DRUNEN J Sinterklaas informeerde bij in tocht Waalwijk naar zwembad WAALWIJK UW MENING Lips Drunen wil in natuurgebied restaurant uitbreiden m Bouwdag Drunen sprak opnieuw aan bij bevolking: 1800 bezoekers 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 16 NOVEMBER 1970 7 Waspik Loon op Zand VERKOOP RODE KRUIS WELFARE ARTIKELEN Sprang-Capelle Hotelplan ligt ter inzage in gemeentehuis Waalwijk (Van onze verslaggever) DRUNEN - De tweede Bouwdag die het gemeentebestuur van Drunen in het weekend gehouden heeft, is nog succesvoller geweest dan de eerste twee jaar geleden. De opzet van deze door de Drunense bevolking blijkens de grote opkomst enorm gewaardeerde dagen was overigens weer op een andere leest geschoeid dan tijdens de eerste keer. Zaterdagmorgen werd in het gemeentehuis te-Drunen voor een groot aantal genodigden de hele bedoeling met als belangrijkste pijlers sport, onderwijs en recreatie nog eens door burgemeester mr. H. Stieger uiteengezet. De heer Vissers, voorzitter van de jtuurgroep Sporthal Drunen bood de burgemeester een cheque aan, groot 38.126,50, als bevolkingsbijdrage voor de sporthalbouw. Wethouder A. van Herpt legde als afsluiting van de reconstructie van de hoofdstraat door Drunen nabij het raadhuis een tegel in het trottoir met de tekst "Via prin cipals renovata est anno 1970" wat zoveel wil zeggen als "Reconstructie hoofdweg is anno 1970 geschied". Een rondrit per autobus eveneens za terdagmorgen, voerde door de hele gemeente langs bijna alle plaatsen waar bouwaktiviteiten plaatsvinden. Een grote schare basisschooljeugd was in Elshout met talloze spandoe ken bij elkaar gekomen om te betogen dat het hoog tijd was dat met de bouw van de zevenklassige school begon nen werd. De voorzitter van het Els- houtse schoolbestuur, dokter H. Ver haak, onthulde een bouwplaat op de plaats waar vandaag met de eerste werkzaamheden gestart wordt. Bur gemeester mr. H. Stieger haalde, bij gestaan door de graafmachine-machi nist, een flinke hap zand uit de bo dem waar de sporthal over een jaar moet staan. Wethouder G. van Gor- com knipte aan het einde van de van af de Honderbunderweg aangelegde weg naar het nieuwe recreatiepark De Kivietswaard een lint door, waarna 't hele gezelschap dat de rondrit mee maakte (circa 60 personen) door de De Drie Hoefijzers-exploitant, de heer Van Kessel op een 'rondje' ge trakteerd werd. Aan de rand van de Drunense Duinen nabij café De Drie Linden te Giersbergen werd een 6 stroken tellend parkeerterrein, met er bij gecombineerd een momenteel met gras ingezaaide picknickplaats als voor de recreatie geschikte accommo datie verklaard. In uitbreidingsplan Venne Oost werd gewezen op de ver schillende typen woningen die er al staan of in aanbouw zijn. Voordat de nieuwe school De Wegwijzer, waar van in de aula een tentoonstelling in gericht was, bereikt werd, hadden de 'buspassagiers', waaronder vertegen woordigers van schoolbesturen, sport organisaties, woningbouwstichting, geestelijkheid. onderwijsinspekties, aannemingsbedrijven, architekten en 't praktisch geheel complete gemeen tebestuur, de terreinen van drie in aanbouw zijnde kleuterscholen gepas seerd. De Bouwdag-expositie in de aula van de basischool in Venne Oost opende burgemeester Stieger met het uitspreken van de hoop dat deze als voorlichting bedoelde gebeurtenis een groot publiek zou krijgen. En dat is op niet aflatende wijze gebeurd. Cir ca 1800 mensen, aldus een schatting van de heer Horsten, direkteur Dienst Gemeentewerken van Drunen, hebben tijdens de expositie-uren zaterdag- en zondagmiddag de Bouwdag bezocht. Hun