Stichting Raad voor het Waalwijkse hejaardenwerk komt op gang Dokter Wijtenburg gehuldigd Receptie 20-jarig bestaan Cornu Copiae druk bezocht Bioch en Stibbe fêteerde 9 zilveren jubilarissen <©0> NEO in slot fase geklopt Visscherslust Waalwijk hield jaarvergadering JUSTINE" CORRIDA" „LEICKNER" 'T UIFUTJI *T iïïIFEiïJB Staskar Vrije kandidaat stelling funktie Exclusieve St. Nicolaas- geschenken Parfumerie I HOMBERGEN Voorzitter Hockey Parfumerie HOMBERGEN Aanpassing Medaille Parfumerie I HOMBERGEN Historie Roem Eerste nederlaag voor RKDVC Parfumerie HOMBERGEN BABY,- KLEUTER,- KINDER,- JONGENS- EN MEISJES- CONFECTIE ANTOON VERHULST HUNTER Opel 1700 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 23 NOVEMBER 1970 7 WAALWIJK - In de raadsvergaderingen van 1 en 7 mei 1969 werd spe ciaal aandacht geschonken aan de zgn. Welzijnsopbouw in Waalwijk. Een facet hiervan is de bejaardenzorg en aan dit punt werd de ivens verbonden dat de gemeentelijke overheid het particulier initiatief zou aanwakkeren en ondersteunen, teneinde voorbereidingen te treffen tot het in het leven roepen van een permanent advies- en beleidsorgaan voor het bejaarden- werk in de gemeente Waalwijk. N.a.v. hievan besloten B. W. om met de plaatselijke instellingen en organisaties die min of meer met de bejaarden te maken hebben, een oriënterend gesprek te voerenDeze gespreksbijeen komst vond plaats op 8 september 1969 met als resultante de vorming van een werkgroep welke als taak heeft de aanwezige voorzieningen voor be jaarden te inventariseren en de behoeften te peilen om afhankelijk van het resultaat daarvan te komen tot de instelling van een plaatselijk lichaam voor het bejaardenwerk. Deze werkgroep startte op 16 ok tober vorig jaar met haar taak en rondde haar werkzaamheden via vele werkbesprekingen en 2 enquêttes af op 31 juli door aanbieding van het "Rapport inzake het Open Bejaar denwerk in Waalwijk'" en nam na goedkeuring van dit rapport door B. ft W., de taak op zich een Stichting op te richten en een bestuur te forme ren. Deze taak, welke tevens de beëin diging van de werkzaamheden van de werkgroep inhield, werd voltooid door het passeren van de stichtings akte op 24 augustus j.l. Het Stich tingsbestuur is als volgt geformeerd: de heer L. F. H. J. Panis, voorzitter; Mevr- C. C. M. Verhoeven-van ^der Lugt, secretaris en lid namens de Stichting Kath. Maatsch. Centrum Waalwijk; dhr. W. A. Rijkers, pen ningmeester; dhr. J. J. M. van Hees- wijk, namens het college van B W; dhr. J- G. M. de Broek, namens de Gemeentelijke Sociale Dienst; dhr. A. de Jongh, namens de Hervormde Stichting tot verzorging van Ouden van Dagen (Bejaardencentrum Sa- marja); dhr. W. C. H. Cox, namens de Stichting St. Antoniushof; dhr. L. A- Kroot, namens de Katholieke Bond van Bejaarden en Gepensinneerden; Mevr. C. Schouten-Roorda, namens het Wit-Gele- en Groene Kruis ge zamenlijk; dhr. A. van Stigt, namens de Protestantse Interkerkelijke Stichting voor Maatsch. Werk en Ge zinszorg "De Langstraat"; Mej. M. A. Stokwielder, namens de Regionale Stichting Katholieke Gezinszorg Langstraat e.o. Het doel van de Stichting is over zichtelijk vastgelegd in een schema, waaruit af te lezen is welke instellin gen of organisaties thans in het Stichtingsbestuur vertegenwoordigd zijn en welke insteflingen, organisa ties en personen betrokken worden in het overleg en hun inspraak en in breng wordt van