Door gemeenschappelijke regeling komt sociale werkplaats voor mens dichterbij Struktuurplan Stadsgewest Waalwijk heeft in eindfase stedebouwkundige nodig Uitgaan in het weekend PULLES HEESBEEN j löEiTUM Apollo Lido De Ster Cor van de Wiel Roestelberg Club El Paso KAATSHEUVEL „de Put" DINSDAGAVOND IN GEMEENTERAAD WASPIK DIVERSE RAPPORTEN BINNENKORT OP TAFEL Juwelier CARMEN TOONT U Beauty Bird CARMEN I CARALON Raadsleden blij met samenwerking Kontrole Mooi werk Havenwerken Natuurlijk Wit gouden VERLOVINGS RINGEN Cé 3.K.VERHULST Gewestelijke raad Waalwijk gaat open baar vergaderen Meer concrete gegevens voor nieuwe raad Recreatie Vervoer Kandidaat Korte berichten Broodmand P72 Prachtige ovale broodmand, ge heel in juwelierspleet vervaar digd en van een „rijk" motief voorzien. Heel mooi! Slechts f 105,-. Komt u gauw een kijkje nemen? TAUSCH «se Salon Sprang-Capelle 11 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAGAVOND 3 DECEMBER 1970 11 (Van onze correspondent) WASPIK De intergemeentelijke samenwerking op het gebied van de sociale werkvoorziening zoals die door de gemeenten van het stadsgewest Waalwijk t.w. Waalwijk, Waspik, 's-Gravenmoer, Drunen, Loon op Zand en Sprang-Capel- le wordt voorbereid, werd in de raad van Waspik dinsdagavond zeer positief ontvangen. De datum van inwerking treding van dit orgaan is, zoals bekend gesteld op 1 januari 1971, vandaar e envervroegde raadsvergadering in Waspik. De heer A. Kools stelde hierbij: Doel van de aangepaste werkgelegen heid is ten minste instandhouding, maar zover mogelijk, verdere ontwik keling van de arbeidsgeschiktheid van gehandicapten. De mens staat dus in deze wettelijke regeling centraal. Dat schaalvergroting deze doelstelling na delig zal beïnvloeden, zoals elders ge vreesd wordt, zie ik niet. In tegendeel, voor gemeenten waar geen sociale werkplaats of werkob- jekt is, zoals Waspik, en waarvan de mensen nu naar b.v. de werkplaats in Waalwijk gaan, betekent de nieuwe regeling dat zij voortaan naar hun eigen werkplaats van hun eigen stads gewest gaan. Schaalvergroting van de dienst dus. maar schaalverkleining in het denken van de betrokken mens: de werkplaats komt psychologisch dichterbij omdat zij mede gerund wordt door de eigen gemeente. Het is te wensen dat de gemeenten waar thans de werkobjekten zijn, de schaalvergroting ook vanuit deze si tuatie willen bezien en meer interge meentelijk gaan denken. "Onderzocht zou ook dienen te worden of in de regio Tilburg de werkgelegenheid gedifferentieerder is dan in ons stadsgewest en of daar be tere plaatsingsmogelijkheid is voor sommige van onze mensen. Passend werk in Tilburg zal nl. meer geluk en arbeidsvreugde geven dan een minder geschikte funktie dichter bij huis", al dus raadslid Kools. Aangaande de samenstelling van de bestuurscommissies pleitte de heer Kools voor het inschakelen van man agers, zowel werkgevers als werkne mers, uit het bedrijfsleven. Tegen het feit dat met de uitoefening van de be vorderingsplicht in beginsel de kring- raad wordt belast, zijnde de burge meesters van de samenwerkende ge meenten, had de heer Kools wel enige bedenking omdat daardoor een kon- trolerend orgaan uit de burgerij zou ontbreken. Burgemeester Welling antwoordde hierop dat bij elke regeling de burge meesters ter verantwoording kan wor den geroepen 'en dat er steeds inzage in de begrotingen en rekeningen blijft. Ik ben blij, aldus de heer Wel ling, dat U het juiste licht op de re geling deed schijnen. We gaan er dui delijk op vooruit. We krijgen mede zeggenschap. Een bepaalde autono mie moeten we uit handen durven ge- Stassur Stationsstraat 88 Telefoon 04160-33037 Waalwijk ven omdat we niet