waalwijkse en lanqstRaatse couRant Opiniepeiling overdekt zwembad toont bezwaren Waalwijkse bevolking TAUSCH 'a EEN EKSKLUSIEF ST. NIKOLAASGESCHENK OPEN OOG Stassar BRIEF VAN OUDERCOMITÉ VANAVOND ALS AANVUL) ING OP RAADSAGENDA GEPLAATST Grootste deel Suggesties is- r ëJb** DONDERDAGAVOND 26 NOVEMBER 1970 93 JAARGANG No. 93 Bijna 1500 formu lieren zijn terug Onderzoek Een idee van Sint Wit gouden VERLOVINGS RINGEN 06 3.K.UERHUL Betrokkenheid Toelichting Topper boutiek ,,'t Stalletje" Gemeenschappelijke regeling Sociale Werkvoorziening Raadsvoorstel len zowel voor dames en heren Salon Bestemmings plannen in Sprang-Capelle VAS-horloge voor jonge medewerker Schoenatelier Jaconella, Waalwijk De tcho vAn het Zuióen Uitgever: Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,33 2 ct. inc.k.) 0,35 p. kwrt. (3,95 10 ct. inc.k.) 4,05 p. mnd. (1,45 10 ct. inc.k.) l,5f o. kwrt. p.post 4,75 by girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-32621-32746 - Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167- 2002 Telegram-adres: „Echo'1 (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Een comité van ouders te Waalwijk heeft vrijdagmorgen in het gemeentehuis een verzamelwerk afgegeven dat als inhoud had de uitslag en een rapport inzake een opiniepeiling over de bouw van een in- struktiezwembad te Waalwijk. Het oudercomité bestaande uit mevr. Lips, Passierf Berkelmans en Verschuur, heeft zich, aldus een begeleidend schrijven, als ouders van opgroeiende kinderen, en als betrokkenen bij het welzijn van de jeugd, gebogen over dit probleem zwembad. Zij meenden uit de discussie van de gemeenteraadsleden in de jongste (openbare) raadsver gadering geleerd te hebben dat de overkapping van het Hoefsven, welke alle inwoners en nagenoeg alle scholen van Waalwijk aangaat, wellicht wat ondoordacht is voorbereid. Daarom hebben zij als particulieren onder de bevolking een deel van de publieke opinie gepeild, waaruit blijkt, aldus 't comité, dat de bevolking van Waalwijk wel degelijk meeleeft met wat er in de Gemeenteraad beslist gaat worden. De opinie-peiling is gehouden door een aantal ouders, politiek noch op andere wijze onderling verbonden 'en met medewerking van een aantal scholen, willekeurig verspreid over Waalwijk. De ouders pretenderen geenszins een professionele opinie peiling te evenaren maar geven wel te kennen dat de 'vragen-formulieren zo objektief mogelijk opgesteld zijn. Gebleken is dat iedereen die een formulier ingevuld heeft, zeer vóór de bouw van een overdekt zwembad is. De meningen over de te kiezen bouwplaats lopen echter uiteen terwijl de vraag "Bent U van mening dat er in Waalwijk een overdekt zwembad moet komen?" door slechts één per soon met NEEN beantwoord werd. De bouw van een overdekt instruk- tie-zwembad is in Waalwijk overigens het gesprek van de dag. Bij een groot aantal ouders van schoolgaande kin deren is blijkens de reaktie op de en quête en de uitslag van deze opinie peiling in grote mate ongerustheid ontstaan over een mogelijke situering van dat overdekte bad nabij het Voor de komende feestdagen hebben wij voor U een grote collectie brillantringen. Reeds een zeer mooie ring met bril- lant koopt U voor 98, Een prijs die er niet om liegt. Het aantrekkelijke van onze ringen met brillant is, dat U, ongeacht het model, deze ring later kunt inruilen voor een nieuwe ring met grotere bril lant. Slechts het prijsverschil betaalt U bij, met uitzondering van ringen met meer dan één brillant; dan wordt 10 procent extra in rekening gebracht. Dus alle brillantringen die bij ons gekocht ziin. kimt U later terugbrengen en inleveren voor een 'nieuwe ring met grotere brillant. Zo groeit geleidelijk, zonder grote uitgave ineens, Uw bril- lantring en Uw bezit. Want brillant behoudt altijd zijn waarde. Onze modellen zijn zeer exclu sief, ook combinaties van bril lant met smaragd, brillant met saffier, brillant met tourma li en. Het is beslist de moeite waard om eens een kijkje te komen nemen en vrijblijvend te in formeren over deze unieke aanbieding. Onze prijzen zul len U zeer zeker meevallen. JUWELIER - HORLOGER Grotestraat 231A Uw Juwelier' met 't Klokkenspel Giolestiaai 260 Waalwi|k Tél 04160 