waalwijkse en Lanqstpaatse couRant Vele gelukwensen voor behalen eerste prijs fanfarekorps Sirena uit Sprang-Capelle <©*s> Zaterdag installatie Jeugdprins en Prins Jul 1 Stassur Waalwijkse zwemclub won tweekamp tegen Drunen ZONDAG AUTORALLY IN WAALWIJK Klassementswedstrijden Presto - Drunen zijn afgesloten Nieuwkuijk DONDERDAGAVOND 5 NOVEMBER 1970 93e JAARGANG No. 89 SSC-voorzïtter pleitte voor verenigingsraad Direkteur De Toekomst Sprang-Capelle wil ontbinden J. Spierings 25 jaar lid Gemeentebestuur Deputaties Spaaroverschot RPS in oktober 3 miljoen gulden SALON HOMBERGEN Waalwijker J. Verhagen bij oversteken gedood een fiets TOON bAARTS Eerste „jubileum"- aktiviteiten carnaval 1971 Organisatie Romantica start- en finishplaats Sprang-Capelle De tcho vAn het Zuióen Uitgever: Waalwijksche Stoomdrukkerij An toon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent i» Abonnement p. week (0,33 2 ct. inc.k.) f 0,35 p. kwrt. (3,95 10 ct. inc.k.) 4,05 p. mnd. (1,45 10 ct. inc.k.) l,5f o. kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-32621-32746 - Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „Echo" SPRANG-CAPELLE - Het fanfarekorps Sirena uit Sprang-Capelle nam zaterdag deel aan het Groot Nationaal Federatief Muziekconcours, geor ganiseerd door de Koninklijke Harmonie Sophia's Vereeniging te Loon op Zand. Sirena kwam uit in de eerste afdeling en behaalde met het ver plichte nummer Contrasten suite van G. Boudijn 153,5 punten en voor het keuzenummer In Sommerset van J. Harveij 145 punten, in totaal 298,5 punten, hetgeen betekende een ruime eerste prijs, daar 288 pun ten reeds voldoende waren om een eerste prijs te behalen. Na de loting moest al direkt na de aankomst om 4 uur worden opgetre den. Toen om ongeveer 6 uur de uit slag van de tweede en eerste afdeling werd bekend gemaakt, was begrijpe lijkerwijze de vreugde en blijdschap zeer groot bij het vernemen dat Si rena een eerste prijs had behaald. De beschermvrouwe van het korps mevr. Oerlemans-de Roon, welke met haar dochter en mevr. Heijmans in de zaal te Loon op Zand aanwezig wa ren konden de eersten zijn om Sirena geluk te wensen en zulks deed ook 't aldaar aanwezige gemeenteraadslid, de heer W. Pruyssers. In vreugdevol le stemming werd de thuisreis aan vaard en arriveerde het gezelschap om half zeven aan het gemeentehuis al waar het tamboerkorps reeds stond opgesteld om hun fanfarekorps te be groeten. Met volle muziek ging het korps naar het repetitielokaal van de heer W. Kuis, alwaar een koffietafel stond aangericht voor de muzikanten met hun dames. Tijdens de koffiemaaltijd hield de voorzitter, de heer J. Vos een toe spraak waarbij spreker zich eerst richtte tot de direkteur de heer v. d. Heijden uit Vlijmen en hem dank bracht voor de vele opofferingen de laatste weken aan het korps besteed, in verband met de vele repetities. De Vlijmenaar kreeg een presentje, ter wijl ook zijn echtgenote een bloem- stukje in ontvangst mocht nemen. Spreker bracht ook namens 'het be stuur woorden van dank aan de leden voor de vele aktiviteiten gedurende de laatste weken, waarbij hij er op at tendeerde dat met gezamenlijke in spanning en een goede samenwerking veel bereikt kan worden. "Het aan wezig zijn van een goede geest onder Stationsstraat 88 Telefoon 04160-33037 Waalwijk Op de algemene vergadering van de coöperatieve