FAILLISSEMENT. Een Sleeperspaard, Karren, etc. J. A. van Bavel A. SENS ZOON, Korenmarkt, Heusden. Handel in Manufacturen, ZALF VAN HET R00DE KRUIS Bedden, Matrassen, Veeren, Kapok, Zeegras. GOEDKOOP VERKOOPEN. AANBESTEDINGEN. 307de Staatsloterij. RECLAMES. MARKTBERICHTEN. P. van Vollenhoven Jz. Botermarkt, Heusde n, klontjes-, sucaden-, snipper- en boterliamkoek, Zijden Heeren-Hoeden en Fantaisie-Hoeden, Petten, Gemaakte kleederen enz., van: GEBROEDERS VAN HOUTEN, Langendijk,Gorinehem. 13 Dec. li1/» nre- Prov. bestunr te Assen. Het verbreeden en verdiepen der Xorgewaart. Raming 52467. Aanw. 6 Dec. 15 Dec. 21 2 ore. Prov. bestuur te Haarlem. Het driejarig onderhoud der Rijks zee- en havenwerken op Marken. Raming 9000 per jaar. Aanw. 8 Dcc. 21 Dec. 11 ure. Ministerie van Waterstaat, Han del en Nijverheid. Het met bazaltsteen en steenpuin bestorten der beide dammen langs het Keteldiep, behoorende tot de werken van den Gelderschen IJssel. Raming 25000. 24 Dec. 2 ure. Prov. bestuur te Middelburg. Het bouwen van een schutsluis in het zijkanaal beoosten Sas van Gent. Ram. 713000. Aanw. 16 en 18 Nov. 24 Dec. 2 ure Prov. bestuur te Middelburg. Het maken vau een zijkanaal beoosten Sas van Gent en het verbreeden en verdiepen van het Nederlandsch gedeelte van het kanaal van Ter Neuzen, Raming 500,000. Aanw. 16 en 18 Nov. 24 Dec. 2 ure. Prov. bestuur te Utrecht. Het driejarig onderhoud van het gekanaliseerd gedeelte van den Hollandschen IJssel. Raming 15000 per jaar. Aauw. 17 en 19 Dec. 29 Dec. 2y2 ure. Prov. bestuur te Haarlem. Hot driejarig onderhoud van het Groot-Noordhollandsch kanaal in 7 perceelen, geraamd op 22400, 14750, 11250, 10950, 15800, 16700 en 23130 gulden. Aanw. 22 Dec. Prijs van 1000 en Premie van 30,000No. 1U78; 1000: Nos. 5197, 9330, 16534; ƒ400: Nos. 1893, 2800, 20378; ƒ200: Nos. 9418, 14114, 14605; ƒ100: Nos. 64, 1229, 2158, 2733, 2823, 5084, 6278, 7336, 8020, 10178, 11147, 13948, 15719, 15972, 17263, 17667, 19178, 20379. 5do Klasse. Trekking van 19 Nov. No. 18859 premie 3000. Auriol wilde daar eerst niet van hooren, maar het gezelschap ondersteunde het verzoek op de vrien delijkste wijze. Hij verliet zijn plaats, schoof zijn stoel achteruit, en een oogenblik later stond hij in de houding van den Genius der Bastille boven op do tafel, terwijl de verschrikte toeschouwers niet wisten of zij waakten of droomden. 't Was iemand die beschuldigd van diefstal met inbraak door den advocaat was vrijgepleit. »Hoe? durft gij?« y>Maar, mijnheer, u heeft zooveel goeds van mij gezegd. Van eene fijn overlegde schurkerij is een horlo gemaker te Berlijn het slachtoffer geworden. Eenigcn tijd geleden trad op een morgen een kantoorbediende, met de pen achter het oor, den winkel van den horlo gemaker binnen.- Zijn chef hieroverwilde gaarne met zijn buurman de Vossische Zeitung te zamen lezen. De horlogemaker vond dit voorstel uitstekend, want hij had er al eens over gedacht, of hij geen medelezer zou trachten te vinden. Yan nu afkwam geregeld eiken ochtend de kantoorbediende de cou rant halen en den 1 November werd het halve abon nement betaald, zooals behoorde. Zelfs vond de chef het beleefd, dat hij maar in eens tot het einde van het kwartaal voldeed. Nu dezer dagen vertelde het