Alleen beperkte uitbreiding bureau gemeentepolitie Waalwijk haalbaar Gemeenteraad Waalwijk komt donderdagavond bijeen K.v.K. Waalwijk: Ook N.S. in Commissie Wegvervoer Burgemeester Vlijmen verwacht toename belangrijkheid tangstraatspoorlijn KWJ Waalwijk besprak oprichting informatiecentrum WAALWIJK wSm bouwman brillen VOORSTEL B. EN W. AAN RAADSLEDEN 3 3 Voorlichtings- bulBetin gaat er komen Urgent informatieblad Verlichting Sanering grotestraat 231 waalwijk Nightclub Cabaret - Dancing THE BLUE NOTE Tilburg november Los Brujos Duo Polgar Dou- Dou BVSirna Haque Herstrukturering Fabrieksverkoop Langstraatweg Waalwijk DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 23 NOVEMBER 1970 (Van onze verslaggever) WAALWIJK - De bouw van een portiersloge, een meldkamer voor de wachtcommandant, een kamer voor de adjudant en een vertrek voor de re cherche in en bij 't politiebureau te W aalwijk worden door het college van burgemeester en wethouders van Waalwijk als uitbreiding noodzakelijk ge acht. Hiervoor krijgt de gemeenteraad donderdagavond een kredietaan vraag van 45.000, - ter goedkeuring voorgelegd. Het bureau van de gemeentepolitie is sinds 1968 in het pand aan het Raadhuisplein in het centrum van Waalwijk ondergebracht. In het er naast gelegen gemeentehuis bevinden zich evenwel nog het cellencomplex en het fotografisch atelier, die bij de ingebruikname van het pand Raad huisplein 5, toen het politiekorps in Waalwijk uit 22 man bestond, in het sousterrain achtergebleven waren- Inmiddels is het korps tot 34 man uitgegroeid. B. en W. van Waalwijk achten de huidige accommodatie van het bureau onvoldoende tengevolge van die personeelsuitbreiding, als ge volg van de toeneming van de werk zaamheden en gezien de vele techni sche apparatuur waarmee de politie uitgerust is. Om te zorgen dat de Waalwijkse gemeentepolitie de komende 10 jaren voldoende ruimte krijgt, is behalve een uitbreiding aan de noordzijde van het huidige bureau nog een geringe uitbreiding aan de oostzijde nodig- Het college van b. en w. acht een der gelijke uitbreiding met het oog op de investeringbeperkingen (o.a. via het systeem van rijksgoekeuringen) niet haalbaar en heeft een minder kostba re oplossing van het ruimteprobleem gevonden in de vorm van bovenaan gehaalde bouwplannen. Dat zijn de meest dringende voorzieningen welke aan de oostzijde van het gebouw be doeld zijn terwijl de kamer voor de adjudant op de begane grond (achter plaats) en de huisvesting voor de re cherche op de verdieping gepland zijn. Burgemeester en wethouders van Waalwijk hebben zich opnieuw bera den over de wenselijkheid en de mo gelijkheid van de uitgifte van een ge meentelijk voorlichtingsblad. Nadat zij daarvoor ook kontakt gehad heb ben met de plaatselijke pers (in een speciaal daartoe belegde bijeenkomst, red.) zeggen zij in hun pre-advies aan de raadsleden dat het verantwoord is om incidenteel op ongerelde tijden een zgn- voorlichtingsblad uit te ge ven. Gedacht wordt daarbij aan enke le malen per jaar en/of wanneer er in concrete omstandigheden behoefte aan blijkt te bestaan. In verband met de kosten van een dergelijk blad wil het college zich beperken tot een bul letin, waarin zoveel mogelijik voor het publiek van belang zijnde zakelijke informatie verstrekt wordt. Afhankelijk van de omvang van het bulletin - de oplage zou momenteel ongeveer 6500 bedragen - vinden b. en w. het duidelijk dat de uitgebreid heid, uitvoering en opmaak van een voorlichtingsblad een bulletin aan merkelijk goedkoper maken. De prak tijk zal uit moeten wijzen, aldus het pre-advies, in welke concrete vormt 't best kan worden uitgegeven, aan wel ke onderwerpen in het bijzonder aan dacht zal moeten worden besteed 'en aan welke informatie bijzonder be hoefte blijkt te bestaan. Wanneer de gemeenteraad zich daar mee donderdagavond kan verenigen, zal het college een en ander nader uitwerken en te zijner tijd voorleggen. In de gemeente Waalwijk is het no dig gebleken over te gaan tot het aan brengen van enkele incidentele ver beteringen aan de openbare straatver lichting op het onlangs gereedgeko men nieuwe parkeerterrein