VERKOOPMG 4-JARIG ELZEN Waarden Schaarhout. VERKOOPEN: VERKOOPING VERKOOPEN: Kanada Boomen, Een perceel BOUWLAND, A. SENS ZOON, Korenmarkt, Hensden. Publiek Verkoopen: Gemengd Nieuws en Allerlei. AÜoop van Aanbestedingen. MARKT BE RICHTEN. 7 koopen 4-jarig Elzen en Waarden Schaarhout, staande in deZeggelaars onder Herpt. REC L AJME SC 154 stuks P. van Yollenlioven Jz. De Notaris Land ré Zijden Heeren-Hoeden en Fantaisie-HoedenPetten, Gemaakte kleederen enz., van: 5de Klasse. Trekking van 17 Nov. Prijs van 1000: no3. 4930, 5122 en 12397; 400: nos. 1772, 13923 en 20356; 200: nos. 3530, 8559, 12556, 13667 en 14077; 100: nos. 1912, 3950, 8792, 8967, 11122, 14092, 17753 en 18768. In liet laatst verschenen nommer van Harper s Weekly komt eene beschrijving voor van het zuiden van Holland. Achtereenvolgens worden de steden Bergen op Zoom, Breda, 's-Hertogenbosch, Roermond en Maastricht besproken, terwijl de daaraan toe gevoegde illustration voorstellen: De oude brug te Maastricht, het groote orgel te 's-Hertogenbosch, de hoofdkerk te Roermond, de oude poort te Bergen op Zoom en twee gezichten, een op Maastricht en een op Breda. De bewoners worden over het algemeen huiselijk vlijtig en merkwaardig eerlijk genoemd, terwijl de schrijver veronderstelt, dat de dames hare donkere oogen en haar slanke gracieuse figuur van de Spaansche emigranten hebben geërfd, maar haar schitterende gelaatskleur en fijne kin van hare noordsche voorouders moeten zijn. Man. Bedaar toch vrouw, 't is geen verlies, 't was een valsch kwartje. Na «duizendbloemengeur annonceert men als te Amsterdam verkrijgbaar duizendvruchtengeur-pas- tillen,* behoudt de Amsterdamsche reclamegeest die voortvarendheid, dan zullen wij spoedig in de gelegenheid zijn van: «Honderdduizendmilliarden- vruchtengeur-pastillendoozen-fabrikantente ge wagen. In het gerechtshof te Libourne heeft een behen dige dief, terwijl de rechters met de rechtsgedingen bezig waren, al hunne jassen uit de kleederkamer gestolen. Niet weinig vreemd stonden de rechters te kijken, toen zij hunne jassen misten en in hunne toga's naar huis mochten wandelen. Reeds is dit de tweede maal dat dusdanig geval te Libourne voorvalt. Vóór ecnigen tijd werd de prinses Metternich op den spoorweg van Weenen naar Turijn van al hare diamanten beroofd, zonder dat meu den dader kon ontdekken. Nu heeft men eindelijk twee personen en een conducteur der maatschappij aangehouden, die den diefstal ook reeds bekend hebben. Men gelooft, dat zij ook niet vreemd zijn aan de vroegere diefstallen op dien spoorweg, waarvau de daders tot dusverre op het kerkhof waren. Beschuldigde. Zou u de goedheid willen hebben het tweede jaar vol te maken, anders kom ik 's winters er uit en dan kan ik moeilijk werk vinden. De voortvluchtige directeur der stoomvaart maatschappij »Middellandsche zee,« gevestigd te Marseille, is dezer dagen failliet verklaard door de rechtbank van koophandel aldaar. De voort vluchtige, Mathieu Valery geheeten, zal buiten dien worden vervolgd wegens valschheid in ge schrifte hij heeft namelijk voor ruim millioen franken aan valsche wissels in omloop gebracht. Tijdens hij den ouderdom had bereikt van 24 jaren verloor hij zijn vader, dien