jongmensch zoo ter loops aan den horlogemaker, dat de vrouw van zijn chef den volgenden dag verjaarde en dat hij wel dacht, »dat de chef van avond bij hem zou komen, om een geschenk te koopen.Dat gebeurde dan ook. Des avonds verscheen een deftig heer. De begroeting der buren was zeer hartelijk. De »chef« zocht naar een prachtig horloge, maar kon in zijne keus niet te best slagen. Hij zou er drie mede- nemen, om mevrouw zelf te laten kiezen. Hij wilde nog eene zekere som als cautie achterlaten, maar daar wilde de horlogemaker niet van hooren. De »chef« vertrok met de drie horloges, eene waarde van 250 mark vertegenwoordigende, maar liet niets meer van zich hooren en den volgenden dag werd Tante Vos niet als gewoonlijk gehaaldde geheele zaak was eene sluwe oplichterij. Gelukkig heeft men den dader gearresteerd. Eén horloge was nog in zijn bezit. Heller's Speelwerken of 1 n. 15 m. 0.76 f Heusden, 19 Nov. De prijs der boter 0.82 a per stuk van 6 ons, Gorinehem, 21 Nov. Bij een aanvoer van on geveer 500 stuks vee, was de handel heden vrij willig. Prijzen enkele zware kalfkoeien 220 a 320 mindere qual. 150 a 220; dito vaarzen ƒ140 a 230melkkoeien a vare koeien 120 a 200 hokkelingossen 60 a 100; graskalveren ƒ15 a 40pinken a enkele nuchtere kalveren 7 a 11. Varkens, zware van 150 KG. 50 a 54 ct., min der zware 46 a 50 ct. per KG.; fokvarkens van 6 a 8 weken golden 5.50 a 9 per stuk. De prijs der goêboter was ƒ1.38 a 1.54; der weiboter 1.20 a 1.26 per K.G. Kipeieren golden 1.60 a 1.70 de 26 stuks. Rotterdam,21 November. Tarwe. Jarige Zeeuwsche, VI. en Overm. puike 11.50 a 12.00; goede ƒ11 a 11.40 geringe 10 a 10.90. Waterhoogten in de Hoofd-Rivieren. Keulen, 21 Nov., vm. 7 n. 37,75 M. -f- AP. 1,90 M, boven nul. Was 0.02 M. Lobith, 21 Nov., vm. 8 u. 10,34 M. -f- AP. 3.57 M. beneden nul. Val 0.00 M. Nijmegen, 21 Nov., vm. 8 u. 7.79 M. AP 1.57 M. boven nul. Val 0.00 M. Gorinehem, 21 Nov. H. W., vm. 5 u. 15 m. 1.76 M. -+- AP. Was 0,24 M. Gorinehem, 21 Nov. L. W., vm M. -f AP. Was 0.09 M. Arnhem, 21 Nov., vm. 8 u. 8.20 M. -j- AP. of 1.29 M. boven nnl. Val 0,00 M. Deventer, 21 Nov., vm. 8 u. 2.65 M. -f- AP. of 2.06 M. boven nul. Val 0,04 M. Maastricht, (brug), 21 Nov., vm. 8 n. 43.M. -|- AP. of 0,80 M. boven nnl. Was 0.00 M. Keulen, 21 Nov. De peilschaal teekende heden middag ten 1 uur 1.90 M. boven nnl. Was sedert eergisteren 5 cM. DVERTENTIEN. Bij vonnis der Arrondissements-Regtbank te 's-Bosch van den 18 November 1881, is TEUNIS SMITS Mzel. aannemer, wonende te Wijk, verklaard te zijn in staat van faillissement, dat op voormelden datum is aangevangen, met benoe ming van den E. A. Heer Mr. Luijben, tot Regter-Commissaris en van Jkr. Mr. A. van Sasse van IJsselt, Advokaat-Procureur te 's-Bosch, tot Curator. De Curator voornoemd A. van SASSE van IJSSELT. De Notaris VAN MOOCK te Woudrichemzal aldaar aan de Hoogstraat, Donderdag 24 Nov. 1881, voorm. 