vereniging van melkvee houders De Toekomst te Sprang-Ca pelle, die donderdag 12 november 's morgens om 10 uur in het cultureel centrum Zidewinde gehouden zal worden gehouden, komt een voorstel ter tafel om met ingang van 2 janu ari 1971 de vereniging van melkvee houders te ontbinden. De reden hiervan is dat door de nieu we wet op de vennootschapsbelasting de melk van de leden van de vereni ging zwaarder belast wordt. Deze ho gere belasting drukt niet op de vee houders die rechtstreeks lid van de coöperatieve melkinrichting en zuivel fabriek St. Jan in Den Bosch zijn. Men heeft de minister ontheffing ge vraagd voor de leden van de veehou derijvereniging De Toekomst. De In- spekteur van de belastingen heeft 't bestuur van de veehouderijvereniging telefonisch meegedeeld dat het ver zoek om ontheffing niet zal worden ingeivilligd. De enige oplossing die dus overblijft, aldus het bestuur is 'n rechtstreeks lidmaatschap van de co- operatieve melkinrichting St. Jan in Den Bosch. Enkele jaren geleden al is de melkinrichting De Toekomst in Sprang-Capelle een fusie aangegaan met de St. Jan uit Den Bosch. de leden is van onschatbare beteke nis", aldus de voorzitter. Hierna ging de voorzitter over tot de huldiging van de heer J. Spierings in verband met zijn 25-jarig lidmaat schap van Sirena. Op 30 oktober '45 had hij zich in laten schrijven bij het korps en sindsdien is hij altijd een hard werkend en trouw lid geweest die de laatste jaren tevens een Ibe- stuursfunktie vervult. De voorzitter speldde hem de zilveren speld van Si rena op en overhandigde hem de oor konde met de zilveren speld van de federatie van muziekkorpsen. De inmiddels binnengekomen burge meester feliciteerde Sirena hartelijk met het behalen van dit succes en de promotie van de eerste afdeling naar uitmuntend. "Met U delen wij in de vreugde die er hier heerst met dit be haalde resultaat. Sprang-Capelle heeft haar beste beentje weer eens voorop gezet en uw korps heeft met succes aan dit concours deelgenomen. Bij een vereniging als deze zijn als het ware alle leden gelijk aan de le den van één gezin en met elkaar in een samenspel en teamwork zijn er geen dissonanten maar is het een har monisch geheel. Dit verenigingsleven brengt U ook op een hoger niveau en in de muziek vinden de leden een cultureel genoegen. Het gemeentebe stuur is eveneens met U blij met de eerste prijs en wethouder Van de Ma de en ik zijn tijdens de pauze van 'n uitvoering die wij deze avond in Zi dewinde bijwonen gaarne naar hier gekomen om U namens het gemeente bestuur onze hartelijke gelukwensen aan te bieden". Burgemeester Van Prooijen sprak te vens nog een feldcitatiewoord tot de heer Spierings in verband met zijn 25-jarig lidmaatschap waarvan hij de huldiging nog juist bij het binnenko men had meegemaakt. De voorzitter van Sirena, wethouder Jac. Vos sprak een dankwoord waarin hij liet uitkomen dat het korps het ten zeerste waardeerde dat de burge meester met de wethouder gekomen was om het korps toe te spreken en te complimenteren. Namens de v.v. SSC was voorzitter M. v. d. Mast aanwezig om de geluk wensen over te brengen. "Uw vereni ging neemt in onze gemeente een spe ciale plaats in, daar uw vereniging bij vele gelegenheden klaar staat om me dewerking te verlenen. In het verle den zijn er tussen verenigingen wel eens kommunikatiestoornissen ge