AGENTEN. Bekendmaking. WEILAND. Provisioneel op Vrijdag den 4den November 1881, Verkoopen: iris Lamlré te VERKOOPEN: VERPACHTEN: Veilen en Verkoopen: Openbare Verkooping te ANDEL. MA It KT BE RICHTEN nlTaCT ïlii De Notaris J. S. JÏSKOOT, bij Inschrijving. AANBESTEDmGENT Braiidwsiai'bor^-M^atschappij veilen en verkoopen: C. P. Wierts van Coehoorn, Het maken enzamenstellen van ongeveer 1600 M2. Riet- beslag, in 2 perceelen, voor de hulpgaten no. 1 en 5 gelegen in den Doeverschen en Dnssenschen zeedijk, op ongeveer 400 M. boven de Doeversche sluis en nabij het Keizersveer. Een perceel bouwland, gele gen in het Middelblok, Sectie C no, 557, groot 37 aren, 20 centiaren. Een huis, erf en bouwland, door hem bewoond, Sectie C nos. 488 en 731, groot zamen 9 aren 30 centiaren. Donderdag 3 November a. s., Donderdag 3 November a. s., Maandag 7 November a. s., Woensdag 9 November as., Donderdag 10 November a.s., Yrijdag 11 November a. s., De Notaris Verb erne Het erfpaciitsregt van een huis, erf, tuin enboomgaard, gelegen te Dussenaan den buitendijk, sectie G nos. 120, 629 en 630, groot 11.90 aren. Ondertrouwd MARTINUS DE WILT Lz. JOHANNA PETRONELLA MARIA DAMEN. 28 Oetober 1881. Zevenbergen, Eenige en algemeene kennisgeving Voor eene sedert jaren gevestigde BINNEN- LANDSCHE worden AGENTEN gevraagd, voorzien van uitmuntende referentiën. Adres met franco brieven onder letters N Z C aan het Algemeen Advertentie-Bureau van NIJGH VAN DIT MAR, Rotterdam. van gevestigd te Veen, zal krachtens bevel der Ar- rondissements-Reclitbank te 's Hertogenbosch, beide dagen des avonds ten zes ure, in het Rechthuis te Andel, publiek de navolgende Onroerende Goederen, nage laten door Govert van Vugt overleden te Andel, als Een perceel Boomgaard, liggende in de Duizend morgen, aan de Op-Andelsche steeg, onder Andel, kadastraal Sectie B, nummer 110, groot 29 ares 60 centiares. Een perceel Weiland, liggende in de Duizend morgen, onder Andel, genaamd „de Koe\veikes//, kadastraal Sectie B, nummers 122 en 123, groot 2 hectares 10 ares 60 centiares. Een perceel Weiland, liggende in den Bij ving, onder Andel, genaamd „de tien hond", kadastraal Sectie B, nummers 82 en 97, groot 1 hectare 27 ares 90 centiares. Een perceel Weiland, liggende in den Bij ving, onder Andel, genaamd „de veertien hond", ka dastraal Sectie A, nummers 210 en 211, groot 1 hectare 89 ares. Een perceel Bouwland, liggende in de Duizend morgen, onder Andel, genaamd „de vijf hond", kadastraal Sectie B, nummer 319, groot 65 ares 70 centiares. Een perceel Bouwland, liggende in de Duizend morgen, onder Andel, genaamd „de vier hond", kadastraal Sectie B, nummer 219, groot 15 ares. N.B. De vijfde en zesde koop zijn in huur bij Johannes de Eijter, te Andel, tot en met 1887. Een perceel Bouwland, liggende in de Duizend morgen, onder Andel, genaamd „de vier hond over de Wetering", kadastraal Sectie B, nummers 251 en 255, groot 61 ares 90 centiares. In huur bij Pieter Crielaard te Andel, tot en met 1887. De Goederen kunnen worden aanvaard in genot ct en lasten, te rekenen van af p°. Januari 1882. Betaling der kooppenningen 6 Januari 1882. Nadere inlichtingen worden op aanvrage ver strekt door den executeur-testamentair den Heer MARINUS DE EIJTER Janszoon, te Andel, en ten kantore van Notaris JISKOOT voornoemd. Het BESTUUR van het Waterschap der hulp gaten in den Lande van Heusden en Altena, zal op Maandag 7 November 1881, 's mor gens om 11 uur, PUBLIEK AANBESTEDEN De inschrijvingsbiljetten moeten 's morgens om 11 uur op den dag der aanbesteding ingeleverd