DRUNEN Soos „El Paso" te Loon op Zand vrijdag heropend WASPIK U bulova POSSEMIS 06 3.K.UERHULST Stassnr oT/twe/ct Een beetje bijdetijdse man heeft geen tikkende pols meer. Maar een zoemende* Een Pontiac is een gelukkig bezit litv: vergadert Jaarvergadering Bond Bejaarden afd. Drunen heren dragen hoeden Hoendervangers Herenmode- adviseur Loon op Zand Geachte Langstraters geheel gerestaureerde korenmolen 'het zachte geluid van een electronisch stemvorkje, dat een seconde in 360 deeltjes splijt en daarom zo precies loopt. Juwelier TAUSCH Gemeente Sprang- Capelle vergadert morgen Loon op Zand Raad Drunen vrijdagavond St. Nicolaas- geschenken Rotan-meubelen Manden Rietwerk Recreatiesport wordt steeds meer geleid 11 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAGAVOND 26 NOVEMBER 1970 11 5e SINTERKLAASR1T A.C. HUNENRIJDERS De 5e Sinterklaasrally van de Hunen- rijders te Drunen is een enorm succes geworden. 191 équipes namen deel aan deze leuke fotozoekrit en oriën tatierally. Voor iedere équipe was er een prijs. Ook waren er uit een tehuis uit Den Bosch 12 kinderen te gast, die een bijzonder plezierige middag in Drunen beleefd hebben. In beide zalen waar de prijsuitrei king plaats vond, heerste een gezelli ge sfeer. Veel kinderen gingen met een prachtige prijs naar huis. De 10 beste équipes waren: Klasse A.: 1 Maarten van Beurden Vlijmen, 963 p.; 2 Annelies Bronk- horst Vlijmen, 956 p.; 4 Johan de Man Drunen, 884 p.; 4 Hui'b Jan Mulders Waalwijk, 875 p.; 5 Henny van de Westelaken Den Dungen, 873 p.; 6 Marijke van Drunen Drunen, 870 p.; 7 Dimphy van Delft, Nieuw- kuijk, 867 p.; 8 Bertie Broeren Den Dungen, 857 p.; 9 Mathieu van de Westelaken Den Dungen. 852 p.; 10 Wim de Haan Haarsteeg, 847 p. Klasse B: 1 Karin Coesten Vlijmen, 958 p.; 2 Jeroen Bronkhorst Vlijmen, 930 p.; 3 Ellen Peskens Drunen, 899 p.; 4 Jeroen Kuiten Vught, 884 p.; 5 Jeanine Brok Drunen, 878 p.; 6 Twan Stokkermans Kaatsheuvel, 868 p.; 7 Hans van Noord Drunen, 859 p.; 8 Charles Timmerman Breda, 856 p.; 9 Marliesje Wuijten, Waalwijk, 852 p.; 10 Walter Kuipers Vlijmen, 847 p. JEUGDWIELERCLUB "PRESTO" DRUEN Onder - voor de tijd van het jaar - goede weersomstandigheden, hébben de rennertjes van "Presto" Drunen zondag op het ideale parcours in het gemeentelijk sportpark een felle en spannende strijd geleverd. De bekwame instrukteur, de Heer V. d. Lee werd door het enthousiasme van de jongens zo aangestoken, dat hij niet kon nalaten ook op de fiets te stappen en met de jongens mee te rijden. Doordat er een filmcamera aanwezig was, fietsten de jongens met nog meer inzet. Er werd een tijdrit verreden over 1 ronde (ong. 550 meter). Uitslag: Leeftijd 8 en 9 jaar: 1 Fr. Manders, 1.13; 2 M. Brok, 1.17; 3 B. v. d. Luytgaarden 1.18. 