alles alleen kun nen regelen. Namens de NKV-fraktie sprak de heer A. IJpelaar zijn bewondering en dankbaarheid uit voor het omvangrij ke en prachtige stuk werk dat hier is geleverd. Hij drong er wel sterk op aan straks als de commissies moeten worden geformeerd de vertegenwoor digers van de vakcentrales zeker in te schakelen. Met alle respekt voor an dere funktionarissen, aldus de heer IJpelaar meen ik te mogen stellen dat juist de vakbondsmensen een wezen lijk aandeel kunnen leveren. Hij wenste de kringraad alle wijsheid en kracht toe om de plannen in deze op korte termijn te kunnen verwezenlij ken. Tegen het voorstel m.b.t. het ver der uitdiepen van de Kerkvaartse ha ven had de heer J. van Dongen nogal wat bezwaren. Waar rapporten en ad viezen spreken over een gemiddeld waterpeil van 1.20 m is de becijfe ring, aldus de heer J. van Dongen, minstens 100% naast de realiteit. Het gemiddeld peil komt zeker niet boven de 60 cm. Als U dan in uw voorstel er van uit gaat dat u met uit baggeren tot min 3 m NAP een vaor- diepte van 4.20 m. bereikt dan komt u straks bedrogen uit. U komt nl. nooit dieper dan 3.60 m terwijl de diepgang van een 1000 tonner waar voor de haven moet zijn berekend 3.50 bedraagt. Eventuele obstakels voor de schade waarvoor U zich wilt vrijwaren zult U zo niet ontwijken, aldus Van Dongen tot de voorzitter. Voor wat de technische kant en de genoemde cijfers betreft wenste de Een man die vergat te Sinterklazen en te laat was bij alle pieterbazen, 't klinkt raar, maar 't is echt, hij kon bij ons nog terecht en kon toch nog zijn familie verbazen. voor de laatste loodjes. Waalwijk: Grotestraat 235 Drunen: Raadhuisplein 10 A Uw Juwelier met 't Klokkenspel öfotéltraat 26° Wa«lvvi|k Tel 0-1160 34681. voorzitter echter geheel en volledig af te gaan op adviezen van de Ned. Hei de Mij. en de goedkeuring van rijks waterstaat. "Op uw gezag", aldus de heer Welling "wil ik aannemen dat 't voorstel fout is maar dan wil ik het zo redigeren dat zodanig moet worden uitgebaggerd dat schepen van 1000 ton kunnen binnenvaren". De heer van Dongen drong sterk aan op over leg met het betrokken waterschap in deze kwestie. In het kader van de aanpassings- werken had de gemeente Waspik het uitbaggeren van de Kerkvaartse ha ven tot - 3 m NAP geclaimd, omdat ook voorheen de haven voor schepen tot 1000 ton bevaarbaar was. Deze gerechtvaardigde claim werd door Rijkswaterstaat echter niet ingewil ligd. Vandaar dat de gemeente voor eigen rekening alsnog tot de gewens te diepte wil gaan baggeren. De meer. kosten gaan 23.000 bedragen. WAALWIJK - De leden van de gewestelijke raad van het Stadsge west Waalwijk komen in een open bare vergadering bijeen op woens dag 9 december 1970 om 20.00 uur, in het gemeentehuis te Waalwijk. De agenda: 1. Installatie nieuwe leden geweste lijke raad. 2. Vaststelling van de notulen van de op 27 oktober 1969 en op 19 maart 1970 gehouden vergaderingen. 3. Ingekomen stukken. 4. Statistische documentatie 1969. 5. Rapport Studie- en Beroepskeuze eindexamenandi algemeen voortge zet onderwijs. 6. Mededeling omtrent stand van za ken voorbereiding intergemeente lijk struktuurplan en verdere akti- viteiten stadsgewest Waalwijk. 7. Voorstel tot het inschakelen van een 'stedebouwkundige in het kader van de voorbereiding van het inter gemeentelijk struktuurplan. 8. Voorstel tot vaststelling van de eerste (slot) wijziging begroting voor het dienstjaar 1969. 9. Voorstel tot voorlopige vaststel ling van de rekening voor het dienstjaar 1969. 10. Voorstel tot vaststelling van de begroting voor het dienstjaar 1971. 