9 ure, om kontant geld, VERKOOP EN-. te IIEUSDEN, beveelt zich aan tot het fourneeren van GELD, onder eerste hypothecair verband, rente 4 a 41/2 MET TEER TOT BASIS bericht dat hij door zijn toenemend uitgestrekt debiet in staat is gesteld aan concureerende prijzen te leveren alle soorten van alsook zoogenaamde BOSSCHE- of GEZODEN KOEKalle soorten van fijne figuur- en platte Borst plaatgroote sorteering Chocoladefiguren; Chocoladen Letters met vanille en musket a 1.de 5 ons Chocoladen Blokletters met vanille zonder musket a 1.20 de 5 ons. Beste speculaas met en zonder amandelen 60 cent de 5 ons. Ordinaire 50 5 Dagelijks versche Boterlettters. Banketletters bij bestelling. H.H. Bakkers, Win keliers en Slijters genieten rabat. Ook heb ik de eer het geachte publiek in kennis te stellen dat ik 14 dagen vóór St. Nieolaas zal zijn uitgepakt met de fijnste Chocolaad- en Suikerwerken, Surprises en Cartonnages, als ook alle soorten van bovengenoemden Koek, desverkiezende gegarneerd, en wat verder tot do Koek en Banketbakkerij behoort. Op nieuw ontvangen eene schoone sorteering Zijden neeren- Hoedeu Fantaisie-Hoeden cn Kinderpetten in verschillende kleuren en soorten, alsmede een ruime keuze in Winter-Petten, als Pelsmutsen enz., zoowel voor Heeren als voor Kindereu. Bevelen zich tevens aan tot het opstrijken van Zijden Heeren-Hoeden en het overtrekken met rouwband. Een fraaije sorteering in GEMAAKTE KLEEDEREN, alsDemi-Saisons van af 9 gulden en hooger. Winterjassen van ratinées en floconnées van 12 gulden. Echte Brabantsche Kielen enz, Alles solied eigengemaakt werk, net afgewerkt en billijk in prijs. Bestellingen en reparation worden ten spoedigste vervaardigd. PAR IJZER SYSTEEM. Alles a contant en ongekend lage prijzen. De commissie stelt voor deze aangelegenheid aan te houden, tot dat de werken ter verbetering van den Esschen Stroom zullen zijn uitgevoerd. Verschillende leden voeren hierover het woord, waaronder het lid Van Tienhoven van den Bogaard, die de wenschelijk- heil uitdrukt, dat de betrokken gronden werden opgenomen in 't waterschap der rivier de Dommel. Met 36 tegen 20 stemmen wordt besloten de zaak aan te houden. Verslag aangaande 't ontwerp-besluit tot wijziging van 't bij zonder reglement voor 't waterschap Vliert, Ertveld c. a. Zonder beraadslaging of stemming goedgekeurd. Verslag der 4e afd. aangaande de aanvraag der gemeente Bakel om de prov. bijdrage in aanlegkosten van begrinting uit te strekken tot bestrating. Wordt besloten tot aanhouding. Verslag der 5e afdeeling, aangaande 't voorstel van Ged. Sta ten tot ophooging van gedeelten van sommige provinciale we gen, waar dit tot waterkeering noodig is, met voorstel tot aanneming. Het lid Middelkoop vestigt de aandacht op de noodzakelijke verhooging van den Capelschen Dijk. Bij den vloed van 14 October werd het water opgezweept tot aan de kruin en bij bovenwater waren onheilén onvermijdelijk geweest. Zonder stemming wordt het voorstel van Ged. St. aangenomen. Verslag der 3e afd. betreffende aanvraag der gemeente Ber- licum om eene bijdrage van 30 o/o in aanleg kunstweg. De afdeeling stelt voor eene bijdrage van 70 in hoogstens 35,500 te verleenen met vrijlating om den weg met keijen te bestraten. Aangenomen. Verslag der commissie van rapporteurs over de begrooting, voorstellende goed te keuren a. Aanvraag om over 400 te kunnen beschikken voor buitengewone reiskosten van opzichters v. d. prov. waterstaat. b. Aanvraag ter verbetering van kerkelijke gemeente St. Wiile- brord om eene prov. bijdrage van f 500. a en b worden goedgekeurd. c. Aanvraag van 't bureau