10 en 11 jaar: 1 P. v. Gessel, 1.10; 2 H. Manders, z.t.; 3 A. Merkx, 1.21. Leeftdij 12 en 13 jaar: 1 G. Dahuren I.07; 2 J. van Veggel, 1.09; 3 F. Moolenschot, 1.17. Hierna volgde een ploegenrit. waar van de uitslag luidt: Leeftijd 8 en 9 jaar (5 ronden ong. 2750 m.): 1 F. Manders, 6.32; 2 M. Brok, 7.14; 3 M. van Zon, 7.26. Leeftijd 10 en 11 jaar (7 ronden 3850 m. 1 P. v. Gessel, 9.19; 2 H. Manders, 9.20; 3 R. Merkx, 10.25. Leeftijd 12 en 13 jaar (9 ronden 1950 meter): 1 P. Dahmen, 10.53; 2 J. v. Veggel, 11.08; 3 F. Moolenschot, 11.45. HANDBALVERENIGING AVANTI De jeugdcommissie van Handbal vereniging Avanti is aktief bezig voor de aspiranten en pupillen een gezellig St. Nicolaasfeest te organiseren. Voorgaande jaren is dit steeds een daverend succes geweest. Vanzelf sprekend verheugen de jongere leden van Avanti zich er ten zeerste op. Het programma voor zondag 29 november luidt als volgt: Blauw Wit 2-Avanti, meisjes asp. 2, 11.00 u., Tilburg; Stokhasselt-Avan ti, heren jun., 11.00 uur, Tilburg; GHV-Avanti, heren sen., 12.50 uur, Tilburg, Avanti-Riel. meisjes pup., 11.00 uur, Waalwijk; Avanti-SOA, dames jun., 13.20 uur, Waalwijk. Voor alle teams staat zondag een zware dag te wachten. ARTSEN WEEKENDDIENST Vanaf zaterdagmorgen 11 uur tot maandagmorgen 8 uur uitsluitend voor spoedgevallen in het weekend van 28 - 29 november Dr. Overgaag, Grotestraat 89 telefoon 2589. Maandagmiddag hield de bond van bejaarden zijn jaarvergadering in Ho tel Royal. Diverse vergaderingen zul ten voortaan 's-middags plaatsvinden daar dit, voor de oudjes een geschik tere tijd is dan 's avonds. Ruim 100 leden waren op deze vergadering aan wezig. Voorzitter de Heer Snoeren verwelkomde allen, en sprak over het afgelopen maar ook over het komende jaar. Ook kwam het woord belastingza ken ter sprake; als men daar mee moeite heeft zal het bestuur daar be hulpzaam bij zijn. De bond van be jaarden telt in Drunen nu ruim 300 leden. Daarom is Elshout nu zelfstan dig geworden met ruim 100 leden dit is alles met wederzijdse goed vinden prettig geregeld. Verder werden ei nog een aantal prijzen gratis verloot en is men druk doende, op initiatief van open bejaardenwerk een koor op te richten. Tijdens de vergadering ga ven zich daar een 25-tal leden voor op, dit zal nu door open bejaarden- werk verder worden doorgezet, en valt er 'binnenkort een bejaardenkoor te beluisteren in Drunen. BORSALINO STETSON FLÊCHET WEGENER VANZINA PANIZZA enz. enz. Kom en kies uit meer dan 1000 hoeden; parkeren voor de deur Heuvelstraat 133 TILBURG Medio december: Nieuwlandstraat 60 a DOKTER DE VRIES DIREKTEUR G.G. EN G.D. TE TILBURG? In verband met het bereiken van de pensioengerechtige leeftijd door dr. W. J. Schaab, hebben B. en W. van Tilburg uitgezien naar een nieu we direkteur voor de Gemeentelij ke Geneeskundige en Gezondheids Dienst. Op daartoe geplaatste ad vertenties ontving men vijf sollicita ties, waarvan vier kandida en zich later terugtrokken. Daarom wordt in de raadsvergadering van maan dagavond voorgesteld bij enkelvou dige aanbeveling de heer A. E. N. de Vries, arts te Loon op Zand te be- n°emen als nieuwe direkteur, voor lopig in tijdelijke dienst en met een proeftijd van één jaar. In verband met zijn promotie, die dokter De Vries in april-mei van liet volgend jaar hoopt te maken, kan hij eerst in juni 1971 in dienst treden. Tot dat tijdstip zal dr. Schaap zijn funktie blijven vervul len. Overigens stellen B. en W. de raad tevens voor aan dr. Schaab voor een nader vast te stellen da tum eervol ontslag te verlenen als direkteur van de G.G. en G.D. met dank voor de belangrijke diensten door hem aan de gemeente bewe zen. (Het Nieuwsblad