aan de Wilhelminastraat, bij het nieuwe gymnastieklokaal van de St- Jozef school aan de Van Duvenvoordestr. en nabij de ingang van het sportpark "Elzenhoven". Aangezien bij de aan brenging van verlichting op het par keerterrein met toegangsweg aan de Wilhelminastraat gebruik gemaakt zal kunnen worden van een aantal van de Langstraatweg afkomstige lichtmasten, kunnen de totale kosten voor de drie projekten beperkt wor den tot 5.235,-, welk bedrag b. en w. wil voteren. In het belang van de sanering van I tel. 33866 Gratis brilverzekering WAALWIJK - De leden van de raad der gemeente Waalwijk zijn op geroepen om een openbare vergade ring bij te wonen op donderdag 26 november 1970 te 19.30 uur in het stadhuis te Waalivijk. Als punten van behandeling zijn vermeld: 1. Vaststelling van de notulen van de op 29 oktober 1970 gehouden o- pen'bare vergadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Mededeling inzake de uitgifte van een gemeentelijk voorlichtings bulletin- 4. Mededeling omtrent aspekten van de instelling van een overlegcom missie voor het midden- en kleinbe drijf. 5. Mededeling inzake kosteloze toe zending van raadstukken aan geïnte resseerde burgers van Waalwijk. 6. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 1.680,- voor de sloping van het pand Stationsstr. 57. 7. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 5.235, - voor het aanbrengen van incidentele verbe teringen van de openbare verlichting- 8. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 45.000,- voor de verbetering van het politiebureau, Raadhuisplein 5 te Waalwijk. 9. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 10.312,-voor de aanschaffing van een vrachtwagen het stadscentrum van Waalwijk kocht het gemeentebestuur ruim 5 jaar ge leden het perceel Stationsstraat 57, gelegen op de hoek Bernhardstraat en Stationsstraat aan met de bedoeling de daar aanwezige bebouwing te slo pen. Een gedeelte van de voormalige danszaal is reeds tegen de vlakte ge gaan, terwijl het resterende bouwsel - het voormalige café-woonhuis - ge sloopt moet worden omdat het in een bouwvallige staat verkeert en gevaar voor voorbijgangers op gaat leveren, zeggen b. en w. bij hun kredietaan vraag 'n bedrag van 1680,- te vo teren. De Dienst Gemeentewer ken heeft voor zijn werkploeg, die belast is met het ontstop pen van de huisaansluitingen op het rioleringsnet, een nieuwe bedrijfswa gen nodig. De in 1965 aangeschafte kleine 1,5 tons Ford-vrachtwagen kan voortaan beter gebruikt worden voor andere doeleinden en dient vervangen te worden- Blijkens een prijsaanbie- ding komt men tot een prijs inclusief alles van totaal ruim 10.000,-. Ook hiervoor is een verzoek aan de raad gedaan om het gevraagde bedrag beschikbaar te stellen. ten behoeve van de dienst gemeente werken. 10. Voorstel tot wijziging van de ver ordening tot subsidiëring van plaatse lijk en/of regionale instellingen voor algemeen maatschappelijk werk. 11. Regeling eigendom Mariaschool, Loeffstraat 72b te Waalwijk. 12- Voorstel tot aankoop van een strook grond, gelegen ten westen van de haven, van het Waterschap Het Zuiderafwateringskanaal en over dracht om niet van een gedeelte van deze strook aan Stahl Chemical N.V. en Polyvinyl Chemie Holland N.V. 13. Voorstel tot verkoop van grond- stroken, gelegen ten oosten van de Putstraat, aan de diverse bewoners. 14. Voorstel tot vaststelling van een gemeenschappelijke regeling inzake de sociale werkvoorziening. 15. Voorstel tot het aangaan van een rekeningcourantovereenkomst met de Woningbouwvereniging Baardwijk. 16- Voorstel tot het aangaan van een rekeningscourantovereenkomst met de Schoolartsendienst, distrikt Waal wijk. 17. Voorstel tot vaststelling van een Algemeen Geldleningsbesluit 1971. 18. Voorstel tot vaststelling van een Algemeen Kasgeldbesluit le kwartaal 1971. 19. Voorstel tot wijziging van de re keningcourantovereenkomst met de Bank voor Nederlandsche Gemeenten 20. Wijziging begroting. VEEMARKTSTRAAT 36 - 38 Telef. 