van vaccinatie te 's-Hertogenbosch, om eene prov. bijdrage van 600 ter instandhouding van 't pare vaccinogène. Na eene opmerking van het lid Mr. Van der Biesen wordt ook onder c goedgekeurd. d. Voorstel van Ged. Staten om tegen eene jaarwedde van 200 als rechtsgeleerde aan de provincie te verbinden Mr. E. van Zinnincq Bergmaun te 's-Bosch. Het lid Mr. van Dam acht het niet wenschelijk een vast rechtsgeleerde voor alle zaken te verbinden; (hij laat echter den geachten rechtsgeleerden hier geheel buiten vallen) zoowel omdat het duurder zal uitkomen om steeds denzelfden persoon af te vaardigen dan op elke plaats, alwaar een kantongerecht gevestigd is, een persoon uit de plaats met de- vertegenwoor diging te belasten als om het minder raadzame zich voor alle zaken aan één persoon te binden. Verder zouden verschillende reizen, b. v. naar Bergen-op-Zoom, meer bedragen dan de werkelijke uitgaven. Het lid Mr. Bosch acht ook een bepaald rechtsgeleerde voor alles niet wenschelijk. Eerstens heeft de provincie weinig rechts kundige adviezen noodig en tweedens zijn in den boezem van Ged. Staten voldoende elementen aanwezig om de voorkomende rechtskwestiën uit te maken. Iets anders, waar het betreft de vervolgingen in verband met de paardenbelasting, dan is feitelijke bijstand van een rechtskundige noodig en hij acht het, in strijd met 't lid Mr. Van Dam, hoogst wenschelijk, dat de leiding voor de geheele provincie aan één bekwaam man worde opge dragen. Hij merkt op, dat de thans voorgestelde regeling zeker veel goedkooper is, want nog in den aanvang dezes jaars heeft hij ter goedkeuring gehad een rekening van salaris en verschot ten van Mr. E. van Zinnicq Bergmann, ten laste der provincie tot een bedrag van 500, welke rekening geheel juist was. Hij zou daarom wenschen in zake de paardenbelasting Mr. Van Zinnicq Bergmann tegen een vast salaris en vergoeding der gedane verschotten aan de provincie te verbinden en noodigt Ged. Staten uit dienaangaande een nader voorstel te doen. Het lid Mr. Van Dam steunt dit voorstel, doch zou het nog beter achten indien Ged. Staten ook in zake de paardenbelasting bij de verschillende kantongerechten de vrijheid hadden andere deskundigen als gemachtigden te laten optreden. Het lid Mr. Bosch wijst er op, dat te Heusden, Waalwijk en op meer standplaatsen van kantongerechten geen rechtsge leerden wonen. Het lid Sprengers, de rapporteur, geeft te kennen, dat de commissie zich met 't voorstel-Mr. Bosch vereenigt. Het lid Dr. Van der Steen merkt op, dat als 't voorstel-Mr. Bosch wordt aangenomen, nieuwe onderhandelingen zullen noodig zijn en de zaak voor 1882 ongeregeld blijft. Het lid Mr. Van den Heuvel zou wenschen voor 1882 de door Ged. Staten voorgestelde regeling te behouden, anders heeft de provincie weer een rekening te wachten als dit jaar. Het lid Mr. Bosch doet het nadere voorstel om Ged. Staten te machtigen met Mr. E. van Ziunieq Bergmann ter zake van 't verleenen van rechtskundigen bijstand voor de invordering der paardenbelasting een overeenkomst te sluiten tegen een vast salaris van hoogstens 200 en vergoeding der gedane verschotten. Zonder stemming wordt dit voorstel aangenomen. 