11. Inleiding door de heer ir. W. Thy sen, Landschapskundige, over het onderwerp „Enige gedachten omtrent ecologische planologie." (Van onze verslaggever) WAALWIJK - De regeling Stadsgewest Waalwijk is inmiddels ruim vier jaar van kracht en geleidelijkaan tekenen zich nieuwe contouren af rondom deze intergemeentelijke samenwerking. Het beleid van de deelnemende ge meenten Drunen, 's-Gravenmoer, Loon op Zand,. Sprang-Capelle, Waal wijk en Waspik zal zich echter pas verdergaand op het stadsgewest richten, als het intergemeentelijk struktuurrplan het licht gezien heeft. In maart van dit jaar verscheen het eerste deel van de uit drie delen bestaande onder- zoeknota. Het bevatte de grondelementen van een programma waaronder een economisch onderzoekeen analyse van de strukturur van de bevol kingsontwikkeling alsmede bodemgebruik en vervoer. Op dit moment is het tweede deel van de onderzoeknota reeds in concept aan het dagelijks bestuur van het Stadsgewest Waalwijk te bestudering voorgelegd. In dit deel zijn de faktoren leefbaarheid (welzijn) en produktiemilieu (welvaart) als uitgangspunten gekozen. Inmiddels is ook de slotnota in grote lijnen "ontworpen"Naar verwachting van het dagelijks bestuur van de stadsge west zuilen deze twee deelnota's binnen enkele maanden aan de stadsge westelijke raad, die woensdagavond voor het eerst in zijn nieuwe samen stelling bijeenkomtter behandeling aangeboden worden. Dit deelt burgemeester J. Teijssen van Waalwijk mee als voorzitter van het dagelijks bestuur van het stadsge west aan de leden van deze stadsge westelijke raad. Ook bij de vermel ding van de stand van zaken wat be treft verdere aktiviteiten van het stadsgewest Waalwijk, wordt op en kele werkzaamheden nader ingegaan. Van intergemeentelijke betekenis is daarbij het vraagstuk van 'n regio naal winkelvoorzieningenplan. In sa menwerking met de Kamer van Koop handel en Fabrieken van Noordelijk Noord-Brabant werd een inventarisa tie van het geheel van winkelvoorzie ningen opgesteld. De uitkomsten hiervan vormden mede de grondslag waarop een voorstudie over de toe komstige winkelvoorzieningen in het stadsgewest Waalwijk kon worden ge maakt. Deze voorstudie bevat naast 'n analyse van het huidige winkelappa raat (o.a. ligging, omvang, ouderdom en branche-indeling van de winkels) een beschouwing over koopkrachttoe- vloeiing en afvloeiing, een verschil in het voorzieningenpakket en de be reikbaarheid. Met de afronding van dit werkstuk is men druk bezig. Ook belangrijk voor de toekomstige struktuur van het stadsgewest is het facetplan voor de Loonse en Drunen- se Duinen. Het voor het opstellen van dit plan in het leven geroepen over legorgaan, waarin de gemeenten Dru nen, Helvoirt. Loon op Zand en Udenhout deelnemen, maakt verdere studie over de betekenis en inrich ting van dit natuur- 'en recreatiege bied. Waarschijnlijk zal de recente lijk ingestelde ambtelijke werkgroep medio 1971 een plan over deze ma terie op tafel brengen. De stuurgroep welzijnszorg die als taak heeft het instellen van een regio naal orgaan voor welzijnszorg in het stadsgewest wil 1 januari a.s. reeds starten met de uitvoering daarvan. In het onderzoek naar het ver- keers- en vervoersvraagstuk in het stadsgewest is gebleken dat de on gunstige economische stituatie waar in de streekvervoersbedrijven op dit ogenblik verkeren, de wenselijke uit breiding van de diensten in de regio niet mogelijk maken. Los daarvan wordt gekonstateerd dat in het voor jaar en de zomer de verkeersproble men in de omgeving van het park De Efteling van jaar tot jaar omvangrij ker worden door de grote vlucht van het recreatie-vervoer-per-auto. Stap pen zijn en worden ondernomen, al dus het stadsgewestbestuur, om het verkeer op de provinciale