Goed licht? Volledige handhaving „The All Stars gedurende 15 jaren hét hoogtepunt f25,- WASPIK Stas&ar Show! INDIVIDUALITEIT ONDERGESCHIKT AAN TEAMVERBAND Een Pontiac is een gelukkig bezit prachtgeóclienlz (§ouden eeuw» DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAGAVOND 5 NOVEMBER 1970 6 Initiatief in zomer 1955 Juwelier TAUSCH verkoopster leerling verkoopster Instuifavonden Ingewikkeldheid zo'n cadeaubon voor 'n dinertje met zVt tweeën Repetities Repertoire Binnen- en buiten land Vrijdag Bichtwed- sfrijd RKC—Helmond Sport 6 ■WMTtDMU «VI Deze maand is hei 15 jaar geleden, dat het in deze omgeving alom bekend staande dans- en showorkest "The AU Stars" werd opgericht. Gedurende al die jaren heeft het orkest zich niet alleen weten te handhaven, maar bo vendien is haar populairteit gestegen en is haar actieradius belangrijk gro ter geworden, zelfs tot in het buitenland. De grote kracht van het orkest is gelegen in het feit, dat men met de steeds veranderde sound van de muziek is meegegaan en dat men de steeds elkaar opvolgende generaties van jon geren heeft weten te begrijpen voor wat betreft hun muzikale voorkeuren. Het begon allemaal gestalte te krij gen enkele maanden voor het eerste optreden in de zomer van 1955. Op initiatief van W. van Drunen en H. van Boven is men met een groepje bij elkaar gaan zitten en gaan praten. Naast de twee reeds genoemde personen, maakten toen deel uit van het orkest: Th. Faas, W. Rutten, M. van de Heuvel, terwijl kort na het eerste optreden Jack Ming als bassist toetrad tot het orkest. Aan dat eerste optreden is nog heel wat voorafge gaan, omdat er toen al naar gestreefd werd met een g°ed repertoire voor 't voetlicht te treden. Bewust is er van af het eerste moment gewerkt aan 'n verantwoord repertoire. De bühne werd voor het eerst be treden op een instuifavond van St. Catherine te Den Bosch. Trompet, klarinet, accordeon en drums met wat later daarbijgevoegd de piano, waren de instrumenten waarmee op die avond veel succes werd behaald. Voor het zover was heeft men lang moeten praten om de organisatoren te bewe gen tot een optreden, omdat die er blijkbaar niet in geloofden. Hun on gelijk is inmiddels wel bewezen- Het succesnummer van de avond vormde het onverwoestbare: "When the SaintsOok is er in die 15 ja ren wel iets veranderd, als men be- Goud, met gouden band f 575.- Grotestraat 231A Waalwijk telefoon 32625 WIJ ZOEKEN voor onze Juwelierszaak een en een TAUSCH JUWELIER Grotestraat 231a, Waalwijk Tel. 32625 denkt, dat het toen bedongen honora rium 40, - bedroeg. Het gevolg van het succes wa£, dat men op meerdere instuifavonden gevraagd werd en dat ook optredens volgden op personeelsavonden. Niet alleen traden "The All Stars" op in Den Bosch of naaste omgeving, maar ook kwamen zij al snel op de in stuifavonden in Drunen en Waalwijk. Het Gemeenschapshuis te Baardwijk werd voor hen een bekende lokaliteit. De populariteit steeg en dat beteken de, dat de dancings in de omgeving eveneens belangstelling begonnen te krijgen voor "The All Stars". Vele malen was men dan ook te gast in Ro- danks de amateuristische instelling tendeert de kwaliteit naar het prof- fessionle vlak. Handhaving is ook te danken aan de inzet, de flair en de show, waarmede de presentatie ver gezeld gaat. De hedendaagse muziek is veel in gewikkelder dan 10 jaar geleden. De muziek uit de musical "Hair" bij voorbeeld illustreert wel de moeilijk heidsgraad. Meer en meer