De Echo van het Zuiden :ltu Uitgaan KAATSHEUVEL in het weekend De Ster Roestelberg Stichting Schoolbelangen Drunen gaf eensgezinde verklaring uit Sprang-Capelle Coupe Micro gewonnen door Waalwijker G. Aarts KI Apollo Lido „de Put" Bomen weg uit Julianastraat? DONDERDAGAVOND 26 NOVEMBER 1970 93 JAARGANG No. 95 Eerst pull-over Eerste prijzen gÏD TAUSCH Juwelier Jury Wit gouden VERLOVINGS RINGEN 00 3.K.VERHUL5T Waalwijkse bewoners in verzet GOUDEN ECHTPAAR Het echtpaar Heurter-Gilde, wo nende in de Heistraat, alhier, hoopt op 3 december a.s. zijn gouden hu welijksfeest te herdenken. Het zal dit symphatiek echtpaar deze dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. De heer Heurter is nl. een persoon die zich in vele opzichten zeer verdienste lijk heeft gemaakt voor het vereni gingsleven. Hij was destijds een der mede oprichters van de in Capelle zeer bekende zangvereniging 't Ro- zeknopje. 50 jaar is hij lid van deze vereniging geweest en vele jaren be kleedde hij een bestuursfunktie. Ook de vereniging voor openbaar onder wijs had in hem een toegewijd be stuurslid. Ditzelfde geldt voor de plaatselijke Oranjevereniging Wilhel- iriina. Ook in de plaatselijke toneel wereld is de heer Heurter geen onbe kende. Daarnaast heeft hij zitting ge had in vele comité's en ook daar kon men spreken over de vele en goede bestuurscapaciteiten van hem. Het zal dan ook niet verwonderlijk zijn dat de heer en mevr. Heurter tijdens de re ceptie op deze dag, welke zal zijn van 4 uur tot half zes, vele gelukwensen in ontvangst zullen mogen nemen. De receptie wordt gehouden in het cultu reel centrum Zidewinde aan de Juli- analaan. GEWICHTHEFFEN Zaterdag hebben de gewichtheffers uit Sprang-Capelle het gepresteerd om de belangrijke thuiswedstrijd te gen Excelsior uit Brunssum met 1076 tegen 1013 kg te winnen. Door deze overwinning blijven zij met 6 punten uit 4 wedstrijden in het spoor van koploper Helios uit Simpelveld. De resultaten waren als volgt: Ad Hey- blom (90 kg) totaal 345 kg, 112,5 kg drukken; 102,5 kg trekken en 130 kg stoten. Jan Oerlemans (81 kg) totaal 312,5 kg, resp. 102,5, 92,5 en 117,5. J. de Graauw (86 kg) totaal 307,5 kg, resp. 105, 87,5 en 115. J. Tref fers (78 kg) totaal 275 kg, resp. 85, 80 en 110. W. v. Keulen (62 kg) to- aal 232,5 kg, resp. 75. 67,5 en 90. J. v. Alphen (68 kg) totaal 225 kg, resp. 75, 60 en 90. De drukbeurt van Van Alphen van 75 kg betekent een persoonlijk record. RIKCONCOURS In het stationskoffiehuis van de heer P. Pruyssers wordt vrijdagavond een rikconcours gehouden georgani seerd door de supportersvereniging van SSC. Als steeds zijn er weer prachtige prijzen te winnen. Aanvang 8 uur. Stationsstraat 88 Telefoon 04160-33037 Waalwijk ST. NICOLAASFEEST Maandagavond wordt in de SSC- kantine een St. Nicolaasfeest gehou den voor de jeugd van SSC. Het jeugdbestuur van SSC hoopt, dat ook vele ouders dit kinderfeest zullen bij wonen. Aanvang 7 uur. 168,- PER HECTARE Maandag werd in het artikel over de Stemming Ruilverkaveling onder het nieuws van Sprang-Capelle ge sproken over heffingen van 68, - per hectare per jaar voor boeren en landeigenaren, te voldoen in 30 tot 40 jaren. Een ingewijde zal wat betreft die kos tenberekening voor ruilverkaveling en watervrijmaking ongetwijfeld bemerkt hebben dat dit bedrag 100 gulden ho ger ligt en 168,- per ha bedraagt. DRAAÏAVONDEN NEO Als afsluiting van de grote loterij- aktie t.b.v. een geluidsinstallatie op 't nieuwe NEO-sportveld worden vrij dag en zaterdag grote draaiavonden gehouden. Voor de bezoekers zal er dan gelegenheid zijn te schieten, bal len te gooien, spijkers in een balk te slaan, enz. enz. Voor de diverse at- trakties zijn er prachtige prijzen be schikbaar, terwijl natuurlijk ook het Rad van