weg Waal- wijk-Tilburg in die maanden in orde lijker banen te doen leiden. Ook mag binnen enkele maanden een rapport verwacht worden over de werkgelegenheid en de ontwikkeling op de regionale arbeidsmarkt in het stadsgewest Waalwijk. Het stadsgewestbestuur stelt verder aan de gewestelijke raad voor een stedebouwkundige in te schakelen. Dit wordt nodig omdat het sociaal- geografisch en het sociaal-econo misch onderzoek ten behoeve van het op te stellen intergemeentelijk struk tuurplan een belangrijk eind gevor derd is. De stedebouwkundige in breng daarvoor (het derde deel van het rapport handelt onder meer over de ruimtelijke vormgeving van het stadsgewest) wil het dagelijks bestuur opdragen aan stedebouwkundige ir. W. Wissing te Barendrecht, die reeds ervaring heeft met het opstellen van intergemeentelijke struktuurplannen en reeds medewerking verleende of nog verleent aan de struktuurplan- ning van omringende streek- en stads, gewesten. De post advies- en onder- zoekkosten voor deze deskundige zul len voorlopig niet hoger komen dan 50 a 60 duizend gulden. - Voor het nieuwe "Henri Dunant" schip is in totaal 7 Vl miljoen gulden bijeengebracht. - Een geldtransport-auto van de Nutsspaaihank te Amsterdam kreeg dinsdag op het Damrak een lekke band. Toen de chauffeur en bij rijder deze aan het verwisselen wa ren, kwamen twee jongelui op een motorfiets aan, gristen de tas met 300.000 uit de wagen en gingen ermee van door. Daders tot nu toe onbekend. - De onbekende man in Delft, die beweerde de vorige week een verkeer de vrouw vermoord te hebben, heeft nu weer telefonisch medegedeeld dat hij nu de vrouw van de hoofdinspec teur van politie om het leven zal bren gen. - De Amsterdamse politie heeft twee jongelui van 17 en 18 jaar ge arresteerd, die bekend hebben twee verschillende inbraken op de Midden- standsbank te hebben gepleegd met 'n buit van 16 en 26000 gulden. - De standpunten van werkgevers en werknemers in de lookwestie lopen zever uiteen, dat de regering a.s. vrij dag wel een beslissing zal moeten ne men. - De Nederlandse Spoorwegen zul len met ingang van 1 januari de ta rieven met gemiddeld 7% veThogen. - Het nieuwe belastingpakket van minister Witteveen is in zijn geheel aangenomen; onder de vele belasting verhogingen komt de BTW van 12 op 14%. - Minister Luns zal in september 1971 vermoedelijk secretaris-gene raal van de Nato worden. Grotestraat 231 A Waalwijk telefoon 32625 WOLVEN IN BATTLE-DRESS Tijdens de terugtocht van het geal lieerde leger bij Duinkerken worden resten van het Engelse-, Belgische en Frane leger afgesneden, in een kuststrook. Na hevige gevechten we ten deze troepen toch het strand van Duinkerken te bereiken. Tijdens deze gevechten ziet een afdeling Duitse sa boteurs, gekleed in Engelse unifor men, kans zich tussen de Engelse troepen te voegen. Een van de Duit sers sneuvelt tijdens deze gevechten en de Engelse Kapitein Paul Stevens ziet aan de uitrusting van deze Duit ser iets vreemds. DE ZES VROUWEN VAN CHING China in de 12e eeuw. Ondanks vooruitgang van de wetenschap en de grote 'bloei van de handel was er gro te ontevredenheid in het land door de corruptie, laster en sexuele uitspattin gen van de heersende klasse. Ying. de voormalige eerste bediende van de rijke Hsi Men, trekt als een bedelaar door het verwoeste land. Hij is erbij als een oude bekende van hem, de marskramer Chan, door sol daten van de regering tijdens een ver hoor dodelijk wordt gewond. Als hij bij de stervende zit komt de bende van de Shui-Hu-rebellen er aan. Deze zijn in opstand gekomen tegen de regering. Ze begraven Chang en houden Ying gevangen in hun kamp in afwachting van de komst van een