moet er ge arrangeerd worden en The All Stars prijzen zich gelukkig met Cees Priem, die zioh ontpopt heeft tot een meer dan uitstekend arrangeur. Een goede leiding is voor een orkest ook onont beerlijk. Harry van Boven is niet al leen een goed musicus maar heeft ook geboren leiderskwaliteiten. Een eerste vereiste voor een orkest is bo vendien het bezitten van een goede solo-zanger. John Davis, Waalwijker, kan voor wat dat betreft glansrijk de toets der kritiek weerstaan. Een klas se apart is ook Cees Priem als zan ger van het Spaans-Zuid-Amerikaan- Compleet menu met dranken, BTW en bediening inbegrepen voor 2 personen iSpeclaUteUen-<~Qeótaurant 3lotel cöerivlel - *"1Oaahoijk tel. 04160-32330 Grotestraat 208 vermelden en een willen we U niet onthouden. Niet ver uit de omgeving van Waalwijk werd een optreden ver zorgd. Dit optreden ontlokte bij het orkest de opmerking aan de eigenaar van de zaak, dat de piano te laag ge stemd was. Tot hun grote verbazing zagen de orkestleden bij een volgend optreden, dat naast de piano een aan tal balken gelegd warenGrote hila riteit was het gevolg. Ter verhoging van de kwaliteit van hetgeen men wil bieden aan het pu bliek wordt slechts in het weekend opgetreden en worden een aantal an dere avonden van de week besteed aan repetities. Als gevolg hiervan zijn de aanvragen om te komen spelen na tuurlijk talrijk. Vandaar dat het pu bliek uit deze omgeving zijn favorie ten niet elke week in De Ster te Nieuwkuyk en het Lido te Waalwijk ziet. Zeven jaar geleden traden The All Stars voor de eerste keer in het Lido op en nu nog steeds trekken zij een meer dan volle zaal. De indivi dualiteit in het orkest is onderge schikt aan het teamverband en is daarom ook een van de redenen, dat The All Stars tot zulk een hoogte hebben weten te reiken. Ieder lid van The All Stars heeft "The All Stars" bij elkaar 'gemonteerd'. Van links naar rechts: Loec Kraak (drums-zang), Ad van Mierlo (beneden links: basgitaar), Cees Priem (gitaar-zang), zanger John Davis. Boven in de 'montage' opnieuw Loek Kraak, maar dan van opzij gezien; op de voorgrond beneden trompetist Ad van der Kallen; Harry van Boven (sax-klarinet). Het hoofd op de voorgrond-beneden is opnieuw van Ad van der Kallen 'en uiterst rechts naast elkaar zanger John Davis en Ad van der Gein (hammondorgel). mantica te Waalwijk en Euphonia te Kaatsheuvel, waar volle zalen wer den getrokken. Het orkest verrijkt zich in die tijd ook met een zanger en wel R. Matrona. tegenwoordig deel uitmakend van het Bossche Con- fetticabaret. Gedurende een korte pe riode werd zijn plaats achter de mi crofoon ingenomen door Paul Par- nussa, die vooral in Waalwijk be kend stond als een uitstekend zanger. Opvolgers hebben beide gekregen in gitarist-zanger Van de Zanden, Remi Rademakers, Annemieke Beeks, Ton Kalberg en Franck Scott, de huidige zanger bij de Ferrari's. Op het ogen blik bestaat het orkest uit John Davis, zang; Cees Priem, gitaar-zang; Har ry van Boven, sax-klarinet-leider; Loek Kraak, drums-zang; Ad van de Gein, hammondorgel; Ad van de Kal len,trompet en Ad van Mierlo, bas gitaar. Sinds geruime tijd is de zake lijke leiding in handen van W. van Drunen, die gedurende 14 van de 15 jaren in het orkest gespeeld heeft. Van de mensen van het eerste uur zijn er nog twee over te weten Harry van Boven en W. van Drunen, met wie wij dit gesprek hadden. Een hoogtepunt uit het bestaan van "The All Stars vindt W. van Drunen het