reakties waren heel goed te noe men. Drunen werd door luchtfoto's, maquettes, tekeningen van voorbije, huidige en toekomstige objecten en door de uitleg van verschillende aan wezige gemeente-ambtenaren in 'vo gelvlucht' voorgeschoteld. Via enqu ête-formulieren kon men inspraak ge ven over het "stemvorkplan Venne Oots Experimenteel". Door de vele vragen daarop betrek king hebbend, namen vele mensen de formulieren mee naar huis. Het ge meentebestuur is er blij mee als men de ingevulde formulieren op het ge meentehuis terug wil bezorgen, daar men enorm benieuwd is naar de reak ties van de bezoekers, die aldus ook inspraak kunnen geven. De Bouwdag mag nogmaals 'n enorm succes genoemd worden en het is niet onwaarschijnlijk dat over enkele jaren als er weer aanleidingen zijn om dat te organiseren een derde Bouwdag komt. Dan zal waarschijnlijk 'n film over Drunen vertoond wordenover wat er in deze jaren verwezenlijkt wordt. Op de weg van Eindhoven naar Weert bij Stevensweert is een per sonenauto frontaal tegen een leger wagen aangebotst waarbij 4 perso nen werden gedood en twee ernstig gewond, van wie later nog een is overleden. De magarineprijs gaat vandaag met 1 cent omhoog. MILJOENENORDER VOOR LIPS N.V. Het scheepsschroevenbedrijf Lips N.V. in Drunen heeft een opdracht gekregen voor levering van een serie van zestien 5-bladige schroeven met een diameter van 7 meter en een ge wicht van ongeveer 42,5 ton elk. le vens heeft "Waukesha-Lops N.V." een joint venture tussen de Ameri kaanse onderneming Waukesha In dustries Corp. en Lips N.V., de op dracht ontvangen voor de levering van de benodigde afdichtingen, tus- senaslagers en schroefaslagers. De to tale opdracht vertegenwoordigd een waarde van ruim 12 miljoen gulden. De schroeven zijn bestemd voor acht dubbelschroefcontainerschepen waar van er in opdracht van de Amerikaan se reder Sealand Service Inc. Rie bij de Rotterdamse Droogdok Mij. N.V. drie bij de AG Weser, Bremen en twee bij de Rheinstahl Nordseewerke GmbH Emde gebouwd worden. JEUGDWIELERCLUB PRESTO Met frisse moed verschenen de jeug dige rennertjes aan de start voor n tijdrit in de open lucht. Reeds tien jongens zijn uitgerust met echt race materiaal, dus er moesten goede tij den uit de wielen komen. De uitslag was als volgt: Leeftijd 8-9 jaar: 1. F. Manders 6.21 2. H. v. d. Wiel 6.31; B. v. d Luyt- gaarden 6.38. Leeftijd 10-11 jaar: 1. H Manders 6.10; 2. P. van Gessel 6.14; 3. R. Kamst 6.25. Leeftijd 12-13 jaar: 1. A. van Hees- wijk 5.45; 2. P. Damen 5.46; 3. Th. Scheutjens 6.37. MUZIKALE SHOWAVOND ROMANTICA GOED GESLAAGD De muzikale showavond die donder- Burgemeester Stieger (midden) vertelt opgelucht aan de heren Van Gestel en Van Amerongen, resp. architect en aannemer van de Drunense sport hal, hoe hij juist de eerste schep zand voor de bouw van de sporthal uit de bodem aan Prins HendrikstraatjChrysantenstraat gehaald had. dagavond in De Hoge Braken door 'l Meisjeskoor Romantica werd georga niseerd mag wel bijzonder geslaagd heten. Mevr. Klerkx-Tonnon heette de aanwezigen van harte welkom, ter wijl mej. Leonie van Leest als presen tatrice fungeerde. Voor de pauze wer den verschillende prachtige nummers, w.o. het bloemenmeisje van de Notre Dam en enkele mooie solo's ten ge hore gebracht. Ook het duo Mini en Maxi deed de zaal bulderen van het lachen. Na de peuze werd het pro gramma voortgezet met het Wel en Wee van Naatje Pet, wat zeer goed werd uitgevoerd. Ook na de pauze trad het duo Mini en Maxi nog op, zodat het een goed gevulde en succes volle avond werd. Tot slot van de avond ontving mevr. Klerkx-Tonnon, die