van het Zuiden) Op 27, 28 en 29 november a.s., elke middag tot. 9 uur 's avonds, kunt ge kennis komen maken met onze van binnen (na \Vz jaar hard werken) aan de Zuidhollandsedijk te KAATSHEUVEL. Wij willen n.l. graag dat U weet wat wij er maken en verkopen zodat we U, als U ons eens nodig hebt, van dienst kunnen zijn. Bovendien is een oude korenmolen uit 1779 op zich al een bezoek waard. De molen telt 6 zolders, die allemaal volstaan met oude gebruiks voorwerpen, leuke gekke dingetjes, oud-hollandse (vaak zelfge maakte) verlichting en onze massief eiken handwerk meubelen. De molen is lekker warm en onder een zacht muziekske kunt ge op Uw gemak overal rondsnuffelen, zonder bespied te worden, (alles is geprijsd). De toegang is 't weekend gratis, evenals de koffie en de eerste 5 gulden die ge per gezin besteedt, betaalt Sinterklaas. Hartelijk welkom! Dolf en Roely Versteegh 't CURIOSAHUYS in d'oude korenmolen Zuidhollandsedijk 185, KAATSHEUVEL Telefoon 04167 - 3742 Uw Juwelier met 't Klokkenspel Grotestraat 260 Waalwijk Tel 04160 34681 OEFENING KWEEKT KUNST 40 JAAR WASPIK - Op zaterdag 28 no vember a.s. gaat de Christelijk Ge mengde Zangvereniging Oefening Kweekt Kunst haar 40 jarig bestaan herdenken. Hoogtepunten van het feestprogramma zijn de receptie in de bovenzaal van de Nederlands Hervormde Kerk (van 15.00 tot 16.30 uur) en het kerkconcert om kwart voor acht waaraan ruim 200 medewerkers een bijdrage leveren. SUCCESSEN In de 40 jaren van haar bestaan heeft OKK heel wat Lauweren ge oogst en een indrukwekkende prij- zijkast bij elkaar gezongen. Men kiom op tot in de afdeling Uitmun tendheid. Eenmaal organiseerde OKK zelf een concours. Jaarlijks treedt het koor met een concert naar buiten en het verleende als gast haar medewerking bij velerlei evenementen. Sinds ongeveer 13 Jaar heeft OKK een eigen kinder koor dat momenteel onder leiding staat van mevrouw A. Boezer-Ruy- tenbergh. Stationsstraat 88 Telefoon 04160-33037 Waalwijk OPRICHTERS De enige nog in leven zijnde mede oprichter is de heer A. Kerst sr., thans ere-lid van de zangvereniging. Samen met de heren J. Dubbelman, oud hoofd van de Christelijke school in Waspik en J. Ruytenbergh nam hij in november 1930 het ini tiatief een koor te formeren. Deze stap vond weerklank want in min der dan geen tijd telde de leden lijst 4o namen. Een van hen bezoekt nog wekelijks de repetitie, n.l. de heer P. Pruyssers. Op zich al een feit dat de moeite waard is om even bij stil te staan, maar zeker als men bedenkt dat de heer Pruyssers nu al bijna 20 jaar in Waalwijk woont en desondanks tot de trouw ste leden van OKK mag worden gerekend. Deze jubilaris zong met OKK achtereenvolgens onder lei ding van de heer Van Kempen uit Waalwijk, de heer Van der Kolk uit Waalwijk, P. Christ uit Sprang- Capelle, mej. A. Blom uit Waalwijk, de heer A. Faro uit 's-Gravenmoer en sinds drie jaar weer onder Paul Christ, thans woonachtig in Til burg. Momenteel telt het koor 25 leden. Dit gezelschap wordt bestuurd door de heer A. v. d. Broek, president; A. Kerst jr., secretaris; B. de Rooy, Penningmeester; Mevrouw de Rooy en de heer J. v. d. Wiel, bestuurs leden. FEESTCONCERT Aan het jubileumconcert, zaterdag om kwart voor