04250 - 25287 PRESENTEERT VOOR internationaal programma. Spaans dans-attraction dobbel-jongleur en striptease. strip-danseres De bekende danseres met begeleiding van 't orkest EPAMINONDO Elke dag geopend van 22.00 tot 04.00 uur (ook 's zondags) De Langstraatspoorlijn zal in de toekomst in belangrijkheid toenemen. Dit zei Burgemeester mr. L. Schweit zer maandagavond tijdens een hoor zitting van de stadsgewestraad Den Bosch. Dat standpunt ten aanzien van die voor de Langstraat belangrijke verkeersader, zowel voor de industrie ën op dit moment als bij realisering van het ontwikkelingsplan in de toe komst voor het personenvervoer, wordt door de Stadsgewestraad on derschreven, zo bleek uit de woorden van mr. H. L. F. M. baron van Hovell van Wezefeld en Wester flier. Deze verweet de Nederlandse Spoorwegen te weinig belangstelling te hebben voor de spoorwegverbinding in het gebied van het stadsgewest. De kwestie van de Langstraatsspoor weg werd tijdens de hoorzitting aan gesneden door Wethouder Leerma- kers, die zijn verbazing uitsprak over de brief, die de N.S. laatst aan het bestuur van het Stadsgewest Den Bosch heeft doen toekomen. "Ik ben van mening dat de N.S. zich te sta tisch opstelt ten aanzien van deze spoorweg", zo zei wethouder Leerma- lcers. "Ze stellen zich op het stand punt dat de woon en werkkernen rond de spoorweg moeten worden gegroe peerd. Dat is de feiten omdraaien". Naar zijn mening moet, zeker nu de wegen door het toenemende verkeer overbelast raken, ook al dcor het ver keer dat zich van woonkern verplaatst en het openbaar vervoer daardoor een belangrijkheid toeneemt, de spoor wegverbindingen door de woon- en werkgebieden worden aangelegd. Burgemeester Schweitzer had al eer der op andere aspekten gewezen, die naar zijn mening pleitten voor een uit breiding van de thans beperkte funk- tie van de Langstraatspoorlijn. Daar bij verwees hij naar de maatregelen van de Duitse minister Leber, waarbij het goederenvervoer op de wegen een beperking zal krijgen. Dit zal 't open baar vervoer, en zeker per spoor, aan belangrijkheid doen toenemen. Die maatregelen zullen ook gevolgen heb ben voor het goederenvervoer op de Nederlandse wegen. De burgemeester van Vught, baron Van Hövell zette uiteen dat in het ontwikkelingsplan besloten ligt de spoorwegverbindingen doelbewust hun funktie, zoals die vroeger in be langrijke mate vervulden weer moeten gaan vervullen. "We verwachten in dat kader van de N.S. meer in een andere belangstelling", aldus baron Van Hövel. Hoewel het ontwikkelingsplan van het Stadsgewest op de hoorzitting goed werd ontvangen, kwam in de discussie na de uiteenzetting van ba ron Van Hövel slechts een zekere angst van de Vlijmenaren naar boven over een al te dominerende rol van de gemeente Den Bosch. Meermalen sprak men een zekere vrees uit voor het feit dat de belangen van de kleine gemeenten aan die van deze stedelijke reus in het Stadsgewest onderge schikt zouden worden gemaakt. Zo vroeg wethouder P. Broeren zich af of de gemeenten hun zelfstandigheid zouden kunnen behouden in 't Stads gewest of wellicht een gedeelte van hun autonomie kwijt zouden raken. Ook andere aanwezigen spraken de vrees uit dat Den Bosch weieens za ken tot zich zou kunnen gaan trek ken. Een lid van het aktiecomité "Vlijmen '70" betwijfelde de juistheid van een vorige week genomen raadsbesluit tot uitbreiding van het industrieterrein. Daarbij verwees hij naar de grote spanning op de arbeidsmarkt. Burgemeester mr. L. Schweitzer wees hem er op dat deze spanning er mo menteel wel is maar dat in Stadsge- westverband ook aan de werkgelegen heid in de toekomst moet worden ge dacht. Hij noemde daarbij het feit dat berekend is dat er in 1976 48.000 arbeidsplaatsen noodzakelijk zijn voor een goede werkgelegenheid in het gebied van het Stadsgewest Den Bosch. (vervolg van pag. 1) het Provinciaal Bureau vastgesteld is, bleek dat dit Bureau een bredere sa menstelling voorstaat. De wens was ook naar voren gekomen om de stem van het Brabantse bedrijfsleven beter te doen doorklinken met name bij de Rijks- en Provinciale overheden. Bij reglement vastgelegd heeft het Pro vinciaal Bureau immers als doel vorm tegeven aan de samenwerking tussen de vijf in Noord-Brabant bestaande Kamers van Koophandel en Fabrie