hij als directeur der genoemde maatschappij opvolgdede betrek king, door hem toen verkregen, bracht hem jaar lijks op 150,000 fr. maar daardoor kon hij slechts voor een gering gedeelte aan zijn behoeften vol doen. Binnen den tijd van 18 maanden verspilde hij zoo ongeveer 900,000 fr. Zijn gansche vermo gen ging daarbij verloren, maar niet zucht om zijn dwaasheden te matigen. Ten einde het noodige geld te erlangen, maakte hij zich aan grove be driegerijen schuldig, waarvan onder anderen de valsche wissels ten levendigste getuigen. Ziende dat geen nieuwe hulpbronnen konden worden geopend, verliet hij Marseille. Vermoedelijk heeft hij zich naar Noord-Amerika begeven. In Westelijk Australië heeft men een parel ter waarde van 50.000 francs gevonden. Dit zeldzame kleinood is naar Engeland gezonden. De Asser Ct. geeft het volgende staaltje van Drentsche volksredeneering in den eigenaardigen tongval. Iemand heeft naar den naasten weg ge vraagd en eene boerin antwoordtO, joa wel, vrind: ge snijdt regt de weg doar deur, sloat den ginsche poal om, laat den burgemeester links lig gen, dan loopt oe eigen dood tegen de kerk an. Op den dag van een der voorstellingen van Sara Bernhardt te Weenen, werd een vreemdeling, die geen entreebiljet had kunnen krijgen, op straat door iemand aangesproken, die hem voor twintig gulden een kaartje voor het parket aanbood. Jou brutale afzetter!* zei de vreemdeling, nam hem het kaartje af, pakte hem bij den kraag en riep om politie. De andere rukte zich met geweld los en koos het hazenpad. De vreemdeling ging daarop naar het naastbijgelegen politiebureau, gaf bericht van het voorgevallene en vroeg hoe het nu met het kaartje moest gaan. «Maak er gebruik van!* was het antwoord. Dit deed hij ook, en zoo kon hij naar waarheid verklaren, een goede plaats te hebben veroverd. Maandag werd te New-York een brandbriefschrij ver gevangen genomen, die door zijn maatschap pelijke positie en door de middelen, die hjj tot het bereiken van zijn zonderling doel in het werk stelde, zeer de aandacht trekt. De brandbriefschrijver, John Howard Welles, was kolonel in dienst, van 't leger der Unie en men vertelt zelfs dat hij familie is van Gideon Welles, lid van het Lincoln-Minis- terie. Generaal Roome (president van de Manhattan Gaslight-Company) is zijn zwager. Welles fortuin maakte hem onaf hankelijk van den handel en hij leefde meestal buiten. Mevrouw Welles is op 't oogenblik te Parijs een der dochters is de vrouw van een Franschen graaf, de tweede is ver loofd met een ander edelman, en de derde is kort geleden in Amerika teruggekomen, waar zij eene zeer fatsoenlijke kostschool bezoekt. Op 't oogenblik is er geen twijfel meer, dat Wel les den volgenden brief geschreven en verzonden hccffc Windsor, Hotel, 15 Oct, 1881. Jay Gould, Esq. Het is mij een moeilijke taak u te moeten be richten, dat uw lichaam binnen zes dagen, na den datum van dezen brief, tot stof zal terugkeeren. Ik raad u daarom aan, vrede met God te maken en u voor te bereiden op het lot, dat u wacht. Het is geen wensch om u het leven te ontnemen, maar een goddelijke ingeving, want het is noodza kelijk en noodig voor het algemeen belang. Ge zult zelf overtuigd zijn, dat ge een