worden in de sociëteit „Gezelligheid" te Garinchem, en kunnen ook worden bezorgd op denzelfden dag vóór 's morgens 9 uur bij den Heer A. B. VAN TIENHOVEN, Voorzitter van genoemd bestuur te Werkendam. Het Beslag moet worden gemaakt, volgens de algemeene voorwaarden en de inschrij ving geschiedt per M2. Om nadere inlichtingen vervoege men zich bij den Opzichter A. SMITS Azn. te Rijswijk. P. C. A. KUIJPERS, Notaris te Drunen, zal voor L. van der Flier, op Donderdagen 3 en 10 November 1881, telkens des namiddags 2 ure, ten herberge van Gijsbert van Wijk, te Aalburg, in het openbaar Onder AALBURG, gemeente Wijk. Inlichtingen geeft Notaris KUIJPERS. is voornemens te des voormiddags 10 uren, op den Konijnen berg, onder Vlijmen, eene partij Planken; EN TE des namiddags 1 uur, ten huize van Aunoud Klerx te Vlijmen, de Visscherijen van het Vlijmensche veld of Meerland; des namiddags 5 uren, ten huize van de Weduwe van Ooijen aan de Haarsteeg, on geveer 40 perceelen Bouwland; des namiddags 5 uren, ten huize vau de We duwe Pauwels te Nieuwkuik, ongeveer 20 perceelen Bouwland; des namiddags 4 uren, ten huize van de We duwe C. van de Ven te Vlijmen, de Bouw landen, het Bandhout en eenige perceelen Schaarhout van de gemeente Vlijmen; en des namiddags 4 uren, ten huize van Ar- noud Klerx te Vlijmen, ongeveer 60 per ceelen Bouwland. van een man, Gold geheeten, alle ledeu van het gezin iu hun bloed badende. In de keuken lagen de twee dienstboden, de handen op den rug gebonden, die nog enkele teekenen van leven gaven. In eene der kamers vond men vier lijkenden 56jarigen vader van het gezin, wiens handen ook gebonden waren, en zijne 46jarige vrouw, naast elkander op den grondin het bed hunne lljarige dochter, welker hoofd geheel verpletterd was; in de wieg het vreeselijk verminkte ligchaam van een knaapje van 18 maanden. In deze kamer waxen alle kasten opengebroken, maar de moordenaars hadden alleen het losse geld medegenomenkostbaarheden en papieren van waarde lagen op de tafel. In eene aangrenzende kamer vond men het lijk van den 86-jarigen grootvaderzijn kleinzoon van 9 jaren sliep in hetzelfde vervrek en deze jongen leefde nog, maar zijne wonden zijn toch ook doo- delijk verder vond men daar naast den haard het gruwelijk gehavende lijk eener 20-jarige aangenomen dochter der familie. Eén der twee dienstboden heeft, den volgenden dag kunnen mededeelen, dat des avonds, toen het gezin zich ter rust wilde begeven, twee goed gekleede mannen, met pistolen en bijlen gewapend, het huis waren binnengedrongen en de gruweldaad gepleegd hadden. In hetzelfde huis slie pen een bakker en zijne knechts, die een paar uren later opstonden om hun werk te gaan verrichten zij verklaren, niets gehoord te hebben. Volgens een bericht van de Pesther IXoyd is twee dagen later een man in hechtenis genomen, die een der daders schijnt te zijn. »Omdat ik een putgraver ben,* was het ant woord. Een verpande tooneelspeler Cooh.e, de beroemde Amerikaansche treurspeler, was altijd bijzonder op geruimd, wanneer er eene voorstelling ten zijnen voordeele werd gegeven en veroorloofde op zulke dagen zich en zijne vrienden dikwijls vrijheden, I waaraan hij anders niet durfde denken. Eens dat hij in Philadelphia geëngageerd was, had hij, op een dag waarop zulk een benifice-voorstelling zou gegeven worden, weder hoegenaamd geen geld, en zat bij deu directeur zoo diep in de schulden, dat de opbrengst der voorstelling wel geheel noodig zou zijn om deze te dekken. In zijn geldnood nam hij zijn toevlucht tot den eigenaar van een pandjes