Avontuur de hele avond zal draaien. Een prachtige gelegenheid om op attraktieve wijze voor Sinter klaas mooie geschenken te verkrijgen. Op zaterdagavond zal dan door de notaris de trekking worden gehouden van de loterij, waarvan de hoofdprijs een kleurentelevisie is. De draaiavon den worden gehouden in het Bonds- gebouw te Sprang-Capelle vanaf vrij dagavond 7 uur. Zaterdagmiddag is er een speciale kindermiddag. NEO rekent op haar supporters om deze avonden in grote getale aanwezig te zijn. BAZAR SSC BRACHT 8169. - OP Dinsdagavond vond in de bestuurs kamer van de VV SSC de slotverga dering plaats van het bazarcomité. In een kort openingswoord door de voor zitter, de heer Kommers, bracht deze nog eens speciaal zijn dank en waar dering uit aan zijn medecomité voor al het werk. dat verzet was om deze bazar te doen slagen. De penningmees ter van het comité deed het financiële verslag wat deze bijzonder snel afge werkt had. De voorzitter stelde dit bijzonder op prijs. De heer v. d. Mast deed daarna de leden een volledige uiteenzetting van alle in- 'en uitgaven van de bazar. Na dat door de heer v. d. Mast alle posten onder de loupe waren geno men kon hij mededelen, dat de bruto- inkomsten hadden bedragen 12.712,56 en de uitgaven 4542,63 gulden, zodat als batig saldo het mooie bedrag van 8.169,93 resteer de. Zulk een bedrag had ik niet ver wacht", aldus de penningmeester. De voorzitter gaf hierna gelegenheid tot het stellen van vragen naar aanleiding van dit verslag. Door enkele leden werden enkele ophelderingen ge vraagd die naar ieders genoegen door de penningmeester werden beant woord. De voorzitter stelde daarna voor de heer v. d. Mast decharge te verlenen van zijn financieel beleid, hetgeen door het comité werd goed gekeurd. Nadat de voorzitter nog maals alle comité-leden dank had ge bracht sloot hij de vergadering. Direkt daarop vond een vergadering plaats van het comité met het bestuur van SSC. De heer V. d. Mast deelde mede, dat hij het werk van het bazar comité op de voet had kunnen volgen, aangezien hem het penningmeester schap van dit comité was opgedragen. Toen ik destijds de heer Kommers sprak over een voor zijn vereniging te organiseren bazar, had de heer Kom mers spotaan toegezegd hieraan zijn volle medewerking te willen geven. Alle medewerkers en medewerksters werd dank gébracht. Met een stevige handdruk aan de voorzitter van het bazarcomité dankte hij tot slot nog maals allen voor hun vele werkzaam heden. De heer Kommers dankte daarna de heer Van der Mast voor (vervolg van pag. 13) Vorig jaar winnaar in het thema "pull-overs" werd de heer Aarts zoon van een schoenfabrikant in Waalwijk, dit jaar de trotse triomfa- ter over de Coupe Micro 1970. Mr. A. van Oldenbeek prees de winnaars om hun inzicht in de wijzigingen van de mode van nu met andere vormen- en andere materialenkeus. Micro Coupe-winnaar G. Aarts had 'n 5-tal door hem gemaakte schoenen in gezonden die alle eenzelfde idee als grondslag hadden: een verhoogde schoen passend bij het modebeeld, naar zijn mening afgestemd op de langere roklengte in de kledingmode 1971. Eén ontwerp meteen fraaie groene kleur, heeft nu de ereplaats op de Micro Show gekregen. In 1969 winnaar van de Coupe Mi cro, nu eerste prijswinnaar bij de te keningen is de 21-jarige Clemens Ra- meckers, student aan de Kunstacade mie te Arnhem. De eerste prijs leder waren - zoals alle eerste prijzen een beker met een geldbedrag - ging naar de heer Th. van Drunen uit Drunen met zijn produkt een lederen dubbele schoudertas. De heer Van Drunen werkt bij Blok van Heijst te Waal wijk. De eerste prijs schoenen kwam toe aan H. P. van den Broek uit Haarsteeg, werkzaam bij Léon Pare te Kaatsheuvel. Bij de Pullovers kwam A. H. Verhoeven uit Waalwijk, werk