346'Bl Hoefsven. Het Comité van Ouders heeft eveneens vorige week een brief hieromtrent aan het gemeentebestuur geschreven welke in de gemeente raadsvergadering vanavond als aan vullend agendapunt bij de ingekomen stukken opgenomen is. Overigens stellen burgemeester en wethouders van Waalwijk voor dit stuk voorals nog niet in behandeling te nemen. B. en W. delen immers mee dat de voor bereidingscommissie voor de bouw van een overdekt instruktiebad zich op korte termijn bezig zal gaan hou den met de in de brief aan de orde gestelde problemen. De commissie zal ook. aldus het college van b. en w., terzake overleg plegen met enkele ge- interesseerden uit de gemeente, die geen deel uitmaken van de commissie. Naar verwacht mag worden zal de commissie spoedig verslag uitbren gen, waarna b. en w. van plan zijn in de gemeenteraad nader op deze zaak terug te komen. Ook bij het comité van ouders is de ze zaak na het overhandigen van de resultaten van de opiniepeiling niet afgedaan. Nog steeds komen formu lieren binnen die door het comité be keken en gerangschikt worden in de categorieën voor, tegen of zonder mening wat betreft de situering bij het Hoefsven. Dit oudercomité hecht zware be langen aan de enquête: "Wij zijn de mening toegedaan, dat in deze tijd van openheid en inspraak, de wensen van de Waalwijkse bevolking en zeer zeker van de scholen zwaar moeten wegen bij het uitstippelen en uitvoe ren van plannen als die van een over dekt zwembad, waarbij heel Waalwijk immers zo nauw is èn blijft betrok ken". Het comité meende het college van burgemeesters en wethouders als volksvertegenwoordigers op de hoog te te moeten brengen van de wensen en meningen van de inwoners van Waalwijk. Van de uitgegeven formulieren aan de ouders van opgroeiende kin deren waren tot op de dag van giste ren bijna 1400 exemplaren retour ge komen. Daarnaast kwamen 90 formu lieren terug verspreid onder persoo- nen, die door hun beroep min of meer betrokken zijn bij het lichamelijk en/ of geestelijk welzijn van de opgroei ende jeugd c.q. bevolking. Merkwaar dig is dat hiervan 4 mensen geen me ning hadden omdat ze niet op de hoogte waren van de plaatselijke om standigheden. 74 personen haden be zwaar tegen de aangeduide ligging nabij het Hoefsven. Bij de ouders had meer dan de helft van degenen die 'het vragen formulier be antwoord terugbezorgden, bezwaar: 768 mensen oftewel 55,4% van de geënquêteerden. Zonder bezwaren waren 481 personen oftewel 34,6% terwijl eentiende deel van de in to taal 1386 ondervraagde ouders geen mening formeerde. Het grootste deel van de tegenwerpingen richt zich op de niet-centrale ligging van het te bouwen overdekte bad. eveneens een groot deel vindt het Hoefsven te afge legen en ook velen betreuren het dat ook nog de capaciteit van het buiten bad zal verminderen. Bij een nader omschrijving van de bezwaren blijkt dat veel ouders van mening zijn dat een te bouwen over dekt zwembad in het centrum van Waalwijk gepland moet worden. Men vindt dat het vanuit de verschillende stadswijken gemakkelijk bereikbaar moet zijn. Als mogelijke suggesties worden daarvoor de bouw bij de sporthal aan de Taxandriaweg of aan het Vredsplein genoemd. Overigens is duidelijk naar voren gekomen dat een vrij groot aantal ouders het eens is met de oorspronkelijke situering aan de Olympiaweg tussen de tennis banen en "Romantica. Menige ouder denkt ook aan de vroeg invallende duisternis in de wintermaanden en durft dan de verantwoordelijkheid niet op zich te nemen de vooral klei nere kinderen naar het Hoefsven te sturen. Men noemt de weg er heen gevaarlijk en/of onveilig. Sommige ouders betreuren het, dat door een eventuele overkapping van het huidige openluchtbadde capaci teit van dit bad, welke door hen in de huidige omstandigheden reeds onvol doende wordt geacht, nog zal vermin deren. Bovendien zien sommigen een dergelijke maatregel als een noodop lossing. Verschillende ouders dringen aan op spoed bij de realisering van 'n nieuw bad dat naar hun mening voor rang op andere nieuwbouw-projektén moet hebben. Gezien het huidige in won er tal en de te verwachten bevol kingsaanwas in de naaste toekomst zijn velen van mening dat niet langer gewacht