weest, waarbij dan kleine dingen op de spits gedreven werden. Om zulks te voorkomen moest er eigenlijk in onze gemeente een verenigingsraad zijn", aldus v. d. Mast, die zijn feli citatiewoord vergezeld liet gaan Van een enveloppe met inhoud. De heer C. Verhagen bood namens PV Nooit Gedacht de gelukwensen aan, terwijl de heer Verheijden uit Haarsteeg dit deed namens de harmo nie aldaar. De voorzitter dankte de deputaties voor hun aanwezigheid, goede woorden en aangeboden at tenties, waarin hij ook de familie betrok. Tenslotte wekte de voorzitter allen op om mede te werken aan de opbouw van Sirena opdat nog meerdere suc cessen behaald mogen worden, waar na hij alten een prettige feestavond toewenste. WAALWIJK Afgelopen zondag was het voor de zwemmers van het Waalwijkse WZV RB vroeg dag. Om kwart over acht vertrokken zij naar het Brabantbad in Den Bosch om daar om negen uur aan te tre den tegen DEZV uit Drunen-Els- hout. In deze jaarlijks terugkeren de derby moesten de zwemmers van WZV RB de wisselplaquette die zij vorig jaar op Drunen hadden veroverd, verdedigen. Na vijf verzwommen nummers had de ploeg uit Drunen al een voorsprong van vijf punten, doch vier nummers later waren de rol len omgedraaid en had de kern ploeg van WZV RB een fikse voorsprong opgebouwd van dertien punten. Deze voorsprong hebben zij toen niet meer uit handen gege ven maar bouwden deze langzaam maar zeker verder uit tot een uit eindelijke voorsprong van 29 pun ten. Van de 23 verzwommen nummers nam DEZV 12 overwinningen voor zijn rekening, met WZV RB daar in tegen slechts 11. Toos Schuurmans en Mieke Klerks Sielden ieder een Waalwijks record scherper. Toos bracht haar eigen record 100m rugslag meisjes onder 14 jaar op 1.55.2 en Mieke nam het record 50 meter schoolslag meis jes onder 12 jaar over van Truus Timmermans en bracht het op 49.6 sec. Gerry Thomassen evenaarde zijn record 100m vrijeslag: 1.22.6. De uitslagen voor WZV RB wa ren: 100m rugslag meisjes 16 j.: 2 Ria van de Pluym, 1.47.8; 3 Ria Bekke, 1.50.2; 5 Toos Schuurmans, 1.55.2 (ww-record 14 j.). lOC-m rugslag jongens +16 j.: 2 Jan Scholt, 1.30.9; 3 Bert Spitters, 1.32.0. 25m vrijeslag meisjes 12 j.: 3 Jo sé Heesters, 19.8; 4 Gonny van Ha ren, 20.5. 25m vrijeslag jongens 12 j.: 1 Arie Louter, 18.6; 2 Frans van de Wiel, 20.7. 50m vrijeslag meisjes 14 j.: 2 Toos Schuurmans, 39.6; 3 Laura van de Ven, 44.0. 50m vrijeslag jongens 14 j.: 1 Wilfried de Mul, 35.5; 2 Peter Schal ken, 35.5. 100m schoolslag meisjs 16 j.: 1 Ria van de Pluym, 1.44.0; 4 Marjo Süoss, 1.54.7. 100m schoolslag jongens 16 j.: 2 Wilfried de Mul, 1.35.2; 3 Joep Ley- tens, 1.43.9. 100m schoolslag dames: 1 Toos Hulst, 1.36.0; 4 Els Adams, 1.45.4. 100m schoolslag heren: 1 Jan Scholt 1.30.0; 3 Bert Spitters, 1.35.4. 25m vrijeslag meisjes 10 j.: 2 Sa- cha Laurens, 24.1; 4 Dorian Ver meer, 28.3. 25m vrijeslag jongens 10 j.: 2 Fr. Kools, 24.2; 5 Jan Huygers, 26.8. 50m schoolslag meisjes 12 j.: 1 Mieke Klerks, 49.1 (ww-record); 4 Truus Timmermans, 52.4. 50m schoolslag jongens 12 j.: 1 Arie Louter, 49.7; 2 Frans van de Wiel, 52.0. 50m rugslag meisjes 14 j.: 2 Elise Klerks, 51.3; 3 Toos Schuurmans, 53.2. 50m rugslag jongens 14 j.: 2 Re- né de Bruyn, 45.4; 4 Jan Kools, 50.5. 100m vrijeslag meisjes 16 j.: 1 Ria Bekke, 1.31.1; 3 Toos Schuurmans. 1.38.4. 