"..Tw^Lwijkse en UnqstR<utse coimnt SSJSSÜM MICRO-SHOW 1970 VOOR SCHOEN- EN LEDERWARENINDUSTRIE Goede ontwerpers zijn noodzaak voor het blijven volgen van modische ontwikkeling MIL 1 Coupe Micro gewonnen door Waalwijker G. Aarts 't WINKELTJE Stassar IEITUM Van Mil letters Banketbakkerij FRAAIE EIKEN WIJNREKKEN VEEL TIN EN KOPER DONDERDAGAVOND 26 NOVEMBER 1970 93 JAARGANG No. 93 GROTESTRAAT 155 Geel gouden VERLOVINGS RINGEN Juwelier TAUSCH ofr) Sherryglas P1209 Een echte, edele sherry krijgt nog meer klasse in dit. sherry glas met verzilverde voet. (Een feestelijk cadeau-ideetje - dat u gerustzeskeer magherhalen.) Dit sherryglas-f 12,75-en nog meer Keltum cadeau-sugges ties ontmoet u bij: Micro-show Onzekerheid over wat aanspreekt Kostprijs Inzicht Opening Oriëntatie Zaterdag laatste dag Minder geslaagde inzendingen De tcho vAn het Zuióen Uitgever: Waalwijksche Abonnement Stoomdrukkerij Antoon Tielen p week (033 2 ct. inc.k.) 0,35 Dit blad verschijnt 2 x per week Advertentieprijs: 15 cent per mm. Losse nummers 20 cent Contractadvertenties: speciaal tarief - Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-32621-32746 - Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „Echo" Stationsstraat 88 Telefoon 04160-33037 Waalwijk Grotestraat 23IA Waalwijk telefoon 32625 Burgemeester L. van Erp (links) over handigt de Coupe Micro 1970 met bijbehorende geldprijs (in enveloppe) aan de winnaar van de Coupe, de 28- jarige G. Aarts uit Waalwijk (rechts). In het midden op de achtergrond de heer J. Timmermans, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Waalwijk. in Kaatsheuvel werkt. "Dit jaar zijn er zowel binnen als bui ten de streek prijzen gevallen. Het is een goed verschijnsel dat mensen van heinde en verre mee gaan doen om de felbegeerde prijs te behalen en om de beoordeling van de jury te verwer ven", aldus de burgemeester. Hij duidde er ook nog op dat jongeren 'n groot aandeel hebben in het meester maken van de mode. "Eedhter zowel gevestigde modelleurs als nieuwko mers hebben prijzen gewonnen", wa ren zijn inleidende woorden als gast heer bij het uitreiken van de prijzen. (vervolg op pagina 17) Centraal het winnende ontwerp van G. Aarts, 'tentoongesteld bij de entree van de Micro Show te Kaatsheuvel. Linksboven: De stand van A. van Helvoirt-De Nijs uit Waalwijk waar de nieuwe herfst/winter kollektie 1971 in een groot aantal artikelen gepresenteerd wordt. Nieuw is daar Trapnap Suède Calf in een heel gamma van kleuren. Linksonder: Een blik in de stand van G. van Heesbeen Lederimport uit Waalwijk. Rechtsonder: Een van de grootste hoeken in de Micro Show heeft H. L. van Leeuwen N.V. uit W'wijk. Er zijn 5 bedrijven vertegenwoordigd die alles tonen voor scho enen, pantoffels, lederwaren en kleding. Rechtsboven: Ook machinenhandelaren zijn weer present op de Beurs voor Schoen- en Lederwaren. Een viertal voor het eerst in Nederland getoonde machines heeft Machinehandel C. A. Schoenmakers uit Kaatsheuvel. Alle stands zien er verzorgd uit en alle exposanten willen het de bezoekers zo geriefelijk mogelijk maken. Micro Show is donderdag en vrijdag tot 's avonds 10 uur geopend terwijl de deuren zaterdagmorgen om 10 uur openen en in de namiddag om 6 uur sluiten. Ongetwijfeld veel afnemers en be roepshalve belangstellenden, maar ook vele mensen uit puur interesse en uit nieuwsgierigheid, naar er zoal te zien is, zullen zich dan van die Micro Show 1970 vergewist hebben. Bij de opening woensdagmorgen deden dat reeds een groot aantal ge nodigden waaronder het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Loon op Zand, de burge meester van Waalwijk de heer J. Teijssen, de heer J. Timmermans, voorzitter en drs. J. de Swart, staf- funktionaris van de Kamer van Koop handel te Waalwijk, het voltallig Stichtingsbestuur van de Micro Show en tal van bekende personen uit de Nederlandse schoen- en lederindus trie. "Onze afnemers, de schoen- en le der war enindustrie, zijn