de artistieke leiding had en mevr. Manders, echtgenote van de heer J. Manders die de muzikale leiding had GESTOLEN AUTO UIT KANAAL GEVIST DRUNEN - Vrijdag is uit 't Dron- gels kanaal op de grens tussen Waal wijk en Drunen een personenauto uit het water opgevist. De Triumph He rald was in juni door een Bossche naar gekocht. Hij had slechts enkele dagen plezier van zijn tweedehands wagen, omdat deze een week later op een parkeerplaats in Den Bosch ge stolen werd. Schijnbaar wilde de dief er nu vanaf zijn, want naar een vr- moeden van de Rijkspolitie te Drunen is de auto nog niet zo lang geleden in het Afwateringskanaal gereden. Het nu waardeloze voertuig werd vrij dag ontdekt door surveillerende poli- tie-agenten. Van de dader(s) ont breekt tot op heden nog elk spoor. VERKEERSZONDAAR IN ELSHOUT ACHTERVOLGD ELSHOUT - Gisteravond rond kwart voor negen reed de 45-jarige Bosschenaar W. E. in Elshout tegen een langs de weg voor het huis van de eigenaar geparkeerd staande auto. In plaats van te stoppen reed hij door in de richting Drunen. De benadeelde eigenaar, waar toevallig een vriend met een snelle Porsche op bezoek was hoorde de aanrijding, zag de wegrij dende auto, liet de politie waarschu wen en begon in de Porsche en nog een andere wagen aan de achtervol ging. Al tussen het viaduct over de Langstraatweg nabij Lips en de Wolfshoek werd de Bosschenaar klemgereden. Deze ging daarna ge willig mee terug en de inmiddels ge arriveerde politie maakte proces-ver baal op. Dit jaar zal verkoop van produk- en welke door de zieken en gehan- •dicapen zijn gemaak onder de lei ding van de dames van de Welfare- cbenst van het Rode Kruis in de af deling Loon op Zand niet in Loon op Zand geschieden. Wegens de ver huizing en bouw van Huize Ven- loen is men genoodzaakt thans de verkoop in Kaatsheuvel te houden. Het bestuur van de afdeling ver wacht toch dat degenen die het Ro de Kruis willen steunen, of die de atikelen willen gaan bekijken een reisje naar Kaatsheuvel zullen ma ken. De welfaredienst exposeert '-n verkoopt in Huize Bethlehem in de Gasthuisstraat te Kaatsheuvel op vrijdag 20 november a.s. van 2 tot 10 uur. Juist voor de feestdagen is «en eenvoudig geschenk uit deze kollektie dubbel waard. Men geeft 'een goed cadeautje en men doet goed werk aan het Nederlandse Roode Kruis. VOLLEYBAL Het eerste team van Atak behaalde een ruime en verdiende overwin ning op Nuvoc. Slechts 1 set moest Atak aan de tegenstander laten. Voor het overige domineerde Atak dermate, dat het een gemakkelijke 31 overwinning werd. Atak 3 won met 20 van Odulphus, maar ver loor met dezelfde cijfers van Auto- medon. De A-jeugd boekte 2 over winingen, resp. met 21 en 20 tegen Sarto en de Schalmers. De B-jeugd leed twee nederlagen, bei de keren met 20, achtereenvol gens tegen Revanche en Taxandria. DAMESVOLLEY De damesvolleybalvereniging Apol lo vergaarde 2 kostbare winstpun ten door een zwaarbevochte 21 overwinning op Avanti. Tegen het team van Terra Nova was Apollo niet opgewassen. Hiervan verloren de Waspikse dames met 20. VOETBALUITSLAGEN Waspik 1Advendo 1 34 Waspik 4FC Drunen 2 01 Waspik 5—SSC 4 2—2 Waspik ASprang - 24 SprangWasp ik B 32 Pupillen AUno Animo 12 Pupillen BUno Animo 02 White Boys 1Merlijn 00 White Boys 2Desk 5 61 Baardwijk 7White Boys 3 01 Sp. Elsholt 3White Boys 4 22 Jeugd: Baardwijk CWhite Boys C 05 Pupillen: White BoysDesk 70 MEVR. VAN DONGEN MISS WASPIK 65+ De Waspikse vereniging van be jaarden heeft geschiedenis gemaakt. Een primeur in de verre omgeving, tevens een van de hoogtepunten van de ontspanningsavond welke het co mité recreatie