grote waarde geacht- Voorts geeft dit schema de aktivitei- ten aan die de diverse instellingen en organisaties bedrijven t.'b.v. de be jaarden. Kort samengevat is het doel van de Stichting: Overleg, onderzoek, bezinning, studie, advies, initiatief, TABAC, ORGINAL OLD SPICE RUSSISCH LEDER VICTOR SIR 4711 NONCHALANCE •MAJA - TOSCA - BOLDOOT CHERAMY .4711 .V Markt 11, Waalwijk Y telefoon 32477 stimulering, dienstbetoon en coördi natie hulpverlening. Het beleid van het Stichtingsbestuur zal uitgevoerd worden door een sociaal-cultureel of maatschappelijk werker in full-time dienst, die tevens als de centrale fi guur zal optreden voor alle bejaarden en zijn telefoon kan straks voor me nige bejaarde een eerste kontakt zijn om gehoor te vinden voor de pröble- men waarmee hij of zij zit. Door zijn vele kontakten met de diverse in de Stichting samenwerkende instellingen en organisaties zal hij in vele geval len voor adequate hulp kunnen zor gen. Volgens de statuten wordt het da gelijks bestuur gevormd door de voor zitter, de secretaris en de penning meester. Het advies van de werk groep, op haar beurt weer geadviseerd door ter zake deskundigen, luidt om als voorzitter een neutraal iemand te kiezen, m.a.w- een figuur die zo wei nig mogelijk binding heeft met instel lingen die met het bejaardenwerk te maken hebben, aldus alle genoemde instellingen en organisaties vermeld in eerdergenoemd schema. Tijdens de eerste bestuursvergadering van de Stichting werd de voorzitter van de werkgroep benoemd tot voorzitter van het stichtingsbestuur. Het was echter toen reeds bekend dat dit van tijdelij ke aard zou zijn, aangezien hij door verandering van werkkring de ge meente Waalwijk zou gaan verlaten. Het bestuur wil, gelet op de advie zen van de werkgroep, via deze wijze van inspraak ook anderen de kans ge ven zich kandidaat te stellen voor de ze funktie. Heeft U zelf geen inte resse, breng dan dit artikel eens on der de aandacht van personen, die U geschikt acht en de tijd hebben voor deze funktie. Belangrijk hierbij is dat hij organisator is, met daarnaast een hoeveelheid takt om de mogelijke uit eenlopende belangen van de verschil lende groeperingen tot elkaar te bren gen in het belang van het gezamenlij ke doel, n.l. een goede opvang, bege leiding en verzorging van de bejaar den in Waalwijk. Een vergoeding voor de bestede tijd kan de Stichting niet geven, daar dit werk op vrijwillige basis gebeurt, tenzij de voldoening die dit werk geeft als zodanig gezien kan worden- Voor belangstellenden die nadere in lichtingen wensen, heeft het bestuur een exemplaar van het door de werk groep uitgebrachte rapport ter inzage c.q. bestudering gereed liggen. Voor deze inlichtingen kunt U zich telefonisch of schriftelijk wenden tot de heerL. F. H. J. Panis, Beukenlaan 32, tel. 34084 te Waalwijk. Hij zag 't in „Eva" Zij zag 't in „Margriet" Velen vóór U zagen 't in en kochten 't 30-delig kristal len drinkservies VERSAILLES voor 87.50 of COMPIEGNE voor 87.50 of LOUVRE voor 94.