ander gedeelte van hun ben de. Hsi Men, een rijke koopman verleidt de mooie Goldlotos die met de Tijst- verkoper Wu Ta getrouwd is. Zij is echter verliefd op haar zwager Wu Sung, een kapitein in het leger. De pakjesavond wordt het komen de weekeinde zowat overal in ere ge houden. Dansen is er ook in Lido te Waalwijk zaterdagavond niet bij. Maar wat zal men de schade zondag avond in willen halen. The All Stars met hun zanger John Davis zullen dat wel eventjes fiksen... In De Ster te Nieuwkuyk zullen zondagavond de Valentino's met zang Klassiek model met na tuurlijke scheiding op vleeskleurige basis. f 99,- Dealer: Dames- en Heren-haarwerken Grotestraat 174, Waalwijk tel. 04160-32623 van Dolf Schipper de overgeslagen dansjes op sinterklaasavond recht trekken. Een ongetwijfeld groot ge hoor zal zich daarbij dankbaar op de dansvloer begeven. En niet voor sin terklaasliedjes alleen, want dansen kan ook fijn zijn. Op de zesde december, vroeger dé sinterklaasdag, zullen The Blue Birds uit Kaatsheuvel in de Roestelberg te Kaatsheuvel hun instrumenten op hun waarde uit laten komen. Of er nog een of ander instrument bijgekomen is? The Blue Birds hebben al veel, maar je kunt na surprise-avond nooit weten De kortelings opnieuw geopende sociëteit El Paso te Loon op Zand, waar jongeren met open armen ont vangen worden, geeft zondagmiddag vanaf 2 uur onderdak aan een non stop disco, waar men als men dat wil en een daartoe bereid-zijnde partner kan vinden of heeft, aan één stuk door kan dansen... SUCCES VOOR RUITERVERENIGING Zondag werden in Moergestel de kringwedstrijden dressuur verreden, waaraan de ruitervereniging Kaats heuvel met succes heeft deelgenomen. Er was een zwaar veld van ruiters aanwezig, en er werd door alle afde lingen goed gereden. Toch gelukte 't mej. Nelly Zijlmans vooraan in de klasse B 2 te eindigen door een bij zonder goed nummer te rijden op haar paard Sorgita. Zij behaalde daarbij in totaal 99 punten, wat goed was voor een eervolle derde plaats. De overige Kaatsheuvelse deelnemers in B 2 behaalden de volgende resul taten: Hans Verboven 82 punten, Paul Machielsen 79Yl punt en F. Brekelmans 77 punten. In de klasse L 1 had Kaatsheuvel door verschillende omstandigheden op deze dag slechts één deelnemer: Leen Koenen, die op de 15e plaats eindigde. Deze resultaten zijn voor 'n groot deel te danken aan instrukteur Sins. KNBB DISTRIKT K'HEUVEL Uitslagen klasse C 1 Euphonia - KTO 5-2 NAS-KOT 4-3 KTO werd even afgeremd in haar op mars naar het kampioenschap door Euphonia. J. Kemmeren won met 17,66 gem. van C. Netten. Th. Net ten sr. moest verlies incasseren tegen J. v. Rooy. Th. Netten jr. redde de eer voor KTO. J. v. Berkel 8,69 en J. Damen 5,78 waren de winnaars voor NAS terwijl P. v. Boxtel met 6,90 tot winst kwam. Op de helft van de competitie is de stand: KTO 28-5 Euphonia 24-5 NAS 18-5 HKS 14-5 KOT 12-5 't Centrum 9-5 V.V. NEO'25 Door de v.v. NEO '25 uit Sprang- Capelle zijn in het gebouw van de Christelijke Volksbond vrijdag- en zaterdagavond een tweetal draaiavon- den gehouden, welke uitstekend zijn geslaagd. Op zaterdagavond werd door notaris Knoop tevens de uitslag bekend ge maakt van de grote loterij ten bate van een nieuwe geluidsinstallatie op het nieuwe sportcomplex van NEO, waarvan de uitslag elders in dit blad gepublicieerd is. De Put in de Putstraat te Waal wijk is zondagmiddag het thuis voor J. van Oosten. Deze gastheer wil iedereen verwelkomen en naar de zin maken tijdens het disco-bal dat daar zondag vanaf 2 uur 's middags plaats zal vinden. Misschien is er bij de plaatjes nog voor één keer: "Dag Sinterklaasje"...

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 11