vvAalwijkse en lanqstRAAtse couRAnt Bouwdag komend weekeinde belooft veel goeds voor sport en recreatie Symfonie-orkest, Muziekschool en Accordeoia geven wisselconcert KRIJGT DRUNEN NOG DIT JAAR 12.000 INWONERS? mm I het mooiste cadeau», 'n Prisma horloge! Stassar Tentoonstelling met nieuwste luchtfoto's van Drunen Roeivijver Circa 700 woningen Woonsfeer C6 3.K.VERHULST PRISMA Verlichting Winkelcentrum Waterschap De Alm tegen gierlozing 3 m Kinderen gaan op receptie bij Sinterklaasintocht Drunen en Elshout Rondrit door Drunen in museumauto een fiets TOON AARTS DONDERDAGAVOND 12 NOVEMBER 1970 93e JAARGANG No. 91 De rcho y am het Zuióen Uitgever: Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,33 2 ct. inc.k.) 0,35 p. mnd. (1,45 10 ct. inc.k.) 1,55 p. kwrt. (3,95 10 ct. inc.k.) 4,05 p. kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-32621-32746 - Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167 -2002 Telegram-adres: „Echo' (Van onze verslaggever DRUNEN - Tijdens de bouwdag die komende zaterdag en zondag voor het publiek in feite voor het grootste gedeelte in de aula van basisschool De Wegwijzer te Drunen gehouden wordt, zal geen maquette van de nieuwe sporthal getoond worden. Het gemeentebestuur heeft daarvan afgezien omdat een maquette te veel arbeidstijd en geld kosten. Wel kan men een indruk krijgen hoe de sporthal, waarvan zaterdagmorgen met de bouw ge start wordt, er uit zal komen te zien door aanwezige tekeningen en pren ten. Ook de hierbij afgebeelde tekening laat zien wat voor een aanblik de voorgevel van de grote sporthal aan de Prins Hendrikstraat te Drunen ongeveer zal hebben. 1 Hoewel wij maandag reeds uitvoerig over de situering van deze nieuwe sportaccommodatie schreven, kan de foto welke de plaats aangeeft waar de sporthal en het eveneens maandag be schreven tweede Drunense sportpark (Braken-oord?) komen verduidelij kend werken. De weg is een gedeelte van de Prins Hendrikstraat, waar naartoe de sporthal geprojekteerd wordtt juist voorbij het Fina-tanksta- tion. Achter en naast de sporthal in de richting Lipsfabrieken (op de foto achtergrond midden) heeft het Dru nense gemeentebestuur 't momenteel in studie zijnde sportpark-'praatplan' bedacht. Duidelijk is dat bij een spoe dige realisering van beide zo kort bui ten de bebouwde kom van Drunen de aktieve sportbeoefening in Drunen en Elshout ongetwijfeld een hoge vlucht zal nemen. Op 1 januari j.l. waren er reeds 1710 sportbeoefenaars die een of meer mogelijkheden benutten op 't gebied van voetbal, gymnastiek, hand bal, volleybal, judo, zwemmen, paar densport, atletiek, lawntennis en bal let, terwijl er ook op het gebied van de kleine binnensporten en andere ontspanning mogelijkheden aanwezig zijn voor tafeltennis, dammen, scha ken. biljartsport, handboog-, rijwiel en wandelsport en geweerschieten (Schuts en Gilde). Zaterdag wordt ook de weg ontsloten welke toegang moet verschaffen tot het volgend jaar in exploitatie te brengen recreatie-object "De Kiviets- waard". Een archieffoto maakt dui delijk dat voor een dergelijk gebied, in totaal 24 ha waarvan ruim 7 ha roeivijver, grootse plannen opgezet kunnen worden. Naast voorzieningen voor dagrecreatie, heeft de Drie Hoefijzers-brouwerij er o.a. aan de oever van de plas een rustiek restau rant en een caravanpark gepland. Het gemeentebestuur van Drunen heeft naar aanleiding van de bouwdag de aantallen van sinds november '68 in de gemeente gebouwde woningen bekend gemaakt. Daarbij komt men tot 116 woningwetwoningen, 18 be jaardenwoningen, 99 premieverhuur- woningen, 132 premieverkoopwonin- gen en 56 vrije sektorwoningen; in totaal 421 woningen. Op 1 november j.l. waren in aanbouw 17 woningwet woningen, 14 bejaardenwoningen, 118 premieverhuurwoningen, 107 premieverkoopwoningen en 42 vrije sektorwoningen (totaal 298). Zoals we maandag reeds aantipten is Drunen ook op verzorgend gebied niet achtergebleven. Bijvoorbeeld in het hoofdcentrum vestigden zich een vijftal nieuwe bedrijven, terwijl bui ten het hoofdcentrum 8 zaken van branche veranderden of hun bedrijf vernieuwden. Een en ander belangrijk algemeen as- pekt dat, aldus burgemeester Stieger, in hoge mate bepalend is voor de woonsfeer binnen de gemeente is openbaar groen 'en straatverlichting. Alleen al in het bestemmingsplan Venne-Oost is 2,5 ha nieuw plant soen in cultuur gebracht. Binnen de grenzen van de gehele gemeente