zaam bij het Amsterdamse Ore on in het bezit van de eerste prijs. Roomstel P234 Dit prachtige roomstel met blad is kenmerkend voor Keltum: tijdloos mooi, dus altijd mo dern. In juwelierspleet, slechts f47,50. Komt u gauw een kijkje nemen? Grotestraat 231 A Waalwijk telefoon 32625 zijn woorden aan zijn adres gericht. "Dit werk heb ik", aldus de heer Kommers, „niet kunnen doen zonder de medewerking van mijn mede comi téleden. De dank die U medewerkers (sters) en alle andere personen die iets voor deze bazar gedaan". Het be stuur van SSC bood daarna alle leden een verversing aan. Alle inzendingen (schoenen, ont werpen op leest, tekeningen en pro ducten afd. lederwaren) zijn beoor deeld door een jury bestaande uit de heren L. Burmanje (Waalwijk), Th. Frumau (Breda), W. Hornman (Waalwijk), G. Prins (Amsterdam), A. Smit (Den Haag) en H. Vesters (Waalwijk). De jury verklaarde na de prijsuitreiking alle inzendingen con sciëntieus te hebben beoordeeld en dat de Coupe Micro 1970 dhr. Aarts ten volle toekomt. Deze wedstrijd is bij de Micro Show georganiseerd om er een creatief element bij te hebben. Gezien de inzendingen is dat gelukt. Zo heeft C. Rameckers in zijn teke ningen ongetwijfeld popart verwerkt. Het zijn tekeningen van op alle mo gelijke wijzen versierde schoenen die waarschijnlijk nooit in produktie te fabriceren zijn. Als hoofdmotieven verwerkten hij sterren en vlinders. Ook zijn ceintuurtekeningen zijn een kleurrijk geheel. Enkele juryleden be streden Rameckers' opmerking dat zijn creaties een "grapje" zouden zijn. Ook betwijfelde jurylid L. Bur manje het op de prijswinnende hoge schoen van G. Aarts met open wreef en de koordjes aan de voorzijde door vrouwen onder de midi-mode gedra gen zal worden. Hij stelde dat deze Coupe Micro 1970-schoen te hoog is voor de midi-mode: 'Het is of schoei sel op de enkel of tot net onder knie'. De eerste prijs bij de schoenen is een model dat een cognac/oranjeachtige kleur heeft en hoog opengewerkt is. Ook de neus van deze (zomer)schoen is geheel open. PROVADA? KAATSHEUVEL Hoogstwaarschijnlijk, aldus de uit spraak van een Provada?-lid, zal za terdagavond de VPRO in Kaatsheu vel aanweizg zijn om het muzikale op treden te vereeuwigen van "de Zuid- Nederlandse Fanfare", die opgericht is door de bassist van de welbekende N.V. Vrije Muziekonderneming Echt Waar! GESLAAGDE DUIVENSHOW De KPV Rayon B gevestigd in de Sportwereld te Kaatsheuvel hield za terdag en zondag haar jaarlijkse ten toonstelling waarop 450 duiven wer den ingezonden. De heren keurmees ters P. Netten en Roks uit Breda had den een zware opgave om hieruit de prijswinnaars naar voren te halen, wat hun tot ieders tevredenheid is gelukt. Om 8 uur zaterdagavond werden de kampioenen gehuldigd door de voorzitter Fr. v. d. Linden en de prachtige prijzen hieraan verbonden uitgereikt. Het Rad van Avontuur zorgde direkt voor de nodige stem ming. Tot slot dankte de voorzitter ieder een voor de goede medewerking waardoor de KPV op een goed be zochte en geslaagde tentoonstelling kan terugzien. A.s. zaterdag 4 uur brengt St. Nicolaas een bezoek in het clublokaal. Uitslag prijzen tentoonstelling; Oude Doffers: 1 G. v. Riel, 2-5 H. v. Helvoirt, 3 Sj. Pijnenburg. Oude Duivinnen: 1-3 Sj. Emmers, 2 M. Dingenmans. Jonge Doffers: 1 J. v. Heeswijk; 2 G. v. Riel, 3-8 B. v. d. Lee. Jonge duivinnen: 1 Sj. Emmers, 2 M. v. Boxtel, 3 Fr. v. d. Linden. Late Doffers: 1 A. v. Es, 2 M. Din genmans, 3 M. Klijn. Late Duivinnen: 1 M. Klijn, 2-4 W. Oomens, 3 A. Verhoeven. Jonge Doffers: 1-4 W. Pijnenburg, 2 J. v. Heeswijk, 3 J. Jansen. Jonge Duivinnen: 1-9 Jan v. Hees wijk, 2 H. Severijns, 3 J. v. Beers. BILJARTEN KNBB Dl STRIKT K'HEUVEL Wedstrijdprogramma seizoen 1970- 1971. Klasse Cl: maandag: 't