schelm van 't eerste water zijt en dat ge door uw kunstige listen en bedriegerijen duizenden hun geboorterecht hebt ontstolen. Deze brief is niet met het doel geschre ven om te speculeeren, want ik bezit geen enkel aandeel of effect. Het is eenvoudig Gods wil en hij heeft mij gekozen om het uit te voeren. (was get.) Slachtoffer. De heer Gould stelde den brief dadelijk in handen der politie. Sinds dien tijd is er een uitgebreide brief wisseling over deze zaak gehouden. Hoewel hij het steeds ontkende bleek het toch spoedig, dat het plan van Welles was om inlichtingen voor speculatiën te verkrijgen, en zij moesten gegeven worden door mid del van een zeer ingewikkeld cijferschrift. De hoop om den schrijver te ontdekken bleef echter nog steeds bij de politie bestaan en Welles werd daardoor zoo ongerust dat zijn sluwheid hem weken in den steek liet en geldaanbiedingen van de hand werden ge wezen, uit vrees van ontdekking. Verleden Zondag werd elke brievenbus in een zeker gedeelte van de stad streng bewaard. Een brievenbesteller en een politieagent stonden bij elke bus op wacht en hadden in last telken keer, wanneer een brief in de bus was geworpen, de bus te openen en den brenger gevangen te nemen, wanneer het adres Jay Gould bevatte. Dit plan werd ten uitvoer gebracht. Er waren ongeveer tweehonderd personen voor noodig, doch het slaagde volkomen. Welles werd gevangen genomen en erkende schuldig te zijn. Het schijnt dat de heer Gould dagelijks mot den dood bedreigd wordt. Onlangs nog bracht de mail hem twee brieven, waarvan de een hem met den dood bedreigde wanneer een zeker effect rees, de andere hem een zelfde lot voorspelde, wanneer het daalde. Niettegenstaande dit alles, blijft de heer Gould in leven. 's Gravenhagc, 16 Nov. Heden werd aan het Ministerie van Waterstaat aanbesteed 1°. De voortzetting der herstellingen in het oudstadhouderlijk kwartier (Binnenhof te 's Gra- veuhage.) Minste inschrijvers de heeren A. Kloots en W. Lamkamp te 's Gravenhage, voor ƒ81,285. 2°. Het maken en stellen van den metalen bovenbouw voor de brug over de Rijn nabij Rhe- nen. Minste iuschrijfster Gute Hoffuungshütte, Achen Verein, Oberhausen 2 ƒ834,909. 3°. Het maken van grond- en kunstwerken, bovenbouw, overgangswerken en eenige beveiligings- en afdeelingswerken voor den spoorweg Gronin genDelfzijl. Minste inschrijver de heer B. A. Wiegerink te Groenloo voor 1,267,000. f Zalt-Bommol, 15 Nov. De prijs der boter was 80 a 85 cents per half kilo. Eieren 7 cent. f Dussen, 17 Nov. Aangevoerd 197 kilo boter; prijzen 1.21 a 1.35 per kilo. f Waalwijk, 18 Nov. Yee: aanvoer gewoon. Dragend vlug. Boter: 1623 KG. 1.14 a 1.29 het kilo. •Dordrecht, 18 Nov. Grasboter, stukken: 0.90 a ƒ0.80; Hooi- 0.80 a 0.75tonnen Gras- 16.50 a 15.75; Hooi- 15 a 14.75; Kunstboter: 0.50 a 0.38. Dordrecht, 17 Nov. Bij ruimere aanvoeren bestond er heden aan onze markt, vooral van Tarw, eene flauwe stemming. Noteren Tarwe. Jarige puike Zw., VI. en Overm. 12.50 a Nieuwe 3.— a 7.50 a 4.80. 8.30. a ƒ13.50. Ov. goede en mind, 11.25 a 12.25. N. puike Zws. VI. en Overm. 