— van cristal d'Arques Voor eksklusieve geschenken, 't Schatkamertje van St. Nikolaas Stationsstraat 68, Waalwijk Telefoon 04160-34818 PARFUM - Eau de Toilette van Louis Féraud Paris vanaf 8.50 tot 99.50 Alleenverkoop voor Waalwijk e.o. Markt 11, Waalwijk telefoon 32477 Tot een kwartier in de tweede helft duurde het voor rechtsbuiten E. Knepflé Waalwijk een voorsprong bezorgde. Het betekende een omme keer in deze sportieve wedstrijd. Waalwijk speelde alles teveel door het midden en dat was een kolfje naar de hand van Pelikaan. Het moest zichzelf tot verdedigen be perken want Waalwijk speelde dui delijk beter. Tot 20 minuten na de rust duurde echter het offensief van Pelikaan dat het na de rust was be gonnen toen nam Waalwijk weer 't initiatief. In de laatste seconde van deze strijd stelde Piet van Helvoirt de zege vast. De dames behaalden weer een doel puntloos gelijkspel. Het was een ge lijk opgaande strijd waarin Keep Fit de buitenspelval hanteerde en Waalwijk een af werkster miste. In de laatste seconde scoorde Annet Dingemans uit een strafbully maar deze moest worden overgenomen en werd toen wegens afhouden af gekeurd. Een vreemde beslissing waardoor Waalwijk nog net de zege miste. KAATSHEUVEL - Het 25-jarig artsenjubileum van dokter P. Wijten burg te Kaatsheuvel is dit weekeinde op grootse ivijze gevierdZaterdag middag werd de bevolking in de parochiekerk van St. Jan een Eucharistie viering aangeboden, welke drukbezocht is. Bij het heugelijke feit dat arts Wijfenburg 25 jaar in Kaatsheuvel zijn praktijk uitoefent, kwam ook nog het zilveren huwelijksjubileum van de dokter en zijn vrouw. Tijdens een gistermiddag de dokter aangeboden receptie in restaurant De Efteling bleek pas hoe groot de belangstelling voor de jubilea was. Een uit de be volking ontstaan huldigingscomité waarvan burgemeester Van Erp voor zitter was, had een serie plechtigheden georganiseerd waarbij de receptie een der hoogtepunten geworden is. De burgemeester bood het bevolkings cadeau - een stereo-geluidsinstallatie - aan en overhandigde nog een zil veren boek waarin de namen van alle patiënten en cheques ter waarde van totaal 5.000 gulden. Dokter Wijtenburg vond dit bedrag veel te veel en deed de toezegging een gedeelte te zullen besteden aan een doel, waarvan de gehele Kaatsheuvelse bevolking kan profiteren. Tijdens de receptie kwa men velen hun waardering voor het ambitieuze werk van de huisarts tonen. Het zal duidelijk zijn dat bij dergelijk jubileum ook het verleden en zeker de komst een kwart eeuw (om precies te zijn 26 jaargeleden opnieuw ter sprake is gekomen. Hiervan had het huldigingscomité zich in de historie verdiept en deed BurgVan Erp het woord. Op de foto een indruk van de drukbezocht receptie gistermiddag. Burge meester Van Erp (rechts) overhandigt dokter Wijtenburg het boek met de patiëntennamen, Mevrouw Wijtenburg werd eveneens in de huldiging be trokken en kreeg o.a. fraaie bloemen (midden foto). WAALWIJK - Vrijdagavond wer den negen jubilarissen gehuldigd, die het feit herdachten, dat zij 25 jaar geleden in dienst kwamen van Bloch en Stibbe te Waalwijk. Zo veel mo gelijk vergezeld van familieleden kre gen de dames van de jubilarissen bij binnenkomst bloemen aangeboden door de president-direkteur, de heer D. Stibbe. In zijn toespraak stelde hij dat het goed was even stil te staan bij het jaar 1945: "Het betekende het einde van een oorlog, die veel per soonlijk leed heeft veroorzaakt. Ne derland ivas een leeggeroofd land. Het was een ongelooflijk gevoel iveer helmaal vrij te zijn". "De wederopbouw nam een aan vang en begonnen werd ook met in dustrialisatie, wat weer ten goede kwam aan de werkgelegenheid. Ge durende die 25 jaren is het pad niet over rozen gegaan, maar desondanks zijn we toch wel eens te gemakkelijk geneigd om