huis, dat gelegen was op den hoek van Callowhill en Eighstreet, en zeide tot dezen»Ik heet Cooke. Heden avond wordt er ten mijnen voordeele eene benefice-voorstelling gegeven, waarbij de directeur mij uiet ontberen kan, daar ik voor Richard III moet spelen. Daar ik ergeu dorst heb en helaas geen g«ld, kom ik bij u om mijne koninklijke per soonlijkheid voor tien dollars aan u te verpanden. Gij moogt mij desverkiezende in eene kast neer leggen, als mij maar brandewijn geeftDe paud- jeshouder dacht eerst dat het een grap was, doch toen het hem ernst bleek te zijn, betaalde hij de tien dollars en sloot Cooke daarna in een kamer op, terwijl hij dezen tevens de gewenschte brande wijn bezorgde. Des avonds was de schouwburg tot de laatste plaats bezet. De akteurs kwamen op den gewonen tijd, alleen Cooke bleef weg. De directeur geraakte hierover in zoo groote verlegenheid, dat hij naar alle kanten lieden uitzond, om Cooke te zoeken. Eindelijk werd er een briefje bezorgd van den volgenden inhoud: »Beste Jones! Ik ben voor tien dollars in het pandjeshuis beleend. Zend dade lijk iemand om mij af te lossen, anders kan ik van avond onmogelijk voor Koning Richard spelen, W. Cooke.De directeur begaf zich onmiddelijk naar het huis en vond Cooke met een flesch bran dewijn, beschuit en kaas voor zich. In een knoops gat vau zijn jas stak een strookje papier, waarop zijn nommer stond en de prijs up-arvoor hij beleoud was. De tien dollars werden terugbetaald, waarna beiden ijlings naar den schouwburg snelden, waar Cooke nauwelijks den tijd had om zich te ver- 'kleeden. Men zegt, dat hij zijn rol als Richard III nooit zoo voortreffelijk heeft gespeeld als dezen avond. De liazenteelt. Door het steeds toenemend aantal jagers, vreest men, en te recht, dat het wild lang zamerhand zal uitsterven en ten slotte nog alleen te vinden zal zijn op uitgestrekte bezittingen, welks eigenaars in hun eigen voordeel zorgen voor ge schikte schuilplaatsen en het wild den tijd laten om zich te vermenigvuldigen. Met het oog hierop zijn reeds vele proeven genomen om hazen, even als gevogelte, kunstmatig aan te kweeken. Deze poging is "gelukt aan den heer Audap, die in het jaar 1867 aan de Beneden-Loire eene inrichting liet bouwen, waar hazen in gevangenschap leven en zich vermenigvuldigen. Deze hazen zijn opge sloten in kleine, getraliede hokken, aan welker buitenzijde etensbakken zijn aangebracht. Zij krij gen bijna hetzelfde voedsel als konijnen, n.l. beet wortels, zemelen, hooi, gras en haverdoch nooit geeft men hen te drinken, zelfs niet in de heetste zomers. De hazen die aldus in gevangenschap worden gekweekt, hebben hun schuwen, vreesachtigen aard nog niet verloochend sommigen verpletteren zich zelfs den kop tegen de wanden van het hok, wan neer zij eensklaps verschrikt worden. Gunstig teeken. Als een meisje, dat gij bezoekt, een paar fiksclxe stukken steenkool op het vuur legt, is het een teeken dat gij nog geen haast behoeft te maken om heen te gaan. Uit de »Charivari«: Een nieuwe afgevaardigde treedt de Kamer binnen en wil een plaats kiezen. Met een kompas meet hij de afstanden. Onder de teekening de volgende woorden>Ik heb mijn kiezers beloofd, dat ik niet te veel rechts en niet te veel links zal gaan zitten; ik wil hen niet misleiden,* 17 Nov. 2y3 ure. Prov. bestuur te Haarlem. Het driejarig onderhoud der Rijk-havenwerken op het eiland Terschelling. Raming 12,000 per jaar. Aanw. 12 Nov. 21 Nov. IP/j ure. Prov. bestuur te 's Hage. Het driejarig ouderhoud van de overlaten iu den Waaldijk boven Gorinchem, met de daartoe behoo- rende sluizen, duikers en verdere werken over de jaren 188284. Raming 7540 per jaar. Aanw. 16 Nov. 24 Nov. 2 ure. Prov. bestuur te Middelburg. Het bouwen van eene schutsluis in het zijkanaal beoosten Sas van Gent. Raming 713000. 