14. Verslag der 6 afdeelingen, aangaande de aanvraag der Noordbrabantsche Maatschappij van Landbouw om een provin ciale bijdrage van 1500. In 't verslag wordt te kennen gegeven, dat men wel bereid was steun te verleenen, doch de opmerking maakte, dat het gewenschte doel op de wijze, die zich de maatschappij voorstelt, niet zal worden bereikt. Liever dan het geld te besteden aan voordrachten van wandelleeraars zou men meer bevordering van de veeteelt hebben gezien. Intusschen wordt voorgesteld voor één jaar een provinciale bijdrage van 650 te verleenen, mits het Rijk minstens een evengroote bijdrage toekenne. Het lid Van Tienhoven van den Bogaard geeft te kennen, dat hij met genoegen heeft zien tot stand komen de Noord brabantsche Maatschappij van Landbouw. Het leidt geen twijfel, of ze zal nuttig kunnen werken, doch de jonge maatschappij heeft allereerst geld noodig en nu spijt het hem, dat de com missie slechts 650 in plaats van f 1500 voorstelt. Hij stelt bij amendement voor de bijdrage op 1500 te bepalen. Nadat het lid Pompen, Wolters en Van der Steen hierover het woord gehad hebben, wordt besloten met het oog op het vergevorderde uur dit punt te verdagen. Het verslag der bijzondere commissie van de waterschappen bij monde van het lid mr. Van Dam, betreffende wijziging van 't bijz. reglement v. d. polder van der Eigen, met voorstel tot goedkeuring, wordt ter inzage gelegd, waarna de vergadering wordt gesloten. Vergadering 17 Novemder. Komen in behandeling: Voortzetting v. d. aanvraag der land- bouwmaatschappij Het lid Van Tienhoven van den Bogaard wijzigt op veler verlangen zijn amendement op 1000. De leden Wolters, mr. Van Baar, A. A. Raaijmakers en dr. Van der Steen nemen hierover het woord. Het lid dr. Van Heijst zal ook voor 't amendement stem men de jeugdige maatschappij heeft, wil ze de handen uit de mouwen kunnen steken, krachtigen steun noodig. De leden Van der Hagen, mr. Van Baar en dr. Van der Steen treden hierover nog als sprekers op, waarna het amen dement Van Tienhoven van den Bogaard met 35 tegen 12 stemmen wordt aangenomen. Door de bijzondere commissie voor de waterschappen wordt verslag uitgebracht omtrent 't ontwerp-besluit van Ged. Staten tot oprichting van een waterschap de binnenpolder van Velp; de wijziging van het bijzonder reglement van 't waterschap de Vier Bannen en Alm en Gantel de wijziging van 't bijz. reglement voor 't waterschap de Nieuwe Ban idem voor 't waterschap de Oude Heiningen onder Eijnaart; idem grensregeling van den polder van Empel en Meerwijk 't ontwerp-besluit tot oprichting van een waterschap de Thee- reheide onder St. Michiels-Gestel, welke allen zonder beraad slaging worden aangenomen. Verslag der le afdeeling aangaande de aanvraag der gemeen ten Schijndel, St. Oedenrode, Boxtel en Veghel om eene bij drage tot aanleg van kunstwegen in die gemeenten. De afdeeling stelt voor 70 pCt. te verleenen; doch de ver gadering besluit tot het verleenen van 80 pCt. Verslag der 2e afdeeling om eene zelfde bijdrage voor de kunstwegen in de gemeenten Ginneken, Prinsenhage en Tete- ring£u. Worav goedgekeurd 70 pCt. te verleenen. Verslag ikf 3e afdeeling aangaande kunstweg ReuselHooge MierdeHilv^fen^ee^ met voorstel tot aanhouding, waartoe Versla" der 6 \fdeelingen aangaande de aanvraag der ge meenten Mill