acht in de Neder lands Hervormde Kerk te Waspik, werken mee het Christelijk Ge- mengd-koor „Looft den Heer" uit Sprang-Capelle, het Hervormd Kerkkoor van Baardwijk-Drunen, het Prot. Gemengd Koor uit Vught- St. Michielsgestel, de jongensso praan Jack Christ, het Kinderkoor De Nachtegaaltjes, Organist D. van Yperen en het muziekkorps van het Leger des Heils, afdeling Vlaardin- gen o.l.v. kapelmeester A. van Gu- lik. Als programma-leider treedt op J. Harteveld. De gezamenlijke koren staan onder leiding van de beer P. Christ. In het programma neemt de samenzang een ruime plaats in. Het jubileumconcert is voor ieder toegankelijk. JONGERENKOOR Het Jongerenkoor van de Barthe- lomeusparochie te Waspik verzorgt zaterdag a.s. weer een jongeren viering met als thema Verwach ting. Kapelaan Vermelis uit Waal wijk zal de dienst leiden. VOLLEYBAL Uitslag van Atak: Atak 1Wil lem II HBS 23; setstanden 715, 15—13, 6—15, 15—8 en 7—15; Atak 2Favorita 02; Atak 2Odulp- hus 12. Aanstaande zaterdag speelt Atak 1 een competitiewed strijd in de Taxandria sporthal te Waalwijk tegen Dy name. Aanvang 4 uur. DUIVENTENTOONSTELLING Zaterdag 28 en zondag 29 novem ber a.s. houdt de P.V. De Reisduif een tentoonstelling in café Th. v. d. Broek in de Benedenkerkstraat. Aan deze duivenshow gaat een keu ring vooraf. JEUGDTOTO De inleg van de 8e toto van het jongerenkoor bedroeg f 401,90. Mi chel Berkelmans en A. Kamp deel den de le prijs van f 60,28. De 2e prijs f 40,19 was voor M. Boezer. Een bedrag van f20,10 ging als 3e prijs naar J. Both. VOETBAL Zondag staat er voor Waspik 1 een uitwedstrijd op het programma tegen Internos in Etten. White Boys 1 is zondag vrij. TOPVOLLEY OP DE FILM Ter afsluiting van een aantal in structieavonden m.b.t. de volleybal- sport welke door de heren Ton Schellekens en Alex van Gerwen werden verzorgd zullen er op vrij dagavond a.s. om 8 uur in café De Statie twee volleybalfilms worden vertoond. De eerste rolprent toont de finale wedstrijd van het dames volleybal van Mexico 1968 tussen de teams van Rusland en Japan. De an dere film, getiteld Jeu de Champi ons, werd opgenomen tijdens de we reldkampioenschappen 1966 in Tsje- cho-Slowakije. Vele technieken van de volleybalsport worden hier dui delijk geëtaleerd. De avond is ook toegankelijk voor belangstellen den buiten Atak of Apollo. MEDISCHE DIENST Dokter Gerlach uit Capelle, tel. 350. WIJKVERPLEGING Waspik en Hank, zuster Vissers uit Goud, met gouden band f 575.- Grotestraat 23IA Waalwijk telefoon 32625 LOON OP ZAND - Vrijdagavond heeft in het Cultureel Centrum de heropeningg plaats gehad van de jongeren soos El Paso. De zaal die is aangepast aan de soosomstandig- lieden ziet er erg gezellig uit. De zolder is verlaagd en de muren zijn beschilderd met lichtgevende verf, welke als het half gedoofde en ge kleurde licht brandt een aardig ef- fekt geeft. Aan de ene zijde is een klein po dium aangelegd en aan de andere kant van de zaal is een bar met dis cotheek. Tijdens de heropening werd het woord gevoerd door de heer J. v. Loosdrecht namens de Stichting Jeugdbelangen. Hij zette het doel der sociëteit uit voor de leden wel ke met hun ouders gekomen waren voor deze bijzondere avond. „Het is een aangepaste