II MUmiLUI, P. C. 1KU1JPERS, Notaris te Drunen, J. S. JISKOOT, Notaris te Veen, NtWEH LR \|LRm?LR\ De Notaris LANDRÉ, Openbare Verkooping EN ERF, BOUWLAND,! KAIABABOOIEI, Originele Singer Naaimachines, L. C. SiIRIT, MAURITS LELIE. VERK00PEN: Publiek Verkoopen: INGEZONDEN. Gemengd Nieuws en Allerlei. MARKTBERICHTEN. Wijk, Veen en Andel. een perceel 23 zware en gave Eene groote partij MANU FACTUREN en een best VEEREN BED. A l>lt ES: Westhaven B 186. GOUDA. FABRIEK Nonnewater O, 5. GOUDA. Heusden, J. A. SENS. Uit Amerika (Staat Jowa.) RECLAMES. Heller's Speelwerken at rtCfa a e onder en zullen op Dingsdagen 3 en 17 Januarij 1882, telkens voormiddags 11 ure, in het Regthuis te Veen, publiek te lijmen, is voornemens op Dinsdag den \3den De cember 1881, bij inzet, en Dinsdag den 'Hósten Decem- £<?rl881, bij toeslag, telkens des avonds te 7 uren, ten huize van M. VAN WORD RAGEN, te rij men publiek te 21 Hectaren 53 Aren 20 Centiaren onder Wijk, Veen en Andel, breeder bij biljetten omschreven. Gemiddelde jaar- lijksche opbrengst f 2113. Inlichtingen geven genoemde Notarissen. VAN staande en gelegen te f lijmen, op den Akker, Kadaster Sectie II, nommer 1726, groot 1 are, 38 centiaren, en aldaar, Sectie H, nommer 1339, groot 11 aren, 30 centiaren. De Notaris VERBEitNE te Dussen, j zal op Vrijdag 16 December 1881, voormiddag 10 uur, a kontant, publiek VERKOOPEN, op de plaats: geschikt voor Klomp- en Timmerhout, staande op de Koningshoef, in den Z. H. Polder te Dussen. Op Donderdag 15 December 1881, des morgens ten 9 ure, zal de Notaris DE GIER, ten verzoeke van Marcus Kuipers te Aalburg, ten zijnen woonhuize (om contant geld.) Stoombootdienst Heusden's Bosch. M a a s s t 11 o o m, Grossierderij in Tabak, Sigaren, "Koloniale waren en Commestibles. levert nieuw model van snelloopende BILJARTS tegen concurreerende prijzen. Bij K. L. VISSER A.Az. te SIiedrecht, is ter perse: Novelle naar het Hoogduitsch van PRIJS 75 CEINT. De netto opbrengst van deze uitgave zal strekken ten voordede der op Donder dag 8 December, door den vreeselijken brand van het Ringtheater te Weenen onge- lukkig gewordenen. De inteekening is opengesteld bij den boekhandelaar L. J. VEERMAN te Heusden. Het aantal verongelukten bij den brand in het Ringtheater te Weeneu bedraagt, volgens de laatste berichten, 580. Men had van 1100 of 1300 dooden gesproken, maar gelukkig zijn die ontzettende cijfers onjuist gebleken. Nog vreeselijker wordt het ongeluk door het feit, dat de omvaug dien de brand geuoinen heeft, te wijten is aan onvergeeflijke nalatigheid van de directie en het personeel van den schouwburg. De vijf waterreservoirs boven het tooneel, waaruit veertig emmers water in de minuut konden stroomen, werden niet open gezet. Men liet het ijzeren brand- scherm, dat het tooneel van de zaal moest afscheiden, niet neder, en de olielampen, die volgens politie- voorschriften in de gangen moesten branden, om bij ongelukken licht te geven als het gas nit was, brand den niet, en de nooddeureu waren allen met een hangslot gesloten. «Een enkel brandweerman,* zegt de ofiicieele Wiener Zeitung»bad de geheele ramp kunnen verhinderen.