Dru- Aanzet nieuwe recreatie-objekt 'De Kievitswaard" Prisma gouden dameshorloge met gouden geslepen milanaise band 475,- (gouden dameshorloges met gouden band v.a. 295,-) fjjinr 'juwelier met t Klokkenspel r»f<ÜesUa*l 260 Waalwijk. Tel'OJl&O 34681 verzekerd legen verlies en diefstal (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Op muzikaal ge bied is Waalwijk best in staat enkele toontjes hoog te reiken. De aandui ding muziekstad is een groot woord maar toch gebeurt er nogal eens een en ander op het terrein van zang, dans, ballet, muziek e.d. Het is niet onwaarschijnlijk dat het bestaan van de Waalwijkse Muziekschool een nieuwe impuls aan het muzikaal le ven in deze Langstraatse gemeente ge geven heeft. Naast persoonlijke successen in de "noten"-wereld. reiken ook verschil lende ensembles tot grote hoogte. In dien men hiervan getuige kan zijn, wordt een nog grotere funktie ver kregen. Zodoende hebben de Waal wijkse accordeonvereniging Accorde oia, de Waalwijkse Muziekschool en het Waalwijks Symfonie-orkest el kaar gevonden in een wisselconcert dat woensdagavond in het Lido te Waalwijk gegeven wordt. Onder leiding van J. Plinsinga zal het Symfonie-orkest het programma om half acht openen met een strijk orkest concert in A van Antonio Vi valdi. Daarna betreedt een ensemble van de Waalwijkse Muziekschool o.l.v. de direkteur H. C. Timm het podium en speelt Polka van Jos Wuy- tack en Rondo van Carl Orff. Dan is het de beurt aan Accordeoia dat on der leiding van Th. van Wanrooy de vierdelige Heitere Suite van Rudolf Würthner en In een blauw geruite kiel van Hendrik Altink ten gehore brengt. Nadat de accordeonvereni ging ook een Mars van Dudolf Wür- ther gespeeld heeft, sluit de Muziek school het eerste gedeelte van het wisselconcert af met een tweetal num mers gebracht door een ensemble o.l.v. W. van den Heuvel: Duitse Dans (Franz Schubert) en Kermis- Suite (Th. Cranen). Dirigent J. Plinsinga en het Waal wijks Symfonie-orkest hebben de eer na de pauze 4 in tempo en klank sterkte wisselen nummers te mogen spelen. Dat zijn Drie Intrada's van Hans Leo Hassler, een pianoconcert in D, gecompenseerd door Johann Christian Bach, een Symfonie in C van Carl Ditters von Dittersdorf en Oscar van Hemel's Micro-suite. Mai- te Breurkens zal als soliste optreden in het pianoconcert van Bach. In de toekomst sporthal(l) en Br aken-O or d(?) nen beliep de toename openbaar groen een oppervlakte van 3,35 ha. In Venne-Oost branden momenteel iedere avond 165 lichtpunten. Elders in de gemeente groeide 't totaal aan tal lichtmasten met 60 stuks, terwijl op dit moment diverse projekten in voorbereiding zijn die in totaal 320 lichtpunten omvatten en een totale in vestering vergen van 282.000,- Ook wordt momenteel de laatste hand gelegd aan de reconstructie van, met daarnaast het leggen van riolering en vernieuwing van de straatverlichting in de Grotestraat, Bosscheweg, Eind- straat en Kleinestraat. De beëindiging van dit werk betekent tevens het ge reedkomen van 't centrale riolerings plan, waarmee in 1957 gestart werd. Tegelijkertijd met de realisering hier van is een deel van de bestratingen in de oude dorpskom gereconstdueerd en zijn trottoirs aangelegd. De inves tering hiervoor bedroeg 2,8 miljoen gulden. Volgend jaar komt de rioleringsaan- leg in Venne-Oost gereed. Pas daar na is Elshout aan de beurt en het is afhankelijk van de dan beschikbare financiële middelen hoe lang de nu al bestedingsklare plannen op uitvoe ring moeten wachten. Gezien het te In de folder 1970, die het water schapsbestuur heeft toegezonden aan alle eigenaren, erfpachters, opstal houders en vruchtgebruikers van onroerend goed in het Land van Heusden en Altena, is aan de vee houders en in het bijzonder ook aan de exploitanten van kalver-, var kens- en pluimveebedrijven het ad vies gegeven, thans maatregelen te gaan nemen ter voorkoming van de lozing van gier en mest op het pol derwater. Indien in 1971 nog direkte of in- direkte lozing van gier en mest op het polderwater plaatsvindt, moe ten de betrokkenen er op rekenen dat zij een zeer hoge aanslag in de te verwachten „verontreinigingshef fing oppervlaktewateren" zullen ontvangen. Deze aanslagen kunnen in enkele gevallen duizenden gul dens bedragen. Vermoedelijk zullen zij in 1972 met 10% en in 1973 nog eens met 15% stijgen. investeren bedrag zal dat ongetwijfeld niet op korte termijn