vrijetijdsbesteding voor de Loonse Jeugd welke in een besloten club aan haar trekken zal komen. Het is de bedoeling dat elke zaterdag de soos draait hetzij met disco hetzij met een goed orkest". Vooral dank had de heer Van Loos drecht voor Mevr. van de Ven, moe der van de stichter van El Paso wel ke zo jammerlijk door een noodlot tig ongeval is overleden op zo jeug dige leeftijd. Zij doet nu nog zeer veel voor de Soos en haar leden. Later op de avond kwam de heer Harry van der Ven, namens de Ho- reca-sektoren in de gemeente zijn gelukwensen aanbieden. Bij deze heropening waren de bestuursleden van de Stichting Het Cultureel Cen trum en de stichting Jeugdbelangen aanwezig. De muziek welke werd afgewisseld met de BZN-Group en disco, viel in goede smaak bij de jeugd. De plaatjes werden aan elkaar gepraat door de discjokey Jan Berens, alias John Turkley. Verder is de bedoe ling dat de leden op pasjes zullen deelnemen aan de soosavonden en dat om de veertien dagen op woens dagavond een kontaktavond wordt gehouden. De agenda van de openbare verga dering van de raad der giemeente Drunen op vrijdag 27 november 1970 te 19.30 uur in het gemeentehuis luidt: 1. Vaststelling notulen vergadering van 15 oktober 1970. 2. Ingekomen stukken, waarbij van het raadslid Mevrouw Pulles-Boons een brief waarbij vragen gesteld wor den over de vuilnisbakken, het onder houd van gasgeisers en speelgelegen- heid voor de jeugd in 'Braken-Oost'; en van het raadslid Snoeren een brief waarbij vragen gesteld worden over ombouw kiosk Raadhuisplein tot wachthuisje, aanleg zebrapad in Gto- testraat t.b.v. voetgangers uit Kenne- dystraat en aangaande het parkeren in de Grotestraat in het winkelcen trum. 3. Voorstel van burgemeester en wethouders tot het verlenen van me dewerking aan een verzoek van de Stichting Schoolbelangen inzake de aanschaf van een boenmachine t.b.v. de lagere school "De Wegwijzer" in Venne Oost. 4. Voorstel tot nemen van salaris maatregelen. 5. Voorstel tot vaststelling van het crediet in rekening-courant voor 1971 voor: a. de Bank voor Nederlandsche Ge meenten; b. de Boerenleenbank te Drunen. 6. Voorstel tot het aangaan van een rekening-courant-overeenkomst met het Wit-Gele Kruis te Drunen. 7. Voorstel tot verhoging van fret subsidie Wit-Gele Kruis over 1969. 8. Voorstel tot het doen van grond- transacties. 9. Voorstel tot vaststelling van een gemeenschappelijke regeling sociale werkvoorziening. 10. Voorstel tot het nemen van enke le voorbereidingsbesluiten ingevolge de Wet Ruimtelijke Ordening. 11. Voorstel tot vaststelling grond prijzen in Braken Oost II, Braken West II en villaterreinen ten zuiden van de Mozartlaan. 12. Voorstel tot verlening van een extra-subsidie aan de gymnastiekver eniging S.H.J. 13. Voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening. 14.Voorstel van burgemeester en wet houders tot het verlenen van mede werking een artikel 72 der L.O.