Centrum- KTO; NAS-HGL, woensdag: Eupho- nia-HKS. Klasse C2: maandag: HKS-Poedel- vrees; Nooit Volleerd-'t Maoske; Ef- teling-Euphonia, dinsdag: Brandaris- DJS. Klasse C 3: zaterdag: Ons Genoegen- De Dreef, maandag: Poedelvrees-De Efteling; KOT-NAS; KTO-Branda- ris. Klasse C4: vrijdag: HKS-Ons Ge- noegien, maandag: De Dreef-'t Cen trum; 't Maoske-Poedelvrees; DJS- Nooit Volleerd. RUILVERENIGING DE LANGSTRAAT Deze vereniging heeft weer haar maandelijkse ruildag. Zij die postze gels verzamelen, sigarenbandjes of lucifersmerken kunnen hiervoor te recht op zaterdag 28 november van 1 tot 4 uur in de Gildebond, Mgr. Völkerstraat Kaatsheuvel. CARNAVALSVERENIGING "DE PEPERBUUSEN" Nu er ernstige pogingen worden ge daan om ook in Kaatsheuvel het a.s. carnavalsfeest op grootse wijze te gaan vieren, schieten de carnavals verenigingen als paddestoelen uit de grond. Zo vernemen wij, dat na twee weken intensief vergaderen en wer ken in hotel Smit een dergelijke ver eniging is opgericht, die inmiddels tot 29 leden is uitgegroeid. Aangezien hotel Smit in de Peperstraat is gele gen, heeft deze carnavalsclub zich de toepasselijke naam 'De Peperbuusen' aangemeten. Er zijn intussen r eeds enkele akties, o.a. een barakconcours, gehouden om de verenigingskas een stevige basis te geven. Het correspon dentieadres is: Peperstraat 25. HOCKEYVERENIGING DES Het eerste herenelftal van de ho- ckeyvereniging DES is zondag een stap dichter bij het kampioenschap in zijn afdeling gekomen. Op Tempo uit Bergen op Zoom werd een fraaie 3-0 overwinning geboekt waardoor de stand momenteel is: DES 7 - 12, Tempo 7 - 77, Middelburg 6-8. Ook het eerste dameselftal is sinds zondag een serieuze kandidaat voor de titel. Weliswaar speelde dit team gelijk tegen Tilburg, maar door het verlies van mede-koploper Zwart-Wit uit Breda, hebben de DES-dames met een punt afstand genomen van deze concurrent. De stand is nu als volgt: DES 8 - 13, Zwart Wit 8 - 12, Best 8-9, Pelikaan 8-9. DOKTERSDIENST Komend weekeinde zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg en R. Raaymaakers te Kaatsheuvel worden waargenomen door dokter A. de Vries, Van Rijckevorselstraat 6, Loon op Zand, tel. 04166-250. Van zaterdagmiddag twaalf uur tot maandagmorgen acht uur zal de praktijk van dokter H. Winkelman te Sprang worden waargenomen door collega K. van Tuijn, Vossenbergse- laan 21, Kaatsheuvel, tel. 04167- 2006. Verloskundige mej. V. Vlerken. Ru bensstraat 8, Kaatsheuvel, tel. 3666, heeft het komende weekeinde dienst. PASTORIEDIENST Voor geestelijke bijstand kan men zich a.s. zondag van 's middags twaalf uur tot des nachts twaalf uur vervoe gen aan de pastorie van de parochie St. Jan, Hoofdstraat 34, Kaatsheuvel te. 2515. RALPH TRACY ONZE MAN IN THAILAND Uit een museum te Bangkok wordt een kostbaar sieraad gestolen, een halssnoer met vele edelstenen uit de familieschat van een Thailandse Prins. Deze Prins Galub vraagt de internationale detective Ralph Tra cy met zijn assistenten te helpen. Onmiddellijk gebeuren er raadsel achtige dingen, zoals een aanslag op Iracy, een chantage-poging op de prins, die overigens elke dag op mysterieuze wijze één edelsteen uit het gestolen sieraad ontvangt. NAAKT ONDER DE ZON Deze film neemt ons mee op een reis door Finland en de Scandina vische landen. Ons uitgangpunt is het noordelijkste Duitse eiland Sylt, dat al sinds lange tijd de reputatie heeft van een centrum van naakt- cultuur en dat zodoende een soort schakel vormt tussen de zeden van het zuidelijker gelegen deel van Europa en dat van de noordelijke landen, waar de scheiding van de seksen veel minder wordt bena drukt. VERBODEN VOOR MANNEN Vrouwen moeten alles over vrou wen weten. Maar tallozen doen niet de moeite om de geheimen van de vrouw