de verworvenheden als heel normaal te beschouwen. Presta ties zullen eChter geleverd moeten blijven worden", aldus de president- direkteur. "De jubilarissen", zo ging de heer Stibbe verder, "weten maar al te goed dat wij onze taak zowel sociaal als economisch verstaan en ons beleid kan dan in feite alleen maar beoor deeld worden tegen de achtergrond van de huidige tijd. Nederland was een goedkoopte-eiland en mede door het ideaalstreven naar Europese inte gratie steeg de export. Vooral echter in de laatste 10 jaren zijn de lonen de grote kostenfaktor geworden binnen de arbeidsintensieve schoenindustrie. De concurrentiepositie werd daardoor verzwakt en de invoer van schoenen uit andere landen nam daardoor toe. Bloch en Stibbe heeft getracht deze ontwikkeling bij te houden door het op de markt brengen van merkartike len. Er is ruimte voor optimisme, als we ons blijven aanpassen. Dit vraagt een mobiliteit en een positieve instel ling ten opzichte van het werk". De negen jubilarissen hebben deze aansporing niet nodig. Hij dankte hen namens de direktie. De negen ju bilarissen, J. Blom, J. van Tielen, J. Rombouts, B. Bax. C. de Kort, A. Leytens, A. van Assen, L. van de Sluys en G. Meyers, mochten de me daille van de Nederlandse Maat- exclusieve herenlijn k van Louis Féraud Paris. p vanaf 8.50 tot 69.50 k Alleenverkoop voor Waalwijk e.o. k Markt 11, Waalwijk telefoon 32477 Waalwijk - Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan recipieerde zater dagmiddag in het Gemeenschapshuis te Baardwijk het Waalwijks Jacht hoornkorps "Cornu Copiae". Het is een drukbezochte receptie geworden waarop voorat de vele oud-leden van het korps nog eens een keer allerlei herinneringen konden ophalen aan vroeger dagen. Daarnaast waren er nog een groot aantal afgevaardigden van diverse verenigingen en instan ties. Alvorens de receptie een aan vang nam was er een serenade voor het plein van het Gemeenschapshuis door de Jeugddrumband "Ons Ge noegen" en het Waalwijks Major et- ten peloton. De zaal was leuk versierd en een maquette langs de wand gaf aan waar "Cornu Copiae" in de loop der jaren allemaal is opgetreden. Zij was ver vaardigd door een van de leden* van het Jachthoornkorus- De eerste die zijn gelukwensen kwam aanbieden was de heer Mekel namens de drum band "Ons Genoegen". Hierna volg den de Harmonie St. Jan en het Kerk bestuur van de St. Clemensparochie onder leiding van Pastoor Vos, terwijl ook de oranjevereniging "Trouw aan Oranje" uit de St. Antoniusparochie acte de présence gaf. Hierna belichtte de heer Burmanje, voorzitter van "Cornu Copiae" in kort bestek de historie van het korps. Hij stelde verder, dat men steeds op zoek is naar het beste en dat in een zo groot mogelijk vriendschap. Ook de instrukteur, de heer Gerrits, be trok hij in zijn hulde en dankte hem voor al zijn werk. Namens de VVV Waalwijk sprak de heer J. de Kort en hij stelde, dat "Cornu Copiae" niet alleen een landelijke, maar toch zeker ook een internationale faam geniet- Verder zagen wij op deze receptie onder meer: de visclub "Maar Ge duld Hebben", oud-adjudant van po litie, de heer Hellings, die vele ma len het korps op haar tochten heeft vergezeld, Harmonie St. Crispijn, An- reas Zijlmans groep, RKC, Baardwijk toneelvereniging DVSV, het bestuur van het Gemeenschapshuis en de Oranjevereniging Baardwijk. "Door omstandigheden konden wij niet eerder komen en zijn we