100m vrijeslag jongens 16 j.: 2 Gerry Thomassen, 1.22.6; Wilfried de Mul, 1.27.5. ICOm vrijeslag Dames: 2 Toos Hulst, 1.29.9; 4 Ria Bekke, 1.34.4. lOOm vrijeslag Heren: 1 Bert Spit ters, 1.12.1; 4 Jan Scholt, 1.24.7. 4 x 50m vrijeslag dames: 1 WZV RB, 2.48.6; 2 DEZV, 2.52.9. 4 x 50m vrijeslag Heren: 1 WZV RB, 2.33.9; 2 DEZV, 2.45.6. Bij de Rijkspostspaarbank was in de afgelopen maand een spaarover schot van 3 miljoen gulden (okto ber 1969: 6 miljoen gulden). Inge legd werd 142 miljoen (oktober '69: 15l miljoen) en opgenomen 139 miljoen (oktober 1969: 145 miljoen). Het inleggerstegoed bedroeg ultimo cktober 1970 5744 miljoen gulden tegen 4391 miljoen ultimo oktober 1969. RUIME PERSONEELSBEZETTING EEN MINIMUM AAN WACHTTIJD Dames- en Heren-coiffure Parfumerie - Bijouterie Markt 11 Waalwijk Telefoon 32477 Geopend van 8.00 tot 19.00 u. Vrijdagavond tot 21.00 u. Zaterdags tot 18.00 u. 's Maandags de gehele dag gesloten. WAALWIJK In het komende weckend zal Carnaval 1971 in Waal wijk weer worden ingeluid met de traditionele installatie van de Prins en Jeugdprins met run gevolg. Deze installatie zal plaatshebben za terdagavond vanaf 19.3o uur in zaal De Lindeboom bij de heer J. Tim, mermans. Nu reeds is bekend wie als Prins in Schoenlappersland de scepter zal zwaaien: het namelijk weer Prins Jul 1, die nu reeds ge durende een aantal jaren dit gedaan heeft. Wie de Jeugdprins zal worden is op dit moment nog niet bekend. Na de officiële installatie vindt er een gezellig samenzijn plaats. De officiële 11/11 bals zullen gehouden worden in het weekend van 14 en 15 november aanstaande. (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Dinsdagmorgen om ca. 10 min. voor acht vond op de T- kruising van Floris V-laan en Prof. Minckelersweg een aanrijding plaats tussen een D AF-personenauto en een bejaarde voetganger die met zijn fiets aan de hand de Floris V-laan over stak. De bestuurder van de personen- autot S. uit Kaatsheuvel, kwam met zijn voertuig vanaf de spoorwegover gang Prof. Minckelersweg de Floris V-laan opdraaien, toen de 67-jarige Waalwijker J. C. Verhagen door juist aan het oversteken was. Hij kon een botsing niet meer voorkomen, met als tragisch gevolg dat de heer Verhagen hoewel deze nog naar het ziekenhuis vervoerd werd, vrijwel direkt aan de opgelopen verwondingen bezweek. De schade aan de auto was zeer gering. De overleden J. C. Verhagen was woonachtig in de Victoriestraat 13 en stond in Waalwijk onder meer bekend als secretaris van de PV De Postduif, welke funktie hij reeds vele jaren ver vulde. In het clubhuis De Schuur te Waalwijk zou hij zaterdagavond van wege zijn afscheid als secretaris ge huldigd worden. Hij was al ere-lid van De Postduif. Wat betreft het dodelijk ongeval ver zoekt de korpschef van de gemeente politie te Waalwijk personen die van de aanrijding getuige geweest zijn, zich met de politie te Waalwijk in verbinding te stellen, telefoon 04160- 34533. BLIJF FIT EN JONG Koop Grotestraat 322, Waalwijk Telefoon 33613 Op 8 november zal er ten bate van het Jeugdcarnaval in Waalwijk een rally verreden worden, die on der auspiciën staat van de AC Hu- nenrijders uit Drunen. De Hunenrijders hebben met veel animo deze rally aangepakt om sport en carnavalsleut hand in hand te laten gaan. En zij hebben dit ook vooral gedaan, om door middel van plezier te geven aan zieke kinderen, bejaarden en eenzamen. Waalwijk viert