bejaarden vrijdag avond in de Statie organiseede, vormde de verkiezing van miss 65+. Door loting waren de dames Ver schuren, Kuysters en van Dongen uitverkoren om naar deze titel mee te dingen. Zij onderwierpen zich hiertoe aan quizmaster Kees de Groot, alias Kees Schilperoort, geas sisteerd door de jury-leden rektor Servatius en Kapelaan Duivenstem. In drie ronden konden de dam .s punten scoren, op onderdelen als muziek, algemene vragen en in bloemschikken. Het eindresujtaat: 1 mevr. Van Dongen, 18 p.; 2 mevr. Kuysters, 16 p.; 3 mevr. Verschuren 9p. Een huldiging door burgemees ter Welling viel miss 65+ ten deel in de vorm van felicitaties, een de coratie en een niet mis te verstane omhelzing. De opening van de avond met dit programmapunt bracht stemming onder de aanwezigen (praktisch alle 150 leden waren pre sent.) H. van Dongen kreeg van de voor zitter, de heer L. Kuysters, de lei ding van de avond waarop achter eenvolgens een bijdrage leverden hammondorganist A. v. d. Ven, gita rist Jos v. d. Ven, zanger Ben Schu macher, parodisten P. de Graauw en H. van Dongen met Op spreek uur bij de dokter, de Tiroler Schnit zel en tenslotte de sextetgroep, ge vormd door de leden van het De- stuur met het bekende In een rij- tuigie. Bij de country en western- touziek begeleide ondermeer mevr. WAALWIJK - Sinterklaas is weer in Waalwijk aangekomen. De Sint trof bij zijn komst in de Waalwijkse haven niet de beste weersomstandig heden, maar dat heeft vele kinderen, tezamen met hun ouders, niet weer houden getuigen te zijn van de bin nenkomst per schip. Nadat de Sint voet op Waalwijkse bodem had gezet en zijn paard had bestegen ging het in een feestelijke tocht naar het ge meentehuis. Het is een glorieuze tocht geworden, waarbij de tocht muzikaal werd on dersteund door het Jachthoornkorps Cornu Copiae en de Harmonie St. Crispijn. Ook pony's met jonge be rijders gaven meer glans aan de stoet. En natuurlijk was de Sint niet alleen gékomen, maar waren ook aanwezig zijn vele zwarte knechten, die kwistig strooiden met allerlei lekkernijen. Op het bordes van het gemeentehuis werd de Sint welkom geheten door burgemeester J. Teijssen, die St. Ni- colaas van harte welkom heette in Waalwijk en hoopte dat de Sint in Waalwijk een zeer groot aantal brave kinderen zou aantreffen. De kinderen zullen door de Sint niet vergeten wor den en hij hoopte dat St. Nicolaas de geschenken, die hij niet allemaal mee gebracht zou hebben uit Spanje, zou kopen 'bij de Waalwijkse Midden stand. Burgemeester Teijssen zei bo vendien nog. dat naar zijn oordeel de haven voor deze intocht zeer keurig was vrijgemaakt. De Sint op zijn beurt sprak ook tot de vele op het plein verzamelde kinderen en spoorde hen ook aan toch vooral braaf te zijn. De Sint informeerde naar de stand van 't overdekte zwem bad en moest konstateren dat in een jaar tijds nog weinig vorderingen ge maakt waren. Aan drie kinderen, die gelukkig waren met een winnend lot, schonk de Sint mooie cadeautjes. Boezer-Ruytenberg en de heren A. Mevr. Kuysters .avelkouls en M Vermeulen tenslotte vormden de jury bij het bloemschikken. Met de muziek de winter in het motto van deze bejaardenavond, werd tot een zeer geslaagd evenement. SCHAATSWEDSTRIJDEN Ter gelegenheid van de opening van de kunstijsbaan te Eindhoven vonden er afgelopen zaterdagavond enkele wedstrijden plaats, waaraan werd deelgenomen door leden van de kern ploeg en onze Brabantse en Zeeuwse schaatsrijders. De uitslag over de 500 m was voor de zuiderlingen als volgt: 1. Hans van Beek 44,3; 2. P. den Dunnen 44,5; 3. v. d. Kreeke 45,2; 4. L. Lankhaar 46,4; 5. Raay- makers 46,7; B. Lamoen 47,2. Co Scholten was gevallen. 