feit, dat men zich weten te hand haven, meegegaan is met alle muzi kale stromingen. Het lukt heel wei nig orkesten, bij het zelf ouder wor den, om de jeugd te blijven boeien en alles op een verantwoorde wijze. Wei nig orkesten buiten The All Stars hebben dan ook een dergelijk kwali tatief niveau en zijn up to date. On- se lied. Dit genre slaat goed aan bij 't publiek. "Na 1960, toen de grote doorbraak kwam, zijn we opgetreden in heel Ne derland van Vlissingen tot Gronin gen", vertelt W. van Drunen. In het buitenland en met name in België, Frankrijk en Duitsland zijn ze ook graag geziene gasten geweest, vooral op de miltaire bases Krefeld in Duits land vormde toch wel een van die hoogtepunten, toen opgetreden werd tijdens een internationale rally met deelnemers uit 12 landen. Uit België kwamen aanbiedingen voor vaste kontrakten, maar in verband met het feit, dat men in Nederland voldoen de emplooi heeft, is men daar verder niet op ingegaan. Vele artiesten heeft het orkest in de loop van al die jaren begeleid, zoals Anneke Gröloh, Louis Neefs en Ilonka Biluska. Zo werd in 1967 nog het muzikale gedeelte van de Nederlandse profes sional danskampioenschappen door The All Stars verzorgd. Het succes in Den Haag was van dien aard, dat men tot driemaal toe gevraagd is voor de Europese danskampioen schappen in Amsterdam; echter vond men de tijd van voorbereiding te kort. De uitnodiging an sich was overigens wel bijzonder eervol. Ook heeft het orkest wel eens een avond verzorgd voor de heer van Thiel, voorzitter van de Tweede Kamer, en zijn familie. Leuke voorvallen zijn er ook vele te een goede maatschappelijke positie hetgeen impliceert, dat men amateur wil blijven en dat het musiceren een hobby kan blijven. Bij dit alles komt natuurlijk ook een goed instrumenta rium. Men voelt wel voor het maken van een plaat, maar die moet dan ge heel passen in het image van het or kest. W. van Drunen vindt het bo vendien een teken aan de wand, dat gedurende de afgelopen 15 jaren nog niemand heeft gezegd na afloop, dat hij het niet leuk gevonden zou heb ben. Voor wat de muziek betreft is en blijft het doel van The All Stars: het zich kunnen indenken de wensen van het publiek. Aan een breed repertoire valt dan niet te ontkomen en dat kost natuurlijk veel voorbereiding. W. van Drunen wilde nog wel kwijtdat de hedendaagse muziek ge tuigt van een inhoud en op een hoog peil staat Close-harmony-singing wordt meer en meer ingevoerd; ook bij The All Stars, die toch wel aanto nen een modern orkest te zijn, ieder een een zo groot muzikaal genot te verschaffen en bovendien bij dit al les zelf jong blijven, want de afstand tussen hen en de jongere generatie echt niet zo groot laat zijn. WAALWIJK A.s. zondag is er voor het amateur- en betaald voet bal geen programma vastgesteld. RKC maakt van de gelegenheid ge bruik om vrijdagavond een oefen wedstrijd te spelen en wel tegen de eerste divisieclub Helmond Sport. Het kan een zeer interessan te wedstrijd worden met aan weerszijden een proberen van het arsenaal dat de trainers tot him beschikking hebben. Voor deze wedstrijd, die bij kunst licht wordt gespeeld, gelden de nor male toegangsprijzen. Er kan ge- rus gesteld worden, dat sinds de lichtinstallatie in april in gebruik is genomen, deze haar nut en diens ten al zeer goed bewezen heeft en dat het voor elke eerste klasser min of meer een bittere noodzaak be hoort te zijn, te kunnen beschikken over een dergelijke