Hai)'sv^anroÖ' Deers en Escharen om eene bij drage van 33'1/ in 've^cteringskosten van rivier de Raam, met voorstel tót aanhoufe waartoe ^sloten wordt. Verslag der bijzonderekommissie mr de waterschappen, aangaande een ontwerp-oJSSN^Ged' Staten tot wlJzlSmS van 't bijzonder reglement van den polder van der Eigen, met voorstel tot goedkeuring, waartoe besloten wordt. Na enkele besprekingen, die echter geen beslissingen tenge volge hadden, sluit de Voorzitter deze najaarszitting. garandeert, zoo valt iedere twijfel omtrent de soliditeit dezer loterij weg. Dc Heeren JSENTHAL Co., bankiers t« Ham- bun:, zijn weder met den verkoop der loten belast; de aan- 1 kondiging daarop betrekking hebbende, vindt men in ons blad van heden. Ieder welke dns de loten direct zonder tusschen- personen verlangt, doet het beste, de bestelling diréet aan het Hoofdloterij-Kantoor der Heeren JSENTHAL Co. te Ham burg in te zenden. Prijzen van 100 en daarboven. 5de Klasse. Trekking van 18 Nov. Ook een artist. Onlangs stierf te Parijs op vijf-en- zeventig jarigen leeftijd, een vroeger bekend en be roemd acrobaat' Auriol genaamd. De Événement brengt de volgende anecdote omtremt den vluggen springer in herinnering. Auriol was eens aan een rijk heer voorgesteld geworden als artist, zonder dat men noodig had geacht, die benaming nader toe te lichten. De vrouw des huizes verzocht Auriol te dineeren, en deze nam de uitnoodiging aan. Aan het dessert drong de gastheer er zeer op aan dat hij eens een proefje van zijn kunst zou geven. Rationeel. Een advocaat zocht een bediende, en een jonge man meldde zich aan. Een nieuw geneesmiddel. Als tijdens do oude too- venaars, wordt nog vaak de geneeskrachtige wer king van wondermiddelen in verhouding geacht tot de moeite om ze te krijgen. Een nieuw aan geprezen wondermiddel tegen tering is koumiss, ge giste paardenmelk uit de steppen. De Tartaren drinken hot als panacee en als bron van alle ge zondheid in China wordt het veel aangewendeen teringlijdster te Moskou was weldra 22 pond in gewicht toegenomen door het drinken van 300 flesschen koumissOngelukkig helpt alleen die, welke versch van het paard komt, dat met steppengras gevoed wordt; men hoopt evenwel ook de paar denmelk in onze streken, die te vet is, er wel toe te kunnen bereiden. De hoeveelheid die de lijders in Rusland gebruiken is dikwijls 15 tot 18 flesschen por dag. De regeering te Hamburg beeft op nieuw concessie verleend tot het houden eener groote geldloterij om nu deze onder neming in de geheele wereld groot succes en vertrouwen te verschaffen, heeft de Staatsregeeving te Hamburg zich borg gesteld voor de stipte uitbetaling der gewonnen prijzen. Daar zooals bekend, Hamburg een der rijkste staten van Duitsch- land is, en deze regeering met het geheele Staatsvermogen worden jaarlijks om dezen tijd aangekondigd om weldra daarna aan duizende van kerstboomen de kostbaarste voorwerpen door hun glans te verduisteren. Uit overtuiging roepen wij een ieder toeWat kan de echtgenoot zijn gade, de bruidegom zijn bruid, de vriend aan zijn vriend schooners en meer welkom schenken Het roept gelukkige nren in het leven terug, nu eens lacht en schertst het door zijn vroolijke dan weder verheft het hart en gemoed door zijn