10.80 a 12.00, goede 8.50 a 10.00, mindere en blauwe 5.50 a 7.50. N. Zomer-Tarw 8.70 a 9.70. N. Kanada 9. a 10.50. Waterhoogten in de Hoofd-Rivieren. Keulen, 17 Nov., vm. 7 u. 37,80 M. -{- AP. of 1,95 M. boven nul. Val 0.04 M. Lobith, 17 Nov., vm. 8 u. 10,48 M. -j- AP. of 3.43 M. beneden nul. Val 0.02 M. Nijmegen, 17 Nov., vm, 8 u. 7.98 M. -j- AP. of 1.67 M. boven nul. Val 0.04 M. Gorinchem, 17 Nov. H. W., nm. 2 u. 30 m. 1.43 M. AP. Was 0,08 M. Gorinchem, 16 Nov. L. W., nm. 10 u. 35 m. 0.86 M. -f- AP. Was 0.10 M. Arnhem, 17 Nov., vm. 8 u. 8.30 M. -j- AP. of 1,39 M. boven nul. Val 0,00 M. Deventer, 17 Nov., vm. 8 u. 2.72 M. -j- AP. of 2.13 M. boven nul. Val 0,02 M. Maastricht, (brug), 17 Nov., vm. 8 u. 42.97 M. -j- AP. of 0,77 M. boven nul. Was .003 M. Keulen, 17 Nov. De peilschaal teekende heden middag ten 1 uur 2,M. boven nul. Was sedert gisteren 5 cM. S-j Op Woensdag 23 November 1881, des namiddags ten 5 ure, zal de éèAsss^Notaris DE GIER voor de Kinderen L. Verhoevex, ten herberge van J. A. Buus te HER.PT, publiek VAN TE Heller's Speelwerken De Notaris C. STERK te Almkerk, zal ten ver zoeke van zijne principalen, op "Woensdag den 23 November 1881, des morgens 10 uren, op de Hoeve genaamd „Gautehvijk" onder Almkerk, in het openbaar, om contant geld, staande om en bij bovengenoemde hoeve, geschikt voor klompenmakers en verder gebruik. In kavels zooals die in tijds zullen zijn nummerd. ge- te II EU SD EN, beveelt zich aan tot het fourneeren van GELD, onder eerste hypothecair verband, rente 4 a 4J/2 IN DEN BOEKHANDEL VAN <mj ADVERTENTIEN te Vlijmen, zal op Woensdag 16 November 1881 bij inzet, en op IVoensdag 23 November 1881, bij toeslag, telkens des avonds ten 7 uren, ten huize van Arnoud Klerx te Vlijmen en ten verzoeke van PETRUS OREMANS aldaar gelegen in de Vijf hoeven, onder Vlijmen, Sectie A Nos. 109 en 1 i0, groot 34 Aren 90 Centiaren. mr zijn in ruime keuze voorhanden Praeht- en Kinderwerken; Scheurkalenders voor 1882, als: Nieuwe Christelijken, Dichterlijken, Katho lieken, Humoristischen, Hollandschen, enz. enz.; lijne en gewone SpeelkaartenLuxe-Papier en Letterpost; Phantasic-KaartcnOléographiënPho- tographiënAlbumsPocsieboekenSchrijf- en Zukportcfeuillcs voor Heeren en DamesInktstellen en Inktkokers; Prcsse-Papiers Nécessaires; Porte- monnaies, SchooltasselienPasser- en Teekemloo- zen; lijne en gewone Zakmessen, enz. enz. enz. J. II. HELLER, Bern. •ppop.isa otuiojd spB pudy pop jaquioaojj uba uojpra.upaodg uba s.iadoojp op .xapuo uopuo.w 'soub.ij 000*02 UBA Snjpoq uao pop uajpjOAi opsuooqos jop Q0I nieuw ontvangen z eene schoone sorteering Zijden Heeren- Hoeden Fantaisie-Hoeden en Kinderpettcn in verschillende kleuren en soorten, alsmede een ruime keuze in Winter-Pettcn, als Pelsmutsen enz., zoowel voor Heeren als voor Kinderen. Bevelen zich tevens aan tot het opstrijken van Zijden Heeren-Hoeden en het overtrekken met rouwband. Een fraaije sorteering in GEMAAKTE KLEEDEREN, alsDemi-Saisons van af 9 gulden en hooger. Winterjassen van ratinées en floconnées van 12 gulden. Echte Brabantsche Kielen enz, Alles solied eigengemaakt werk, net afgewerkt en billijk in prijs. Bestellingen en reparatiên worden ten spoedigste vervaardigd. Een eerlijk man. G. heeft een aantal papierwinkels bezocht om inkoopen te doen. Op zeker oogenblik merkt hij, dat hij zijn regenscherm kwijt