1500 m: 1. P. den Dunnen 2.19,8; 2. Hans van Beek 2.20,7; L. Lankhaar 2.24,4; 4. J. Raaymakers 2.26,1; 5. B. Lamoen 2.26,6; 6 v. d. Kreeke 2.26,3; 7. C. Scholten 2.29,5. In verband met de wedstrijden om de IJsselclub die op zaterdag 21 novem ber a.s. verreden wordt, gaat Hans v. Beek zich deze week intensief voor bereiden op de ijsbaan te Heerenveen. OVERDEKT ZWEMBAD Hierbij wil ik graag even reage ren op het ingezonden stukje van Mevr. A. Lips-de Koning, betreffen de de plaatsing van het overdekte zwembad. Hierin wordt vermeld dat alle ouders kunnen reageren via 'n formulier, op de scholen uitgereikt. Deze formulieren schijnen echter niet aan alle scholen uitgereikt te zijn, waardoor vele ouders niet kun- ren reageren, terwijl ze toch mis schien wel graag zouden willen. Zelf heb ik 'n dochter op de "Hugo de Grootschool" en een op de kleu terschool 't Zeintje". Van geen van beide scholen heb ik een formulier ontvangen. Het lijkt me toch zaak, dat er, wil 't comité veel reakties oproepen, zoveel mogelijk ouders bereikt dienen te worden. Misschien kunnen deze scholen, als nog benaderd worden? A. v. Veen-Roest Waalwijk MILJOENSTE BEZOEKSTER Mevrouw van Bladel-Assendelft te Waalwijk (met haar gezin) was za terdag de miljoenste bezoeker in dit jaar van Artis in Amsterdam. Haar werd door de directie een souvernir aangeboden en er werd een foto ge maakt met een olifant, die de fami lie begroette. RADIO-OPNAMEN IN HERVORMDE KERK Donderdagavond heeft de NCRV radio-opnamen gemaakt in de Her vormde Kerk aan de Haven, Waal wijk van het 42 personen tellende gemengd koor „Zang en Vriend schap" uit Hank, waarbij B. Beek mans organist was, H. Nieuwkoop dirigeerde en Ellen de Wind als so liste optrad. De cantate 142 van J. S. Bach „Uns ist ein Kind geboren" werd gezongen. De radio-uitzending volgt op zondag 19 december om kwart voor 10. SPEURTOCHT K.W.J. De K.W.J. Waalwijk houdt op 28 november voor jongelui uit Waal wijk en omgeving een speurtocht. Deze speurtocht zal door het cen trum van Waalwijk gaan. Na de tocht wil men er een gezellige avond aan vastknopen. Deze zal o.m. wor den samengesteld door de opdrach ten die de deelnemers moeten uit voeren. Allen die zich willen op geven, kunnen dat doen 's woens dagsavonds van 8 tot 10 uur en za terdag 28 november van 1 uur tot half 7. Natuurlijk ook 's zondags- 's morgens van half 12 tot half 2. Voor de winnaars zullen enkele prij zen beschikbaar zijn. Iedereen kan meedoen vanaf 15 jaar. De start is 28 november om 7 uur achter de Kombi te Waalwijk in het K.W.J.- lokaal. SIIOW EERSTE WAALWIJKSE KANARIE-VERENIGING In verband met haar onderlinge wedstrijd, organiseert de Eerste Waalwijkse Kanarie-vereniging op 21 en 22 november 1970 een show van kleur- en zangkanaries in de zaal van café ,,'t Vosje" te Waal wijk. Openingstijden zijn: zaterdag van 10.00 tot 22.00 uur en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. OPENING „CON MUSICA" MUZIEKHANDEL Donderdag 12 november 's mid dags om 4 uur, opende muziekhan del Con Musica, Antoniusstraat 17 te Waalwijk, zijn deuren, waar di rect al een gezellige drukte heerste, welke tot 's avonds 8 uur voortduur de. De vele bloemstukken zorgden met de grote colectie muziekinstru menten voor een feestelijk interi eur. Ook de electronische orgels die in diverse uitvoeringen aanwezig waren .trokken veel belangstelling en werden, evenals de orkestge- luidsapparatuur, uitgeprobeerd. Belangstelling was er ook voor de afdeling radio's en afspeelappara tuur. De etalage was smaakvol