installatie. Niet alleen wordt er aanstaande vrijdagavond gespeeld, maar op 18 november 's avonds eveneens als de selektieteams van de zondag- en za terdagamateurs van de afdelingen Zuid 1 en West 1 tegen elkaar uit komen. De geselekteerden zijn nog niet bekend. Wel is bekend het elf tal van Helmond Sport, dat als volgt binnen de lijnen verschijnt: doel: Honings; achter; Meeuwsen, Van de Berk, Van de Heuvel en Renders; midden: Beekmans en Van Melis; voor: Van de Kerkhof, Van de Putten, Van Lint en Van Berlo. Aanvang van de wedstrijd om 8 uur. Stationsstraat 88 Telefoon 04160-33037 Waalwijk DR. G. LOCHER OVERLEDEN De in Waspik geboren dr. G. P. H. Locher is in de nacht van 29 op 30 oktober ten gevolge van een hartaanval te Oegstgeest overleden. De heer Locher, algemeen secreta ris van de raad voor de zending van de Nederlandse Hervormde Kerk, bereikte de leeftijd van 66 jaar. Hij studeerde theologie in Leiden werk te van 1936 tot 1950 als zendings predikant in Indonesië. Hij promo veerde in 1948 op een proefschrift over "De Kerkorde der protestantse kerk in Indonesië". Hij werd op 1 november 1951 benoemd tot secreta ris van de raad voor de zending der Nederlandse Hervormde Kerk. Sinds 1 augustus 1966 was hij alge meen secretaris van deze raad. VOORLICHTING SANERINGSPLAN Naar aanleiding van de sanerings plannen welke het gemeentebestuur heeft met Waspik-Boven gaat de plaatselijke centrale van het NKV een voorlichtingsbijeenkomst hou den op vrijdag 6 november om 8 uur in het gemeenschapshuis te Waspik-Boven. Het bestuur heeft een deskundige op dit terrein be reid gevonden een inleiding over deze materie te houden en eventue le vragen te beantwoorden. Deze bijeenkomst is niet alleen bestemd voor leden van het NKV maar voor alle betrokkenen en belangstellen den. HANDBAL KPJ De plaatselijke afdeling van de KPJ nam met een jongens- en meis jesteam deel aan kringwedstrijden handbal. De jongens wonnen van Rijen met 20 maar verloren van Liesbosch met 36. De meisjes boekten een 21 overwinning op Molenschot. De afdelingen Breda en Teteringen bleken voor Waspik te sterk, (resp. 130 en 64). E. Wouters, T. van Dongen, R. Kamp en A. van Dongen onderwierpen zich nog aan een theoretisch exa men in de handbalsport, allen met goed resultaat. BILJARTEN Voor 9 november zijn in het ka der van de competitie der Waspikse biljartbond de volgende wedstrij den gepland: KOT 2-Alt. Raak 2; Alt. R1-NGD1; 't Wijnhuis 2-TDO; Fotsers-WKl; WK 2-Vr. Kr 2: NGD 2KOT 1; Vr. Kr. l-'t Wijn huis 1. DRIVE IN SHOW De stichting Jeugdcarnaval Was pik organiseert zaterdag een zgn. Drive in show voor de jeugd. Drie disc-jockey's uit Amsterdam zullen vanaf half 8 het gemeenschapshuis in de Carmelietenstraat volpraten. WINKELWEEK VOOR HARMONIE De Waspikse Winkelweekaktie van de plaatselijke winkeliersver eniging zal dit jaar worden georga niseerd t.b.v. de Harmonie Volles- vlijt en Volksvermaak. Dit korps hoopt n.l. in 1971 haar 90-jarig be slaan te vieren en om een waardig feestprogramma te kunnen bieden is een bepaald basisbedrag noodzake lijk. De winkelweekaktie loopt van 15 november t,m. 5 december. Van 30 november t.m. 4 december zullen de winkels tot 9 uur 's avonds ge opend zijn. Op 5 decmeber sluiten de zaken om 5 uur., INLEG JEUGDTOTO 439,60 De inleg van de 5e toto-week in de aktie van het jongeenkoor Was pik bedroeg 439,60. Vijf deelne mers voorspelden de juiste inzet: C. van Merwijk, Made; C. de