ken ter bevordering van de economi sche belangen van handel en nijver heid in Noord-Brabant. Knelpunten voor de nieuwe opzet werden van werknemerszijde de sa menstelling van het bestuur en de keuze van de voorzitter genoemd. Namens werknemersorganisaties werd door F. van der Gouw een brief voorgelezen die onlangs naar het Pro vinciaal Bureau gestuurd is en waarin gesteld werd dat het voorstel om in het Provinciaal Bureau de voorzitters van de 5 provinciale Kamers, 8 leden uit werknemerskring, 4 leden van de zijde van ondernemingen uit het mid den- en kleinbedrijf en eveneens 4 le den uit de kring der overige onderne mingen zitting te laten nemen, als on aanvaardbaar bestempeld wordt. Ook willen werknemers dat het Provin ciaal Bureau zelf uit haar midden een voorzitter kiest en niet zoals het plan is om het voorzitterschap bij toer beurt te laten vervullen door de voor zitters van de Kamers. Het bestuur van de "Waalwijkse Kamer antwoordde daar bij monde van de heer J. Timmermans op dat de praeses van het Prov. Bureau wel een voorzitter van een der Kamers moet zijn omdat er anders een on praktische werkuitvoering komt en iemand voorzitter zou kunnen worden die niet op de hoogte is van alle situ aties- "De herstrukturering is alleen een Brabantse aangelegenheid die dient om werkgelegenheid te krijgen", aldus de voorzitter, die nog aanvulde dat de bestaande basis verbreed wordt ten gunste van meer samenwer king. Een ander bestuurslid, de heer W. Wijnbelt, had reeds opgemerkt dat de term onaanvaardbaar door het vak verbond gebruikt een vruchtbare on derhandeling bemoeilijken zal zo niet onmogelijk maakt. Bestuurslid Meijs merkte op dat ook de samenstelling in de Kamer van Koophandel niet ge baseerd is op een fifty-fifty verdeling van werkgevers- en werknemerszetels. Uiteindelijk nam men genoegen met de voordracht zoals het Provinciaal Bureau die zelf opgesteld heeft. den een viertal door een Commissie van de Kamer te Waalwijk bestudeer de onderwerpen over verkeersaange- legenheden naar voren gebracht om die te opperen in het binnenkort te houden gesprek tussen het Provin ciaal Bureau Kamers en de direkties van de Provinciale en Rijkswaterstaat. De commissie ziet graag verbetering in de richting aanduiding aan het ein de van de Langstraatweg nabij de P.N.E.M- te Den Bosch. De afslagen naar de richting Utrecht en Eindho ven kunnen duidelijker, aldus een ge sprekspunt. Ook de toegang naar de Langstraatweg in Den Bosch wordt eng en fuikachtig genoemd. Daar naast zullen vragen geopperd wor den over de stand van zaken inzake de integrale verkeers- en vervoersstu- die door Provincie verricht, de ont wikkeling en toekomstgedachten rond rijksweg 62 (Gorinchem-Tilburg) en de ontwikkeling in de verbetering van de weg Den Bosch-Nijmegen. Daarna kwam vanuit de aanwezigen de vraag of er aan de Langstraatweg vanuit de richting Geertruidenberg een derde afrit nabij het centrum van Waalwijk aangelegd kan worden. Voorzitter Timmerans noemde dit 'n gemeentelijke aangelegenheid maar zei wel toe het punt ter sprake te brengen bij de Waterstaat. Bij de rondvraag informeerde de heer Appels naar het driemaandelijks kontakt dat het bestuur van de Kamer met het gemeentebestuur van Waal wijk heeft. Van andere zijde werd ge vraagd of aan de Kamer een midden standsconsulent verbonden kan wor den. Tenslotte werd geageerd tegen de fabrieksverkoop van produkten recht streeks aan particulieren op tijdstip pen dat winkels gesloten moeten zijn- Ook dit zal aan een nader onderzoek onderiuorpen worden. zAan door de burgemeester van Loon op Zand per brief gedane suggesties om in het jaarverslag van de Kamer meer aandacht te besteden aan het toerisme in de gemeente Loon op Zand zal aandacht geschonken wor den. Dit werd als mededeling door de vergadering aangenomen. Ook wer- WAALWIJK - Daar de KWJ af deling Waalwijk de bedoeling heeft een intern informatiecentrum op te richten had men dinsdagavond de be stuursleden van de drie vakcentrales respectievelijk vakbonden uitgenodigd voor een informatief gesprek. Op deze avond waren 13 vakbonds bestuursleden aanwezig. De bedoeling van