* De duisternis, na het uitdraaien van het gaslicht, is oorzaak dat er niet veel meer personen gered zijn. Nu moest het verschrikte publiek in donker een uitweg zoeken, eu honderdeu kwamen in de gan gen en op de trappen om het leven die, als de olie lampen gebrand hadden, behouden uit het gebouw waren gekomen. De gangen, welke naar een nood- deur leidden, heeft men vol lijken gevonden van ongelukkigen die door de gesloten deur gestuit, niet terug konden door het gedrang, en zoo ellendig moesten omkomen. Het gedrang op de trappen was zoo groot, dat de menigte niet verder kon, en de menschen over de hoofden der lager staanden naar beneden sprongen, zoodat weldra het geheele publiek der galerijen niet meer was dan een opgestapelde hoop menschen, waarvan de brand weergasten slechts met groote moeite een deel kondeu weghalende overigen moest men laten liggen. Le Mars 10 Juli 1881. Sedert eeno week zijn wij hier aangeland. lederen dag heb ik omgekeken naar elk stuk land dat te koop was, en mijn oog nu laten vallen op een van 80 acres of ongeveer 35 bunders; waarop een ta melijk goed huis staat, met eeno wél daarbij, eu geheel omgeven met eeue rij boompjes. Aan een hoek wordt een stuk vau ougeveer een acre door eene beek afgesneden; zoodat daar goede gelegen heid voor de weide is. De heele boel is te koop voor 1000 dollars. Tevens zou de kooper */s van den oogst van dit jaar krijgen; die bestaat half uit mais en half uit vlaszoodat wij dezen winter al direct aan 't boeren zouden kunnen gaan en varkens fokken. Wij ziju met ons drieën op't oogen- blik aan 't werk bj deuzelfdeu man, eu zij zeggen het bevalt hun goed en volstrekt niet zwaar. Wij hebben dan per maand 20 dollars en don ko3t, dus dat gaat nog al. Ik heb het nog niet gekocht maar gezegd dat de broers het ook eerst moeten zien, dat gebeuren zal op den eersten Zondag met betor weer dan nu. Wij zijn hier al ver west, 170 uren van Chicago. De plaats, die ik in zicht heb is l/2 uur van een station en 2 uren van dit stadje van 3 a 4000 inwoners. Met een beetje geluk kunnen wij p. m. 500 dollai's zuiver geld maken donh in den eersten tijd zullen wij voel uit moeten geven aan machinerie. Een grasmaaiereen koren- maaier, die ook zelf bindt, een ploeg en eggen. Terwijl er één nog wol uit werken zal kunnen gaan in 't volgende jaar, en dan hoop ik dat wij, na dien tijd, koeien, varkens etc genoeg zullen hebben, om de naastbij liggende 40 acres er bij te krijgen. De grootste quaestie hier is water voor hot vee te hebben, eu koren d. i, maïs om er de varkens meé vol te stoppou. De marktprijzen zijn hier thans per mud gerekend: tarwe 7.85 a 8.75; rogge 7.00 a 7.85vlasz. 9.00 a J 10.50gerst 3.50 a 4.40; haver 1.90 a ƒ2.10; maïs 2.00 a 2.65 aardappelen 2.60 a 5.20. Teleurgesteld. Een Engelschman had eens hooren t spreken over de gouden bul, die nog altijd in den v Römersaal te Frankfort bewaard en op hun verzoek aan de vreemdelingen vertoond wordt. De zoon Albions had zich echter een zonderlinge voorstelling van dat gewichtig dokument gemaakt, en zoodra hij op zijn reis door Duitschland in Frankfort aanlandde, was zijn eerste gang naar de Römersaal, om de grootste merkwaardigheid dor aloude Mainstad, -»the golden lnd« in oogenschouw te gaan nemen. Hoe groot was zijn verbazing toen men hem een met tal van zegels voorzien en zorgvuldig in kostbaren band gebonden aktestuk liet kijken! »Is dat de gouden bul?