in gericht door de etaleur Clemens Hens. De eigenaar, de heer Leijtens, heeft een eigen werkplaats. BALLETUITVOERING DE TERP GESLAAGD Door de balletmeisjes van de hob byclub De Terp werd zaterdagavond in de aula van het Dr. Mollercollege een uitvoering gegeven, die onder leiding stond van Yvonne Remmen. Door de meisjes werd aan de aan wezigen, die talrijk waren, een ge varieerd programma geboden. Veel vuldig klonk dan ook applaus op. Hoogtepunt van het programma was wel de uitvoering van „Kindercir cus". Verder werden door de meis jes gedanst de ouverture „Garni", „Dansende Mandolinen", „Mimi", „Ronmance", „Jeus Interdit" en „Kontrast". De choreografie, kostu mering en algehele leiding waren in handen van Yvonne Remmen. Ver antwoordelijk voor décors, verlich ting en geluid waren de heren W. Suermondt en L. de Peffer, terwijl de grime in handen was van Saskia v. Gooi en Stella Salvetti. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: rode want, witte da messhawl, knipportemonnee, zwart lak schoentje, meisjesjas, rode en blauwe want, zwart kinderschoen tje, bruine knipbeurs, wieldop, ver zekeringsplaatje. Verloren: ring met sleutels, rub berlaars, bruine portefeuille, pakje, bos sleutels, zwarte herenportemon nee, wit poedelt je, halsketting, rode kinderwant, bankbiljetten, bruine portemonnee, schooltas, doublé da- mesbril, bankbiljet, zwarte knip beurs, bruine regenjas, rode shawl. (Van onze verslaggever) DRUNEN - Op het gemeente huis te Drunen ligt sinds dinsdagmor gen een plan ter inzage dat in feite de bouwvergunning behelst welke door Lips N.V. te Drunen aange vraagd is voor de door haar geplande uitbreiding van café-restaurant Duin rand aan de Steegerf, eveneens in Drunen. Deze rótisserie ligt evenwel aan de rand van de Drunense Dui nen in een gebied dat onder natuur beschermingsregeling valt, zodat voor uitbreiding ontheffing van het gel dende bouwverbod nodig is. Hierte gen kunnen bezwaarschriften inge diend worden. Verschillende over heidsinstanties zoals Gedeputeerde Staten moet via de gangbare proce dure goedkeuring aan de plannen ge ven zodat bij Lips N.V. nog niet aan een tijdstip van realisering gedacht is. Het grote scheepsschroeven-, ko per verwerkend en aluminiumverwer- kend bedrijf meent de uitbreiding van "Duinrand" tot hotel nodig te hebben omdat haar hotel Ter Hunnen in het centrum van de gemeente Drunen niet voldoende ruimte meer biedt om bui tenlandse gasten met hun eventuele gezinnen lange tijd onder te brengen. Ter Hunen heeft slechts eenvoudige hotelkamers aldus een woordvoerder van Lips N.V., zodat een aantal ap partementen bij Duinrand, losstaan de van het huidige restaurant, een waardiger onderdak kunnen verschaf fen. Immers de in laagbouw uit te voeren eenheden bestaan uit een klei ne hal, zit- en slaapkamer en badac- commodatie. Om niet te veel met de aard van het omringende landschap te stroken, wil men de hotelachtige bijbouw zoveel mogelijk in de stijl van de bestaande rótisserie realiseren. Lips heeft vestigingen in bijna alle delen van de wereld zodat er regelma tig buitenlandse zakenrelaties naar 't bedrijf in Drunen komen. Door deze bouw van een vijftal moderne appar tementen wil men voortaan voorko men dat dergelijke buitenlanders el ders gehuisvest moeten worden. Ove rigens zijn de plannen voor de uit- breding van Duinrand al enkele ja ren oud. CHRêCHE GEREF. KERK Mgr. Prinsenstraat Geopend: van 8.45 uur tot 12.00 uur. Tel. 32590. Antoniusstraat 74, tel. 33593 Geopend: maandag tot en met vrij dag van 8.3012.00 uur.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 7