geschieden. Wat wel op korte termijn kan gebeu ren is het bereiken van de 12.000ste inwoner van de gemeente Drunen. Immers rond de vorige bouwdag no vember 1968 werd de 11.000ste ge boren en gemiddeld krijgt Drunen er per jaar ongeveer 500 personen 'net to' bij. Met nu een bevolking van 11.900 zielen betekent dit dat de vol gende mijlpaal in de laatste weken van dit jaar of in het begin van 1971 historie kan maken. Wat ook met de ze bevolkinggroei te maken heeft is de uitbouw en het winkelbestand van Venne-Oost. Van de oorspronkelijke opvatting om in de grote uitbreiding twee winkelcentra te creëren is men afgestapt en daarvoor in de plaats wordt nu het plan voor één groot win kelcentrum gehuldigd. De onlangs geopende nood-S par supermarkt zal dan te zijner tijd in zuid-oostelijke richting moeten verhuizen. Bovendien wordt Venne-Oost eerst uitgebouwd tot aan de Duinweg - de oostgrens van het gebied - terwijl daarna de westelijke Torenstraat overgestoken wordt om het "maagdelijke" Venne- West met woningen te bebouwen. Kfiffitus Sporthal Drunen 1971: na de woorden de daden (Van onze verslaggever) DRUNEN - Zondag 22 november zal Sint Nicolaas zijn intocht in de gemeente Drunen doen. Om 1 uur in de namiddag arriveert hij in de To- renstraat ter hoogte van de Mozartlaan, begeleid door z'n „Morenband"'n drumband Zwarte Pieten. Na hun verwelkoming daar door het VVV-comi té trekt Sinterklaas in een door het automuseum van de heer M. Lips be schikbaar gestelde wagen naar het gemeentehuis te Drunen waar burge meester Stieger Sinterklaas en gevolg om circa 2 uur zal ontvangen en toespreken. GESCHENKEN-TIPS Keukenklok, loopt 'n jaar op batterij; transistorwerk fabrikaat Modépa 39,75 kast van kunststof. JUWELIER Stationsstr. 88, Waalwijk telefoon 04160-33037 Tijdens onze St. Nicolaas- actie ontvangt U gratis W.M.F.-geschenken Meteen daarna rijdt het "goedhei lig" gezelschap via de Zeedijk naar het kapelletje in de Kapelstraat te Elshout, waarvandaan de rondgang door Elshout begin. Om drie uur 's middags is daar in het parochie huis de aanvang van de door St. Ni colaas te geven receptie gepland. Deze mag drie kwartier duren, om dat om 4 uur de Sint weer in het raadhuis te Drunen terug moet zijn wegens de ontvangst van de kinderen in een receptie aldaar. De Sinterklaasintocht in Drunen en Elshout wordt georganiseerd door de VVV Drunen-Elshout en wijkt qua opzet en uitvoering af van voorgaan de jaren. Nieuw bijvoorbeeld is de aankomst van de Sint bij de Heidijk te Drunen en ook het gebruik v^n een old-timer is uniek. De route die vanaf de Heidijk naar het gemeentehuis ge volgd zal worden loopt via Toren straat, Mozartlaan, Ravelstraat, Jo- han Straussstraat, Beethovenlaan, To renstraat, Grotestraat, Burg. Stein- bachstraat, Wilhelminastraat, Julia- nastraat, Prins Bernhardstraat, Burg. v. d. Heijdenstraat, Olmstraat, Dr. Akkermanstraat, Burg. Snelsstraat, Lindestraat, Burg. v. d. Heijdenstraat en Grotestraat naar het Raadhuis plein. Na deze tocht van ongeveer 4,5 km lengte volgt de korte ont vangst bij het gemeentehuis. In prin cipe is daarna voor Elshout de rit Ka pelstraat, Kerkstraat, Schanswijk, Wolfsheek, Norbertijnerstraat, Th. Reijkenstraat en opnieuw Kerkstraat uitgestippeld. Hierbij zal de 'Spaan se bisschop' gebruik moeten maken van een grote personenauto met uit- schuifbaar dak. Harmonie Drunen begeleidt de stoet te Drunen, terwijl de Fanfare en drumband het te Els hout zullen doen. Bij de recepties zal de kinderen, die daarvoor alleemaal uitgenodigd wor den, een zakje met snoepgoed over handigd worden. Overigens kampt men in Drunen nog met een moeilijk heid daar automobielclub De Hunen- rijders voor 22 november een autoral ly uitgeschreven heeft. Het is zeer waarschijnlijk dat veel kinderen bij de voor hen fascinerende Sinterklaas intocht hun volle aandacht niet aan 't verkeer wijden, waardoor de autorally een toename van de gevaarsfaktor kan betekenen. In een open brief aan alle „beste lie ve kinderen uit Drunen en Elshout" geeft de Sint uiting van zijn voorne men de beide plaatsen te bezoeken. Op de beide recepties, die ter gele genheid van zijn naderende verjaar dag gegeven worden, mogen de kin deren van 1 tot 10 jaar komen. De „receptie" in het Drunense gemeen tehuis duurt tot 6 uur. BLUF FIT EN JONG Koop Grotestraat 322, Waalwijk Telefoon 33613

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 5