en haar wereld te doorgron den en op deze wijze zichzelf beter te leren kennen. Deze film vertelt over tientallen onderwerpen, die alle „de vrouw" betreffenover sex en moeder schap, over vrouwen in exotische bladen (en blaadjes), over de vrouw in haar dagelijks beroep. CATHERINE HET HUNKEREND HART Het avontuurlijke levensverhaal van de even bekoorlijke als gewiek ste Parisienne, Catherine Legoix, de hoofdfiguur uit de fascinerende, his torische romancyclus van de beken de Franse romanschrijfster Juliette Benzoni, heeft zijn weg naar het witte doek gevonden! Bernard Bor- derie, die het bioscooppubliek reeds eerder met Angelique, de hoofdper soon uit de gelijknamige roman-cy clus van Serge en Anne Golon, liet kennismaken via een serie kleurrij ke, dynamische rolprenten gewijd j aan deze „vrouwelijkste aller vrou wen", heeft thans Angéligue's al even onstuimige voorgangster Ca therine tot middelpunt gekozen van een aantal spannende taferelen, ge projecteerd tegen de achtergrond van het vijftiende-eeuwse Parijs. Het Parijs uit die dagen werd ver scheurd door bloedige burgertwis ten, welke een uitvloeisel waren van de Honderdjarige Oorlog tussen Frankrijk en Engeland. Het laatste weekend van novem ber komen bij De Ster te Nieuw- kuyk andere groepen dan de laatste weken het geval was op de bühne. Zaterdagavond zijn dat de Valen tino's met zanger Dolf Schipper, die de akkoorden bepalen, terwijl zon dagavond De Wavo's voor een ge zellig dansavondje zullen zorgen. tlw Juwelier met 't Klokkenspel_ 'öfOlesWaal 260 Wjalwi|k Tel 04160 3468C In een heldere najaarszon lag De Roestelberg aan de rand van Bra bants natuurgebied de Loonse en Druinense duinen te Kaatsheuvel er deze week fijntjes bij. Men kan zich dus indenken wat een top het zondagmiddag gaat worden als The Promiced Land met zang van Pen ny voor een klankecho zorgt. - Sparta verloor te München met 2-1 van Bayern-Munchen, nadat 't voor de rust met 0-1 voor had ge staan. - Naast de 3 miljoen die de regering heeft geschonken, is op giro 777 voor Oost-Pakistan 1 miljoen gestort. A.s. vrijdag wordt een bliksem-collecte over het gehele land gehouden. Dan zullen overal van 6-9 uur de klok ken geluid worden en alle kerken en gemeentehuizen geopend zijn om gif ten voor dit doel te brengen. Men ver wacht vele bijdragen want de nood is ongekend groot. Nieuw is The New Brass die zon dagavond in Lido te Waalwijk de moeilijke taak heeft het iedereen zoveel mogelijk naar de zin te ma ken. Slaagt men daarin dan is de dankbaarheid van genietende dans paar tj es des te groter. Zaterdag avond in Lido: Bob Smit en The Duke City Sextet. Waarschijnlijk weet menigeen er al iets van of heeft men het met met eigen oren gehoord of met ei gen ogen gezien: zaterdagavond komt de VARA Drive-in discotheek in De Put te Waalwijk. Als d.j. fun geren de bekwame Jaap Poort en de niet onderdoende Hans Hambur ger. De algehele leiding is in handen van John Seine. (Van onze verslaggever) DRUNEN - Maandagavond heeft het Bestuur van de Stichting School belangen Drunen - het schoolbestuur van de plaatselijke Paulusschool waar twee weken geleden interne moeilijk heden onder de leerkrachten uitmond den in de ontslagaanvraag van vier leerkrachten - in haar vergadering de problemen rond deze school uitvoerig besproken. Zoals bekend steunden enkele hon den ouders vorige week woensdag avond een door de Ouderraad voorge stelde motie waarin het vertrouwen in de voorzitter van het schoolbestuur opgezegd werd en men met andere woorden het beschikbaarstellen van diens voorzittersfunktie eiste. De ouders waren het er namelijk over eens dat het foutieve beleid van het schoolbestuur de hoofdschuldige bij alle voorgedane moeilijkheden is. In een dinsdag uitgegeven commu