24 Nov. 2 ure. Prov. bestuur te Middelburg. Het maken van een zijkanaal beoosten Sas van Gent en het verbreeden en verdiepen van het Nederlandsch gedeelte van het kanaal van Ter Neuzen. Raming 500000. 25 Nov. 10 ure. Prov. bestuur te Middelburg. Het onderhouden en verbeteren gedurende 1882 van de havenwerken te Breskens. Raming 6350. Aanw. 19 en 21 Nov. 29 Nov. ID/a ure- Prov. bestuur te Assen. Het verbeteren van het in de provincie Di'enthe gelegen deel van het Meppelerdiep. Raming f 93690. Aanw. 22 Nov. 30 Nov. 11 ure. Ministerie van Waterstaat, Handel en Nijverheid. Het maken van verdedigings werken aan den rechteroever van het Mallegat, tusschen de kilometerraaijen 121 en 123, onder de gemeente Dubbeldam. Ramiug 41.400. Aanw. 26 Nov. 1 Dec. 2V2 are Prov. bestuur te Haarlem. Het driejarig onderhoud der Rijks havenwerken te Me- demblik. Raming 5200 p. jaar. Aanw. 26 Nov. 2 Dec. 10 ure. Prov. Bestuur te Middelburg. Het verdiepen van de buitenhaven te Hansweert, behoorende tot de werken van het kanaal door Zuidbeveland. Raming 138,000. Aanw, 26 en 28 Nov. 8 Dec. 2Vs ure- Prov. bestuur te Haarlem. Het driejarig onderhoud der rijks zee- en havenwerken op het eiland Vlieland, Raming 38.000 p. jaar. Aanw. 1 Dcc. 9 Dec. 10 ux-e. Prov. Bestuur te Middelburg. Het driejarig onderhoud van de rijks waterleidin gen bewesten en beoosten het kanaal van Ter- neuzen. Raming f 6270 per jaar. Aanw. 3 en 4 Dec. Op zeker dorp in onze omstreken werd eenigen tijd geleden, door een zeker heer iemand bezocht wiens kind door de mazelen was aangetast en voor zijne woning had staan, het onvermijdelijk Certificaat Besmettelijke Ziekte, pokken«. Eerstgenoemde die wel wist dat een der kinderen door de mazelen in ligten graad was aangetast en alzoo gerust die familie koxx bezoeken, ontving van het hoofd des huisgezins de geruststellende verzekei'ing dat maze len slechtsde daarbinnen heerschende ongesteldheid was. Maar, zeide de ander, waarom staat er dan op de deur Pokken Met een leuk gezicht, ant woordde de ander: Wel ze hadden op het Raad huis geen biljetten van mazelen meer en nu hebben ze er mij maar een van pokken mëegegeven. Historisch). In de Waschstraat te Berchem, bij Antwerpen, heeft een jongen van 17 jaar, na een afschuwelijke mishandeling aan een 5jarig kind te hebben doen ondergaan, dat, kind uit het raam geworpen. Door een toeval had een vrouw dit gezien en het kind in haar voox-schoot opgevangen. Een stoel stond voor het venster, om aan een ongeluk te doen gelooven, maar het gruwelfeit schijnt onbetwistbaar. f Heusden, 29 Oct. Da prijs der boter 0.83 a 0.86 per stuk van 6 ons, f Bussen, 27 Oct. Aangevoex-d 115 kilo boter; prijzen 1.51 a 1.56 per kilo. Gorinclrem, 31 Oct. Gelijk ieder jaar de Maandag volgende op de St. Huibertsmarkt, zoo was ook heden de aanvoer van vee uiterst gering en de han del bij gebrek aan kooplieden van geen beteekenis. Vaxvkens eenigzins zwai'e op levex-ing 48 a 52 ct. per KG.fokvarkens van 6 a 8 weken 6.50 a 9 per stuk, eenigzins oudere tot 13 per stuk. De prijs der goêboter was 1.50 a 1.62; der weiboter 1.28 a f 1.38 per K.G. Kipeieren golden 1.60 a 1.70 de 26 stuks. Rotterdam, 31 Oetober. Tarwe. Jarige Zeeuwsche, VI. en Overm. puike 11.90 a 12.50; goede ƒ11.30 a 11.80; geringe 10.50 a 11.25. Nieuwe dito 11.50 a 12.50 goede 10.a 11.40; geringe 7.50 a 9.90. Rogge. Nieuwe Zws., VI. en N.