hier maar met twee vertegenwoordigers van het Waalwijks Gemeentebe stuur", aldus wethouder J. van Hees- wijk, die vergezeld was van de heer A. van Seters eveneens wethouder. Hij wenste iedereen van het bestuur veel geluk met dit jubileum en zei dat het Gemeentebestuur de aanwe zigheid van Cornu Copiae bij allerlei gelegenheden steeds op zeer hoge prijs stelt. Hij hoopte, dat in de toe komst dit zou kunnen blijven, want in Cornu Copiae hebben we in Waalwijk een zich roem vergaard hebbend korps en dit niet alleen landelijk, maar ook buiten de grenzen. In eigen kring heeft Cornu Copiae vrijdag avond reeds het jubileum gevierd met een zeer geslaagde feestavond in het Lido. Stationsstraat 88 Telefoon 04160-33037 v5, Waalwijk schappij voor Nijverheid en Handel, alsmede de oorkonde in ontvangst nemen. Uit handen van de heer Stib be kregen zij nog een geschenk on der couvert. Namens ondernemingsraad en perso neel werd het woord gevoerd door de heer C. van Vugt, die verzekerde graag gevolg te hebben gegeven aan deze uitnodiging. Hij noemde 25 jaar Bloch en Stibbe 25 jaar van hard v/erken. Personen met een inzet als deze jubilarissen bestempelt hen tot personen, die men niet overal kan vinden. "Onze bedrijfstak wordt veel in op spraak gébracht en er is veel kritiek ten rechte of ten onrechte. Men ziet het dan niet meer en zoekt iets an ders. Velen van die mensen zullen niet vinden wat ze denken te vinden in die ander bedrijfstak, omdat de wil en de wil tot samenwerking ontbre ken. De schoenindustrie zal kunnen blijven bestaan bij een 100% inzet van werkgever en werknemer. De werkgever moet de werknemer niet alleen zien als individu. Elkaar vin den is de basis waarop resultaten be haald kunnen worden. Na zijn woor den van felicitatie aan jubilarissen en direktie ontvingen de negen jubilaris sen een geschenk onder couvert na mens het personeel. Gesproken werd nog door de heer A. Wentirik namens de Zilverkring en na zijn overwegingen in versvorm speld de hij de jubilarissen de zilveren speld op. Na dit officiële volgde nog een gezellig samenzijn. Het is RKDVC ditmaal niet gelukt ongeslagen te blijven en is men met een 20 nederlaag naar huis te ruggestuurd. Voor de rust was de stand 1—0. Na rust is het RKDVC niet gelukt een punt te scoren en bij OSC lukte dit wel zodat de eind stand 20 werd. Hierdoor heeft RKDVC de kans om aan de kop van de ranglijst te komen laten glippen. Deze eer is nu aan de Bosschena ren gekomen. BERLIN de beste St. Nicolaas-SCHMINKEN Markt 11, Waalwijk telefoon 32477 GESPECIALISEERD IN KINDERCONFECTIE WAALWIJK van Petit Plateau Babykleding Alleen verkoop voor Waalwijk, ANTOON VERHULST In de laatste 10 min. van een prach tige wedstrijd zag NEO een 21 voorsprong veranderen in een 32 achterstand en daarmee twee pun ten verloren gaan. Aanvankelijk was NEO iets meer in de aanval en na 13 min. wist Pat- tenier slechts een doelpunt te voor komen door de bal met de hand weg te slaan. Piet Paulides gaf met de penalty NEO de leiding. 01. De Meeuwen probeerden het initia tief te nemen. Vlak voor rust kon men gelijk komen. 11. Na de rust kwamen de Meeuwen sterk opzetten en al na vijf minu ten kon doelman van Riel op het nippertje een doelpunt voorkomen. Het spel golfde op en neer met de Meeuwen iets meer in de aanval. De NEO-tegenstoten waren echter gevaarlijk en na 19 min. loste Piet Paulides een schot op de lat. Een minuut later was het wel raak, toen Bert Paulides een voorzet gaf die Karei Paulides inschoot. 