* riep onze Engelschman. »Ik dacht dat het een grooteu gouden os (eng: bull) was, dien Keizer Karei V voor vijfhonderd jaar had laten maken, en toornig stormde de teleurgestelde Brit de trappen af. «Hoe heet je?« vroeg men een jongen. «Zoo- als mijn vader* Hoe heet dan je vader? «Zoo als ik.« Maar drommel hoe zijn jullie namen dan? «Allebei hetzelfde.* In een zeker stadje was de vrouw van den bur gemeester gestorven. Deze wenschte dat de begrafeniskosten door de stad zouden worden betaald. Een der raadsleden kantte zich hier tegen en zei «In allen ernst, mijnheer de burgemeester, dit moet ge niet verlangeu. U zeiven zouden wij na tuurlijk met het grootste genoegen begraven, maar we kunnen dat onmogelijk tot uwe gade uitstrekken. In Engeland is naar aanleiding van den verschrik- kelijkcn brand te Weenen opnieuw door enkele dag bladen de vraag geopperd waarom schouwburgen niet even hecht en veilig kunnen gebouwd worden als kerken. Indien men de decoraties niet van hout maakte, alle stoffen die gebruikt werden met een bekend mengsel onbrandbaar maakte, geen gas of petro leum toeliet, maar electrisch licht voorschreef, en bij wetsvoorschrift bepaalde hoe vele uitgangen elke schouwbui'g moest hebben, zou menig onheil voor komen worden. Men heeft nu dit jaar waarschuwin gen ontvangen uit Nice en Weenen. Geen goed of kwaad of cene vronw heeft er mede te maken. Zedigheid is de schoonheid der vrouw. Ik hond niet van hennen, die hanen worden. Tronw niet met eeue vronw in wie gij geen gebrek kunt vinden. Kies eene vrouw zooals gij zoudt. wenschen dat uwe kinderen waren. Neem een vogel uit een rein nest. Kies de dochter van eene brave moeder, al was de duivel ook haar vader. Als gij eeue welopgevoede vronw ziet, maak dan gauw dat gij haar krijgt, of een auder kaapt haar u voor den neus weg. Laat een man ziju zin maar doen, hij doet toch den zin van zijne vronw. Wat eene vrouw niet weet zal zij verzwijgen. Waar eene koe is, zal ook eene vrouw zijnwaar eeue vrouw is zal verzoeking zijn. De vrouw is voor haar man een zegen of een vloek. Als gij geprezen wilt worden sterf danwilt gij bepraat worden, trouw dan. Gij zijt te vroolijk; gij moet trouwen. Wie kwaad van zijne vrouw spreekt, schendt zijne eigene eer. Engelsche spreekwoorden over de vrouw. Meel is fijner dan graan; vrouwen zijn fijner dan mannen. Op zijn plaats gezet. De graaf de Soissons had een rooden baard Bij gelegenheid dat koning Hendrik IV hem op zijn landgoed bezocht, onimoetteu zij op hunne wandeling een tuinier. De overmoedige graaf keek den man zeer onbescheiden in het. gelaat en vroeg hem toen, waarom hij geen baard droeg. «Ge nadige heer,* antwoordde de tuinier, «toen onze goede God de baarden ronddeelde, kwam ik een weinig te laat; er waren nog alleen maar roode voorhanden, en liever nam ik in 't geheel geen, dan zoo'n roode.