dit jaar voor de elfde maal georganiseerd carnaval en het is voor de vijfde maal dat dit geschiedt onder de verantwoor ding van het huidige Centraal Car navalscomité, dat als steeds zijn beste beentje voorzet om een pro gramma te brengen, dat bij ieder een in de smaak kan vallen. Er wordt vooral veel gedaan voor de jeugd en de meeste van de akties zijn dan ook op hen afgestemd zo als de rally van zondag. De kos tuums van de Jeugdprins dienen ondermeer vervangen te worden en daar is veel geld voor nodig. Alle carnavalsvereniging hebben zich in gespannen om te komen tot het or ganiseren van een autorally. Het comité hoopt dat velen zich voor deelneming zullen opgeven en het is verheugend nu al te kunnen ver melden dat het aantal voorinschrij vingen behoorlijk hoog ligt. Vanaf 12 uur kan men zich zon dag nog opgeven als deelnemer aan de rally. Algemeen winnaar van de rally zal zijn, degene, die het minst aantal strafpunten behaalt. De eer ste tot en met de derde prijs be staan uit een beker waarbij respek- tievelijk te verdienen zijn een autoradio, een set jodium mistlam pen en een draagbare radio. Verder zijn er waardevolle prijzen te ver dienen, die bestaan uit autoacces- soires, alles ter waarde van zo'n 600,-. De start heeft plaats bij Ro mantica aan de Olympiaweg en de inschrijving bedraagt 12.50. De DRUNEN Het was zondag 1 november een op alle fronten fees telijke dag voor de jeugdwielerclub PRESTO uit Drunen. In de grote Fedra hal aan de Grotestraat, waar iedere zondagochtend de leden van deze vereniging strijden in de di verse wedstrijden, werden op deze zondagochtend twee heuglijke ge beurtenissen aan de leden medege deeld. Aan alle jongens en ook in het bijzijn van de diverse aanwezige ouders werd de racefiets getoond welke het bestuur aan gaat schaffen voor hun leden. Het is zodoende mogelijk om in de wedstrijden de jongens tegen elkaar te laten rijden op gelijkwaardig racemateriaal. Dat het bestuur in staat is, om nu al reeds een flink aantal racefietsen aan te schaffen is te danken aan de vele particuliere giften en het re sultaat van gevoerde akties, waar van de baten ten goede kwamen aan deze verenigingen. In samen werking met de rijwielhandel C. van Loon uit de Grotestraat en met de importeur van het bekende merk Mercier, heeft het bestuur nu diverse van de getoonde racefietsen besteld. Ook voor de leden was er zondag nog meer waar met spanning op was gewacht. Sinds de oprichting van de jeugdwielerclub streden de leden voor punten in het klasse ment en dit klassement werd op 31 oktober afgesloten. De totaal pun ten konden worden opgeteld en op deze zondagochtend werden uit de drie leeftijdsgroepen de winnaars bekend gemaakt. Zij werden be- t loond met een medaille en gehul digd tijdens een ereronde. Het was al met al een feestelijke ochtend in het zeer prille bestaan van de jeugdwielerclub "PRESTO" uit Drunen en het is wel haast vanzelf sprekend aan te nemen, dat nu met nieuw racemateriaal de leden beter kunnen trainen en in de toekomst wel meer van zich zullen laten ho ren. De uitslag van het klassement luidt: Groep 8-9 jaar: 1 P. van Gessel, 102 p.; 2 F. Manders, 97 p.; 3 B. v. d. Luijtgaarden, 88 p.; 4 H. Wolfs, 67 p.; 5 H. v. d. Wiel, 51 p.; 6 M. van Son 40 p. Groep 10-11 jaar: l P. Damen, 97 p.; H. Manders. 