mag worden met nieuwbouw van een overdekt zwembad dat aan de eisen van deze tijd voldoet. Op dit gebied wordt in Waalwijk nog een achterstand gekonstateerd, waardoor men gedwongen wordt naar Sprang- Capelle of Tilburg te gaan, aldus het rapport na de opiniepeiling door het comité van ouders. Een geënquêteerde arts meent dat de plaatsbepaling zo centraal moge lijk moet komen, mede omdat een vlotte bereikbaarheid het bezoekers aantal stimuleert. Een leraar in de li chamelijke opvoeding vindt dat een instruktiebad bij het Hoefsven voor schoolgebruik minder geschikt wordt: de kinderen zijn te lang onderweg en busvervoer is te duur. Er blijft geen tijd meer over voor het lesgeven, al dus deze vakman die de ligging in de bossen niet geschikt acht om kinderen er 's winters alleen heen te sturen. Sommige ouders geven hun fiat aan de plannen bij het Hoefsven als er een betere straatverlichting in de omge ving komt, als er vaker verversing van het water geschiedt en als een goede kleed-accommodatie gemaakt wordt. De ouders die geen bezwaar hebben geven overigens in het alge meen geen toelichting op die mening. heeft voor U de allernieuw ste SIERADEN, POSTERS en REPRODUKTIES Stationsstraat 115 Waalwijk (vervolg van pag. 1) kunnen aan de gemeenschappelijke regeling deelnemen, welke in lengte van dagen gemeenschappelijke belan gen dient", aldus wethouder J. van Heeswijk, die als beheerder van de portefeuille sociale zaken van de ge meente Waalwijk zeer nauw bij de nieuwe Dienst betrokken is. "Elke betrokken gemeente krijgt nu inspraak in de sociale werkvoor ziening in de regio. Uitgangspunt blijft echter het streven om iedere te werkgestelde een bepaalde eigenwaar de te laten verwerven en een volwaar dig aandeel in de werkzaamheden te laten vervullen". Een kijkje in de So ciale Werkplaats leert 'hoe vrijmoedig en voldaan de werknemers de hun toebedeelde funkties vervullen. Er zijn verschillende tientallen objekten als orders geboekt waarvan bijvoor beeld de ombouw van telefoonunits met hun duizenden draadjes technisch ingewikkelde en hoogstaande arbeid Zowel wethouder Van Heeswijk als direkteur drenken - laatstgenoem de komt waarschijnlijk als alle ge meenteraden de nieuwe voorgestelde intergemeentelijke regeling accepte ren in dienst van de "Dienst Sociale Werkvoorziening Midden-Langstraat' - zijn eensgezind over een naamsver andering van de bedrijven waarin de vele werkobjekten uitgevoerd worden. "Sociale Werkplaats is een besmet woord", vinden beiden. Hoe dat de naam ook zijn moge, het hoeft geen nadere aanduiding meer dat deze werkvoorziening waar bij zelfs exclusieve artikelen gemaakt worden, veel goeds aan het maat schappelijk welzijn doet. De stap naar een regionale aanpak mag dan ook al leen maar van harte toegejuicht wor den, waarbij de raadsleden van Waal wijk vanavond, van Drunen en Spr.- Capelle morgenavond en van Loon op Zand. Waspik en 's-Gravenmoer binnen enkele weken het "voorlaat ste" woord hebben. Het laatste woord - de uitvoering - komt immers toe aan de op 1 januari op te richten nieuwe Dienst voor de Sociale Werk voorziening in de kring Midden- Langstraat. SCHOONHEIDSPRODUKTEN GoïmitjMiil HAUTE COIFFURE SALON DE BEAUTÉ Grotestraat 174, Waalwijk Telefoon 04160 - 32623 14 krts gouden heren- horlogeband in zacht- glanzende uitvoering 340,25 WAAR MAAK JE JE DRUK OVER Op de Levensschool en Jongerencursus houden we ons deze weken bezig met een belangrijke levensvraag: Waar maken we ons druk over in ons leven? Als ëen vreemdeling ons leventje aan de buiten kant zou bekijken, dan mag hij rustig constateren, dat wij het goed maken; materieel gesproken zijn we voorzien in onze noodzakelijke behoeften. Als het mensenbos een dierenbos was. dan bleven er wei nig wensen meer over. Maar wat zien we om ons heen? Mensen sjouwen, druk in touw voor alles en nog wat; als een onrustige hond draven we van links naar rechts: op zoek blijkbaar naar iets, wat we niet vinden kunnen. En dan rijst die grote vraag: Wat is de moeite waard om je druk over te maken. We hebben een heleboel aan ma terieel goed, maar wat we eigenlijk zoeken, hebben we nog steeds niet gevonden. We hebben voor de mens een mooi huis gebouwd, leuk