* Overleg. Eene dame te Philadelphia, op wier stoep een mandje met een kind werd gevonden, zond het wicht naar het vondelingen-huis, maar behield de mand voor hare huishouding. worden jaarlijks 0111 dezen tijd aangekondigd om weldra daarna aan duizende van kerstboomen de kostbaarste voorwerpen door bun glans te verduisteren. Uit overtuiging roepen wij een ieder toe: Wat kan de echtgenoot zijn gade, de bruidegom zijn bruid, de vriend aan zijn vriend schooners en meer welkom schenken Het roept gelukkige uren in het leven terug, nu eens lacht en schertst het door zijn vroolijke dan weder verheft het hart en gemoed door zijn ernstige wijzen, verdrijft droefheid eu melancholie, is het beste gezelschap, de trouwste vriend van den eenzameen dan wat is het wel niet voor lijdenden, zieken, aan huis gebondenenin een woord een Ileller's Speelwerk mag en moet in geen salon, aan geen ziekbed, kortom in geen net huis ontbreken. Voor heeren Kasteleins, Restaurateurs, in iedere affaire bestaat geen eenvoudiger en zekerder aantrekkingskracht dan zulk een werk om gasten en klanten voortdurend te boeien. Naar men ons van verschillende zijden heeft verzekerd, is het debiet van zulke etablissementen langzamerhand verdubbeld; waarom aan die heeren Kasteleins en Neringdoenden, die nog niet in 't bezit vau een Speelwerk zijn, niet dringend genoeg kan worden aanbevolen zich van deze zoo beproefd zekere aan trekkingskracht zonder dralen te bedienen, te meer, daar desverkiezende de betaling gemakkelijk wordt gemaakt. Aan IIH. geestelijken, die wegens hun ambt of door den afstand verhinderd zijn Concerten enz. bij te wonen, verschaft zulk een kunstwerk het schoonste en meest blijvend genot. Wij maken er nog opmerkzaam op, dat elk stuk met de uiterste zorg is gekozende nieuwste, alsmede de meest geliefde oude opera's, operétten, dansen en liederen vindt men in de Werken van Heller op de schoonste vereenigd. llij heeft de eer leve rancier van vele Hoven en Hoogheden te zijn en is bovendien o]) de tentoonstellingen bekroondlaatstleden was hij te Mel bourne de eenige, die speciaal voor zich alleen den eersten prijs Diploma met Zilveren Medaille verwierf. Een voor dezen winter daargestclde premie-verdeeling van 100 speel werken tot een bedrag van 20,000 francs zal zeker hierbij bijzonder aantrekkelijk zijn, daar ieder kooper zelfs reeds van eeue kleine Speeldoos, daardoor in 't bezit van een groot werk kan gerakenop iedere 25 francs krijgt men een premie-aan wijzing. Rijk geïllustreerde prijslijsten benevens het plan wor den op verlangen franco toegezonden. Wij raden een ieder, ook voor kleine Speeldoozen, zich steeds direct tot de fabriek te wenden, daar op vele plaatsen werken als Ileller's Speelwerken worden aanbevolen, die het niet zijn. Op alle echte Werken en Speeldoozen is zijn naam gedrukt, waarop men gelieve te letten. De Firma heeft nergens depóts. Onder de vele scheurkalenders, die op allerlei gebied verschij nen maar ook onder die welke op godsdienstig gebied het licht zien, bekleedt de Nieuwe Christelijke Scheurkalender, uitgege ven bij de heeren II. DE HOOGH Co. te Amsterdam, onder redactie van Ds. Verhoeff en E. Gerdes, eene eervolle plaats. Zoowel