-wet m.b.t. aanschaffing van leer- en hulp middelen t.b.v. de lagere school "De Wegwijzer" in "Venne-Oost". DE SPORTZAAL Drie maanden is de nieuwe sport zaal in gebruik, hetgeen ten zeerste wordt geapprecieerd door de jeugd en het onderwijzend personeel, want voor beiden is het een bedui dende vooruitgang in de opvoeding. In de week van 7 tot 11 decemebr wordt de zaal definitief afgewerkt en wordt er dus niet gesport. De officiële opening zal dan zijn op zaterdag 19 december. Hiervoor zal een programma worden opgesteld en men zal dan de zaal kunnen be kijken, ook tijdens de sport. Door de schooljeugd zal een naam worden gegeven aan de nieuwe zaal en een jury zal uitmaken hoe die wordt en de goede naam waarderen met een prijs. De Gemeenteraad van Sprang-Ca pelle komt vrijdagavond in een open bare vergadering bijeen. De aanvang van deze bijeenkomst in het gemeen tehuis is gesteld op half 8. Als agen dapunten komen in aanmerking: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Verlenen van een extra-uitke ring aan het gemeentepersoneel. 5. Vaststelling voorbereidingsbe- sluit als 'bedoeld in artikel 21 van de wet op de Ruimtelijke Ordening. 6. Verpachting landerijen. 7. Aangaan van een gemeenschap pelijke regeling inzake de sociale werkvoorziening. 8. Financiële afwikkeling voort vloeiende uit de beëindiging van de huurkoopovereenkomst met de N.V. Agrigento terzake van de industriehal Dick Flemmingstraat 27. 9. Aangaan van een rekening-cou rant-overeenkomst met de Coöp Raif- feisenbank "Langstraat-West" te Raamsdonksveer. 10. Aangaan van een rekening-cou rant-overeenkomst met de "Stichting Dorpshuis Sprang-Capelle" te Spr.- Capelle. 11. Aangaan van een rekening-cou rant-overeenkomst met de Woning- bouwstichting "Sprang-Capelle" te Sprang-Capelle. 12. Vaststelling van een algemeen besluit tot het aangaan van kasgeld leningen gedurende de maanden de cember 1970, januari en februari 1971. 13. Aangaan van een geldlening groot 200.000, - met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeen ten te 's Gravenhage. 14. Aanbieding begroting grondbe drijf en gemeentebegroting, beide voor het dienstjaar 1971 en benoe ming commissi van onderzoek dier begrotingen. 15. Wijziging gemeentebegroting voor het dienstjaar 1970. 16 Mededelingen. 17. Rondvraag. 18. Sluiting. SPECIAALZAAK ROTANHUIS Ti Ook voor uw reparaties. GROTESTRAAT 221 WAALWIJK telefoon 04160 - 32744 De Nederlandse Katholieke Sport federatie heeft, in samenwerking met andere organisaties en nauw o\erleg met het ministerie van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, een programma opgezet voor de opleiding tot assistent-recreatie sportleider. Men is daartoe overgegaan gezien de steeds toenemende belangstelling voor de recreatiie sport. Het doel van deze opleiding, die 100 lesuren en een stage van minimaal 25 uur omvat, is, de cursisten voor te be reiden op het leiding geven bij ak- tiviteiten op het gebied van de re creatiesport, bijvoorbeeld in het ka der van de Trimaktie, in sportvere nigingen, op campings, in jeugd- sportkampen, bij plaatselijk vakan tiewerk enz. De opleiding, waaraan men kan deelnemen als men de leeftijd van 17 jaar heeft bereikt wordt afgesloten met een examen waaraan, naar verwacht kan wor den, een door de rijksoverheid er kend diploma is verbonden. Belangstellenden voor deze cursus kunnen zich wenden tot de Neder landse Katholieke Sportfederatie, Brugstraat 9 te Den Bosch.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 11