12. Nu gingen de Meeuwen massaal ten aanval en werd NEO op eigen helft teruggedrongen. In de 38e min. kwam een schot van de lat terug en Franke gaf doelman van Riel geen kans. 22. Twee minuten voor tijd loste achterspeler Leynse een op het oog ongevaarlijk schot op doel dat keeper van Riel verkeerd beoordeelde en liet glippen. 32. Uit Ouderschild op Texel is een vis- kotter met 5 personen aan boord vermist. Alle nasporingen van vis sers en marine zijn vruchteloos ge weest. Rusland heeft bij de vier groot ste pluimvee-slachterijen in ons land 17 miljoen braadkuikens gekocht voor 25 miljoen gulden. De A.O.W. en A.W.W. gaan met 2% omhoog; dat wordt in to taal 7%. De Waalwijkse Hengelsportver eniging "Visscherslust" hield dins dag haar 51e jaarvergadering in clublokaal De Nijs. In zijn openings woord herinnerde de voorzitter aan de grootse viering van het 60-jarig bestaan, mogelijk gemaakt door de grote aktiviteit van het feestcomité. Fen verheugende mededeling was ook dat Burgemeester Teijssen, zich bereid had verklaard het probleem van de funeste watervervuiling in het Drongelense kanaal in studie te nemen en waar mogelijk zich voor de oplossing van dit vraagstuk in te zetten. Vanzelfsprekend heeft de visstand de aandacht, getuige de flinke hoeveelheid visuitzettingen van grote snoek en karper en bij wijze van experiment ook van snoekbaars en forellen. Het bestuur verzoekt melding van de gevangen forellen en liefst terugzetting in het water. Per hengelaar mogen hoog stens twee exemplaren worden mee genomen. "In verband met de grote uitga ven die aan visuitzetting zijn ver bonden en gezien het feit dat de zusterverenigingen in Baardwijk en Besoyen gratis in de door Visschers lust gepachte haven mogen vissen, heeft het bestuur aan beide vereni gingen een kleine bijdrage in de kosten gevraagd. Mooie resultaten werden dit jaar door concoursvis sers behaald, aldus de voorzitter. Het secretariaat van de vereniging werd overgenomen door de Heer H. de Bruine, Prof. Treubstraat 10, Waalwijk. De mededeling dat het bestuur gemeend heeft een bedrag van 250,beschikbaar te moeten stellen vor de nieuwe Henri Du- li ant, werd met applaus ontvangen. Op de vergadering van de federatie ,.De Maas werd wederom een uit breiding van het viswater verkre gen, bestaande uit gedeelten van de Maas en Biesbos. Met een kleine verhoging van de bijdrage per lid werden ook de vergunningen van de federatie Delta geprolongeerd. Een en ander werd bereikt ondanks tegenwerking van de federatie Oost- Brabant. Bij de verkiezingen kwam de Heer Teurlings in de plaats van de Heer V. d. Wiel als lid van de kascontro lecommissie. Voor de Royements commissie werd de Heer Spijkerman gekozen. De vacante bestuurszetel werden herkozen. Bij de rondvraag sprak de Heer Veldman namens velen toen hij het bestuur dankte voor de vele werk zaamheden en de daardoor bereikte resultaten, ondanks de moeilijkhe den die er waren geweest. Met al gemene stemmen werd besloten de contributie op het oude peil te hand haven en de daardoor ter beschik king komende ruimere middelen te besteden aan verbetering van de visstand, het verkrijgen van meer viswater, het geven van betere con coursen, enz. TE KOOP zeer goede wagen. Te bevragen: Prof. Nolenslaan 40 Waalwijk

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 7