Dinsdagmiddag tegen ctrie uur moesten de 50o ambtena ren van het belastingkantoor aan de Gasthuisstraat te Breda allen overhaast het gebouw verlaten, na dat een onbekende telefonisch mee gedeeld had dat in het belasting kantoor een tijdbom geplaatst was. De bedreiger zei dat hij de bom in een zwarte tas in het gebouw ach tergelaten had omdat hij boos was o at hij 2000 gulden BTW moest be talen. De met groot materieel ingezette politie en brandweer zetten het ge- houw af en togen op onderzoek u't. Na ruim een uur gaf men het zoe ken naar de niet bestaande bom oo. praktisch elke dag volgeboekt. Het bestuurskamertje, de kleine en de grote zaal van het in 1966 geopende cultureel centrum verschaften de be volking een lokaliteiten-accommoda tie, welke zeer welkom was. De ach ter Zidewinde gebouwde Pelikaan sporthal is bijna geheel zelf-suppor- ting. Overdag krijgen de schoolkin deren er gymnastiekonderwijs en op zaterdag en in de avonduren bevol ken verenigingen en particulieren de vrij grote sporthal. Een ander facet waaraan momenteel "gewerkt" wordt, is de voetbalveld accommodatie. Op het complex van SSC na liggen de terreinen niet dn het zgn. hart van de gemeente, maar ze zorgen er wel voor dat het gemeen- schapshart blijft kloppen. In Sprang is het grondwerk van een derde veld voor NEO reeds door de Heidemij. verricht. Afgezien van de verwerving van de grond, gaat die uitbreiding on geveer/ 145.000,- kosten Zoals wij vorige week reeds bij de gemeente raadsverslagen van Sprang-Capelle vermeldden, is het de bedoeling dat op zeer korte termijn ook tot de uit breiding en verbetering van het sport complex aan de Juffrouwsteeg te Ca- pelle overgegaan wordt. Voor de uit voering van de eerste fase heeft de Grontmij. reeds opdracht van het gemeentebestuur ontvangen. Nu liggen er twee velden waarvan HNC en Wit-Zwart gebruik moeten maken. De eerste uitbreidingsfase omvat de vergroting van het HNC- veld tot hoofdveld met de grootste KNVB-af metingen en de aanleg van een derde speelveld dwars achter het huidige Wit-Zwart-voetbalterrein. Later zal de tweede fase, bestaande uit de aanleg van oefenveld, oefen- hoek en parkeerplaatsen voor fietsen, bromfietsen, bussen en auto's dienen te geschieden. De Juffrouwsteeg is immers veel te smal om het verkeer en de geparkeerde voertuigen tijdens voetbalwedstrijden van de daar spe lende clubs te kunnen verwerken. Overigens wil het gemeentebestuur van Sprang-Capelle niet verhelen dat één gefuseerde vereniging een beter gebruik van de accommodatie moge lijk maakt. Evenwel ook voor de rea lisering van het "centrumplan" in het "hart" van de gemeente Sprang-Ca pelle zal bundeling van krachten voordelen opleveren.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 5