-Br. puike 8.20 a 8.60; mindex-e 7.50 a 8.10. Gerst. Nieuwe Zws. VI. en Overm., Winter- 5.80 a 7.20 Zomer- 5.30 a 6.00. Haver. Jarige Zws. en Polder a Nieuwe 2.a 4. Boekweit. Nieuwe N.-Brab. a 215 per 2100 k°. v. a. b. Paardenboonen. Nieuwe Zeeuwsche VI, en Polder 6.— a 7.75. Duivenboonen, Zws. en Polder 7.40 a 8.20. Witte Boonen. Nieuwe Zws. VI. en Walchersche 7.— a 13.—. Bruine Boonen. N. Zws. en VI. 8.50 a 13. Erwten. Nieuwe Zws. Blauwe 11.25 a 11.50. Mesting 8.50 a 10.25. Witte Voeder 8.25 a 8,50. Mais. Witte Amer. a Mixed 8.60 Donau 8.50 Cinquantine 8.75, 8,80, 8.90, v.a.b. per 100 k°. Kanariezaad f 9.a 11.per heet. Inl. 13.75 a 15.75 per 100 k°. De regeering te Hamburg heeft op nieuw concessie verleend tot het houden eener groote geldloterij om nu deze onder neming in de geheele wereld groot succes en vertrouwen te verschaffen, heeft de Staatsregeering te Hamburg zich borg gesteld voor de stipte uitbetaling der gewonnen prijzen. Daar zooals bekend, Hamburg een der rijkste staten van Duitsch- land is, en deze regeering met het geheele Staatsvermogen garandeert, zoo valt iedere twijfel omtrent de soliditeit dezer loterij weg. Dc Heeren JSENTHAL Co., bankiers te Ham burg, zijn weder met den verkoop der loten belastde aan kondiging daarop betrekking hebbende, vindt men in ons blad van heden. Ieder welke dus de loten direct zonder tusschen- personen verlangt, doet het beste, de bestelling direct aan het Hoofdloterij-Kantoor der Heeren JSENTHAL Co. te H a in- burg in te zenden. EN Het BESTUUR van het Waterschap de VIER BANNEN, onder Bussen c. a. Gelet op art 3 van het Reglement op de Water leidingen iu NoordbrabantProv. blad 1875, no. 2, maakt bekend: 'dat de legger der Waterleidingen in gemeld Waterschap voor een ieder ter inzage gelegd is gedurende 40 dagen, van af den 1 Novem ber 1881, op do Secretariën der Gemeenten Dussen, Almkerk en Meeuwen dat, een iegelijk zijne bezwaren of aanmer kingen kan inbrengen, schriftelijk of mondelings bij gemeld bestuur, tot 14 dagen na het ver strijken der 40 dagen dat op Dinsdag don 13 December 1881, des voox-middags ten 10-r-12 ure, ten huize van M. van den Broek te Dussen, het Bestuur zit ting zal houden tot het ontvangen en aanhoo- ren van bezwaren daaromtrent. Dussen, den 27 Oetober 1881. Het Bestuur van het Waterschap voornoemd: De Secretaris, De Voorzitter, Onuitvoerbare raad. Een verveleude ouc.e wijsneus zeide eens tot eene groep leerjongens: Jongelui moeten in hun vak altijd van den grond af begin nen, en hoogerop werken.* VD&t kan ik niet doen,* verklaarde een der leer jongens. Waarom niet?* vroeg de wijsneus. De ondergeteekende geeft aan het geëerde publiek kennis, dat zij zich alhier gevestigd heeft voor het maken van DAMES-COSTUMES en MANTELS, nit te voeren op maat; tevens alles te bekomen wat tot de confectie-zaak behoorttegen fabrieksprijs. 11. F. M. VAN DE GOOR, Waalwijk, naast bet Postkantoor De uitvoeriug geschiedt dadelijk. A. STRAVER Wz. Wm. DE JONG. EERSTE KOOP. TWEEDE KOOP. DERDE KOOP. VIERDE KOOP. VIJFDE KOOP. ZESDE KOOP. ZEVENDE KOOP. Cons uit atiën ook voor SLEPENDE ZIEKTEN, dagelijks behalve Zondag, van 10 tot 2 uur, Gewezen Officier van Gezondheid der Marine. Rotterdam, Korte Hoogstraat 31. ii te Dussen, zal op Vrijdagen 4 en 18 November 1881, 's morgens teu 11 ure, ter herberge van Leonardos van der Pluijm te Dussen polder, krachtens art. 1223 van het Burg. Wetb. in het openbaar

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1881 | | pagina 3