ernstige wijzen, verdrijft droefheid en melancholie, is het beste gezelschap, de trouwste vriend van den eenzameen dan wat is het wel niet voor lijdenden, zieken, aan huis gebondenenin éen woord een Hello's Speelwerk mag en moet in geen salon, aan geen ziekbed, kortom in geen net huis ontbreken. Voor heeren KasteleinsRestaurateurs, in iedere affaire bestaat geen eenvoudiger en zekerder aantrekkingskracht dan zulk een werk om gasten en klanten voortdurend te boeien. Naar men ons van verschillende zijden heeft verzekerd, is het debiet van zulke etablissementen langzamerhand verdubbeld; waarom aan die heeren Kasteleins en Neringdoenden, die nog niet in 't bezit van een Speelwerk zijn, niet dringend genoeg kan worden aanbevolen zich van deze zoo beproefd zekere aan trekkingskracht zonder dralen te bedienen, te meer, daar desverkiezende de betaling gemakkelijk wordt gemaakt. Aan HH. geestelijken, die wegens hun ambt of door den afstand verhinderd zijn Concerten enz. bij te wonen, verschaft zulk een kunstwerk het schoonste en meest blijvend genot. Wij maken er nog opmerkzaam op, dat elk stuk met de uiterste zorg is gekozen; de nieuwste, alsmede de meest geliefde oude opera's, operetten, dansen en liederen vindt men in de Werken van Heller op de schoonste vereenigd. Hij heeft de eer leve rancier van vele Hoven en Hoogheden te zijn en is bovendien op de tentoonstellingen bekroond; laatstleden was hij te Mel bourne de eenige, die speciaal voor zich alleen den eersten prijs Diploma met Zilveren Medaille verwierf. Een voor dezen winter daargestelde premie-verdeeling van 100 speel werken tot een bedrag van 20,000 franes zal zeker hierbij bijzonder aantrekkelijk zijn, daar ieder kooper zelfs reeds van eene kleine Speeldoos, daardoor in 't bezit van een groot werk kan gerakenop iedere 25 francs krijgt men een premie-aan wijzing. Rijk geïllustreerde prijslijsten benevens het plan wor den op verlangen franco toegezonden. Wij raden een ieder, ook voor kleine Speeldoozen, zich steeds direct tot de fabriek te wenden, daar op vele plaatsen werken als Heller's Speelwerken worden aanbevolen, die het niet zijn. Op alle echte Werken en Speeldoozen is zijn naam gedrukt, waarop men gelieve te letten. Be Firma heeft nergens depóts. Duivenboonen, Zws. en Polder 7.20 a 8.10. Witte Boonen. Nieuwe Zws. VI. en Walchersche ƒ7.a 13.Mindere a Bruine Boonen. N. Zws. en VI. 7.a 11.50. Mindere a Erwten. Nieuwe Zws. Blauwe 9.75 a 10.25. Goede 7.00 a 9.00. Witte Voeder 8.25 a 8.50. Maïs. Amer. a Mixed 8.40 a 8.50; Donan 8.50Cinquantine 8.65 a per 100 k°. Kanariezaad f 9.a 11.per liect. Inl. 14. a 14.75 per 100 k°. of of Rogge. Nieuwe Zws., VI. en N.-Br. puike 8.20 a 8.80 mindere 7.50 a 8.10. Gerst. Nieuwe Zws. VI. en Overm., Wiuter- 5.80 a 7.20 Zomer- 5.30 a 6.00. Haver. Jarige Zws. en Polder 3.60 a 5.50. Boekweit. Nieuwe N.-Brab. a 215 a per 2100 k°. dito Fransche 188 a 192. Paardenboonen. Nieuwe Zeeuwsche VI, eu Polder 6.— a 7.20. Stellige genezing in weinige dagen van alle soorten van wonden brandwonden, kwaadsappige zweeren, spleten van den tepel, huid-en kankerachtige aandoeningen •uz Men wachte zich voor namaak. DEPOT IN ALLE GOEDE APOTHEKEN.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1881 | | pagina 3