aangekleed en ingericht; en nu blijkt de bewoner zelf nog ver geten te zijn We hebben ons druk gemaakt over allerlei voor zieningen; maar we zijn schijnbaar vergeten, waartoe het allemaal moest dienen. We weten eigenlijk niet eens meer, waarom het alle maal begonen is. We hebben lange tijd gezegd: als we maar eens wel varender konden leven, dan zouden we heel wat gelukkiger zijn. En nu zijn we toe aan de vervulling van die wensdroom, en plotseling blijkt, dat vele mensen misschien nog wel stakkers die niet weten waar ze het zoeken moeten. We hebben - zou je zeggen - het voor naamste doel vergeten en we hebben ons blind gestaard op de mid delen, die weliswaar noodzakelijk warenmaar tenslotte maar toe gangswegen zijn tot iets, wat verderop ligt. Welvaart is voor ons welzijn. Welzijn en geluk overschrijden de grens van het materiële en liggen in de ongrijpbare sfeer van waarden, die te maken hebben met geborgenheid, respect, vertrouwen, begrip, waardering. Hadden we misschien vroeger gedacht, dat je geluk kon kopen, nu ontdekken we, dat je geluk moet krijgen. Geluk moet je geschonken worden door een ander, door een medemens. Zou Christus zoiets bedoelenals hij zegt: "Wie zijn leven verliest, zal het winnen", en "Wie onder u de grootste wil zijn, moet de kleinste worden". L. v. BERKEL JUWELIER Stationsstraat 88, Waalwijk telefoon 04160 - 33037 Tijdens onze St. Nicolaas- actie ontvangt U gratis W.M.F.-cadeaus Daar in de vergadering van 28 no vember 1969 een voorbereidingsbe- sluit als bedoeld in artikel 21 van de wet op de ruimtelijke ordening is vastgesteld voor die gedeelten van de bestem mings plannen V rijh oeve' en Nieuwevaartwaarvan Gedepu teerde Staten van Noord-Brabant bij besluit van 2 maart 1966 goedkeu ring hebben onthouden, uitgezonderd een gedeelte van het bestemmingsplan "Nieuwevaart", dat alsnog door de Kroon is goedgekeurd, en de nodige herzieningsplannen nog niet zijn klaargekomen, wordt voorgesteld een nieuw voorbereidingsbesluit vast te stellen, aldus het daarover handelen de pré-advies voor de raadsvergade ring in Sprang-Capelle. Voorts zal aan de grondkamer wor den verzocht de pachtovereenkomsten van de aan de gemeente behorende landerijen, welke aan de landbouwers worden verpacht, de pachtsom te ver hogen. Voorgesteld wordt om met de curator in het faillissement van de schoenfa briek Agrigento, welke fabriekshal in huurkoop aan deze firma was uitge geven en onlangs door de gemeente is verkocht tot overeenstemming te komen. Tevens zal aan de orde komen een voorstel om ten gerieve van de inwo ners der gemeente, die rekeninghou der zijn bij Coöperatieve Raiffeisen- bank Langstraat West bij deze instel ling een rekening te openen ten name van de gemeente Sprang-Capelle om het betalingsverkeer te vergemakke lijken. Verder stellen B. en W. voor tot het aangaan van enkele rekening-courant overeenkomsten. alsmede om een be sluit te nemen tot het aangaan van een kasgeldlening ten bedrage van 1.750.000,- voor de maanden de cember 1970 en januari en februari 1971. (Van onze verslaggever) Een van de jeugdige medewer kers van schoenindustrie „Jaconel la" aan het Iloogeinde te Waalwijk is de best geslaagde leerling van de Stichting Vakopleiding Schoenindu strie geworden. Hiervoor zal hem volgende week vrijdag 4 december om 8 uur 's-avonds in de zaal van café-restaurant Van de Heuvel, Olympiaweg 16 te Waalwijk door drs. M. Fleischeuer, namens de VAS het VAS-horloge 1970 uitge reikt worden. Elk jaar krijgt de best geslaagde leerling van het leerlingstelsel voor de schoenindustrie deze fere-prijs overhandigd. Dit jaar is het een in schoenatelier Jaconella werkzame jongeman die de beste cijfers be haalde in praktijk en schooloplei ding. De meeste examens hadden in de afgelopen zomer plaats. In diverse criteria vond een beoor deling plaats. De part-time school (4 dagen) met begeleiding en onder supervisie van een consulent en een dag school (LTS Waalwijk) is het leerlingstelsel voor d° schoenindu strie. De horloge-uitreiking ge schiedt via een veelzijdige punten waardering aan degene die van jon gens en meisjes gezamenlijk de hoogste cijfers haalt.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 9