niqué dat ondertekend is door voor zitter ir. Th. van Lammeren en secre taris J. B. Vinkenvleugel, verklaart de Stichting Schoolbelangen Drunen echter dat het tot nu toe gevoerde be leid steeds gedragen werd door be sluiten door het gehele bestuur ge nomen. Ook komt in de verklaring tot uiting dat het schoolbestuur steeds bereid is geweest en nog is om met de ouderraden en de leerkrachten overleg te plegen voor zover die oudercomi- té's er zijn of zullen worden opge richt. Verder wil het Schoolbestuur tot uitdrukking brengen dat het binnen 't lopende schooljaar nieuwe represen tanten van deze ouderraden en ande ren wil opnemen en daartoe de zetels ter beschikking wil stellen. Vervolgens zegt het communiqué dat er zeker misverstanden zijn ont staan, die door het Bestuur met de ouderraad van de Paulusschool zul len worden besproken en dat in de drie vacatures die zijn ontstaan, tijdig kan worden voorzien. Dit impliceert dat het aangevraagde ontslag van mevrouw Denesen, terug genomen is. Haar echtgenoot nam 11 november op staande voet ontslag ter wijl de onderwijzeresssen C. van Loon en A. van Gasteren bij hun ontslag aanvraag de opzegtermijn tot begin januari in acht nemen. Een tweede onderwijzer heeft zijn ontslag nog steeds in beraad. Tenslotte heeft het schoolbestuur de Ouderraad te kennen gegeven een ge sprek te willen hebben over de me ningsverschillen die een oplossing van de moeilijkheden in de weg staan. Dit kontakt zal waarschijnlijk volgen de week plaatsvinden. WAALWIJK - B. en W. van Waalwijk zijn van plan de huidige bo menrij aan de Julianastraat neer te halen en er voor in de plaats jonge bomen te planten. Motivering van dit voorstel, waarover de Gemeenteraad zich vanavond zal moeten uitspreken is de slechte staat waarin het trottoir verkeert als gevolg van het steeds maar uitgroeien van de wortels van de bomen. Een aantal bewoners van de Julianastraat heeft zich tot het Ge meentebestuur gewend, omdat zij het met deze gang van zaken niet eens kunnen zijn en zij willen dan ook dat het Gemeentebestuur zoekt naar een andere oplossing. De bewoners vinden dat de schade aan de trottoirs nogal meevalt en dat andere mogelijkheden niet voldoende bekeken zijn. Bovendien stellen de bewoners, dat door het rooien van de bomen het aanzien van de straat ge weld wordt aangedaan. In deze tijd, waarin veel gepraat en geschreven wordt over milieubeheer, vinden de bewoners van de Julianastraat, dat de bomen in feite een essentiële funktie vervullen als het gaat om het produ ceren van zuurstof. Het weghalen van de bomen is dan ook in strijd met het algemeen belang en in het bijzonder met het belang van de bewoners van de Julianastraat. Zij hopen dan ook, dat B. en W. op hun besluit zullen terugkomen. Van de zijde van de gemeente is beklemtoond, dat kappen van wortels om zodoende toch een goed trottoir te maken gevaar oplevert voor huizen, wanneer het stormt omdat dan de mo gelijkheid niet uitgesloten moet wor den geacht, dat de bomen veel minder houvast hebben en kunnen omwaaien, terwijl dan de gevolgen niet te over zien zijn, mede in aanmerking geno men de zwaarte van de al oude en ook prachtige platanen. De bomen, die de gemeente wil plan ten kennen niet het euvel van het om hoog drukken der trottoirtegels, om dat deze penwortels hebben, die rechtstreeks in de grond naar bene den groeien en dus geen vertakkingen aan de oppervlakte zullen hebben. De ze bomen zullen weer snel die afme tingen hebben, dat zij geheel passen in het beeld van de Julianastraat, zo dat het aanzien van de Julianastraat geenszins geschaad zal worden. Van avond zal er in de Gemeenteraad, naar wij aannemen, nog wel een woordje over gesproken worden.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 17