92 p.; 3 R. Kamst, 79 p.; 4 R. Merkx, 70 p.; 5 T. Cools 69 p.; 6 H. Attema, 45 p. Groep 12-13 jaar: 1 A. van Hees- wijk, 103 p.; 2 Th. Scheutjes, 76 p.; 3 F. Moolenschot, 59 p.; 4 M. Lom- barts, 44 p. De uitslag van de zondag verreden ritten luidt als volgt: achtervolging over 5 ronden: leeftijd 8-9 jaar: 1. F. Manders. 10-11 jaar: 1 P. v. Gessel. 12-13 jaar: 1 L. v. Veggel. Finale: 1 P. Damen; 2 P. van Ges sel; A. v. Heeswijk; 4 H. Manders; 5 F. Manders. Behendigheidswedstrijd: 1 A. van Heeswijk; 2 P. Damen; 3 L. van Veggel; 4 Th. Scheutjens; 5 F. Manders. eerste deelnemer zal starten om 13.31 uur. De rit heeft een lengte van ca 60 kilometer en dient met een gemiddelde snelheid gereden te worden van 24 kilometer per uur. De rit is uitgezet volgens het Na tionaal Reglement voor betrouw- baarheidsritten, druk 1969, waarvan exemplaren verkrijgbaar zijn aan het startbureau. Dit reglement is geheel gelijk aan dat van de KNMV. De finish van de rally is weer bij Romantica, terwijl 's avonds vanaf 20.30 uur de prijsuitreiking zal plaatshebbben in Romantica in aan wezigheid van Prins Jul 1 met de Raad van Elf. PAARDENSPORT Nu de pony- en paardensport zich in steeds grotere belangstelling mag verheugen, is er in Nieuwkuijk ook 'n ponyclub opgericht. Doel hiervoor is om onder deskundige leiding de jeug dige ruiters op te leiden tot erv&ren ruiters en hun tevens een passende ontspanning te bezorgen. Vooral jeugdige paardenvriendjes, met of zonder pony, zijn van harte welkom bij de club. Ook oudere paardenvrienden worden verzocht zich aan te melden, eventueel als do nateur/donatrice. Tevens wordt ge zocht naar een passende naam voor de club. BIJEENKOMST WIT-GELE KRUIS Op maandag 16 november a.s. zal mevr. v. Baars-Sweens een inleiding verzorgen over "Gezag en vrijheid in de opvoeding". De bijeenkomst heeft plaats in het patronaat Nieuwkuijk om 8 uur. De volgende punten ko men aan de orde: 1 Is opvoeding in onze tijd moeilijker geworden? 2 Wat is opvoeden? 3 Is gezag in de opvoe ding noodzakelijk of moeten wij onze kinderen vrijlaten? Na haar inleiding wil men graag weten, over welke on derwerpen in verband met de opvoe ding, graag eens wat meer zou willen horen. TENTOONSTELLING DE VOGELVRIEND Op zaterdag en zondag 14 en 15 november organiseert de Vogelvriend in haar clublokaal Café van Baard wijk, Nieuwkuijk haar 3e Onderlinge Tentoonstelling. De thans 45 leden tellende vereniging laat bezoekers bo vengenoemde data genieten van een kleurrijke show met bijna 400 vogels. Voor de insiders zij vermeld dat naast een uitgebreide kollektie kleur- kanaries, ook een keur van tropische vogels en parkieten te bewonderen zijn. Een unieke verzameling bastaar den en Engelse vorm en postuurka naries kompleteert deze prima geor ganiseerde tentoonstelling. Aan de tentoonstelling is een uitgebreide ver koop gekoppeld. Voor voorlichting en begeleiding is tijdens de openings uren een team van leden aanwezig. GESLAAGD De heer J. van Loon leraar wis kunde aan de MTS te Breda, is ge slaagd voor Wiskunde M.O.A. BURGELIJKE STAND Geboorten: Maria Johanna dv J C A Hoefnagel en B Zijderveld; Engeli- na Antonia dv M van Oosterhout en A M Pelders. Huw.-aangiften: P J C van Thillo en A E H van Zeist; W Blok en T B Timmermans; J M P Meijers en V A G van der Velden. Vertokken: H Swart met gezin naar Beusichem. SPR-CAP

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 9