dit jaar enke le malen direkt of indirekt in de pu bliciteit geweest", zei mr. Van Olden- beek bij de opening van de Micro- Show. Hij haalde aan dat er in het voorjaar een krante-artikel van pro fessor Tinbergen was, waarin deze zich voorstander toonde van een ver plaatsing van bepaalde industrieën naar die landenwaar men deze pro- dukten het voordeligst zou kunnen produceren, met andere woorden naar die gebieden waar het arbeidsaanbod het grootst 'en de lonen dus laag zijn. "In de zomer heeft minister Udink opmerkingen van dezelfde strekking gemaakt", vervolgde de voorzitter van de Stichting Micro Show. De beste steun die men de derde wereld, de ontwikkelingsgebieden zou kunnen geven was afstand te doen van loon- intensieve bedrijven, met name tex tiel- en schoenindustrie, zo werd ge opperd. Mr. A. van Oldenbeek meende ech ter dat daarbij een belangrijk punt over het hoofd gezien wordt: "Wat onze afnemers vervaardigen zijn in hoofdzaak modische produkten. En iedereen weet wat dit vandaag de dag inhoudt. Razendsnelle veranderingen in de smaak, dikwijls tot het laatste moment onzekerheid wat de consu ment zal aanspreken." Hij meende dat de produktie van modische arti kelen daarom nooit te ver weg plaats zal kunnen hebben, ook als dit een veel hogere kostprijs met zich mee zal brengen. En dat is zeer zeker het geval, zei hij, als we het kostenniveau in Nederland vergelijken met dat van andere landen zoals de ontwikkelings gebieden en Turkije, Marokko, India. Als er geen aanbod is van de door de consument gewenste schoenen of tas sen, dan koopt men niet een andere schoen of tas, men koopt dan niet, verzekerde de heer Van Oldenbeek. '"Wat voor de grootindustrie de recla me en de marketing is, is voor ons de mode. Zij schept een behoefte tot ko pen en voorkomt dat het bestedings patroon nog verder verlegd wordt naar duurzame comptiegoederen." Daarna werd gesteld dat om de mo dische ontwikkeling te kunnen blijven volgen en de eerste plaats goede ont werpers nodig zijn. Een goede oplei ding daarvoor, die enkele jaren in Tilburg bestaan heeft, is er niet meer. Het werd zelf nuttig geacht dat erva ren ontwerpers regelmatig een op frissingscursus krijgen. Er zijn im mers gevallen bekend van ontwerpers die bij een plotselinge modeverande ring het niet meer zagen en als het ware bedrijfsblind geworden zijn. Ook sprak de woordvoerder van de Stichting Micro Show van minder ge slaagde inzendingen voor de Coupe Micro. "Er waren inzenders die er geen idee van hadden, dat de mode van nu gewijzigd gaat worden met an dere vormen- en andere materialen- keus. Hieraan moet snel iets gedaan worden. Gelukkig hebben de prijswin naars deze ontwikkeling wèl gezien en daarom ben ik blij", zo besloot mr. Van Oldenbeek zijn toespraak. Burgemeester L. van Erp zag zich daarmee het gras voor de voeten weg- Tweede van rechts G. Aarts winnaar van de Coupe Micro. Naast hem de winnaar van de eerste prijs schoen, H. van den Broek (rechts) eveneens werkzaam bij Léon Pare te Kaatsheuvel. Verder van links naar rechts Th. van Drunen uit Drunen (le prijs Lederwaren), A. Verhoeven uit Waalwijk (Je prijs pullovers) en C. Rameckers uit Arnhem (le prijs tekeningen). gemaaid. Toch ging hij nog in op de opleidingen die voor de jeugd be staan. De burgemeester vond het feit dat het bedrijfsleven zelf opmerkin gen over haar voortbestaan maakt een teken dat dit voortbestaan van de branche mogelijk moet zijn. Voordat hij de Micro Show 1970 voor ge opend verklaarde, sprak hij de hoop uit dat de show er blijven mag en over twee jaar zijn tweede lustrum zal be leven. "Bij het kijken naar wat ge daan moet worden om te handhaven zal mode aangereikt worden om te ge bruiken", aldus de heer Van Erp, die het bestuur van de Micro Show een pluim op de hoed stak voor het mo gelijk maken van deze achtste Micro Show. De Micro Show-voorzitter bracht de burgemeester dank voor diens stimulerende woorden, waarna de tentoonstelling