de KWJ met intern informatie centrum is als volgt: Het verstrekken van informatie aan werkende jongeren, b.v. vragen be antwoorden over C.A.O.'s, vakbon den, studiemogelijkheden, enz. De KWJ heeft hiertoe het initiatief genomen doordat men bemerkte dat de werkende jongeren veelal de weg naar de vakbonden en andere instel lingen niet weten of dat zij misschien door drempelvrees of andere beweeg redenen hier niet aan durven kloppen. Daarom vindt men het belangrijk sa men te gaan werken met de vakbon den en andere instellingen en hier door een schakel te gaan vormen tus sen de werkende jongeren en de vak bonden. Alle aanwezigen stonden positief te genover het KWJ-plan en hebben al le medewerking toegezegd. Graag gaf men een voorbeeld van de werking van het informatiecentrum: f Indien een werkende jongere infor- matie wil hebben welke hij bij de KWJ niet kan krijgen daar deze niet op alle punten deskundig kan zijn, zal de KWJ met deze persoon naar een van de heren van de vakbondsbestu- ren gaan waar hij dan ook een juiste informatie zal krijgen. Als de plannen voor de werking van het intern informatiecentrum doaor middel van alle informatie en toezeg gingen op deze avond verkregen, uit gewerkt zijn, zal de KWJ Waalwijk nogmaals met de vakbondsbestuurs leden bij elkaar komen om dit alles door te nemen en de daadwerkelijke werking van het informatiecentrum beginnen." GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU Grotestraat 405, Waalwijk Dagelijks geopend: van 8.30 uur tot 12 30 uur. Uitsluiten4 voor werkende boven dien: vrijdagavond tussen 19.00-20.00 uur. Protestantse Interkerkelijke Stich ting voor Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging „De Langstraat" Maatschappelijk werker M. J. van Westen. Bureau: in „Hervormd Jeugdcentrum" te Sprang, tel. 04167-2703. Spreekuren: dage lijks van 9-10 uur. SNOEKCONCOURS „VISSCHERSLUST" WAALWIJK 14 nov. j.l. hield ,Visscherslust' haar jaarlijkse snoekconcours voor de be sturen van de bij de Federatie „Den Alm" aangesloten verenigingen en voor haar zustervereniging Waal wijk 2 en 3. Het concours met de was in alle opzichten zeer goed ge slaagd. Dat kwam vooral tot uiting in het dankwoord van de resp. bur gemeester van Raamsdonk en 's- Gravenmoer, die als gasten op dit concours aanwezig waren. Ook toonde de burgemeester van Waal wijk, de heer Teyssen, door zijn aanwezigheid, belangstelling voor zijn vissende collega's. Alvorens de prijzen uit te reiken, sprak de voorzitter van „Visschers- lust" de heer Van Loon een dank woord tot alle aanwezigen. Uitslag van het concours: I. H. van Huiten; 2. C. van Eind hoven; 3. A. van Soest; 4. Van Hel- voirt; 5. C. van de Rijt; 6. Simons; 7 Van Impel; 8. W. van Straten; 9. II. de Bruine; 10. C. Blom. SINTERKLAASAVOND VROUWENBEWEGING NKV De vrouwenbeweging van het NKV Waalwijk, houdt .aanstaan de, woensdagavond haar Sinter klaasavond in de zaal van de Tere- siaschool. Tijdens deze feestavond wordt om 8 uur het eerste kopje koffie geschonken en wil het be stuur om half negen beginnen. KONTROLE In de nacht van dinsdag op woens dag is er door de politie weer een periodieke kontrole gehouden ten aanzien van automobilisten. Van de 60 aangehouden wagens bleken en kele bestuurders te rijden zonder het rijbewijs bij zich te hebben, terwijl een van de wagens niet vol deed aan de gestelde verlichtings- eisen. KBPH KRING WAALWIJK Bij de momenteel door het Neder lands Katholiek Vakverbond gevoer de "Koms 'ns in"-aktie blijkt dat bij de werknemers in de verschillende industrieën en bedrijfstakken niet goed bekend is bij welke afdeling van het NKV men als lid wordt inge deeld. In verband hiermede wijst de Katholieke Bond van Personeel in de Handel, K.B.P.H., kring Waalwijk, erop dat zij dc belangen behartigd voor hen die woonachtig zijn in Waalwijk, Sprang-Capelle, Kaatsheu vel en Loon op Zand en werkzaam zijn bij Handelsfirma's en Winkelbe drijven. Belangstellenden kunnen voor verdere inlichtingen kontakt opnemen met 't sekretariaat van de KBPH, kring Waalwijk, gevestigd op het adres Klaproosstraat 142, Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 3