is. Hij moet dit ergens in een der winkels hebben laten staan. Hij gaat op nieuw, maar in omgekeerde richting de winkels bezoeken. In den laatsten vindt hij het ver miste stuk terug. Hij was daar het eerst geweest bij zijn eersten rondgang. «Gelukkig*, zegt hij, «gij ten minste zijt een eerlijk man. Al die andoren zeiden mij, dat zij geen parapluie gezien hadden. Geen verlies. Vrouw. Manlief, kom eens gauw hier, Izak stikt, hij heeft het kwartje ingeslikt dat ge hem gegeven hebt. Op 'f college. Het college van zekeren vervelenden professor werd doorgaans slecht bezocht. Toen hij, als naar gewoonte, verscheidene studenten miste, sprak hij»Ik zie er weer velen, die niet tegen woordig zijn.* Voor de Rechtbank. De president ondervraagt een kerel met schelmachtig gezicht: Welke zijn uw middelen van bestaan? Ik bon uitvinder. Ha! en welk zijn uwe uitvindingen? Wel, ik heb nog niets gevonden maar ik zoek om uit te vinden. Goed berekend. Rechter. Gij zijt wegons diefstal veroordeeld tot D/2 jaar gevangenisstraf. Een afdoend oordeel. Waart gij gisteren bij de lezing van het stuk in 5 actes van onzen vriend A? Ja. Welnu? Wij waren met ons vijvenelk van ons was van meening dat een acte moest worden geschrapt, en niet dezelfde. De slimme oppasser. Breng mijn laarzen snauwde de ritmeester Bar tegen zijn nieuwen op passer Roest. Deze sprong in de slaapkamer en kwam terug met een groote en eene kleine laars. «Dit is immers geen paar, lummelriep de rit meester! »'k Vraag excuus,antwoordde Roest. «Mijnheer heeft zeker geen gelijk paar, want in de kast staan er nog twee precies als deze. De slechte oogst. «Mijnheer, zei onlangs iemaud, die lang gestudeerd, maar weinig geleerd had, tot een ander, die zijne meerderheid niet wilde erkennen, mijnheer, wat ik in mijn hoofd heb, kostte mijn vader 20,000 gulden en mij mijn geheele leven. «Dan is de oogst het zaad niet waard, vriendje was het kalme antwoord. Een middel om flesschen te reinigen. Om flesschen, karaffen, vet geworden lampenballons, enz. gemakke lijk schoou te maken, is een mengsel van zaagmeel met niet te veel water zeer aan te bevelen. Volgens de Techniker, een Duitsch blad, worden flesschen waar iu het een of ander sterkriekend vocht bewaard is geweest, daardoor weder voor ieder ander doeleinde geschikt. Rogge. Nieuwe Zeeuwsche en VI. 8.40 a 9.00. Overm. 8.10 a 8.70. Gerst. N. Winter, Zws. en VI. zakm. 6.50 a 7.30 dito gestort 7.30 a 7.70 dito Overm. en Fl. zakm. 5.50 a 6.70. N. Zomer, Zws. en VI. zakm. 6.20 a 6.50. Overm. en Fl. zakm. 5.a 5.80. Spelt. Jarige a Haver. Jarige Voeder- 2.80 a 3.80dito dikke Paardenboonen. Nieuwe Dtiivenboonen. Nieuwe 8.a 9.00. Bruine Boonen. Nieuwe 8.a 11.50. Witte Boonen. Nieuwe 7.a 12.50. Blauwe Kook-Erwten. Nieuwe 9.a 11.00. Voeder dito 7.a 9.00. Boekweit. Niet aangevoerd. Maïs. 8.75 per 100 kilo. Kanariezaad. 9.a 10.80. Koolzaad. Tweejarig Zeeuwsch en Ov. 60 gedaan per April 374 Lijnzaad. 112 ft Azof 315, 111 ft Petersb. 