geopend was. In het achtste jaar dat er nu in Kaatsheuvel een Micro Show gehou den wordt, is de expositie gegroeid tot een nationale oriëntatiebeurs op 't gebied van leder, fournituren en machines. De schoen- en lederindus trie maken een onderdeel uit van de Nederlandse zgn. bekledingsindustrie waarbij het te vervaardigen produkt steeds onderhevig is aan wisselende mode-beelden, die globaal gesproken onder te brengen zijn in de mode voor voorjaar-zomer en najaar-winter. De deelnemers aan de Micro-show, voor namelijk importeurs van genoemde grondstoffen en voor een kleiner doch niet belangrijk deel zelfs fabri kanten, hebben de taak deze oriënta tie voor de industrie te vergemakke lijken en bieden daarom ieder jaar weer daartoe de mogelijkheid op de Micro Show. Tot en met zaterdag wordt de Mi cro Show 1970 in een aantal exposi tie-hallen op parkeerterreinen van de Ef teling langs de weg Waalwijk-Til- burg gehouden. In totaal bieden 35 toeleveringsbedrijven (leder, fournitu ren en machines) hun kollekties aan samengesteld uit de programma s van talrijke internationale fabrieken van grondstoffen voor de verschillende bedrijfstakken. De materialen geven een modebeeld van datgene wat op 't gebied van schoenen en lederwaren volgend jaar gedragen zal worden. De (Van onze verslaggever) KAATSHEUVEL - De achtste Micro-Show is bezig geschiedenis te ma ken. Niet omdat er geweldig revolutionaire of geheel onverwachte nieu wigheden aan verbonden zijn, maar wel doordat opnieuw duidelijk en in dit geval misschien baanbrekend naar voren gekomen is waar de knepen in de schoen- en lederwarenindustrie zitten. Het begon allemaal woensdagmor gen toen burgemeester L. van Erp van de gemeente Loon op Zand in het gemeentehuis te Kaatsheuvel de prijswinnaars van de Micro-ontwerpwed strijd een officiële prijsuitreiking toebedeelde en daarbij onderstreepte dat de mode zich van de mens meester gemaakt heeft. Niet minder duidelijk werd 't enkele uren later in de tenten op de parkeerterreinen nabij De Ef te ling dat het bedrijfsleven zich de laatste tijd als het ware rechtstreeks tot het Nederlandse volk gewend heeft. De Micro-Show voor de schoen- en lederwarenindustrie is een vertrouwelijke zaak geworden, zei burgemees ter Van Erp in zijn openingswoord. Vóór hem had mr. A. van Oldenbeek uit Waalwijk, voorzitter van de Stichting Micro Show te kennen gegeven het niet helemaal eens te zijn met een verplaatsing van de arbeidsintensieve bedrijven naar ontwikkelingslanden, zoals dit jaar meermalen door voor aanstaande Nederlanders ten berde gebracht is. als in onze choc.-afdeling de letters worden gemaakt! De róóm-choc. letters b.v., met de rijk gesorteerde noten of de hazelnootletters, zo óók, er kunnen er niet méér in Inderdaad alleen de béste choc., al of niet gecombineerd met een keur van noten, vormen de bijzonder fijne - In Delft is een 21-jarige vrouw overdag, toen haar man naar zijn werk was, vermoord. Er werd onge veer 400 gulden gestolen. Zij werd des avonds door haar man gewurgd op bed gevdnden. (Van onze verslaggever) KAATSHEUVEL - De Coupe Micro, de bekroning op het meest cre atieve ontwerp in de wedstrijd voor ontwerpers en modelleurs, is gewon nen door de 28-jarige Waalwijker G. Aarts, die als ontwerper werkzaam is bij Léon Pare in Kaatsheuvel. De prijs werd hem woensdagmorgen in Kaats heuvel in het gemeentehuis van Loon op Zand door burgemeester L. van Erp overhandigd. In het kader van de Micro-Show wordt er elk jaar een wedstrijd geor ganiseerd voor ontwerpers en model leurs voor schoen en lederwaren. De hoofdprijs daarvoor is de Coupe Mi cro, een beker met geldprijs beschik baar gesteld door het gemeentébe- stuur van Loon op Zand. Het ver heugde burgemeester Van Erp bijzon der de hoofdprijs te mogen uitreiken aan een jongeman die in Waalwijk (Blijde Incomstelaan 34) woont, maar GROTESTRAAT 234 WAALWIJK Telefoon 04160-32312

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 13