Vries, Geertruidenberg; S. Bont, Amstel veen; mej. A. Roovers, Waspik en mevr. Kamp-van Strien, Waspik. Zij delen de le prijs van bijna 66,-. De tweede prijswinnaar was mevr. Boezer-van Kampen uit Waspik die met haar voorspelling van 439,02 een bedrag van 43,96 verdiende. De prognose van dhr. Soeters uit Waspik, 439,65 bleek goed voor de 3e prijs van f 21,98. De aktie is nu halverwegen, de stand is momen kel 1398,71 netto. Als de laatste loodjes niet te zwaar vallen en de inzet wordt niet minder dan kan 't koor aan een eigen bescheiden or geltje gaan denken. Er zijn echter ook nog versterkers en een uitge breider instrumentarium noodzake lijk. WONINGBOUWVERENIGING Een poging van de woningbouw vereniging Volksbelang om zich te maken tot een louter particuliere instelling is nog slechts ten dele ge slaagd. De belangstelling voor een voorlichtingsavond waarvoor 170 Uitnodigingen waren verstuurd was miniem. Naast gemeentebestuurders en ambtenaren aanhoorden een 20 belangstellenden de uiteenzetting van mr. J. Stassen van de Ned. Ver. van Woningcorporaties te Utrecht, Uie op deze bijeenkomst taak en doelstelling van een woningbouw vereniging toelichtte. Tot nu toe ga ven zich slechts 5 personen als lid op. Middels een circulaire zal het bestuur nu meer belangstelling voor de bouwvereniging trachten te win nen. Voor huurders en zeker voor de woningzoekenden die er in Waspik toch altijd nog een kleine 100 staan ingeschreven, is een lidmaatschap van het grootste belang. Alleen dan kan men inspraak krijgen in zaken als woningverdeling en woning bouw. Eind november of begin de cember zal het bestuur een verga dering beleggen en een rooster pre senteren van aftreding van be stuursleden om zo geleidelijk tot vernieuwing te komen. MET MUZIEK DE WINTER IN Voor leden en begunstigers or ganiseert het comité recreatiezorg bejaarden een amusementsavond op 13 november om half 8 in de Statie. De Tiroler Schnitzel zorgt voor een muzikale omlijsting. KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk Waspik, zondag 8 november, 9.30 uur ds. Schrijver, 14.30 uur ds. G. Wursten, Sprang- Capelle. WIJKVERPLEGING Zaterdag en zondag, zr. van El- ten uit Hank, tel. 390. MEDISCHE DIENST Zaterdag en zondag dokter R. Wijffels, tel. 250. EMBO VOOR 6e KLASSERS De leerlingen van de zesde klas van de vier Waspikse lagere scho len krijgen enig onderricht in de materie van Eerste hulp bij Onge lukken. Enkele leden van de Was pikse EHBO-vereniging St. Jan zul len de kinderen in een opgezet leer plan van 10 lessen wegwijs maken in het verlenen van eerste hulp. 11-11 MET DE TIROLER SCHNITZEL Zaterdag organiseert de Waspik se harmonie een gekostumeerd bal in de zaal van De Statie. De Tiroler Schnitzel met hun schitterende staat van dienst zal deze 11-11-viering naar een carnavalesk feest blazen. WISSELBEKER VOOR HERCULES Op de banen van de handboog schutterij Tevredenheid in Dongen- Vaart streden de vereningen van distrikt 3 om de wisselbeker, door het distriktsbestuur beschikbaar ge steld. Tevredenheid, al twee jaar achter elkaar winnaar, zou dit jaar definitief in het bezit van deze tro fee kunnen komen. Hercules uit Waspik, dat voor het eerst deelnam doorkruiste echter deze plannen. Met een score welke liefst 182 pun ten boven het gemiddelde lag greep Hercules met 843 p. naar de eerste plaats in de eindrangschikking, voor Tevredenheid uit Dongevaart en OKK uit Dongen.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 6