sierlijk van vorm als keurig van inhoud, bezit hij het vermogen om het geheele gezin op aangename en nuttige wijze bezig te houden. Zie verder de aankondiging in dit blad. Hij is bijna onmisbaar voor de huiskamer van elk Protestantsch gezin. Hoewel de oplage groot genomen wordt is zij telken jare niet toereikend 0111 aan de vele aanvragen te doen, waardoor zij die gewoonlijk tijd genoeg hebben, met hunne bestelling in den regel te laat komen, en eeue eventuële tweede oplage moeten afwachten. Wij raden daarom een ieder aan zich tijdig van een exemplaar te voorzien. f Heusden, 10 Dec. De prijs der boter 0.80 a 0.86 per stuk van 6 ons. Eieren 4 a 5 ct. Gorinehein, 12 Dec. Bij een aanvoer van ou geveer 400 stuks vee, was de haudel heden traag eu bepaalde zich alleen tot de beste soorten. Prijzen: enkele zware kalfkoeien 220 a ƒ300; mindere qual. 140 a 200dito vaarzen 130 a 220melkkoeien a vare koeien 110 a 160 hokkeliugossen 50 a 80; graskalveren 20 a 35; pinken a enkele nuchtere kalveren 8 a 12. Varkens, zware van 150 KG. 50 a 52 ct., min der zware 46 a 48 ct. per KG.; fokvarkeus van 6 a 8 weken golden 7 a 10 per stuk. De prjs der goêboter was 1.36 a 1.50; der weiboter 1.14 a 1.20 per K.G. Kipeieren golden 1.80 a 1.90 de 26 stuks. Rotterdam, 12 December. Tarwe. Jarige Zeeuwsche, VI. en Overm. 11.a 12puike ƒ10.75 a 11.75 goede 9 a 10.60 geringe 5.50 a 8.90. Rogge. Nieuwe Zws., VI. en N.-Br. puike 8. a 8.40 mindere 7.30 a 7.90. Gerst. Nieuwe Zws. VI. en Overm., Wiuter- 5.80 a 7.20 Zomer- 5.30 a 6.00. Haver. Jarige Zws. en Polder 3.60 a 5.50. Boekweit. Nieuwe N.-Brab. a *215 a per 2100 k°. dito Fransche a Paardenboonen. Nieuwe Zeeuwsche VI. en Polder 5.60 a 740. Duivenboonen. Zws. en Polder 7.20 a 8.10. Witte Boonen. Nieuwe Zws. VI. en Walchersche 7.a 13.Mindere a Bruine Boonen. N. Zws. en VI. 7.a 11.00. Mindere a Eiacten. Nieuwe Zws. Blauwe 9.25 a 9.50. Mesting 7.00 a 8.50. Witte Voeder ƒ8. a 8.30. Maïs. Poti a Mixed 8.50 a Donau Cinquantine 9.a per 100 k°. Kanariezaad 9.a 10.25 per hect. Iul. a per 100 k°. Waterhoogten in de Hoofd-Rivieren. Keulen, 10 Dec. vm. 7 u. 37,80 M. -f- AP. of 1,95 M. boven nul. Val 0.04 M. Lobitb, 10 Dec., vm. 8 u. 10,54 M. -|- AP. of 3.37 M. beneden nul. Val 0.07 M. Nijmegen, 10 Dec., vm, 8 u. 7,96 M. -j- AP. of 1.74 M. boven nul. Val 0.06 M. Gorinehcm, 10 Dec., L. W., vm. 5 u. 25 m. 1.18 M. -b AP. Val 0,10 M. Gorinehcm, 10 Dec., H. W., vm. 8 u. 50 m. 1.66 M. -f AP. Val 0.08 M. Arnhem, 10 Dec., vm. 8 u. 8.34 M. AP. of 1.43 M. boven nul. Val 0,06 M. Deventer, 10 Dcc., vm. 8 u. 3.07 M. -f- AP. of 2.48 M. boven nul. Val 0,07 M. Maastricht, (brug), 10 Dec., vm. 8 u. 43.69 M. -b AP. of 1.49 M. boven nul. Was 0.00 M. Keulen, 12 Dec. De peilschaal teekende heden middag ten 1 uur 1.90 M. boven nn\. Val sedert Zaterdag 5 cM. WEI-, BOUW eei HUIS. MANUFACTUREN. Winter dienst. Van Heusden: 's morgens 6.30 ure. Van 's Bosch: 's nam. 2.15 ure. II* II» till AllflfS JZh Heusden. verkrijgbaar tegen vaste fabrieksprijzen, bj don Agent voor Heusden en Omstreken BILJARTFABRIEK. In den Doolhof des Levens

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1881 | | pagina 3