310, per 2400 k°. vax ex BOOM worden jaarlijks om dezen tijd aangekondigd om weldra daarna aan duizende van kerstboomen de kostbaarste voorwerpen door hun glans te verduisteren. Uit overtuiging roepen wij een ieder toeWat kan de echtgenoot zijn gade, de bruidegom zijn bruid, de vriend aan zijn vriend schooners en meer welkom schenken Het roept gelukkige uren in het leven terug, nu eens lacht en schertst het door zijn vroolijke dan weder verheft liet hart en gemoed door zijn ernstige wijzen, verdrijft droefheid en melancholie, is het beste gezelschap, de trouwste vriend van den eenzameen dan wat is het wel niet voor lijdenden, zieken, aan huis gebondenenin een woord een Heller's Speelwerk mag en moet in geen salon, aan geen ziekbed, kortom in geen net huis ontbreken. Voor heeren KasteleinsRestaurateursin iedere affaire bestaat geen eenvoudiger en zekerder aantrekkingskracht dan zulk een werk om gasten en klanten voortdurend te boeien. Naar men ons van verschillende zijden heeft verzekerd, is het debiet van zulke etablissementen langzamerhand verdubbeld waarop aan die heeren Kasteleins en Neringdoenden, die nog niet in 't bezit van een Speelwerk zijn, niet dringend genoeg kan worden aanbevolen zich van deze zoo beproefd zekere aan trekkingskracht zonder dralen te bedienen, te meer, daar desverkiezende de betaling gemakkelijk wordt gemaakt. Aan IIII. geestelijken, die wegens hun ambt of door den afstand verhinderd zijn Concerten enz. bij te wonen, verschaft zulk een kunstwerk het schoonste en meest blijvend genot. Wij maken er nog opmerkzaam op, dat elk stuk met de uiterste zorg is gekozen; de nieuwste, alsmede de meest geliefde oude opera's, operetten, dansen en liederen vindt men in de Werken van Ileller op de schoonste vereenigd. Hij heeft de eer leve rancier van vele Hoven en Hoogheden te zijn en is bovendien op de tentoonstellingen bekroond; laatstleden was hij te Mel bourne de eenige, die speciaal voor zich alleen den eersten prijs Diploma met Zilveren Medaille verwierf. Een voor dezen winter daargestelde premie-verdeeling van 100 speel werken tot een bedrag van 20,000 francs zal zeker hierbij bijzonder aantrekkelijk zijn, daar ieder kooper zelfs reeds van eene kleine Speeldoos, daardoor in 't bezit van een groot werk kan gerakenop iedere 25 francs krijgt men een premie-aan wijzing. Rijk geïllustreerde prijslijsten heijevens het plan wor den op verlangen franco toegezonden. Wij raden een ieder, ook voor kleine Speeldoozen, zich steeds direct tot de fabriek te wenden, daar op vele plaatsen werken als Heller's Speelwerken worden aanbevolen, die het niet zijn. Op alle echte Werken en Speeldoozen is zijn naam gedrukt, waarop men gelieve te letten. Be Firma heeft nergens depóts. Melbourne 1881. le Prijs. Zilveren Medaille. die 4 tot 200 airs spelen; met of zonder uitdrukking van mandoline, trommel, klokken, castagnetten, hemel stemmen, enz. met 2 tot 16 verschillende Aria's; voorts Nécessaires, Sigarenstandaards, Zvvitsersehe huisjes, Photographie-al- bums, Inktkokers, Handschoendoozen, Brievendekkers, Bloemvazen, Sigarenkokers, Tabaksdoozen, Werktafeltjes, Flesschen, Bierglazen, Portemonnaies, Stoelen, enz.; alles met muziek. Steeds tot levering van het nieuwste en voortreffelijkste beveelt zich aan Alleen bij rechtstreeksche bestelling wordt voor de echtheid ingestaan. Geïllustreerde prijscouranten gratis en franco.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1881 | | pagina 3